Ana sayfa » RÜYADA SINAVA GİRMEK
Rüya Tabirleri

RÜYADA SINAVA GİRMEK

Rüyada sınava girmek; kişinin gerçek yaşamda nasıl başa çıkabilirim diye endişe ettiği durumları başarı ile gerçekleştirmesi ve güzel günler yaşayacağı anlamına gelir.

Rüya sahibinin olaylara stratejik yaklaşımı ve özverili çalışması sayesinde geleceğinin parlak olmasına, başarılı güzel günlerin yakın olduğuna delalet eder.

Sınava girmek; genel anlamı ile güzel şeylerin yaşanacağına, yüksek mevki sahibi olmaya delalet eder ve kişi gerçek yaşamda korktuğu şeyler ile sınav olacak demektir.

Rüyada Sınava Girmek Nasıl Yorumlanır

Sınava girmek öğrencilerin sık sık gördüğü bir rüya olmakla birlikte, kişinin başarısız olma korkusu duyduğu konulara dikkat çeker.

Genellikle iş veya eğitim sınavlarına girmek için hazırlık yapan, aşırı stresli ve heyecanlı kişilerinde gördüğü rüyalar arasındadır.

Rüya sahibinin hayatında zorlandığı konuların varlığına işaret eder ve bu zorlukları hangi aşamalardan geçerek atlatıp, selamete çıkacağına dair bilinç altının rüya ile gönderdiği mesajları içerir.

Sınava girerken hangi duyguyu hissettiğiniz ve ortamın durumu yorum açısından önemlidir. Rüyada sınava girmenin farklı yorumlarını yazının devamında okuyabilirsiniz.

Rüyada Sınava Girdiğini Görmek

Rüyada içinde kişi kendini her hangi bir durum için sınava girip, ter dökerken görüyorsa; gerçek yaşamda girdiği sınavda veya karar vermesi gereken konuda, zorlukları yenip, başarılı olmasına yorumlanır.

Yavaş ilerleyen sıkıntılı bir süreci aşamalı olarak atlatıp, sonucunun ferah olacağı anlamına gelir. Sınavda aldığı bir not varsa oda yorumu etkiler.

Rüyada Sınavda Başarısız Olduğunu Görmek

Rüyada girdiği sınav da kaldığını ve başarısız olduğunu gören kişinin; gerçekleştirmek istediği şeye henüz hazır olmadığına delalet eder.

İsteyip arzuladığı şeyler için biraz daha çalışıp, çaba göstermesi gerektiği anlamına gelir.

Sınav da kalmış olmak kişinin hayallerine ulaşamayacağı  anlamına gelmez, aksine bunun şimdi değil, doğru zaman içinde gerçekleşeceğine yorumlanır.

Sınav da başarısız olduğu için ağladığını görmek; sevinç ve mutluluğa, başladığı bir işte korku ve endişelerden kurtulup, başarılı olmaya delalet eder.

Rüyada Sınava Geç Kalmak

Geç kalıp sınava girmemek; kişinin önüne çıkan fırsatları iyi kullanmayıp, ziyan ettiğine, gereksiz hırsa kapıldığı için, gözlemleme yetisini kaybettiğine yorumlanır. Bazen de tembelliğe delalet eder.

Sınava yetişemediği için üzülüp ağlamak; kişinin hayatında hep bir şeylere yetişemediği duygusu içinde olduğuna ve bundan dolayı düşünmeden hareket ettiğine ancak bu defa şansın yüzüne güldüğü anlamına gelir.

Rüyada sınava geç girmek; kişinin hayatında gelişme göstereceği alanlarda yeterince vakit geçirmediğine delalet eder.

Rüyada Yazılı Sınava Girmek

Kişinin yeteneklerini kullanıp, başarı olacağı bir iş sahibi olmasına delalet eder. Göstermiş olduğu çabanın karşılığını alıp, hayallerini gerçekleştirir.

Ayrıca rüya sahibi çok yönlülüğü sayesinde, güzel ve rahat bir yaşam süreceğine delalet eder.

Rüyada Sözlü Sınava Girmek

Kişinin sözlü sınav veya mülakata girdiğini görmesi; özgüven sahibi olduğuna ve kendini ifade etmedeki yeteneğini, iş hayatında ortaya koyarak engelleri birer birer aşacağı anlamına gelir. Sözlü sınava girmek; kişinin kendi stratejisini geliştirip, zamanı iyi kullanmayı ve geleceğe planlı yaklaşarak, kısa sürede başarı elde edeceğine delalet eder.

Rüyada Başkasının Yerine Sınava Girmek

Rüya sahibinin güvenilen, saygı duyulan başarılı bir kimliğe sahip olmaya delalet eder. Bundan dolayı çevresine de yararı dokunan, bir çok kişinin yardım istediği, başkaları içinde sorumluluk alacağı anlamına gelir. Ayrıca kendi mesleğinin dışında, farklı bir sektöre geçiş yapacağına yorumlanır.

Rüyada Üniversite Sınavına Girmek

Kişinin yaşam içinde gidiş yönünü belirleyen bir tercihi yapma aşamasında olduğunu anlatır. Bu konuya gereken hassasiyeti göstermek gerektiği konusuna dikkat çeken bu rüya, kişiye ancak kendi hayallerinin peşinde giderse başarıya ulaşabileceği mesajı vermektedir.

Rüyada Sınavda Ağladığını Görmek

Rüyada girdiği sınavda ağladığını gören kişinin; iyi başlamayan bir süreçte artık yüzünün gülme vaktinin geldiğine işaret eder. Hedefine varmak konusunda endişe duyan için, başarı çok yakındır. Sıkıntılı bir dönemden sonra gelecek olan sevinç ve mutluluğa, vicdanen son derece rahat olmaya delalet eder.

Rüyada Ehliyet Sınavına Girmek

Kişinin kendini ehliyet sınavında görmesi; kendi hayatının hakimiyetini ele geçirmesine ve kimseye minnet etmeden, istediği bir konuda harekete geçmesi gerektiğine, bu konuda gerekli olan desteği alacağı anlamına gelir.

Kişi kendi yeteneklerinin farkına varır ve sevdiği bir mesleği yaparsa, başarı elde edeceğine delalet eder.

Rüyada Yabancı Dil Sınavına Girmek

Kişinin ufkunun açıklığına, zengin dünya görüşüne ve böyle olmasının neticesinde başarılı bir kariyer sahibi olmaya tabir edilir. Kişinin kendi yeteneği doğrultusunda zorlanmadan iş sahibi olmasına, disiplinli ve çalışkan olduğu için hayatı boyunca refah seviyesinin yüksek olmasına delalet eder. Ayrıca belli oranda bir üne sahip olmak anlamına da gelir.

Rüyada Başka Ülkede Sınava Girmek

Başka bir ülkede sınava girmek; kişinin farklı bir ülkeye yerleşip kariyer yapmasına veya diplomasi ile ilgili bir görevde bulunmaya, çok uluslu bir firmada yönetici olmaya delalet eder. Ayrıca çok yönlü, uçarı bir kişiliği ve ülke ülke gezen bir gezgin olarak yaşamayı, aynı zaman elit bir kişiliğe sahip olmayı temsil eder.

Rüyada Sınavda Kopya Çektiğini Görmek

Kolay elde edilmek istenen şeylere yorumlanır. Kişi gerçek hayatında böyle davranmaya devam edip, ısrarcı olursa, yanlış yollara sapar ve hüsrana uğrar. Düşünmeden acele alınan kararların kişiyi çıkmaza sürükleyerek büyük sorunlara neden olabileceği konusunda uyarır.

Rüyada Sınavda Uyuduğunu Görmek

Rüyada sınavda uyumak; kişinin karşılaştığı iyi bir fırsatı görmediği için pişmanlık ve üzüntü duymasına, işaret eder.

Rüyada Sınav Sorusu Hazırlamak

Rüyada sınav sorusu hazırlamak; kişinin öğretmen, akademisyen veya yönetici olabileceği işlerde başarı göstereceğine ve bu mesleklerle ilgili doğuştan gelen bir yeteneği olduğuna delalet eder.

Rüyada Çocuğunun Yerine Sınava Girmek

Kişinin çocukları konusunda gereğinden fazla hassasiyet gösterdiğine, onların yerine her şeyi kendisinin yapmasına ve böyle yapmaya devam ederse onlara iyilik yerine, özgüveni düşük, pasif, hayatta risk alamayan birey olmasına neden olmak anlamına gelir. Elbette kişi böyle olmasını istemez ama farkında olmadan bu durumlara sebebiyet verir.

Rüyada Sınav Heyecanı Yaşamak

Rüyada sınav heyecanı yaşadığını görmek; kişinin hayatında her şeyi tutkuyla yaptığına ve bundan dolayı başarı elde edeceğine, yeni ve farklı iş alanlarında çalışmaya ve üretken olmayı sevdiği için, emeklerinin karşılığını alıp, maddi ve manevi açıdan tatmin olacağı anlamına gelir.

Rüyada Resmi Sınava Girmek

Kişi kendini resmi bir sınavda görmesi; resmi kurumlarda önemli bir işi var ise, kendi lehine sonuç almasına veya kamusal bir alanda işe girmeye, elde edilecek başarılara yorumlanır.

Rüyada Sınav Sorularını Çalmak

Rüyada sınav sorularını çaldığını gören kişi; amaçları doğrultusunda kendi menfaatine olacak şeylerde insanları kandırarak çıkar elde etmek istediğine, hile yaptığına delalet eder. Kişi böyle yapmaya devam ettiği sürece ciddi hatalara düşmesine ve çok değerli dostlarını kaybedip, yakın çevresi tarafından dışlanmak anlamına gelir.

Not: Görmüş olduğunuz rüyayı aşağıda yorum olarak paylaşmayı unutmayın.

Önemli: Rüyalar hakkında ki diğer yazılarımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

60 Yorumlar

Yorum yazmak için tıklayın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 • Rüyamda sınava girmek için hazırlanırken ilk okul hocamızı görüyorum. Burda olmanız bi işaret diyorum ama sınav bir türlü başlayamıyor. O hoca dışarı çıkıyor bi terslik var gibi davranıyor sonra lisedeki matematik Hocam geliyor. Herkes tahtaya bakacak şekilde oturmuşken ben tahtaya yatay hocanın masasına doğru oturuyorum. Hocanın elinde matematik soruları ve hepsini cevaplamış. Kağıdı kaldırıyor ben görüyorum sonra tüm sınıfa söylüyor cevapları ben heyecanla soruların üstüne yazıyorum şıkların yeri değişiktir diyip doğrudan şıkta yazılı olanı kağıdın üzerine yazıyorum. Başka derslerden de sorular soruyoruz hoca cevaplıyor. Çok heyecanlı,mutlu,tedirgin.. karışık duygular içindeydim.

  • Merhabalar Sevgili Günay,

   Rüyada girmiş olduğun bir sınavda yaşadıkların, gerçek hayatında bir sınav stresi içinde olabileceğine, eğitim veya iş hayatın ile ilgili bir sınavda olabilir. Sınav esnasın da önce ilkokul öğretmeni daha sonra lisedeki matematik hocayın sınava gelmesi ve bütün sınıfa kopya vermesi, nasıl olacak diye endişe ettiğin bir konuda hiç beklemediğin bir yerden veya insandan yardım alacağına delalet ediyor. Matematik hocası özellikle gerçek yaşamında finansal bir sorunun var ise bunu çözeceğine, rakamlara dikkat etmen gerektiğinede işaret eder. İçinde bulunduğun durum her ne ise süpriz gelişmelerin yaşanacağına, mutluluğa, akışta ve rahat olman gerektiğine yorumlanır.

   Rüyanın hayırlara vesile olmasını dilerim.

   Sevgiler……

   • Merhaba,

    Ruyamda bir sinava giriyordum. Ancak sorulari bir turlu cevaplamiyor ve zaman kaybediyordum. Zaman hizla geciyorken ben sadece 100 sorudan 10 una bakabiliyordum.

    Bu nasil yorumlanabilir. Tesekkur ederim.

 • Merhaba.Bu gece rüyamda bir üniversitedeydim ama eski püskü sıraları o eski tarzdaydı.Birebir kendim söyledim bana söylendi defalarca kez duydum,endüstri mühendisliği bölümüne başlamışım.Ama gerçekte şöyle bir durum var ki ben eczacılık okumak istiyorum babam mühendislik okumamı istemiyor.Tutmazsa babamın istemediği olacak diye kaygılanıyorum hep.Rüyamda ise dolu dolu bu mühendislik fakültesine başladığımı gördüm çok gerçekçiydi.İçimde mutluluk vardı ama çok garipti.Yorumlarınız için minnettarım??İyi günler

  • Merhabalar Sevgili Zeynep,

   Görmüş olduğun rüyada bilinç altın gündemindeki konuları tekrar yansıtıyor sana, bu rüyada her iki şey olması da mümkün. Rüyada mutlu olduğunu hissetmen hayra yorumlanır. Sen elinden geleni yap ve senin için en iyisinin olacağını düşün ve buna inan.

   Rüyanın hayırlara vesile olmasını dilerim.

   Sevgiler…..

 • Merhaba rüyada aynanın karşısına geçiyorum saçımın ön kısmı yok kel gibiyim birden sırtıma bakıyorum tüm yara sağ omzunun arkası yaradan bir kaç yeri çıban olmuş sivilceler aşırı büyümüş ben okul sınavlarına gidiyomusum diyorum ki bir ay sonra ise basliycam bu halde nasıl gitcem diyorum okuldan bir doktor bir iğne yapıtın hafiflersin diyor iğne yapıyo ise nasıl basliycam diye telaş içindeyim biri bir şey diyor oh iyi i zaman rahatım diyorum ama ne söylediğini bilmiyorum ama giruntum berbatti yara içinde saç yok

  • ben rüyamda sınava çalışamıyodum ve sınava geç kalıyodum sonra sınava giriyodum sınav kolay bi sınavdı ama ben çalışamamıştım sonra bir arkadaşım yanıma gelip oturdu sınav kağıdını düşürüp gitti bende kağıdı alıp kopya çekmeye çalıştım ama o kadar fırsatım olduğu halde bir türlü çekemiyodum sürekli başka kağıtlar araya karışıyodu sınav kağıdını bulduğumda kopya kağıdımı bulamıyodum yani bir türlü kopya çekemiyodum ve başımda bekleyen öğretmenler sürekli değişiyodu en sonunda kağıdı verip çıktım çok üzgündüm ama bir umut vardı içimde yüksek alıcağıma dair

 • Bende rüyamda gecen sene gittiğim dershanedeki tarih hocamı gördüm sınav kağıtlarını sınıfta okuyordu benim notumu okudu 70 falan almıştım ama kağıdı elime aldığımda bembeyaz parlıyordu boştu cevaplarsaniz sevinirim ?

 • Merhaba,
  Ben rüyamda yazılı sınava giriyor ve bir müddet sonra ağlıyorum. Sonra yanımda hoca bana para veriyor ben reddediyorum ve benim Zamana ihtiyacım var paraya değil diyorum. Bunu neye yorumlarsınız!

 • merhabalar ben üniversite 1 öğrencisiyim rüyada eski lisemde sınava giriyorum ve eski matematik öğretmenim bazı sorular almanca benim sınav kağıdm diğer insanlara göre çok farklı çünkü benim kağıdımda soruların çözümü mevcut bunu öğretmene söylediğimde normal bişey gibi karşıladı ve sınava devam et dedi bunun yorumu nedir

 • Rüyamda üniversite sınavına giriyordum türkçe bölümünü fullerken geriye kalan derslerin hepsini boş bıraktığımı görüyordum ne anlama geliyor bu sizce

 • Rüyamda babam beni sınava götürmediği için sınava gitmiyordum çeşitli bahaneler arıyordum

 • Ben rüyamda sınavın bir gün öncesini görüyorum ve sınav için içimde inanılmaz bir heyecan var. Ailemle konuşup kendime moral vermeye çalışıyorum.

 • merhabalar
  ben rüyamda üniversite sınavına giriyordum sonra sınavda ara veriyorduk bende kantine gidip çikolata aşıyordum geldiğimde herkes optiklerini hocaya vermişti benimki kalmıştı bende koşa koşa müdürün yanına gidiyordum müdür optiğimi yırtıp atıyordu bende çok ağlıyordum sonra müdür bana gülümsedi . lütfen yorumlarsanız çok sevinirim

 • Merhaba
  Rüyamda LGS sınavına giriyorum.
  Ardından Matematikten soruları yetiştiremiyorum
  Sonra ağlıyorum Yanımda bi kaç arkadaşım var Onlar sınavlarının iyi geçtiğini anlatıyor Şuan çok tedirginim Heyecan ve korku Arasında kaldım

 • Merhaba
  Rüyamda LGS sınavına giriyorum.
  Ardından Matematikten soruları yetiştiremiyorum
  Sonra ağlıyorum Yanımda bi kaç arkadaşım var Onlar sınavlarının iyi geçtiğini anlatıyor Şuan çok tedirginim Heyecan ve korku Arasında kaldım

 • Merhaba
  Rüyamda LGS sınavına giriyorum.
  Ardından Matematikten soruları yetiştiremiyorum
  Sonra ağlıyorum Yanımda bi kaç arkadaşım var Onlar sınavlarının iyi geçtiğini anlatıyor Şuan çok tedirginim Heyecan ve korku Arasında kaldım

 • Rüyamda saat 10 da.sinav baslicakti 5 dk vardi benim belgelerim eksikti bir turlu tamamlayamıyordum. Ama girsemde olur girmesemde diyordum. Öylesine girdiğim.bi sınavdi sanki

 • Ben bu yıl LGS te giricem ve açıkçası çok tedirginim.Rüyamda da Sınava giriyodum Türkçe soruları şıklı değildi ben birazını yazabildim birazını da yanımda tanıdığım bir arkadaşım vardı ondan bakıp yazdım sonra teneffüs zili çaldı arkadaşlarıma sınavın çok zor olduğunu falan söylüyodum. Uyandığımda gerçekten rüyamdaki o tedirginliği ve korkuyu hissettim açıkçası artık sınavdan daha çok korkuyorum.

 • Merhaba ben rüyamda sınav oluyoken bı anda rüzgar geldi ve kağıdımı uçurdu peşinden koştum yakaladım zar zor sonrada rüyam

 • Rüyamda 2 kere lise sınavına girdim ve 2 sindede kodlamayı yetiştiremedim ve yanımda dershane hocam vardı ek süre falan verdi ama yine olmadı ben sınavda biryerlere dalıyordum hep sınav puanım 180 gelmişti üzülmüştüm aileme ne diyeceğimi falan düşünüyordum öyle bir rüya

 • Merhaba rüyamda iki keredir matematik sınavına girmeye çalıştığımı görüyorum unide final olarak son matematik sınavına girecek oluyorum ama ya son bı saat aklıma geliyor ya da hiç calismamis oluyorum ya diorum kendi kendime binsekilde yaoicam ya da kakicak ya da butunlemede geçerim gibi düşünüyorum sınava bı şekilde yetisicegime dair umutta oluyor nasılsa geçerim falan diyorum ve girmeye çalıştığım sınav matematik sinaviydi

 • Merhaba..Ben ne zamndan beri hep üniversite sinavına girdiğimi göruyorm ama hep başka başka bi kere yetisemiyorm bir kere korkuyorm ve sınavda olan değişkligi bilmiyorm kapının önünde ağlamaklı duruyorm bir keresinde de bi bölüm snifına giriyorm ünide ama o benim ölümüm degil benim tercih ettiğım bölümden bambaşka bi kızla konuşuyorm o söylüyo direkt koşa koşa istediğim snfa gidiyorm ve orda konuştuğum kz var ve bana diyo ki üzgünüm ben geldim bu snıfa ve kontenjan doldu ve ben ağlayarak istemediğim bölüm snıfına gidiyorm. Üniye hazrlanıyorm 3.yıl mezunluğum ve son şansım korkuyorm birazcık lütfrn bana dua edin. Bana dua eden kim varsa Allah ondan bin kat razı olsun başına hiç kötü bi şey gelmesin. Her hastalığını bi şifası ger derdinin bir dermanı olur inşaAllah.Beni dinlediğiniz için çok teşekkür ederim?

 • Merhaba ?
  Ben rüyamda ilk önce dersanede yks sınavına girdiğimi gördüm sınıftakiler konuşuyor diye çözemiyordum hocanın da umrumda değildi beni başka sınıfa aldı kızarak ardından babaannem gilde sınava da olduğumu gördüm yanımda 1 arkadaşım vardı bide hatırlamadığım bikac kişi hicbiri sınavı umursamıyordu hatta 1 arkadaşım 1 sorunun cevabını bana söyledi türkçe soruları paragrafti ve gerçekten zordu ama tek tek soruları gördüm ardından 1 erkek çocuk dayanamıyorum falan diyip görünmez oldu bi anda özel gücü var gibi sonra bende o bana yardım etsin diye dua ettim bütün ziyaretlere inandığım şeylere dua ettim ve rüya boyunca o kadar heyecenladim ki kalbimde hissettim ilk defa

 • Rüyamda Türkiye Geneli bir sınava giriyordum ve okulumda 7. oluyordum. Ve ben baya şaşırıyordum annem babam çok sevinçli oluyordu ama ben sonuca bakıp ben bunu yapamam yanlışlık vardır dedim. Ama annem hala sevinmeye devam ediyordu.

  • Merhaba ben rüyamda kendimi bir sınava girecekmis gibi telaşlı bir şekilde kosustururken sınav işlemlerini hallederken sonrasında okulumun bittiğini öğrenci olmadığımı anlıyorum ve ne yapıyorum ben diyorum birde bu rüyanın içinde asker arkadaşımı ve üni okul arkadaşımı görüyorum yorumlarsanız sevinirim şimdiden teşekkürler

 • Rüyamda kaymakamlık sınavına girmek için başvurunun son saatlerine kalıyorum birilerinin yardımıyla taksi falan tutarak yetişip sınav başvurumu yapıyorum hatta bir iki kişiye bennde yardımcı olmak istyorum ama zaman çok daraldığı için olmuyo.ardından merdivenden üst kata çıkarkenn görüyorum kendimi sanki asansör kapısı gibi biyerden ayna gibi bi yansımamda kendimi çok güzel bi gelinlikle görüyorum,Yukarı çıkıp Üst kata ulaştığımda bi topluluktayım en önde duruyorum cumhurbaşkanımız ve yanında 2 kişi var bişeyler anlatıyor onlara onları izliyorum. Cumhur başkanımız kot giymiş izin günü heralde ama yinede çalışıyo diyerek üzülerek izliyorum onu. 2 hafta sonra ki rüyamds da bi sınavdayım son anda cevapları yetiştirdiğimi gördüm.

 • Hayırdır İnşaallah, Rüyamda üniversite sınavına girip eski İnkılap öğretmenimin bana sosyalde başarılı oldun demesi, eski İngilizce öğretmenimin bize sıra, yer bulabilmek için bana şöyle demesi: -Hani sıraya girerken veya ünlülerin rahatça geçebilmesi için şeritli kemerler vardır ya güvenlik olsun diye, işte hocamda bana şöyle dedi sen şu şeritli kemerin yanına git arada sırada onu ısır sıcak olduğunu anlayıncada size yer buldum demektir, dedi. Sınava girmeden ne giyeceğimi düşünüyordum ve canım sarı bir tişört giymek istiyordu… Sosyal de başarılı olmuştum, matematik kötüydü, Eski sınıf arkadaşlarımı gördüm… Bir karışık umarım anlayabilirsiniz…

 • Ara sıra sınavlarda kıl payı kaçırdığıma ve istediğim yere gidemediğimi görüyorum ama bu konuda çok rahat oluyorum sebebi nedir?

 • Rüyamda üniversite sınavına girip her şeyi yanlış bölmelere kodluyordum.Simav bitince görevlilere yeni soru yapmayıp sadece olanları doğru yere isaretlemem için izin verin diye yalvariyordm izin verdiler ama bir sure geçmişti ve o arada cevap anahtarı elime ulaşmıştı belli etmeden cevap anahtarindan isaretliyordu.Ama sınavı tamamlayamadan cevap anahtarı kayboldu onu ararken yetistiremedim sanırım ve uyandım.Bunun tabiri nedir?

 • Rüyamda üniversite sıbavındaydım ama ikinci oturum sınavım geçen sene girdiğim sınava göre daha iyiydi ama süreyi yetiştiremedim bu yüzden kimya ve fizik yapamadım. Ayrıca rüyamda sınavda ara verdiler ve birsürü kişi kopya çekti.

 • -Rüyamda üniv sınavından düşük aldığımı görüyordum çok ağlıyodum.
  – 3 kardeşiz ve biz aynı sene 3 müz de sınava giriyorduk ve bunda piskolojim çok bozuldu

 • Hocam merhabalar rüyamda üniversite sınavına girdim hep aksilikler oldu optiğim basım hatalı çıktı 2 kez değiştirmek zorunda kaldım sınavım kısaca başkaları yüzünden kötü geçti ve ağladım.Kurban olayım varin yapayım falan dedim bi aralar.

 • Lise sınavına çok hazırlanıyorum. Bazı hedeflerim var. Dün gece rüyamda LGS sınavının sözel bölümünden 7 yanlışımın çıktığını gördüm ama diğer arkadaşlarım hep 1 2 yanlış çıkarmışlardı. Niye böyle bir rüya gördüm ve bunun anlamı tam olarak ne bilmiyorum. Bana yardımcı olabilir misiniz?

 • rüyamda sınava eski okulumda ve arkadaşlarımla giriyordum. ama bir sırada 3 kisi oturuyorduk ondan sonra sınava yakın bir kişi daha oturuyordu sigamayorduk. sevmediğim bir arkadaşım bana kopyaci diyordu bende bosalan bir sıraya oturuyordum sonra kitapcigim kayboluyordu sınavda baslamisti hocaya söylüyordum

 • Rüyamda bir lokantada sınava giriyordum. Yanımda arkadaşlarımda vardı herkez sınavdaydı. Sınav fen sınavı diye söylenmişti ancak matematik sınavı idi. Sinavı başarı ile geçip yemek yemiştik. (Sanırım ac uyuduğum için o gün rüyamda çok fazla yemek gördüm:))bu rüya ne anlama gelir?

 • Merhaba rüyamda kpss ye giriyorum ve kucuk ardesim varmıs guya o da giriyor sınava

  Sonra yenin ayrildigim işyerinden bir arkadaş birine hesap makinası vermemi istiyor hesap makinasını cantamda arıyorum ve veriyorum.ama geri alacağımı ima ediyorum.sonra eğitim bilimlerine sınava gidiyorum ama kapıyı kilitliyorlar görevli çok sett ve açmıyor kapıyı ama sınav yeri köydeki anaannemin evi.demir kapısını kilitliyor.dedem ve anannem hayatta değiller gercek hayatta

 • Rüyadamda üniveriste sınavına giriyorum ve gözetmen öğretmen sınaav kitapçığının cevaplarını üzerine işaretlemiş sınav esnasında önüme koyuyor.bende kağıtçığıma işaretliyorum cevapları sonra yarısında kağıtçığı önümden alıyor ben biraz daha yapıyım diye konuşuyorum o da alıyor sonra yaptığım tüm işaretlemeler doğru çıkıyor yarın ayt sınavı olacak rüyamda eve gidip ona çalışıyorum birden akşam oluvermiş sonrasını hatırlamıyorum

 • Merhabalar ruyamda universite sinavina giriyordum ama zamanim yetmedigi icin diger sorulari goremiyordum

 • Üniversite sınavına ikinci kez gireceğim. Annem gece rüyasında sınava tekrar gireceğimi görmüş ve bana demiş ki “Zamanı ne çabuk geldi. Derslerini bitirdin mi?” demiş. Ben de daha çok derslerim var demişim. Bu neye işaret eder?

 • rüyamda dağın başındaki bir yerde önemli bir sınava giriyorum ilk sorulara baktığımda hiçbirşey bilmediğimi farkediyorum.daha sonra diğer sayfaya geçtiğimde soruların yapıldığını ve işaretli olduğunu görüyorum biraz vakit geçtikten sonra sınavı görevliye teslim ediyorum tebrikler geçtiniz diyor. bunun anlamı nedir şimdiden teşekkürler.

 • Ben rüyamda sınav binasına giriyorum ama sadece ben sınava giremiyorum isyan ediyorum sonra dışarı çıkıyorum sonra güvenlikçi beni içeri almıyorum size zahmet rüyamı yorumlar mısınız?

 • Öncelikle merhaba. Rüyamda özel bir kurumda üniversite sınavına girdiğimi gördüm şöyle anlatayım sınava girmeden bütün ihtiyaçlarımı halledip geliyorum. Iki tane bayan hoca bizim gözetmenimiz oluyor ama birinde hiç sınav ciddiyeti yok. Neyse ben soruları çözmeye başlıyorum hepsinin cevabından eminim 16. Soruya geldiğim anda o ciddiyet olmayan hoca konuşmaya başlıyor ama hiç susmuyor ve ben sınava odaklanamıyorum sınıfın yarısı sınavda sallayıp çıkıyorlar ama ben bir yandan yapamıyorum sinirleniyorum bir yandan sınav çıkışı aileme ne söyleyeceğim onu düşünüyorum derken sınav süresi bitiyor ve diğer sınıflardan hoca geliyor : “bu sınıftan sürekli konuşup duran kimdi?” Diyor , ciddiyet olmayan hoca, sürekli konuşanın gözetmen diğer öğretmenle kendi olduğunu söylüyor. Ciddiyet olmayan hoca ağlamaya başlıyor diğer hocalar sürekli bizden özür diliyor helallik istiyor ama o kadar sinirliyim ki içimden asla helal etmeyeceğim size haram olsun diyorum. Bir hoca da ösym ile bu durumu konuşup cevaplar yayınlanmadan bize ek süre istemeye çalışıyor rüya böyle bitiyor. Uyandığımda hala kalbimin hızlı hızlı attığını hissettim. Ne anlama geliyor?

 • ELA
  Ruyamda LGS ye giriyodum ama yapamiycak gibi hissediyodum cok heycanliydim kendime cok guvenemiyodum sonuclari ruyamda gormedim .

  bu ruya ne anlama geliyo aciklar misiniz

 • Ben normalde kpss sınavına hazırlanıyorum. Rüyamda sınavıma 1 gün kaldığını gördüm ve bu rüyayı 2 kere gördüm farklı zamanlarda normalde sınavım temmuzda

 • Rüyamda mersinde hafif kar yağdığını gördüm bende üniversitede üniversite sınavına girecektim çok heycanlıydım . Sonra sınava girmeden otobüse bindik sınav yeri başka yerdeymiş bindiğimiz otobüs hafif karda biraz kaydı bayır iniyorduk ve sonra uyandım

 • ben rüyamda yks sınavına girdiğimi soruları yetiştermediğimi ve hüngür hüngür ağladığımı gördüm bu ne anlama geliyor hala ettkisindeyim

 • Merhaba, ruyamda universite sinavina giriyordum ama gec kalarak girdim ve eski bir arkadasimla beraberd girdim sorularin cogunu yapamadim amarahat bir sekilde.bu neye yorumlanabilir?

 • Merhaba
  Rüyamda sınava giriyordum ve hiç güzel geçmiyordu sınavdan çıktığımda evime giderken ağlıyordum

 • Merhaba
  Rüyamda LGS sınavına giriyordum soruları yetiştiremediğim için ağlıyordum sonra kitapçığım kayboluyordu kitapçığımı baya bir aradıktan sonra buluyordum ve eve giderken yine ağlıyordum

 • Rüyamda çok samimi olmadığım bir arkadaşım benim yerime yabancı dil sınavına giriyordu. Bu rüyamın anlamı ne olabilir?

 • Rüyamda evde sınava giriyordum sorular çok kolaydı ama zamanım yetmiyordu ve sınav olmama herşey engel oluyordu bir türlü yapamıyordum

 • Rüyamda sinava giriyorum ama sinav sonuna dogru icim cok rahat oluyor, birsuru sorudan eminim filan diyorum

 • Merhaba dilara ben rüyamda matematik sınavına girdik yazılı sınav ben pek yapamadım sonra yanımdaki arkadaşım bana kopya verdii bende işaretledim ve sınavdan iyi not aldım ne anlama gelir ?
  Kpss sınavına hazırlanıyorum bu arada sınavıma 5 gün kaldı

 • Merhaba hazal ben rüyamda matematik sınavına girdik yazılı sınav ben pek yapamadım sonra yanımdaki arkadaşım bana kopya verdii bende işaretledim ve sınavdan iyi not aldım ne anlama gelir ?
  Kpss sınavına hazırlanıyorum bu arada sınavıma 5 gün kaldı

 • Merhaba… Umarım yanıtlarsınız, açıkçası kötü bir rüya olmasından korkuyorum. Rüyamda arkadaşlarımla beraber olduğum bir İngilizce sınavındaydım. Sınav öğretmeni İlber Ortaylıydı. Arkadaşlarımın aksine çok telaşlı ve ne yapacağını bilmez bir halim vardı. Onlar sınavlarını verip çıkarken bile ben elim ayağım birbirine girmiş, nasıl başlayacağımı bilmeden korkarak masa üzerindeki eşyalara çekidüzen verip bir başlangıç yapmaya niyetleniyordum. nihayetinde arkadaşlarımın sınav kitapçığında ilk dört sorularının hepsinin aynı seçenek olduğunu görüp bende aynılarını işaretledim, işaretlerken bile acaba yanlış mı gördüm diye korkuyordum. Sonrasında kalan süreyi soruyordum, ve sınav hocası da sanki yeterli bir süre varmışçasına 10 dakika kaldığını söylüyordu. Önümdeki kalın sınav kitapçığını nasıl bitireceğim, vaktinde yetişemeyeceğim diye dehşete kapılmıştım.

 • Merhaba, sınava gidiyordum sınavda soruların cevapları yazılmıştı sonra sınavın biteceğini yakın koşmaya başlıyordum fakat durup tekrar çözüyordum bir öğretmen yanıma gelip sınavımın geçersiz olduğunu söylüyordu

 • Rüyamda yks sınavına girdim sınavdan sonra tyt de fen sorularını çözmeyi unuttuğumu ve barajı geçemezsem diye endişelendiğimi ama ayt yi iyi yaptığımı gördüm tabi barajı geçemezsem ayt işe yarayamiyor.