Ana sayfa » Rüyada At Görmek – Zenginlik, şöhret ve özgürlük; senin beklentin hangisi?
Rüya Tabirleri

Rüyada At Görmek – Zenginlik, şöhret ve özgürlük; senin beklentin hangisi?

Rüyada at görmek murada ermek, yüksek mevki, şan ve şöhret, hayırlı güzel gelişmelere tabir edilir. Zenginlik, dünya üzerindeki mal varlıkları, özgürlük, eyleme geçmek, ilerlemek, ulaşma ve ulaştırma, duygularla hareket etme isteğini yansıtır.

At başına buyruk, duygularını kontrol etmekte pek başarılı olmadığından, bazen kişinin son zamanlardaki iç dünyasına ait duygularını temsil eder.

Pagan inancında şamanı göğe taşırken, İslamiyet’te Hz. Muhammed’i ( s.a.v ) göğe Burak isminde bir at taşımıştır.

Bu rüya güzelliği, gücü, çalışkanlığı ve s15adakati simgeler. Bireyin ruhunda, iç dünyasında, bilinç altındaki anlamı; onun başarılarının farkında olduğu için, kibir taşıdığını ifade eder. Zengin, güçlü, soylu insanlara hayranlık duyduğuna delalet eder.

Bu sembol heybetli duruşu ve varlığıyla hayatın içinde çok büyük anlam taşır. Kişinin bir haberi ya da bir müjdeyi beklemenin heyecanı içinde olduğunun bilinç altında dışa yansımasıdır.

Zafer, rahat bir yaşam ve güzellikleri temsil ederken kişinin pozitif duygulara ve olumlu beklentilere sahip olduğunun kanıtıdır.

Rüyada At Görmek Nasıl Yorumlanır ?

Kişinin zaferine ve bulunduğu mevkide yükselmesine, aynı zamanda yolculuk anlamına gelir.

Özgürlük ve hareket enerjisini taşır ve kişinin gerçekleşmesini isteği şeylerde artık harekete geçme vaktinin geldiğini, işlerin kolaylıkla yoluna girmesine ve gelişmelerin daha hızlı bir şekilde sonuca ulaşacağını haber verir.

Görülen sembolün rüya içinde duruş ve hareket etme durumuna göre farklı anlamları olabilir.

Yük taşıyan bir at ile şaha kalkmış bir at figürü aynı anlama gelmez. Rüyada kişi kendini atın üstünde görüyorsa ve hareket halinde ilerliyor ise; yaşam amacına ulaşmak için hızlanmış ve yardım alıyor demektir.

Rüyada at kişiyi üstünden atıyorsa; yardım aldığı kişilerin onu yüz üstü ortada bırakacağı anlamına gelir.

Rüyada Ata Binmek

Kişi için şöhret sahibi olmaya, devlet işine girmeye, ticarette bol kazanca, kişinin yaptığı işlerde göstermiş olduğu başarılardan dolayı terfi alacağına, yeni projelerde başarılı olmaya ve yaşam amacına ulaşmaya, çevresinden yardım almaya ve bekar biri için evliliğe yorumlanır. Bu rüyayı gören kişi rakiplerine karşı üstün gelir.

Rüyada Attan İnmek

Bu tarz rüyalar yaşanacak olumsuzluklara işaret ediyor olabilir. Kişinin makam veya mevki kaybedip, yaşamında zorluk, üzüntü ve maddi sıkıntılara düşeceğine, boşanmaya işaret etmekle birlikte yaşanan sıkıntıların geçici olduğuna, kişinin yaşamış olduklarından gerekli dersleri alacağına delalet eder.

Rüyada Atın Isırması

Güce ve kudrete sahip olmaya, mevki sahibi kişilerden yardım görmeye, mesleğinde yükselmeye, asker ise komutan olmaya yorumlanır.

Rüyada At Sevmek

Hayalini kurduğu şeylere, ideal ve hedeflerine bağlı olduğuna, şartlar ne olursa olsun onlardan asla vazgeçmeden mücadele ettiğine, çok zor zamanlarda bile gerekli moral ve motivasyona sahip olacağına, umut ederek ve kararlı durduğuna, bu azminin karşılığını yakın zamanda alacağına işaret eder.

Rüyada Beyaz At Görmek

Rakiplerine karşı galibiyet kazanacağına, istek ve arzularına tez zamanda kavuşmaya; kişi bekar isa kendisi için hayırlı olacak bir aşk yaşayacağına ve duygularının karşılık bulacağına, geçmişte yaşadığı kalp kırıklıklarının ve güven kaybının son bulacağına; bekarlar için evliliğe, evli kişiler için aşk hayatının yoluna gireceğine delalet eder.

Rüyada Siyah At Görmek

Liderlik etmeye, kamusal alanda yöneticilik yapmaya, devlet başkanlığına aynı zamanda kişinin dünya malına kavuşmasına delalet eder.

Rüyada Kızıl At Görmek

Yaşamın kişinin kendisine cömert davranıp, hayal ettiklerini yaşama şansı vereceğine, aile bireyleri içerisinde kısmeti açısından ayrıcalıklı olup, onu tanıyan herkesin şansını kıskandığı bir kişi olacağına işaret eder.

Rüyada At Arabası Görmek

Rüyayı gören kişinin bir işletme sahibi ve yöneticisi olup, şansının açık olduğuna, en büyük hayalinin gerçek olacağına, rüyada at arabasına binmek ise; eğitim hayatı veya iş hayatında güzel gelişmeler yaşayacağına, başarı grafiğinin yükselip buna istinaden, bolluk ve bereketin hayatına gelerek yaşam standartlarının yükseleceğine yorumlanır.

Rüyada At Yavrusu Görmek

Bu rüyayı gören kişinin yaşamında köklü değişiklikler yaşayacağına, onu çok mutlu edecek tatlı sorumluluklar edinmeye, duygusal anlamda kendisini iyi hissedip, gerçekleşecek yeni değişiklikleri kabul ederek, hayatın içindeki farklı güzellikleri keşfedip, değişik güzel duygular yaşayacağı anlamına gelir.

Rüyada At Sürüsü Görmek

Sahip olduğu manevi duyguların yükseleceği, şansının artıp, beğenen ve takdir edenlerin artacağına, işlerinin yoluna gireceğine ve göstermiş olduğu çabalarının karşılığını almaya, büyük servete ve zenginliğe tabir olunur.

Rüyada Uçan At Görmek

Sosyal hayat ve iş hayatının içinde tüm beklentilerinin gerçekleşerek, mutluluğuna vesile olacak olayların, beklentisi yönünde gerçekleşeceğine hatta hayal bile edemediği istisnai güzelliklerin hayatına gireceğine yorumlanır.

Rüyada At Arabası Tekerleği Görmek

Kişinin resmi işlerle ilgili kafa yorup, bunun üzerinde çalışacağı yeni ticari iş anlaşmaları düşündüğü anlamına gelir. Ayrıca bu düşündüğü işlerde isabetli kararlar alıp maddi, manevi zenginliği ve rahat bir hayatı elde edeceğine yorumlanır.

Rüyada At Tepmesi Görmek

Kişinin bir insan veya insanların öfkesine hedef olmaya, kalbini kıracak sözler işitmeye, hak etmediği şeyler için suçlu ilan edilmeye ve üzülmeye işaret eder.

Rüyada At Ayağı Yemek

Kişinin mantığına aykırı yeni bir iş deneyerek riskli adımlar atacağına ve sonucunda hüsrana uğrayıp, üzülmeye, zaten aklına yatmayan bu işin faydadan çok zararı olacağına yorumlanır.

Bu tarz rüyalar çoğunlukla hayra yorulur, ancak tabiki rüya kişiye özel olduğu için, yorumlar kişiye göre değişiklik arz eder.

Not: Görmüş olduğunuz rüyayı aşağıda yorum olarak paylaşmayı unutmayın.

Önemli: Rüyalar hakkında ki diğer yazılarımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

10 Yorumlar

Yorum yazmak için tıklayın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 • Ruyamda faytona bindik esimin istegi uzerine at hasra ciliz biseydi bizi tasirken oldu cok kotuydu bende esime kizdim binmeyelim oda bi canli bizi neden tasiyor dedim gozumun onune geliyor hala cok kotuydu

  • Merhabalar Sevgili İlayda,

   Rüyada görmüş olduğun, fayton ve onu hasta bir atın çekmesi, aynı süre içinde atın ölmesi, çok açık görünen bir olayda eşinin seni dinlemediği anlamına gelir. Bu olay her ikinizide etkileyen bir duruma delalet ediyor. Uyarı niteliğinde olan bu rüya, ön sezilerine güvenmeyi ve bu konuda seni dinlemeyen birine karşı daha etkili olman gerektiğini tavsiye ediyor. Çünkü rüyada at yaşamda ilerleme biçiminizle ve seçimlerinizle yakından alakalıdır.

   Rüyanın hayırlara vesile olmasını dilerim.

   Sevgiler……..

   • Merhabalar
    Rüyamda 2 tane heybetlice bir at gördüm ama uzaktaydım. Atlarla aramızda 5, 6 metre vardı. İkiside tek katlı bir ev uzunluğunda ve büyüklüğündeydi…

 • Merhaba
  Rüyamda ölmüş beyaz bi at gördüm yılan gibi ince uzundu yerde yatıyodu üstünde de sinek gibi bisiler vardı atı yiyolardı atın kemikleri gözüküyodu ama kemikleri balık kılıçığına benziyodu kimin öldrdüğnü araştırıyoduk yorumlar mısınz

 • Bir davet, parti gibi bir yere gidiyorum. Aynı zamanda bu davete denizaşırı bir şehirden katılacak olanlar varmış. Gemiyle araçlarıyla istanbula geçiyorlar, davete yetişmeye çalışıyorlar. Davetin yapılacağı evin dışında açık havada akşam vakti bayanlar çoğunluklu olarak ödüllü bir oyun oynuyoruz. Sonradan oyuna genç erkeklerde dahil oluyor Havaya bir şey atıp tutmaya çalışıyoruz. Oyunu ben kazanıyorum.
  Ev iki odalı. İlk oda; küçücük bir oda mutfak lavabo vb sanırım. Geri kalan koskocaman geniş bir oda. Bütün kızlar o geniş odaya yani salona geçiyoruz. Oyunu ben kazandığım için bana hediye seçiyoruz. Sonra içeriye genç erkekler ve yaşlı amcalarda geliyor. Kapiyi kapatıyoruz ve herkes oturuyor. Sohbet muhabbet derken evin kapısı açılıyor.
  Kahverengi atın üstünde genç bir erkek giriyor içeriye. Atla benim önümde duruyor. Ben korkuyorum ve kaçıyorum. İnsanların içinde bir tur attık. Ben kaçtım at kovaladı delikanlı hâlâ atın üstünde bu arada. Bir turdan sonra at beni yakaladı ve kolumdan ısırdı.

 • Rüyamda 3 tane yerde oturan at vardı. Siyah kahverengi yine siyah. Birden yanına yaklaşınca ayağa kalktılar agresif şekilde. Bende korktum bağırarak uyandım. Bu ne anlama gelir. ?

 • Ben bir rüyamı paylasmak istiyorum rüyama tanınan bilenen bilinen bi kız girdi gördüğüm rüyada oda vardı ikimizdik sadece simdi rüya şu şekilde o tanınan ünlü olan insanla bi rezidansta tatil yapıyoruz bu rezidansın bütün odalarının balkonlarında bütün hayvanlar mahsur kalmış kapılar kitli bu hayvanları orda saklıyor işte bu hayvanlar aslan Kaplan köpek kedi yılan at fln sonra at balkonda şaha kalkmış ve kişniyor benı burdan kurtarın der gibi
  Sonra ben o yanımda ünlü olan tanınan kıza diyorum kı bu hayvanları burdan kurtaralım yazık günah at telef oldu balkonda sonra hayvanları kurtarmak için kapıların anahtarlarını arıyorum o ünlü olan kızla beraber ama bulamıyoruz çünkü anahtarlar kötü tehlikeli adamların elinde ne yapıcagımızı bilmiyoruz sobra ruya bitiyor

 • Rüyamda evimizin yakınındaki bir evin bahçesinde gece yarısı karanlıkta bir ata biniyorum. At beni dinlemiyor ve gidip üzerinde yılan olan bir ağaca carpiyor ve ben ağaçların ortasına düşüyorum. Kafamı nereye cevirsem ağaçlarda yılan var ve bir tanesi saldırıyor onu elimle engelliyorum. Ardından kaçmaya cabaliyorum. En son biri beni eliyle tutup çeker gibi oluyor ve rüya bitiyor. Yorumlarsaniz çok sevinirim. Şimdiden elinize sağlık…

 • Ruyamda beyaz bi ata binip yokustan indigimi ve inerkende düsecem diye korktugumu gordum.

 • Rüyada bir atı ellerimle havaya kaldırıyırdum bunun yorumu nedir rüyada atı havaya kaldırıyorum bunun anlamı nedir