Ana sayfa » RÜYADA ÖLÜ GÖRMEK & Rüyada Ölü Görmek Nasıl Yorumlanır
Rüya Tabirleri

RÜYADA ÖLÜ GÖRMEK & Rüyada Ölü Görmek Nasıl Yorumlanır

Rüyada ölü görmek yeni başlangıçlara, güç elde etmeye, bolluk ve berekete, hayırlı bir ömre, sevdiklerinden haber almaya ve uzakta olan yakınlarından birinin gelmesine işaret eder.

Bu tarz rüyalar halk arasında çoğunlukla ölü diri getirir şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyada ölü birini görmek, kişinin kısa zamanda dost ve akrabaları tarafından ziyaret edileceği anlamına gelir.

Rüyada ölmüş birini görmek veya öldüğünü görmek derin anlamlar içerdiği gibi rüyada ki diğer simge ve olayların bütünlüğüne göre analiz edilmelidir.

Rüyada Ölmüş Birini Görmek Nasıl Yorumlanır

Rüyada ölmüş birini görmek, bir çok insanda korku oluştursa da hayırla yorumlanan ve korkulmaması gereken güzel rüyalar arasındadır.

Tüm bunlara ek olarak rüyada ölmüş birini görmek kişinin aile, iş ve sosyal hayatında ki yeni gelişmelere, çıkılacak bir yolculuğa , yakın zamanda evlenmeye delalet eder. Rüyada ölmüş birini görmek, aslında rüya sahibinin gündemin de olup, sonucunu merak ettiği her hangi bir konuya dair bilgi verir.

Rüyada Ölmüş Babayı Görmek ve Rüyada Ölmüş Birini Görmek
Rüyada Ölü Görmek ve Rüyada Ölmüş Birini Görmek

Rüyada Ölü Birini Güzel Bir Durumda Görmek

Yaşarken iyi bir amele sahip olduğu için, ahiret hayatında huzurlu olacağına ve rüyayı gören kişinin, güzel geçecek dünya ve ahiret hayatına dair mesajlar verir.

Rüyada ölmüş birini görmek hayırlı rüyalar arasındadır ve rüyayı gören kişi kesinlikle korkuya kapılmadan anlatmalıdır. Bu tarz rüyalar içindeki diğer semboller, kişinin duyguları ve olayların tamamı dikkate alınarak yorumlanmalıdır.

Rüyada Ölmüş Birinin Ağladığını Görmek

Rüyada ölmüş birinin ağladığını görmek; rüya sahibi için sıkıntılarının son bulup, emeklerinin karşılığını alarak bolluk ve berekete kavuşmaya, sevinçli haberler alınacağına tabir edilir.

Rüyada Ölmüş Biri İçin Ağlamak

Müjdeli, sevinçli haberler almaya, rahmet ve merhamete, dualarının makbul olmasına, işlerinin rast gitmesine, yüksek bir mevkiye, statü atlayarak yükselmeye, sevdikleriyle birlikte mutlu bir ortamı paylaşmaya delalet eder.

Rüyada ölmüş birinin herhangi bir konuda haber vermesi; rüya sahibi için bu haberin önemli olduğuna ve doğru çıkacağına işaret eder.

Rüya sahibinin ölmüş bir kişinin kızgın olduğunu görmesi; gerçek yaşamında bir hata da ısrarcı olmasından dolayı zarar görüp, üzülmesine delalet eder.

Rüyada Ölü Görmek Ne Demek

Eğer bu rüyayı gören kişi yaşlı ise manevi açıdan ölümü tanımasını simgeler. Ayrıca sizi zor durumda bırakan sorunlarınızın olduğu anlamına da gelebilir ve bu sıkıntılardan kurtulma vaktinin geldiğine işaret eder.

Bir kimseyi beyaz kıyafetler içinde görmek; kişinin istediği konuda başarıya ulaşmasına, sevdiği kişi ile mutlu bir yuva kurmasına, istediği eğitimi alıp, kariyer yapmasına yorumlanır.

Rüyanın içinde ki diğer simgeler ve sizde bıraktığı etki çok önemlidir. Tüm bunların yanında rüyada ölü görmek günlük yaşamda beklenmedik haberlerin geleceğini, yeni başlangıçları veya doğumları da temsil edebilir.

Rüyada Ölmüş Babayı Görmek

Aileden aldığınız kişilik özelliklerini güzel taşımaya, toplum içinde sevgi ve saygı gören bir insan olacağınıza işaret ederken bazı yorumcular rüyayı gören kişinin babası için sadaka vermesini veya yemek vermesi gerektiğini tavsiye eder.

Son zamanlarda iş veya eğitim hayatında yaşamış olduğu zorlu sürecin geride kalacağına, huzura kavuşmaya, borçlarından kurtulmaya işaret eder.

Her zaman hayra yorulan ve haberci bir rüyadır. İçinde bulunduğunuz durumlarla ilgili mesajlar vererek yol gösterir. Bunun yanında rüyada ölmüş babasını gören kişinin babası için dua etmesi gerektiği şeklinde de yorumlanır.

Rüyada Ölmüş Anneyi Görmek

Rüyada ölmüş anneyi görmek rüyayı gören kişinin annesine duyduğu özlemi, her ne kadar bu özlemi görmezden gelmeye çalışsa da içten içe annesine hasret duyduğunu simgeler.

Bir çok yorumcu rüyayı gören kişinin annesi adına yemek ve sadaka vermesi gerektiğini ayrıca dua etmesi gerektiğine işaret etmekle beraber, aslında bu rüya kişinin duygu dünyasıyla ilgilidir.

Kişinin rüyada ölmüş annesini görmesi kendisini yalnız hissettiği için mutsuz olduğuna ve manevi açıdan annesinin yokluğunu derinden hissettiğine, son günlerde bir desteğe ihtiyaç duyduğuna ve yakın zamanda aradığı yardımı bulacağına yorumlanır.

Rüyada Öldüğünü Görmek

Rüyada öldüğünü görmek gören kişi, günlük yaşamında önceliklerini birbirine karıştırıp, dengelerinin alt üst olduğuna, yaşamdaki hedeflerine ulaşma ihtimalinin kalmadığına ve umudunu kaybettiğine işaret eder.

Kendini bu durumda hisseden kişi için bu rüya her şeye yeniden başlayacağına ve küllerinden doğmaya, şansının döneceğine, güzel gelişmelerin yaşanacağına, değişim ve dönüşüm zamanın geldiğine, geçmiş tecrübelerden yararlanmaya delalet eder.

Rüyada Ölüp Dirildiğini Görmek

Öldükten sonra dirilmek; kişinin hayatında yeni bir dönem başladığına, fakirlikten sonra zenginliğe, sevdiklerine kavuşmaya, hatalardan kurtulmaya, yaşamdan zevk almaya, olaylara çözüm odaklı yaklaşmaya delalet eder.

Rüyada Tanımadığınız Birinin Öldüğünü Görmek

Günlük yaşamınızda negatif düşüncelere sahip insanların varlığına onların bu tutum ve davranışlarından fazla etkilenmeye işaret eder.

Rüyada Ölü Olan Yakın Akrabaları Görmek

Rüyada ölmüş aile büyükleri (dede, babaanne, anneanne, amca, hala, teyze, dayı, kuzen ) gibi bunlardan birini canlı görmek genellikle özlem, hasret, aile sıcaklığı, kendini güvende hissetme gereksinimi veya yol gösterici birine duyulan gereksinimi temsil eder.

Aynı zamanda onları rüyada canlı görmek, gerçek yaşamınızda yeni bir başlangıç yapmaya ve sonunda başarı ve mutluluğu elde etmeye yorumlanır.

Rüyada ölmüş yakın akrabaları; canlı, güzel, güler yüzlü ve sağlıklı olduğunu görmek onun ruhen huzurlu olduğuna delalet eder ve kişinin hayatında iyi,güzel gelişmelerin yaşanacağını haber verir.

Ahir dünyaya göç etmiş birini zor durumda görmek çevrenizde yardıma muhtaç bir kişiyi görmezden gelmek anlamına gelir ve ona yardım etmeniz gerektiğine yorumlanır. Ağlarken görmek ise verdiğiniz sözü eksik yaptığınıza veya hiç beklemediğiniz bir anda sevinçli bir haber almaya delalet eder.

Rüyada Ölü Biriyle Konuşmak

Burada önemli olan ahir dünyaya göç etmil kişi ile hangi konuda konuştuğunuz ve size somut bir mesaj verip vermediği ile ilgili olarak, ne dediğini hatırlamak, duyduğunuz şeyleri dikkate almanız gerektiğine işaret eder.

Çok önemli bir rüyadır, özel anlamlar taşır. Rüyayı gördüğünüz süreçte uyarı veya tavsiye almaya ihtiyacınız olduğuna ve bunun için size bildirilen ilahi bir mesaj olarak yorumlanır.

Rüyada Ölü Biriyle Öpüştüğünü Görmek

Gerçek yaşamda rüyayı gören kişinin kendini ifade etmekle ilgili sorunları olduğunu gösterir.

Rüyada ölmüş biri tarafından öpülmek; beklediğiniz bir haber veya sonuçlanmayan bir davanın çözüme ulaşacağına, genellikle de miras konularını temsil eder.

Rüyada Ölmek İstemek

Gerçek yaşamda büyük hayal kırıklıkları yaşamaya ve bunun etkisinin henüz geçmediği için, yaşama karşı umudun azalmasına işaret eder.

Rüyada Yaşayan Anne Veya Babanın Ölü Olduğunu Görmek

Yaşayan anne veya babayı rüyada ölü görmek; anne veya babanın yeteri kadar ilgili ebeveyn olmadıkları için kişinin kendini eksik hissettiği anlamına gelir. Ailede yeterince sevgi ve şefkat ve destek görmediği için, yanlış karalar aldığına ve bu konuda suçluluk duyduğuna yorumlanır.

Bazen de yaşayan anne veya babanın ahir dünyaya göç ettiğinin görülmesi, ömürlerinin uzadığı anlamına da gelir.

Rüyada görülen ölülerle ilgili pek çok yorum yapabiliriz, ancak yazıya ilk girişte de belirttiğimiz gibi bu rüyayı görürken ne düşünüp, ne hissettiğin ve rüya içindeki diğer semboller ile birlikte analiz etmek çok önemli.

Not: Görmüş olduğunuz rüyayı aşağıda yorum olarak paylaşmayı unutmayın.

Önemli: Rüyalar hakkında ki diğer yazılarımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

247 Yorumlar

Yorum yazmak için tıklayın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 • Rüyamda ders gördüğüm mesciddeydim 15 kişi kadar vardı herkes bi halka oluşturmuş sohbet ediyordu bi çocuk vardı ben onunla oynuyordum çocuğun adı Yusuf du tatlı sarışın bir çocuk bana doğru koşarken ayağı takıldı beyaz sopa gibi bişey çocuğun alnına geldi önce bayılır gibi oldu bende yavaşça vurarak kendine getirmeye çalıştım ama çocuk ölmüştü babasına seslendim geldi çocuğun gözlerini eliyle açtı göz bebekleri kıpkırmızıyı sonra bi şırınga çıkarttı adam önce çocuğun göbeğinin üstünden biraz kan aldı sonra kendi sol işaret parmağına o kanı basıp tekrar çekti benden de aynını yapmamı istedi yaptım bende sonra çocuğa o kanın hepsini tekrar göbeğinden enjekte etti çocuk dirildi rüyamı yorumlarsanız sevinirim

  • Merhabalar Sevgili Hilmi,

   Rüyada görmüş olduğunuz olaylar; yaşayan birinin ölüp tekrar dirildiğini görmeniz, hayatınızda hiç beklemediğiniz mucizevi değişimlerin olacağını haber veriyor. İçinde bulunmaktan hoşlanmadığınız ne varsa ondan kurtulup yeni bir döneme başlamayı, bu dönemde daha enerjik ve güçlü olucağınızı, masumiyetiniz ve yardım severliğinizden dolayı daima yardım alacağınıza yorumlanır rüyanız.

   Rüyanızın hayırlara vesile olmasını dilerim.

   Sevgiler…….

   • merhaba..rüyamda ölmüş anneannemi gördüm ayağında kardeşimle beni salliuordu..rüyamda koşarak kara büyüden kaçıyorsun..bır kaç sokak amaçsızca kaçtım sonra bir eve girdim içerde anneannem vardır anneanne beni oku peşinde kara büyü var dedim gülümsedi ve ağzı beni oluyormuş gibi hep okuduğu şekilde sessizce okuyordu ayaklarına baktim ben ve kardeşimin küçüklüğü ayağında sallıyordu o korkuyla uyandim

    • Merhabalar Sevgili Derya,

     Rüyada ölmüş olan anneanneni görmen, ondan dua okumasını istemen hayra yorumlanır. Rüyada kara büyüden kaçmak, gerçek yaşamda bilinç altında olan korkulara yorumlanır. Çocukluk halinizde kardeşinle birlikte anneannenin ayağında sizi sallaması, güvenli bir yerde olma isteği içinde olduğun anlamına gelir.

     Rüyanın sana anlatmak istediği, gerçek yaşamda artık büyümen gerektiğine, korkularını büyütmek yerine üstüne gidip yezleşmenin senin menfaatine olacağı anlamına gelir. Ölmüş olan sevdiklerimiz bu hayatta bize yardım edemezler, anneannen de senin istediğin şeyleri başaracak güçte olduğun için rüyana geliyor. Kara büyü sen ona inanırsan gerçek olur.
     Muhtemelen sıkıntılı bir zaman diliminde olabilirsin ve onun için korku dolu bir rüya görmüşsün. Korkularının üstüne git ve kendi gücünü farket.

     Rüyanın hayırlara vesile olmasını dilerim.

     Sevgiler…..

  • Merhabalar, rüyamda ölmüş olan dedemi gördüm kendisinin sokaklarda kaldığını ve bana bir kedi uzattı sevmem için üzerinde bir sürü pire vardı ve eve gelmesini söyledim oda gelip napayım kedi temiz olmadıktan sonra dedi ve bir veterinere kediyi götürdüm tam buradayken kapıdan bana baktığını gördüm ve kediyi veterinere uzatınca uyandım. Rüyamı yorumlardan çok teşekkür ederim

  • Merhaba rüyamda sürekli eğleniyorum konserler falan ananemin dedemin yanına gidiyorum arkadaşlarımın yanına gidiyorum akşam. onlar yarın şurda görüşelim burda görüşelim diyor bense içimden ölecegim bn yarın diyorum onlar bilmiyor. O güne saat 4te gömülecekmişim. Eve gidiyorum kardeşlerimle filan vedalaşıyorum hazırlık yapıyorum kız kardeşimin bacakları sakatmış o an için gelemeyecekmiş cenazeme konusuyorum sakın aglayıp üzülmeyin ben zaten hemen cennete cehenneme gitmiycem tabii günahlarım var cehenneme gitcem ama önce bi kıyameti bekleyecegim siz beni görmezsiniz ama ben gelirim buraya belki orda kabir azabı cekerken diyorum.bak sana vasiyet ediyorum sakın üzülme diyorum odadan çıkıyorum anne çabuk kagıt getir hesabımda para var şifreleri vereyim sana diyorum kagıt bulamıyorum saat 15 15 falan oluyor babmlar nerde yaa diyorum onlar orda beklicekler direk cenazeye gittiler diyor. Eski saattıgımız ev sattıgımız mahalledeyiz yolda giderken kalabalık görüyorum sonra yan komşunun bahceye giriyorum herkes yere oturmuş elinde müzik kitabı var annem yırtıyor hemen bisürü sayfayı kalemle bana veriyor adamda nmaranı ver geri alacaksın kitabı buarada ben sabah oğlumu kaybettim diyor adam . Annemde benmkide 4te diyor süresini bekliyoruz der gibi ve adam bunu normal karşılıyor benim vaktim geliyormuş anne görünmez değilmiyim görüyolar mı diyorum daha görürler diyor ama bazılarıda görmüyor beni sonra ben vasiyet yazıyorum ( anneme şimdi kartın şifresini verirsem kartımdan parayı alır cenaze için kullanır en iyisi vasiyet yazıp imzalaym bankadan alsınlar diyorum) yazıyorum kalem çok zor yazıyor yazdıgım herşeyde duvarda geciyor annem iki dakka yanımdan ayrılıyor sayın devlet büyüklüklerinden bu vasiyeti okuyacaklardan özür diliyorum diyorum parantezi açıp anne baba sizi çok seviyorum sakın üzülmeyin falan diyorum parantezi kapatıyorum sonra şifrelerimde falan yazıyorum kagıdın arkasını bi çevirdim başka birinin vasiyeti var örnek vasiyetmiş diyorum ne güzel yazmış keşke buna bakıp yazsaydm neyse zaman daraldı zaten bu başka konuymuş diyorum yamuk yumuk zor yazan kalemle eksik falan bitiyorum vasiyeti sonra uyandım ? sürekli kabus görüyorum bu normal rüya gibi benim için ama yinede etkilendim yorumlarsanız çok sevinirim.

   • Merhabalar Sevgili Kübra,

    Rüyada sürekli eğleniyor olman, aslında hayatında eğlenceye hiç vakit ayırmadığın anlamına geliyor. Öleceğini bilmen veya düşünüyor olman, sezgilerinin kuvvetli olduğu anlaşılıyor ve her ölüm yeni bir başlangıcı sembolize eder. Hayatına girecek olan bir yeniliğe direnç gösterdiğin anlamına geliyor. Saat 4 de gömülecek olduğunu düşünüyor olman, ailen ile ilgili konuların ağırlığını hissettiğin anlamına geliyor. Kız kardeşinin sakat olması ve cenazeye gelemiycek olması, senin vedalaşman ve diğer yaşadığın şeyler, vasiyetini yazarken zorlanman, gerçek hayatında gereğinden fazla üzerine sorumluluk aldığın anlamına geliyor ve belki de “ölsem de kurtulsam” diyor olabilirsin. Ölürken bile kendinden çok aileni düşünüyor olman, kendinlede biraz ilgilenmen gerektiğini hatırlatıyor. Görünmez olduğunu düşünmen ve bazılarının seni görüyor olması, bazılarının da görmemesi, gerçek hayatında yine yaptıklarının görmezden gelindiğine delalet ediyor.

    Bilinç altın isyan ediyor ve büyük baskı altında, sürekli ölümün bir kurtuluş olduğunu düşünüyor olabilirsin, maddi sorunların olabilir, yaşadığın olayların etkisinde kendini karamsar hissedebilir, kabuslar görüyor olabilirsin.

    Bu tarz rüyaları yoğun şekilde görüyorsan, profosyenel bir yardım almanı tavsiye ederim.

    Rüyanın hayırlara vesile olmasını dilerim.

    Sevgiler…..

    • Rüyamda siklikla ölmüs babannemi görüyorum daha 9 ay önce öldü ve ben ona yok yakindim cogu zaman aslinda her gün aklima geliyor bazen rüyalar con kötü korkunc oluyor bazen güzel dünde babaannemin cin cok sevdigi yengesiyle birlikte glrdüm onu ben yengesine bpypkanne derdim abla kardes gibilerde bana güldü ve el salladi büyükannem sanirim sekiz yil önce ölmüstü dün onun hakkinda düsünüm belki bilincaltim yüzünden oldu ama bazen rüyalar kötü ve korkunc oluyor o yüzden rüyama artik gelmesini istemiyorun rahatsiz oluyorun uyurken.. sanirim daha ölümünü kabullenemedim o sebepten ötürü olabilir ama ben son sinifim babannem üniversiteye gitmemi cok istemisti onun da stresi var üzerimde bu durum gercekten beni strese sokuyor umarim kötü anlami yoktur ben gercekten herseyi kafasin acayip takan vesveseli bir insanim bir yerim agrisa hemen ay hastalin ay ölüm yani cok cok kafama herseyi takiyorun cok da rüya görüyorum

     • Merhabalar Sevgili Kanarya,

      Rüyada ölmüş yakın akrabaları görmek genellikle hayra yorumlanır ve ölmüş olan büyükannenin sana uzaktan gülümseyerek el sallaması, günlük yaşamında zorlandığın bir durum var ise, bu durumun senin için olumlu gelişmeler olacağına, güzel ve sevinçli haberler almaya delalet eder.

      Rüyalarından korkmamalısın. Stresli iken olumsuz rüyalar görmen çok normal. Rüya günlüğü tutmakta fayda var.

      Rüyanın hayırlara vesile olmasını dilerim….

      Sevgiler……

  • Merhabalar, rüyamda ökmüş dedeni gördüm. İçeriden sesleniyordu, yanına gidiyordum, son zamanlardaki gibi hasta görünüyordu. “Canın yanuyor mu dede” diye sordum ” hayır ben öldüm” dedi. “Orası güzel mi” diye sordum evet dedi. Sonra, “ayın arkasından” ya da “ayın gölgesinden seni izliyorum” dedi. ” ben iyi olacak mıyım dede” diye sordum, sadece “inşallah” dedi. Yorumlayabilir misiniz ?

   • Merhabalar Sevgili Can,

    Rüyada ölmüş dedeni içerden seslenmesi ve sizin onun yanına gidip “canın yanıyor mu” ? dede diye sormanız, onun hayır ben öldüm demesi, ” orası güzel mi?” diye sormanız, onunda size cevap olarak “evet” demesi, ruhen huzur içinde olduğuna delalet ediyor.

    Size hitaben “seni ayın arkasında” veya gölgesinde seyrediyorum demesi, duygusal anlamda bir müşkülatınız olduğuna işaret ediyor. “İyi olacak mı mıyım”? diye sormanız ve aldığınız cevap yakın zamanda hasta iseniz şifa bulmaya, maddi sıkıntınız var ise aradığınız yardımın size ulaşmasına delalet eder. Çok hayırlı bir rüya görmüşsünüz, içinde bulunduğunuz durum her ne ise duygusallıktan çıkarak çözüme ulaşacağınızı da haber verdiğine yorumlanır. Gerçek yaşamınızda güzel haberlere, sevinç ve mutluluğa, uzakta olan bir tanıdığınızın gelmesine, miras işlerine, dua ve isteklerin hızlı gerçekleştiği özel bir döneme delalet ediyor rüyanız.

    Rüyanızın hayırlara vesile olmasını dilerim.

    Sevgiler……

  • Merhabalar rüyamda 1.5 yıl önce trafik kazasında kaybettiğim abimi gördüm. Yoğun bakımda yatmıştı uzun süre ve sanki yaşıyormuş ta aynı olay yeni olmuş gibi gördüm nedir anlamı acaba

  • Ruyamda ben kucukken ölen anneannem,anneannemin annesi ve ölmüş dedem ile hala hayatta olan dedemi bembeyaz bir alanda gördüm. Hicbiri beni hatirlamiyordu ve ben buna cok uzuluyordum. Anneannem yanima gelip üzülme herkes bir gün seni unutucak zaten diyordu. Bu ruya beni cok etkiledi anlamini cok merak ediyorum

  • Vefat eden ananemden Allah bana söyledi. Sen küçüksün şimdi cehenneme gidicekmişsin dedi.bende kaçıyodum hep ölüceksin Allah söyledi bana dedi.bende komşulara soruyodum.sonra arkadaşımın annesi torunuyla geldi.ananem para vermiş dışarı çıktığında eve gelmişti sonra bana ben para istemiyorum dilencimiyim ben diyodu.ne istiyosun dedim bende senin burdan gitmeni istiyorum diyodu…ve uyandım

   • Vefat eden ananemden Allah bana söyledi. Sen küçüksün şimdi cehenneme gidicekmişsin dedi.bende kaçıyodum hep ölüceksin Allah söyledi bana dedi.bende komşulara soruyodum.sonra arkadaşımın annesi torunuyla geldi.ananem para vermiş dışarı çıktığında eve gelmişti sonra bana ben para istemiyorum dilencimiyim ben diyodu.ne istiyosun dedim bende senin burdan gitmeni istiyorum diyodu…ve uyandım..

  • Annemi kaybedeli cok oldu bir arkadasımın annesi hiç annemi tanımadıgı halde rüyasında görmüş resmini gösterdim oydu dedi cok güzel giyimliymiş ve annem benden sikayet ederek hiç dinlemiyor beni diyerek sedirdeki kırlentleri göstermis pembe ve bordo renkteşermiş bende anne bizim orda herkeste var aman filan demişim o arada kızım ve esim gelmis rüyası bitmiş cok merak ediyorum yorumlarsanız cok memnun olurum

 • sevgilim rüyasında çok gençken kaybetikleri rahmetli abisini görmüş. Beraber eski bir fabrikaya gidip orda uyuyakalmışlar. uyandıklarında ise bir felaketle karşılaşmışlar. Deniz tarafından bir heyelan oluşmuş. bütün her yer toprakla kapanmış. yollar kapalıymış, tırlar kamyonlar patikalar oluşturmuşlar.

  • Merhabalar Sevgili Zekiye,

   Rüyada ölü görmek; gerçek yaşamda uzakta olan aile bireylerinden veya sevdiğiniz kişilerden haber almak diye yorumlanır. Ayrıca arkadaşının vefaat eden abisiyle birlikte fabrikada uyumuş olması; onun bir konuda gaflet içinde olduğuna ve iş hayatıyla ilgili bazı düzenin yıkılıp yerine yenisinin yapılmasına delalet eder heyelan görmek, deniz tarafından gelen toprak; arkadaşının duygu dünyasını da anlatıyor, toprak üretmek anlamına gelir, gündeminde miras konuları da olabilir. Rüyanın geneline baktığımızda; bir değişim dönüşüm sürecine girmiş arkadaşın, tır ve kamyonların oluşturduğu patikalar; ticari bir girişime ve başarıya delalet ediyor.

   Rüyanızın hayırlara vesile olmasını dilerim.

   Sevgiler……

 • Kendimi sınıfta bir kızın benle çok ilgilendigini fakat birinin bizi gözetledigini hiseder gibiydim biraz zaman gecti bir siyah arabaya bindik yanımda o kız ve bir cocuk vardı kız hem tanıdık geliyor, hemde yuzu yabanciydi kız direksiyona gecti hız yapmaya başladı bir müddet gittikten sonra kalabalikla karsilastik yerde göğsünden vurulmus uniformasi giyinik ve tufegi yaninda olan birini ve basinda aglayan bir cocuk vardı sehidin yaninda buyuk yolcu otobüsüne zorla bindirilen bir adam vardı yüzünden pişmanlık akıyordu resmen sanki onu o vurmus gibiydi ( gercek hayatta cevremdekilere ölümü şaka yoluylada olsa hatırlatan biriyimdir ) azicik ilerledik ve ilk okulumun kapısının onüne geldik yanımda aynı kız ama o arabada olan erkek yoktu ben bir anda olaylara uzulup ağlamaya basladim sonra dondum ve arkaya baktim kimse kalmamis yerde sadece sehidin kanı vardı okulun kapisindan bir kız geldi ve söyle dedi ölum hepimiz için gibisinden bir seyler soyledi ićimden benim onlara soyledigim kelimeleri bana söylemeleri ne kadar tuaf bir sey diye icimden gecirdim bir muddet sonra siyah arabaya binmis buldum kendimi giderkene yola balon ve zarf atıyordum . ( biraz uzun kusura bakmayın)

  • Merhabalar Sevgili Osman,

   Rüyada sınıfta sizinle ilgilenen kız; hayatta öğrenmeniz gereken şeyler olduğuna ve yeni bir arkadaşlığın başlayacağına, kızın tanıdık biri gibi gelmesi; belkide zaten hayatında var olan tanıdığın birine işaret ediyor. Bindiğiniz siyah araba, gizemli durumları ve bilinmeyeni temsil ediyor ve arabayı yeni tanıdığın kız kullanıyor ve hızla ilerliyor; bu durum yaşanacak gelişmelerde otoritenin ve yönlendirmenin size ait olmadığını, başlayacak olan bir ilişkide kontrolü elden bırakmaman gerektiğini hatırlatıyor; rüya içindeki semboller. Rüyada şehit olan ünüformalı bir asker görüyorsun, göğsünden vurulmuş ve başında ağlayan bir çocuk, askeri vurduğunu düşündüğün kişi, otobüse biniyor, yüzünde pişmanlık var. Rüyada şehit olmuş birini görmen, şehitler ölmediği için, rüyadaki sembolü ve göğsünden vurulmuş olması aşk acısına yorumlanır ancak ortada pişman olan biri var ve çocuk ağlıyor, bu durumda karşılıklı pişmanlıktan sonra tamda bitti derken, yeni bir döneme başlayarak, mutlu olunacağını ifade ediyor. Arabada yanınızda olan erkeği daha sonra görmemen; mutsuzluğunuza neden olan kişiye yorumlanır ki o artık yok. Tekrar okulda olman ve olaylara üzülerek ağlaman, mutluluğa, sevinçli haberlere işaret ediyor. Rüyada duymuş olduğun; ölüm hepimiz için sözü; yaşamdaki var olan gerçeği anlatıyor ve ölümün sadece yok oluş değil aynı zamanda yeni bir başlangıç olduğunu hatırlatıyor ve sen bu sözü gerçek yaşamında da kullandığın için teyid etmiş oluyorsun. Yine siyah arabada olman, yola ve zarf ve balon atman; bilinmeyen durumların için de bile pozitif duygular beslemeye devam ederek güçlü kaldığınıza ve bundan dolayı yaşam yolunda güzelliklerin sizi kolaylıkla bulacağına ve aynı zamanda eğitim hayatınız devam ediyorsa yeni bir yola çıkarak hayallerinizin peşinde gideceğinize, alınıcak güzel bir habere ve mutluluğa yorumlanır.

   Rüyanızın hayırlara vesile olmasını dilerim.

   Sevgiler…..

 • Bayram’ın ilk günü öğle vakti bir saat uyudum ve rüyamda 3 sene evvel vefat eden eniştemi gördüm. Rüyamda gece vakti çok şık siyah bir abiyenin içindeyim. Bir otelin bahçesindeyim ancak ay ışığından başka bir ışık yok benden başka kimse de yok. Telefonumda o mevkideki başka otelleri inceliyorumve hangi oteli beğensem yüzümü telefondan kaldırdığımda kendimi o otelin bahçesinde buluyorum. Sonra aklıma eşim ve oğlum geliyor ve onları aramaya çıkıyorum. Elbisenin vermiş olduğu bir güvenle kendimi de çok güzel hissediyorum. Otelden çıktığımda sanki bir apartmandan çıkmışım gibi sokak karanlık insan Vera araba hiçbir şey yok ve Yanyana binalar var. Ne tarafa yürüyeceğimi bilmeden ilerliyorum ki 3 yaşındaki oğlumun neşeli sesini duyuyorum. Elinden biri tütmüş bana yaklaşıyorlar. Eşim olduğunu düşünürken sokak lambasının aktına geldiklerinde ölmüş olan eniştem olduğunu görüyorum. Kıyafetleri normal günlük halde. Çocuğu elinden alarak ilginç bir şekilde kayınpederimmiş gibi baba kocam nerde diye soruyorum. O da aşağı sokakta abisiyle bir şey konuşuyorlar yine be derdi varsa artık diyor. Bu arada uyandım. Kayınım normalde eşiyle ve maddiyatla sorunu hiç bitmeyen ve sürekli anne babasından veya bizden yardım alarak geçinen birisi. Kusura bakmayın uzun oldu ama ayrıntı da vermek istedim.

  • Merhabalar Sevgili Seval,

   Rüyada ölmüş enişteni görmek; yakın zamanda yaşayan yakınlarında veya uzak akrabalardan alacağın haberlere yorumlanır. Rüyada gece olması, senin siyah elbise giyiyor olman; gizemli ne olacağı belli olmayan durumlara işaret ediyor ama senin kendini güzel ve iyi hissetmen, kendini her beğendiğin otelin bahçesinde görmen; senin düşünce gücünle ve becerilerinle, yaptığın araştırmalarla istediğin güzellikleri kendine çekebilecek güçte olduğuna ve gücünün farkına varman gerektiğine delalet ediyor ve yeni bir iş döneminin başlamakta olduğuna, gideceğin yönü bilmemen; daha dikkatli olman gerektiğine, yaşanan her şeyin gece olması; bilinmeyen durumları ifade ediyor. Eşini ve oğlunu ararken “ölmüş enişteni” oğlun ile elele görmen; oğlunun uzun ömürlü olacağına, yeni ve güzel bir sürecin büyüyerek gelişeceğine ve bu konuda otorite olmak istediğine, eşini görmemen ve onun görmediğin bir alanda kendi sorunlarını başkalarına yük eden kişiyle konuşuyor olması, eşinin de artık bu durumdan kurtulmak istediğine yorumlanır. İş hayatınızla ilgili bazı konularda eşin ile karşılıklı fikir alışverinde bulunmanız gerektiğine ve eşinizin sizin öngörünüze güvenmesi gerektiğine dikkat çekiyor.

   Rüyanın hayırlara vesile olmasını dilerim.

   Sevgiler……

 • Merhaba
  Geçtiğimiz mayıs ayında abimi beklenmedik bir şekilde Dr hatası yüzünden kaybettik…Rahmetli rüyamda annem,ben ve birileri daha var odada uyuyoruz…kapiyı acip lambayı yakıp söndürdü abim Lina veya linet ismiyle birini ariyormus gibi seslendi birkaç kez gülümseyerek…üzerinde hayatta iken giydiği kıyafetleri var…kapıyı kapatınca annem Serdar diye seslendi, öldüğünü bildiğim için hayal olduğunu düşünüyordum..Anneme sende mi gördün deyip yatağın altından peşine gitmeye çalıştım, sıkıştım çıkamadım.. yorumlarsaniz çok sevinirim..

  • Merhaba, rüyamda köyümde ki bol yeşillikli bir alanda iş arkadaşlarımla birlikte her zaman ki yaptığım işte çalısıyordum. sonra eve gitmek için çıktım ve yolda bi tane kısa odun aldım elime sobada yakarım diye düşündüm. biraz ilerleyince yeşil bir ağaca merdeven dayanmış ve üzerinden yaşlı bir adam indi. bana dedi ki ver elindeki odunun ucunu düzelteyim bağlayayım dedi, oduna baktım uç tarafı yandığı için kararmıştı. bana diyor ki ne kadar maaş alıyorsun bana 900 veriyorlar işte bu işi yapmam karşılığında diyor. yerde oturuyordu ve arkasından sarıldım sen beni tanımadın mı dede dedim oda tanıdım sen torunumsun diyip ismimi söyledi. dede napıyorsun burda hadi eve gidelim birseyler yersin dedim(o an ramazan ayında oruç tututuğumuzu düşünüyorum). sonra bana sarılıp öpmeye başlıyor. o anda uyanıyorum. yorumlarsanız çok mutlu olurum. iyi günler

 • Merhaba
  Geçtiğimiz mayıs ayında abimi beklenmedik bir şekilde Dr hatası yüzünden kaybettik…rüyamda annem,ben ve birileri daha var odada uyuyoruz…Rahmetli kapiyı acip lambayı yakıp söndürdü abim…Lina veya linet ismiyle birini ariyormus gibi seslendi birkaç kez gülümseyerek…bizi görmüyor gibiydi ve o isimde tanıdığımız yok…üzerinde hayatta iken giydiği kıyafetleri var…kapıyı kapatınca annem Serdar diye seslendi, öldüğünü bildiğim için hayal olduğunu düşünüyordum..Anneme sende mi gördün deyip yatağın altından peşine gitmeye çalıştım, sıkıştım çıkamadım.. yorumlarsaniz çok sevinirim..

  • Merhabalar Sevgili Çiğdem,

   Rüyada vefaat eden abini gülümser iken ve lina veya linet isimde birine seslenirken, ışığı açıp, kapatması; muhtemelen beklenmeyen aniden yaşanan bir ölüm olduğu için hala şaşkın ve üzgün olduğunuz için, rahmetli abini rüyada görmüşsün. Vefaat eden abinin kapıyı açıp, sonra kapatması, dünyasını değiştirdiğine ve bunun için üzgün olmadığına işaret ediyor ve sana ” sürgüne uğradım ama şimdi huzur içindeyim demek istemiş” bunu gülümsüyor olmasından anlıyoruz.

   Rüyanın bir başka yorumu da; sevinçli iyi bir haber almaya, rüya içinde gece olduğunu görmen, gizemli bilinmeyen yakın bir gelecekte güzel şeylerin yaşanacağını ve uzakta olan bir yakının, sevdiğin bir misafirin gelmesine yorumlanır. Açılıp kapanan kapı, yaşamında yeni bir döneme girdiğini anlatıyor. Hayatında bir yenilik söz konusu. Rüyada anneyi görmek her zaman maddi ve manevi destek almak anlamına gelir ve kişiye güç verir. Abinin arkasında gitmek isterken ve sıkışıp gidememen; iyiye işaret, sağlıklı uzun bir ömre delalet ediyor.

   Rüyanın hayırlara vesile olmasını dilerim.

   Sevgiler…..

 • Rüyamda bir dükkana kıyafet almaya gitmiştim. Kahverengi omuz detaylı omuzları ipli bi ceket deniyordum dükkanın sahibi birden düştü kaldı vefat etti. Kimi kimsesi yokmuş. Ben ceketi denerken parasını henüz ödememiştim. Sonra ödeyeyim dediğimde 2 adam vardı orda genç adama parayı uzattım. Üstünü verecekti yaşlı adam dedi ki adamın kimi kimsesi yok bu paraya ihtiyacı yok. Ödeme parasını hayri olsun adanın. Ben de kabul ettim (not ceket 15 lira idi ama genç adamda para sarayin 20 lık ler vardi) daha ben ortana çıkamadan bi haber daha aldım benim babamın kuzeni (amca deriz biz. ) vefat etmis diye şok oldum bi an durakaadim sonra başladim anneme nolmus nasil olmus gercekten mi diye sormaya inanmiyordum. Sonra annem dediki vefat etmemis edecekmiş. Ölüm döşeginde imiş ama babamlar bizi yanina goturmek istemiyorlarmış. Kendileri gitmiş ziyaretine. Amcam çok çok iyi bir insandır ayrıca kıyafet dükkanı da gerçek hayatta benim teyzelerin eskiden işlettiği marketti. Sonra satıp taşındılar. Sonra baktım annem elinde etek ve bluz gelmiş çok da güzeller. Vefat eden kiyafetçinin dükkânından almış ben de ücret versek mi diye düşünüyordum hakkı geçmese mu diye? Yorumlarsanız mutlu olurum.

  • Merhabalar Sevgili Sln,

   Rüyada mağazada alışveriş yapmak, hayatında bir yenilik olacağını, kahverengi bir ceket, resmi kurumda olan bir iş veya güvenilir, güçlü bir erkekle tanışacağına işaret ediyor.

   Mağaza sahibinin aniden düşüp vefaat etmesi, beklenmeyen bir durumla karşılaşıp, sevinçli bir haber alacağına delalet ediyor. Kimsesi olmayan mağaza sahibinin ölümü, orda bulunan kişilerin para almak istemiyor olmaları ve hayrına olsun demeleri, eline geçecek bir paraya veya hediye almana yorumlanır, ayrıca bu durum öğrenci isen tanımadığın bir kişi veya uzak bir akrabadan burs alabilirsin anlamına da gelir. Elinizde olan 20 lira ve ceketin 15 lira olması; hayatında olacak değişiklikleri destekliyor.

   İkinci bir Ölüm haberi alman yine yaşanacak İki türlü yeni bir başlangıcın haberini veriyor. İyi bir insan olan amcanın ölüm döşeğinde olduğu haberi, yaşanacak gelişmelerin senin hayatına iyilik, güzellik ve sevinç getireceğine yorumlanır.

   Yaptığın alışverişin parasını ödemek istiyor olman ve başkasının hakkının sana geçmemesi konusun olan hassasiyetin, gerçek yaşamda buna dikkat ettiğin sürece huzurlu, mutlu güzel bir hayatın olacağına işaret ediyor.

   Hayatında iki farklı alanda olacak değişiklik ve yenilenme iş hayatı, eğitim hayatı veya evlilikle ilgili gelişmelerin yaşanacağı haberini veriyor.

   Rüyanın hayırlara vesile olmasını dilerim.

   Sevgiler…..

 • Rüyamda eski eşimi gördüm veöldü ve bizi sizi nasıl durumdasiniz görmeye geldim kızımla dedi nasıl bir rüya tıbbi gerçek gibiydi şimdiden teşekkür ederim

  • Merhabalar Sevgili Gülşah,

   Rüyada yaşayan eski eşini ölmüş ve sizi ziyarete gelmiş olarak görmen; uzakta olan bir yakın akraba veya sevdiğiniz bir kişiden haber almaya ve uzaktan gelecek misafire delalet eder.

   Aynı zamanda hayatında özel biri yoksa, yeni biriyle tanışmak ve ileriye dair planlar yapmak anlamına da gelir.

   Rüyada yaşayan birini ölü olarak görmek; uzun ömre, sevinçli güzel bir haber almaya, misafire ve uzakta olan sevdiğin birinin gelmesine, kendin için yeni bir başlangıç yapmak anlamına gelir.

   Rüyanın hayırlara vesile olmasını dilerim.

   Sevgiler…..

 • Merhabalar, rüyamda ölmüş olan dedemi gördüm kendisinin sokaklarda kaldığını ve bana bir kedi uzattı sevmem için üzerinde bir sürü pire vardı ve eve gelmesini söyledim oda gelip napayım kedi temiz olmadıktan sonra dedi ve bir veterinere kediyi götürdüm tam buradayken kapıdan bana baktığını gördüm ve kediyi veterinere uzatınca uyandım. Rüyamı yorumlardan çok teşekkür ederim

  • Merhabalar Sevgili Selahattin,

   Rüyada ölmüş olan dedeyi sokakta kaldığını görmen; sana kedi vermesi ve kedinin bitli olması; bütün bunlar, yaşayan akraba veya arkadaşlarından bir haber alacağına veya misafir gelmesine delalet ediyor.

   Kedinin bitli olması; duygusal olarak bulunduğun ortamda bazı durum ve davranışlardan rahatsız olduğuna, hayallerinden uzaklaşıp, sana ait olmayan duygu ve düşüncelerle kendini rahatsız ettiğine işaret ediyor.

   Kediyi veterinere götürüyor olman, yardıma ihtiyacı olan bir tanıdığına yardımcı olmaya çalışman veya birinin senden yardım bekliyor olmasına yorumlanır.

   Geçmiş ile bu gün arasına sıkışmış hissediyor olabilirsin, sana rahatsızlık veren durum veya düşüncelerden kendini arındırmalı ve bu konuda gerekiyorsa yardım almalısın. Geleceğe yönelik hayallerinden vazgeçmeden ilerlemeli, kendi isteklerini göz ardı etmeden dikkate almalısın.

   Rüyanın hayırlara vesile olmasını dilerim.

   Sevgiler…..

 • Merhabalar. Ben ruyamda ölmus ennemi göruyorum. Bir ruyamda annemin olmek uzere oldugunu ve benim onu kurtarmaya calistigimi gordum. İkinci kez onun yasadigini ve bizim evde kimliyini bilmediyim birinin olduyunu ve kadinlar gordum. Yas yeriydi ama annem yanimdaydi ve ben ona biseyler yedirmeye calisiyordum. Ucuncu kez gorduyumde annemle alis verise gitmistik ve elbise bakiyorduk. Sonra magazaya girdiyimizde yine kadinlarin toplanip bir ölü için ağladıklarını gördüm. Olu annem deyildi ama bende agladim.ve kimin öldüyünü bilmiyordum. Lutfen yorumlarmisiniz cox acil. Teşekkurler.

  • Merhabalar Sevgili Azeri Kızı,

   Rüyada gerçek hayatta ölmüş olan anneni, yeniden ölüm döşeğinde ve kendini onu kurtarmaya çalışırken görmen, anneni özlediğine ve onun desteğine ihtiyaç duyduğuna işaret ediyor özellikle duygusal anlamda ve bütün bu üzüntü ve sıkıntılarının yakın zamanda çözüme kavuşacağına delalet ediyor..

   Annene bir şeyler yedirmeye çalışman ve alışverişe gidip elbise bakman, belki de annenin hayrı için bir şeyler yapman gerektiğine veya yapamadığın için üzüldüğün anlamına gelir ve bu konuda annenin senden bir beklentisi olabilir.

   Bunların dışında maddi sıkıntıların olabilir, Ölen biri için ağlayan kadınlar görmen ve seninde ağlaman, sevinçli güzel haberler almana, sıkıntılardan kurtulmaya, ferahlamaya delalet ediyor.

   Ölmüş olan yakınlarımız bizden bir şeyler beklemez ancak yinede annenin sevdiği yiyeceklerden ikram etmek, beğeneceğini düşündüğün bir kıyafeti ihtiyacı olan birine vermek, dua okumak manevi açıdan huzurlu olmana neden olacaktır.

   Rüyanın hayırlara vesile olmasını dilerim.

   Sevgiler….

 • Rüyamda ölmüş olan Dedem ve Anneannem ile köydeki evdeyiz.üçümüzde girişde duruyoruz .ben dışarı çıkmak istiyorum kapıyı açacakken kapının üstünde asılı ılan birşey elime düşüyor tutuyorum .ve bakıyorum bağlama .kapıyı açıyorum dışarı çıkmak için kafamı uzatıyorum kocaman vahşi bir hayvan.hayvanı çıkaramadım sadece kocaman bir hayvan.beni görünce bana yöneliyor hızla kapıyı kapatmaya .ve kitlemeye çalışıyorum bir yandanda dedeme sesleniyorum dede.dedeee.dedee diye duymuyor mu ne hiç cevap yok yardım yok. Hem bağırıyorum dede diye hemde zorda olsa kapıyı kitliyorum

  • Merhabalar Sevgili Gül,

   Rüyada ölmüş olan dedeni ve anneanneni görmüş olman, dışarı çıkmak isterken eline bağlama düşmesi ve kapının dışında ne olduğunu bilemediğin vahşi bir hayvandan kendini kurtarmaya çalışıyorsun, dedenden yardım istiyor ancak cevap alamıyorsun yinede kapıyı kapatmayı başarıyorsun, bunların hepsi, gerçek yaşamında bazı korkuların olduğuna delalet ediyor.

   Dedeni ve anneanneni görmüş olmanın anlamı ihtiyaç duyduğun gücün zaten senin içinde olduğuna ve ayrıca hayatında ihtiyaç duyduğun desteği de alacağına işaret eder. Ayrıca miras paylaşımı gibi bir durum var ise senin de bu durumdan fayda sağlayacağın anlamına gelir.

   Eline bağlamanın düşmesi, farketmediğin bir yeteneğin veya el becerisine sahip olduğun anlamına geliyor.

   Bu rüyanın bir başka anlamı da riske girmek istemediğin için, korkularının esiri olduğuna ve kendini kapılar ardına hapsettiğin anlamına da gelir. Yüzleşmen gereken iç hesapların, üstüne gitmen gereken korkuların olabilir.

   Rüyanın hayırlara vesile olmasını dilerim.

   Sevgiler….

 • Rüyamda tanımadığım bir kadındım ben. Bir den ölmüş olan sevgilisi yani rüyada benim sevgilim karşıma çıktı. Ayağı yoktu önce şaşırdım sonra sohbet etmeye başladım çok mutluydum. İlk sorduğum soru ağrıların varmı diye bacağımın üzerinde olan bacağını okşadım ayağı yoktu. Yok ağırmıyor dedi ve bana bir işaret gösterdi bir masanın içinde benim için çok önemli olan bir araba anahtarı sakladığını gösterdi ben o tanımadığım kadın olarak ağlamaya başladım bunu öğrenince o kadar mutlu oldum ki sevgilimi rüyada öpmeye başladım sonra bir de Yok oldu. Bende isyanlara kapıldım sensiz ben nasıl devam yaşarım diye. Ki rüyada göya aradığım anahtar gerçekten o gösterdiği ve sakladığı yerdeydi. Rüyanın anlamını çok merak ettim

  • Merhabalar Sevgili Canan,

   Rüyada kendinizi tanımadığınız bir insan olarak görmeniz ve onun ölmüş olan sevgilisini yeniden canlı görüp, bir ayağının yok olması, sana bir araba anahtarı vermek istemesi ve senin anahtarı görmen, sonra onun yok olması ve ağlayıp üzülmen;

   Rüya içinde kendini farklı bir insan olarak görmek, gerçek yaşamınızda bazı şeyleri kabullenemediğinizi ve kabul etmiş gibi görünerek gerçek kişiliğinizden uzaklaştığınızı ifade ediyor. Gerçek yaşamınızda eğer bir sevgiliniz veya eşiniz var ise onunla bir geleceğiniz olmadığına dikkat çekiyor ayağının teki olmayan kişi ve bu kişi belki de hayatında iki kişiyi birden idare etmek istiyor olabilir. Sevgi ve şevkat göstererek acı varmı diye soruyor olmanız, karşınızdakinin sizin duygularınızı görmezden geldiğine işaret ediyor. Bir ayağı olmayan kişinin ortadan kaybolması, biten veya gidenin arkasından daha güzel şeylerin yeniden hayatınıza geleceğine, yeni bir kaşlangıca işaret ediyor. Hayatında bitirip bitirmeme gibi bir durumun içinde isen, bitirip yoluna devam etmen gerektiğine delalet ediyor.

   Bunların dışında ağlamanız güzel günlerin yakın olduğuna, sevinçli bir haber almaya ve mutlu olmaya, yeni bir başlangıca delalet ediyor.
   Senin için saklanmış bir araba anahtarı görmen, alacağın kararlarda cesur davranman gerektiğini hatırlatıyor ve araba anahtarı yeniden hayatının kontrölünü eline alacağını ve alman gerektiğine işaret ediyor. Anahtar ayrıca sahip olmak istediğin ne varsa gerçekleşmek üzere olduğuna dikkat çekiyor ve bu bir ev, araba veya iş olabilir.

   Rüyanın hayırlara vesile olmasını dilerim.

   Sevgiler……

 • Rüyamda eşimin dedesini gördüm nur gibi bembeyazdı uzerine karlar yağmıştı gülümseyerek yanıma geldi ve konuşmadı ben ona bakarak özlediğimi ve o varken nasılda mutluymuşum diye anlatıp ona ağlıyordum o ise cevap vermeden ellerimi tuttu ve gülümseyip sarıldı ve gitti. Sayın editör biz bu anlattığım merhumla birlikte 4 yıl beraber yaşadık ben onların yanına evlendim ve beni çok severdi ona yoldaştim arkadaştim gercektende ozluyorum ve bu ruyanin nasil bir mesaj verdiğini merakla bekliyorum sevgiler

  • Merhabalar Sevgili Perihan,

   Rüyada vefaat etmiş olan eşinizin dedesini görmeniz ve geçmişte birlikte yaşamış olmanız ve karşılıklı bir sevgi olması çok hayırlı bir rüya. Ölmüş olan dedenizi nurlu bir şekilde görmeniz, ruhen huzur içinde olduğuna delalet ediyor. Gülümseyerek ellerini tutması ve sarılması, gerçek yaşamında herhangi bir sıkıntın var ise sorunlarının çözüleceği konusunda haber veriyor özellikle maddi konularda. Bunun dışında dedenizden kalan bir miras konusu var ise ondan faydalanacağınız anlamına da gelir. Üzerine kar yağmış olması sizi bir konuda harekete geçmeniz için uyarıda bulunuyor. Bu durum için belki de geç kalınmış ancak yeni bir başlangıcın kış aylarında uygun olacağına delalet ediyor. Allah rahmet eyleye, ışıklar içinde uyusun.

   Rüyanın hayırlara vesile olmasını dilerim.

   Sevgiler…..

 • Ruyamda dedemizin bahcesinde oturuyoruz kalabalik. En yakin arkadasimin babasi ariyor geliyorum seni almaya diye (babasi şehit) . Birden saganak yagmur yagmaya basliyor. Yagmurun altinda dis kapiya dogru gitmrye calisiyor. Ben de islanirsin boyle. Evin icinde de gece biliriz kapiya dogru diyorum. Botlarimizi (siyah) cikarip eve giriyoruz. Kapiya dogru yururken babasinin geldigini goruyoruz. Herkesle selamlasiyor. Benle selamlasirken elini opup alnima koymaya calisirken izin vermiyor. Sonra annemle gorusuyor. Annemin sag omuzunda cay dolu bardak oldugunu goruyorum birazcik da omuzuna dokulmus cay. Anne sacma sacma hareketler yapiyosun diyip bardagi aliyorum ordan.

  • Merhabalar Sevgili İnan,

   Rüyada dedenizin bahçesinde oturuyor olmak ve gerçek yaşamda şehit olmuş birinin sizi arayıp geliyorum demesi, gerçek yaşamınızda uzakta olan bir yakınınızın gelmesine veya ondan bir haber almaya delalet eder. Sağanak yağmurun yağdığını görmek, bolluk ve bereketin hayatınıza akacağı anlamına geliyor. Botlarınızı çıkararak eve girmiş olmanız, sıkıntılardan kurtulmaya, güvende olmaya işaret ediyor. Şehit kişiyi karşınızda canlı görmeniz ve sana elini öptürmemesi, senin gerçek yaşamında çevresinde sevilen sayılan bir kişi olduğuna ve kamusal alanlarda herhangi bir işin var ise senin menfaatine sonuçlanacağı anlamına da geliyor. Rüyada anneyi görmek duygu dünyandaki hassasiyeti, maddi konuları ve geçmişi temsil eder, şehit kişinin annenle de konuşması, sıkıntılı olduğun durumlarda beklemediğin yerlerden yardım alacağına ve annene destek olacağına, daha ferah bir döneme girdiğinize işaret ediyor.

   Rüyanın hayırlara vesile olmasını dilerim.

   Sevgiler……

 • Selam ve saygilar
  Ben ruyamda akrabam olup olmadigini hatirlamiyorum ama ölmüş bir cocuk daha cok kucuk ama hüzün aglamakli biraz bi durumda defnetmeye goturuyoruz ama cok kotuydum. Tam goturmüşüz ki bizim arkamizdan gelen baska gruplarda vardi onlardada cocuklar ölmüştü birisi bunlar bingölden dedi ve ben onlari gorunce hickirmaya basladim agladim ve bir annenin feryadi yanki yapmaya basladi birisi cocugu gormek istedi cikardilar bedeni tabuttan ve tekerlekli sandalyeye oturttular ama gozlerinde gozluk vardi siyah ama bedende can yoktu şoktaydim oyle gorunce hayretler icindeydim veeee uyandim.
  Yorum yapabilirmisiniz lutfen saygilar

  • Merhabalar Sevgili Doğan,

   Görmüş olduğun rüya bilinç altında biriken korku ve endişeleri yansıtıyor. Son zamanlarda medyadaki çocuklar ile ilgili olumsuz haberler etkilemiş olabilir seni, belki de çocukların var ve onlar adına endişeleniyor da olabilirsin.

   Bunların dışında Ölü görmek gerçek yaşamda uzakta olan sevdiklerinizden haber almaya, misafir gelmesine veya yeni bir başlangıca delalet eder. Defin sırasında ağlaman ise sevinçli bir haber almaya endişelerden kurtulmaya işaret eder. Ölmüş olan bir çocuğu tabuttan çıkarıp tekerlekli sandalyeye oturtturmaları, cansız bedeninde gözlerinde gözlük oluşu ve feryat eden bir anne görmek, başlanan bir şeyde hayır gelmiyeceğini bile bile hala umut içinde beklemek ve olup biteni görmeyi reddetmek anlamına gelir bu durumda gerçeklerle yüzleşmek faydalı olacaktır. Ölenlerin hep çocuk olması, yeni başlanan bir şeyde olumsuzluklara rağmen ısrarcı olmak veya bu ısrara seyirci kalmak anlamınada gelir…
   Etrafta başka insanların çokluğu ve herkesin üzgün olması bu görmezden gelinen durumun pek çok kişiyi etkilediğine delalet ediyor. Gördükleriniz karşısında şoka uğramanız, rüyanız size bir şeyleri hala düzeltme şansınız olduğunu haber veriyor ve yepyeni bir başlangıç yapabilecek güce sahip olduğunuzu, harekete geçmeniz gerektiğini tavsiye ediyor.

   Rüyanızın hayırlara vesile olmasını dilerim.

   Sevgiler…..

 • Ruyamda tanımadığım bir evdeyiz aksam vakti oturuyoruz annem rahatsizlanmis yan odada uzaniyor olurmus sonra anneme bakmaya gittigimde vucudu yüzü sismis vaziyette yatiyor yaninda da rahmetli teyzem başında durumu kotu umut yok gibi davraniyor aglamakli gibi ama sagmis gibi goruyorum teyzemi bende telaslaniyorum sonra hemen doktora gidelim 1 dk bile beklemeyelim diyorum abime annemin esyalarini aliyorum sonra iceri tekrar geldigimde annemin yuzundeki sis inmis biraz gozleri acilmis olarak goruyorum biraz icim ferahliyor derken uyandim insallah hayırlara cıkar

  • Merhabalar Sevgili Meltem,

   Rüyada görmüş olduğun şeyler, gerçek yaşamında bir müşkülatın olduğuna ve bu sorunu nasıl çözeceğini bilmediğine delalet ediyor. Annenin önce durumunun ağır hasta olduğunu görmen ve sonrasında daha iyi olduğunu, gözlerinin açıldığına şahit olman, yaşadığın sorunu kolaylıkla çözeceğine yorumlanır. Vefaat eden teyzeni annenin baş ucunda beklerken umutsuz bir halde görmen, sevinçli bir haber almaya, sevdiğin bir misafirin gelmesine, sıkıntılarından kurtulmaya, ihtiyacın olan maddi desteğin gelmesine veya o konuyu çözmeye delalet ediyor.

   Rüyanın hayırlara vesile olmasını dilerim.

   Sevgiler…..

 • Ruyamda bos toprak bir arazide mermer kapli bir mezar gordum ve de yerin altindan cikan su iki yegenimde var biri elini suya koyuyor arkasini donuyor daha sonra su birden fiskirarak cikiyor mezara damliyor eliyle tutuyor ama kapatamiyor digeride bir tarafa kaciyor

  • Merhabalar Sevgili Eylem,

   Görmüş olduğun rüyada sanki bir yere dikkat çekiliyor. Boş toprak olan arazide mermer kaplı bir mezar ve yeraltından çıkan suya müdahele edilmesine rağmen mezara damlaması, olmasını istediğin bir şeyden artık umudunu kestiğine işaret ediyor ve tamda bu noktada çaba gösterirsen elde edeceğine delalet ediyor, su varsa hayatta vardır. Aynı zamanda bazı duygularını bastırmana rağmen, bir yolunu bulup ortaya çıkacağına, bitirmeye çalıştığın şeyin derinlerde bir yerde yaşadığına işaret ediyor.
   Mermer kaplı mezar, iç dünyanda öldürmeye çalıştığın bir kişiye dair olan duygularını kutsal bir şey olarak sakladığın anlamına gelir.

   Rüyanın hayırlara vesile olmasını dilerim.

   Sevgiler…….

 • Merhaba. Rüyamda sık sık ölmüş babaannemi görüyorum. Bu son gördüğümde babaannemlerin evindeyiz kalabalık bütün akrabalar orda ve ben babaannemi görüyorum onunla konuşuyorum ama benden başka kimse görmüyor onu.Rüyamda ben de babaannemin ölü olduğunun farkındayim ama. Sonra ben gördüklerimi halama anlatırken uyanıyorum. Lütfen yorumlayabilir misiniz.

  • Merhabalar Sevgili Bennur,

   Rüyada ölmüş olan babaanneni sık sık görüyor olman ve senden başka kimsenin görmüyor olması, sana bir şey anlatmak istiyor veya bir şeye dikkatini çekmeye çalışıyor olabilir. Ailenizden saklanan bir şeyler söz konusu olabilir. Babaannenle ilgili gördüğün rüyaları yazmalısın ve böylelikle unutmaz, sana ne anlatmak istediğini farkedebilirsin. Kendine bir daha rüyanda babaanneni gördüğünde ne anlatmak istediğini sormalıyım diye telkinde bulunabilirsin.

   Rüyada ölü görmek ayrıca, hayatında yeni gelişmeler olacağına, miras işlerine, uzakta olan bir yakınının gelmesine veya ondan haber almaya delalet eder.

   Rüyanın hayırlara vesile olmasını dilerim.

   Sevgiler………

 • Rüyamda ölmüş babamla birlikte sırtımızda ağır yük taşıyıp biryere bıraktığımızı gördüm

  • Merhabalar Sevgili Alper,

   Rüyada vefaat etmiş olan baban ile birikte sırtınızda ağır bir yük taşıyıp bir yere bıraktığınızı görmen, hayırla yorumlanır. Gerçek yaşamında sırtında ağırlığını hissettiğin veya zorlandığın maddi bir sıkıntıdan kurtulacağına ve beklenmedik bir yerden gelecek yardıma, sorunların üstesinden gelmeye, borçlardan kurtulmaya delalet eder.

   Rüyanın hayırlara vesile olmasını dilerim.

   Sevgiler……

 • Merhaba, öncelikle tüm sorularımıza, iyi ve olumlu yorumlarınızla cevap verdiğiniz iöin teşekkür ederim❤️

  Rüyamda; bir kadın falıma bakıyordu.. fincanımı eline aldı ve “fincanında LAM çıkmış “ dedi. Buradaki Laam( Elif Lam Mim deki Lam) tebessüm etti bende ona anlamını sordum ancak daha sonra uyandım. Yorumlarsanız çok sevinirim..

  Sevgilerimle??

  • Merhabalar Sevgili Edna,

   Rüyada fal baktırman ve falda gördüğünüz Arapça harflerinden olan “LAM” bir çok manaya gelir bunlardan bazıları, bir şeyi hak etme, hakkın olanı almak, verme, başağışlama, sunma, aradığın şeyin zaten sende var olduğu gibi anlamları vardır.

   Rüyanın hayırlara vesile olmasını dilerim.

   Sevgiler….

 • Merhaba ben rüyamda henüz üç gün önce ölen dedemi gördüm hayattayken hastaydı rüyamda da ölmemiş olduğunu yine hasta olduğunu gördüm fakat söyle bişey oluyor bizim ev oluyor rüyada aslında farklı bir ev ve dedem kapının üzerine tırmanmış ilk önce bir el görüyorum kapının koluna doğru sonra dedemi görüyorum kapının arkasında tırmanmış bir vaziyette ve acık olan kapıyı açmaya çalıştığını ve yere inmeye çalıştığını görüyorum fakat dedemin yüzü yok suratı dümdüz gözü ağzı burnu yok inmesine yardım etmek için bağırıyorum dede bekle yardıma geliyorum nasıl çıktın oraya diye ben uzaktan yetişene kadar dedem kendini yere atıyor ve kayıyo yerde hızlıca suruklenerek ta salonun ortasına geliyor salonda kayınbabam var oda hasta oluyor birde kayınvalidem sanıyorum o var dedem yerde hızlıca kayarak bir salonun bir basına gelip sonra kayınvalidem in ayaklarının altına geliyor ve o kadın kalkıp gidiyor yardım etmiyor o aslında kayınvalidem değilmiş yabancı bir kadın olmuş oluyor ve ben bunları bir kameradan izliyor olmuş oluyorum çok üzülüyorum yardım edemediğim ve o kadın yardım etmeyip kalkıp gittiği için ve uyanıyorum rüyamı yorumlarsanız çok sevinirim

  • Merhabalar Sevgili Gül,

   Rüyada bir kaç gün önce vefaat eden dedeni, ölmeden önceki hasta halinde görmen ve sonrasında yaşadıklarınla birlikte yüzünün olmaması ruhen rahat olmadığına “arkamda kalanlara yüzüm yok ki” gibi bir duruma delalet eder. Yaşarkende hayata çok bağlı biri olduğuna, belkide ruhunun bu dünyadan göçüşünü kabul etmediği anlamınada gelebilir. Doğal olarak bu günlerde pek çok ziyaretçiniz gelebilir. Bazı gizli saklı şeyler ortaya çıkabilir. Evinde herhangi bir yerinde, kapı çevresi veya salonun ortasında gibi bir ihtimal.

   Hasta olması ve vefaatı ve yaşananların çok yeni olması nedeniyle bilinç altın böyle bir durumu gündeme getirmiş te olabilir. Sevdiğin için yardım edememiş olmak ve şimdi hayatta olmaması gibi şeylerin seni etkilemiş olması muhtemel.

   Bunların dışında dedenin ruhuna bolca dua etmekte fayda var, sizler de bunu yapıyorsunuzdur eminim. ( Başınız sağolsun, Allah rahmet eyleye, huzur içinde uyusun.)

   Rüyanın hayırlara vesile olmasını dilerim.

   Sevgiler…..

 • merhabalar ablam rüyasında 1 ay önce ölmüş kardeşini gördü yani benim eşimi.. bembeyaz bi hacı kıyafeti içinde gelmiş yanımıza aaa sen ölmedin mi erdi demiş ve o da herkes beni öyle sanıyor ama ben erdi değilim kenanım demiş. ablam çok ağlamaya başlamış ve yavaş yavaş sureti de değişmiş ölen kişinin.. birde bi akşam onu evde arıyormuşuz bi yerde bir şey varmış eşimde onun için dışarı çıkmış ama biz ona hiç ulaşamıyoruz. sonra buzlu bi camın arkasında görüyoruz onu neredesin sen çok merak ettik diyoruz hiç cevap vermiyor. her zaman giydiği bi yeşil mont vardı üstünde. sonra banyoya doğru gidiyor ve üstünü çıkarmaya başlıyor sadece beyaz boxer kalıyor eğiliyor ve sırtı bembeyaz uyanıyorum sonra.. yorumlayabilirseniz çok sevinirim. teşekkürler şimdiden

  • Merhabalar Sevgili Esma,

   Rüyada vefaat eden eşinizi ablanızın beyaz bir kıyafet içinde yanınıza geldiğini görmüş olması, “sen ölmedin mi” diye sorması ve onun verdiği cevap “ben Erdi değilim, Kenan’ım” demesi ardından ablanızın ağlamasıyla birlikte suretinin değişmesi, gerçek hayatınızda bu acı kaybı kabullenmekte zorlandığınıza yorumlanır. Yaşadığınız olay çok yeni olduğu için böyle rüyalar görmeniz çok normal.

   İkinci rüyada da görmüş olduğunuz yine kaybınızı kabullenemediğinize, aslında vefaat eden kişi içinde aynı şeyin geçerli olduğuna yorumlanır. Üzerindeki yeşil mont ve beyaz kıyafetler, ruhunun huzur içinde olduğuna delalet eder.

   Allah rahmet eyleye, size ve ailenize sabırlar diliyorum.

   Rüyanın hayırlara vesile olmasını dilerim.

   Sevgiler…..

 • Geçen sene 26 yaşında ki teyzemi trafik kazasında kaybettik. Onu bu gece Rüyamda gördüm. Beni gördüğünde bana çok sıkı sarıldı ve beni özlediğini söyleyip bi anda kayboldu. Bu ne anlama geliyor?

  • Merhabalar Sevgili Ece,

   Rüyada çok genç yaşta kaybettiğin teyzeni rüyada görmen ve onun sana sarılarak çok özlediğini söyleyip kaybolması, uzakta olan bir tanıdığının gelmesine veya haber almaya delalet eder. Çok yakın bir zamanda kaybettiğiniz için senin onu çok özlediğine veya ölümünü bir türlü kabul edemediğinede yorumlanır.
   ( Allah Rahmet eyleye, ışıklar içinde uyusun)

   Rüyanın hayırlara vesile olmasını dilerim.

   Sevgiler…..

 • Merhabalar ben rüyamda ölmüş babaannemi gördüm. Babaannemin kaldığı evdeymisim erkek arkadaşımın annesi bana hediye gönderiyormus ve babaanneme gösteriyorum hediyeyi beğenmiyor bunu mu almış diyor beğenmediğini söylüyor. Bende içimden üzülüyorum bana göre güzel hediye falan diye içimden geçiriyorum daha sonra halamın kızı geliyor onu görünce seviniyor. Bu kadar rüyam ben pek anlam veremedim rüyami yorumlarsaniz sevinirim şimdiden teşekkürler ..

  • Merhabalar Sevgili Ayşegül,

   Rüyada ölmüş olan babaanneni görmen ve onun erkek arkadaşının annesinin gönderdiği hediyeyi beğenmemiş olması, ilişkini erkek arkadaşının annesinden dolayı onaylamıyor veya ona dikkat etmen gerektiğine işaret ediyor. Halanın kızını görünce sevinmesi onda olan bir şeye veya bir özelliğe dikkatini çekiyor. Ayrıca rüyada ölmüş babaanneni görmen, sevinçli bir haber almaya, uzakta olan birinin gelmesine yorumlanır.

   Rüyanın hayırlara vesile olmasını dilerim.

   Sevgiler….

 • Slm rüyamda eşimin halasının kızı (merhume) benim başımı bağladı açık renk gzl bir eşarpla yanımızda 3 görümcem ve yetişkin kızları da vardı eşarbım çok byktü sallaya sallaya hep beraber beni evime gitmek için uğradılar yarı yola kadar onlardan ayrılınca yakın tanıdığımın kızı olmuş 4 aylık onu sevdim bana bir ikram verdiler çubuk gibi döndü durdu ağzımda ne kırıldı ne eridi tükürdüm sonunda ve uyandım sanki hâlâ ağzımda çenem yorulmuş yorumlarsanız sevinicem Allah razı olsun inşallah hayırlı geceler

  • Merhabalar Sevgili Naz,

   Rüyada eşinden dolayı akrabanız olan kadının senin başına açık renk bir eşarp bağlamış olması, başında bir ağrı veya ağırlık var ise şifa bulacağına veya düşüncelerinde değişiklik yapacağına, daha aydınlık fikirlere açık olmak gerektiğine delalet eder. Üç görümcenin seni yarı yola kadar evine uğurlamaları ve yolda bir tanıdığının kız bebeklerinin 4 aylık olduğunu görüp sevmen, eğer bebek istiyor isen bu günlerin hamile kalmak için uygun bir zaman olduğuna, eğer böyle bir isteğin yok ise önümüzdeki dört ay içinde bir isteğinizin gerçekleşeceğine yorumlanır. Sana ikram edilen şeyin ağzında erimemesi, söylenen sözlere dikkat etmek gerektiğine veya her duyduğunu dikkate almaman gerektiği anlamına gelir.

   Rüyanın hayırlara vesile olmasını dilerim.

   Sevgiler…..

 • Ananem öldükten sonra birisinin rüyasına giriyor. Bembeyaz bir evden çıkıp görünen kişiye içeri gel eşim benim için ne güzel bir ev yapmış diyor ve içeri giriyorlar koltuk örtüleri falan bembeyaz. Bunun yorumu nedir?

  • Merhabalar Sevgili Xxx,

   Rüyayı gören kişi ile vefaat eden annenin yakınlığı önemlidir yorum için. Rüya sahibi için, hayatların da yeni bir sürecin başlamasına, sevince, dünyalık mal edinmeye, belkide ev almaya delalet eder. Ayrıca Vefaat eden kişinin, ruhen huzur içinde olduğuna işaret eder.

   Rüyanın hayırlara vesile olmasını dilerim.

   Sevgiler……

   • Uzak bir akrabalık ilişkisi söz konusu. Birkaç gün sonra başka bir akrabamız da siyah örtü ile hasta şekilde görmüş bunun anlamı nedir? İlk rüyadan sonra yaşanmış kötü bir olaydan dolayı böyle görünmüş olabilir mi?

    • Merhabalar Sevgili Xx,

     Rüyanın tesiri, öncelikle rüya sahibine aittir daha sonra rüyasında yaşayan bir kişiyide de yakınlık derecesine ve rüyadaki kişi ile diyaloğuna bağlı olarak etkisi olabilir veya olmaz. Rüya sır bohçası gibidir ve sırrını onu ilk açana, yani yorum getiren ilk kişiye teslim eder. Burda söz konusu olan rüya da herhangi bir yorum getirmek artık etkili olmuyacaktır. Sadece şunu söyleyebilirim, rüyada ölmüş olan kişileri görmek, yaşayan insanlara dair bilgiler verir ve bazı yaşanacak olaylara dikkat çekerler.
     Bu konuda desteğe ihtiyaç duyuyorsanız site üzerindeki iletişim adresinden bize ulaşabilirsiniz.

     Rüyalarınızın hayırlara vesile olmasını dilerim.

     Sevgiler….

 • İyi günler. Eşim rüyasında ölmüş kuzeninin kendisinden arabasını istediğini ve eşimde bunun üzerine arabasını verdiğini söyledi. Kuzeninin arabayı hurdaya çıkarmış bir şekilde getirdiğini ve “söz arabanı yaptıracağım “ deyip yarı yapılmış bir şekilde getirdiğini söyledi. Anlamı nedir acaba. Teşekkürler

  • Merhabalar Sevgili Rukiye,

   Rüyada eşinin ölmüş olan kuzenin ondan arabasını istemesi ve onunda vermesi, sonrasında arabanın hurdaya çıkması ” söz arabanı yaptıracağım” deyip, yarı yapılmış şekilde geri getirmesi, gerçek yaşamında arabası var ise başka birine ödünç vermemesi gerektiğine yorumlanır. Böyle bir talep ile karşılaşırsa reddetmesin de fayda var. Bunun dışında alacağı kararlarda kendi fikirlerine güvenmesi gerektiğine delalet eder. Rüyada ölmüş olan kişiler yaşayanlardan bir şey beklemez veya istemez, haber verirler, bir konuya dikkat çekerler.

   Rüyalarınızın hayırlara vesile olmasını dilerim.

   Sevgiler….

 • Merhaba rüyamda ölmüş olan anneannem ve dedemin köy evinde beni sevdiğim kişinin ailesi istemeye geliyor. Davul çalıyor bi yandan babam banyo yapıyor. Ölmüş olan dedem yukar ki katta etli nohut yemeği yiyor. Önünde daha baska yemekler de var fakat o ona uzanıyor. İsteme merasimi yok sadece o amacla geliyor ve oturuyorlar. Bende hazırlanmaya çalısıyorum. Bi ayna bi makyaj malzemesi arıyorum.

  • Merhabalar Sevgili Gülser,

   Rüyada ölmüş olan anneannenin ve dedenin evinde, sevdiğin kişinin ailesinin seni istemeye geliyor olmaları, vefaat etmiş olan dedenin üst katta başka yemeklerde olmasına rağmen, etli nohut yiyor olması, isteme olayı olmadan gelen kişilerin oturması bunların hepsi, bilinç altında sevdiğin kişi ile evlenmek istediğine ve bu konuda bir beklenti içinde olduğuna yorumlanabilir.

   Bunun dışında ölmüş olan dedenin etli nohut yemeği yiyor olması, yaşayan sevdiğin kişilerden gelecek sevinçli bir habere, yakın zamanda evlilik ile ilgili bir gündemin olacağına ve bu kişinin varlıklı olduğuna, yakın zaman da aklındaki soruların cevabını alacağın anlamına gelir. Gelecek ani bir haberle belki de hazırlıksız yakalanacağın anlamına da gelir.

   Rüyanın hayırlara vesile olmasını dilerim.

   Sevgiler…..

 • Ruyamda filmlerden tanidigim bir adam karsi binada pencerenin ardindan bize bakan ve pek dostca olmayan birini tabancayla vuruyor. Hem tabancanin sesi cok yuksekti hen de cam kirilmasi ve karsidaki kisiyi oldurdugunu dusunuyorum. Yorumlarmisiniz.

  • Merhabalar Sevgili Ayşen,

   Rüyada görmüş olduğun şeyler, endişe duyduğun bir konuda ummadığın bir yerden veya bir kişiden yardım alacağına delalet eder. Tabanca sesi herkes tarafından duyulacak bir değişikliğe, başarıya işaret eder. Kötülük yapmak isteyen birinin öldürüldüğünü görmek, yeni bir dönemin başlangıcına veya bir sorunun ortadan kalkmasına delalet eder.

   Rüyanın hayırlara vesile olmasını dilerim.

   Sevgiler…..

 • İyi günler rüyamda hemen uyanır uyanmaz yazıyorum inanılmaz korktum. Rüyamda bir mahkeme gibi bir yerde bir adam suçlu kim olduğunu bilmiyorum idam edilecek karar çıkıyor direk orda askerler var kafasına sıkıyorlar sonra bana morg gibi bir yere götürmemi istiyorlar sonra bir elini omzuma atıyorum benle beraber geliyor sonra indiğim yerde alın sizin artık bu diyorum morg gibi yere sonra masaya yatıyorlar ben kanından huylanıyorum peçeteyle silerken dokunma diyor orda biri sonra hareket etmeye başlıyor yere düşüyor ölen kişi adam o arada bu yüzden dokunma demiştim falan diyor(bu arada askerlik başvurum vardı onun için haber bekliyorum allahu alem bilinç altı meselesi de var) teşekkür ediyorum.

  • Merhabalar Sevgili Furkan,

   Rüyada mahkeme gibi bir yerde idam kararının alınması ile birlikte uygulanmış olması, askerler tarafından adamın kafasına silah sıkılarak öldürülmesi, hayatında senin adına çıkan bir kararın uygulanacağı ve yeni bir döneme gireceğine delalet eder.

   Yakın dönemde askere gidecek olman bu rüyada etkili olmuş.

   Rüyanın hayırlara vesile olmasını dilerim.

   Sevgiler…..

 • Merhaba.4 ay önce annem vefat etti.biz o evde duramadığımız için evi taşıdık.babamı ve abimi yeni eve yerleştirdim.tam herşeyi düzenlemişken annem geldi.sen ölmüştün anne dedim.yoo ben ölmedim dedi gülerek.çok neşeliydi.peki geri gitmeyecek misin dedim hayır dedi.evi, abim babam ve annemle ,sevinçli bir şekilde ,sanki mucize olmuş da ALLAH annemi bize geri bağışlamış gibi , onun istediği şekilde yerleştirdik.ondan kalan altınlar ve demet demet para vardı bir kumaşın içinde.madem yaşıyorsun anne bak altınların ve paran da burada dedim.vitrinin üzerinde kur’an lar vardı.annem onları başka yere koyalım dedi.yoksa ben burda ayaklarımı uzatıp yatamam dedi.onları alıp başka yere koydum.ve ölümünden önce birlikte aldığımız toprak testiyi kabrinin üstüne koymuştuk.bir şekilde mevzuu geçti.ama anneme diyemedim o testi senin kabrinin üzerinde diye.ve annem artık dünyada kaldı yeni aldığımız evde babamla yaşamaya devam ederek.

  • Merhabalar Sevgili Emel,

   Rüyada dört ay önce ölmüş olan anneni görmen, yakın zamanda vefaat ettiği için, ona özlem duyduğuna ve yokluğunu hissettiğine işaret eder. Annenin neşeli ve mutlu olması, ruhen huzur içinde olduğu anlamına gelir. Gerçek yaşamınızda ev değişikliği yaptıysanız ve eşyaları “annem olsaydı böyle yerleştirirdi” gibi düşünmüş olabilirsin. Rüyada ölmüş olan anneni görmen, onu çok özlemiş olman ile birlikte sıkıntı yaşadığın konularda işlerinin kolaylaşacağına ve onun yaşarken yaptığı şeylerin size yol göstermeye devam edeceği anlamına gelir.

   Rüyanın hayırlara vesile olmasını dilerim.

   Sevgiler…..

 • Merhaba,
  Bu gece rüyamda vefat eden komşum için kızına bordo bir eşarp aldığımı gördüm. Uygun bir fiyata aldım eşarbı.

 • Bende rüyamda rahmetli dedemi gördüm, ben ona bakıyordum sormak istiyordum ona ”Sen ölmedin mi?” Diye. O sadece karşıya bakıyordu. Gerçek hayatta nasıl oturursa öyle oturmuştu. Karşıda birileri vardı. 5-10 metre ötemizde, onlara bakıyordu dedem. Kim olduklarını bilmiyorum, dedem üzülmüyordu da ağlamıyor du da. Dediğim gibi ona ölmedin mi diye sormak istiyordum ki uyandım. Bu ne anlama geliyor açıklar mısınız?

 • Merhaba, annem rüyasında eve gelmeye hazırlık yaparken anne annem on komşunun tarlasında biber ağcı olduğunu onu toplamasını istedi. Ama o ağaç gerçekte komşunun tarlasında yok.
  Annem biberleri toplarken hem korkuyor hem topluyor çünkü yakın zaman da öldü ve mezarı biraz yukarıdaydı. Annem toplarken birden ölmüş kişiyi ağacın arkasında gördü ve hemen koşmaya başladı, ölü olan kişi de annemin peşinden gülerek koşuyordu. Biraz koştular sonra ölü arkadan bağırdı ‘sen yoruldun bekle sana ayran getireyim’ diye sonra annemde korktuğu için ölüyü beklemeden kaçtı.
  Not, annem yeşil biber topluyordu, ölü gülüyordu, biber ağacı kocamandı, bu olay tarlada oldu bu tarla kendi tarlaları, annemin kuzeni oluyor, ölü çok güzel görünüyordu üstü başı herşeyi, bu ölü sakattı ölmeden ama rüyada bu sakat halinden eser yoktu.
  Lütfen. Bu rüyayı tabir esermisiniz. Yakın zamanda

 • Rüyamda şehit olan babamın beni ve sevgilimi görünce gülümsediğini gördüm. Sonra da babam benim elimi tutup onun elinin üzerine koydu ve gülümseyerek beni alnımdan öperek gitti.

 • Ben rüyamda şehit olan babamın beni ve sevgilimi görünce gülümsediğini gördüm. Ben sahilde yalnız oturup ağlarken babamın geldiğini gördüm. Bana ‘Üzülme kızım.’dedi ve sonra gitti. Geri geldiğinde sevgilimi de getirmişti sonra bizi görünce gülümsedi. Daha sonra benim elimi tutup onun elinin üzerine koydu ve gülümseyerek beni alnımdan öperek gitti. Bunu yorumlar mısınız lütfen?

 • İyi günler rüyamda ölmüş kardeşimin mezarının üstünde diğer kardeşim zıplıyor ve ölen kardeşim mezardan çıkıyor üstü başı yara pere içinde ben iyiyim ben hep sizi görüyorum filan diyor sizce ne anlama geliyor olabilir

 • Merhaba
  Rüyamda 7 gün önce ölmüş anneannemi gordum yaklaşık 10 yıl önce kadar dayım ölmüştü anneannemide onun mezarının üstüne gömdüler rüyamda anneannem diyordiki bu gece rüyamda dayini gördüm ana ben çok rahatım dedi bana sonra anneannem durdu kalktı iş yapamaya başladı ve gözleri renkliydi ama sağ gözü yeşil sol gözü maviydi sonra da uyandim

 • Merhaba,
  Rüyamda ölmüş ananemin sevdiğim kişiyi tanıdığını öğreniyorum. Onunla ilgili olumlu düşünceleri olduğunu öğreniyorum. Ne anlama gelir acaba? Teşekkürler…

  • Merhabalar Sevgili Rüzgar,

   Rüyada Görmüş olduğun şeyler, emin olmadığın bir konuda, en sevdiğin kişi veya fikirlerine güvendiğin birinden onay alma istediğini yanıtıyor. Ölmüş anneannenin sevdiğin kişiyi onaylaması hayra yorumlanır ve soruna cevap olarak görebilirsin. Ayrıca Ölmüş yakını görmüş olman, yeni bir başlangıca, sevdiklerinden bir habere delalet eder.

   Rüyanın hayırlara vesile olmasını dilerim.

   Sevgiler….

 • Rüyamda ölmüş dedem oturdugumuz odaya giriyo kemdi evindeki köydeki odasına sonra duvarda pire oluyo bize odaya girerek bisey diyo şuan hatırlamıyorum duvardaki pireyi öldürmeye çalışıyo tam ölmemiş oluyo sonra öldürüyo ne anlama geliyo acaba

  • Merhabalar Sevgili Özgür,

   Rüyada ölmüş dedeni görmüş olman hayra yorumlanır. Yakın zamanda yaşayan akraba veya sevdiğin birinden haber almaya veya uzakta olan birinin gelmesine delalet eder. Dedeni Köyündeki evde kendi odasındaki duvarın birinde pire öldürmeye çalışıyor olması ve size bir şey söylemesi, bunlar dedenden kalan bir miras ile ilgili bir duruma dikkat çekiyor. Pire bir asalak olduğu için, sizin hakkınız olan bir şeyden, sizden başka birinin faydalandığı anlamına gelir. Pire hızlı hareket ettiği için ve aynı zamanda dedenin öldürmesinden dolayı hızlı bir haber alabilir, bu konuda bir gelişme yaşanabilir.

   Rüyanın hayırlara vesile olmasını dilerim.

   Sevgiler…..

 • rüyamda ölen arkadaşm ölmediğini söyleyip kahkaha atiyordu anlami nedir acqba şimdid3n Allah razı olsun.

 • Bu gece beni 6 yaşıma kadar büyüten ve rahmetli olan yengemi ve amcamı gördüm amcam yengemin rahatsız olduğunu ve hastaneye götürmesi gerektiğini söyledi bende ona yardımcı olacağını söyledim yengemle görüştüğümde aramızda huzurlu ve sevgi dolu bir görüşme oldu yengem duvardaki bir resmi kaldırıp kasa gibi bir yeri 3-4 kilit açtıktan sonra bir miktar parayı çıkardı ve diğer çocuklarınıza yanına çağırıp hepimizi karşısına aldı

  • Merhabalar Sevgili Serkan,

   Rüyada vefaat eden amcan ve yengeni görmüş olman, yaşayan sevdiklerinden güzel bir haber alacağına, sevinç ve mutluluğa delalet eder. Hastaneye gitmiş olmanız, her hangi bir rahatsızlığın var ise iyileşeceğine yorumlanır. Maddi bir ihtiyacın var ise bu konuda gelecek bir yardım veya çözüme delalet ediyor. Kasa gibi bir yerin açılması zaten açılacak kısmetine, talihin senden yana dönmesine işaret ediyor. Kendi çocukları ile birlikte senide karşılarına almaları seni çocukları gibi gördükleri anlamına geliyor.
   Hayra yorumlanan bu rüyada gerçek yaşamında, kolaylıklarla karşılaşacağın bir sürecin başladığını haber veriyor. Amcan ve yengenin ruhu için dua etmen de hayırlı olur.

   Rüyanın hayırlara vesile olmasını dilerim.

   Sevgiler….

   • Merhaba rüyamda eski rahmetli damadımı gördüm genç yaşta vefat etti kıızım 4yıl sora yeni evlendi ve rüyamda eski Damadım beni öldürecekti kızımıda öle sen evlendinmi diyordu kızıma kızım hayır evlenmedim bak parmapıma diyordu yüzük yok bende içimden iyiki saklamış yüzüğü diyordum sonra kızımla rabaya binip kaçtık yani yüzüde değişmti sesi aynıydı ama korkuyla uyandım bu ne anlama geliyor merak ettim şimdiden teşekkürler

 • Benim rüyam çok karışık bir anlam yükleyemedim halim eşi rahmetli oldu 4 ay kadar önce rüyamda arabanin bagajında onun için bir.mezarlik ariyordum ama defedemedim rüyadan uyandim. Bunu bana yorumlarısınız

  • Merhabalar Sevgili Yusuf,

   Rüyada Vefaat eden bir kişiyi arabanızın bagajında olduğunu ve onun için bir mezarlık bulamadığını ve defin işlemini geçekleşmemesi, vefaat eden kişinin sizinle akrablık ilişkisini anlayamadım ama, ölmüş bir kişi için rüyada yeni bir mezarlık aramak, vefaat eden kişinin gömüldüğü yeri istemediği gibi bir anlam çıkarılabilir veya ona ait olan eşyaları, mal varlığı vermek istediği kişiye verilmemiş olabilir. Bu rüyada sizin de bilinç altında ölen kişi ile ilgili bir huzursuzluğunuz olabilir, bu verilmiş bir söz de olabilir yerine getirilmeyen gibi. Kendiniz ile ilgili bir düşüncenin tezahürü de olabilir, bu konuda bir tedbir almak isteyebilirsiniz.

   Rüyanızın hayırlara vesile olmasını dilerim.

   Sevgiler….

 • 2 akşamdır rüyamda dedemi görüyorum ve bana hep ileride çok başarılı olucaksın diyor. Bunun anlamı nedir ?

  • Merhabalar Sevgili Yusuf,

   Rüyada vefaat etmiş olan dedenin sana ilerde çok başarılı olacaksın diye söylemesi, gerçek hayatında bir yaptığın şeylere gereken önemi göstermeyip, hep sonraya erteliyor olabilirsin. Her ne yapıyorsan gerçekten emek verip çaba gösterdiğin takdirde başarılı olacağını hatırlatıyor.

   Rüyanın hayırlara vesile olmasını dilerim.

   Sevgiler….

 • Annem ruyasinda ölmüş babamı milli eğitim mudurlugune evrak götürücegini söylemiş .

  • Merhabalar Sevgili Şükran,

   Rüyada ölü görmek, yaşayan yakınlarınızdan haber almaya delalet eder. Vefaat eden babanın, milli eğitim müdürlüğüne evrak götüreceğini söylemiş olması, size bir mesaj vermek istemiş olabilir. Kamu kurumlarından araştırmanız gereken bir bilgi, haberiniz olmayan bir mal varlığınız olabilir. Bu konuyu detaylı düşünmeniz de fayda var. Ayrıca eğitim alan biri var ise ailede onun ile ilgili bir durum olabilir, yapmanız gereken bir başvuru olabilir.

   Rüyanızın hayırlara vesile olmasını dilerim.

   Sevgiler…

 • Merhabalar bugün rüyamda yaklaşık 14 yıl önce ölmüş olan yengemi canlı gördüm. Annem, ben ve yengem bir parkta yürüyorduk. Aradan yıllar geçtiği için yüzü biraz değişmişti (yaşlılık manasında). Üzerinde sarı bi bluz vardı,bide siyah hırka..Annem nasılsın napıyorsun diye sordu ama yengem ne cevap verdi hatırlamıyorum tam. Ben onun öldüğünü düşündüğüm için korktum konuşmadım hiç. Sonra o beni tuttu götürecekti. Annem bırak kızımı nereye götürüyorsun dedi, öyle deyince bıraktı beni. Sonra ben biraz sinirlendim galiba öyle yapmasına tersledim yengemi tam hatırlamıyorum. Bu sefer tuttu zorla götürdü beni. Annem de engel olamadı bu sefer. Öylece uyandım çok korktum bunun nasıl bir anlamı vardır yardımcı olursanız çok mutlu olurum.

 • Rüyamda yengemi gmrdüm ölmemiş sarıldık yüzü gülüyordu mutluydu bana sevgilin varmış dedi ve bacagıma tokat yemiş gbi uyandım

 • Merhaba rüyamda ölen eniştemi gördüm halamın eşiydi neyse konuya geliyim rüyamda halam sofra kurmuş masa kalabalıktı Eniştem halamın yanına oturmuş gülüyodu mutluydu annem de hemen eniştemin yanında oturuyo halam eniştene selam vermicem mi elini öpsene diyo ben o an o şaşkınlıkla elini öpüyorum ama ordaki herkes tuhaf tuhaf bana bakıyo Eniştem aldırış etme sen ve ayşe yani halandan başka beni gören yok diyo bişey anlamıyorum eniştem öldüğünde halam hamileydi bana küçük kızımı görmek istiyorum diyo biz eski oturduğumuz bi oda bi salonluk evde oturuyoruz eniştemin elinde bi süt yürüyoruz o çok mutlu gülüyo hal hatır soruyo bana neden kimse görmüyo seni diyorum sen en sevdiğim yiyenimsin sen görüyosun ya yetmez mi diyo eve varıyoruz babam abla televizyon izliyo içeri girip selam veriyo eniştem babamlar onu duymuyo tabi ben duysunlar diye selam veriyorum eniştemin elindeki süt benim elimde ne zaman aldığımın farkında değilim ablam sütü elimden alıyo bunu niye aldın diyo ben o şimdi eniştemdeydi diyorum eniştem yanımda diyorum ama yok bi ben görüyorum eniştem yine en sevdiğim yiyenim sensin bi tek sen görüyosun diyo yan odada kızı var yanına gidiyo kızını seviyo sarılıyo kızı onu görüyo bi kere baba diyo daha 2 yaşında sonra başına dokunuyo bunu hiç hatırlamıcak diyo çıkış kapısındayız bana bakıyo gözlerinin içi gülüyo en sevdiğim yiyenimsin dikkat et ömrün boyunca iyi biri olarak kal sen kimseye aldırış etme banada duanı eksik etme inan benim de binlercesininde bunu ihtiyacı var canım diyo yolun açık olsun dur gitme diyorum bi açıklama yap gülümsüyo ve yok oluyo elindeki süt düşüp dökülüyo bende bildiğim duaları süreleri okumaya başlıyorum ilk fatihayı okuyorum sonra annem geliyo yerdeki süte basıyo kim bunu döktü diyo silicem şimdi diyorum soruyorum herkeze eniştem burdaydı görmediniz mi diye ne sacmalıyosun diyo ağlamaya başlıyorum annem nazar değdi kıza diyo kurşun dokturucem diyo ve ben o sıra biri uyan uyan diye onzuma dokunuyo uyanıyorum ama kim uyandırdı bilmiyorum evde kimse yok çünkü kafam karıştı

 • Merhabalar , rüyamda Annenannemi (bu dünyadan anneannemi ahirete 2 yıl olacak uğurlayalı ve çok severdim ) rüyanın başında sanki hiç ölmemiş gibi hatırlıyorum ve şöyle ; ben annemle bir yerde oturuyoruz sanki kaldırım taşı gibi kenarda ama hep yeşillik ve çiçekler var sonra anneannem geliyor tam ortamıza otur aya çalışıyor bakıyorum saksıda menekşeler var anneannem ezmesin diye kenara alıyorum sohbet ediyoruz ne konuştuğumu bilmiyorum ama seni çok özledim tarzında bir konuşma sonra bir anda anneannem karşıya sanki daha yüksek bir yere geçiyor ve anneannem baş örtüsü beyaz bir örtü ve sanki tüm bedenine güneş vuruyor, anneanneme soru soruyorum sanki ölü olduğunu biliyorum ve anneanne orda yerin iyimi diyorum ama cevap vermiyor sonra üstüne sanki güneş Işığı vuruyor tüm bedenine ve ben o soruyu sorduktan sonra bir anda yavaş yavaş güneş ışığı tüm vücudundan ayrılıyor ve en son Gözlerinde kalıyor , gözlerinden de ayrılınca anneannemin sağından bembeyaz ruhunun çıkıp yükseldiğini görüyorum, bedeni bomboş duruyordu ama hiç korkmuyordum,
  Sanki ölü olduğunu biliyormuşum o an öldüğünü rûhunun iyi bedenden çıktığını gördüm ve içimden zamanıymış ve bende biliyormuşum gibi hissettim.
  Şimdiden yorumunuz için çok teşekkür ederim.

 • Rüyamda olmus dedemi gördüm babaannem diyo deden banyodan çıksın ozman telefonlara bakalım yoksa kizicak sana diyo ben yine bakıyorum bi kutunun içinde bu Sürü hurda var bitane tek telefon çıkıyo içinden dedem gelmeden yerine koyuyorum telefonu dedemi bekliyorum

 • Merhabalar, Rüyamda ölmüş dedemi gördüm, O öldükten sonra 2 torunu daha olmuştu onları gördü ve bana bunlar kim diye sordu sonra söyledim, elimi aldı ve elime bir “M” harfi yazdı (isminin baş harfi) sonra beni unutmayın dedi. anlamı nedir?

 • Rüyamda ölmüş olan annem babam Bembeyaz giyinmişler annem sofra hazırlıyor babamda anneme İlyas geliyor sevdiği yemekleri yap diye telkinde bulunuyordu

 • Merhaba;
  gerçek hayatta ölen amcamı rüyamda da öldüğünü biliyorum kalabalık bir ortamda arkamdan birisi ismimle sesleniyor arkama döndüğümde ölü bildiğim amcam canlı karşımda duruyor o an şoka giriyorum bayılıyorum sonrasında sıçrayarak uyandım uykumdan. Çok karışık bir rüyaydı yorumlarsanız çok sevinirim teşekkürler.

 • “Ablam ruyasinda vefat eden cok sevdigi 2. esini goruyor. Esi ile bir yere gidecekler. Esi arabada bekliyor. Benim evde kaliyorlarmis ve ayakkabisini bulamiyor. Ve onun icin bana sesleniyor Vildan Vildan ayakkabim nerde diye. Ve o sekilde uyaniyor. Ayyakkabi bulunmadigi icin bir yere gidemiyor esi ile.”

  Hayrilar olsun dedik. En kisa zamanda cevapliyabilirseniz cok sevinirim.

  Saygilar.

 • Ruyamda rahmetli babacigimi tel obur tarafinda hic konusmadan yorgun ve uyumak istedigini hissediyorum

 • Rüyamda vefat eden çok sevdiğim arkadaşımı (erkek) gördüm. Özetle, araçlarımızla bir yol üstünde tesadüfen karşılaştık. Konuşmak, görüşmek istedim. Olumsuz bir ifadesi yoktu. 20 gün sonra görüşürüz dedi ve gitti. Bu rüyam ne anlama gelir?

  • Merhabalar Sevgili Tarık,

   Görmüş olduğun rüyada vefaat eden arkadaşının söylemiş olduğu 20 gün sonra görüşürüz demesi, senin için beklediğin bir şeyden gelecek haber veya sonuç olabilir. Bu iş veya eğitim hayatın ile ilgili olabilir, arabada olduğun için daha hızlı gelecek güzel bir habere ve başarıya yorumlanır.

   Rüyanın hayırlara vesile olmasını dilerim.

   Sevgiler….

 • MErhaba ablam rüyasında ölen tanıdığımızı görmüş benim elimden tutup götürmüş ablama senden geçti artık kardeşine birini bulucaz demiş yorumlar mısınız

 • Merhaba asli .yakın zamanda annem vefat etti .normalde hiç rüya görmem.anneme okudum hediye ettim abdestli olarak oruca niyetlenip yattim.Ruyamda Kabrinin etrafında 5 kişi daha var vefat etmiş önce annemi koyuyoruz daha sonra onlar geliyor.üstlerine toprak yok cam var ..Bir müddet sonra ilk annem bebek olarak kundakli birsekilde semazenler gibi dönerek kalkıyor ve oynamaya başlıyor .daha sonra
  Y anındaki eşli çift kucaklasiyor.ama buarada kuran okuyor hoca .sonra annem agliyor annemi ablama veriyorum susturmasi için o da birak sunu diyor.almak istemiyor bana veriyor annemi.annem bana bakıyor masmavi gözleri cam gibi açılıyor ve susuyör. Ama annemin gözleri renkli değildi. Sonra taş gibi kesiliyor .kulaklarımda kalbimin atış sesini duyarak uyandım .yorumlarsaniz sevinirim.

 • Merhaba ben Hüseyin ben rüyamda ölmüş halamın mezarından çıkarılıp bir ağacın ozerine koyduklarını gördüm yeğenime hemen yeni bir mezar kazıp tekrardan gomelim akşam olduğu için yarın yapacağımızı bunu için ben ölmüş halamın ozerine bir yeşil dal koyarak bekledik ama halamın yüzü çürümüş tu üstü açıktı bu rüyanın tabiri nesidir çok merak ediyorum

 • Rüyamda güya eşimin eski karısı varmış onun öldüğünü öğreniyoruz ve öldüğü eve gidiyoruz ölen kadın yatakta yatıyor gözleri açık ve hareket ediyor ben çok korkuyorum, bize bir not bırakmış sizin düğün şarkınızın içinde nasıl öldüğüm yazıyor diyor, bakıyoruz gerçekten şarkıda nasıl öldüğünü anlatıyor, ben eşime kızıyorum korkuyorum ben diyorum ve hüngür hüngür ağlamaya başlıyorum yerlere yatıyorum ağlamaktan.

 • Rüyamda ölmüş annemin butun akrabalarımız toplammış cay iciyoruz annemde hem cay bişeyler yiyor diyoruz anne zamanın doldu iki adam var ama sadece sesini duyuyoruz sure doldu tam giderken diyorum anne nasıl iyimisin diyo ilk iki gun zor gecti peki orda şimdi nasılsın ama deyip karanlık ormana ısık icinde gidiyor ben elime kalem alıp mektup yazmak istiyorum kalem kırıldı yazdığım yazılar silindi o iki kisi bana diyor siz bize söyleyin biz söyleyelim diyorlar yorumlarmısınız lutfen

 • Rüyamda yüzünde ve elimde mavi lekeler vardı ve bende buna sinirlenip söyleniyordu o anda vefaat eden dedem girdi içeri selam verdi ben bunu onun yaptığını düsündüm ve ona küfredip çıktım odadan uyandığında cok özlediğim dedeme kötü söz söyledim diye vicdan azabı cekiyorum

 • Rüyamda yaklaşık 1 ay önce ölen dedemi gördüm. Onun evindeydik. Dengesi yerinde olmayan bir kadın benden su istedi suyu verdim. Dedem geldi suyu verdigimi görünce kadının elindeki şişeyi alıp kadını kapı dışarı etti. Kadın tekrar içeri girdi dedeme olan öfkesini belli edercesine ona biseyler fırlatmaya başladı. Daha sonra gidip yanına oturdu.

 • RÜYAMDA 12 YIL ÖNCE LİSEDE ÖLEN KIZ ARKADAŞIMI GÖRDÜM. BANA GEOMETRİ TEST SORUSU ÇÖZDÜRDÜ. ÖNCE SORULARA BAKTIM SONRA KAFAMI KALDIRIP KIZA BAKTIĞIMDA ONUN 12 YIL ÖNCE ÖLEN LİSEDEKİ KIZ ARKADAŞIM OLDUĞUNU GÖRDÜM. ONA DEDİM Kİ SEN NE YAPIYORSUN BURADA. O DA BANA DEDİ Kİ : ASIL SEN NE YAPIYORSAN BURADA DEDİ. GÜLÜŞTÜK, EĞLENDİK. BEN ONUN SORULARINI ÇÖZDÜKTEN SONRA BANA DEDİ Kİ ARTIK GİT BURADAN SENİN BURADA OLMAMAN GEREK DEDİ VE BEN UYANDIM O ANDA. YORUMLAR MISINIZ LÜTFEN ?

 • Merhaba, ruyamda uzun yillar once vefat eden dedemi gordum. Sanirim cocuklarima veya kardesime kiziyorum, dedemde gelip bogazimi sikiyor. Ama oyle bi sikma ki sadece bogazimin derisini sikiyor, canim cok aciyor, vurmak istiyorum ama sonra bunun dedemi daha cok kizdiracagini ve canimi daha cok acitacagini dusunuyorum ve nasil olsa öldürmez bekleyim sakinleşsin, anlatir güleriz sonra diyorum. Dedem öldüğü halinden biraz daha genç ve fitti bu arada.

 • Ruyamda ölmüş annemin kucaginda kendi bebekligimi gordum ve bende bu benim bebekligimmis diye.kendi.kendime konusuyodum.ve kendi kendime baska seylerde konusuyodum ama hatırlamıyorum o kismini

 • Hayirli gunler ben ruyamda bi kalabalik gordum ve gokyuzunde cok guzel bi gokkusagi gordum renkleri cok guzeldi ve ben yanimdaki insanlara durun bende resmini cekicem diyip resmini cekmeye calisiyodum tam telefonumu uzattim cekiyodum resmini o arada biri bana yukari bak dedi ama o kisiyi gormedim yukari baktim gokkusaginin ustunde dort tane melegin oturdugunu gordum ve iki melegin asagi bana baktgini gordum yuzleri cok parlakti ve gorunmuyordu isikli ve nurluydu diyer ikisinin yuzunu gormedim ruyam burda bitti.uyandım ve bi gunde ruyamda hic gormedigim sesini bile duymadigim yani gayipden bo ses duydum onumde bo kagot vardi kagotta tevbe suresi vardi ve bana bu sureyi okumam gerektgni soyledi bende kagida baktim o arada uyandim. Lutfen yorumlarmışsınız

 • merhaba rüyamda bir hafta önce ölen kayınpederimi gördüm benden her perşembe akşamı bir tencere sıcak sulu yemek birisine vermemi istedi ne anlama geliyor acaba acıklarsanız çok memnun olurum.

 • Rüyamda oturuyoduk ailem ve komşularla komşumuz dışarıda kaza olduğunu söyledi herkes ayaklandı bakmaya gitti ben ve ölen anneannem kaldık evde bende gidip bakıyorum sen burda dur 2 dakika sonra geliyorum dedim oda bana tamam kurban olurum sana git gel dedi kapıdan çıktum bahçe gibi bi yer vardı orda mezar vardı mezarda babam var biliyorum öldüğünü sonra ağlayarak mezarın başına gidiyorum

 • Rüyamda 4 bucuk ay önceki arkadasımı ahirette görüyorum etrefı hatrlamıyrm üstündekinide ama ucuyo gibiydik cok yüksekteydik hissi vardı bişi ler yiyiyordu yinemi yiyorsun kızım dedim vay burdada dünyada ki yaşıyorsun dedim Bn konusuyrum o gülüyordu ben ölmedim dedigini hatrlıyrm ozaman görüşürüz artık dedim içimden oley diyorum özür de dilerim diyorum ama hep gülüyordu

 • Rüyamda rahmetli babannemi gördüm benim çocukken yaşadığım çok üzücü bi olayı anlattım ve üzüldü ağladı babam beni aradı babannen hasta gel diye ilk önce telefonda konuşup moralini düzeltiyorum sonra yanına gidip ağlama ben iyiyim diyom oda bana yarın gel ama bizde kalacan diyor tabi rahmetli dedem ile ikisi bizim eski evde yasiyorlarmis orada onlarla kalmamı istiyor sonra annemin evinde tayzemlerle birlikte yufka ekmek yapıyoruz rüyami yorumlarsaniz sevinirim çok etkilendim

 • Mrb. İki ay önce annemi kaybettim ve rüyamda annem kendi mezarliginin başında oturuyor . Anneme sesleniyorum dönüp bakıyor sonra tekrar seslendiğimde bakmıyor. Rüyanın devamında da yan yana yurudugumuzu görüyorum.

 • rüyamda ölmüş annemi gördüm bana seni aklımdan çıkaramıyorum seni çok düşünüyorum dedi ne anlama geliyor

 • Babamı 1 hafta önce kaybetrim ve tam 7.gecesi rüyamda gördüm babam 10 aydır felçti yemek yiyemiyor burnundan besleniyordu yine aynı şekilde yatakta görüyorum ama aramızda sanki uçurum var o yüksek yemyeşil bir yerde bende annem kardeşim ve teyzemlerle daha çukurdayız eliyle bana gel gel işareti yapıyor ama ben bir duvarın arkasına saklanıp beni görmesini istemiyorum sonra kafayı kaldırıyor göz göze geliyoruz hemen uyandım yorumlarsanız çok sevinirim

 • Köylümüz olan merhumu rüyamda gördüm düğünde ben büyük amcamla oturuyorduk merhum kişi geldi amcamın elini öpdü benle tokalaşdı ben ona sen öldünmü diye sordum oda öldüm dedi ve ben gidiyom dedi
  Bu ne anlama geliyor

 • Rüyamda annemi ziyarette mezara gidiyorum karşıdan onu mezarın üzerine oturmuş geldin mi kızım diyerek gülümsedi bende geldim diyerek en kısa yoldan koştum o sırada uyandım

 • Bu gece tanıdığım bir ablamı gördüm rüyamda anneannemle ben bi otobüsteyiz ama üstü açık bir yerde duruyoruz tanıdık birisi ve karısı oturuyorlar beni görüyor gülmeye başlıyor bi tuhaf ben hiç gülmüyorum ama sonra bir türbeye gidiyoruz mezarlıklar kenarda bir türbe kafamı çeviriyorum sen o türbenin başında oturuyorsun tanıdığım ablam bize bakıyor ağlıyor dudağı yara uçuk yani türbenin adı yazıyordu ama unuttum sadece baba aklımda kalmış bilmem ne baba türbesi

 • Rüyamda babannemi yılbaşı kutlarken gördüm melekler ona kızdı ve ben meleklere taş attım.

 • esim ruyasinda evimizin en alt katindaki odanin bom bos oldugunu ve odanin ortasinda ellerinin kollarinin domuz bagi ile bagli oldugunu ve hareketsizce oturdugunu ve kendini kurtarmaya calistigini fakat caresizce kurtulamadigini ve bu ruyayi 3 gun arka arkaya gordugunu etkisinde kaldigini soyledu yorumlarsaniz sevinirim ?

 • Rüyamda yeni vefat eden 55 yaşındaki abimi gördüm,cennetteydi ve uyuyordu beni görünce kalktı aynanın karşısına geçip mavi bir gömlek giydi,cennet nasıl diye sorduğumda çok iyi deyip parmağıyla küçük cocukları gösterip bak bunlarda cennetteler köprü yapıyorlar burda dedi… bikeresindede gençlik halini gördüm abimin yorumlarsanız sevinirim..

 • Merhaba
  Benim cok sevdigim bir komsum vardi Ben Oma nine derdim gecen rüyamda gördüm
  Televizyonda bir Haber vardi ve vor ev yaniyordu ev o ninenindi ve Ben haberi görür görmez kizimi anneme biraktim ve ninenin evine gittim ve bir Adam vardi evin icindeydi ona ninenin nerde oldugunu sordugumda bana bilmiyoruz dediler ve Ben onu haykira haykira adinla seslendim sonra birden nine geldi ve Bana dediki seni bekledim senin gelecegini bildigim icin evimi yaktim dedi ve Ben sok oldum sonrada Bana sarildi BU rüyayi nasil yorumlayabiliriz

 • Rüyada ailem , teyzem ve hatırlamadığım bir kaç kişi vardı. Mermer biryerin yanından geçtik. Sonra bir evin önünde durduk. Sanırım tatil için bir ev kiralayacaktık ve ev pahalıydı. Yokuş aşağı doğru iniyorduk. Ben önde, teyzemler gerilerdeydi. Sonra cami gibi birşeyin avlusunda havuz gibi birşeyin mermer kenarına oturmuş bana el sallıyordu. Benimde ona el salladığımı gören annem ne yaptığımı sorunca havuzu parmağimla göstererek anneanneme el sallıyorum dediğimde şaşırdı. Havuza doğru baktı ama birşey göremedi. Sonra herkez arabaya bindi. Camdan baktığımda başını hayır şeklinde salladı asık bir suratla. Sonra bir mesnevi gibi dönmeye başladı. Araba ilerliyorken bende arabadakileri onu gördüğüme inandırmaya çalışıyor, bir yandan ağlıyordum. Başka bir evin önünde durduk. Evi tam hatırlamıyorum. Kapısı çok dardı ve kapının yanında içecek makineleri vardı. Hani para atılanlardan. Sonra arabayı süren kişi kapiyi açtı. Herkez içeri giriyordu. Ben kapının önünde durmuş, hâlâ onu gördüğüme inandırmaya çalışıyordum. Uyandım…
  Anneannem iki yıl önce vefat etti.

 • dayım vefat edeli 45 gün oldu. rüyamda hiç tanımadığım bir evdeyiz. ev bizim evimizmiş. küçük ve biraz eski. eşyalar yabancı ama. 1. katta oturuyoruz. 3 katlı beton ev. dağın yamacında. çocuklar arka odada uyuyor. eve misafir gelecek temizlik yapmaya çalışıyorum. bir an farkediyorum ki bütün kapı ve tavan köşelerinde örümcek ağları var. ve içlerine bir sürü bebek örümcekler bırakışlar. temizlemeye çalışıyorum. nasıl oldu yaşadığımız evde bu kadar çoğaldılar diyorum kızgınlıkla. sonra mahalleden sesler geliyor ayı saldırısı olmuş. hemen kapı ve pencereleri örtmeye koşuyorum. örtsemde kırıp içeri dalıyor. odanın kapısını kapatmaya çaılışırken gücüm yetmiyor. ayı hızlı.uyuyan çocuğu alıp diğer odaya koşuyorum. eşim diyorki çare yok dışarı çıkalım ayıyı bizim evde yakalasınlar. dışarı çkıyoruz. komşulardan soranlar var. olayı anlatıyoruz. ayı yakalanıyor. eve girince bi telefon ortaya çıkıyor. güya dayımın torunu demişki o telefon dedemin. oraya geldi ama sizi bulamadı telefon orda kalmış. köye getirin telefonu verin.. yola çıkıyoruz güzel yeşil vadiler ormanlar geçiyoruz. kış olmasına rağmen ılık bir hava var ve her yer yeşil. talo gibi. ayrıca tanıdığımız bir köy yoluda değil. dayımın evinin önündeyiz babam yanımızda. dayımın uzaktan arabası beliriyor. sarı bir vosvos almış kendine. hiç tarzı değil 70 yaşından sonra ne oldu bu adama diye konuşuyoruz. babam dayınız yapar o daha kendini genç sanıyor diyor. dayım 7-8 yaşlarında güzelce bir oğlan çocuğunu arabadan indiriyor. hiç ölmüş olduğu aklımda değil hala. normal sohpet. nasılsınız. ne var ne yok. dayı bu araba ne diyoruz. çocuğu gösteriyor. okula götürüp getiriyorum diyor. (normal kıyafetli.sarılırken hep ensemizi gıdıklardı. herşey aslı gibiydi.) bu araba yetiyor bana bir okul yolu değilmi gidip geliyoruz diyor. gerçek hayatta dayımın mezarının yanında kardeşimin 1 günlük bebeğinin mezarı var. uyanmadan öce aklıma kardeşmin oğlumu acaba diyorum ve bir anda gözlerimi açtım.

 • rüyamda dede mi gördüm dirilmiş evde oturuyor ayzaymir hastasiymiş ben onu evde tutmam gerekiyormuş güzelce giyinmiş kasketini takmış evden çıkarken dede nereye gidiyorsun diyorum gitme kaybolursun dedim oda bana gidiyorum aşaya diyor hızlı hızlı gidiyor bende hemen amcama söylüyorum oda ilk başta aldırmıyor gitmesine daha sonra peşinden gidiyor sonrada uyandim

 • Ruyamda babaannem oglum ben dedem arabadayiz koyun mezarligindan geciyoruz. Arabayi dedem kullaniyo. Ben tam dedemin(annemin babasi) mezarinin dengine gelince dedeme el salliyorum dedemin mezarinin ustunden bi insan eli cikti bana el salladi. Eve gelmisim ama onumde koyun suru vardi bi ara. Neyse eve geldim evde bi dugun hazirligi varmis. Temizlik vs. Yemekler pisiyomus bi yandan. Oglumun sunnet dugunuymus diyorum ben elimdede boya rulosu varmis bi uandanda boya yapiyomusum uyandim bianda

 • Rüyamda vefat etmiş dedemi gördüm aynı yataktaydık beraber uyuyacakmışız. Başta dedem yatağın kenarında oturuyor dalmış baya düşünceli ben o sırada yatakta uzanıyorum üzerimde yorgan örtülü. Dedeme diyorum ki “Canım dedem” gibisinden birşey diyorum o da hafif tebessüm eder gibi oluyor ve yanıma uzanıp yorganı üzerine çekiyor. Bana dönüp bacağını üzerime koyuyor tam sarılacağım sırada Annem çağırıyor bende yanından kalkmak zorunda kalıyorum acaba ne anlama geliyor.

 • Rüyamda ölmüş babam arabayla bir askere carpti ama farkinda değil yola devam ediyor.Ama askeier arabayi durdurup babami dövüyorlardi

 • Rüyamda iki gün üst üste ölmüş olan babannemi gördüm birinde elini öptüm sarildik beni öptü
  Diğerinde onu islanirken gördüm sonra iki günde ust üste babannemi mezarını normalde olduğu yerde değilde mezarlığın farklı bir yerinde arıyorum bulamıyorum

 • Merhabalar, ben rüyamda dedemi(vefat etti) gördüm. Bi hastaneden çıkmak istiyor hastane de kalmak istemiyor. Sonra biz gizlice hastaneye giriyoruz. Onu çıkartıyoruz. Anlam veremedim

 • Rüyamda ölmüş babamı gördüm bi evin icinde bütük akrabalarim vardi babamda vardi oturuyolardi ama babam hic konusmuyodu bende akrabalarimin bana yaptiklarini bir bir babama şikayet ediyodum şikayet ettigim herkes önce babamin gözlerinin icine bakip ardindan başlarını önlerine eğiyolardi bende babama sariliyodum şikayet ettikten sonra onun o sıcakligi hissettim ama yüzü hiç gülmüyodu

 • merhaba, ruyamda babamin evindeyim(evli deyilim ama baska yerde calisdigim icin baba ocaginda kalmiyorum) ve arka pencereden bakinca yuzu uste uzanmis olu kadinlar goruyorum ama hepsi cok guzeller ve ciplaklar ama ben gorunce korkmuyorum sadece sasiriyorum. ve bir varlik var ama tam olarak hatirlamiyorum ya bir varlik ya buyuk siyah bir kopekdi onlari arkaya dogru sirayla surukluyor.bunu bana yorumlarmisiniz, tesekkurler

 • Ablamın görümcesi kanserden ölmüştü bi kaç yıl önce.. Rüyamda onu, biri ölmüş ve ona çok ağlıyorken görüyorum. Yani ölmüş birini başkasının ölümüne ağlarken görüyorum ve onu teselli etmeye çalışıyorum.O kadar ağlıyor ki.. Gidip yanına teselli etmeye çalışıyorum. ama kimin öldüğüde meçhul.. Diyorum ki.. O kadar kendini harap etme biz dünyaya kazık kakmaya gelmedik.. bizde ölümlüyüz diyorum. yanındaki başka bir akrabamda gelin gelin nasihat dinleyin diyor.. Benim konuştuktuklarıma binaen başkalarına..

 • Ruyamda ölmus babam yatak odama gekdi bana ve torununa bakti uyandim akabinde bu seferde ozlem diyp adimi soyleyip kolumu kolumu durttü

 • Rüyam da Abim ii gördüm Abim öleli yaklaşık 10 sene oluyor ve abim dirilmiş evde elin de bi eski kalın bi defter le hesap yapıyor bunun ne anlama geldiğini bilenler varmıdr

 • S.a ruyamda rahmetli dedimi karsind annem ve dedemin yaninda teyzem masada pasta yiyorlardi bende onlari ayakta bekliyordum.. iki cocuk gordum masanin etrafinda kosusuyorlardi.. dedem bu esnada gozlerimd bakti..

 • Hayırlı sabahlar. Yeni vefat eden kayınpederime rüyada bir tabak yemek götürüyordum. Giderken yolda ona rastladım. Karşıdan karşıya geçecekken, bir araba az daha onu ezecekti ve onu, bi şekilde ulaştırdım. Sonra sofrada geçen hafta vefat eden kaynımı da görüyorum. Çok genç, huzurlu, pırıl pırıl ışık saçıyor. Ve geride bıraktığı 2 yaşındaki kızıyla oynuyor. Bambaşka ve etkileyici bir rüyaydı. Rabbim hayırlara tebdil etsin. Güzel yorum bekliyorum

 • Merhaba , rüyamda babannemi gördüm.Bana eşinden çocuk yapma , , sonraki eşinden yaparsın dedi..ben hamileydim cocugum doğdugu gün vefat etti nedir bu dikkate almam gereken bir msj mydı yoksa vesve mi acaba..şimdiden teşekkrler

 • Merhaba Rüyada Ölen Amcamın Mezara Ziyarete Gittim Bi Su varmıs o Suy Döküldüğünde ölmemş Gibi yatıyormus Hıbı Oluyor Bütün Ölüler Gibi Amcamda Donmus GiBi Hic Cürümemş Uyyormus GıBı Duruyordu Siyah Demirden Bir Mezardı Bitişiğinde mezarda halam oldugunu Bılıyorm ama Halamı Göremiyorm Mezarıda Sulanmışdı (Halamdavefatetti Yıllar Önce) Baska mezarları dolasdım Oturmus Ve donmus Beyaz Gıyms erkek cock vardı Baska mezardada Yüzüstü yatms Cocklar vardı Cok Etkilendim Lütfen Yorumlarmısınız

 • Merhabalar rüyamda ölmüş eniştemi gördüm hiç konuşmadık.evdeydik bir çocuğumuz oluyordu ve bir sebep den hastalık gibi bir sebepten kızımızı öldürmeye çalışıyorduk iğne yapıyorduk ona kallarımda can veriyordu hiç norma diyordum 10 yıl sonra yanına gelicem diyordum kızımızla vedalasıyordum çok küçüktü ama konuşuyordu korkarak uyanmısım.neye yorumlanır

 • Rüyamda annemin babaannesinin evine kapıdan girdim odanın içi çok kalabalıktı birisi benim hakkımda bir şey söyledi ölen annemin halası boş yer olmasına rağmen yerde oturuyordu -yapar benim guzum değilmi alperen dedi
  -yaparım tabi hala dedim bende ama aklımdan halam ölmemişmiydi bu kim diye geçiyordu

  Şimdiden teşekürler.

 • Rüyamda ölmüş bir komşumuzu kızdırıyorum ve yokuş aşağı bir yolda peşimden koşuyor bana ufak taşlar ve sopalar atıyor fakat ben onlardan bana hiç değmeden bazende hafifçe değerek kaçıyorum birde ona eğer o sopa bana değerse seni babama söylerim diye tehdit ediyorum yorumlarsanız sevinirim

 • Rüyamda babannemi gördüm babannem vefat ettı bana yatagım rahat degıl dedı onu atma dedı çok etkilendim azaptamı dıye düşünüyorum nasıl rahatlayabılırım ne yapabılırım babannem için

 • Merhabalar 7 gün önce babaannem vefat etti yengem rüyasinda babanneme sarildigini ve gözlerinin parladigini görmüş rüyanin anlamini cok merak ediyorum babannem azapta midir yoksa nimet icerisinde midir ? Cevaplarsaniz cok memnun olurum lütfen

 • Rüyada gerçek hayatta zaten ölmüş olan tanınmış birinin ölüsünü gördüm. Ölüsünü ben ve bir doktor taşıdık morga diğer hiç kimse elini sürmedi. . Daha sonra kefen gibi bir beyaz muşambanın içindeydi çıkardık sedyeye indirdik. Ölünün bedeninde dayak yediğine dair izler vardı. İki ayağıda kesilmişti. Ölü bir anlığına elini oynattı ve sonra tekrar elini indirdi. Ölüyü görünce korkmadım ağlamadım sadece meraklı gözler ile inceliyorum ve de şaşkın şaşkın. Lütfen ne anlama gelmekte bu rüya çok merak ettim. Aramın bozuk olduğu çok sevdiğim bir yakınım var uzakta acaba onun döneceğine bir işaret olabilir mi? 🙁

 • Rüyamda olmuş olan kuzenimi gördüm. Elini omzuma attıktan sonra bana durumun nasıl diye sordu. Bende nasıl olsun ıyiyim diye cevap verdikten hemen sonra yüzün e dikkatli bakıp ağzımın içine üflemeye başladı. Ben onu itmeye başladım sonra rüyanın etkisiyle uyandim. Bende yakın zamanda bagirsak ameliyatı geçirdim. Acaba rüyanın bana verdiği mesaj ne demek?

 • Rüyamda olmuş olan kuzenimi gördüm. Elini omzuma attıktan sonra bana durumun nasıl diye sordu. Bende nasıl olsun ıyiyim diye cevap verdikten hemen sonra yüzün e dikkatli bakıp ağzımın içine üflemeye başladı. Ben onu itmeye başladım sonra rüyanın etkisiyle uyandim. Bende yakın zamanda bagirsak ameliyatı geçirdim. Acaba rüyanın bana verdiği mesaj ne demek? Selamlar

 • Vefat eden kardesimi ruyamda kabri disinda kabrinden uzaga tasinmis yuzu yarali bi swkilde yatiyordu yerde anlami nedir..

 • Mrb ruyamda tanımadığım bir anne ve cocuk var kiyafetleri ile gomulmus onlarin mezarını acip tejrar duzeltip altlarina tahtaya benzer birsey koyuyorum ve tekrar mezara koyuyorum anne ve cocuk birbirlerine sarilmislar ve ayrilmiyolar hava cok karanlik ve mezari kapatamadan cikiyorum anlami nedir acaba

 • Merhabalar, rüyamda yere sırt üstü uzanmış yatıyordum. Üzerimde biri vardı ve yanağımdaki bene dokunarak birşeyler söylüyordu. Ardından birden anneannemin annesinin dirildiğini gördüm. Göz göze geldik ağlamaya başladık sarıldık konuştuk. Öldüğü dönem çok yaşlıyı çökmüştü şu an ise pürüzsüz bebek gibi bir cildi vardı. Ben garip bir şekilde söyle bakalım büyükanneanne cennet cehennem var mıymış yok muymuş diyorum. O da sana anlatacak birini getirdim diyor. Ama ne anlatılanları hatırlıyorum ne de anlatan kişiyi. Şimdiden teşekkürler

 • Rüyamda 3 yıl önce ölmüş olduğu dayımı gördüm.yüzünde tebbesüm ile ( Ben üzgünüm senden özür dilerim sırtım ve sağı omuzum üşüyor) dedi. Sen iyimisin dayı neden üzgünsün bir şey anlamadım bu özür niye, diye sorarak onun omuzların üstüne ceket koydum ve hafif sarıldım. Ama o çekingendi yinede tebbesüm etti. Boş ver anlarsın ben sadece üzgünüm dedi ve boynunu eğidi.

 • Rüyamda ölmüş büyükbabami gördüm düz bir yerde üstü tamamen örtülüydü mavi beyaz renklerde örtüyle sarılıydi sadece yüzü açıktı gözleri kapalıydı nefes alıyordu yorumlarsaniz sevinirim

 • Yaklaşık bir haftadır her gün rahmetli teyzem ve bebeğimi görüyorum ya bebeğimi seviyor yada uyutmak istiyor uyandığım zaman da içimi korku kaplıyor ama hiç ayrıntıyı hatırlamıyorum

 • Mrhb annem ve esim ayni gece ölü gormusler annem annesi gormus ve yaninda baska akraba olenlerden de varmis iki gece o olen akrabada kalmislar tam anneme geliyorlarmis yolda akraba olan geri gitmis sonra annesi de eve dogru geliyor eli de karni uzerinde bisey varmis bisey getiriyormus tam kapiya gelmis iceei girdigini gormeden oyle uyanmis
  Hanim da ust kattaki komsunun annesinin oldugunu gormus ust kat sehit ailesidir.annesi olunce 3 tane polis helikopteri havadan bizim balkonun onune yanasmis ucu pespese dolasirken uyanmis
  Annem olu olan annesini hanim da yasayan birinin oldugunu gormus bu iki ruyanin burbiri ile iliskilimi degilmi tabirini yapmanizi rica edrim
  Allah razi olsun…

 • Selamun aleykum rüyamda iki yakın arkadaşımla birlikte biseyler yapıyoruz biri yanındakine araba anahtarı veriyor başına bişey gelmesin diye uyarıyor ve yanımızdan gidiyor gittiğinde de benim hakkımda konuşuyor sonra yanımdaki arkadaşım anahtara zarar veriyor ve ben onu eski haline getiriyorum derken bi telefon geliyor kız kardeşim ağlıyor ve ben sakın bana kötü bişey deme diyorum ama o dedem ölmüş diyor sonra ben arkadaşımla cenazeye gidiyorum önce benim altımda bisiklet var onu yolun yarışında başka biriyle eve gönderiyorum o sıra da sevimli bir kopek yanıma geliyor ben de seviyorum sonra yola devam ediyoruz yolda tanımadığım iki kişi kavga ediyor amcalarım birini tutmuş diğerini tutan kimse yok sonra cenazeye geliyoruz iki dedem daha gerçek hayatta vefat etti ikisinide görüyorum ve ikiside bana budunların ucunun ayırdığını söylüyorlar başka hiç sıkıntılarının olmadığını söylüyor dedem derken cenazede davul çalınıyor küçük kız kardeşim ve arkadaşı oyun oynuyor ben kızıp yanıma çağırıyorum sonra cenaze evine diye ordan çıkıyoruz başka bi arabada cenazeyi bırakıp pikniğe gidiyor

 • ruyamda bi oluyu ama yasli erkek bi oluyu haliya sarip derin dondurucuya koymusum ama kaynanamla kayin babama soylemeyi unutmusum sozde onlar benim gomdugumu zannediyorlar ya ben unutmusum sonra kaynanama anne valla ben o oluyu yikamayi ve gommeyi unutmusum diyorum o da cabuk kayin babana soylede yikayip gomelim dior ama kaynanam bir yandanda et parcalayi baba veriyo bende legenlere koyuyorum snra ben o oluyu omuzuma alip zorla dama getiriyorum yere koyuyorum yengemle kaynanam bu haliyi aciyorla icinde boyle yosunlasmis gibi yesilimsi yasli bi adam var ama ayaklarini kendine cekmis kalmis bende uzaktan seyrediyorum onlar yikarken snra uyaniyorum hemn

 • Rüyamda rahmetli dedemi gördüm. Ölüsünü muşambalara sarmışlar ve onlrı açmaya çalışıyordu bi adam. Bi topluluk içindeyiz ve büyük ihtimalle dedemi canladırmaya çalışıyoruz. Ben dikkatlice izlerken adam niye baktığımı sordu özledim dedim. Bi anda ağlamaya başlayıp ordan uzaklaşırken bi odaya bağlanmış koyun gördüm koyunun üstünde de kırmızı işaretlerden vardı. Sonra topluluğun oraya gidince dedem bana bakıp göz kırpıp güldü

 • Rüyamda ölen kayınpederim ile lkonuştumölen annemle babamı sordum. Oda bana kızarak ne edceksin onları dedi vebeni azarladı. Sonra kızarak bana anlaşıldı sen 3ay bile durmayacaksı dedi. Ben de korktum 3 ay ömrümmü kaldı sanarak korkuyla uyandım.

 • Rüyamda vefat etmiş babamın dayisini gördüm (seçim zamanı olduğu için belediye başkan adayının arabasindaydi ) çok mutluydu elini öptüm nasılsın dedim iyiyim dedi 3 sırada kim var biliyormusun dedi kim dedim bizden dedi iyimi dedim iyi iyi çok güzel dedi (babam şu anda hastanede kötü bir hastalıgi var ) ve rüyanın ufak bir bölümünde eski kız arkadaşı mı gördüm merdivenlerde arkadaşı ile oturuyordu bu rüya ne anlama geliyor

 • Merhabalar
  Rüyamda vefat eden babamın siyah beyaz eski bir fotoğrafına bakıyordum. Ne anlama geldiğini bir türlü çözemedim. Rüyamı yorumlarsanız çok sevinirim
  Sevgiler

 • Merhaba Hocam.
  Bu gece rüyamda 2 ay önce olmuş ablamı gördüm. Bir odada sıcak su dolu küvete ablamın donmuş cesedini koyuyoruz .Koyarken ablam bana bir kelime diyebiliyor sudan boğulurken …Küveti tam ağzına kadar şu dolduruyor görevliler bir gece beklesin çözülür diye ve ablamın üstüne duş beyaz hafif bir kapak kapatıp çıkıyoruz odadan..Ne anlama gelir bu rüyam hiç bir yerde anlamını bulamadım. Saygılar. beyaz giyinmiş hemşirelerle

 • Merhaba ..
  Bu gece rüyamda 2 ay önce olmuş ablamı gördüm. Bir odada sıcak su dolu küvete ablamın donmuş cesedini koyuyoruz .Koyarken ablam bana bir kelime diyebiliyor sudan boğulurken …Küveti tam ağzına kadar şu dolduruyor görevliler bir gece beklesin çözülür diye ve ablamın üstüne duş beyaz hafif bir kapak kapatıp çıkıyoruz odadan..Ne anlama gelir bu rüyam hiç bir yerde anlamını bulamadım. Saygılar. beyaz giyinmiş hemşirelerle

 • Bir yıl önce ölmüş olan halamın kocasını rüyamda dirilmiş olarak gördüm bayram günüydü ve bayram bitene kadar ailesiyle zaman geçirdi halamın kocası bayram bittikten sonra tekrar mezarına geri döndü bunun yanı sıra benim mahir adında manevi bir dedem var yaşıyor oda ölmüştü ve ailesiyle bayramlaşmak için dirilmişti ben halamın kocasının mezarını buldum ama mahir dedenin mezarını bulamadım rüyamda. Yanıtlarsanız sevinirim:)

 • Rüyamda; rahmetli kuzenimi gördüm, gelip bana sarıldı tebessüm ettim. Ama ben onun vefat ettiğini biliyordum. Kuzenim askerde göreve giderken şehit olmuştu. Satıldıktan sonra benim gözlerim dolmaya başladı ardından oda gitti.

  Lütfen yorumlarmisiniz.

 • Ben cok az rüya gören biri olarak Ürkek ve mutlu ve korkarak uyandim.
  Ölmüs Babami gördüm rüyamda
  Bir yerde kaza yaptim ve kücük oglum vardi koynumda ayagimdan dizimden yaralanmistim kurtarma ekibi olarak Helikopterle aldi birisi beni ve bi hastane koridoruna birakti
  Cok aci ceken insanlar vardi orada
  Ve birden kendimi bi evde buldum tanimadigim bi ev uyumak icin yataga girmek istedigimde bi hayvan mi desem bi cocuk mu tam ne oldugunu bilemedim yumusak biseydi devamli isirmak icin ugrasiyordu ve o arada icerdeki baska odadan sesler geldi ben Baba baba diye bagirmaya basladim ilk seferler sesim cikmadi ve o beni isirmak isteyen mahluk diyim cünki biseye benzetemedim agzimi kapatmaya calisiyordu ama ben hala Baba Babaaaa diye sesleniyordum kalkamiyordum ayagim cok aciyordu duydu Babam beni sonunda geldi dedim Baba alirmisin sunu beni isirmak istiyor diye taniyormus Babam aldi ve eline bi siringa aldi karsimda gene bi masum kücük cocuk vardi onun kafasindan igne yapicakmis Babam yapma acir diye sesleniyorum o biliyor yapmam lazim dedi bana .Sonra bi masanin etrafina oturmak isterken topalladigimi gördü babam sordu dizim aciyor onun icin seni cagirdim dedim bakti dizime kiyamam ben garip kizima dedi ve beni oksamaya sarilmaya sevmeye basladi özledim baba seni dedim Babam benim basimi oksarken uyandim hic uyanmak istemezdim denedim tekrar uyumayi Babami dahada göreyim diye ama maalesef
  Acaba nedir yorumu
  Babam vefat edeli 7 yil oldu

 • Rüyada ölmüş kocam beni çok hızlı yanıma gel diyerek çağırıyordu. Sonra da bana sitem eder şekilde kızarak neden kızımıza hiç nasihat vermiyorsun diyordu. Onu uyar ona nasihat ver diyordu. Hemen yorumlar mısın lütfen? Bunu ölüm yıl dönümü gecesinde gördüğümüz için çok korkuyorum.

 • Ruyamda koydeki evımızın onunde otururken ıkı tane cocugun olnumuzde olu oldugunu gorduk annm boşver dedı bız oldrmedık dedı ama annme parmk ızıne bakılırsa uztumuze kalır dedm ve normlde koyde olmayab bı yerde su kanalı gordum ve aksamustydu hava kararyordu cocukların yerıne her bırımız bı kap alıp suya koymaya gttık parmk ızmız gıtsın dıye sonra suya yetstgmzde suyun nerdyse tasacgnı gordum cok dolmustu kanal normale gore ve bı panık ıcındeydım uyndgımda da canım sıkıldı bıraz kotu bı yorumu oldgunu dusundum cunku bıde bugun iş gorsmesine gdecktım yorumlarsanız sevınırım

 • merhabalar,

  rüyamda vefat eden babamı gördüm. nasılsın baba dedıgımde imadetten yana sıkıntım yok ama karanlıktan cok korkuyorum dedı bana. ve defalarca kapıdan cıkıp gerı geldı. kızım bogazına dıkkat et dedı bana. lütfen yorumlarmısınız

 • Ruyamda olmuş anneannemi gördüm kıyamet kopmaşı yakinmis.gökyüzü karariyor. Siyah dönen halka şeklinde bulutlar görüyorum korkuyorum.anneannemin arkasından gidiyorum kizkardesim de gelsinmi diyorum o gelmesin diyor az gidiyoruz korkuyla uyandım.

 • Merhaba,

  Ben oğlumu 5 yıl önce kaybettim. Rüyamda O na 385 tl kıyafet aldım.Gömlek ,kazak,tşört vb. Paketi verdim. Yeni bir pantalon üzerinde. Benim aldığım kazağı giydi. Mutlu bir şekilde bana gülümsedi . Çok şükür.

 • Merhaba ben rüyamda gerçekte vefat etmiş babannemi gördüm.Bekarkenki yatağımda yatıyordum.Geldi yanıma yattı.Babannemin kokusunu aldım ve babanne geri geldin ben inanıyordum 10 yıl oldu ama geri geldin dedim.Ve ona ya geri giderse diye söylemek istediğim bişey vardı icimde onu söyleyim diyordum içimden ama şimdi hatırlamıyorum.Deyip demedigimi de hatırlamıyorum.Babanne kokuyorsun valla ta yaşarken ki banyo yaparken banyoyu korkuturdu bu kokun git bi değiştir çamaşırını dedim.o herzamanki rüyama gelip konuşmadığı gibi hic konuşmadı silindi ıslak mendille ama eli heryerine dışkı pislik bulaşmıştı uyandım ?Anlamını çok merak ediyorum lütfen yazar misiniz?

 • Ben geçirmiş olduğum bir kaza sonucu yoğun bakımda yatarken rüyamda ölmüş annanemi gördüm evinin camında oturuyordu genç haliydi kapısına gittim aç kapıyı ben geldim dedim hiç konuşmadı benimle eliyle git işareti yaptı bana açmadı kapıyı

 • merhaba rüyamda 2,3 gün arayla ölmüş yakın bir arkadaşımı görüyorum. ilk gördüğümde ortaokuldaki sınıfımızda sırada oturuyo bende gelip onun yanında oturuyorum. ve ders başlıyor.. eski günlerdeki gibi.. İkinci gördüğümde o artık onu her andığımız da yanımıza gelip bizimle konuşabiliyo ama ruh halinde geliyo.. Bende diyorum madem artık böyle gelip konuşabiliosun ailen çok özlemiştir onların yanına da git diyorum.. gidiyorum zaten.. diyo.. bunlar ne anlama geliyor?

 • Rüyamda iki ay önce vefat eden yengemi gördüm sol tarafında bir ışıkla yattığım yatağın baş ucuna geldi ölmüş olduğunu bildiğim için önce ürktüm sonra ışık dikkatimi çekti bana gitceksiniz ya gittiğiniz yerden bişiyler istiyorum bana muhakkak bunları al dedi bir heyecanla istediklerini Arda arda hızlı bir şekilde saymaya başladı bende rüya olduğunu bildiğim için sabah kalktığımda unutacağımı bildiğimden yengeme dur yazayım unuturum diyorum yok diyor ben sık sık tekrarlıyorum unutmazsın diyor o sırada elini tutup öpüyorum o hala ard arda sayıyor sonra uyandım saydıklarından sadece aklımda kalan parfüm ve pardesü,lütfen yorumlarsanız çok sevinirim çok tşkler..

 • İyi günler rüyamda ölmüş eniştemi gördüm camide musallat taşında yatıyordu yeni ölmüştü camide sadece hoca ile ben vardım eniştemin gözlerinin kıpırdadığını gördüm sonra nefes almaya çalıştığını ayağa kalkmaya çalıştığını daha sonra tekrar öldüğünü sonra hocaya neden böyle olduğunu sorduğumda ölmek istemiyor o yüzden böyle oldu dedi ne anlama gelir acaba

 • Selamlar, 2 ay önce vefat eden kaynımı görüyorum rüyada, genç ve sağlıklı haliyle. Sonrasında sanki o değilde, hanımı vefat etmiş gibi konuşuyor, diyor ki :nihayet karım öldü, şimdi, alamadığım o sevdiğimle evleneceğim. Enteresan ki, aniden, eşi çıkıyor ortaya, ve diyor ki gerçek hayatta dul kalan o kadın. Eğer kocam bunu yaparsa kayınpederden kalan o arazinin yarısını alacağım sizden…HTuhaf olanı rüyayı çok net yaşayıp hatırlıyor olmam

 • Çok yakın bir akrabam annemi uzun yıllar önce vefat eden amcasının arabasında seyahat ederken görüyor. Rüyayı gören arabada değil ama vefat eden amca araba kullanırken annem de yanında oturuyor. Dağlık bir yere geliyorlar her yer karla kaplı. Araba kara saplandığı için gidemiyor ve annem arabadan iniyor. Rüyayı yorumlarsanız çok memnun olurum.

 • Rüyamda, herhangi bir erkegin ölmüş olduğunu, yıkanıp kefenlendigin gördüm. Ölü yerde yatıyor. Yüzünü görmek istemediğim halde orada bulunan yine tanimadigim bir kadı tarafından ! Yüzü açılıyor ve esmer, zayıf, 40-45 yaşlarında bir ölü olduğunu görüyorum. Bu durumdan biraz tedirgin oluyorum.

  Bu rüyayı tabir ederseniz sevinirim.

 • Merhaba ben 3 yıl önce vefat eden amcamı rüyamda gördüm. Pencereden bakıyordum rüyamda birden amcamı gördüm arabaların arkasına saklanıyordu. Bir kot çeket vardı üstünde ve başında bir şapka vardı. Ondan öncede küçük kardeşim (5 yaşında) rüyada “ben amcamı gördüm bana beni sevmıyormusun dedi” dedi annem ve bana. Rüyamı yorumlarsanız çok sevinirim.❤

 • Merhabalar , rüyamda Vietnamlı yada Türkmen bir arkadaşımın sadece kafasını gördüm kesilmiş bir vaziyette . Herkes etrafında ağlıyordu ve o benimle konuştu sadece ben duydum . Benden intikam almamı istedi fakat ne alacağımı hatırlamıyorum ..

 • Merhabalar , rüyamda Vietnamlı yada Türkmen bir arkadaşımın sadece kafasını gördüm kesilmiş bir vaziyette . Herkes etrafında ağlıyordu ve o benimle konuştu sadece ben duydum . Benden intikam almamı istedi fakat ne alacağımı hatırlamıyorum .. Bu arada bu arkadaşın hayatta mı yoksa öldümü onu bilmiyorum ..

 • merhabalar
  rüyamda vefat etmiş halam ile dedemi gördüm halam dedemin evinin önünde bana hos geldin gec iceri diyo dedem de beni bekliyor dedem de hos geldin nerelerdesiniz neden gelmiyorsunuz ziyaretime diye sitem ediyo sonra evlatlarim nasil diye soruyo bende iyiler diyom oda onlara selam soyle diyo arada bi gelin ziyaret edin beni diyo.
  rüyamı yorumlarsaniz sevinirim

 • Merhaba eşim rüyasında benim babamı üçümüz beraber bir masada otururken görmüş. Babam iyi görünüp hiç konuşmadan oturuyormuş. Ayrıca bir oğlan bekliyoruz Allah izin verirse. İsmini babamın adı olan Ali koyacağız. Eşim anlattığım rüyada görmediği bir çocuğa sürekli Muhammed Ali olarak sesleniyormuş. Yorumunuzu bekliyorum.

 • Merhaba rüyamda ölmüş kardeşimi bur tarladatoprak üstünde gördüm ağladım birakmak istemedim bir yakınım onun için birşey yapamayız bırakıp döndük

 • Rüyamda ölmüş kuzenimin mezarını Ziyaret ediyordum mezarında 5 metre falan duvar vardı ve resmini yapmışlar üstüne çok güzel bir goruntuydu mezar ziyaretinden sonra kuzenimle birlikte ölen birinin yakını yanımıza geliyor ve kendi çocuğunun mezarında kuşlarin kemikleri yediğini söylüyor halamda evet bizim mezarların üstündedir otları temizlerken kuş kar gördüm diyor sonra kuzenimin mezarı başında oynayan ama aynı zamanda mezara saygı gösteren 2 tane deli vardı çok etkilendim anlamı nedir bu rüyayı yaşadığım bir sorunun hemen aynı günü gördüm

 • Bugün konsum öldü rüyamda son bir defa çocuklarına gösterelim diye yüzünü actim bi anda dirilip bakıp tekrar aynı anda gözlerini kapatması ne anlama gelir

 • Merhaba rüyamda bizim evin tam çaprazına bieini öldürüp gömüyordum.evin çevresinde gezinirken bir gün evin ordaki basketbol sahasının oraya çimento döküyolar ve ölüyü oraya gömmüş oluyorum. İnsanlar çimentodan deri parçacıkları çıktığını falan söylüyo polisin aranmasını söylüyolar. Beni bi telaş alıyor koştur koştur eve gidiyorum evin ordan bi sürü ölü çıkartıyolar polisler polis arabasına koymak için evin önüne koşturuyorum kafamı bi kaldırıyorum bi sürü ölüyü asmışlar sıra sıra sallandırmıslar iple korkuyorum hemen içeri giriyorum kapıdan binanın içinde asansöre kadar olan yere kadar bi sürü sallandırılmış ölü korkarak uyanıyorum

 • Merhaba sevgili Editor.ben sabaha yakin ruyamda olmus babaannemi gordum.evinin karsisinda,kapidan disarida oturmusan,ben onun evinin karsisinda onu gorunce tedirgin oluyorum.siyah giyinmis bana evlenmemi soyluyor. ( benim 28yasim var ama yani hic sorun etmiyordum.ama bu aralar dusunuyorum ciddi olarak.Hazirlaniyoruz hatta evlilige).
  Ruyamda Bana babaannem soyluyorki cabuk evlen annen hasta.simdi bilinmiyor ama hasta az kalmis filan.Annemin uzerine titrerim cook onemserim but aralar da cok uzuldu bir olayla bagli.Lutfen dogru sekilde bana bildirirmisiniz.Ruyamin ozetini.Ne yapmam lazim.Onceden cooook tesekkur ederim.

 • Ruyamda ölmüş olan dedemi gordum benim elimi tutuyordu elleri buz gibi birakmiyordu ve amcamda vefat etti ona diyordum ruyamda amca dedem elimi birakmiyor diye oda zaten oldu tutsun birak korkma diyordu dedem yattigi yerde kefenler icinde sadece elini goruyordum

 • Ben ruyamda olmuş birinin sırt üstu uzanmiş bir şekilde gordum iki yaşindaki kardeşim sözde buna sebep olmuştu ben çok uzulüyodum (bu arada ben evliyim )

 • Mrhb benim kardeşim bir kaza sonucu vefat etti o günden sonra çok yıprandım.ve hergece neredeyse rüyamda görüyorum hep tebessüm ediyor bana gülüyor hiç konuşmuyor ve gerçek miş gibi sanki rüya değil öyle hissediyorum sonra tekrar gittiğini aynı şekilde kaza geçirip vefat ettiğini görüyorum gitmesin diye direniyorum ama gidiyor..onu ne zaman görsem iliklerime kadar hissediyorum mutluluğuda üzüntüyü de.yardımcı olursanız sevinirim

 • Rüyada memleketimden üniversiteye gitmek için ayrılacakken yağmur yağmaya başladı ve şiddetini arttırdı. Öyleki caddeler göle döndü. Sonrasında tek hatırladığım tanimadigim ama rüyada o an ölü olduğunu bildiğim biri caddede suya kapılmış sürükleniyordu ve kimse bişey yapamıyordu adamında üzerinde sadece beyaz bi baksır vardı. Yorumlarsaniz sevinirim.

 • selam her kese
  Ben ruyamda vefat etmiw kiz arkadawimi el ele gezerken gordum bu ne anlama gelir

 • Rüyamda yeni ölen arkadaşımın mezarını açmaya çalışırken içine düştüğümü ve öıkamadığımı gördüm

 • Rüyamda genç yaşta vefat eden bir aile dostumu gördüm, hali vakti yerinde havalimanı gibi kalabalık bir yerde çalışıyor gibiydi ve selamlaştık sarıldık sonra ona abimi sordum abimde genç yaşta vefat etti.ne yapıyorsunuz abim geldi mi yanına görüştünüz mü durumu nasıl diye sordum. Oda evet görüşüyoruz hemen hergün abin güzel adam durumu kötü olur mu dedi ve ben o an ağlamaya başladım abim için. Sonra meyhaneye giderken gördüm kendimi ve uyandım. Şimdiden teşekkür ederim.

 • Rüyamda yeni vefat eden Babannemi gördüm. Yıkanmış ölü bir şekilde. kıyafetleri ile beraber Amcam in kollarında duruyordu. Akrabalar tüm ağlıyorduK. Ben Babannemi öpmek için yanına gittim ve Babannem kolumu tutup çekti ve bırakmadı. Akrabalar tüm asıldı zor ayırdık bu rüya yi yorumlarmisiniz

 • Merhaba
  Rüyamda yeni vefat eden Babannemi gördüm. Yıkanmış ölü bir şekilde kıyafetleri ile beraber Amcam in kollarında duruyor du. Herkes ağlarken gidip onu öpmek istedim. Öptüm ve m0anda kolumdan sımsıkı tuttu. Ordaki herkes kolumu kurtarmak için çekmeye çalıştılar. zar zor çektiler.
  Bu rüya yi yorumlarsaniz sevinirim

 • ailem ve akrabalarımda beraber, namaz kılarken vefat etmiş babannemin evinde ,vefat ettiği odada oturuyorken ve akrabalatım konuşuyorken kafamı sağ tarafa çevirdim ve babannemin yanımda oturduğunu gördüm bana gülümsedi ve beni görüyormusun dedi bende başımı salladım sinirlenip öfkeli gözlerle kuran okumuyorsun veya kuran okumuyormusun dedi emin değilim direk uyandım

 • Rüyada ölmüş babaannemi yere oturmuş ,hafif tebessümlü bir şekilde beni gördüğünü ve benimde ona doğru koşup sarıldığımı . Sonra bir baktığımda babaannemin yerine kuru kemik insan vücudu gördüğümü sonra tekrar tekrar sarıldığımı ama babaannemi bir daha göremediğini yine aynı kemik bir insan gördüğümü söylemek istiyorum. Lütfen yorumlarmısınız

 • Ben rüyamda hastanede ve doktorum . Bir ara gayipten onun Allah olduğuna inandığım sesin birinin sana ihtiyacı var seni bir melek gelip alacak dediği ve beyaz bir kuşun alıp beni kolumdan tutarak uçurduğunu daha sonra bir köfte lokantasının önüne bıraktığını gördüm. İçeri girdiğimde bir aile bardı en yaşlısı hasta idi . Daha sonra onu muayene ettim ağZını aç dedim kocaman kafam kadar açtı. Bir ilaç yazdım ve sonra uyandım ama o ses beni çok etkiledi geçen sene gördüm hala hatırlıyorum…

 • Merhaba,rüyamda sürekli olarak vefat etmiş kuzenimi görüyorum ve hep garip şeyler yaşıyoruz hep beni ziyarete geldiğini görüyorum gidip geldiğini her gelmesinde gideceğini bilerek konuşuyoruz son rüyamda beni uykudan uyandırıyordu ve bende ona nasıl olduğunu ne yaptığını ona nasıl davranıldığını soruyordum ve bana diyordu ki iyiyim ama bazen bana kıyafet giydiriyorlar ve kendimi boğuluyormuş gibi hissediyorum bunalıyorum bunun haricinde birşey yok vs konuşuyordu aklıma en çok takılan kısım burası kuzenim boğularak öldü lütfen bunun ne anlama geldiğini açıklayabilirmisiniz

 • Mrb!
  Ben rüyada kendisi hem akrabam olur hem nışanlım olur ama ewlenmek nasip olmadı kader
  Kendisini kayb ettik
  Rüyamda sanki gerçek hayatta yaşıyormuş gibi yeniden bir arada iy bir geçirdik
  Hani olurya günlük geziye çıkarsın akşama sürpizler dolu bir gün
  Masal gibi bir rüya gördüm
  Ama anlamı ne bilmiyorum yinede kendi kendime çok mutluyum

 • Rüyamda tanidigim eski ev sahibim ali dayı bi türbe gibi yerde yatıyormuş karımla berabe birden orda bulunuyoruz sonra duvardan duvara geciyo ben ise birkez duvardan geçiyorum sonra karimin elinden tutup çekiyo götürmek istiyo bnde ali dayı birak karımı doye çekiyorum lütfen ne anlama geliyor biranönce cvplarsaniz sevinirm

 • 1,5 ay kadar önce kuzenim eşini trafik kazasında kaybetti. İki çocuğu annesiz kaldı kuzenimin. Çok imanlı bir kadındı sürekli namaz kılar Kur’an okurdu. İslami bir yaşayış tarzı vardı. Dün rüyamda gördüm kuzenimin eşini. Çok mutluydu yüzünde hep bir gülümse ve tebessüm vardı. Annem, ben ve iki çocuğu da bizim yanımızdaydı. İlk başta bize göründü kuzenimin rahmetli eşi. Ama çocuklarına görünmüyordu. Çocuklarına görünmeden onlara sarılıyordu. Biraz zaman geçtikten sonra ona soruyordum. “Çocuklarını özlüyor musun, onları neden bıraktın?” O da cevap veriyordu “Ben de çocuklarımı çok özlüyorum. Bende kimseye bırakmak istemezdim çocuklarımı. Ama elden birşey gelmiyor” dedi. Sonra çocuklarına görünmeye başladı. Onların yanında durdu, yemek hazırladı. Mutluydu çocukları da mutluydu onunla beraber. Sonra ev kalabalıklaşmaya başladı. Sadece kadınlara görünüyordu. Eltisiyle ben ağlıyorduk ondan bahsedince. Sonra kuzenimin rahmetli eşi de yanımıza geldi. Neşeliydi mutluydu aydınlıktı yüzü. Kuzenimin rahmetli eşinin eltisi dedi ki “Neden bu kadar neşelisin? ” O anda birden ağzımdan bir kelime çıktı adeta onun adına cevap verir gibi. “Allah’ın yanından geldiği için neşeli” dedim. Kuzenimin rahmetli eşide gülümsedi bana.

 • Merhabalar rüyamda eşimle çocukluğumun geçtiği mahalleden yürümek istiyorum oraya gittiğimde Erdemler’in evine giriyorum ve dedemi ve babannemi gerçekte ölmüş olmalarına rağmen yaşarken görüyorum babaannem halamla birlikte köfte yoğuruyo eğilip ikisinide öpüyorum babaanneme başın sağolsun diyorum dedem ölmüş diyorum sağol közüm diyo ve dedemin rahatsızlıklarını nasıl öldüğünü anlatıyo bana sonra dedemide görüyorum ölmüş ama hep birliktelermiş iyi olduğunu konuşuyoruz o arada halam dedenin orada bi evi düzeni var artık ama annenle eskiden yaşadıkları yüzünden burda bide onlarla uğraşıyo diyo dedem ortaya meyve tabağı getiriyor benim elime birde büyük kızımın eline armut veriyor armut rengi siyahlaşmış ve baya yumuşamış bir armuttu etrafına bakıyorum biraz yemeye huylanıyorum ama dedem üzülmesin diye yiyorum tadı çok lezzetli bi armuttu verdiği armuttan kalan parçalıda kendisi yiyordu sonra babaannem kendilerinden çocuklarına miras kalan ev hakkında konuşuyor ve bana evi daha satmayın biraz daha bekleyin dedi bende satılmıyor zaten dedim rüyamın devamı var mı hatırlamıyorum şimdiden teşekkür ederim

 • rüyamda çocukluk arkadaşım ölen eşiyle mutlu bir anısını anlatıyordu ne anlama geliyor çok merak ettim

 • 3 yıl önce kanserden kaybetmiş arkadasım Eda’yı bu sabah rüyamda gördüm. Eda ölmeden önce tesettürlü olmasına rağmen rüyada açıktı. Beyaz tişört ve kot pantolon,ceket giymişti.
  Bir kafedeyiz, yanımda stajyeri var. Masadaki erkek arkadaşına doğru yaklaştı ve ceketini çıkarırken beni gördü. Gördüğüne sevindi. Çok içten bir sarılarak biraz öylece kaldık. Erkek arkadaşı da çok içten tebessüm etti, hasret giderin biraz der gibi. Ayaküstü konuştuk birkaç dakika ve erkek arkadaşının yanına oturdu ve burada uyandım.

 • ruyamda hic bilmedigim bir evde kalabalik hic tanimadigim insanlarla tv izliyoruz. bir kadin bianda ölüyor ve uzun sacli bir adam onu kurtarmaya calisiyor, basaramiyor. sonrasinda ölen kadin kendi kendine konusmaya, gulmeye, gozlerini acmaya basliyor ve onu kurtaran kisiye birseyler anlatmaya basliyor… gozleriyle konusmadan… tekrar kapatiyor gozlerini annem ve teyzem de o sirada oradalarmis “onu kurtarmaya calisan kisiye tesekkur etmeye calisiyor” diyorlar ve gidiyorlar. salon bombos oluyor bianda basbasa kaliyoruz ölen kadinla beraber. bana bakiyor gulumsuyor gozlerini yari acip kapatiyor en sonunda vucudu garip sekiller almaya basladi ve uyandim. cok korktum yorumlarsaniz sevinirim tesekkur ederim simdiden.

 • Merhaba kaynanam rüyasında ölmüş kayinpederimin şuan evli ama boşanma derecesinde olan kaynanama, cezaevinde olan oğlunun yani eşimin sahipsiz kaldığını ve ona sahip çıkmasını istemiş ayrıca kendine mutlaka bir kilit al demiş. Ardından işte geliyorlar benim gitmem gerekiyo sen kal sana dokunamazlar ama bana dokunurlar deyip gitmiş. Biz bu rüyanın anlamını çok merak ediyoruz lütfen ona ne anlatmak istediğini tabir edermisiniz

 • Merhaba rüyamda vefat etmiş dedemi ve tanımadığım daha önceden ölmüş genç bir oğlanı gördüm.Genç oğlan gayet mutluydu dedem ise kendi yaşadığı ilçede bir sırada bekliyordu ben de yanına gittim napıyorsun sıra mı bekliyorsun dede dedim o da evet sıra bekliyorum ve bana güzel bir şey söyledi (dedenin torunu sevme şeklinde) iki olayda gayet sıradan ve somuttu anlamı nedir ?

 • Ruyamda bir komsudan ayakkbisini istiyorum yada begendigimi söylüyorum. Oglum yanimda merdivenleri çıkıyoruz.eve girerken oglum yanimda yok ve sanki elimde genis gri aleminyum bir tencere gibi birsey hatirliyirum. Uzerimde uzun siyah veya kirmizi bir mont var. Daha kapiyi acar acmaz yine uzun montlu tanimadigim bir kadin ayakkabiyi soykuyor. Siyah bot tarzi bir ayakkabinin tekini deniyirum. Snr sol ayakkabıyi denedigim kirmizimsi bir bot tarzı birsey giyip guzel olmadi buyuk oldu diye yorumlarken evime nasil girdigine sasirdigim ve sordugumda cevab alamadigim birilerini mutfagimda otururken goruyirum. Bubadamlardan biri yasli ama dinc duran beyaz sacli kilolu bir adam. Bir digeri ayni sekil ama daha zayif. Kulolu olan adam gercek hayatta olmus biri ama tanimiyirum kendisini. Neyse gukerek nasil evime girdi diye şaşırıyorum o sira zayif adam benden sutlu kahve yapmami istiyor. Utanarak kadina diyorumki sutlu kahve yok ama turk kahvesi var diyirum. O sirada egikip bakiyorum olen kisi sessiz ama guler yuzku temiz kıyafetli mutfakta sandelyede hiç konusmadan oturuyor. Digeri guler yuzlu surekli birseyler soykuyor hoş muhabbet biriymis ama ne dedigini anlamiyorum. Bir yandanda ayakkabiyi cikarmaya uğraşıp bunlar da vime nasil girdi diye dusunuyirum. Hatirladigim kadariyla olen adam da digeride acik yesilimsi bir renk kiyafet giymis ikiside beyaz sacli buri zayif biri kikolu idi ama temiz ve guler yuzlu gibi duruyordu. Biri hic konusmadi olmus olan. Diger tanimadigim adamsa bariz guluyir konusuyor idi

 • Rüyamda rahmetlik babamla karşıdan karşıya geçmek için bekliyoz sonra ben karşıya geçiyorum baban bana nereye gidiyon demesiyle arkama bakıyorum rahmetlik kırmızı gömlek giyimli aynı yerde

 • Rüyamda cezaevinde olan amcamın şehit olduğunu gördüm bayrakla cenazesi geldi çok ağladım bi kadın elleri soğuyacak dedi cenazeyi getirirken tabutunu gördüm sanki canlı gibiydi ne demek acaba

 • 2 yıl önce vefat eden benim amca diye sevip saydıpım ama aslında babamın kuzenini gördüm.. Kendisini çok severdim cinayete kurban gitti zatwn normal bir ölümü olmamıştı. Rüyamda da amcamı gördüm dedem de yanındaydı dedem gerçek hayatta yaşıyor rüyamda da yatakta oturmuş kuruyemiş felan yiyordu amcam da yanına oturmuş ona eşlik ediyordu ben bi yerden eve geldim amcamı gördüm ama amcam öldüğünde daha zayıftı rüamda ise kilo almış ve dinçti ama biraz yaşlanmış gibiydi sonra annem geliyor bana amcam ölmemiş bak geri geldi diyor ilk inanmıyorum anne doğru mu bu yalan söyleme şaka yapma felan diyorum sonra gidip amcama sarılıp ağladım aynı zamanda kalbim çok daraldı nefes alamayacak gibi oldum sonra uyandım. Bu rüya ne anlama geliyor lütfen cevaplar mısınız kendisini çok özledim zaten uyandığımda da ağladım😓

 • Ruyada vefat eden teyzemin görünmez olduğunu gördüm gorunmezken ben biliyorum vardı alnımdan öptü hisettim her halini ama gorunmuyordu

 • BİR ODA ODANIN İÇİNDE KİRLİ SU DOLU BİR KAÇ TANE YAN YANA KOVA VARDI YERİN ALTI AÇILIR BİR ŞEKİLDEYDİ TAHTAYI YANA ATTIM ALTTA ÖLÜ VARDI VE ÖLEN BİR BAŞKA KİŞİ YANIMDA YERDE YATIYORDU TELAŞLA ORANIN İÇİNE ATMAYA ÇALIŞIYORDUM AMA BAŞKA BİR ÖLÜ OLDUĞU İÇİN ATAMADIM SONRA KOVALARA DOĞRU YANAŞTIM SU BULANIKTI İÇİNİ BİRAZ GÖRÜYORDUM DERİSİ YÜZÜLMÜŞ BACAĞA BENZER BİR PARÇA ET VARDI ONU ELİMLE SUDAN ÇIKARDIM VE ISIRDIM İNSAN ETİMİ DİYE KONTROL ETMEK İÇİN BAKIYORDUM ORADA UYANDIM.

 • Rüyamda rahmetli olan teyzemin yanında ayrılmış olduğum eşimi gördüm neye delalettir

 • Merhabalar
  Rüyamda arka bahçemizde tanımadığım yüksek bir yerden atlayarak ölen birinin yerde cesedini görüyorum ilk başta bakmak istemiyorum ama annem zorla haydi bak bir şey olmaz diyor ve bakıyorum ve adamın yerde kanlarla yattığını kafatasının arkasının kırıldığını ama her nasılsa kanlarla yerde yatmasına rağmen başını hafif kaldırarak yardım et diyor ve bana garip bir şekilde gülümsüyor sonra annemler beni evin içine sokuyor ben her ne kadar acil yardımı aramak istesem de izin vermiyorlar ve o orada kalsın bir şey olmaz diyorlar bende karşı komşumuza söylüyorum böyle bir şey var sakın arka bahçeye gitmeyin çocuğunuz var diyerek ama o da hiç tanımadığım ve kapalı bir kadına söylüyor meğer bu adam bir gruba lazım olan bir adammış bu kapalı kadında baya geniş olan her tarafı beyazlarla kaplı neredeyse saray gibi bir yere giderek anlatıyor her şeyi ancak sonra bu konuda bir şey yapamayacağını söylüyor bu gruba bende o sırada yine arka bahçeye gidiyorum orada bir bacak boyu uzunluğunda bir duvar var adam ellerini duvara koymuş ve sadece gözleri görünecek bi şekilde bana garipçe gülümsüyor o andan sonra nasıl oluyor ne oluyor hatırlamıyorum ancak kadını bu gruba ben bir şey yapamam dedikten sonra elinden tutarak kaçırmaya başlıyorum onlarda arkamızdan yine garip bi gülümseme ve hırsla koşuyorlardı sonra uykumdan korku dolu bi hisle uyandım biraz uzun oldu sanırım ancak cevaplarsanız çok sevinirim

 • Merhabalar
  Rüyamda arka bahçemizde tanımadığım yüksek bir yerden atlayarak ölen birinin yerde cesedini görüyorum ilk başta bakmak istemiyorum ama annem zorla haydi bak bir şey olmaz diyor ve bakıyorum ve adamın yerde kanlarla yattığını kafatasının arkasının kırıldığını ama her nasılsa kanlarla yerde yatmasına rağmen başını hafif kaldırarak yardım et diyor ve bana garip bir şekilde gülümsüyor sonra annemler beni evin içine sokuyor ben her ne kadar acil yardımı aramak istesem de izin vermiyorlar ve o orada kalsın bir şey olmaz diyorlar o sırada da bahçemizde tanımadığımız genç insanlar toplaşıp mangal yapıyor yemek yiyorlar annemde yapsınlar bir şey olmaz diyor sonra ben karşı komşumuza söylüyorum böyle bir şey var sakın arka bahçeye gitmeyin sonuçta küçük çocuğunuz var diyerek ama o da hiç tanımadığım ve kapalı bir kadına söylüyor meğer bu adam bir gruba lazım olan bir adammış bu kapalı kadında baya geniş olan her tarafı beyazlarla kaplı neredeyse saray gibi bir yere giderek anlatıyor her şeyi ancak sonra bu konuda bir şey yapamayacağını söylüyor bu gruba bende o sırada yine arka bahçeye gidiyorum orada bir bacak boyu uzunluğunda bir duvar var bu ölen adam önce lütfen diyor sonra ellerini duvara koymuş ve sadece kan çanağı gibi gözleri görünecek bi şekilde bana garipçe gülümsüyor o andan sonra nasıl oluyor ne oluyor hatırlamıyorum ancak kadını bu gruba ben bir şey yapamam dedikten sonra elinden tutarak kaçırmaya başlıyorum onlarda arkamızdan yine garip bi gülümseme ve hırsla koşuyorlardı sonra uykumdan korku dolu bi hisle uyandım ve bir kaç dakika hareket edemedim biraz uzun oldu sanırım ancak cevaplarsanız çok sevinirim

 • Rüyamda yurtdışına iş için gidyorum ve diyorlarki anaannnen ve dedenseni bu evde bekliyor çok güzel bir bahçesi olan büyük bir ev içeri giriyorum dedem ve anaannem beyazlar giymiş bende beyaz bir kapıdan geçip onlara sarılıyorum yanlarında çok sevdikleri komşuları var. Konuşuyorız anneni getir bize diyor sonra ülkeye dönüp annemi alıyorum yanımızda şirketten biri var polonyaya gidiyoruz anneme orda kaldığım yerleri gösteriyorum ve eve geliyoruz ben arabadan inip eve giriyorum tekrar beyaz kapıyı açıyorum aşağı inen merdivenlerin hemen yanında dedem gülerek bir şeyler anlatıyor sonra anaannemin sesinin duyuyorum saadet geleceksen gel artık diyor orda uyandım

 • Rüyamda bir kaç arkadaşla bir odadayiz milföy böreği satıyoruz esimin olum haberini alıyoruz ama eşime söyleyemiyorum devam ediyoruz aonra eşim buzdolabına girip serinlemek istiyor o sırada ben gidip bakıyorum eşim olmuş inanamıyorum kapatıyorum ve arkadaşının cenazesine gidiyorum herkesin elinde bir beyaz kova içi çilek dolu ve yerden yukarı doğru çilekler yükselmiş şaşırıyorum ağlıyorum esimin arkadaşına diyorum ki olamaz aynı günde ölemezsin birbirinizden habersiz eve dönüyorum bana annemmi kim soruyor bilmiyorum esimi oldu diyorum ama esimi hiç görmedim yorumunuz için teşekkür ederim

 • Merhaba olmuş annemi gördüm benim 3 yasindaki oglumu israrlan istiyordu vermiyordum hep önüme cikiyordu ne demek bilen var mi

 • Rüyamda gece uyuyorum. Uyku arasında dönerken yüzüme birşey sürünüyor. Bir bakıyorum başucumda bir ölü duvara asılmış onun ayaklarıymış.

 • Merhaba , rüyamda 20 sene evvel ölen babaannemi gördüm. Şu an içinde kimsenin yaşamadığı ama iç düzeni bozulmamış köydeki evimizde misafir odasında yatakta yatarken gördüm. Kapıyı açıyorum bi bakıyorum babaannem yatakta sırtını başlığa dayamış bize dönüyor (annem ve ben ) babaannem 7 sene kısmı felçli olarak yatalaktı. Fakat rüyamda çok şişman ve neşeli görüyorum öldüğünü biliyoruz ve biraz ürküyoruz annemle nasıl olur nasıl gelir bize görünür gibilerinden annem belli etmemeli işaret ediyor onun anlamaması için sonra babaannemle konuşuyoruz bize orada neşeli olduğunu iyi olduğunu haber veriyor yalnız bacağının biraz ağrıdığını söylüyor babaannem beyaz tenliydi fakat rüyamda yüzünün buğday tenli olduğunu farkediyorum. Sonra bahçede içki şişeleri varmol kirik berduşlar içmiş ve atmış halam orayı süpürüp temizliyor bahçeyi süpürüyor hayrolsun yorumlarsanız sevinirm

 • Merhaba,
  Rüyamda iki ay önce vefat etmis dedemi canli gördüm. Kendisi kendi evinde her zaman giyindigi ceketi ve sapkasiyla oturma odasinda oturup babannemle sohbet ediyordu ama ne konustugunu bilmiyorum / sessizdi. Ben onu gördügümde dede diye agliyarak yakardim fakat o beni duymadi ve babannemle devam sohbet etti annem ve babam da beni sakinlestirmeye calisti. Dedem aslinda gayet rahat sessiz sakin bir sekildie sohbet ediyordu aama beni duymamasi beni üzdü.. aceba ne anlama geliyor?

 • Ben ruyamda esimin kuzenini gordum.2 ay once oldu mezardan cikartiyoruz ama kefenli bi sekilde degildi gozu acikti ağzi kipirdiyordu ama hic bisekilde hareket yoktu alninda arapca yazilar vardi adamin biri su ve pamukla alnini siliyordu sonra bacaklarinin ikisindede derin kesikler vardi kan vardi şeytanin zulmu dediler sonrasinda uyandim niye boyle bi ruya gordum cok etkisinde kaldim.