Ana sayfa » RÜYADA ÖRÜMCEK GÖRMEK
Rüya Tabirleri

RÜYADA ÖRÜMCEK GÖRMEK

Rüyada örümcek görmek; dişi enerjiyi temsil eder, ayrıca avcılık, üretim, dokuma, sabır, emin olma, fırsat yaratan, emek verme, geçmişle olan bağlar gibi bir çok duruma dair bilgiler aktaran bir semboldür. Aynı zamanda, zayıf karakterli ve hilekar bir kişiyi de temsil eder.

Hayırla yorumlanan rüyalar arasındadır. Örümcek üretim yaparak elde edilen başarıya, olaylar karşısında gösterilmesi gereken sabra, geçmiş tecrübelerden ders almaya ve geçmişin olumsuz etkisinden kurtulmak gerektiğine delalet eder.

Rüyada örümcek görmenin olumlu yanlarının dışında; kişinin rakiplerini ve kendisine kurulan tuzakları da haber verir.

Görülen rüya kişinin kendi ile alakalıdır ve ondan dolayı rüyada örümcek görmek herkes için aynı şeyi ifade etmeyebilir. Bazı kişilere sevimli görünen, bazıları için korkunç gelebilir.

Rüyada Örümcek Görmek Ne Anlama Gelir

Rüya esnasında hayatımızda gerçekleşmekte olan olayları bilinçaltı sevdiğimiz veya sevimsiz bulduğumuz semboller ile mesajlar gönderir.

Gerçek yaşamında örümcek görmekten korkan kişinin, örümcek ile ilgili kabus görmesi çok normal.

Örümcek bir kişi için ”emeklerinin karşılığını alacağı, sabırla beklediği bir süreci temsil ederken”, diğer bir kişi için ”korku ve negatif duygulara neden olan” bir sembol olabilir.

Rüyada örümcek gördüğümüz zaman illaki kötü şeyler olacak diye bir kural yok. Yapmamız gereken rüyanın bize vermek istediği mesajı anlamaya çalışmak olmalıdır.

Neticede örümcek ince ince işlediği ağı ile milyonlarca yıldır bizlere ilham kaynağı olmuş kadim bir sembol olmuştur. Kişiye rüya esnasında kötü haber vermekten çok, üretmenin önemi ile birlikte, başarıya giden yolda, sabırlı olmayı veya geçmişten gelen negatif düşüncelerden kurtulmak gerektiğini hatırlatır.

Rüyada Örümcek Görmek Nasıl Yorumlanır

Rüyada örümceği bir avı yakalamış olarak görmek; kişinin emek verdiği bir işte sonuç elde etme vaktinin geldiğine ve başarılı yepyeni bir sürece delalet eder.

Kişinin rüyada ağını ören bir örümcek görmesi; ağı boşsa, bir konuda beklemesi gerektiğine delalet eder.

Örümcek görmek; ilham olarak hissedilen şeyi hayata geçirme konusunda başarılı olamamanın altında yatan şey, günlük zevklerinden ödün vermek istemediğine veya kişiyi yöneten endişelerinin var olduğuna işaret eder.

Bazen de rüya sahibi kadın ise; erkek veya otorite figürler ila arasının iyi olmadığına ve kendini onlardan üstün gördüğü için sorunları büyütüp işleri çıkılmaz hale getirdiğine yorumlanır.

Rüyada Örümcek Ağı Görmek

Rüyada örümcek ağı görmek kişinin geçmişte yaşanan olumsuz şeylerden kurtulması gerektiğine, geçmişte kalan bu olayı aklında evirip çevirmenin, kendine bir faydası olmadığı anlamına gelir.

Örümcek ağını görmek aynı zamanda geçmişte yaşananların gelecek hayalini gölgede bıraktığını, zan halini ve korku duygusunun, ilham duygusunun önüne serilmiş bir perdeye benzediğini hatırlatır.

Rüyada örümcek ağını temizlemek; beklentilerden kurtulup özgürleşmek ve zamanı iyi kullanmak anlamına gelir. Kişinin ilgi duyduğu ancak girişimde bulunmadığı alanlarda vakit geçirmesine ve bu durumun kendine yarar sağlayıp başarı getireceğine yorumlanır. Fikren kişinin ilerlemesine engel olan düşüncelerinden arınması gerektiğine delalet eder.

Rüyada Örümcek Öldürmek

Rüyada örümcek öldürmek kişinin kötü alışkanlıklarından kurtulması anlamına gelir. Ayrıca kişi kendine ayak bağı olan bir kişiyi de kendisinden uzaklaştırıp yeniden etkin bir şekilde hayata katılıp, başarılı olacağı işler yapmasına ve yenilenmesine delalet eder.

Rüyada Siyah Örümcek Görmek

Rüyada siyah örümcek görmek; kişinin iş hayatındaki rakibini temsil eder. ne zaman ne yapacağı belli olmayan bu kişiye karşı dikkatli olması gerektiğini hatırlatır.

Rüyada Örümcek Isırması 

Rüyada kişinin kendini örümcek ısırdığını görmesi; maddi veya manevi yönden kendine zarar veren bir insanın varlığını haber verir. Kendine çok yaklaşan bu kişiye karşı gerekli önlemi almaz ise zararının büyük olacağına yorumlanır.

Rüyada Örümcek Yakalamak

Rüyada örümcek yakalamak; kişinin başarılı bir dönemde olduğuna ve bu durumu iyi değerlendirmesi gerektiğine işaret eder. Rakiplerine galip gelerek iyi paralar kazanacağına veya işinde usta kişiler ile çalışıp üretimin artacağına yorumlanır.

Rüyada örümcek yakalamaya çalıştığını görmek; iş veya aile hayatında sorun çıkaran bir kişiden kurtulup, maddi borçları ödeyeceği anlamına gelir. Yeni iş projelerinde başarı elde etmeye, sevinçli güzel bir haber almaya, sıkıntı ve dertlerden kurtulmaya delalet eder.

Rüyada Evde Örümcek Görmek

Rüyada örümceği evde görmek, kişinin maddi geliri ve insan ilişkileriyle ilgilidir. Örümcek evin neresinde görüldüğüne bağlı olarak kişiye orayla ilgili bilgiler verir. Mutfakta görülen örümcek; maddi gelir konularında biraz durgunluk olacağını ve farklı alternatif şeyler bulmak gerektiğini hatırlatır.

Rüyada salonda görülen örümcek; kişiye dışarı çıkıp sosyal hayatın içine karışması gerektiğine ve kendini insan ilişkilerine kapattığı için yalnızlık ve kaybolmuş hissine kapıldığına yorumlanır.

Yatak odasında görülen örümcek kişinin aşk hayatında veya eşi ile arasındaki ilgi eksikliğine delalet eder. Ayrıca kişinin duygusal açıdan beklenti içinde olduğu anlamına da gelir.

Rüyada Üstünde Örümcek Gezindiğini Görmek

Rüyada üzerinde örümcek gezindiğini görmek; kişinin geçmiş yaşam tecrübelerinin kendinde yarattığı olumsuzlukları unutmayı başaramadığına veya ilgi duyduğu bir meslekte çok başarılı olacağına delalet eder.

Rüyada Yatakta Örümcek Görmek

Rüyada yatakta örümcek gören kişi evli ise eşi ile aralarındaki muhabbetin bitme noktasına geldiğine ve her iki tarafında bu durumdan dolayı mutsuz olduğuna işaret eder.  Ayrıca evli kişilerden birinin geçmiş yaşamında kalan aşkını unutamadığı anlamına da gelir. Bekar bir kişi yatağında örümcek görüyorsa; duygusal anlamda yalnızlık çektiğine ve melankolik bir tutum içinde olduğuna yorumlanır.

Not: Görmüş olduğunuz rüyayı aşağıda yorum olarak paylaşmayı unutmayın.

Önemli: Rüyalar hakkında ki diğer yazılarımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

104 Yorumlar

Yorum yazmak için tıklayın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 • Merhaba,

  Uykuyla uyanıklık arasında tam dalmamıştım yani rüya gördüğümü hissediyordum. Bir caminin bahöesşndeydim 2 tane imamam. Birinin üzerşnde parlak mavi kaftan diğerinde parlak yeşildi oturuyorlardı sonra ayağa kalkarak bana bakıp tebessüm eder gibi oldular ve gittiler..tam dalmamıştım ana nasıl oldu bilmiyorum halüsülasyon mu acaba neolur yorumunuzu bekliyorum sevgiler

  • Merhabalar Sevgili Edna,

   Görmüş olduğun rüyada caminin bahçesinde olman, İmanı kuvvetli bir kişi olduğuna, dua ve isteklerinin gerçekleşmesi anlamına gelir. İki kişi olan imamların ve sana gülümsemiş olmaları hayırla yorumlanır. İmamların üzerlerinde olan parlak mavi ve yeşil kaftanlarının olması dünya ve ahiret hayatına delalet eder ve her iki dünya içinde hayırla yorumlanır. Mavi renk sağlık, huzur, mutluluk ve umudu temsil eder. yeşil renk ise murada ermek, arzu ve isteklere kavuşmayı, mutluluk ve sevince işaret eder. Görmüş olduğunuz istihare rüyası olduğunu düşündüm. Eğer böyle bir durum var ise sonucu hayırlı ve tez zamanda olacak anlamına gelir. Maddi ve manevi dünyayı çok iyi sentezlediğine delalet eder. İnançların da aşırıya kaçarak hoş görüyü kaybetmekten ve sabit fikirli olmaktan kendini koruman gerektiği konusuna da dikkat çekiyor.

   Rüyanın hayırlara vesile olmasını dilerim.

   Sevgiler…..

   • Merhaba
    Rüyamda bilmeden örümceğin üstüne basıyorum fakat örümceğin 2 bacağı ben bacağıma batıyo ve inanılmaz bir şekilde kanun kanı durduramiyolar ve örümceğin 2 bacagida, cikmii cikarilmio gördüm çok korkutucu ve ilginc

  • Rüyamda tüm arkadaşlarımla birlikte evimde bir parti duzenlemistik arkadaşlarımla sohbet ederken yerde bir sürü örümcek gördüm fakat bunu onlar görmüyordu sadece yatak odamda vardı mutfağa gittiğimde bir tane örümceğin arkamdan geldiğini gördüm ve sonra orada örümcek görmedim bu ne demek ?

  • Rüyamda oturuyordum belime simsiyah büyük bir örümcek yapıştı ve kımıldamayla beraber daha çok acı veriyordu sonra biri onu tuttu koparttı ve derimin soyulduğunu hissettim örümceğin sesi cırcır böceği gibiydi peçeteye dolayıp atmıştık.

  • İlk başta bir Binanın garaj bölümüne giriyoruz Arkadaşlar ile sonra ben büyük bir örümcek görüyorum tek Ağ üzerinde duruyo bir de elinde küçük yavru bir örümcek görüyorum bakmak için Arkadaşlarıma söylüyorum birisi o Ağı eli ile kopartıyo ve örümceği üstüme atıyo ilk başta küçük olanı atıyo o üstüme gelmiyo sonra büyük olanı atıyo ve tam omzuma geliyo Silkeleniyorum ama hala omzumda sakin kalıp birisinin vurması ile düşmesini beklerken uyandım.

 • Rüyamda kendi odamda yatagimda yatıyorum oda karanlik ama ben etrafi gorebiliyorum odadaki gardilopun üzerinde büyük siyah bir örümcek gördüm yavaş yavaş ilerledigini gördüm en Son yüzüme doğru atladı ve bende kolumla yüzümü siper edip örümceği firlattim o anda uyandım zaten ama çok korkmustum o anda uyandığımda için kurtulup kurtulamadigimi tam anlamadim yorumlarsaniz çok sevınırım

 • Merhaba
  Rüyamda yatağımın altında 2 tane küçük 2 tane büyük siyah orumcek görüyorum (ağları vardı ama büyük olanlar ağın üstünde değildi) anneme bi şey getir hemen oldurim diyorum fakat annem bi şey yapmazlar diyor ve ben kendim öldürmek için bi şey bulana kadar kayboluyorlar yorumlarınız sevinirim şimdiden teşekkürler

 • Ruyamda eski evin altında eski bir ocak kişiler ordan Yahudi veya Ermenilerin önceden define aldıklarını söylüyor kagitla sikistirmislar acilmamasi gerektiğini söylüyorlar dayanamiyorum ve açıyoruz içinde siyah siyah kırmızı büyük bir sürü örümcek çıkıyor bı anda ortam karmaşaya dönüyor salonda misafirler var kalabalık içersine dalıyorlar ama bütün örümcekler değil atıyorum 5 10 tane saldırıyor sonra onlar yuvasına dönüyor tekrar başka çıkıyor karmaşık bı halde bı iki tanesini olduruyoruz tekrar canlanıyor karmaşık bı durumda uyandim

  • Merhaba, gercek hayatta örümcekten cok korkarim… ruyamda agabeyim bahcede bir cardagimiz var orada uzaniyor karanlik, o kalkiyor iceri geciyor yerine ben yatayim diyorum bakiyorum ki orumcek var hareketleniyor orumcek abimin uzerindemis bir an da beni kovalamaya basliyor ben kaciyorum pesimden geliyor uzerime cikmaya calisiyor ben kilitleniyorum hareket edemiyorum etraftakiler saskin orumcegin bilincli bir sekilde beni kovalamasina kilitlendigim vuramiyorum da o sekilde korkuyla uyandim hayr olsun…

 • Rüyamda en üst kattaki balkondan aşağı inmem gerekiyormuş. Fakat ben korkup evin içinden geçip apartmanın içinden geçiyorum evde bir sürü örümcek, kocaman kocaman ağlar var. Evin sahibiyle karşılaşıyorum kadın hep korkardım içeri girecekler diye girmişler sonunda diye birşey söylüyor ben örümceklerin ağların arasından üstüme değe değe çıkıyorum üstümde örümcek olduğunu hissediyorum binadan aşağı iniyorum.

  • Merhabalar Sevgili Zeynep,

   Rüyada görmüş olduğun örümcekler ağları, erkekler ile ilişkilerindeki sorunlara dikkat çekiyor, baba, ağbi, eş veya iş hayatın ile ilgili şeyler olabilir. Bilinç altında seni yapmak istediklerinden alıkoyan güçlü korkuların olduğuna yorumlanır. Aynı zamanda mevcut durumu kaybetmemek için zaman kaybediyor da olabilirsin. Örümcek ağının içi boş ise bir konuda beklemen gerektiğine ve sabra delalet eder. Olumsuz veya karamsarlık içinde olduğun bir süreçte yaşıyor olabilirsin. İçin de bulunduğun duruma göre anlam verebilirsin. Varsa bir sorunun harekete geçerek, geçmişi bırakıp, korkuların ile yüzleşmen gerektiğine dair haberci bir rüya.

   Rüyanın hayırlara vesile olmasını dilerim.

   Sevgiler…..

   • Merhaba
    Ben rüyamda oturma odasında tavanda 50 ye yakın küçük örümcek yan yana durduğunu görüyordum ve korkup tiksiniyordum temizlemek istiyordum ama yapamıyordum anlamını çok merak ediyorum rica etsem açıklar mısınız

    • Iyi günler. Rüyamda bir kumsaldayım ve gece vakti denize yakın bir yerde oturuyorum, yanımda biri daha var ama kim oluğunu hatırlamıyorum. Deniz dalgalanmaya ve hircinlasmaya başlıyor ve dalgalar binalardan da uzun boyutlara varıyor. Üzerime gelen dalgaları görüyorum kaçacak ne yerim ne zamanım var yanında ki kişiye siper olup derin bir nefes alarak nefesimi tutuyorum ve dalganın gelmesini bekliyorum (bu tarz rüyayı çok görüyorum uzun dalgalar ve nefes turarak beklemek) Ama bu sefer bu rüyayı farklı yapan gökyüzüne bakmam gökyüzü çok açık bir sürü yıldız var ama biri o kadar çok parlıyor ki dikkati mi çeken o ve gittikçe bana yaklaşıyor yıldız yaklaştıkça kanatlarını fark ediyorum bir melek ama cinsiyeti yok ne kız ne erkek. Ve kanatları ile bizi koruyor dalgalardan altına alıp ve dalgalar bitince gökyüzüne uçuyor o uctukca ufalıyor ve o gökyüzündeki yıldız hâlini alıyor tekrardan. Yorumunuz için şimdiden teşekkür ederim

 • Rüyamda evin içine girmeye çalışıyordum ama evin bütün girişlerinde çok büyük ve ve sıkı örülmüş örümcek ağları ve üstünde küçük tarantula vardı örümcekten. Korkuğum için giremedim ve annem le babam evdeydi onlara temizlemerini söylüyordum

  • Merhabalar Sevgili Petit,

   Rüyada evin girişi örümcek ağlarıyla kaplı olduğu için eve girememiş olman, annen ve babana ağları temizlemelerini söylemen, İsteklerinin gerçekleşmesi için, geçmişi bahane ederek bir beklenti içinde olduğuna ve gelecek korkunla birlikte hareketini kıstladığın anlamına gelir. Ağın üzerinde örümcek olması, korkunun güçlü olduğuna işaret ediyor. İlerlemek için gücü kendi içinde aramalısın, bu güç sende var zaten.

   Rüyada Örümcek Görmek başlıklı yazımızı okumanızda fayda var.

   Rüyanın hayırlara vesile olmasını dilerim.

   Sevgiler…

 • Rüyamda Yeni bir eve taşinmiştik evin her yeri büyük büyük örümceklerle doluydu anneme örümcekler zehirli gidelim dedikçe dinlemedi beni bende evi temizlemeye başladim.

  • Merhabalar Sevgili Sevim,

   Rüyada yeni taşındığınız evde büyük örümcekler olması, senin gitmek isterken, annenin kalmakta ısrarcı davranışı ile örümcekleri tamizlemeye başlamış olman, seni tutsak eden, yaşamda ilerlemene engel olan, endişe ve korkularından özgürleştiğine, yeni bir başlangıç yapmana, erkeklere kaybettiğin güveni yeniden yapılandırıp, kendine yeni bir şans vereceğine, sevinç ve başarıya delalet eden güzel bir rüya görmüşsün.

   Rüyanın hayırlara vesile olmasını dilerim.

   Sevgiler….

 • Ruyamda arabamizin icinde yesil bi orumcek vardi yakalayip atmayi dusundum o sirada uyanmisim yorumlarsaniz sevinirim

 • Merhaba rüyamda kola içiyodum iki arkadaşımla birlikte kola kalıyor son yudumu alıyorum ama almadan önce görüyorum içinde pislikler var sonra içiyorum bakarken boğazım iç taraftan bir örümcek sarıyor arkadaşıma ellettiriyorum o ellerken ağrımış giibi his oldu uyandım

 • Rüyamda birden fazla irili ufaklı örümceklerin üzerimde olduğunu gördüm ben atıyordu o lar üstümde oluyodu enson üzerimdeki kıyafeti çıkardım

 • Merhaba, biyerde oturuyormuşum kayınvalidem bana bak örümcek ölmüş ama eskimis gibi birşey diyerek bana uzatıyor bende başımı çeviriyorum, üzeri tozlu gibi hayvanın. Sonra baska birtane daha gösteriyor uzatiyor bana dogru. onun canlimi ölümü olduğunu bilmiyorum ama hissiyat olarak canli gibi hissediyorum sanki. Sonra uyaniyorum.

 • rüyamda yatıyordum ve sonra baş ucumda bir masanın üstünde yeşil bir örümcek gördüm ağzı burnu vardı sevimliydi sdada kimsin sen dedim ben sana iyi gelirim dedi sonra kalktım yataktan evi dolaşıyorum bir süre sonra her yerde siyah örümcek çıktı iyice uzun bacakları olan sevimsiz bir şey hangi odaları dolaştım bilmiyorum ama oturma odası ve antire bizim oda kesin var ailemle onları temizlemeye çalışıyoruz gitmiyor en sonunda sıkılıp başka bir rüyaya geçtim biliyorsunuz 90 dakika da bir rüya görüyoruz

 • Merhabalar rüyamda yattığım yerde sarı örümcekler görüyorum onları temizlemek için elektrik süpürgesi ararken zaman biraz zaman geçiyor evin her yerine dağılıyorlar salondan çıkmaya çalışıyorlar ama çok fazlalar milyonlarca küçük sarı örümcek

 • Merhaba,
  Rüyamda annemlerin evinin koridor tavanında siyah ve büyük bir örümcek gördüm, ilk olarak arıyı ondan kurtardım öldüreyim derken küçük oğlumun sırtına düştü ezilerek öldü. Oğlumda ısırık vb hiç bir şey olmamasına rağmen çok etkilendiğim bir rüya oldu. Sizden cvp alabilirsem çok mutlu olurum.

 • Rüyamda bir örümceğin üstüne hamam böceği düştü bunlar birbirleriyle kapışırken enseme başıma doğru geldi korkarak uyandım hatta tiksindim hayrolsunki çok merak ettim acaba nedir

 • Rüyamda örümcek ağına dolandığımı gördüm. Önce saç falan sandım yüzüme değen şeyi, ittim elimle ve almaya çalıştım ki örümcek ağıymış meğer. Oldukça da kalın, sert ve koyu (gri+beyaz+siyah) renkteydi. Önümde koridor gibi uzunca giden bir alan var, ağ oraya kadar uzanıyor ve sonu görünmüyordu. Elimle yüzüme takılanları alıyorum falan ama elime yapışa yapışa atmaya çalıştım yüzümden. Ama zaten heryerime sarılmıştı ve o ağın bir kısmında ipe ilmek atılması gibi bir tümsek vardı. Küçük sinek konmuş gibi algıladım ama bilemiyorum.

 • Yatakda bagliyim gıbıyım her yerde örümcek ipileri ama örümcekni göremiyorum benide sariyor gıbı çok korktum uyandım

 • Rüyamda örümcek banyonun camından içeri giriyordu,normal bir örümcek boyutuna göre büyüktü.ben oldukça korkuyor ve ondan kaçmaya çalışıyordum.evin içinde balkon dahil kurtulmak için dört döndüm.banyoya tekrar girdiğimde yoktu ancak arkamda kapılar aralanıyor sanki evde biri vardı ve beni uyutmuyordu.balkondan aşağı atlamak istedim bir an.ve ilginç olan ise rüyamda kendi evimde değil uzun zamandır görüşmediğim ananemin evindeydim,ancak evde benden başka biri yoktu.bir ara iş yerinden bir arkadaşım eve geldi bana yardımcı olmaya çalıştığını hissettim benimle kalkacaktı ve ona oda ayarlıyordum.çok korkmuştum.

 • rüyamda odanın her tarafı örümcek ağı olmuş bende namaz kılmaya çalışıyorum ağların için de örümcek ‘ler var ağlar her tarafta sadece namaz kılacak kadar yer var

 • Merhaba
  Rüyamda 3 tane böcek gördüm birinin biraz fazla ayağı vardı ama kırkayak gibi değildi turuncu bir böcekti ve kulağıma girdi irkelerek uyandım. Bir tanesi sarı bir örümcekti ve bir tane da masada yürüyen siyah bir böcek gördüm saat 6.20 gibi uyandım kulağıma böcek girince. Lütfen yorumlayabilir misiniz

 • Rüyamda bir sürü örümcek yari siyah yari normal gördüm tuaf olan sevgilimin annesinin evinde olmasi ordan mukfaktan benim yatigim odaya gelmeleri hepsi yatak odasina geldi 100 lerce örümcek önden sihalari ve arkalarinda normal olanlari sevgilim telefon ile ilgilenirken ben de korkuyla ondan yardim istiyodum bu örümcekleri odadan cikarsin diye
  Bu ne anlama gelir bilmiyorum böyme bi soktayim ….

 • Rüyamda iturma odasinda karanlikta koltuk üzerinde uzanmişken kahverengi 8 bacakli örumceklerden gordüm tavandan asagiya inerken kalkip hemen ışığı yakmaya calişirken biryandanda elime ilk gecirdigim yazma ile de onu yakalayip atmak için mücadele ediyordum hrm onu kaybetmemeye çalişirken biryandsnds işigi yakmaya çalişiyordum işigi yaktiğimda kahverendi oldugunu gördüm işik yandiginda tam yazmayla yakalamişken biranda üzerime doğru atladi ve ben irkilip geri cekilirken yakaladim onu tam camdan disari atarkende uyandim yanilmiyorsamda attim yani ekimdeki yazmayi konfrol etmeden uyandim hemen şimdiden tesekkur ederim.

 • Rüyamda kapalı bir yerdeyim tam hatırlamıyorum, bir evin odası olabilir. Örümceği kovaladım kovaladım, en son oturdum, ayağımda gezindiğini fark ettim. İzledim daha sonra dizime doğru ilerlemeye başladı elimle vurmaya çalışırken kayboldu. Uyandım sonra. Rüyayı işim masa başı ve beklemeyi gerektiren bir iş. Boş beklerken uyukladığım esnada gördüm

 • Merhaba rüyamda uyuyordum yatağımda tarantulalar ve örümcekler gördüm hiç biri zarar vermiyordu fakat geziyorlardı bazı tarantulalar ölmüştü ve ben elimle alıp halının üstüne attım değişik bir rüyaydı çok etkilendim acaba anlamı nedir

 • Rüyamda kahverengi büyük bir örümcek duvarda gördüm gordugum yer yatak odası ve örümcek duvarda ve yanında iş yerinden bir bayan arkadaşım duruyodu ve ben baya korktum o bayan arkadaş o örümceği yakalamaya yani bacaklarından tutmaya çalışıyordu ve ben tutmamasini söylüyorum baya bi ürperdim normalde ben çok korkarım zaten

 • Merhaba
  Sanki örümcek satıyoruz babamla birlikte biri daha var hatırlayamadığım daha önce getittirdiğimiz bir örümceği örnek göstererek kafesine yönelip bunun daha büyüğü gelecek diyor ama bu ne kadar büyük diye hayvanı yerinden eliyle alıyor örümcek çok büyük ama yarım mt civarında ayakları var örümcek bir anda ayaklarını toplayıp uçmaya çalışıyor sonra benim üzerime kondu nereme konduğuna bakınırken uyandım bu neye işarettir çünkü bu örümcek ikinci kez rüyama giriyor

 • Merhaba,
  rüyamda yatak odasında karafatma(kahverengi) görüp korkuyorum, eşimden öldürmesi için yardım istiyorum, eşip yakalayıp öldürüyor, sonra yatak odasının duvarında bir tane daha görüyorum, eşim onu da yakalıyor sonra yerde de görüyorum eşime onu da gösterirken bir tanesinin de uçtuğunu görüyorum, onu da yakalamaya çalışırken sonra siyah büyük bir örümcek görüyorum, korkuyla onu yakalamaya çalışırken bir de beyaz büyük bir örümcek görüyorum. çocukların odasına gidecekler diye korkup bağırmaya başlıyorum ama sesim çıkmıyor, eşim yakalamaya çalışıyor.

  Yorumlarsanız sevinirim.

 • rüyamda örümcek, kene gibi derimden içeri kafasını sokmuştu bende tam kolumdan içeri gircekken yakalıyorum çevremdekilere beni kene ısırdı diyorum örümcek olduğunu söylemiyorum

 • Merhaba, gece saat 03 gibi gordum, bir evin catisindayim, birilerini bekliyordum, gelecek kisiler yeni gelmistiki, onumde duran bir bacanin icinden buyuk bir orumcege benzer bir bocek cikti, uzerime dogru hizla hareket edince kacmaya calistim ve bir anda catidan yere dustum, birsey olmadi ama, sag elime orumcek agi ve kucuk orumcekler geziyordu, elimi sirkeledim ve yurumeye basladimki karsimda renkli gozlu ya mavi ya yesil gozlu bir bayan bana gulumseyerek bakiyorduki uyandim. Karmasik gibi 🙁 merak ediyorum neye yorumlanabilir?

 • Rüyada babamlarin evindeyim ve üvey annem ile kavga ediyoruz. O bana tokat atiyor ve bende gitme karari aliyorum. Bavulu acmam ile icinde iri ve büyük ayni zamanda minik minik örümcekler var üvey annem kiyafetlerimi örümceklerin üzerine koyuyor bavulun icine yani. Sonra bavulu kapatiyoruz ama ben cok korktugum icin bana diyor sen korkma ben seni cok seviyorum simdi süpürgeyle alirim örümcekleri diyor. Elektrik süpürgesi ile örümcekleri süpürdü. Gercek hayatta kendisinden pek hoslanmam. Bu rüya ne anlama geliyor?

 • Selamun Aleyküm
  Rüyamda arabama biniyorum önce bişey yok sonra üzerimde bir tane örümcek görüyorum sonra her tarafıma çıkmaya başlıyorlar Arabadan çıkıyorum hemen arka kapıyı açıyorum bütün hepsi arka koltuktaymis bir yumak halinde arabanın koltukları görünmüyor hemen ordan uzaklaşıp üstümü başımı temizliyorum. Bu şekilde gördüm yorumlarsaniz sevinirim.

 • Rüyamda siyah kocaman bi örümcek güvercin yuvasına giriyodu ordam cıkıp geziniyo ve sonra beni kovalamaya başladı

 • merhaba..
  rüyamda siyah 3 örümceğin sağ ayak üstünde, deri altında yuva yapmış olduğunu gördüm…korktum..yuvaları deri altında ve normal bir kültür mantarı gibi büyük bir çıban gibi tümsekler vardı…..korktuğum içinde tümseğin tam orta tepe kısmında yaşayan örümcekleri tek tek çıkarıp öldürürken kanımı emerek de yaşadıklarını gördüm….

 • Öncelikle slmin aleykum ben gece yatarken yatagimin içinde siyah renk de küçük lu büyüklü örümcek gördüm yatagimin içinde dolanıyorlardı hemen fırlayarak kalktım ki rüyaymış acaba ne anlama geldiğini merak ediyorum yorumuz icin simdiden teşekkür ederim

 • Rüyam şöyleydi ben yakın bir kız arkadaşımla toprak gibi bir yerde uzanıyordum ve sonra bir an da evimin sokağında evimin önünde olduğumu fark ettim bir an da kolum acıdı uzun kollu bir şey giymiştim sonra ondan bir tane kahverengi örümcek çıkardım sonra göğsümün biraz üstünde bir yerde yine acıdı dokundum ve yine örümcek ama o kaçtı onu çıkaramadım sürekli vücudumun içinde benden kaçtı ve ara ara canımı acıtıyordu sonra da bir an da kalktım.

 • Ruyamda is yerindeki benden buyuk bir kadin arkadasim ben korktugum halde bana elinde orumcek getiriyor ve orumcegin bacaklarinin ucu cok cok sivri .Orumcegin kendisinin dostu hayvani oldugunu soyluyor zarar vermeyecegini soyluyor fakat ben orumcegin bacaklarinin ne kadar delici sivrilikte oldugunu goruyorum ve hayir diyorum is arkadasima bak bunun ayaklari cok delici ve sivri diyorum ama yinede benimle alay eder gibi orumcegi bulundugum mekana birakip gidiyor .Daha sonra orumcek benim bacagima koluma omzuma cikmaya calisiyor sanki canimi yakmak ister gibi icgudusel bir sekilde ne kadar itsemde yinede rahat birakmiyor hayvan beni .Birseyde yapmiyorum yinede inatla tirmaniyor.Daha sonra bacaklarimin derisinin altina larvalarini birakiyor ve larvalardan daha cok orumcekler cikmaya basliyor fakat öldürmüyorum hissediyorum ve canlanmalarini durduruyorum.Sonra sokaga cikiyorum bir cocuk cebinden bu orumcekten cikarip atmaya basliyor cocuk bu orumcekleri sokaga kendi atiyor fakat baskalarini sucluyor.Orumcekler artik dunyadaki tum evlere camlardan heryerden giriyorlar cocuga dur dedigim halde yapma dedigim halde sirf bunu baskalarinin yaptigini soyleyip iftira atmak icin her yere orumcekler atiyor cebinden cikarip .

 • Merhaba,
  Rüyamda evime gitmek için binanın kapısından içeri giriyorum ara koridor karanlık karanlıkta daire kapısına kadar gidiyorum.evin kapısı ardına kadar açık kızım evde sesleniyorum yok salona ilerliyorum bir bakıyorum örümcekler,kuş,kerata keratalar var,onları kovalamaya başlıyorum ki dışarı çıksınlar diye o esnada kızım balkondan içeri giriyo bende kuşu elimle yakalayıp balkondan aşağıya bırakıyorum.
  Yorumlarsanız sevinirim

 • Sag kolumda bir serce kuş onun yanında örüncek var korkuyorum örüncek ten kolumu sallıyorum ücüncü sallamamla kayboluyor uyanıyorum direk koluma bakıyorum

 • Odanın tavanında tarantula görüyorum ve çok korkuyorum ablama işaret edip tam ordan çıkarken koluma düştüğünü görüp ne yapacağım i bilemiyorum sadece ne yapmam gerekiyor diye korkuyla bekliyorum

 • Merhaba ben evli bir bayanım rüyamda bekarken ailemle yaşadığım şehirdeyim sokakta oynuyordum birden ensemi bişey ısırdığını fark ettim ve hem gezinip hem kıskaçlarını geçirmişti kimse yardım etmedi küçüklük kız arkadaşımın annesi aldı kurtardı beni siyah kötü bir örümcekti

 • Merhaba. Rüyamda bir arkadaşım evcil bir tarantulayi bana bakmam icin birakiyordu. Ben hic korkmadan tarantulayi aldim elime, sevdim, uzerimde gezindi hayvan, hatta elimden diger elime atladi felan. Sonra yere koydugumda bir takim böcekler tarantulanin ustune cikti. Bir sure sonra tarantula öldü. Ve ben buna cok uzuldum. Arkadasima ne soyleyecegim diye dusunurkende uyandim.

 • Merhabalar çocuğum gergin rüyasında örümcek görmeye başladı geceleri korkarak uyanıyor ne yapmalıyız acaba çözüm önerimiz varmı?

 • Ruyamda evimin salonunda ailecek oturuyorduk. Birlikte tatli yiyorduk. Ama birden kuytu bir yerden kahverengi orumcekler cikiyordu ve bizlerde öldürmeye basliyorduk. Ve bazilarini olduremiyorduk. Sonra ben yatak odasina gidiyordum ve orda degisik bir örümcek daha görüyordum. Tam yatagin ustunde kirmizi ve sarimsi bir seydi. Catalla olduruyordum onu. Ama tam ölmüyordu hala biraz nefes alıyordu. Sonra birden doga üstü gucler tarafindan saldiriya ugruyorduk. Sanki daha önce benimde guclerim varmis gibi ellerimle ates olusturmaya calisiyordum ama yapamiyordum. kacmaya calisiyorduk Başarıyoduk. Ama ailemdeki bazi kisiler yok oluyordu.

 • Merhaba rüyamda 1 çuval unun üzerinde bir ikitane örümcek vardı onları yere atttım anlamı nedir.

  • Mrb oncelikle ben ruyamda siyah ve buyuk bir orumcek sahibiydim örumcegi basimda tasiyordum ona uzuldum fln diyordum bi eve gittim kapisin onunde orumcek beni kasindirdi diyerek kafamdan indirip baskasina temelli vermeye calisiyordum ugrastim onu indirmek icin inmiyordu oda sonra elimi yine kafama goturdum karsimda ayna vardi bi baktim kafamda yuvarlak olmus elimi uzattimki alim kacamda bir baski hissettim aha isirdi beni diye uyandim baktim birsuru yorum okudum herkes farlibisey diyor sizden bekliyorum kime inanacagima sasirdim ..

 • Merhaba,
  Ben ruya gorurken uykuyla uyaniklik arasindaydim . Ruyamda bilmedigim bir evdeydim ve gizli bir oda oldugunu gordum..yanimda arkadasim vardi.biz bu gizlin odaya girdik Ve sonra garip seyler olmaya basladi siyah orumcek ve garip renkli bir orumcek beni kovalamaya basladi Ben de kosdum tabi birden kendimi sehir evimizin salonunda buldum bu arada orumcekler hala pesimde garip renkli olani zor bela oldurdugumu hatirliyorum ama siyah olan okadar korutucuydu ki ona yaklassmadim Ve ruya ile bagim kopdu

 • MERHABALAR BUGÜN GÜNLERDEN 15.04.2019 PAZARTESİ BU GECE RÜYAMDA HATIRLADIM KADARIYLA EV GİBİ YADA EVDE OLDUMU GÖRDÜM SİYAH BİR ÖRÜMCEK TAVANDAN SAĞ OMUZUMA GELDİ BELKİ O AN YA ÖRÜMCEĞİN AĞINI GÖRMÜŞTE GÖRMEMİŞTE OLABİLİRİM ÇÜNKÜ AN İTİBARİYLE BİR KORKUYA KAPILDIM ÖRÜMCEĞİN BOYU BÜYÜKTÜ SONRA ONU OMZUMDAN DÜŞÜRDÜMMÜ ATTIMMI BİLMİYORUM DAHA SONRA TAVANDA Bİ SÜRÜ BÜYÜK KÜÇÜK AYNI SİYAH RENKLERDE ÖRÜMCEKLER GÖRDÜM VE DİYORUMKİ BURASI ÖRÜMCEK YUVASI OLMUŞ GİDELİM HEMEN DİYE KENDİ KENDİME PANİĞE KAPILIYORUM VE TAVANDAKİ BÖCEKLERDE AĞLARIYLA BERABER AŞŞAĞIYA İNİYOR SONRA UYANDIM. SİTENİZDEKİ YORUMLARDAN BİRİSİNE TAKILDIM BU HAFTA SONU GÜVENLİK SINAVIM VAR MESLEK OLARAK GÜVENLİĞİ SEÇTİM ONUN DIŞINDA GEÇMİŞE DAYALI OLUMSUZLARIM OLDUĞU İÇİN ATLATAMADIM SİTENİZDEKİ TAKILDIĞIM YORUM BU=Rüyada Üstünde Örümcek Gezindiğini Görmek
  Rüyada üzerinde örümcek gezindiğini görmek; kişinin geçmiş yaşam tecrübelerinin kendinde yarattığı olumsuzlukları unutmayı başaramadığına veya ilgi duyduğu bir meslekte çok başarılı olacağına delalet eder. BEN AŞIRI HİSLİ VE İNANÇLI İNSANIM DAHA ÖNCE YAŞADIĞIM RÜYAMDA GÖRDÜĞÜM BİŞEYİ ANLATMAK İSTİYORUM GÖRDÜĞÜM Bİ RÜYAYI SİTELERDEN GEZİNİP BULDUM YORUMUMU OKUDUM O YORUMDA EVDE AKREP GİRECEĞİNİ VE BİKAÇ BİŞEY ANLATILMIŞTI GECE VAKTİ OLDU BEN BAHÇELİ EVDE OTURUYORDUM O GECE EVE AKREP GİRDİ HALININ ÜSTÜNDE DURUYORDU İÇİMDEN DUA ETTİM EŞİME DEDİMKİ BU AKREBİ AL BELKİ BAHÇEDEN GİRMİŞTİR DİYE ODA EVDEKİ PENSEYLE ALDI AKREBİ AKREP HİÇ KIPRAŞMADI DEDİMKİ EŞİME HAYVANI SAKIN ÖLDÜRME DEDİM SAL BAHÇEYE GİTSİN DUA ET DEDİM TAMAM DEDİ O GÜN RÜYADAKİ YORUMDA ÇIKAN BU AKREP OLAYINDAN SONRA DAHADA İNANDIM ALLAH HERŞEYİN HAYIRLISINI VERSİN KİMSEYE Bİ KÖTÜLÜMÜZDE YOKTUR ELHAMDÜRİLLAH. . .

 • Merhaba
  Rüyamda yatagimin yaninda bulunan odunları kaldırınca ortaya siyah beyaz kocaman bir örümcek çıkıyor ağında dururken üstüme doğru atlıyor bundan çok etkilendim ve korkarak uyandim yorumlarsanız çok sevinirim

 • Merhaba ben ruyamsa bozacağımi kolumu kırmızı yuvalak şekilde nokta büyük yuvarlaklar şeklinde örümcek işlediğini o örümceği öldürdüğümu ama küçük örümceklerin bacağında dolaştığını gördüm bu ne demek oluyor.

 • Merhaba

  Rüyamda yatagin kenarında üst üstte siyah örümcekler gördüm, örümceklerin yanına yaklaşınca üstüme birsürü küçük örümcek fırladı ben temizlemeye çalıştım. Üstümden gitmeyince bende korkmaya başladım.
  Çok korkmuştum

  • Mrb rüyamda evimin tam girişindeki holde sıkı dokunmuş bir örümcek agi gördüm kayinvalidemler de bendeydi. Onlardan örümcek süpürgesi alıp temizleyecektim sonra mutfağımda farkli bir hayvan örümcek görüntüsünde ama sülük gibi 5-6 tane onları oldurdum

 • rüyamda sol elimde 3 tane siyah küçük örümcek bileğimde de büyük sarı ve siyah renklerde örümcek dolaştığını gördüm anlamını öğrenebilirmiyim.

 • Rüyamda kocaman dev bi tüylü siyah örümcek gördüm tavanda ordan oraya sıçrıyordu ve her yere küçük bir yavru bırakıyordu. Çok korkmuştum sürekli bana zarar vericek diye onu izliyodum sonra öldürmeye çalıştım onu zorda olsa elimde bişey vardı onunla onu öldürdüm 😓 sonra kuzenlerim kardeşlerim vardı yanımda sanki kalabalık kocaman bi salondu orası ama karanlıktı biraz , bana yardım eden biri vardı kim hatırlayamıyorum .

 • Ben rüyamda annemin örümceği kovduğunu görmüştüm bemim kitaplarımın üstündeydi daha sonra örümcek gitti (gerçek hayatta örümcekten çok korkarım) daha sonra kapıyı kapattığımızda arkasında küçücük bi örümcek çıktı.

 • Merhaba

  Ruyamda sanirim rv almak icin bir kac yeri dolasiyoruz esimle. Bodrum gibi bir yerden cikiyoruz baktigimiz evlerden birinde. Sonra vucumda bazi kucuk sislikler fark ediyorum harwket ediyorlar. Elimle o sislikleri sktigim zaman icinden orumcek cikiyor. Ve ben orumceklerden cok korkarim. Esime oldur onlari icime girmisler diyorum o da olduruyor. Ben sktikca cikiyor o olduruyor.cok bunaldim bu ruyada. Bu ne demektir? Ev almayi dusunuyorduk gercekte. Etkisinde mi kaldim acaba?

 • Gece rüyamda kocaman siyah örümcekler gördüm. Örümceklerin yumurtaları olur ya kendi ağlarından üretirler. O ağdan yumurtalar içinde kocaman kocaman ikişer üçer tane büyük siyah örümcek vardı. Bu ağ yumurtalardan da beş altı tane vardı. Benim de elimde bi çubuk vardı. Sonra bir şey oldu. Ağlardan biri yırtıldı. Örümcek düştü. Öldüreyim mi öldürmeyeyim mi diye düşünürken örümcek kafama çıktı. O sırada korkuyla uyandım. Orumceklerden de aşırı korkarım . Anlamı nedir ? Hayırlara vesile olmasını dilerim. Sevgilerle .

 • Rüyamda baba evinde heryerde örümcek ağı var, ağ bir yerden benimde üstüme tutunuyor, örümcğin bana da ağ attıktan sonra mutfaktaki buzdolabının altına gittiğini görüyorum, bu durumu üvey anneme söylüyorum ancak onunda elinde başka bir işi var meşgulüm bitsin beraber temizleyelim diyor. ben kendi üstümdeki ağı kopartıyorum, ancak kısa bir süre sonra örümcek bir yerden tekrar üstüme bir ağ atıyor, sonra siyah bir örümcek görüyorum, küçük beş kuruş tan bile küçük ama bacakları etli salın siyah, örümceği sağ elimle yakalıyorum … bu anda örümcek sağ elimin avuç içine deri altına bir kene gibi giriyor ve hareket ettikçe canım yanıyor… çıkartmaya çalışıyorum ama yapamıyorum… üvey annemden yardım istiyorum elinde iş olduğunu söylüyor… cımbız diye çığlık çığlık bağırıyorum. ” cımbız yok mu cımbız nerede.. ” banyoya gidiyorum orada üvey erkek kardeşim oda hiç bir şey yokmuş gibi başka bir şeyle ilgileniyor ses bile çıkartmıyor bana bile bakmıyor.. cımbızı buluyorum sol elimle sağ el avuç içimde derinin altına giren siyah renkli küçük örümceği çok zorlanarak bir iki denemeden sonra çıkartıyorum… uyandım… örümceği öldürdüm mü bilmiyorum.. yorumlarsanız sevinirim… çok çok nadir rüya görürüm.. yaşım 48 – 11/10/1971 doğumluyum doğum günümde bu rüyayı gördüm.. 10. ayda 36 aylık taksidim bitti. rüyayı baba evinde görmem ve üvey anne ve kardeşimi görmem ve onların bana olanlar a karşı bu şekilde duyarsız gözükmeleri çok şaşırtıcı.. Babam 4 sene önce vefat etti. üvey annem ve kardeşim baba evinde oturuyorlar, ben başka yerde tek başına yaşıyorum,, daha önce evlenmiş boşanmış 14 yaşında oğlu olan birisiyim.. iş yerinde rekabet ve entrikalarında olduğu bir ortam var yalan değil… YORUMLARINIZI BEKLİYORUM..

 • Ben rüyamda kapalı bi yerdeydim karşımda iki tane siyah büyük örümcek vardı. İkiside birden bana doğru hareket etmeye başladı. Ama bi tanesi daha hızlıydı. Tam olarak bana saldırmayamı çalışıyordular emin değilim. Ama elime ağ atıp ağı tırmanarak bana ulaşmaya çalışıyordu hızlı olan. Bende korkudan ağdan kurtulmaya çalışıyordum.hızlı olana nolduğunu bilmiyorum. Sonra uyandım.

 • Merhaba ben rüyam da sırtımda yürüyen dev örümcek gördüm. Yakalarken uyandım evde kendi yatağımda yatıyordum örümcek sırtımda sağa sola dolaşıyordu.

 • Merhaba,
  Henüz uykuya geçmemiştim gözlerim kapalıydı anlık olarak görüntü gördüm, elim kapalıydı sırayla parmaklarımı açıyordum ama sadece 3 parmağımı açtım ve üçünde de tırnağimda bir küçük örümcek gördüm. Özellikle tırnağimda örümcek görmem ve 3 adet görmemim özel bir anlamı var mıdır

 • Ruyamda bir bitkinin kokunden sökürum ve o kokunden 2tane buyuk siyah 2 veyab3 tanede ufak siyah orumcek cikiyor ve buyuklerden 1tanesini farkinda olmadan ayaginla eziyorum ve ezdigim esnada sol ayagindam sokuyor ve ayagim balon gibi sisiyor ambulansi ariyorum ambulans gelmiyor kendi cabamla gitmeye çalışıyorum.

 • Merhaba
  Rüyamda bir Çayırlıkta beni büyük iri siyah şu yılanlarının beni yakaladığını gördüm ve büyük bir kabus ve sıkıntı ve korku içinde uyandım. Ve uyandıktan sonra hayali bir gri örümcek yastıgımın altına iri gri örümcek girdi. Gördüğüm rüya ve uyandıktan sonra gördüğüm örümcek ne anlama geliyor. Lütfen bu gördüklerim ne anlama geliyor, bana bunların tabirini yapar mısınız.
  Șimdiden teșekkür ederim.

 • Merhaba, rüyamda uykudan uyanıyorum ve önce 2 adet başparmak büyüklüğünde şu kaplumbağası ve 10 a yakın kahverengi tüylü örümcekler gördüm. Sonra bu örümceklerden 1 tanesi elimin üzerinde duruyordu ve diğer elimle onu süpürüp attım. Bende tedirginlik yarattı ama hemen arkasından yapmasamıydım dedim. Yataktan çıkmaya yeltendim fakat abartı bir korku ve panik halim yoktu.

 • Eşimle yatakta yatarken,annemide yanımızda uzanmış olarak gördüm. Derken bir pire beyaz çarşafın üstünden yatakta zıplayarak aşağı kaçtı,onu yakalıyayım derken karyolanın ayağına örümcek ağı ve içinde bir kaç yakaladığı av vardı. Pirede örümcek ağına yakalandığını düşündüm ve uyandım.

 • Merhaba,
  ben rüyamda evin tavanında örümcek ağı olduğunu kedimin sürekli oraya zıplamasından aörümcek ağının aşağıya doğru sallanmasıyla görüyorum.

 • Merhaba rüyamda iki tane kocaman örümcek biri siyah ağ örüyor diğeri yaratığa benzer bir örümcek siyah olanın arkasında onun peşinden gidip onu yiyordu sonra annem yaratığa benzer olanı öldürüp attı anlamı nedir bu rüyanın

 • Merhaba benim gördüğüm rüyada;
  Ben yerde yatıyordum ve yanımda bir masa vardı bu masada örümcekler geziniyordu ardından birkaç tanesi üzerime çıktı ve ben çığlık atmaya başladım sora yengem geldi ve masayı çekti ardından örümcekleri üzerime koydu örümcekleri üzerime koymasının sebebi ize korkuları la yüzleşmem miş sora ben örümcekleri üzerimden attım attım ama bitmiyordu siyah renkli ve bür sürülerdi küçük. Tüysüz tarantulalara benziyorlardı çok korkmuştum ve uyandım

 • Rüyamda yorganı kaldırınca büyük bir örümcek gördüm. Büzük bir halde muhtemelen ölmüş gibi duruyordu. Bu ne demek

 • Rüyada duvarda gördüğüm örümcek üzerime doğru geliyor kaçıyorum fakat yakalıyor ama ısırmıyor

 • Bir erkek goruyorum ruyamda mevki sahibi bu kisi beni tanyo bende onu amaa ao kisiyi pek sevmiyo olyrm bende sinava gircek oluyorm sinava giderken yolda calsma oluyo irdan oraya ziplayark sinavaa gidyrm ama ne sinavi hatrlamyorum sinava girerken uzerimde guvenlik unuformasi ve kimligm yaka kartm oluyo o anda bisey oluyo kendi evmde oluyorm annem faln oluyo biseyler hazrlamya mutfaga gidyrm mutfaga giriyorum girerken agi yok ama mutfaktan cikarken masa ile duvar arasnda kocaman bir ag oluyo orda anneme kizyrm sonra agin icnde bir tane akrep ben akrep olarak goryorm sonra ben neyle alsam bu agi diye dusnrken masada ki agin ucuna daha degmeden o agiyla gelip agini yok edp elime konup sokup gidyo ben zehri cikartmak icin sıkyorum fakat cok az bisey sari bisey cikyo sonra akrep guluyo elim sisiyo bu arada ama akrebi goremyorm sesi gelyo bana benm zehrim oldurmez merak etme diyo guluyo bisey olmuyo gercekten elim falan duzelyo bende umursamyo oluyorm aciyida nasil olsa gecer diyorm o anda uyanyorm bu ruyayi yormlarmsnz ben bayadr ruya gormyorm bunun etkisnde kaldm ben akrep diye hatrlyorm oyle gorms olabilrm amaa orumcekte olabilr

 • Merhabalar rüyam tam olarak şöyle;
  Kendi evimin salonunda bir çeşme vardi damacanaya su dolduruyordum bir an duvar çöktü ve catidan bir sürü siyah siyah örümcekler salona düştü

 • Merhabalar örümcek ağını evin kapısının tam önünde görüyorum tamamen kaplanmış ama korkudan eve giremiyorum başka bir kapı daha o kapıdan dolaşıyor um .bu arada annem elinde supurge yle geliyo örümcek ağlarını temizliyo.(annem hayatta degil sık sık ruyalarimda görüyorum )

 • Merhabalar. Rüyamda ailecek mutfakta otururken kocaman kan kırmızısı bir örümcek hızlı bir şekilde mutfağa giriyor herkes yerinden kalkıyor korkup kaçıyoruz. Ben de mutfaktan çıkıp yatak odasına doğru kaçarken arkamdan annem de benle beraber kaçıyor ve tabi örümcek bizi kovalıyor. Yatak odasına girer girmez annem üstümden atlasin diye yatağa atıyorum kendimi annem üstümden atlıyor ama örümcek de beni yakalıyor o sırada ve omzumdan ısırıyor. Bağırıyorum alın bunu ısırıyor beni diye kimse yok ortalıkta. Canımın acımasina korkarak uyandım. Yorumlarsaniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim kolay gelsin.

  • Ayrıca ev de 5senedir gitmediğim memleketteki evimiz. Örümcek boyu da yavru kedi kadar vardı

 • Merhabalar, Rüyamda sevgilimden daha yeni ayrılmış oluyorum ve barışmak için onun evine gidiyorum daha sonra evde 2 tane kız oluyor bunlarla yaşadığını çok iyi anlaştığını hatta bazen aynı yatakta uyuduklarını falan söylüyor onların kim olduğunu sorunca senin gibi arkadaşlarım diyor ama ben onu kıskanınca tamam gönderilen diyor daha sonra tuvalete gidiyorum ordan çıktıktan sonra bi yakını şu sinekleri öldürmeme yardım edermisin ablacım diyor tuvaletin kenarında dolanan sinekler bunlar daha sonra bi bakıyoruz örümcek var ben Elimde terlikle onu öldürmeye çalışıyorum öldüremezsin diye dalga geçiyo bende ayağıma giyip üstüne basmaya çalışıyorum örümcek bi anda zıplıyor ve büyüyor ama çok az büyüyo daha sonra da başımın üstünden zıplayıp kaçıyor… şimdiden teşekkür ederim.

 • Rüyamda güvercin yuvasında 2 tane örümcek gördüm örümceğin bir tanesi çok büyüktü yakalamak istiyordum fakat korktuğum için yakalayamadım bunun anlamı nedir acaba

 • Rüyamda 2 tane örümceğim vardı (ve ben hep rüyalarımda örümceğe sahip olduğumu görüyorum) biri diğerinden daha büyük 2 örümcek. Kuzenimden korkup sırtıma atlamıştı ve dişlerini de hissetmiştim. Normal hayatımda örümcek seven bi insanımdır ve korkmam fazla. sadece örümcek de değil bir sürü değişik hayvanım vardı ve ben evde mutfak balkonunda besliyordum. sürekli örümcek görüyorum ve ağları yok. bu ne demek bana açıklarsanız çok sevinirim 🙂

 • Rüyamda bacağımda kocaman yaralar ve delikler vardı bacağımın içinden örümcekler çıkmaya başladı sonra salonda zıplamaya başladılar ben korktum kaçmaya çalıştım sonra bacağım iyileşti ve örümcekler yok oldu lütfen yorumlarmısınız

 • ilginç bir rüya gördüm. Sanki uyanmışım, daha yataktayım. Tam da yüzümü çevirdiyimde yatağın sağ taraflndaki duvarda bir beyaz örümcek görüyorum. Ama örümceğin kendisi degil, gölgesi, yani elle tutulur bir şey yok, yürüyen gölge. Sonra yavaş yavaş ilerleyerek sanki duvar bir boşluk gibiymiş rahatca duvarın içine girip kayboliyor. Yorum yapabilen olursa sevinirim.

 • Rüyamda arka ve önümde örümcek ağları gördüm sanki beni sıkıştırmışlardı önümdeki agın üstündeki örümcek siyah beyazdı arkamdakinjn rengini hatırlamıyorum ama oda galiba siyahtı önümdeki aga kolumla vurdum ama örümcek yeniden örmeye başladı bana yorumunu acikarmisiniz çok merak ediyorum

 • Rüyam da; erkek arkadaşımla onun evinde yatağında uyuyoruz. Onun baldırı üzerinde ezilerek ölmüş beyaz büyük bir örümcek görüyorum. Sonra yatağın içinde altimizda ezilerek ölmüş bir çok irili ufaklı örümcek görüyorum.

 • Benim gördüğüm rüyada koltuk altımda siyah bir şey vardı bende onu sıktım ve içinden simsiyah bir örümcek çıktı azıcık üstünde gezdi sonra hemen onu aşağıya attım

 • Merhaba ben rüyamda mutfakta iki tane büyük örümcek gördüm beni görünce kaçtılar ve uzaklaştılar ama örümceklerin çıkardığı değişik bir ses de vardı gerçek gibiydi rüyam mutfakta ilk gördüğüm zaman örümcekler üst üste duruyorlardı mutfak ocağı kısmındaydılar beni görünce mutfak dolaplarının aralarına saklandıklar ama örümcekler büyüktü ve iki taneydi gerçek hayatta da örümcekleri hiç sevmem gördüğümde korkar bagırırım rüyamı cevaplarsanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler

 • Rüyamda beyaz örümcek gezdirdim en son sırtıma girdi oradan çıkardım ve onunla yoluma devam ettim sonra sevgilimin beni alttığını gördüm

 • Merhaba. Ben rüyamda tanımadığım bir evdeyim. Çok ışık yok loş bir ev. Annem bir odada uyuyor ve üstünde ki duvarların üstünde örümcek ağı olduğunu görüyorum. Annem uyuyor. Sonra anneme sesleniyorum. Uyandığın da örümcek olduğunu söylüyorum. Annem de önemli değil diyor ve Örümceği eliyle itiyor. Örümcek hiçbir şey yapmıyor. Tabi beni ürküyorum. Annem uyumaya devam ediyor.Yukarıya baktığımda odanın tavanının olmadığını görüyorum. Yukarı çıktığımda başka bir eve girdiğini görüyorum. Geri dönüyorum.

 • Merhaba rüyamda yatağımın hemen üstünde tavaninda dev siyah bir örümcek vardi ruyamin devamida vardi ama hatirlamiyorum ne anlama geliyor