Ana sayfa » RÜYADA DEPREM OLDUĞUNU GÖRMEK
Rüya Tabirleri

RÜYADA DEPREM OLDUĞUNU GÖRMEK

Rüyada deprem olduğunu görmek; rüyayı gören kişi için değişimin başladığını, bir durumdan, başka bir duruma geçeceğini, hayatında yeni gelişmelerin beklemediği bir anda geleceğini, şaşkınlık yaratacak radikal kararlar alınacağına delalet eder.

Rüyada deprem; kişinin içinde bulunduğu koşullarda birlikte olduğu kişi veya kişilere güven duymadığını, her an bir sıkıntı çıkaracakları ihtimaline karşı hissettiği huzursuzluğu ifade eder.

Rüyada deprem olduğunu görmek nasıl yorumlanır

Depremle ilgili rüyalar sık sık görülen rüyalardan değildir ve çoğunlukla haberci rüyalardandır. Rüya sahibinin hayatındaki yaşanacak gelişmelere dair haberler verir.

Bu haberler iş veya eğitim hayatıyla ilgilide olabilir, aile içerisindeki gelişmeler ve maddi durumla ilgili de olabilir.

Depremin yaşandığı yer ve zaman, kişinin içinde bulunduğu durum, etrafındaki kişiler, nesneler, hissettiği duygular büyük önem arz eder.

Rüya dışında; yaşadığımız hayatın içindeki değişimler bir durumdan diğerine geçmek pek çok kişiyi korkutur.

Özellikle de iyi yaşam şartlarına sahipken, zor koşullarla karşılaşmak iş, aile, eğitim, maddi durum ve sosyal yaşamdaki iniş çıkışlar gibi.

Bütün bunlardaki olumsuz değişikliklere hazırlıksız yakalanmak endişesi, bizim dışımızda bilinç altında yaşamaya devam eder ve rüya aracılığıyla dışa yansır.

Zaten bütün rüyalarımızı oluşturan bu görünenin dışında bilinç altımızda ki düşünceler, evhamlar ve endişelerdir.

Rüyada Sarsıntı Görmek

Sarsıntı deprem aslında büyük bir haber alacak olmanın ön hazırlığı olabilir. Çok korkmuş, ağlayarak ve sıkıntılı bir durumda uyandıysanız; duyacağınız haberler sizi bire bir ilgilendiriyor demektir.

Rüyada sarsıntı sonrası fazla etkilenmeden rüya devam ediyor veya uyandınız; duyduğunuz şeyler karşısında, şaşırmak, sizi etkilemeyen olayları ifade eder.

Rüyada Yıkılan Yerler Görmek

Rüyada deprem olduğunu ve evin yıkıldığını görmek; yıkılan ev veya binadaki oturanlar ile alakalıdır.

Yıkılan evde gerçek hayatta kim yaşıyorsa onunla ilgili haberci olan bu rüya; kişiye aniden gelecek olumsuz bir habere hazırlıyor olabilir ve yaşanacak olaylar bütün aile bireylerini ilgilendiriyor demektir.

Not: Görmüş olduğunuz rüyayı aşağıda yorum olarak paylaşmayı unutmayın.

Önemli: Rüyalar hakkında ki diğer yazılarımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

284 Yorumlar

Yorum yazmak için tıklayın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 • Ben rüyamda bir okulun önündeydim sonra okulun duvarından bir avuç taş düştü ardından biraz daha büyük sonra dahada büyük derken okul yani lise yıkıldı gözümün önünde ben ve arkadaşlarım kactik bir anda kendimi evde buldum haberlerde o lisenin yıkıldığını ve 7 Kız 8 erkeğin öldüğünü söylediler ben ve annem ağladık bunun öncü deprem olduğunu söylediler bende oradakilere ana depreme ve artçı depreme hazırlıklı olalım dedim ve uyandim . Halbuki o gördüğüm lise gitmek istediğim liseydi

  • Merhabalar Sevgili Nurgül,

   Rüyada deprem görmek; okulun yavaş, yavaş yıkıldığını görmen, haberci bir rüyadır. Yıkılan lise; gitmek istediğin bir lise ve sen bunun depremle birlikte yıkıldığını görüyorsun; rüyanın sana vermek istediği mesaj; orda senin için bir hayır yok anlamına geliyor. Eğitim hayatına başka bir yerde devam etmen gerektiğine işaret ediyor. Depremle yıkılan yerler de yeniden bir hayat başlar sil baştan ve seninde gitmek istediğin okula dair yeniden düşünmen gerekiyor. Rüyanın devamında arkadaşlarınla birlikte oradan kaçmanız; gerçekleri göz ardı etmemek gerektiğine ve bilinç altında bir rahatsızlık olduğunu anlatıyor, aldığın kararın doğru olmadığını düşünüyorsun, belki de sadece arkadaşların için o liseye gitmek istiyorsun ama rüya açık ve net. Annenle evde olduğunu görmen ve birlikte ağlamak, sevince işaret eder, alacağınız bir haberle çok mutlu olacaksınız ve bütün endişe ve korkuların geçecek. 7 kız 8 erkek ölmüş diye aldığınız haberde; ölüm haberi, yeni bir başlangıca işaret ediyor. Duymuş olduğun sayılar sana bir tarihi veriyor olabilir, 7 sayısının anlamı; gerçeklerin ortaya çıkacağına, bilgiye sahip olman gerektiğine, 8 sayısı; bolluk ve bereketi, yeni bir dönemin başladığına işaret ediyor.

   Rüyanın hayırlara vesile olmasını dilerim.

   Sevgiler……

   • Mrb rüyamda alışveriş merkezi gibi bir yerdeydim bir devlet adamı gelecekti geldi herkes koşarak dışarı çıktı karşılama olacaktı galiba ve dışarda beklerken milletin kaçıştığını gördüm ve deprem var diye bağırıyorlardı binalar kısmi olarak yıkıldığını gördüm ve ben hissetmedim yalnız kendi oturduğum bina değildi

  • Rüyamda eskiden oturduğumuz evde deprem oluyodu. Duvar yerinden oynayıp tuglalarin birazı benim kafama doğru düştü. Ben herhangi bir yara veya kanamamın olmasinı bekliyodum ama olmadı. Sonra annem eve geldi ve ona olanları anlattım

   • Rüyada kendi evimdeydim ve ev yıkılıyordu ama hasar almadım kanama da yoktu ev yıkık gibiydi ve evin içinde bir sürü insan vardı her çeşit tanımadıklarım bile ben ahlaksız hareketler yapıyordum cinsel olarak aklım depremden kurtulmak değildi sanki sonra bir şekilde biyerden çıkıp kurtuldum rüyadan çok etkilendim ve korku içindeym

    • Rüyamda gece evimde uyurken deprem olduğunu farkediyorum. Eşimi uyandiriyorum. Beşikten bebeğimizi alıp gardrobunun ici güvenlidir düşüncesiyle oraya saklanıyoruz. Baş dondururcesine bir şiddetle sarsılıyoruz ancak ne bina ne de bizler en ufak bir zarar görmüyoruz. Hayr olur inşallah.

   • Kuzenimle otururken,Rüyamda deprem olduğunu hissediyorum .Kuzenim hiç hissetmemiş gibi duruyor.5’sonra yine başladı sallamaya ve kuzenimin oturduğu yerde tavan indi ama ben sağ elimle tavanı tuttum sol elimlede kuzenimi kurtardım.Kurtarma anında kuzenim herşeyin farkına vardı ve dondu korkudan ama yara almadan kurtulduk.Bu arada eşimle sorunlarım var ben rüyayı ona yordum 😔

  • Merhaba ben Deniz
   Rüyamda dersanedeydik. Güvenlikçi bana herkesi içeri al dedi. Birçok kişi dışarda olmaması gereken saatte dışarıdaydı. Herkes içeri girdi sadece sevdiğim çocuğun en yakın arkadaşı kaldı dışarda deprem oluyor diyerek uzun bir binayı işaret etti ona bakmaya çalışırken uyandım. Gözümü açınca sanki hâlâ sallanıyormuş gibi aşırı korktum.

  • Mrb ben ruyamda deprem olmus uyuyormusum o sira tanimadigim biri gelip bana deprem oldu hissetmedin mi dedi bende hayir dedim ama kapıya baktigimdacapraz haldeydi ve gercekten buyuk deprem olmus ama hissetmemisim neye isaret ki yprumlarmisiniz

  • Rüyamda uyurken deprem oluyor uyanıyorum eşimi de uyandırıyorum yan taraftaki evin sallandıgını görüyoruz ve oğlumuzu da alıp dışarı çıkıyoruz evde herhangi bi zarar oluşmuyor.etkilendim bu rüyadan yorumlarsanız sevinirim şimdiden teşekkürler

  • Gerçek hayatta 4 katli bi apartmanın en üst katında oturuyorum. Ruyamda oturduğum apartman sallanıyor cama yaklaşamıyorum deprem oluyor heralde diyorum büyükce bi taş parçası apartmana çarpıyor ve benim alt katım komple yok oluyor benim bulunduğum kat onun üzerine geçiyor apartman komple yiklmiyor yani. O an çocuklarımla kaçma ya çalışyorum evden çıkarken kapıyı kilitliyorum ama ayağımı bastığım yer sallanıyor çocuklarıma biraz yavaş yavaş inelim yıkılmasın diyorum.disari cikiyorum babam i görüyorum bi kaya çarpmış diyor. Sonra esimi arıyorum bizimle ilgilenmiyorsun çocuklarla dışarda kaldık diyorum.apartmana dışardan bakıyorum yandaki binalarla yapışmış birbirine ve noyu 1 kat kısalmıştı.

  • Rüyamda abim ben ve bir arkadasimla bi gölün üzerinde tekneyle duruyoduk sonra birden deprem oldu sarsıldık baya benim aklıma direk annem geldi annem evde tek başına eve gitmem lazım dedim bi an da evde buldum kendimi normal de 3.katta oturuyoduk ama en üst kattaki komsuyla anlasalip bi taşınma olmuş en üst kata her neyse sonra bi sarsıntı daha oldu ama bu daha siddetliydi bi yikilma oldu sadece ama bizim bulundugumuz kısımda bina yere egilirken o sarsintida bi parçanın üzerine çıkıp öyle yere indik birden kimseye bişey olmamıştı o an deprem durdu baya sürmüştü ama deprem sonra kafa mi kaldırdım baktım binaya doğru az bi yamulma vardı sadexe üst katta diğer katlar sapa saglamdi sadece rüyamda tasindigimiz yerde sıkıntı vardı

 • Rüyamda eşimin yüksek katlı bir binadaki dairesinde deprem oluyordu. Çocuklarımla birlikteydim ve korktum. Onları kollarımın altına aldım. Ev çok hasar almadı. Aşağı inip babaannemin yüksek katlı başka bir binadaki evine çıkmak için yöneldim. Kapıda bir arkadaşım’Hepimiz bir gün ölmeyecek miyiz zaten’ dedi. Hak verdim ama çocuklarım küçük olduğu içim endişem devam etti. Eve çıktıktan sonra da uyandım

  • Merhabalar Sevgili Ayça,

   Rüyada eşinin dairesinde deprem olduğunu görmen ve çocukların ile birlikte babaannenin evine geçmeniz; bilinç altında çocukların için endişelerini ve kendini güvende hissetmeye ihtiyacın olduğunu yansıtıyor. Rüyada deprem içinde bulunduğun bir halden başka bir hale geçeceğini ve bu süreci kolaylıkla atlatacağını haber veriyor. Babaannenin evine gitmen zor zamanlarda, aile içinde yardım ve destek alacağına işaret ediyor. Her iki evin yüksekte olması kendini herhangi bir konuda güvende hissetmediğini yansıtıyor. Rüyada görmüş olduğun deprem senin ve ailen için yeni bir sürecin yaşanacağına delalet ediyor ve kendini hangi konuda eksik hissediyorsan o konuda destek almalısın.

   Rüyanın hayırlara vesile olmasını dilerim.

   Sevgiler……

 • Merabalar ben sağlık çalışniyim benim normalde rüyalarım yonlendiricidir arkadaşımla hastanede oturuyoruz diyorumki çok büyük bi deprem olucak arkadaşım ben olurum kesin diyor ertesi gun deprem oluyor ben her yerde insab kurtarıyorum ama arkadaşım ölüyor hem ağlıyorum hem korkuyorum bu arada … yorumlarsınız şimdiden teşekkürle:)

  • Merhabalar Sevgili Duygu,

   Sözlerinin yönlendirici etkisi olduğunu farketmiş olman senin için iyi bir şey. Artık hepimiz düşüncenin gücünü yavaşda olsa farketmekteyiz ve bu durum hayatımızı güzelleştiriyor. Bazen korkuya kapılarak panik olmamıza neden olabilir, ancak hayatı olduğu gibi kabul edersek kendimiz için işleri kolaylaştırmış oluruz.

   Rüya içinde arkadaşına deprem olacağını söylemen ve ertesi gün deprem olması, seninde bildiğin gibi düşüncenin gücüne ve söylediğin sözlerin etkisine dikkat çekiyor. Rüyada deprem olacağını söylemen ve olduğunu görmen, hayatında değiştirmek istediğin şeylerin varlığına delalet ediyor. Hastanede olman ve orda depremden etkilenen insanlara yardım etmen, seninde bir konuda yardıma ihtiyacın olduğuna ve beklemediğin bir yerden destek alıp sorunları çözeceğine işaret ediyor.

   Rüyada deprem olduğunu görmek ve hasar almadan kurtulmak, hayatında değiştirmek istediğin memnun olmadığın ne varsa o konuda değişimin artık kaçınılmaz olduğuna, harekete geçmek anlamına geliyor. Arkadaşının ölmesi, senin üzülüp ağlıyor olman, büyük bir sevinç ve mutluluğa delalet ediyor. Senin için yepyeni bir dönemin başladığına, geçmişte zamanda edindiğin tecrübelerin şimdiki anda işlerine kolaylık getirecek demektir.

   Haberci bir rüya olmakla beraber, değiştirmek istediğin şeyler için ihtiyacın olan güce zaten sahip olduğuna, kararlarına güvenmen gerektiğine ve düşüncelerini kendin ve çevren için de olumlu yönde kullanmanı tavsiye ediyor.

   Rüyanın hayırlara vesile olmasını dilerim.

   Sevgiler…..

   • Rüyamda çok büyük bir deprem oluyor ve ben çalıştığım işyerinin önündeyim hızla kaçıp caddeye fırlıyorum herkez ağlayıp etrafta koşuyor. Bütün binalar nerdeyse yıkılıyor, ve yıkılan bütün binalar tekrar eski haline dönüyor. Herkez ve bende Allahu Ekber diyerek ağlayarak binalara doğru kosuyorduk.Hayirlara vesile olsun inşallah Çok etkilendim bu rüyadan yorumlarmısınız şimdiden teşekkür ederim.

 • Merhabalar ben rüyamda memleketimdeki evimde ailemle beraber dim bi anda deprem olduğunu hissetim balkondan atladım üstüme sadece ufak bi parça düştü onu kaldırdım ayağa kalktım annemin elinden tuttum onuda çıkardım evden Sonra beraber uzağa doğru koştuk evin sadece bi kenarı yıkıldı Sonra mahalleden başka bi evin yıkıldığını gördüm ama insan lar a orda da bişey olmadı içinden çıktılar ricam yorumlayabilirmisiniz

  • Merhabalar Sevgili Alpay,

   Rüyada deprem olduğunu görmen, hayatında olacak bir değişikliği haber veriyor. Ailenden ayrı yaşıyorsan onlar için endişeleniyor olabilirsin. Depremi hissedip balkondan atlaman, (kaçıncı kattan atladığına göre yorumu değişir.) gerçek hayatında ani karar vererek daha fazla risk aldığını gösteriyor. Üzerine düşen parçaya rağmen zarar görmemiş olman iyiye işaret ediyor. Anneni evden zarar görmeden çıkarman, annenle birlikte elele verip bir zorluğun üstesinden geleceğinize delalet eder. Evin bir kenarının yıkılması aile içinde yaşanacak bir değişikliğe yorumlanır. Acele kararlar almamakta fayda var. Mahalleden başka bir evin yıkıldığını görmen ve insanların zarar görmemesi, sizinle birlikte birçok insanın etkileneceği bir duruma delalet eder ve bu geçici bir durumu ifade etmekle birlikte yeni ve farklı bir döneme işaret eder. Şanslı bir dönemdesiniz ve bu durumu iyi değerlendirmek gerekir.

   Rüyanın hayırlara vesile olmasını dilerim.

   Sevgiler…..

 • İyi günler benim rüyamda bir sene önce deprem olmuş bu sene de aynı gün aynı saatte deprem olacağını ve çok şiddetli olacağını öğreniyorum bunun üzerine kendime saklanıcak yer arıyorum sonra bi odaya giriyorum ordada u şekli bi oturma yeri var bende oturuyorum herkes korkuyo dua ediyoruz herkes ölüp ölmeyeceğini düşünüyo çünki deprem çok şiddetli olacağı söyleniyo saatide yanlış hatırlamıyosam ö.s. 3 e 10 kala yada 3 ü 10 geçe olacak sonra yanımda bi kız diyoki ben burda güvenli olup olmayacağımızı öğrenebilirim diyo tabi herkes merak ediyo kızda benim abim vefat etti ben ne zaman bişey öğreneceksem abime dua ederim oda bana bi işaret gönderir diyo sonra kız bi köşeye geçiyo dua falan ediyo bişeyler söylüyo sessizce sonra benim telimde bi video oynuyo kız telimi istiyo işaret bu diyo videoda bi sahil kenarı sıra sıra 2 mezar 1 boşluk 1 mezar 3 boşluk gibi böyle devam ediyo bizde anlıyoruz bazıları ölücek bazılarıda yaşıycak diye tabi herkes kaçıyo odadan bitek kız kalıyo orda ben burda kalıcam abim burda kalmamı istiyo diyo sonra bende başka yer arıyorum bulamıyorum sonra geri aynı yere kızın yanına geri dönüyorum ve herkeste orda geri gelmiş oluyo bunun yorumu nedir biraz uzun oldu

  • Merhabalar Sevgili Rabia,

   Rüyada bir yıl önce olan depremin, aynı gün aynı saatte yeniden olacağını öğrenmen, gerçek yaşamda yaşadığın bir olayın etkisinden çıkamadığına ve yeniden yaşamaktan korktuğuna delalet ediyor.

   Depremden korunmak için kendine bir yer arıyor olman, gelecek kaygısı çektiğine ve her şeyi kontrol altında tutmak istediğine yorumlanır.

   Depremin olacağı saatin, 3.10 geçe veya 3e 10 kala gibi olması, gelecekle ilgili bir seçim yapman gerektiğine ve bunun için bir yeniliği başlatman gerektiğine, harekete geçmeye, eksiklerin tamamlanmasına, evli isen bebek haberine ve ilahi olanla bağlantı kurmaya, yeni bir sürecin başladığı anlamına gelir.

   Rüya esnasında ölmüş abisinden haber alan kız görmen, isteklerinin gerçekleşmesine ve bir tercih yaparken çok korktuğuna ve bir İlahi mesaj beklediğine delalet ediyor, bu konuda iç sesini dinlemelisin ve vesveseyi bırakıp, hayatı akışa bırakıp, sürece güvenmelisin.

   İzlediğiniz video da sahilde gördüğünüz mezarlar bu dünya ile manevi duygularının birbirine karıştığına ve yaşanacak olandan kaçamıycağına delalet ediyor, sen de dahil diğer insanlarında aynı yere dönmüş olması. Bazı durumlarda çok zorlandığına ve bir yardım beklediğin anlamına da geliyor ve korkularının üstüne gitmen gerekiyor. Belki de istihare rüyası görmüşsün.

   Sosyal medya haberlerinden biraz uzak durmakta fayda var.

   Rüyanın hayırlara vesile olmasını dilerim.

   Sevgiler……

 • Rüyamda önce ikiz siyahi kadınlarla birden cinsellik yaşıyorum ve onların beni bir soygun için kullandığını görüyorum, sonra kendimi iş arkadaşlarımın eski kız arkadaşımın teyzemin de içinde olduğu bir dairede görüyorum ve sanki o 2 kadınla beraber olan ben değilmişim başkasının başına gelmiş gerçekliğini yaşıyorum, hissediyorum.bu soygun şebekesinden başka bir ikiz(siyahi değil) kadını yakalayıp aynı dairedeki kalabalık topluluğa şebeke hakkında bilgi vermelerini istiyorum,toplumu uyarıyorum.( Eski kiz arkadaşı burada gordum). O salondan ayrılıp yan odaya geçiyorum ki burası işyerime benziyor,mesai arkadaşları burda görüyorum. İşte burada önce (sanki evimmis gibi hissiyatla) daire alttan nemlenmeye başlıyor sonra zelzele başlıyor ve deprem epey sürüyor yaklaşık 1 dak. Bir kapı kirişinin altında beklemeyi tercih ediyorum bir kısım insan kaçıyor.teyzemi de bu esnada dairede bir yerde tünemiş bana bakarken görüyorum. uyaniyorum

  • rüyamda epeyce sarmal halinde beyaz irice hemen hemen bir insan başı büyüklüğünde bir solucan gördüm.Bu solucanın ip gibi başı ve sonu parmak boğumu kadar siyah gerisi bembeyazdı,hafif ve hantal nefes alır gibiydi. Ayrıca aynı gece -bu solucandan bağımsız olduğunu sanıyorum- ağzımda su ve bir balık olduğunu görüyorum ve onu yani balığı uygun bir yere bırakmak için koşturduğumu gördüm. Ağzım dolu su ve gelişigüzel tükürmemek için kendimi zaptettim en sonunda bir kase gibi bişeye bıraktım ve sanki o kaseye ulaşmamı bir çucuğun haylazlığı engellemiş gibi ağzımdaki su ve balığı boşaltınca hemen o çocuğa kızdım.
   teşekkürler

 • Rüyamda evimizde vefat eden babannem olmak uzere birkac tane misafir oluyor ve depremin sarsintisini sadece ben hissediyorum. Herkese deprem oluyor diyorum ve onlar hiçbir sey yok gibi oturmaya devam ediyor.

  • Merhabalar Sevgili Büşra,

   Rüyada ölmüş babaannenin de olduğu evinizde deprem olduğunu sadece senin hissediyor olman ve evdekilere söylemene rağmen herkesin oturuyor olması, gerçek yaşamda senin farkettiğin bir şeyi, diğer aile fertlerinin farketmiyor olması anlamına gelir. Ölmüş olan babaanneni rüyada görmen, bir haber alacağınıza delalet ediyor.

   Rüyanın hayırlara vesile olmasını dilerim.

   Sevgiler…..

 • Ruyamda kendi evimizdeydik.Bir anda deprem olmaya basladi.Evimiz once yana dogru yatti daha sonra asagiya dogru bir cokme oldu ama ev yine hic hasar almadan ayni sekilde kaldi.Bize de bir sey olmadi.Depremden sonra yine ruyamda aileme ruyamda birkac kez deprem gordugumu ve bu sekilde gercegini de yasadigimizi anlattim.

  • Merhabalar Sevgili Cansu,

   Rüyada evinizde deprem olduğunu görmen ve evin sarsıntıya rağmen zarar görmemesi senin ve ailen için zarar görmeden geçireceğiniz bir döneme delalet ediyor. Endişe duyduğunuz bir konuda, engelleri kolaylıkla atlatmak anlamına gelir. Rüyada ailene, rüyada birkaç kez deprem gördüğünü ve şimdide gerçeğini yaşadığınızı anlatman, haberci bir rüya gördüğün anlamına geliyor. Deprem olduğunu görmek, sizinle birlikte geniş bir kitlenin etkileneceği bir durumun içinde olmak ve durumu sıfır zararla atlatacağınız bir süreci anlatıyor.

   Rüyanın hayırlara vesile olmasını dilerim.

   Sevgiler….

  • Merhabalar,
   Izmir de yaşıyorum ruyamd da da izmir de 9.2 siddetinde bir deprem meydana geliyor. O an evimdeyim oglum ile birlikte evimiz 10. kat oldugu icin kaçamıyoruz. Gayet uzun suruyor deprem. Heran bina yikilacak saniyorum ama sadece yana hafif egiliyor, Normalde evimizin sagi solu bostur ama ruyamda saginda ve solunda mavi celik sistem yapilmis evler varmis o yüzden bizim binanin yikmasini engellemiş. Depremden sonra disari cikiyoruz heryer yerle bir. Biran once izmirden kacip kardesimin yanina ankaraya gitmek istiyorum cunku 9.2 siddetinde bir depremin artcilarinin 7 nin altında olnayacagini düşünüyorum. Annemi babami alip biran once gitmek istiyorum. Kardesim ariyor cok agliyor ama hepimiz iyi oldugunu soyluyorum. Bir turlu ankaraya gidemedik. Ama sehir turu yaptik heryer perisan gercekte suan tasinma arifesindeyim tasinacagimiz evi goruyorum o da yikilmamis sapasaglam duruyordu. Esimi hic hatirlamiyorum nerdeydi ne yapiyordu bilmiyorum bile. Yorumlarsaniz sevinirim. En son yurtdisinda buyuk bir deprem ile buyuk dalgalar gormustum. Yunanistan da deprem oldu. Ruyalarim ne yazik ki cikiyor. Umarim bu haberci bir ruya degildir.

 • rüyamda epeyce sarmal halinde beyaz irice hemen hemen bir insan başı büyüklüğünde bir solucan gördüm.Bu solucanın ip gibi başı ve sonu parmak boğumu kadar siyah gerisi bembeyazdı,hafif ve hantal nefes alır gibiydi. Ayrıca aynı gece -bu solucandan bağımsız olduğunu sanıyorum- ağzımda su ve bir balık olduğunu görüyorum ve onu yani balığı uygun bir yere bırakmak için koşturduğumu gördüm. Ağzım dolu su ve gelişigüzel tükürmemek için kendimi zaptettim en sonunda bir kase gibi bişeye bıraktım ve sanki o kaseye ulaşmamı bir çucuğun haylazlığı engellemiş gibi ağzımdaki su ve balığı boşaltınca hemen o çocuğa kızdım.
  teşekkürler

  • Merhabalar Sevgili Mehmet,

   Rüyada gördüğün sarmal olmuş, çoğunluğu beyaz olan solucan, gerçek yaşamda yapmak istediğin bir şeyde harekete geçemediğini, belkide engellendiğin anlamına geliyor ve bu konuda harekete geçme vaktinin geldiğini haber veriyor.

   İkinci rüyada ağzında su ve balık olduğunu görmen ve bir kaseye boşaltman, bunu yaparken gösterdiğin çaba, gerçek hayatında elde etmesi çok güç olan bir özelliğe veya bir şeye sahip olacağın anlamına geliyor. Bu günlerde hem duygusal hemde maddi anlamda güzel gelişmeler yaşanacağına, sahip olduğun şeye, çok değer vereceğine yorumlanır.

   Rüyanın hayırlara vesile olmasını dilerim.

   Sevgiler….

 • ben 28 yaşında bir erkeğim. gördüğüm rüya beni etkiledi yorumlarsanız sevinirim. kapalı bir hava ve sanırım benim doğduğum eski evimizde deprem olmuş ben hissetmeden uyandım. evde duvarlar kalın çatlaklarla patlamış, yerler kabarmıştı. bunu görünce hemen ailemin yanına gittim onlarda korkmuş ama dışarı çıkmamışlar zorda olsa çıkardım. sonrasında bir süre dışarıda arabada yaşadık.

  • Merhabalar Sevgili Uğur,

   Rüyada eski evinizde deprem olması ve senin hissetmeden uyanmış olman, geçmişte kalan ve senin bilmediğin bir durumdan etkileneceğinize yorumlanır. Duvarların çatlaması ailece hepinizin etkileneceği bir durum söz konusu. Zarar görmeden hepinizin senin yardımın ile dışarı çıkmanız, yaşanacak olaylarda senin toparlayıcı ve sağduyulu davranarak içinde bulunduğunuz durumu kolay atlatacağınız anlamına gelir. Gerçek yaşamda, geçmişin yüklerinden kurtulup daha iyi bir başlangıç yapacağınız anlamına gelir.

   Rüyanın hayırlara vesile olmasını dilerim.

   Sevgiler…..

 • Merhaba
  Rüyamda eşim ve ben odamızda bebeğimizde her zaman ki gşbi yanımızda beşiğinde uyuyoruz. Gece uyurken sallanma ile ben uyanıyorum anlıyorum ki deprem oluyor… hemen büyük bir panikle eşimi uyandırıyorum. Bebeğimi de kucaklıyorum. O sırada annemde bizde kalıyormuş. Geceyi soğuk sokakta geçşreceğiz diye bir bavul kadar bebeğime kıyafet hazırlamaya koyuluyorum. Herkes binayı boşaltmışken bir biz çıkamıyoruz. Sürekli olarak alel acele bebeğim için üşümesin diye kıyafet hazırlamakla meşgul oluyorum. Bu sırada denetimciler bina boşaldı mı diye sürekli teftişteler bşrçok kezde beni uyarıyorlar boşaltın artık diye. Bina merdiven koşarak babam iniyor birkaç bavul ile o da kızıyor hala çıkmadınız mı diye. Bense herkese şimdi çıkıyoruz diyorum ancak bebeğimin ayaklarının çıplak olduğunu görüyorum tejrar dönüp çorap ayakkabı alıp giydiriyotum. Sonunda binadan çıkıyoruz aşağıda bizi bekleyen arabaya biniyoruz. Ancak bir bakıyorum ki bebeğşmin ayakları yine çıplak. Anneme söylerken.. bebeğimin ağlaması ile uyanıyorum.. anlam veremedim ancak oldukça korktum.. bu arada bizim bşnamızda herhangi bir yıkılma ezilme yoktu. Çevre binakarın birçoğunda vardı

  • Merhabalar Sevgili Tuba,

   Rüyada görmüş olduğun deprem ve senin eşini uyandırmış olmanla birlikte daha çok bebeğinin rahatını ve sağlığını düşünüyor olman, binadan en son çıkmış olmanız, annen ve babanın da orda olması, valizler, gerçek hayatınızda bir yer ev veya şehir değişikliği yaşayacağınız anlamına geliyor. Sende zaten bu konuda endişelerin olduğundan dolayı tedirgin olabilirsin. Bebeğinin ayağına giydirdiğin çorabın ve ayakkabısının, arabaya bindiğiniz anda yine olmadığını görmen bu değişimin hemen olmayacağı anlamına gelir. Yeni ve güzel bir başlangıç sizi bekliyor olabilir.

   Rüyanın hayırlara vesile olmasını dilerim.

   Sevgiler……

 • Merhaba, ruyamda dedemlerin oturmus oldugu evin sokaginda annem kiz kardesim ve ben varizYururken bir kedinin birseyler anlatmak istercesine etrafta kosusturup sesler cikardigini goruyorumSonra bundan dolayi aklima deprem olabilecegi geliyor ve anneme soyledigimde evet olabilir diyorBen dedemleri arayip haber verelim deprem olabilir derken birden ucumuzu evin En ust katinda goruyorumAnnem deprem olacak diyor ve ev sallanmaya basliyor ben ev cokerken ziplayalim derken cok siddetli bir sekilde ev cokuyorBen onlara gore daha asagiya dusup ezilirken onlar birazdaha yukarida eziliyorVe bunu cok gercekci birsekilde goruyorum ve öldük mu yoksa agir mi yaralandik derken uyandimGercek hayatta ise 4 gun once kafama 10 a yakin yumruk yedimHic bir agri bilinc kaybi gibi birsey olmadi cok sukur, ama ben ya beyin damarlarim zarar gorduyse ya beyin kanamasi gecirirsem diye olaydan beri annem ve kardesime dertleniyorum. Darptan hemen sonrasi gun ise uzun zaman sonrasi staj bulmus oldum (Bu ruyadan 3 gun once. Ayrica ogrenciyim uzun zamandir okul ve is hayatim yok ve staj bulmazsam mezun olamiyordum -henuz staja baslamadim-) Ve de gercekte de o ev depremde kolay cokecek bir ev ve bunu onceden de cok kere dusunmustum, ruyamda da bu aklima geldi.

  • Merhabalar Sevgili Ömer,

   Rüyada yaşamış olduğun şeyler, kedi görmek rüya içinde de sizin yorumladığınız gibi korunduğunuza delalet ediyor.
   Gerçek yaşamında bazı korku ve endişeler içinde, stres altında olduğun için biliç altın sana rüya aracılığı ile mesaj veriyor.
   Deprem anında evin çöküp senin en altta kalmış olman senin evdekilerden daha fazla sorumluluk aldığın için korktuğuna yorumlanır. Evin yıkılmış olması, sizin ailece yepyeni bir başlangıç yapacağınız anlamına ve değişim zamanın geldiğine delalet eder.
   Dedenlerin oturduğu evin güvenli olmaması ve rüyada o evde olmanız da bir işaret olabilir tabiki, tedbir almakta fayda var her zaman.
   ( Kafana darp alman iyi olmamış, yaşadığın şey her ne olursa olsun hayatla ve insanlarla kavgalı olmak sana zarar verir. Sağlıklı olman ve zarar görmemiş olman iyiyeye işaret yalnız, olayları fazla kafana takmanın sana bir faydası olmaz. Yaşadığın şeyin sonucu kötü de olabilirdi. Çok geçmiş olsun, naçizane tavsiyem yapman gerekeni yap ve hayatın süreçlerine güven, sakin ol, bu durum sana fayda getirecektir. Kendini sorgulama ve içine dön, sezgilerini dinle, kendini sev, yeteneklerini parlat, yaşam hepimize gösterdiğimiz çaba oranında bir cevap verir. Aldığın cevabı beğenmezsen yapman gerekeni tam yapamamış veya kendin için doğru olanı seçememiş olabilirsin, yeniden dene. )

   Rüyanın hayırlara vesile olmasını dilerim.

   Sevgiler…

 • Merhabalar.

  Rüyamda annemin evi. Ama bilinc altimda benim ve esimin evi gibi.
  Ben baska bir odadayim. Bir an kalktigimda basim dönüyor zanederken, eşimle kizimin oldugu yatak odasina gidiyorum. Kizimi kucagima aliyorum. Ve esimi uyandirdigim sirasinda pencereden evin yavas yavas sag tarafa yikildigini görüyorum. O esnada deprem oluyor cabuk gardolaba saklanalim diyorum. O esnada esim hepimiz sigamayiz gibi bir seyler düsündügünü hissediyorum. Hadi mecbur girecegiz diyorum ve kizim kucagimdayken dolaba yøneliyorum.
  O esnada uyandim. Cok korktum. Dua edip tekrar yatmaya calistim.
  Bunun anlami ne ola bilir ?

  • Merhabalar Sevgili Helin,

   Rüyada yaşadığın deprem, evin sağ tarafa yatması, gelecekle ilgili kaygılar taşıdığın anlamına geliyor. Hayatında bir değişiklik veya yenilenme süreci yaşamaya delalet ediyor. Eşinin tepkisiz oluşu ve senin onu yönlendirmeye çalışman, ailece etkileneceğiniz bir durumda senin daha sağduyu sahibi olduğuna ve çözüm odaklı davrandığın anlamına gelir. Çok korkmuş olman, bazı düşüncelerin bilinç altında biriktiği için bunları değiştirmekten çekindiğine delalet eder.

   Rüyanın hayırlara vesile olmasını dilerim.

   Sevgiler……

 • Rüyamda çamlıca tepesindeydim sanırım ramazanmış yemek alıyordum iftar için sonra birden yere dustum her yer sallanıyordu deprem oluyor sanırım dedik bitti bir tane dah başladı ve felaketler gelmeye başladı arabalar trenler herkes kaçmaya çalışıyordu bende tabi . Bir yere kaçtım göl kenarına arabalar üstüme geldi kaçtım orda bir ağacın gövdesinin alt kısmında korunaklı bir bolge gordum ve saklandım

  • Merhabalar Sevgili Şevval,

   Rüyada yaşamış olduğun deprem, kaos ve senin kurtulmak için gösterdiğin çaba, hayatında ne kadar ertelersen ertele yapılması gereken bir değişikliğe delalet ediyor. Bu değişiklik iş hayatınla ilgili de olabilir. Sonuçta bir ağacın altına sığınmış olman, sıkıntılı ve zor durumda olduğun bir anda her anlamda güçlü bir kimseden yardım almaya yorumlanır.

   Bütün bunların dışında bilinç altında yapılması gereken değişikliğe karşı direnç gösterdiğine veya aşırı yorgun vaya stresli olduğun anlamına da gelir.

   Rüyanın hayırlara vesile olmasını dilerim.

   Sevgiler…..

 • Rüyamda bir arkadaşım beni İzmir’de gezdiriyordu, nehir gibi bir akarsuyun iki tarafında da inşaatlar yapılıyordu. Daha sonra karşı taraftaki binalar depremden dolayı yıkılıyordu, arkadaşım ise “Bu tarafa gelmez deprem arada nehir olduğu için” deyip hiçbir şey olmamış gibi davranıyordu ama ben çok telaş yapıyordum. Daha sonra bizim olduğumuz taraftaki inşaat halindeki binalar da yıkılmaya başlıyordu, arkadaşımla beraber sığınacak bir köşe ararken sevgilimin o yıkılan binalara yakın bir yerde dolaştığını görüp tüm gücümle ona seslenmeye çalışıyordum, kolundan tutup yanıma çekmeye çalışıyordum bir şey olmasın, ölmesin diye. Sizce bu rüyanın anlamı nedir? 🙁

  • Merhabalar Sevgili Semanur,

   Rüyada görmüş olduğun deprem, arkadaşının aldırmaması, depremin akarsunun iki tarafındaki binaların yıkılıyor olması ve senin arkadaşınla birlikte sığınacak bir yer ararken, sevgilinin deprem olan yerde dolaştığını görüp ona seslenmen, kolundan tutup çekmeye çalışman ve ölmesinden korkman, gerçek yaşamda duygusal anlamda bir şeyleri kaybetme korkusu yaşadığına delalet ediyor ve yakınındaki bazı kişilerin rahatlığı seni rahatsız ediyor olabilir veya bir şehir değişikliği gündemin de olabilir. Hayatında bir değişiklik olacağına yorumlanır.

   Rüyanın hayırlara vesile olmasını dilerim.

   Sevgiler….

   • Merhabalar,

    Rüyamda uyuyordum bir anda hafif bir sarsıntı ile uyandım, uyandığımda öğle saatleriydi takriben 12:00-13:00 arasında, bu uyanmam içinde eşim ve çocuklarımla birlikte bulunduğum metronun bir istasyonda durması sonucu oluşan hafif sarsıntı ile oldu, fakat ben o sırada çocukların odasındaki kanepede uyduğumu ve uyandığımda da yine o odada uyandığımı düşünürken bir anda metroda gözlerimi açtım. Hatta evin bir metroya dönüştüğü gibi bir şey oldu ama sonradan metronun içinde olduğumuzu anladım. Tam bu sırada metronun sağ tarafındaki camdan dışarı baktığımda gökyüzünden sarı büyük, parlayan bir cismin (meteor gibi) düşüyor olduğunu gördüm. Sanırım düştükten sonra büyük bir deprem oluştu, binalar yıkılmaya başladı fakat ben ve ailem ayrıca trende (metroda) bulunan kişiler yıkılan binaların arasından geçerek ilerliyorduk. Hatırladığım kadarı ile metro biraz daha ilerledikten sonra durdu (makinist deprem olduğunu, sarsıntıdan dolayı köprü üzerinde ilerleyen metronun zarar göreceğini düşünmüş olabilir.) sonra büyük oğlumu gerçek hayatta cep telefonu olmamasına rağmen bir arkadaşı cebinden aradı (okula yakın oturan bir arkadaşı) ve oğlum ağlayarak okullarının yıkıldığını söyledi. Ben de üzülmemesini daha kötüsünün olabileceğini fakat şuan hep beraber sağ salim olduğumuzu ve sakinliğini korumasını telkin ederken biranda okula yakın oturan kayınvalidemlerin evini hatırlayıp endişelendim. Esasen bu zelzele bana beklenen büyük İstanbul depremi gibi geldi rüyamda. Hayal meyal oluşan sarsıntının 10 şiddetinde olduğu ile ilgili bir radyo haberi gibi bir şey kaldı. Fakat sanırım tüm bu yaşananlar gökyüzünden yere doğru ilerleyen gök cisminin çarpması sonucu oluşan yer sarsıntısı sonucu oluştu.
    İnşallah hayırlara vesile olur.
    Sizce rüyamın anlamı ne olabilir?
    Selamlar,

    • Merhabalar Sevgili Kamil,

     Rüya anında yaşadığın olaylar, yoğun stres ve çevreden aldığın duyumlardan dolayı bilinç altına yerleşen olumsuz haberlerin bir neticesi olabilir. Sahip olduğun değerleri kaybetme korkusu yaşıyor da olabilirsin.
     Böyle olmakla birlikte, hayatında ailenle birlikte bir şehir değişikliği yaşayabilir, ( iş nedeniyle zorunlu bir tayin de olabilir) oğlunuz için eğitiminde daha başarılı olabileceği bir okul seçebilirsiniz. Metroda olduğunuz için yaşanacak olayların hızlı gelişebileceğine delalet ediyor. Gökyüzünden bir meteorun düştüğünü görmeniz, insanlık için faydalı olacak birinin doğumu olabileceği gibi, herkes tarafından tanınan ünlü bir kişinin vefaat edeceği anlamına da gelebilir.

     Rüyanın hayırlara vesile olmasını dilerim.

     Sevgiler…

 • Merhaba, rüyamda anneannemlerin evindeydik ben bahçede otururken birden yerin sarsıldığını hissettim birtek annemin evin içinde olduğunu hatırlıyorum ona bağırarak dışarı çıkmasını istedim ve o da son anda çıktı ardından kendi evimizi görmeye gittik evimizin yıkılmadığını ancak depremden dolayı hasarlar meydana geldiğini gördüm bu sırada annem bana hediye olarak bir ceket aldığını söyledi ceket altın sarısı ve mor renklerin hakim olduğu parlak pullu birşey olduğu için istemediğimi ve onu giymeyeceğimi söyledim daha sonra camii ye gittik depremden dolayı caminin de yer yer hasarları olduğunu farkettim ve etrafta insanlar vardı birden o endişe ile uyandım sabahtan beri etkisinden kurtulamadım hayırlara vesile olur inşallah yorumlarsanız çöl sevinirim

  • Merhabalar Sevgili Ferdi,

   Rüyada anneanenlerin evinin bahçesinde otururken sarsıntıyı hissedip, içerde olan anneni dışarı çıkması için bağırmanız ve onunda son anda dışarı çıkmış olması,sonrasında kendi evinize bakmaya gitmeniz ve yıkılmadığını, depremden dolayı biraz çatlaklar olduğunu görmüş olmanız, geçmişten gelen bir olayın yeniden gündeme gelmesine ve bundan dolayı biraz sarsılmaya, ardından küçük hasarlar ile atlatılacak bir duruma delalet eder. Bu konu alacak verecek meselesi veya miras konuları olabilir.

   Anenenin sana hediye olarak aldığı altın sarısı ve mor renklerde, pulları olan parlak bir ceket aldığını söylemesi, annen tarafından sana gelecek maddi ve manevi bir yardıma yorumlanır. Altın sarısı zenginlik, soyluluk ve asalete, mor renk, hayal gücünü ve maneviyatı, yaşam içinde dengeyi bulmak anlamına gelir. Ceket, bir konuda öncülük etmeye, mertebe veya bir rütbeye, üzerindeki pullar ise şan ve şöhrete delalet eder.

   Sonrasında camiye gitmeniz ve onunda hafif hasarları olduğunu görmeniz, inançlı bir insan olduğuna ve dualarının kabulune ancak gerçek yaşamında inançların konusunda kendi iç dünyanda bazı soru işaretlerine ve bu konuda endişelendiğine yorumlanır.

   Rüyanın hayırlara vesile olmasını dilerim.

   Sevgiler….

 • Rüyamda ailemin yanındaydım ve deprem olduğunu gördüm kardeşimi annemi evden çıkardım merdivenşerin yıkıldığını gördüm daha sonra babam arabayla gelip bizi aldı ve bütün dışarda kalan diğer insanların yanına götürdü hepimizin birer sandalyesi vardı ayrılmış ortanca kardeşim annem ben babam oradaydık. Küçük kız kardeşimindr sandalyesi vardı fakat onu bulamadım. Yorumlarsanız çok sevinirim. Teşekkürler.

  • Merhabalar Sevgili Merve,

   Rüyada yaşadığın deprem anı, hasar almadan, anneni, kardeşini evden çıkarmış olman ve merdivenlerin yıkıldığını görmen, senin ve ailenin hayatında bir değişim yaşanacağına işaret ediyor. Merdivenlerin yıkılmış olması, ev yaşanmış olan herhangi bir olumsuzluk var ise artık bittiğine ve tekrar yaşanmıyacağına yorumlanır. Babanın arabayla gelip sizi almış olması, ailece yaşayacağınız değişim de sahip çıkma ve yönlendirme açısında babanın etkili olacağı anlamına gelir ve arabayla geldiği için daha rahat, daha kolay ilerleyebileceğize delalet eder. Kalabalık bir alanda herkese ayrılan sandalyelerin olması ve kardeşini bulamıyor olman, hiç kimsenin açıkta kalmıycağına yorumlanır. Küçük kız kardeşinin sandalyesinin var ama kendinin olmaması, eğitim veya iş, evlilik nedeniyle sizin yanınızda olmuyacağı anlamına gelir.

   Rüyanın hayırlara vesile olmasını dilerim.

   Sevgiler…..

 • Selam ,üniversite öğrencisiyim ve rüyamda okul tarzi bir yerde depremi hissedip yaşıyorum kaçarken kucagimda kucuk kiz kardesimide aliyorum ve kendimi bi sinif tarzi odaya atiyorum oradada tam secemedigim ama tanidigim sahislar var ince bir detay olarakta duvarlarin sivalari paramparca ha yikildi yikilacak ,aniden ortam degisti ogrendimki bogaz koprusunun ordada insanlar etkilenmis ve koprunun orda hastane turevi bir bina ama ne heybetli , kisacasi baya etkilendim bu arada bolumum saglik uzerine belki ordan bagdastirabiliriz 🙂

  • Merhabalar Sevgili Oğuzhan,

   Rüyada yaşamış olduğun depremde okul, küçük kız kardeşin sonrasında boğaz köprüsünün orda bir bina görmüş olman, bunların hepsi üniversiteye yeni başladıysan, hayatındaki bu değişikliği sorguluyor olabilirsin. Bölümündeki derslerin çokluğu seni endişelendiriyor olabilir. Küçük kız kardeşinin yanında olması, yeni başladığın bir yaşamda duygusal davrandığını hatırlatıyor. Okulunda ilk yılını atlattıysan eğer, kendini, yaptığın seçimi ve bölümünü sorguluyor olabilirsin. Rüyan tamamen kendi bilinç altın ile ilgili. Hedeflerini ve ilerlediğin yolu, seçimini belki de yeniden gözden geçirmelisin.

   Rüyanın hayırlara vesile olmasını dilerim.

   Sevgiler….

 • Merhaba,
  Rüyamda; bir yere ev bakmak için 2-3 kişiyle beraber gitmiştik. Beyaz bir ev vardı..( hava karanlıktı ama bahçesinde sarı ışıklar yanıyordu) ev sahibine girebilir miyiz dedik tam onunla konuşurken.. bulunduğumuz evin bahçesindeki toprak hareket etmeye başladı çok şiddetliydi diğer evlerin toprakları sabit duruyordu.. yanımdaki kişi cep telefonuyla oynuyordu herkes ona “ telefonu bırak belki ondan böyle yer oynuyor” dedi.. oda telefonunu bıraktı ve cebinden başka bir telefon çıkartıp onunla oynamaya devam etti.. Birde tarih gördüm.. 27.11.2018 gibi net hatırlamıyorum ama “acaba iskanı var mı araltırayım bu tarihi” gibi düşündüm rüyamda bubtarih için..
  YORUMUNUZ ÇOK ÖNEMLİ BENİM İÇİN ( bilinç altı olabilir mi, ev almaya hazırlanıyorum da )

  • Merhabalar Sevgili Edna,

   Rüyada görmüş olduğun şeyler o evin uygun olmadığına delalet ediyor ve sana yaklaşık başka bir tarihe kadar27.11.2018 i beklemeni tavsiye ediyor. Evin beyaz olması iyi, gece eve bakmaya gittiğiniz için bilinmezlik içeriyor. Görmüş olduğun şeylerde bir yanılgı söz konusu ve karmaşa seni kararsızlığa iterken, görmüş olduğun tarih yardımına geliyor. ( Almak istediğin evin sokak, bina veya kapı numarasında 4 sayısının sana iyi gelebileceğini de tavsiye ediyor.

   Rüyanın hayırlara vesile olmasını dilerim.

   Sevgiler…..

 • Mrhaba.. dün akşam rüyamda deprem olduqunu qördüm.. Fakat hic biyer yıkılmadı sadece annem we ben wardık eşim we babam baska odalarda uyuyolardı hiç uyandırmadık bile.. ben korkuyordum annem cok rahattı şimdi qecer diyordu ve sdece ew 180° döndü resmen başka bişey olmadı yani ew döndü akşam oldu tekrar qündüz oldu dönüncee sonra deprem bittii..

  • Merhabalar Sevgili Rojda,

   Rüyada yaşamış olduğun deprem ve hiç bir zararın olmaması, sadece evin 180 derece dönmesi ve bu arada akşam olup sonra tekrar gündüz olması, hayatınızda bir sıkıntıyı kolaylıkla, hatta bu durumu evdeki erkeklerin haberi olmadan atlatacağınız anlamına gelir.

   Yeni bir başlangıç, bir halden, başka bir hale kolaylıkla geçmeye delalet ediyor.

   Rüyanın hayırlara vesile olmasını dilerim.

   Sevgiler….

 • merhaba
  rüyamda köyde babam ve kardeşimle komşumuzdayız babam dargın olduğu biriyle barışıyor kim olduğunu hatırlamıyorum. güle oynaya otururken deprem olmaya başlıyor önce umursamıyoruz ama çok uzun sürüyor hızla dışarı çıkıyoruz.karşıdaki evimizde kardeşimin eşi ve kızının balkona çıktığını görünce içeri girmeleri için işaret ediyoruz. balkon tehlikeli diye. ama onlar karşıdaki dağlara bakıyorlar bende baktığımda iki dağdan lavlar fışkırdığını gördüm. bu arada yanımdakiler birinin köpeğinin ölmüş olduğunu söylediler ama ben görmedim.

  • Merhabalar Sevgili Seher,

   Rüyada babanın dargın olduğu biri ile barışması, yaşadığınız uzun süren deprem ve bir zarar görmemiş olmanız, evden bakınca karşınızda olan iki dağdan lavların fışkırması, çevrenizde yaşanacak bir olaya, bundan sizin ve ailenizin, komşularınızın da çok etkilenmiyeceği ancak etrafınız da olacak büyük bir değişime tanıklık edeceğiniz anlamına gelir.

   Rüyada bir köpeğin ölmüş olduğunu duymak bir dostun kaybını haber almaya delalet eder.

   Rüyanın hayırlara vesile olmasını dilerim.

   Sevgiler…..

 • İyi günler size. Rüyayı gördüm ve bianda uyandım yazmak istedim. Şuan düzcede üniversitedeyim normalde İstanbuldayım. Rüyamda Zekiye teyzemin torunuyla oyun oynuyorduk onu yukarı evine kadar çıkardım. Sonra zekiye teyzem geldi evde konuşurken ev sallanmaya başladı birden ama baya sallanıyorduk karşı binadakileri pencerede evlerini tutmaya çalışırlarken görüyordum. Zekiye teyzemle aynı anda dua etmeye salavat getirmeye başladık. O an yıkılacağını hissettim ve ev oan geriye doğru yıkılmaya başladı tamamen düşecekken uyandım. Ve ayrıca binamız aile apartmanı amcam öldükten sonra yengemler kötüleştiler bize karşı belki önemi vardır diye dipnot olarak yazayım dedim.

  • Merhabalar Sevgili Mecit,

   Rüyada yaşamış olduğun şeyler teyzenin evinde gerçekleşiyor olması, onlarla ilgili bir durumu da yansıtabilir, içinde bulunduğunuz evin deprem ile birlikte geriye doğru yıkılması, hayatında bir değişikliğin gerçekleşeceğine, bazı şeylerin geride kalacağına, ilişkilerinizin belki de yeniden düzeleceği anlamına da gelir.

   Bu rüya bilinç altında biriken endişelerini de yansıtıyor, her an evdekiler den, olumsuzluk içeren bir haber bekler gibisin onunla ilgili de olabilir.

   Rüyanın hayırlara vesile olmasını dilerim.

   Sevgiler……

 • Merhabalar.Üniversite öğrencisiyim yurtta kalıyorum.Rüyamda ilk önce hava gayet normaldi güneşliydi ve aydınlıktı odadan çıktım asansöre gittim aşağıya inicektim yurtta deprem olmaya başladı uzun bir süre sallanma yaşandı daha sonra deprem sona erdi hiçbir hasar oluşmadı.Odaya geri döndüm camdan dışarı baktım hava kapanmış ve heryere kar yağmıştı.Bu ne demek olabilir.

  • Merhabalar Sevgili Fatma,

   Rüyada kaldığın öğrenci yurdunda güneşli ve aydınlık bir havada deprem olduğunu görmen, sallanmadan sonra yurtta hiç bir hasar olmaması, hayatında sana zor gelen bir durumu kolaylıkla atlatıp mutlu olacağın anlamına gelir. Camdan dışarı baktığında kar görmüş olman, olmasını beklediğin veya olmasını istediğin şeyin kış ayları içerisinde gerçekleşeceğine delalet eder.

   Rüyanın hayırlara vesile olmasını dilerim.

   Sevgiler……

 • Merhaba…..
  Ben çok çok gerçekçiydi içinde sadece benim olduğum bi evin sallandigini ve ardindan bi rüzgâr esintisiyle evin yerinden çıkıp takla atar gibi yuvarlndni ama çok şiddetli bi şekilde uçuruma suruklnyomusuz gibi gerçek gbi ydi korktum yorumnuzu bekliyorum?

 • Iyi günler biz eşim ben ve iki kızımızla yaşıyoruz evimiz kira eşim çalışıyor geçinmeye çalışıyoruz çok şükür rüyamda deprem oluyordu küçük kızımın elini tuttum ceketini giydirmeye çalışırken tavan üstümüze parca parca düşmeye başladı ve çok korktum diğer kızımın ismini seslendim ne sesini duydum ne yüzünü gördüm hadi çıkalım hadin çökecek diye bağırmaya başladım korktum depremi baya hissettim ama rüyam nasıl bitti ne ara uyandım bilmiyorum uyandigimdan beri rüyamın etkisindeyim. Yorumlarsanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

 • Merhabalar rüyamda evdeydim , annem ben ve kardeşim vardı.kardeşim çocuk odasında yatıyordu annem koridorda ben yatak odasındaydim prizden fiş cekiyordum, o anda annemle sarsıntı hissettik biz hemen deprem olduğunu anladık ve kardeşimin yanına koştuk annem kardeşimin yatağına geldi ben benim yatagimin yaninda telefonum vardi onu ve başörtusu ve etek asılı oluyor gerçekte de onlari da almaya çalışıyorum ama sarsıntı çok artıyor ve bina sanki bir tarafa egimleniyor ,ben annemlerin yanina gitmek istiyorum gidemiyorum ayakta one dogru egilik kaliyorum ,birdeb binanin yıkılacağını hissediyorum korkudan ruyamdan uyanmam gerektiğini anladım hemen uyandırmaya çalıştım kendimi hemn gözlerimi açtım, hissettim o anı yaşadım sanki dua ettim diger tarafa döndüm sonra tekrar dalmisim uykuya o gece tuhaf rüyalar gördüm hep.

 • rüyamda şu anda kaldığım yurtta sarsıntı hissediyorum aniden kısa bir alarm çalıyor ve hemen dışarı koşuyoruz dışarı çıktığımızda buşunduğumuz yer aniden memleketimde bir sokak yer oluyor her şey uçuyşuyor büyük bir rüzgar var havada her şey yüzümüze çarpıyor evşer yıkılacak diye korkuyoruz o sırada kenarda bir yerde oturan birinin elinde gazete olan iki adam var elinde gazete olan vefat etmiş dedem ve orada da şaşırıyorum orada olmasına öldüğünü rüyada da biliyorum öleceğimi düşünüyorum bana rüyanın içinde gülerek baktığını görünce gerçekten çok korkunç ve ürkütücüydü nedir bu

 • Merhaba. Rüyamda annemin evindeyim. Deprem oluyor. Hemen aşağıda babamın dükkanı var. Deprem olduğu sırada annemin babamın dükkanının çatısında olduğunu görüyorum. Catinin bir kısmı yıkılıyor. Ama annemin olduğu kısım yıkılmiyor. Bende çatıya inip annemi alıyorum. Beraber dışarı çıkıyoruz. Babam geliyo yanımıza. Evimiz tam olarak ters dönmüş oluyor. Ama yıkılan bir yer yok. Sayın editör yorumunuzu bekliyorum. Uzun zamandır eşimden iş dolayısı ile ayriyim. Nakil istemim var memleketime. Bir haber veriyor olabilir mi ?

 • rüyamda babamların evdeyiz deprem oluyor ev sallanıyor uzun sürüyor ama ev yıkılmıyor bir sağa bir sola kayma oluyor ama yıkılmıyor bizde evin içindeyiz hiçbirşey yapamıyoruz ALLAHUEKBER DİYE DUA EDİYORUM sonra dışarı cıkıyoruz hiç zarar göemeden

 • Merhaba.Lütfen bunu yorumlayın.Rüyamda arkadaşlarımın evindeydik çoğu arkadaşım yanımda oturmuş sohbet ediyorduk.Sonra ne olduğunu hatırlamıyorum ama oradan çıkıp eve doğru gitmeye başladım.Eve yaklaşınca bir türlü düzgün yürüyemiyordum.Önümde bir kaç kişi vardı bana yardım etmediler sonra yere düştüm çok yorgundum.Daha sonra arkadan bir arkadaşım geldi.çok yorgunum galiba burada uyuyacağım dedim.Beni eve götüreceğini düşündüm ama o esprili bir tabirde o zaman ben de burda uyuyacağım dedi baktım uzanmış gözleri kapalıydı.güldüm. sonra evin önündeydik apartmana girdik yerlerde çöpler vardı.14 -15 yaşlarında bir çocuk ve annesi vardı annesi çöpleri çocuğun attığından şikayet ediyordu.Sonra bi anda o kadının evindeydik hafif bir sarsıntı oldu arkadaşım “deprem oluyor” dedi kadın umursamadı “yok değildir “dedi sonra tekrar daha şiddetli sallandı ben panik yapıp koşmaya başladım arkadaşım”şimdi bu deprem değil mi ” diye sordu ben “deprem ne bekliyorsunuz koşsanıza “dedim.Sonra bina eğilmeye başladı biraz kaydım ve uyandım.

 • Merhaba rüyamda yaşadığım eski evimdeydim.Odamdayken Deprem oldu ve üstüme dolap düştü bende dolabın altından hiçbir şey olmamış gibi kalktım yaralanmadan.Acaba bu ne demek 🙁

  • Merhabalar Sevgili Fatime,

   Rüyada Eski evinde yaşadığın deprem ve üzerine dolap düşmesine rağmen, zarar görmeden kalkman, geçmişte kalan bir olayı unutmadığın anlamına geliyor ve bu yaşadığın her ne ise yeniden yaşamaktan korktuğunu anlatıyor. Bilinç altındaki bir korkuyu temsil ediyor görmüş olduğun rüya, korkunla yüzleşmeni tavsiye ederim. Rüyada deprem yaşamak, sana hayatını gözden geçirmeni, varsa sorunun veya korkunun üstüne gidip çözüme ulaştırmanı tavsiye ediyor.

   Rüyanın hayra vesile olmasını dilerim.

   Sevgiler…

 • mrb kardeşim.ben evli bir çocuk babasıyim.ruyamda evimin içinde yatagimda uyumaya hazırlanırken bir anda duvardaki nesnelerin sallandığını ve deprem olduğunu görüyorum hemen koşarak eşimi ve çocuğumu dışarı çıkarmaya çalışıyorum.bu ruyamin analizini yaparmisiniz çok merak ediyorum.yorumunuzu bekliyor teşekkürlerimi iletiyorum

  • Merhabalar Sevgili Erkan,

   Rüyada Yatak odanız da deprem olduğunu hissetmenle birlikte, eşini, çocuğunu dışarı çıkarmaya çalışman, eşin ile aranızdaki bir problemin gündeminize geleceğini ve konuşulup halledilmeyen şeylerin daha büyük sorunlara delalet edeceğini hatırlatıyor. Evliliğiniz ile ilgili bilinç altında bir korkunuz olduğunu yansıtıyor rüyanız. Her halükarda eşinin ve çocuğunun çıkarlarını koruyacağın anlamına geliyor onları dışarı çıkarman.

   Rüyanın hayırlara vesile olmasını dilerim.

   Sevgiler…

 • Merhaba rüyamda arkadasla bi is konusurken ucak gördüm düsüyordu sora az havlandirdi toparladi ve ucak döndü bizim eski oturdumuz mahallenin üzerine düstü bende kisarak oraya yardima gittim arkadasimda kacti göremedim ambulanslar geldi kim yardim ederse az bisey para yardimi yapilacak dedi yaralilar cikmaya basladi bende dedim kendi kendime ne parasi uyandim sora.

 • Merhabalar üniversite hayatım boyunca çalıştığım avukatlık ofisi büyük bir iş hanıydı. Rüyamda yine işe gidiyorum içerde bi çocuk yakalıyorum onu çıkartır çıkartmaz deprem oluyor tam ineceğim basamaklarda yıkılıyor sonra tüm bine bi şeye tutunup sallanarak aşağı balkona atlıyorum kurtulur kurtulmaz bine toz buz oluyor sonra kısa bir zaman sonra herşey yepyeni yaniden yapılmış yeni binaya iş yerime gidiyorum orda müzisyenlerle karşılaşıyorum falan ne demektir acaba

  • Merhabalar Sevgili Pınar,

   Rüyada gördüğün eski iş yerin ile ilgili deprem, almış olduğun bir karardan, yaşadığın pişmanlığı yansıtıyor. Yakın zamanda iş hayatın ile ilgili yeni bir gelişme olabilir ve bir değişiklik yaşanacağına delalet ediyor. Deprem anında gördüğün ve içerden çıkardığın çocuk, yeniden bir işe başlayacağın anlamına geliyor. Yıkılan basamaklar, kendine düşüncelerin ile koyduğun engellere delalet ediyor. İstediğin şey için seni harekete geçmeye ve yeni bir başlangıca davet ediyor.

   Rüyanın hayırlara vesile olmasını dilerim.

   Sevgiler…..

 • Pınar: ve bir şey daha eklemek istiyorum üniversteden mezunum şuan memleketimdeyim 2 yıldır falan . İş yerim üniverste okuduğum ilde kaldıç

 • Rüyamda yolda yürürken birden birden sarsıldım sonra binalırın sallandıgını gördum ve o an uyandım

  • Merhabalar Sevgili Ercan,

   Rüyada hissetmiş olduğunuz deprem ve binaların sallanması, sizi etkilemeyecek ama çevrenizde göreceğiniz bazı değişikliklere yorumlanır. Şahit olacağınız bazı durumlardan kendiniz için bir sonuç çıkarabilirsiniz.

   Rüyanın hayırlara vesile olmasını dilerim.

   Sevgiler….

 • Evde tek başımaydım bi anda deprem olmaya başladı balkona çıktım atlayarak kurtulma fırsatı buldum ama atlamadım tekrar içeri girdim evde başkası varmı diye bakmak için kimsenin olmadığını fark ettim ve tekrar balkona çıktım bina yıkılmaya başlamıştı benim alamama bile gerek kalmadan bina yıkılırken ben çok rahat birşekilde kendimi dışarda buldum apartmana baktığımda ilk 3 kat enkaz altında kalmıştı fakat binanın kalan kısmına hiçbirşey olmamıştı sonra altta kalan insanları kurtarmaya çalıştık 5 -6 kişiyi kurtardık sonra ben bi anda uyandım…

 • Rüyamda çok şiddetli bir deprem oluyor. Defalarca durup tekrar ediyor. Fakat evim çok sağlammış ben hiç korkmuyorum ve evimde hiç bir hasar olmuyor. Şimdiden teşekkür ederim

 • Ben rüyamda köydeki evimizi gördüm arkadaşlarımla evin dışında oturuyorduk birisi bizim evin tam karşısındaki ağacın üstündeydi ağacın en uç noktasına çıkarak bizim evin çatısının üstüne atladı ve ev yıkılmaya başladı. Eve doğru kostum
  ve babamın evin altında kaldigini yardım istediğini duydum. Çok büyük bir korkuyla kalktım rüyadan lütfen ne anlama geldiğini söylermisiniz?

 • Rüyamda babaannemin evinde iki arkadaşımla birlikte depreme yakalandık. Arkadaşımdan biriyle cenin pozisyonunda kendimizi korurken diğeri merdivenlerden inmemiz gerektiğini söyledi. Biz tehlikeli dedik ama deprem çok uzun sürdü korktuk ve merdivenlerden indik. Ev yıkılmadı ama merdivenlerden inerken merdivenler yıkıldı. Evden çıktım ve etrafa bakmak için parmakucuma çıkmaya çalışırken göğe yükseldım. Babaannemin mahallesinin bir kısmı deniz olmuş sakin mavi bir deniz(aslında deniz yok). Etrafı gördüm hala yükseliyordum arkamdan arkadaşım feryad etti gitme diye ve çok ağladı

 • Rüyamda erkek arkadasim beni bir dairede bırakıp markete gidiyor evi bilmiyorum gerçekte kimseye gorunme falan diyor o arada deprem oluyor bulunduğum yere birsey olmuyor ama karsida bloklar var yeni yapılmış hepsi bize doğru yıkılıyor icinde insan yok daha yeniymis hatta 10 tane miydi ne bloklar. ben sonra çıkıyorum ordan erkek arkadasimla birbirimizi ariyoruz galiba buldum ama emin degilim cikmadan once eve bir kadin geldi erkek arkadasimin akrabasiymis kim olduğunu hatırlamıyorum

 • Rüyamda eşimle beraber yolda arabayla giderken deprem olacak diyoruz ve hiç geçmeden deprem oluyor bu depremle birlikte yol paramparça oluyor,yer kayıyor, kocaman tümsekler ve çukurlar oluşuyor.ve tum bunlar olurken biz arabanin içindeyiz.Gordugum rüya bu kadar,sonrasında büyük bir endişeyle uyandim

 • merhaba
  rüyamda babamların evdeyiz deprem oluyor ev sallanıyor uzun sürüyor ama ev yıkılmıyor bir sağa bir sola kayma oluyor ama yıkılmıyor bizde evin içindeyiz hiçbirşey yapamıyoruz ALLAHUEKBER DİYE DUA EDİYORUM sonra dışarı cıkıyoruz hiç zarar görmedim

 • İyi gunler ruyamda evde deprem oldugunu goruyorum cok siddetli bir deprem esimle sok oluyoruz ben salavat cekmeye basliyorum o sirada duvarda yarilma oluyor ama sonra kayboluyor ben cocuklarimin yattigi odaya kosuyorum cocuklari guvenli bir alana almaya calirken deprem durdu

 • Bismillah
  Rüyamda kendi yatağımda yatıyordum. Önce deprem sarstı ama yatağımdan kalkamadım. Salavat getirdim ardarda. Dua ettim. Bir şans daha diye. Bunları yaparken yatağıma sımsıkı sarılıyordum ve odamla birlikte kaldığım 7 katlı bina yan yatıyordu ucuyordu yattığım yerden kalkamadan. Sonra karanlık oldu ve dehşetle kalbimin küt küt atmasına şahit olarak uyanmıştım.

 • Rüyamda bir binanın en üst katında yakınlarım ile oturuyordum. Gündüz vakti bina sallanmaya başlandı. Öyle şiddetli sallanıyordu ki ben kesin düşüceğimize inandım. Hemen soğuk kanlı bir şekilde dualar etmeye zikirler çekmeye başladım. Sonra deprem kendiliğinden durdu. Hiçbir yerimize zarar gelmedi.

 • İYİ GÜNLER. BEN RÜYAMDA KIZKARDEŞİMLE BERABER ÖLMÜŞ BABAANNEMİZİM EVİNDEYİZ. EV İKİ KATLI. KARDEŞİMLE ÜST KATA ÇIKIYORUZ. TAM O SIRADA DEPREM OLUYOR. BEN HEMEN AŞAĞI İNİYORUM. KARDEŞİM YUKARIDA KALIYOR. ARKAMDAN BABAANNEM DE KOŞARAK İNİYOR. BEN YİNE KARDEŞİMİ ALMAK İÇİN ÇIKIYORUM. O SIRADA TEKRAR DEPREM OLUYOR. YİNE AYNI ŞEKİLDE BEN VE BABAANNEM KOŞARAK AŞAĞI İNİYORUZ ANCAK KARDEŞİM İNMİYOR. BEN KARDEŞİMİN ADINI BAĞIRIRKEN UYANDIM. BU ARADA KARDEŞİMİ HİÇ GÖRMEDİM AMA YANIMDA OLDUĞUNU BİLİYORDUM. BİRDE BABAANNEMİN MERDİVENLERİ NORMALDE DE YEŞİL BOYALIDIR. RÜYAMDADA YEMYEŞİLDİ VE BABAANNEM ÇOK GENÇLEŞMİŞTİ. LÜTFEN YORUMUNUZU BEKLİYORUM. TEŞEKKÜRLER.

  • Merhabalar Sevgili Emel,

   Rüyada ölmüş babaanneni genç görmen, kardeşin ile birlikte yaşadığınız deprem, geçmiş zamanda kalan bazı konuların gündeme gelmesine veya bir mirastan pay almaya yorumlanır. Yeşil merdivenler bir hayalinin veya muradının gerçekleşeceğine, deprem ise, hayatında yeni bir dönemin başlangıcına işaret ediyor. Evin iki katlı olması maddi konularda bir iyileşmeye, bekar isen evlenmeye, işsiz isen, çalışacağın iyi bir döneme yorumlanır. Yaşadığın her iki sarsıntıdan da zarar görmemiş olman, hayra ve güzel gelişmelerin yaşanmasına delalet eder.

   Rüyanın hayırlara vesile olmasını dilerim.

   Sevgiler…

 • Merhabalar,
  Üniversite son sınıf öğrencisiyim ve bir bankada stajyer olarak çalışmaktayım. Rüyamda staj yaptığım bankada deprem olduğunu gördüm. O gün banka çok doluydu birsürü müşteri vardı ve yetişmekte zorlanıyorduk. Birdenbire hava karardı, uyarı alarm sesi çalmaya başladı ve bankanın kapısı kapatıldı. Ardından ben de herkes gibi bir masanın altına cenin pozisyonunda sığındım. Sarsıntıyı gerçekten hissettiğimi hatırlıyorum fakat korkmadığımı da hatırlıyorum. Masanın altından çıktığımda eski bir tanıdığımla karşılaştık, en az 10 yıldır görmediğim biri, ve sonrasında onunla depremle ilgili konuşmak için bankanın arka bölümündeki terasa çıktık. Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

 • Rüyamda pazardayım ve annemle babamda yanımda bir anda deprem oluyo yer beşik gibi 5 dkka kadar sallaniyo herkez bir koseye geciyo ve depremin bitmesini bekliyo bende pazarin demirine sarilmisim agliyorum ve Allaha dua ediyorum ne olur bize bişey olmasın diye deprem bitiyo ve ben hemen bizim eve geliyorm evimize bisey olmamis hicbiyer yikilmamis yukari cikiyorum yengemin evine giriyorum yengem 3 yumurta kirmis yengemin 4 cocuguda yaninda 2sini cocuklar kirdim birini kendime diyo sonra ben tavada pismiş bir yumurtayi alip yukari diger yengeme cikiyorum onlarda evden cikiyolrda depremi hissettiklerini soruyorum.bukadar

 • Rüyamda deprem oluyor bulunduğum bina öne doğru yıkılıyordu fakat yıkılan yerde deniz olduğu için yüzerek kurtuluyordum. Yıkılan bina ablamların oturduğu binaydı etrafta da yıkıntılar vardı. Rüyamı yorumlar mısınız

 • Rüyamda oturduğumuz binaya gidiyordum komşulardan biriyle otururken bi sıkıntısı olduğunu gördüm nedenini sordum – Koltuk camın önündeydi o da orda oturuyordu oturduğu taraf biraz çökmüştü – görmüyor musun sallanıyoruz dedi . Hadi dışarı çıkalım o zaman dedim . Hadisenize dedim ama kimse kalkmadı ben çıktım diğer komşulara haber verdim. En yakın arkadaşım ve okuldan bi öğretmende bizim binada oturuyordu . Arkadaşımı da dışarı almaya çalıştım peşimden gelirken kapının önünde durduğunu gelmediğini fark ettim öğretmenimiz çocuğunu gönderip benim biraz işim var sonra geleceğim dedi o sırada binadan bir taş düştü gelsenize diye tekrar bağırdım ama yine kimse gelmedi. Ablam , ben ve bir hocamın çocuğu kurtulmuştu. Geri geri gittik. Bina çökmedi bende iyi yanlış alarmmış falan dedim ilerlemeye başladık. Oturduğumuz yerde binalar hep yanyanaydı. Eski evimizde ordaydı. Eski evimizin oraya gittik. Ordan yukarı çıkınca binanın çöktüğünü herkesin oraya toplandığını gördüm. Bizde depreme doğru ilerledik bi ambulansa bindik. İçeride bi kadın şarkı söylüyordu. Çok kalabalıktı içi. Apartmanda olupta ambulansta olan insanlardan hiçbiri ölmemişti. Hepsinin durumu iyiydi. Biraz daha ilerledikten sonra biz bi yerde indik. Annemi gördüm ağlayarak ona sarıldım. Sonra babama babamın saçlarında olduğundan çok çok fazla ak vardı . Onada sarıldım. Kardeşlerimi sorunca annem deprem anında 2 tane yeni gelinin kaçırdığını söyledi. O zaman uyandım.

 • Ruyamda once artcı bı deprem oldu. Korktum 2 evladım var. Bırı yanımda bırı baska odada uyuyordu. Ardından asırı derecede sallanmaya basladı esım buyuk oğlumun yanına baska odaya gitti. Yaanımızda baska yakınlarımız vardı bırı kucuk bebegımı tutuyordu. Sallanma hıc bıtmedı ruya boyunca kelımeyı şaadet getırmekte cok güclenıyodum kekelıyodum ve bır ses ölüm böyle burnjnun ucunda işte diyordu ve ben bır anda uyandım bu arada yenı doğum yapmıs bır anneyım rıca etsem yorumlarmısınız

 • Ruyamda once artcı bı deprem oldu. Korktum 2 evladım var. Bırı yanımda bırı baska odada uyuyordu. Ardından asırı derecede sallanmaya basladı esım buyuk oğlumun yanına baska odaya gitti. Yaanımızda baska yakınlarımız vardı bırı kucuk bebegımı tutuyordu. Sallanma hıc bıtmedı ruya boyunca kelımeyı şaadet getırmekte cok güclenıyodum kekelıyodum ve bır ses ölüm böyle burnjnun ucunda işte diyordu ve ben bır anda uyandım bu arada yenı doğum yapmıs bır anneyım rıca etsem yorumlarmısınız

 • Merhaba
  Ben rüyamda ailemle birlikte evdeydim oturuyordum. Sonra lapa lapa kar yağmaya başladı dışarı baktığımızda hrlikopterler vardı ve kocaman kara bulut vardı. Babam deprem olabilir hazırlıklı olun dedi. Ben de içeriye eşyaları toplamaya gittim ve camdan diğer binaların sallandığını gördüm. İçeriye koştum ve annemin yanına oturdum camdan yıkılan binaları görüyor ve ağlıyordum. Deprem bittikten sonra camın önüne otdum. Hem ağlayıp hem de Allah a yardım etmesi için dua ediyordum. Sonra da uyandım. Cebaplardanız çok mutlu olurum. Şimdiden teşekkürler.

 • Merhabalar
  Ben rüyamda ailemle birlikte evdeydim oturuyordum. Sonra lapa lapa kar yağmaya başladı dışarı baktığımızda hrlikopterler vardı ve kocaman kara bulut vardı. Babam deprem olabilir hazırlıklı olun dedi. Ben de içeriye eşyaları toplamaya gittim ve camdan diğer binaların sallandığını gördüm. İçeriye koştum ve annemin yanına oturdum camdan yıkılan binaları görüyor ve ağlıyordum. Deprem bittikten sonra camın önüne otdum. Hem ağlayıp hem de Allah a yardım etmesi için dua ediyordum. Sonra da uyandım. Cebaplardanız çok mutlu olurum. Şimdiden teşekkürler.

 • Benim rüyamda nerede olduğumuzu tam hatırlamıyorum ama çok fazla sallanmamıza rağmen EVİMİZ yıkılmıyordu. Hayatımıza normal devam ediyorduk sadece yan binanın küçük bir duvarı kırılmıştı

 • Rüyam da evdeyiz babamın hastane den hocaları gelmiş halamla var ben tek başıma Salon da oturuyorum sonra yavaş yavaş bi sarsıntı başlıyor ben ilk olarak önemsemiyorum sonra bağırmaya başlıyor dışarıdakiler ben kalkıyorum eve bakıyorum bişey olmamış ama dışarısı biraz yıkılmış sonra karşı evlere bakıyorum ve onlarda biraz yıkılmış yorumlarsanız çok sevinirim

 • Rüyamda eski uvey kaynanami görüyorum onun evindd mutfakta bi yandan yemek yapiyor kendisi bir yandan muslugu şaril şaril açmis bulasik yikiyor sozde bende gecerken ugramak istedim ona hallerini hatirlarini sormak icin neyse evin icindeyim gozlerim eski esimi ararken cok kisa goruyorum onu sonra kacar gibi benden ortadan kayboluyor hemen ardindan mutfaklarinda yerdd kucuk bi kagit goruyorum kremsi bi renk kagitti baktim hic bisi yazmiyo çöpe atmasi icin eski ivey kaynanama vermek istiyorum oda hala şaril şaril akan musluk basinda sag elimle o kagidi cope atmasini rica ediyorum o ise sol mu sag mi hatirlYamiyorum ama eliyle elimi itti çek git burdan huzurumu kacirma diyor ve uyaniyorum uyandihimda sanki ruyayi birebir hissetmis gibi oldum

 • Merhaba rüyamda ailece ablamların evindeyiz ve baya büyük sarsıntı deprem oluyor. Ben tek başıma dışarıya çıkıyorum fakat ailem orda kalıyor ve ablamların oturduğu en üst kattan 3 kat sola yıkılıyor ben enkaz altında ailemi bulmaya çalışıyodum

 • Rüyada beyaz bir takside patronun yegeni ile yokuş aşağı inerken depremoöuyor harta araba bile çok sarsıntı geçiriyor ve benim ve ailemin oturduğu apartmanın yıkıldığını görüyorum araçtan inip koşuyorum sonra bizim apartmanın değil başka apartmanın yıkıldığını görüyorum evimin yolunu unutuyorum bazı kadınlar eski yaşadığım yeri bana tarif ediyorlar evimi ararken başka bir tanıdığın aracına biniyorum ve bir anda oğlumda yanımda oluyor ama eşimi bulmak için evimizi arıyoruz

 • Rüyamda otobüs beklerken yerin ayaklarımın altından kaydığını hissettim ve sürüklenerek yere düştüm fakat oğlum yanında yoktu oğlum nerde oğlum diyerek bağırmaya başladım sonrasında uyandım

 • Merhaba,
  Rüyamda okul gibi bir yerdeyim. Üniversite yemekhanesi sanırım. (gerçekte 3,5 yıldır mezunum ve çalışıyorum) Yanımda erkek arkadaşım var( gerçekte 3 gün sonra ülkesine dönecek) onun arkadaşlarının olduğu masaya gidiyoruz. birkaç kız var. ben kıskanıyorum ve onu kolundan tutuyorum herkes sevgili olduğumuzu anlasın diye. Sonra yemek almak için yemek bölümüne geçiyoruz. erkek arkadaşım başka bir bölüme ilerliyor. ben ve bir kız arkadaşı aynı bölümden yemek bakıyoruz. patlıcanlı kıymalı bir yemek var ben onu alıcam diyorum. tam o sırada deprem oluyor. kız önden merdivenlere yönelip koşuyor. ben de arkasından merdivenleri 2şer 3er koşarak iniyorum. herhangi bir yerin yıkıldığını görmedim ama sallantı rüya boyunca devam etti. sonra uyandım. yorumlarsanız çok sevinirim. (bu arada kızlarıda gerçekte tanımıyorum. yarım yamalak hatırlıyorum ama biri abimin nişanlısının arkadaşına benziyordu. yani çok alakasız kişiler)

 • Merhaba,
  Ben rüyamda sık sık deprem olduğunu görüyorum. Özellikle eşimle yeni evimize taşındığımızdan beri her hafta neredeyse bi deprem rüyası görüyorum. Ancak şimdiye kadar gördüğüm rüyalarda hiç eşimi ve oğlumu görmedim. Hep annem babam ve ablamla (tıpkı 99 depreminde olduğu gibi) kah kendi evimizde kah bilmediğim yerlerde depremi yaşıyoruz ve her seferinde kurtulmak ve etrafımdakileri kurtarmak için tabiri caizse kendimi parçalıyorum. Tüm rüyaların sonunda bulunduğum yerler zarar görse de kendim ve etrafım zarar görmeden uyanıyıyorum. Dün ilk kez yeni taşındığımız evin (yeni satın aldık borcunu hala ödüyoruz) depremde yan yattığını ama hiç birşey olmadan depremden sağ salim çıktığmızı gördüm. Sizce bu surekli tekrar eden rüyaların anlamı nedir?

 • Bende rüyamda yurttaydım ben yurtta kalıyorum ama çoksa emin değilim öyle zannediyorum çalışma masasının altında saklanıyorum sonra kaçmaya çalışıyorum bir kadın beni küçük beyaz bir odalı eve götürüyor. Camdan bakıyorum birsürü insan var ve ölüler oturuyorlar sallanıyorlardı Tabi üstlerinde beyaz bü çarşaf var kadın çarşafı kaldırınca görüyorum o kadar .

 • Merhaba rüyam da banyodayım ve ciplagim bir an da deprem oluyor ve sarsıntıyı birebir hissettim banyo dan koşarak ciktigimi hatırlıyorum hatta eşimin adini seslenerek uyandım rüyamdan

 • Merhaba ;
  Evimin arka odasında uyuya kalmışım rüyamda deprem olmuştu sarsıntı idi çok şiddetli gibi gözükmüştü bana hemen uyandım yattığım odada eşim uyuyordu yanına gittim uyanmamıştı onu bıraktım hemen ön odalara gidip kızımı aradım onu kaptım arka odaya tekrar gittiğimde deprem bitti hiçbişey olmamış gibi durdum yerimde çok korkmuştum ama ne anlama geliyor ki

 • Rüyamda 10yil önce oturduğumuz evde deprem oluyordu ve yanımda tanimadigim bir adam vardı adamda hocaymış. Deprem oluyor ben salavat getirmeye başlıyorum çok korkuyorum dışarıya çıkıyorum binalardan uzaklaşmaya çalışıyorum. Gökyüzüne bakınca bi kısım kırmızıya dönük bir renk almış.annem böyle havalarda deprem olur der hep o laf aklima geliyor iyice korkuyorum rüya bitene kadr yakınlarıma ulaşmaya güvenli bi yer bulmakla ugrastm. Ve bugün bulundugum şehirde deprem oldu çok etkilendim yarında nisanım var yorumda bulunursanız sevinirim

 • merhaba
  rüyamda belediye binasının önünden giderken çok uzun ve büyük bir depremin olduğunu yaşadım. insanlar kaçışıp dururken yerin yarılıp insanların altında kaldığını yada bacaklarını, kollarını kaybettiklerini gördüm. sanki bu deprem tüm ülkede oluyormuş ve çok büyük kayıplar (ülkenin ve insanların tamamen yok olmasına yakın) yaşanıyormuş gibi hissediyorum o anda.

 • Merhaba ben filiz rüyamda okul bahcesınde kuzımı almış yürürken uzun zamandır göremediğim dargın olduğum kuzarkadasımın bedenegıtımi dersı verdıgını gördüm şaşırdım o anda okul bahcesındekı bır evın duvarının saklandığını ve kumların döküldüğü nu görünce deprem olduğunu anlayıp korktum hemen kuzarkadasımı aradım çünkü diğer kızım onun evındeydı durumlarını sordum ama cevap alamadan hat koptu ve ulaşamadım halen deprem devam edıyordu ama yıkılan bir bina göremedim bu rüyayı nasıl yorumlayabılırız

 • Rüyamda evdeydim ailemle birlikte ve birden bire sarsılmaya başladık. 10 saniye sürdü.
  Rüyamın yorumunu alabilirmiyim. teşekkürler

 • Ben binanın dışındaydım kızım binanin içindeydi bi yandan deprem olurken ben kızıma bağırıyordum çok dışarı diye daha sonra binanın çatısı koptu kızım da hemen binadan çıktıktan biz koşarken arkamızda binalar yıkılmaya devam ediyordu sonra tarla gibi bi yerdeyiz biraz ortalarına doğru gittik kızımla sonra uyanmisim

 • Bu rüyayı 6 yaşında gördüm ve 20 yaşında hala hatırlıyorum. Lojmanımizin bahçesinde tüm çocuklar oyun oynuyorduk canavarlar bi anda bizi kovalamaya başladı ve tüm çocuklar binanın içine girdi en sona ben kalmışken 7 yaşındaki ablam kapıyı üzerime kapattı. Canavarlarla başbaşa kalmışken gözlerimi kapattım ve o anda deprem oldu gözümü açtığımda tüm canavarlar ölmüştü bina da yıkıntıydı ancak evimi bulabildim anneme seslendim bi amca çıkıp herkesin öldüğünü söyledi ve ağlayarak uyandım. Cevap verirseniz sevinirim anlamı nedir?

 • Rüyamda bi evdeyiz ama kimin evi olduğunu hatırlamıyorum. Yanımda annem babam teyzem oğlum halam ve bi kaç kişi daha var. Hep birlikte oturuyoruz. O sırada yeşil bi muhabbet kuşuyla oğlumla beraber oynuyoruz. Kuşu oğlum elimden almak için benimle oyun yapıyor. O arada birden elimde kan görüyorum. Kuşu oynarken öldürdüğümüzü düşünüyorum fakat kuş elimden canlı bi şekilde çıkıyor uçmaya devam ediyor.Üzerinde kan görüyorum ama kuşun yaralanan hiç bi yeri yok. Kanın nerden geldiğini çözemiyorum. Sonra birden yer sarsılmaya başlıyor. Hemen oğlumun yanına koşuyorum. Yere yatıyorum. Ama bunu sadece ben yapıyorum. Bi kaç kere deprem oluyor arka arkaya.Kimse yine tepki vermiyor. Hatta teyzem bana gülüyor ne yapıyorsun diye. Bende diyorum deprem oluyor ya ne gülüyorsun diye. Sonrasında uyanıyorum. Yorumlarsanız çok sevinirim…

 • Ben rüyamda oturduğumuz binanın yıkıldığını gördüm ama yıkılma sebebi karşımızda ki binanın en üst katı teras gibi orası kaçakmış orayı yıkmaya geliyolar görevliler herneyse yapının kenarlarına halat bağlıyorlar halatları bağlayanda kaçak yapının olduğu binanın üçüncü katında oturan engelli bi kız halatları bağlarken neredeyse düşecekti rüyamda da olsa korktum yani neyse halatlar bağlandıktan sonra iş makinası geliyor sokağa altına saçmalık buya takoz vs koyup beşinci kata kadar yükseltiyolar sonra vinç e halatları bağlıyolar kaldırdırıyolar viç sağa sola sallanıp aniden bizim binanın üzzerine yatıyo ve bizim 12 dairelik bina büyük bir gürültü ile yıkılıyor sadece en üst kat bizim oturduğumuz kat sağlam kalıyor gerisi enkaz rüya değil sanki gerçek okadar korktumki anlatamam he şimdi diyeceksinizki bu olayda deprem yok ama rüyamın bir bölümünde bu olayı deprem diye algılıyorum sanki o önceki olay yaşanmamış bina depremden sebep yıkılmış …. Lütfen analiz edermisiniz saygılar.

 • Merhaba ruyamı yorumlarsanız çok sevinirim
  Ben rüyamda deprem anında evdekileri dışarı çıkarıyorum camdan baktığımda karşıdaki binalar. Yıkılmış bizim evde de çatlaklar evdekileri dışari çıkarmaya çalışıyorum

 • Mrb değerli editör.
  Rüyamda iş yerim olduğunu düşündüğüm müstakil ve Bahçeli bir yerde nöbetimi tutarken deprem olduğunu yüksek binaların sağa sola sallandığını gördüm. Kendi oturduğum ev çok yüksek olmadığı için çocuklarımın güvende olduğunu düşündüm ve yan yattığını gördüğüm bir binaya yardım etmek için gittiğimi hatırlıyorum. Binada aileler vardı ama binaya girdiğimde hasar olmadığını hatta binanın yan yatmadığını gördüm. İçindeki ailelerle konuştuğumu hatırlıyorum. Sonra dışarı çıkıp baktığımda uzaktaki bazı binaların hasar aldığını gördüm. Kendi kendime çok şükür fazla hasar olmadan atlatıldı diyordum. Rüyayı iki gün sonra hatırladım. Haberci rüyalar olduğunu okuyunca endişelendim. Rica etsem rüyamı yorumlayabilir misiniz. Şimdiden çok teşekkür ederim. Sağlıcakla kalın…

 • Merhaba,
  Ben rüyamda evde ailemle otururken camdan evimizin üstüne doğru bir binanın yavaş yavaş düştüğünü görmeye başladım ve deprem oluyor diye bağırıp ailemle birlikte merdivenlerden koşarak dışarı çıktık. Dışarı çıkıp baktığımızda meğerse ords bir inşaat varmış ve eve çatı gibi bir mekanizma yerleştiriyorlarmış vinç gibi bir aletle. Onu da takarken sallanıyormuş bende o kısmı görüp deprem zannetmişim. Ailem rahatlayıp yanlış anlamama hafifçe gülüyorlar. Rüyam bu kadar, anlamı nedir acaba?

 • Ruyamda karli bi yerde cok kar var ama o karin icinde bi okul var deprem oluyor sonra o okul yavas yavas yikiliyor sonra ikiye bolunuyor kactigim heryerde deprem oluyordu

 • Merhabalar, rüyamı tam olarak hatırlayamadığım için hatırladığım kısımları anlatacağım. Rüyadaki ev kendi evimdi bir odada aile fertlerinden biri (annem veya abim hatırlayamıyorum) ile konuşurken içerideki aile fertlerinden birisi 8.9 deprem oluyormuş dedi bulunduğumuz yerde. O an yerin sallandığını hissedip kafamı pencereye çevirdim ve şimşekli fırtınaya benzer korkunç bir hava gördüm. Hatırlayabildiğim tek detay evin yıkılmadığıydı fakat çok ürkütücü bir şekilde sallanmasıydı. Bilgi verirseniz sevinirim. Teşekkürler.

 • Ruyamda bilmediğim bir apartman dairesinde bazı aile fertlerimle birlikteydim önce bi sarsıntı oldu baya şiddetli bi sarsıntı ama hiçbir şey olmadı eve. Camdan dışarı baktığımda yerin yarıldığını ve duman cıktıgını gördüm (gayzeri andırıyordu). Tam o sırada kulakları sağır edecek turden tiz bir ses ile birlikte ikinci sarsıntıyı yasadık. Bu sefer daha şiddetliydi sağa sola savrulurken çok rahattım sadece Allah diyordum ve sarsinti devam ederken gözlerimi açtım. Yorumunuzu bekliyorum şimdiden teşekkurler..

 • Rüyam da Oturduğumuz binanın karşısında ki sıra sıra olan binalar depremde ilk sarsılıp yan yatıyor ve daha sonra yıkılıyordu

 • Rüyamda bir komşunun evinde görüyorum ve bulunduğu yer teras kat çok yüksek usta balkonu tadilat yaparken birden bina sallanmaya başlıyor ve devriliyo biz oradan sağ çıkıyoruz hemen evime doğru yöneliyorum boşluk bir arsada bı çukur açılmış su kaynıyor yürürken yere bakıyorum çimenler yanıyor kendiliğinden sonuyo ve kar oluyor ve çok korktum

 • Rüyamda bir otobüsün içinde annem ve teyzem ile yoldaydım. Karşımda dağların üzerinde çok fazla ev vardı. Birer birer hepsi yıkıldı. Çaresizdim haberlerde bulunduğum bölgede büyük depremlerin süreceğini öğrendim. Kurtulmak için yapabileceğim hiçbir şey yoktu

 • Sık dık rüyamda evimi yandığını görüyorum. Ben dışarıdan görüyor içeridekilere ulsşmak için bağırıyorum ama sesim çıkmıyor.

 • Rüyamda ben annemin babasının evindeydik binada oturioduk birden deprem oldu ama dışarıya bakmioduk öyle bi sallaniodu ki bina beşik gibi sallaniodu yani sonra ben diodum hadi inelim aşşağıya çıkalım buradan sonrasını da hatırlamiorum ama üzücü bir olay yaşanmadı sadece çok panik yaptık bina yıkılmadı ama….Teşekkürler Cevaplarsanız eğer sevinirim ……

 • Memleketim dışında İstanbulda okuyan bir öğrenciyim.Ruyamda İstanbulda ki evimde ev arkadaşlarım yoktu ablam ve kardeşim benimle birlikte 3 kisiydik.İlk baş deprem olduğunu hissettim ve bina yavaşça çökmeye başladı ama hepimiz kurtulduk. Ben bu rüyaya çok takıldım ne anlama geliyor acaba?

 • Merhaba rüyayı dün akşam saat 19.00 21.00 saatleri arası gördüm.Rüyamda yerin sallandığını hissediyorum deprem oluyor eyvah diyorum ama çok korkmuyorum ege bölgesinde yaşıyorum daha öncede artçı depremler olduğundan alışkınım.daha sonra birden ev öne doğru eğilip devrildi herhangi biryer yıkılmadı bana birşey olmadı ve.sonra başka gördüm yine apartmandayım bizim asansörümüz yok fakat yapılmış dört yanı açık yukarı çıkarken bir bakıyorum açıktayım korkuyorum düşmekten ve uyandım.

 • Ruyamda eskiden oturdugumuz evde kiz arkadasima sariliyorum. Deprem oluyor. Evi dışardan bir kisminin yikildigini goruyorum

 • Merhabalar umarım benimde mesajımı görürsünüz şuanda inanılmaz korkuyorum annem ablam ve şuanda 5 aylık olan oğlum kendi evimdeyim önce annemi yatırıyorum ışığı kapatma korkuyorum diuiyor tamam diyorum kapısınıda açıyorum sonra ablama bakıyorım oda yatmış en son ben salona geçiyorum birde anda yanımda oluyorlar be benim kucağımda oğlum deprem oluyor diyorum ama resmen önce doğru gidiyoruz böyle bir sarsıntı yok fakat işin garibi ben hiç korkmuyorum sonra panik yapıyoruz herşeyi alın herşeyi üst üsttw alın hava soğuk diyorum oğlumusa sarıp bir anda o bölümü görmedim asansöre binmişiz iniyorum ben kapı kapanmasın diye önünde duruyorum eşyaları çıkarıyoruz bunarada eşimim evde paraları varmış deste deste ben diyorum şimdi hırsızlık çok olur diyor onları topluyorum yanıma alıyorum o asamsörden çıkarken orda bekleyen hırsızı görüyorum ve içimde çık al ne bulucaksan diyorum paraları aldığım için kendimi tebrik ediyorum. Sonra bir anda bir otelde oluyoruz ve oğlumu başka bir aileye veriyorlar kabul ediyorum tam otelden çıkıyorlar arkalarından fırlıyorum havada yağmur çiseliyor durun diyorum eşim vazgeçti oysa ben vazgeçtim önden bir karı koca koşuyor hadi diyorlar bebeğimi tutan adam da ilk eşim diyorum polis çağırıcam neyse ben takip edip oturdukları evin camından içeri giriyorum ama çingene mahlleesi yeşil bir bina kadınlara diyorım ki nerde çocuk e bıraktık ya senin yüzünden diyip beni sokağa çıkarıyorlar ellerinde kalemler başlıyorlar bana işkence etmeye gözlerime bastıra bastıra kalemlemyüzüme bişeyler çiziyorlar ağlıyorum canım açıyor diyorum bardak resmi çiziyor bir anda uyandım o kadar kötüyüm ki zaten panikmatak hastasıyım kesin kötü bişey olucak demi ??. Ne olur cevap verin ne olur

 • Rüyamda deprem oluyor bir evin duvarı yarıdan iki parça halinde yıkıldı ve yerden Su kaynıyordu ama ev benim oturduğum şu an oturduğum ev değil eski bir ev biz yasiyormusuz o evde

 • İyi günler.Rüyamda marmara bölgesinde önce 4 küsür sonra 6 küsür daha sonra da 7.3 şiddetinde deprem olduğunu gördüm.Ve en son oluşan deprem sonucunda da mersindeki evimizde de ufak bir sarsıntı oldu.Ve ben mersindeki evimizde annemle oturuyordum rüyamda.Bu rüya ne demek oluyor

 • İyi günler.Ben rüyamda annemle birlikte mersindeki evimizin salonunda oturuyordum.Sonra Marmara bölgesinde önce 4 küsür sonra 6 küsür en son da 7.3 şiddetinde deprem olduğunu gördüm.En son 7.3 şiddetindeki deprem mersindeki evimizde de ufak bir sarsıntıya neden oldu ve ben uykudan kalktığımda sanki göğsüm sıkışmış gibi hissettim.Bu rüya ne demek oluyor

 • Merhabalar.ben rüyamda gece saatleri kızımla caddede yürürken bayan arkadaşima rastlıyorum.nasilsin fln derken birden sarsilmaya başlıyoruz.ben onun yaptigini saniyorum.napiyosun abla diyorum.bisey yok bişey yok tamam diyo.bikac saniye sonra tekrar sarsilmaya başlıyoruz daha şiddetli.niye yapıyorsun abla ya diyorum.oda bana deprem oluyor korkma bişey yok bişey olmicak diyo.ben kızımın elinden tutuyodum zaten ama o sarsıntı sırasında içimi bı korku kaplıyor ve gözlerimi kapatıyorum.acabilsem daha çok cekicem kızımı yanıma ve sarilicam bişey olmasın diye.ama açamıyorum gözlerimi.arkadasim o sırada bana sen çocuğunu koru gözlerini aç diyo.aklim onda olmasına rağmen içimdeki korkudan nedendir bilmiyorum açamıyorum.sonra hemen uyandım korkuyla ..tekrar yattım bu seferde karabasan bastı.tekrar kalktim.isigi açıp yeniden uyudum bı sure sonra.bu ruya acaba bana aklımdaki bı takım kararlar için bı isaretmidir .oyleysede anlamı nedir.tesekkurler

 • İyi günler.Rüyamda bir anda deprem oluyor depremle birlikte yan bina yarıdan yıkılıp bizim binanın üzerine devriliyor.Bizim bina da o şekilde yarıdan devrilip başka binaya dayanıyor.O şekilde kalıyor kurtuluyoruz.İşin garip tarafı deprem olduktan sonra bina yıkık şekilde bulunduğum odadan çıkıp mutfağa gidiyorum ve ailemin yemek yediğini görüyorum.Hatırladığım kadarıyla böyleydi.Teşekkür ederim

 • Merhaba rüyamda 5 aylık yeğenimin uyurken uykusundan bir anda korkarak bağırarak uyandığını gördüm ondan bir iki gün sonra deprem oldu anneme rüyamda küçük çocuklar depremi hisseder yiğenimde geçen gün rüyasında bu depremi hissetmiş biz anlamamışız diyordum sonra günlerce evin yanında kurduğumuz büyük çadırda kalıyorduk artçı depremlerin olmasını bekliyorduk ama hiç olmadı

 • Merhaba. Aile apartmanında oturuyordum. Evlendim başka bir şehirde yaşıyorum. Babamın evine gittiğimde evde çok uzun süreli sarsıntılar oldu. Büyük bi sallantı. Ev yıkılacak sandım. Hepimiz elimizi başımızın üzerinde birleştirip bir yerlerde saklandık. Küçük kardeşim dediklerimizi pek yapmadı ama o korkmuyordu. Ben çok korktum. Bi alt katta anneannem ve teyzemler yaşıyordu. Teyzem de evli cr başka şehirde yaşıyor. Anneannemin evinin duvarları kararmış, yerlerde çatlaklar vardı. Televizyon patlamamış ama patlamış kadar karartmıştı etrafını. Neyi ifade ediyor acaba bu rüya.

 • Rüyamda evde bulunduğum halde; içinde bulunduğum dairenin ve binanın ciddi bir sarsıntı geçirdiğini gördüm. hemen küçük çocuğumu kucağıma aldım ve salavat getirerek, camdan dışarı baktığımda, her yerin ve ağaçların kar yağmış olduğu ve bu sarsıntıdan dolayı ağaçlarda biriken karların yere döküldüğünü gördüm. Çok şükür sarsıntı geçti ve evde ve civarda herhangi bir yıkıntı yada hasar yoktu. Ciddi bir korlu ve endişe ile uyandım.

 • Merhaba normalde niğde de yaşıyoruz ben gümüşhane de üniversite okuyorum ve rüyayı gümüşhanede gördüm. Rüyamda niğde de oluyorum evden dışarı çıkıyorum çıktıktan kısa bir süre sonra daha aşağı ana yola inmişim bizim binalar yüksekte kaldiği icin arkaya bakimca gozukuyor. Bizim binanin solundaki bina bizim binanin ustune yikiliyor bunun etkisiyle de bizimki de bi yan binanin ustune derken orda 4-5 bina yikiliyor. Sonrasinda yaralilar icin acil kan toplama araci geliyor ben hemen kan vermeye kosarak gidiyorum. Sonra orda enkazda ailemin sağ kurtulduğunu ayakta olduklarını görüyorum. Yorumlar mısınız?

 • Rüyamda bir arabadayım birileri de var tamam kim olduğunu hatırlamıyorum ondan sonra yolda giderken yolu yıkılmaya başlıyor ve biz kurtuluruz hiç endişe korku duymuyorum yürümeye başlıyoruz insanları toplamaya çalışıyoruz yollarda yemek topluyoruz topladığımız yemekler için bir yer var oraya gidiyoruz içinde en yakın arkadaşım var biraz aileler var ve kavga ettiğim biri de geliyor ve ben ondan rahatsız oluyorum tekrardan içeri gidip arkadaşlarının yanında oturuyorum evlerden çok yollar yıkılıyor evler yıkılıyor biz de bunlardan su topluyoruz yemek topluyoruz ve bir barınak gibi bir yerdi evet

 • Öncelikle merhaba rüyamda yolculuk yapıyorum bir arabadayım beyaz bir araba yolun ortası yoruluyor ve bazı insanlar düşüyor bir adam olduğunu sanmıyorum ondan sonra biz arabadan iniyoruz çoğu yer yıkılmaya başlıyorlar piste yürümeye başlıyoruz her yer yıkılmış sonra olur yürüyüşümüz yemek topluyoruz çoğu yemek topluyoruz topluyoruz bir yere gidiyoruz barınak gibi ama barınakta benim tanıdıklarım var bizim ev gibi ondan sonra arkadaşım geliyor baya kalabalık herkes bütün odalar dolu soru konuşmadığım biri de geliyor Ortamda gerginlik oluyor ama bu sonra ben burada durmam diyip gidiyor ben kendi evime gideceğim diyor ben de arkadaşımın yanına tekrardan oturup bununla sohbet ediyorumAma hiç endişe duymuyorum sadece sevmediğimi insan gelince biraz ortam geriliyordum sinirleniyordum ama gidince düzeliyor

 • Ben rüyamda deprem olduğunda yaşli babamı kurtariyorum yaşlılığından dolayı ayakları agrıyordu ve çok yavaş yürüyordu ben onu kucağımda taşiyarak kurtardım ve sonra babam biraz gençleşmiş sakalını tiraj ederken yüzlerinde gülümseme var mutlu ve bana teşekkür ediyor

 • Meraba ruyamda bi bankta oturuyorum once bank hafif sallaniyor sonra sonra buyuk bi sarsintiyla deprem oluyor surekli namaz kildigim cami ve bi binanin yikildigini goruyorum Allah Allah Allah diye bagiriyorum ailem icin endiseleniyorum cok korkarak uyaniyorum hala erkisindeyim

 • Merhaba ismim kadir rüyam da deprem oluyordu baya sarsıntılı bende babamı kurtarıyordum aldım babamı çıktım kurtulduk. Rüyam böyle yorumunuz için teşekkürler

 • Merhabalar ;
  Kendi evimizde büyük kızımın “anne deprem oluyor “ dediğini duyuyorum. O anda bende depremi hissediyorum. Çok gerçekçiydi. Korkunçtu. Çocukları bulmak için odalara bakıyorum. Bir oda da erkek yiğenim ve yanında başka tanımadığım bir erkek çocuk var. Kızlarımı bulup dönüştede yiğenimi ve diğer erkek çocuğu alırım diye düşünüyorum.O sırada küçük kızımın ağladığını duyuyorum. O sıradaki düşüncem bütün çocukları yanıma almak. Bişey olucaksa da benim yanımda olsunlar diye düşünüyorum. Daha sonra küçük kızımı buluyorum. Kucağıma alıyorum. Tam o sırada artık bina yıkıldı yıkılacak ve kelime-i şahadet getiriyorum ve o sırada uyandım. Yorumlarsanız çok sevinirim.

 • Merhaba ben serpil güler
  Rüyamda annem ve babamla annemşerin evindeydik. Bir anda ev tepetaklak oldu ama bir yerin dağıldığı bile olmadı. Zaten depremde yukılırken uyandım korkup…

 • Merhaba ben serpil güler
  Rüyamda annem ve babamla annemlerin evindeydik. Bir anda ev tepe taklak oldu ama ev dağılmadı yıkıntı da görmedim. Zaten birden uyandım korkup…

 • Ruyamda evde otururken bi anda her yer sallaniyor ama ailecek duymuyoruz sonra annem asagi kosun herkes asagida diyor deprem olmuş bende babama diyorum baba aşağı inek deprem olmus diyorum bana bakiyor ve bana kizmaya basliyor brndr gelmezsen gelme diyorum ve kovaliyor beni cok merak ettim

 • Dun aksam aglayarak yattim ve uykuya dalarken allahım meleklerini benden eksik etme bana herseyin hayırlısıni nasip et diye uyudum.uyandigimda deprem ruyasi gordugumu hatirladim.ilkokuldan 3 arkadasimla beraber okuldan kactik onundeki bahceye atladik ve kosarken agac kokunun yerinden oynayip ice battigini gorduk ben deprem oluyor diye bagirdim ve dua ederek kostum.arkamdan bir arkadasim daha duama eslik ediyordu ve hizimiz gucleniyordu.adeta canavar gibi kosuyorduk ve butun kisa yollardan cikariyordum onlari.tam okuls girerken kucuk bir kapidan bor baska arkadasim yerde 5 tl var diyor sen buldun sen al diyor.bende sen gordun senin diyorum.iceri girerken kapi acik kalsin diyorum.aynen diyorlar ve ruya bitiyor.sizce neye yorumlanir?

 • Merhaba, dün gece gördüğüm rüyamda, arka arkaya depremler oluyordu ve kaçıyorduk yıkılan yerlerin sadece tozunu görüyordum, bir grup insanla beraber kaçtığımızı görüyorum ve ben tuğlalı boş inşaatların alt katlarına sığınıyorum, yandaki inşaatlar yıkılıyor ama benim sığındığım beni koruyacak kadar sağlam kalıyordu ve her defasında kurtuluyorum ve o kadar çok deprem oluyor ki arka arkaya yenisinden de kaçabileceğimi ve kurtulabileceğimi düşünüp hiç korkmuyorum.Pek rüya görmediğim için merak ettim manasını yorumlarsanız sevinirim. İyi günler.

 • ben rüyamda askeri evde içerisinde deprem oldu bina üstüme sıkıldı ben binanın kapısında kurtuldum beni uyandıran telefon oldu arayan serhat abi di yağız sana iyi birde kötü haberim var dedi bende iyi haberi şöyle abi dedim bilgisayar yapılçakmış kötü haber ise 1250 tl para sikişmiş

 • Kooperatif tarafından yapılmış çok katlı bir bina ve bu bina da bir tanıdığımız oturuyor. Ben o kişiye gitmişim kalmaya. Sonra birden deprem başlıyor ama çok şiddetli evin yaylandığını bile hissediyorum. O an kaçacak saklanacak yer ararken deprem bitiyor. İçimden şunu geçiriyorum, bu ev kooperatif evi sağlam değil ve ben depreme burda yakalanıyorum. Allahım şansa bak diyorum. Sonra ev sahibine hadi alacağın değerli şeylerin varsa al kaçalım diyorum. Sokakta yıkıntı yok. Birden annem ablam tanıdığımız ve ben bir yerde oturuyoruz ve ben onlara depremi anlatıyorum. Sonra uyandım. Yorumlarsanız sevinirim. Teşekkürler

 • ben rüyamda köyümün etrafındaki dağların önce şiddetli kar yağdık tan sonra şiddetli bir gürültü ile yer sallanmaya başlıyor ve benim ailem sülalemdeki herkes ovalara karşı kar yağmayan dağlara kaçmaya çalışıyor bir tane hamile kadin dağa tırmanmaya çalışıyor evinin önünde küçük oğlunu unutuyor sonra bağırmaya başlıyor Miraç Miraç diye çocuk kapinin önünde ağlamaya devam ediyor bende o sırada bir çocuk artık benim yeğenim mi başka birinin oğlumu bilmiyorum hatırlamıyorum onu alip motorsiklet le kacmaya çalışıyoruz lakin ben yüksek bir tepeye çıktıktan sonra arkama bakıyorum ki köyüm dağlardan kopup gelen çığ ın altinda kalıyor kurtulan yada ölen leri tam görmüyorum ama her yer yıkılıyor heryer harap olmuş durumda deprem her yere Zarar vermiş evler yıkılmış falan sonra ben geri dönemeden uyanıyorum sonrasını da hatırlamiyorum bu rüyamda ne anlatmak istiyor ben anlamadım açıklarsaniz sevinirim inşallah kötü bir durum değildir.

 • Merhaba

  Bende Birdendire annemin evin içinde şiddetli bir biçimde deprem oldu o sırada tanımadığım biri beni ölümle tehdit ediyordu deprem olunca Allahım iyi ki oldu deprem insanlar zıvaladan çıktı kendine gelsinler artık dedim. hepimiz evin ön küçük balkonundaydık tanımadağım kişilerde vardı. Hepsi ne yapıcağını şaşırdı ve ben hepsini tek tek ellerinden tutup ordan çıkardım çok korkunçtu çok korktum bir tek babaannem kaldı deprem oldu diye her yer toprak içinde elinde süpürgeyle süpürüyordu ama hala deprem devam ediyordu hadi babaanne bu tarafa gel yıkılıcak aşağı düşücez diyordum hala süpürmeye devam ediyordu sonra zorla onu çekeleye çekeleye sürükleyerek içeri soktum. Daha sonra mekan değişti babamın arabasına tanımadığım kişilerle bindim ve kaçıyoruz arabayla deprem olduğu için yollar kapalı herkez arabadan inip ellerimizle tıkanmış yolu açıyorduk daha sonra tekrar mekan değişti benim kendi evim yıkılmamış yeni yapılan binalar paramparça olmuş insanlar evsiz kalmış

 • Rüyamda babamla tv da futbol maçı izliyecektik kamera tribünleri çekerken birkaç saniye durgunluk oldu ve herkes sustu sonra kale arkasındaki tribün yıkıldı deprem gibi bişey oldu herkes içine gömüldü ben çok şaşırdım ve aģladım rüyamda

 • Rüyamda herkes deprem olacağını biliyor anons falan ediliyor ailem le beraber duruyoruz sımsıkı Allah diyoruz ya hepimizi alsın yada hepimiz yaşayalım aneanemde bizde oluyor ama o uyuyor aldırış etmiyor tuaf herkes bı koşuşturma ekmek falan derdindedir dışarda bide ben sarsıntıyı hissediyorum sağlandığını sadece annemin dizine yatyorum nolur yorumlayn

 • 1.rüyamda ben evde değildim babam kardeşim ben evde annemin olduğunu biliyordum ve geniş bir yol vardı babam araba ya koştu çok hızlıca gidiyorduk baktığımızda su boruları patlıyor deprem oluyordu ben anneme birşey olmasın diye dua ederken ağlayarak uyandım 2. Rüyamı şimdi daha yeni gördüm oda biz evdeydik 1 şaka gibi birşey yapıyorduk babamla sonra karşı apartmandan siren sesleri ve kırmızı ışık geliyordu ama nedense sanki deprem olduğunu biliyordum karşı apartmanın yan duvarı bizim binanın depo kısmına düştü ve ev yanı apartmanımız çökmeye başladı babam yanımda annemde yanımıza gelirken 2 sininde tam kafasına beton düştü ama kardeşim yoktu ben çarşıya doğru kostum ve kardeşimi buldum ona annem babam oldu dedim inanmadı giderken sabah oldu ve bizim sokakta sağda 2 3 ev hariç soldaki bütün ve sağdaki diğer evlerin hepsi üst katları yıkılmıştı ama çökmemişti ve annem babamın üstündeki beton yok olmuş annem ve babam çıkartmaya donusmusdu yanı yoktu çok korktum uyandım ve ağlamadım bunun anlamı nedir ?

 • Meraba kiz kardesim Beni ruyasinda gormus biz bir evdeymisiz Annem’in tads kiz kardesimin deprem oluyomus hepimiz bir odaya siginmisiz cocuklarimizla disarisi simsiyahmis cocuklar korkmasin diye perdeleri kapatmisiz kardesim bana abla Ben bir disari bakim Demis perdeyi actiginda evlerin su misali akip gittigini gormus o Arada benim uzerime bisey yikilmis kiz kardeslerim Fermat etmeye baslamis dilek ablami kurtarin demeye Beni kurtarmaya calismislar ve kardesim orda uyanmis

 • Rüyamda şu an oturduğum evdeyim ama evin içi değişik daha güzel bir ev hepimiz evdeyiz deprem olmaya başlıyor ev sallanıyor baya şiddetli 11 katda oturuyoruz şu an resmen ev birinci kata kadar inip yerin altına doğru yeniden yukarı normal haline dönüyor devamlı sallantı hissediyorum tıkılma yok fazla korkmuyorum dua ettiğimi hatırlıyorum hiç bir zarar görmüyoruz o kadar sallantıda bir şey olmuyor uyandığımda çok etkisi altında kaldım gerçek olmuş gibiydi

 • Rüyamda deprem oluyordu. Ben dışarıdaydım. Bizim ev hariç neredeyse her ev yıkılmıştı.

 • Merhabalar, rüyada kendi evimizdeyiz dördüncü katta. Annem ve ben varız birden deprem olmaya başlıyor, evin içinde biraz geçer mi düşğncesiyle bekliyoruz ama hayır geçmiyor hatta ayakta zor duruyoruz. Derken ben balkona çıkmak istiyorum yıkılan ev varmı diye annemde çıkıyor benimle birlikte deprem devam ediyor. Evimiz açık arazide bir kaç apartman var etrafımızda, komşularımızın apartmanı yıkılmaya başlıyor o sırada bizim ev son bi üst(son) katı kopup yıkılmaya başlıyo ama sadece son kat. Annem o ara guyya evcil kuşumuz varmış onu kafesinden salıyor balkonda. Dikkat et kenara gel deprem uzun sürmeyecek anne derken tabi bağıramadan birşeyler tutuyo sesimi sanki. Annem dengesini kaybedip kuşu saldıktan sonra düşüyor. Ve sağ tarafımız komple denizmiş rüyada annen denize düşüyo ve akıntıyla ilerlemeye başlıyo uzaklaşmaya. Ben peşinden aşağı inip kurtarmak istiyorum ama yine bişeyler engel oluyor ve bi türlü inip kurtaramıyorum bu şekilde bitiyor. İnanılmaz etkilendim korkulu ve hüzünlü uyandım. Annemi kaybetme korkusu. Rüyamı sabah saat sekiz gübü gördüm uyandım. Teşekkür ederim…

 • Boş bir inşaatın içinde tek basima dolaşırken deprem oluyor .önce küçük bir sarsıntı oluyor geçti galiba derken çok şiddetli bir sarsıntı başlıyor ve bina ben içindeyken yıkılmaya başlıyor.kendini yere atıyorum çok kısa bir sürede bina yıkılıyor ama bana hiçbirşey olmuyor yerden kalkıyorum.

 • rüyamda büyük bir deprem oluyor ve oturduğum ev yuvarlanarak denize doğru düşüyordu korku içinde uyandım ve hala etkisindeyim

 • Ben ruyamda evde görümcem çocuklarım ve ben vardım çocuklar tv izliyordu biranda kısa bir deprem oldu o anın şaşkınlığıyla birdaha olursa ve daha uzun sürerse dısarı cıkarız dedik bidaha oldu yine kısa surdu ama duvarda bir catlak olustu 4. katta oturuyoruz ben bisey icin catiya ciktim olursa buraya cikariz diye dusundum ben catidayken yine oldu gorumceme bagirip cocuklari ya balkona yada yukari cikarmasini soyledim ben eve indim busefer daha siddetli ve uzun surdu hemen uzerimi giyindim oglum uyukluyordu kizima da hemen giyinmesini soyledim evden cikmadan uyandim yorumlarsaniz cok sevinirim

 • Rüyamda yatağımdağım Bi sallantı hissettim ve deprem oluyor dedim ondan sonrada uyandım. Ne anlama gelir

 • Merhaba. Ben rüyamda en yakın arkadaşımla beraber deniz kenarında maç izliyoruz. Bulunduğumuz yer büyük bir köprünün ayağının altında bir kafe. Maçı izlerken gözüm birden denize takılıyor. Kıyıya baktığımda orta büyüklükte bir balığın suda atladığını görüyorum. Ardından daha dikkatli bakınca daha büyük bir balığın ( hatırladığım kadarıyla köpek balığıydı ) kıyıya doğru yüzüp onu avlamaya çalıştığını görüyorum. Ben bu olanları izlerken önce küçük bir sarsıntı başlıyor ve arkamda 40 – 50 yaş aralığında bir adam deprem oluyor diye bağırıyor. Tam bağırdığı esnada sarsıntı kuvvetlenip kıyı bölgesindeki yerler parçalanıp gömülmeye başlıyor. Bende o parçalardan birindeyim. Hızlı bir şekilde tam gömülmeden çıkıp kaçmaya başlıyorum. Her yerde koşuşturan insanlar vardı. O karışıklığın arasında arkadaşımı bulup beraber kaçmaya başlıyoruz. Biz kaçarken deprem giderek şiddetini arttırıyor. En sonunda kalabalığın arasından sıyrılıp ara sokaktaki mahallelerden birine giriyoruz. Etrafıma baktığımda yolların bir kısmı parçalanmış yarıklar mevcut. Ama evlerde hiç hasar yok yerinde duruyorlar. O sırada arkadaşıma “ben kaçarken telefonu kafede bıraktım telefonun yanındaysa verde ailemi arayayım” dediğimde rüyadan uyanıyorum. Ve bu rüyayı aynı şekilde aynı şartlarla 2. kez gördüm

 • Rüyamda Babaannemlerin evine tatile gidiyordum elimde fıstık vardı fıstık yiyordum çöpünü binada bulunan karton kutunun içine atıyordum sonra Baba annem bana fıstık uzatıyordu ama ben elimde var diye almıyordum sonra elimden tutuyordu beni evin koridorunda yürütüyordu sol taftaki bir odayı işaret edip diyordu ki bu odada su var bak istersen sonra ben odaya girerken ilerlerken babaannem dur diyordu kafamızi yukarı kaldırıp baktığımızda Avize’nin Çok şiddetli bir şekilde sallandığını gördük Sonra yere düştük sırt üstü hala babaannem ile eleleydik sallandık sallandık sonra babaannem elimi tut beni tut bırakma tarzı bir şey söyledi daha sonra babaannemi deprem götürdü binanın sağ tarafı yani babaanenin bulunduğu bölüm sanki top yuvarlaniyormus gibi bina sağ taraftan gitti ben hâlâ itiydim aklından sıra bende diye geçirdim ve gözümü kapattım daha sonra uyandım

 • Ben ruyamda evde arkadasim deprrm oluyor kacalarim ama vucutum sanki donuyor surune surune binadan cika biliyorum sonra kaciyorum binada yangin ve ust tavanlari dokuluyor ben uzaktan seyr ediyorum sonra evime giriyorum esya almaya benim evimden baska her kesin evi yaniyor cikista bi tanimadigim erkek bana beyaz celeng gul veriyor bende onu topraga gomuyorum döküyorum ne ola bilir cok ama cok merak ediyorum

 • Merhabalar ruyamda evde deprem olduğunu hissettim disari ciktigimda bazi binalar yikilmisti fakat bizim binaya bisi olmamıştı is yerine geldigimde karsimizdaki yuksek binlarin bazılarının yaridan itibaren yikildigini gormustum ama ne hikmetse ven cok sakindim ve pek korkmuyodum. Cevap verirseniz sevinirim 🙂

 • rüyamda deprem oluyordu pursaklar/ ankarada depremde sarsıldık korktuk sonra haber geldi sadece okul yıkıldı deprem etkisiyle sonra rüyağımda tanıdığım arkadaşımla gezdik ne anlama geldiğini öğrenmek istiyorum sadece okul yıkılıyodu lise okulu(dede korkut anadolu lisesi) gerekirse hemen bulurmusunuz ne anlama geldiğini 🙂

 • Merhaba ben rüyamda kendi evimdeyim bebeğimi emzirirken birden deprem olmaya başladı ve yan duvar üzerime yıkıldı ama ne bana ne de bebeğime birşey olmadı bunun anlamı nedir cevap verirseniz sevinirim teşekkürler şimdiden.

 • Rüyamda bizim bina sallanıyor deprem oluyor. Ben babamla mutfakta oturuyorum. Geri kalan annem ve kardeşlerim uyuyor. Bizim evin tarafı yani yan dairenin olduğu kısım depremde yıkılıyor. Gözlerimle görüyorum yıkılırken, Panikle herksi kaldırıyoruz. Evde biraz eşya alıp gitmeye çalışıyoruz. Korku ile
  Çok hissettim bu rüyayı çok korktum.

 • Şehir dışında öğrenciyim, memleketimde geldiğimde kız arkadaşım değişik tavırlar sergiliyor hayatta yapmayacağı şeyleri yapıyor. Tartışıyoruz kavga ediyoruz falan en sonunda barışır gibi oluyoruz o ara tartışmanın içimde biriktirmiş olduğu sinirle gökyüzüne ” yeter lan” diye bağırıyorum. Kalabalık susuyor herkes bana bakıyor ve deprem olmaya binalar çökmeye insanlar kaçmaya başlıyor. Ben sevgilime zarar gelmesin diye onun üstüne yatıyorum başını gözünü elimle vücudumla korumaya çalışıyorum. Deprem olmaya devam ederken defalarca kelime-i şehadet getiriyorum.

 • Merhaba ben Ali rüyada arkadaşla oturuyorum ve ben arabanın içinden nar aldım iki tane yedim ve kusmaya başladım ne anlama geliyor

 • Rüyamda evde dururken şiddetli bir şekilde sallanmaya başlıyoruz sonra bina yıkılmaya başlıyor babamla beraber dışarı çıkıyoruz sonra etrafta devasa binalar var ve hepsi yıkılmaya başlıyor nereye kaçsak bir bina yıkılıyor ama çok gerçekçiydi birebir yaşadım sanki babamla beraber sürekli nereye gitsek bir yer yıkılıyor böyle geniş bir alan bulmaya çalıştıkça her yer daralıyor ölmekten korkuyoruz tam deprem yavaştan sakinlerken uyanıyorum babam yada ben rüyada ölmüyoruz çok değişikti uyandığımda gerçek sandım biran

 • Merhaba ben rüyamda rüyamda deprem olduğunu evimizde hissettim bu oda kadınlar oturuyor bende o oda giriyorum kapıyı kapatıp yere oturuyorum sonra bir kadın bana deprem oluyor dedi perdeye bak dedi baktım perde çok şiddetli sallanıyor du bende dedim yok ben kapıyı kapattım ondandır sonra yerin sallandigini hissediyorum koşarak diğer oda da annemin yanına gidiyorum annem yerde baygın yatıyor bende onu uyandiriyorum ağlayarak uyanıyorum bir kaç gündür böyle kabuslar görüyorum geceleri hiç uyuyamıyorum saat aralıklarıyla uyanıyorum hep yardımcı olurmusunuz lütfen.

 • Rüyada 6 odalı büyük evde yaşadığımızi ama daha önce o evin deprem sonucu hasar gördüğünü ama yinede o evde kalmaya devam etık bunun anlamı ne

 • Merhaba. Ben ruyamda annemle evdeydim, sonra hoslandigim cocuk evimize internet kablosunu duzeltmeye geldi( buna ruyamda cok sasirdim, cunki kendisi tip fakultesinden mezun oldu). Sonra deprem basladi, her yer sallandi, pencereden baktigimda evler yikiliyordu, annem biyerlere saklandi, ve bana da masanin altina gecmemi dedi. Ben cok korkmustum, bazi esyalar kafamiza ucuyordu, masaya yaklasdigimda cocuk bana sarildi ve her sey gecicek dedi. Bir az sonra deprem bitti(cok guclu depremdi hissede biliyordum). Sonra evimize baktim cok az yerlerde hasar vardi ve ben buna sevindim

 • RUYAMDA EVDE ANNEM BABAM İLE OTURURKEN ANİDEN DEPREM OLUYOR VE BİZ KOLTUKLARDAN AŞAĞI İNİP KORUNMAK İÇİN SAKLANIYORUZ.O ESNADA DA SALAVAT GETİRİYORUZ.

 • Merhaba, rüyamda deprem oluyor. Ama evimiz sallanmak yerine yola doğru kayıyor. Bende bu durumu kendimi korumaya aldığım koltuğun arasından adeta bir otobüsü ilerlerken izleyen muavin gibi görüyorum. Ev yıkılmıyor. Yola kayıyor sadece. Sonra bütün aile fertleri buluşuyoruz. Ben evden eşyalarımı almak için yavaşça eve çıkmaya çalışıyorum. Çıkıyorum ama birtürlü doğru odayı bulamıyorum. Bunu birkaç kez deniyorum. Eşyaları ararkende sürekli yeni aldığım ayakkabıyı ( rüyamdayken yeni aldım diye hissettiğim) arıyorum ve bulamıyorum. Sonra bizim gerimizdeki evler yavaşça sular altında kalıyor ve batıyor. Gerideki evin batmasına yakın, aşağıda annesini yakın zamanda kaybetmiş bir akrabam orada çalışıyor, birisini kurtarmaya çalışıyor gibi. Ben onu uyarıyorum acele etmesini söyler gibi. Sonra annem ve halasının yanına gittiğimde onlar bana kızarak ” o çalışıyor niye ona sesleniyorsun diyolar. Sonra bende başka bir yere doğru yürüyorum ve üstümde çok yeni bir eşofman takımı ve spor ayakkabı olduğunu farkediyorum. Bulunduğumuz okul bahçesine benzer yerden çıkarken uzun zamandır görmediğim antalyadaki iş arkadaşımı, yanında birkaç kişiyle sohbet ederken görüyorum. Ama o beni görmüyor yanından geçip gidiyorum. Sonra uyanıp şükrettim ve biraz korkmuştum. Bu rüya neye alamet acaba ?

 • Rüyamda bir evdeyim orası evimizmiş deprem oluyor korkuyorum acaba nasıl yıkılırsa nasıl yıkılır diyrm kısa sürüyor durduktan sonra ohh yıkılmadı diyrm evden biri diyorki 6.2 imiş ıyi bari 6.2 ile kurtulduk büyük olmamış diyrm ne demek bu ruya

 • Merhabalar rüyamda evimde artci depremler oluyordu kaçmak için çocuklarıma kıyafet battaniye toplarken eşim ı birtürlü evden cikaramadim o anda büyük bi deprem oldu ve bina ikiye ayrıldı bi elimle kizimi bi elimle oglumu tuttum ama düşmedik iste orada büyük bir korkuyla uyandım yorumunuz için tesekkurler

 • Merhaba ruyamda zencilerin bulunda evlerin yikildigini ve tum kalan cocuklara benim baktim kuru ekmek verdim ama bir buyuk zenci kadin hepsine bakamiyacafimi soyledi o cocuklara ekmek yetmez onlari birakmami istedi ama ben kabul etmesim ben kendim yeni evliyim ve hamileyim merak ettim anlamini

 • Rüyamda, önce eski yaşadığımız bize ait olan bina sallanıyor ve abimle kuzenimle yaşıyoruz sarsıntıyı. Hemen ardından da şuan yaşadığım rezidansta 3 yıllık kız arkadaşım bir anda giyinip evden çıkıyor. Komşum olan esmer ve güzel bi kızda bizim tartışmamıza koridora çıkıyor. Biz tartışırken sevgilim koridordan hızla koşaradım gidiyor, esmer kızda peşinden gitmemi engelliyor. Bana zorla bu işlerin olmayacağını izah ederken, bende ona onun yerini gelde doldur tarzında bişeyler konuşunca yakınlaşma başlıyor. Sohbet gülüşmeler derken, biz bu esmer kızla birlikte çıkacağımız ilk gün asansörde şiddetli deprem oluyor. Bizde ilk defa bu vesileyle birbirimize sarılıyoruz, Huzur ve sevgi hissettim bu temastan. Depremde asansörde duruyor ve kapı açılınca hafif yan yatmış olan asansörden birlikte el ele çıkıyoz. Akşam olarak bindiğimiz asansörden gündüz güneşli olarak bi caddeye sevgi aşk dolu bir şekilde çıkıyorken, rüyada beni terk eden kızın, gerçek hayatta ki çalan alarmıyla uyanıyorum?

 • 24 yaşıma kadar ilk defa bir rüyamdan sıkıntı hissederek uyandım uyandığım andan itibaren neredeyse 20 dakika boşluğa baktım o kadar etkilendim nedenini bilmiyorum.Neredeyse 6 kişi aralarında tek bir arkadaşımın olduğu bir grup bilmediğim bir nedenle kiraladığımız evden koşarak kaçıyoruz ve dağılıyoruz rüya asıl bu andan sonra başladı bir anda bir özel üniversitede takım elbiseli kısa saçlı sarışın bir kadın tarafından takip ediliyordum ne yapsam atlatamıyorumdum çok kalabalıktı her yer onca kalabalığın içinde ne zaman arkama baksam o kadının peşimden geldiğini ve elinde bir dosya çanta benzeri bir şey olduğunu görüyorum ve kadını uzun bir süre atlatmaya çalışıyorum neden kaçtığımı atlatmaya çalıştığıma dair en ufak bir fikrim yok ve kadını anımsamıyorum bile, en son üniversiteden çıkıp bir caddeye girdim ve o cadde ve üniversitenin benim bir kaç rüyamda daha gördüğüm yerler olduklarını anımsamaya başladım içim sıkılmaya başlamıştı ve bir anda bazı şeyler hatırlamaya başladım diğer günler gördüğüm rüyaları hatırlıyordum ve bir anda arkama baktığımda kadının ensemde olduğunu gördüm ve deprem olmaya başladı çok sarsıldık yanında bulunduğum bina yan yattı üzerime doğru ama yıkılmadı telefonumu açıp internetten bulunduğum bölgede 7.7 deprem olduğunu gördüm ve direk uyandım uykumun üzerinden 2 saat geçti ve şuan bir gram uykum yok beni neden bu kadar etkilediğini bilmiyorum uyandığımda çok terlemiş ve sıkıntı ile uyanmıştım.

 • Merhabalar ben ruyam da deprem oldugunu ve sık sık sarsinti oldugunu gordum ve her sarsinti da binanin ufaktan yan yattigini gordum fakat tam olarak yikilmamisti sonrasin da yikilmak uzere olan eve girip alabildigim kadar kiyafet aldim ama ruya sonunda ev yikilmadi kotu bir ruyaydi benim icin saygilar 🙁

 • Rüyamda rahmetli annemle evdeyiz sarsıntı oluyor bayağı ilerilerde siteler binalar tuzla buz oluyor anneme arkadan sarılıyorum ve sürekli ama sürekli Allah’ım yardım et diye dua ediyorum o ara aklıma beşikte ki çocuğum ne oldu acaba diyorum ama gerçekte beşikte çocuğum yok sarsıntı bitiyor rahmetli annem agliyorben sürekli dua ediyorum uyandigimdada hizli hızlı nefes aliyordum bu ne anlama gelir acaba

 • Rüyamda arkadaşlarımla kendi oturduğumuz binamızın etrafında dolaşıyoruz birden bire deprem başlıyor ve en çok bizim bina sallanıyor arkadaşıma hafiflediginde girip annemi kurtaralım diorum ama o sıra bizim bina baya hasar alıyor ve üst tarafı parçalanıyor en son durur gibi olduğunda giriyoruz annemi arıyoruz ararken bidaha deprem başlıyor biz camdan atlioruz ve dönüp tamamen gitcekmi derken arkabalarimdan birisi mert anneni ariorsan gel içerde dio giriyorum annem yaralı ve oğlum koca adam oldunuz bu kadar üzülme diyor rüya bukadar..

 • Rüyamda kendi evimizin 5.kattan deprem oldu annemde durduğumuz ilk depremde sadece yana yattı ama bizim olduğumuz oda yıkılmadı . İkinci depremde bütün daireler delinip annemle ikimiz assagi düşüyorduk ama dusmemiz uzun sürdü ben anneme zarar gelmesin diye ona sarıldım assagi tarafa ben geleyim diye hamle yaptım . Sonra tereddüt ettim napmam gerektiği hakkında en sonunda düşüşü durdurmaya çalıştım ve yere yavaş hiçbir şey olmadan ayaklarimin uzerin indim anneme de sarılmış şekilde . Sonra ordan hepimiz uzaklaştık fakat dışarıdan baktığımda abim ve yengem diğer balkonda gelinlik ve damatlikla kurtariliyorlardi ama eve hiçbir şey olmamış gibiydi . Ben hepsini bırakıp ağlamak için açık ferah bir yükseklik gibi bir yer ciktim ve izleyip ağlıyordum . Sonra çıktığım yerin eski bir harabe yerinde buldum kendimi kötü birileri bana doğru geliyorlardı. Onlar beni fark etmeden hemen bir iki basamak inip güzel bir yere tanımadığım bir bayan ve erkegin yanına giderek beni onlardan sansinlar diye onlarin yanına gidip çakmak istedim ve sigara yaktım . Bu sırada abim mı degil mı biri bana gülerek ve koşarak geliyordu sanki bir haber vermek için mi bilmiyorum ama gözleri iri biriydi.

 • Rüyamda yatıyorken deprem oldugunu hissettim yanımdaki duvarda devasa büyüklükte bir delik açıldıgını gördüm. Evdeki kişiler tanıdığım, arkadaş olduğum kişiler değildi. Yatağımın başucundaki duvar da içeri çökmüş ve biraz da olsa dışarı gözüküyordu. Daha sonra evdeki tanımadıklarım savaşlı oyun oynamaya başladılar ve ben onlara soru sormama rağmen benimle konuşmuyorlardı sonra birden duvarlar kendi kendine düzeldi ama hala çöküntüler vardı. Deprem oluşunu hiç bu kadar derinden hissetmemiştim rüyayı görene kadar.

 • Mersin de yaşıyorum 52 katlı bir bina var ve bu bina gözümün önünde büyük bir toz bulutu içinde güneye doğru yıkıldı.. toz bulutundan kaçtım fakat üstüm basım temizdi bir bakkal vb yerden kısa mavi LARK aldım ve uyandım

 • Ruyamda bulundugum şehirde deprem oldugunu goruyorum. Cevremdeki binalarin çoğu yıkılmış ama bizim oturdugumuz bina yikilmadi sadece sarsıntıyı hissediyorum. Sonra evden ailecek cikiyoruz sandalyenin ustune oturuyoruz bisiklet gibi bizi goturuyor ve biz sehrin icinde dolanip yikilan binaları görüyoruz

 • Merhaba rüyamda bir binanın terasındayken Eşim ben , oģlum ve erkek kardeşim ile birlikte bi anda bina yikildi ve sadece saglam ben ve oglum cikti eşim ve kardeşim yıkığın altında kaldı anlamı nedir acaba ?

 • Merhaba öncelikle ben rüyalardan hiç etkişenmem fakat bu rüya çok etkiledi. Rüyamda deprem oluyor. Kendi evimde bina yıkılmadan toprağın dibine gömülüyor.en üst katta oturuyorum. Ben eşimi çıkartıyorum dışarı sonra çocukları çıkartmaya giderken çocukluk arkadaşımda bizim evde yanında çocukları onları çıkartmaya çalışıyor. Onları çıkartıp kendi çocuklarımı kurtarmaya gidiyor um. Onlarıda çıkarttım. Sonra sakin bir şekilde uyandım. Yorumlarsanız sevinirim

 • Rüyamda ablamın evindeyiz yatakta yatıyorum deprem oluyor kalkıp toparlanmamız lazım diyorum kendim korkmuyorum ablama eşyalarını topla taşıyalım yıkılmadan diyorum rahmetli babamda orda ayakta bekliyor tavan yerinden oynamış ,yıkılmadan toplanalım diyorum bakıyorum ablam yere yatmış embriyo pozisyonunda teybede Ferdi tayfurun huzurum kalmadı şarkısını koymuş çalıyor ,kapatıyorum ve ona söyleniyorum ,şimdi bunların zamanı değil kalkta toplan ev üzerine yıkılacak diyorum ,o şekilde uyandım

 • iyi günler , ben rüyamda deprem olduğunu gördüm ilk başlarda hissetmedim az sarsilmisti ama sonra çok daha fazlalasti evin kirecleri yere düşmeye başladı ve sonra evin hareket ettiğini farkettim annemin yanına koştum onu uyandırdım annem pek fazla tepki vermedi korkmadi da. Ben biraz heyecanlandım ama korku hissetmedim bir süre ev sallandiktan sonra deprem durdu . Depremde ölen ya da yaralanan yoktu ama sanırım hemen yanimizdaki yengemlerin evi yerinde değildi diğer evlerde sadece kireç döküntüleri vardı . Bizim ev ise deprem boyunca hareket edip gezmiş sonunda yine yerine gelmişti ve sadece izleri vardı . Olay sonrası izlere bakmak için çıktım ve evin gezdiği yerlerden birkaç parça tuğla falan topladım orda bitti .

 • Rüyamda sanirim yalanlardayım aile büyüklerin var halamlar kizlari vs. Yani baba tarafım var üst kattaymışız deprem olmaya başlıyor ufak ufak sallaniyoruz sonra ben duvardaki aynayı tutuyorum fakat en sonunda o kadar cok sallanıyordu tuttuğum büyük boy aynası düşüp paramparça oluyor sonra artik cok büyük sesler geliyor cok sallaniyoruz artik bina yamulup yere doğru çakılmaya hazirlaniyorken uyandim

 • Rüyamda deprem oluyordu fakat bina sadece yamumuyordu yanlamasına ne biri öluyordu ne de yıkım gerçekleşiyordu sadece bu kadardı ama hissediyordum depremi

 • Rüyamda düğün salonundaydık çok kalabalık yoktu halay çekiliyordu birden salon sallanmaya başladı annem babam eşim çocuklarım ve bir kaç akraba vardı öne halay çekiliyor diye sallanıyor sandık sonra hiç durmayınca deprem olduğunu anladık dakikalarca hiç durmadan sallandık sonra arabaya bindik gidiyoruz annemlere uğradık kardeşimi almak için o sırada halamı arıyorum annem gille aynı yerde oturuyorlar burda deprep olmadı dedi düğün salonuyla yakın oturulan ev mesafesi eve geldik gerçekten orda bişey yoktu asagida bahçeye komşular geliyordu yürüyüş için sahile gitmişler onlarda deprepden kaçıp geldiklerini söyledi deniz tarafında ozaman deprep var dağ tarafında yok diye yorum yaptık ama çok korkmuştum gerçek gibiydi uyandığımda ise etkisindeydim

 • Ruyamda bir gemideyim deprem oluyo ve deniz kabariyo cok büyük dalgalar oluyo ama gemiye zarar vermiyo daha sonra gemiyi kiyiya vurmis görüyorum ama bizde bisey yok esim ile telefonlarimizi aroyoruz sonunda buluyoruz

 • Merhaba
  Ruyamda uyurken deprem oluyir ama cok sallaniyor biz yataktayken binanin yan tarafa dogru egilecegini anlayip 11 aylik kizimin uzerine kapaniyorum ona bir sey olmasin diye ve bina yan tarafa egilerek dusuyor ama gerisini gormedim sizce ne tabiri ne olabilir

 • Merhaba rüyamda bir yerden bir yere giderken taşıt içinde deprem olduğunu hissettim taşıtı kullanan kişi deprem oluyor arkaya geçin diye uyarıda bulundu daha sonra aklıma oğlum geliyor ve çok endişe ediyorum hemen diğer odaya geçip ( bir anda ev oluyor bindiğimiz taşıt)oğlumu alıyorum oğlum uyuyor hatta o kısımda deprem olmadığını düşünüyorum.

 • Merhabalar rüyamda bir dağdaydım birden deprem olmaya başladı yanımda benim sorumuluğum 2 tane çocuk vardı. deprem başlayınca en yakın arkadaşıma bakmaya başladım sürekli seslendim ama sesimi duyamıyordum. Ayrıca buna benzer bir rüyayı benden 2 gün sonra en yakın arkadaşımın sevgilisi de gördü aynı şekilde dağdalar deprem olmaya başlıyor ve arkadaşıma sesleniyor ama o da bulamıyormuş.

 • Rüyamda yurtta deprem oluyordu uzun sürdü ama çok şiddetli olmadı olduğum yerde sakince kaldım kimse de kaçmadı herkes sabitti

 • ben rüyamda kumları açık turuncu olan çöl gibi bir yerdeydim, ama sol tarafım da da beyaz köpüklü bir deniz vardı.deniz kenarından, önümde babam, arkamda da birisi olmak üzere sırayla yürüyorduk.ben birden denizin titrediğini gördüm deprem olduğunu hissettim.babamlarla birbirimize bakıp ne olduğunu anlamaya çalışırken uyandım

 • Merhabalar.Ben çok nadir rüya gören insanlardanım.Bu gün ilk defa sabaha karşı rüya gördüm.Rüyada deprem olurken ben başka mekândayım.Annem babam ve erkek kardeşim evde ler.Ben deprem sırasında herhangi birşey hissetmiyorum.Mekandan dışarı çıktınmı deprem olduğunu fark ediyorum.Sonra kardesimin hayatta olduğunu ve saçma sapan bir otelde kaldığını öğreniyorum.Daha sonra oteli bulup,bir masada kardesimin gelmesini bekliyoruz.Kardeşim nedense askeri uniformalarla ve elinde silahla geliyor bulusmaya.Kardeşime,annem ve babama ne olduğunu soruyorum.Kardesim,ikiside vefat etti diyor ve ikimizde ağlamaya basliyoruz.Rüya burda bitiyor.Admin bey bu rüyanın anlamı benim için çok önemli lütfen ama lütfen bu rüyamı yorumlar misiniz?

 • mrh rüyamda demrem olduğunu ve apartmanın sallanıp yıkıldığını ve 3-4 yaşlarında erkek bir çocuğun enkaz altında kaldığını halen yaşadığını ve üzülerek enkazdan çıkarmaya çalıştığımı gördüm. daha sonra aynı apartmanın yanındaki 4 apartman da aynı şekilde deprem olup yıldığını gördüm. sıradan bir rüya olmadığını biliyorum acaba rüyam neyin habercisi

 • Merhabalar ben rüyamda deprem olduğunu görüyorum o sırada amcamın evi yıkılıyo içinde insanlar var ama amcam lar değil bunu yorumlayabilirmisiniz şimdiden teşekkürler

 • Rüyamda deprem oluyordu evimiz yikiliyordu ama hepimiz sapa sağlam çikiyorduk. Ailecek.

 • Merhaba
  Rüyamda iş yerindeyim koridorda yürürken deprem oluyor hiç korkmuyor ve etkilenmiyorum ama koridora bakan 3 adet odanın duvarı koridora değilde odanın içine doğru yıkılıyor.
  Masama gidip telefonumu ve cüzdanımı alayım diyorum görmediğim biri sonra al bir şey olmaz diyor ve iş yerinden çıkıyorum bir başka yere iş için gidiyorum sonra da eve dönmeye çalışıyorum
  Teşekkürler

 • Rüyamda oturduğumuz yerdeki her yer yıkılıyordu. Annem beni arıyordu ve ben ona oturduğumuz evin yıkılmadığını söylüyordum. Her yer yıkılıyordu ama bizim ev yıkılmıyordu

 • Rüyamda çok eski ama özel tarihi bir yapı binanın içindeydim iki kızım ve akrabalarım da vardı önce bir köpek belirdi yanımda normalde de aşırı korktuğum için yine korkmuş gözlerimi kapamış al şunu ne olur korkuyorum diye bağırınıyodum köpek de ellerime dokunuyordu sonra aldılar ,biz sohbet muhabbet eğleniyorduk birden çok şiddetli deprem olmaya başladı kızlarımı yanıma aldım bina yıkılacak sandık ama yıkılmadı olduğumuz kat alttan
  binadan ayrıldıı ve biz yokuş aşağı doğru hızla gidiyorduk sadece dua ediyordum Allah sen bizi koru diye sonra birden bi zeminde durduk ki meğer deniz e düşmüşüz batmaya başladık o an ve küçük kızımı tamamen suyun içinden çıkardım diğer kızımıda elinden yakaladım sağ sağlim çıktık sonra yine o tarihi binaya baktım dışı arkeologların bulduğu büst resimlerden oluşuyordu dikkatimi çekmişti yine tarihi bir yapıya geçtik tüm akrabalarım ama çok korkuyorduk herkez evin içinde odalara bölüşmüş otururken amamın kızı içeride saçma sapqn konular konuşup korkutuyolar sizin yanınıza geleyim dedi kızınıda aldım odaya geçtik yine sarsıntılar olunca brn kızlarımı da aldım ve dışarı çıktım sonra bi market gibi bi yere gittim kapıyı kapadım yine deprem olmaya başladı ama bu sefer şiddetli değildi kapıyı açmak geri döndüğümde kapıda önümde yatan iki köpek gördüm önce korktum ama sonra farkettim ki ellerime dokunan köpek ti o ve beni korumak için yada benimle olmak için yanımdaydı beni görünce üzerime atlamaya başladı ama bu sefer bende ondan korkmuyor aksine seviyordum o şekilde uyandırıldım anlamı nedir acaba

 • Rüyamda bir dolmusul içindeydim yanımda küçük kızımda vardı birden müstakil bir ev aniden yere battı.daha sonra sarsıntı sallanma ve objeler yere doğru batmaya devam etti.içinde olduğum araç uçurumun kenarundaydi şoför ustaca dagin tepesine doğru sürdü kurtulduk.ben bu esnada dua ediyor kızıma sarılıyorum.aklıma diger kızım endişe hissettim çocuğum iyimi vs korku endişe şaşkınlık içinde uyandım

 • Rüyamda deprem olduğunu ilk önce artçı sarsıntısı hissetmediğim insanların telaşında bunu anladığımı gördüm. Sonra ise daha büyük bir sarsıntının olduğunu evde bulunan herkesin bir anda paniklediğini ve depreme odaklandığını gördüm. Çok kalabalıktı ev ve herkes sarsıntının ne zaman dineceğini bekliyordu. Uzun bir süre başım dönene kadar sallanmaya devam etti bina. O sırada annem Kur’an-ı Kerim okuyordu. Oturduğum yerden başımı hafifçe kaldırıp dışarıya baktığımda bulunduğumuz binanın sallanırken neredeyse yandaki binaya çarpacak kadar eğim gösterdiğini görünce artık kurtuluşun ya da kaçışın olmadığını ve kesinlikle binanın yıkılacağını hissettim ve aniden yıkıldığını gördüm ve o esnada burnumuz bile kanamadan kimseye birşey olmadan evde bulunan herkesin kurtulduğunu gördüm. Etkilenmiş bir şekilde uyandım.

 • Ben tokattayım üniversitede ama istanbulda yaşıyorum rüyamda istanbuldaki evimiz 6 katlı bir apartman biz 4 katta oturuyoruz ilk 2 kat yerin dibine girmişti bende cafe tarzı bir yerdeydim internetten haberi görür görmez eve koştum kaldırıma oturup evimize baktım nedense ağlamaya başladım . Acaba bu ne anlama geliyor ?

 • Ben tokatta üniversite öğrencisiyim ama istanbulda yaşıyoruz rüyamda cafe tarzı bir yerdeydim internetten deprem olduğunu öğrendim hemen eve koştum bizim oturduğumuz yer 6 katlı apartman biz 4. katta oturuyoruz ilk 2 kat yerin dibine girmişti bende kaldırma oturup wp (arkadaş)grubuna felan birşeyler yazdım hatırlamıyorum tam sonra hafif ağlamaya başladım.Acaba bunun anlamı ne demek ?

 • Akşam saatleriydi deprem anonsu gibi bi ses geldi ve evde annem ve tanımadığım bir kadınla bebeği vardı evdekilere hadi çabuk olun diyerek evin kapısını açtım ve dışarı çıkacakken ayakkabıları denedim hangisiyle daha rahat koşarım falan diye denemiştim fakat hepsi rahatsız ediyodu ayaklarımı daha sonrasında ben koşmaya başladım evdekilerde geliyordu arkamdan daha sonrasında son merdivene geldiğimde bebeğin merdivende olduğunu annesinin ise etrafta görünmediğini farkettim bebeği alıp binadan çıktım fakat her taraf binaydı ve olduğum yerde kalakaldım daha fazla kaçamadım iki binanın arasındaydım daha sonra oturduğumuz binaya baktım sallanıyodu ve daha sonrasında yıkılmaya başladı bu arada evdekileri dışarda görmedim kurtulup kaçtılar belkide fakat ben ve bebek iki binanın arasında bekliyoduk.

 • Merhaba,
  Ailemle beraber kahvaltı yapıyorken deprem oluyor. Dairemizin kapısını açtığımda merdivenin çöktüğünü görüyorum ve hemen dışarıya çıkıyorum. Dışarıya çıkar çıkmaz apartmanın yıkıldığını görüyorum. Ailem enkaz halinde olan apartmandan çıkıyorlar ve komşularımızın toplandığı bölgeye geçiyoruz. Daha sonra uyanıyorum.

 • Selamın aleyküm
  Ben bu gece rüyamda boş bi arsada ortada duvar vardı ben ve iş yerinde tanıdığım bir kaç kişi ile o duvara tutunarak bi anda başlayan depremden kurtulmaya çalıştık benden bi kaç metre ötede bi bayan arkadaş vardı kendisini çok severim onu yanıma çağırdım bişey olcak ona diye ama gelemedi bende gidemedim ilk önce normal sonra aşırı şiddetli bi deprem oldu yer su dalgası gibi kalktı indi o anda çok korktum aklıma eşim geldi hemen telefona sarıldım eşimin evde olduğunu bildiğim için onu aramak istedim sonra uyandım bu ne anlama gelir
  Şimdiden teşekkür ederim …

 • Rüyamda çalıştıgım iş yerinde depremi yaşıyorum.ilk başda hafif sonra biraz şiddetli oluyor.ama hiç biryer yıkılmıyor en sonunda uyanıyorum.ama kanter içinde kalmadan uyandım.hafifde korku ve endişe vardı

 • Rüyamda deprem olmuştu ama ven depremi hisstmedim. Tüm ailemle beraber arabaydık. Evlerin yıkılışını akllı bir cihazdan izliyordum

 • Ruyamda ekimin evi bilmiyorum 2ci kat dayız bir anda deprem oluyor ben kizimi alip disari kaciyorum disarida asagiya dogrumu yukariya dogrumu gidecegime karverip yukariya doğru gittim bina yüksekti bi anda yan yattı 2ci katın üstünü açarak kirilip devrilmisti insanlar kacıyordu.kaynanam ve kaynim geldi onlarda ayni evdeymiş eşimi soruyorum enso merdivenlerde kalmıs merdiven tarafı yıkılmıştı.dişarida binaya dogru giderken çabuk kurtarilabilecek 3çocuk ince beton altinda kalmis yaralilardı binanin girişi yikilmış biçimde.beni bi komşu evine götürüyor fena durumdayım ağlıyorum ama göz yaşım akmıyordu.

 • Rüyamda ailemle birlikte ölmüs babaannemin evindeydik yani boş bi evdeydik ancak bu boş evde biz bulunuyorduk sonra deprem olmaya başladı hatta iyi bi depremdi öyle hatırlıyorum sonra uyandım zaten

 • Hayırlı günler öncelikle.ruyamda İstanbul’un farklı bir semtindeyiz yüksek bir yerde bir anda sarsıntı yaşanıyor ve daha sonra şiddetli bir şekilde deprem oluyor eski bir binanin önündeyiz kalabalık bir gurup bı o bina insanlara binadan uzak durun sakince uzaklaşın diyorum,daha sonra yüksek bir binaya çıkıp şehire bakıyorum bazı yerlerde dumanlar,tozlar oluşuyor.binalar yıkılıyor az sayıda ,oturduğumuz ev aklıma geliyor ve oraya baktığımda yerinde sapasağlam duruyor. Rüyamı yorumlarsaniz sevinirim …

 • Rüyamda çok katlı bir gökdelen deydim. Kızım küçük tü, ve deprem oluyordu. Bizim olduğumuz gokdelende biz fazla hissetmiyordum. Ama karşımızda dağ gibi bir yer vardı. Maden işletmesi gibi. Oradan insanlar düşüyor lardi. Birde çok yüksek bir bina vardı, onunda eğildiğini ve üst kısmından bir topuz gibi birşeyin kırıldığını yere düştüğünü gördüm. Kayınpeder namaz kılmayan birisi. Hemen namaz kılmaya başladı. Bizim ikamet ettiğiniz binaya birşey olmuyor da karşıdaki binanın bizim evin üzerine yıkılabilecegi gibi bir şey ler söyleniyordu.

 • Selamlar…
  Rüyamda evdeyim ve deprem oluyor.kucağımda küçük oğlum var.onu öpüyorum.evde annem ve kız kardeşimde varmış.ev sallanıyor ve ben bismillah bismillah diyorum.kız klardeşimde camın yanında duvar varmış ona yaslanıyor.ona yaslanma diyeceğima ama o anda duvar aşağıya düşüyor. belli müddetten sonrada ev yana yıkılıyor.evde kimseye bişey olmuyor.sadece artık bu evde oturulmaz başka eve taşınmamız lazım eşyaları taşımamız lazım burdan diyor eşim.bu arad benim oturduğum bina 4 katlı nasıl okur da bu ev yıkılır diyorum.çok sağlam yapıydı diyorum.hatırladıklarım bu kadar.şimdiden çok teşekkürler.

 • Merhabalar.rüyamda depremde zarar gören bir okul vardı.okulun tamamını kapatmamışlar ama bazı sınıfları kapatmışlardı.yanlız okulda sınıf eksikliği nedeni ile zarar gören sınıfa da öğrenci yerleştiriyorlar.bende bundan çok rahatsız oluyorum ve şikayette bulunuyorum bu sınıfta öğrenci okuyamaz diye.okulun müdürü ve öğretmenleri şikayet etmeyeyim diye çok ısrar ediyorlar.şikayet ederseniz okul kapanır bizede ceza verirler diyorlar.bende çocukları bu riske atamam deyip yetkililere haber veriyorum ve sonrasında yetkililerde çok iyi davranıyor okul yönetimine de bana da herşey tatlıya bağlanıyor.

 • Merhabalar ismim Serdar
  Ben rüyamda evde annem küçük kardeşim ve yine birisi vardı sanki bir anda deprem olmaya başladı ben anneme deprem oluyor kaçın demeye kalmadan annem kardeşimi kucağına alarak kapıya koştu o anda tiskinerek uyandım sabah ezanı okunuyordu. Sizden ricam bu rüyanın anlamı nedir ?

 • İyi akşamlar rüyamda deprem oluyordu ve yatakktann düşüyordum yattuğımız odanın duvarı çökğyordu ama evin içinde başkaa bir yerde sıkıntı. Yoktu. Aynı annde televizyon u açıyoruz ve bizim yaşadığımız deprem saatinde Ankara da da deprtem oluyor haberi geçiypeedu. Televizyon haberinden sonra uyandım yorumlayabilirmisiniz iyi akşamlar

 • merhabalar ben rüyamda boğaz köprüsü üzerinde çok şişdetli bir deprem olduğunu gördüm ha yıkıldı ha yıkılacak derken köprü yıkılmadı üzerinde kalabildik yanımda babam vardı hemen eşimi ve çocuğumu aradım iyilermi diye onlarla görüştüm iyilerdi herhangibir sıkıntı yoktu ama köprü üzerindeyken deprem esnasında denize atlayanları gördüm havada biraz soğuktu insanlara baktım tüh soğuk havada boşuna ıslandılar deprem durdu dedim ve oradan uzaklaştık babamla birlikte yorumunu çok merak ediyorum ne anlama geliyordur acaba rüyamın tabiri

 • rüyamda evimdeyim ailece oturuyoruz ve birden deprem oluyor. bina yıkılıyor. babam ablam ben ve 2 ölen kedimiz aynı odadayız,annem ise mutfakta. üzerimize sadece tavan çöküyor ama hiç birimize birşey olmuyor. Ben anneme bağırıyorum nerdesin ses ver diye. sonra bir şekilde hepimiz kurtuluyoruz olduğumuz yerden ve dışarı çıkıyoruz. o koşuşturmacada annemi görüyorum iyi olduğunu görünce rahatlıyorum ama bu sefer kedilerimizi kurtarmak için tekrar giriyorum eve. ben le birlikte ablamda geliyor ve 2 kedimizi de koltuğun arasından alıyoruz. çok korkmuşlardı. kucakğımızda onlarla birlikte rahat bir nefes alarak dışarı çıkıyoruz.

 • Merhaba gece rüyamda depremin olduğunu gördüm ve içinde bulunduğum binanın yıkıldığını gördüm daha sonra bina tam yıkılmadan binadan bir çıkış yolu bulup insanları oradan çıkarıp kurtardım yorumlarsanız çok sevinirim 🙏

 • Ben rüyamda arkadaşlarla yürürken yıldızlar birdenbire yeryüzüne yaklaşmaya başladı
  99 depremi gibi herkes oooo ne güzel diye bağırdı deprem olcak dememe kalmadan deprem oldu marmara depremi İstanbulda gördüm depremi

 • RÜYAMDA 2 ADET BÜYÜK BİNANIN SANKİ YARIM SAAT ARAYLA YIKILDIĞINI GÖRDÜM İLKİNDEN İNSANLAR AŞAĞIYA ATLIYORDU ENKAZIN YANINA GİTMİŞTİK ARKADAŞLARIMIZLA FAKAT DAHA SONRA ARKASINDAKİ DE YIKILDI BAŞKA YIKILAN BİNA YOKTU FAKAT HEPSİ YÜKSEKTİ. UZUN BİR RİYAYDI FAKAT HATIRLADIKLARIM MALESEF BU KADAR.

 • Rüyamda eşimle Tekirdağ’daki yazlığımızdayız.Sabah bir uyanıyorum,deprem olmuş ama biz hiç hissetmemişiz.Etrafımızdaki bizim evimiz dahil ters dönmüş çatılarının üstünde duruyor.Bahçeye çıkıyorum.Bahçede neredeyse Galata kulesi kadar büyük bir kule.Kulenin duvarlarının bir kısmı yıkılmış,üst tepesi duruyor.Derken o üst tepeside birden yıkılıyor.Fakat seyrederken üzerine gelecek sandığım kule,hemen önüme yıkılıyor ama yıkıntılar bana kadar varmıyor.Yorumlarsanız sevinirim.

 • Merhaba ben sabah namazindan sonra ewlilik niyeti ile istihareye yattim ve ruyamda deprem sarsinti gorup hissettim uyandm ama ole korkarak deil normal sekilde siz nasil yorumlarsiniz acaba

 • Merhaba ben sabah namazindan sonra ewlilik niyeti ile istihareye yattim ve ruyamda deprem sarsinti gorup hissettim uyandm ama ole korkarak deil normal sekilde siz nasil yorumlarsiniz acaba ??

 • merhaba , önceki gün rüyamda gece gökyüzünde kocaman parlak yıldızlar gördüm ve 3 -4 tane yıldızın kaydığını gördüm,çok etkilendim daha sonra yıldızlar birbirine değerek geometrik şekiller oluşturuyordu.dün gece ki rüyamda ise deprem olmuş ama hissetmiyorum fakat çok fazla insan dışarda/sokakta toplanmış bir kaç binanın yalnızca balkonları düşmüş ve içindeki insanlar kapıyı açıp balkonlarını kontrol ediyorlar.
  yorumlamanızı rica ederim.
  saygılar,iyi çalışmalar.

  Mehtap G.A

 • Merhalar
  Ben rüyamda sevdiğim birkaç insanla mutfakta sohbet edip eğlenirken deprem olduğunu ve binanın komple çöktüğünü gördüm çökerkenki o hızı beni çok etkiledi daire parçalanmadan zemine çöktü sonrasında binadan çıktık ve ben ağlayarak uyandım çok etkilendim.
  Yorumlarsanız sevinirim

 • Merhaba ,
  Rüyamda dışarıda deprem olduğunu görüyorum ve hatırladığım kadarı ile gördüğüm kişilerde eşimin ailesi. Kayın biraderim ( anlaşamayız gerçek hayatta ) elimi tutuyor. Yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler.

 • Merhaba .rüyamda deprem oluyordu .evimiz 2 katlı biz ailecek üst kat today çıkıyoruz. Çevremizdeki binaların bir kaçı yıkılıyor dererken bizde yıkılacağını hissediyoruz ama odamız havalanıyor.ve başka bir yere gidiyor. Sonra kendimi bir restoran gibi bir yerde görüyorum. Ailemi ve beni alt katta aile yeri var diyerek alıyorlar. Bir şeyler yiyoruz .gördüğüm rüyanın hükmü nedir.

 • Rüyamda bir evin içindeyiz yanımda kim olduğunu bilmediğim insanlar var şidetli bir deprem oluyo yürümekte güçlük çekiyoruz kaçarken yer aralaniyo aralanan yerin altında kırmızı parlak sıvı bişey görünüyo tam açılacak içine duşücez derken karşımda kırmızı parlak dalgalı bir deniz kendimi kurtarmak için içine atlıyorum deniz biraz sıcak ve dalgalı yüzmeye çalışıyorum o sırada uyandım

 • Merhaba;
  Rüyamda deprem olduğunu ve yakın bir kız arkadaşımla eski bir binada olduğumuzu görüyorum yıkılıcak hadi çıkalım diyorum arkadaşıma ama kesinlikle kalkmıyor oturduğu yerden sonra onu omzuma atıyorum halı gibi merdivenlerden atlaya atlaya dışarı çıkıyoruz ve kurtuluyoruz.
  Etkilendiğim bir rüya manası ne olabilir acaba?

 • Merhaba ben rüyamda bir evde uzanıyorum yanımda da küçük kız kardeşim diğer yanımda tanımadığım ama sanki sevdiğim bi adam vardı. Böyle sallanıyorum ev ben kardeşime arkamdaki adam da bana sarılıyordu. Ben normalde depremden aşırı korkan bir insanım ama rüyamda ilk defa sakindim. Açıkçası çok şaşırdım. Her neyse rüyamda sallanmalar devam ediyor. Biraz durunca dışarı çıkıyoruz. Bi akrabamızın minibüsü var ona biniyoruz. İçinde bir sürü eşya ve insan var. Allah hayra çevirsin inşallah ama çok etkilendim.

 • Rüyamda arkadaşlarımla bı yerde oturuyorduk içiyorduk daha sonra arkadaşım hediye veriyordu bana derken ben ailem ve erkek arkadasim ile bı binanın 7-8 katında salondaydik benim gibi 5-6 kız daha ordaydi ve benim bavullarım eşyalarım vardı sonra ben lavoboya diye han odaya gittim ve deprem oldu o kadar gercekciydiki korkudan napicagimi bilemedim ve baya yüksek şiddetli bı depremdi Allah korusun ben sonra salona koşuyorum herkes salondan çıkmış napsak insekmi falan diyor ama bi yandanda salonun kapısını kızın biri kitliyor ben açmak için uğraşıyorum aç falan yapıyorum biri diyor deprem oluyor sen valizinemi koscan diyor ben telefonum diyip içeri giriyorum derken erkek arkadaşım kuzenimle balkona kaçmış korkudan babamla annemin sonra kavga ettiğini anlıyorum niyeyse kavga etmişler babam diyor annenin her zamanki huyu derken tekrar deprem oluyor uyanıyorum çok korkunc bir rüyaydı aşırı etkisindeyim uyandigim gibi buraya yazma ihtiyacında bulundum lütfen bunu yorumlarmisiniz

 • Merhaba,
  Ben rüyamda evimde eşim ve yakın bir arkadaşımla deprem olduğunu görüyorum. Çok korkuyoruz ve kapıya yakın bir yerde üçümüz birbirimize sarılarak depremin geçmesini bekliyoruz. Bu arada evin duvarları açık yeşilmiş – normalde duvarlarım beyaz- ve baktığım noktada depremden duvar çatlıyor ve bir parça düşüyor, gittikçe deprem şiddeti artıyor sonrasınında bina yıkılıyor mu tam hatırlamıyorum. Parçanın düşmesinden sonrası net değil. Neye yormak gerekir acaba?
  Teşekkürler

 • Rüyamda memleketteydim, amcamların eviyle bizim evimiz yan yana. amcamlara oturmaya gitmiştim.bir müddet oturduktan sonra çıkmak için hazırlandım. Tam çıkacağım esnada şiddetli deprem oldu. Kapıyla aramda mesafe yoktu neredeyse, ama depremin şiddetiyle elimi kapıya atıp ta kapıyı açamadım. Sonra deprem durdu ve evime doğru gittim, hiçkimseye bir şey olmamıştı, ev de sapasağlamdı.amcam bizim evde bir tadilat yapıyordu,halam da vardı, deprem oldu evden çıkın diyordum ama çıkmıyorlardı. evin etrafında dolaşıp evin bir yerinde hasar var mı diye bakarken o esnada yeniden deprem oldu. İlkinden daha şiddetliydi koşa koşa eve gidip bizimkilerin yanına giderken evin bir duvarı yıkıldı, duvarın yıkıldığını görürken enkazın altında kalmamak için geri kaçtım. Halam, baabm amcam, yengem herkes koşuşturuyor ama bir yere kaçamadı lar. Sonra deprem durdu evin duvarı yıkıldı ama ev hala ayakta duruyor. Komşularda depremin olmadığını görmek te beni şaşırttı. Ve herkesin panikliği geçmişti,babamlar sanki bir şey olmamış gibi işlerine devam ettiler amcam tadilatına devam ediyordu

 • Rüyamda Bir akrabamızın evindeymişiz.. Apartmanın 9. Katındayız ailemle birlikte deprem olacak deniyor ve hızlıca aşagıya dogru merdivenlerden iniyoruz aşagı indiğimizde boş bir arazideyiz her yer kahverengi toprak bir tane agaç var ve ben ailemle o agacın altındayım agaçtan tutunuyorum deprem oluyo yere baktığımda toprak 2 santim kadar ayrılmıştı.

 • Rüyamda köyde eskiden oturduğum evde (bu ev depremden dolayı yıkılmış durumda) eşimle otururken deprem oluyor ve sallanıyoruz. Ben eşimin kolundan tutup dışarı çıkarıyorum. Onu korumaya çalışıyorum.

 • Rüyamda sadece eşimle kendimi görüyorum ev çok sallanıyor ama bizim ev degil başka bir ev eşim kapıya koşup ben burda bekleyeyim diyor icerdede çocuklarım yatiyormuş ama onları görmüyorum eşim siz orda kalırsanız ben sizi kurtarırım diyor

 • Rüyamda kende evindeydim eşim ve çocuğumla beraberdik 8.8 şiddetinde bi deprem oldu çok sallandık ama yıkık falan yoktu deprem esnasında eşim bizi bırakıp dışarı kaçtı ben kızma sarıldım öylece durdum deprem durdu eşim geri geldi

 • Merhaba ben rüyamda evde çocuklarla ilgilenirken bir anda şiddetli bir deprem oluyor ve pencereden baktığımda karşıdaki binanın yıkıldığını görüyorum ve hemen çocukları cekyatın altına koyup üstlerine siper oluyorum ve bizim binada hasar alıyor ve ben irkilerek uyanıyorum bu rüya ne anlama geliyor yorumlar mısınız

 • Günlük hayatta da korkarım depremden gece dua ederim binamıza sevdiklerimize birşey olmasın diye hayatımda ilk defa rüyamda deprem gördüm ve o gün 5.8 istanbull depremi oldu 1 2 hafta geçti birdaha rüyamda deprem gördüm tekrar istanbullda şiddeti düşük bir deprem meydana geldi sonra bir deprem daha gördüm birşey olmadı en son bu gün gece rüyamde deprem oldu deprem başlıyınca ayağa kalkıp birden Allahım lütfen ! lütfen! binamızı yıkma diye yalvardım binamız yıkılmamıştı ancak çok hasar almıştı (rüyamda) Allahım herkezi deprem den korusun *AMİN*

 • Rüyada deprem olduğunu gördüm evimdeyim küçük bi sarsıntı hissediliyordu yıkım olmasi ama sarsıntı bittikten sonra evimizin duvarlarind 5-10 cmlik yarilma catlak gördüm.. Yani ikiye ayrılmıştı salonunumuzun duvarı.. Sonra ben ailemle konuşuyorum deprwm oldu diyorum

 • Rüyamda deprem oldugunda evde sadece annemle ben vardık daha sonra deprem anında bi kapi kirişinin altında durduk ve baya şiddetli bi sarsıntı hissettik sarsıntı devam ederken bulundugumuz odanın evden ayrılarak yokus asagi bir yere gittigini fark ettik ama hic bisey olmadan oda evden uzak bi mesafede durdu sarsıntı bittikten sonra disari çıktık ve aşağı sokakta oldugumuzu fark ettik daha sonra evimize geri döndük odanın yokluğu dışında bi hasar yoktu

 • Rüyamda babamı ve kardeşimi gördüm evimiz yan yatıyor babamla kardeşim topragın altında kalıyor onları bulmaya çalısoyorum sesleniyorum su hortumunu alıp topraga sokuyorum bagrıyorum sesleniyorum hortumdan ama cevap vermiyorlar ses seda yok ne anlama geliyor bu rüya

 • tanımadığım bir yerde deprem gördüm bir binanın içindeydim binadan çıkınca başka binaların yıkıldığını ama sonra baktığımda benim çıktığımın binanında yıkıldığınnı gördüm kaçmaya başladım ve her bina yıkılıyordu ben kaçıp kurtuluyordum ve o anda uyandım

 • Rüyamda eşyaları bi kamyona yüklüyorum ve kamyonun üstündeyim bi anda deprem olduğunu farkediyoruz eşim balkondan çocuğu yanıma atıyor eşyaların üzerine sonra bi otelde buluyorum kendimi ama orasına sallanıyor herkez karışıyor sonra kaçmak istiyoruz eşimle merdivenler var çok yavaş iniyoruz çıkmak için o esnada koridorda ihtiyarlar beliriyor ve onlara yardım etmeye çalışıyorum ama oteldeki aydınlatmalar sallanıyor sallanmayı hissediyorum o esnada uyandım

 • Gördüğüm rüyada
  Ben ve eşim kendi yaşadığımız evde depreme yakalanıyoruz
  Deprem anında sanki balkonda olduğumuzu düşünüyorum
  Balkon yıkılıyor ve bişeylerin altında kalıyoruz
  Evde çocuklar olduğu için onları düşünüp endişeleniyorum
  Sonrasında bir anda sıkışmamış ve kurtulmuş oluyoruz
  Çocuklar da da bir sıkıntı olmadığını biliyor haldeyim
  Yorum için şimdiden teşekkürler

 • Merhaba. Ben rüyamda evde deprem oluyordu çok şiddetli ve arkadaşıma mesaj atıyordum ölecez diye. Lütfen cevaplar mısınız?

 • Rüyamda bekar iken kankam olan kişiyle bir oteldeyiz. Üst kattaki restoranda gitmek üzereyken yaşlı hacıların olduğu ara katta deprem oluyor ve annemde orada. Bina yana doğru çökerken arkadaşım altta annemi ortaya alarak cenin pozisyonunda üzerlerine kapaniyorum. Sonra birdenbire uyandım.

 • Merhabalar. Rüyamda fakültede salgın hastalıktan tecrit edilen insanlar vardı. Ben de onlardan ayrı bir kaç kişiyle beraber normal bir şekilde fakültenin herkese açık katlarında dolaşabiliyordum. Üst katlara çıkmaya başlıyorum. Tam normal devam ederken bir hafif sarsıntı oluyor. 2 sn gibi. Sonra bir anda öyle bir sallanıyor ki bina yıkılmaya başlıyor. Saklanmak mümkün değil. Korkudan dönüp kalıyorum. Verecekler şeklinde bulunduğum kat kolonlar yıkılıyor. Sonra fark ediyorum bana bir şey olmuyor. Ve artık kendimi ne olursa olsun şeklinde bırakıyorum. Ama bu sırada uyandım korkudan heralde artık. Bu ne anlama geliyor? Şimdiden teşekkür ederim.

 • Merhabalar. Rüyamda fakültede salgın hastalıktan tecrit edilen insanlar vardı. Ben de onlardan ayrı bir kaç kişiyle beraber normal bir şekilde fakültenin herkese açık katlarında dolaşabiliyordum. Üst katlara çıkmaya başlıyorum. Tam normal devam ederken bir hafif sarsıntı oluyor. 2 sn gibi. Sonra bir anda öyle bir sallanıyor ki bina yıkılmaya başlıyor. Saklanmak mümkün değil. Korkudan dönüp kalıyorum. Verecekler şeklinde bulunduğum kat kolonlar yıkılıyor. Sonra fark ediyorum bana bir şey olmuyor. Ama bu sırada uyandım korkudan heralde artık. Bu ne anlama geliyor? Şimdiden teşekkür ederim.

 • rüyamda Hayır olsun izmirde yine deprem olduğunu görüyorum.Baya gürültülü Bir şekilde sallanıyor.Bende kafamı uzatıp izmire güzel İzmir’im dayan güçlü ol.Buradaki masum İnsanlar için ne olur dayan diyorum.Sonra deprem duruyor.

 • Merhaba gurbet ben
  Rüyamda dişarıdayım deprem olmuş bir yer yıkılmış ben onun kenarından geçmeye calısıyorum bastıgım yer çöküyor bende öyle göçüğün altında kalıyorum agzım toprak doluyordu temizliyorum basımda bir arkadasım var sonra annem geliyor eski bir ambulansa bindiriyorlar beni ama sadece kafamda bir kaç cizik var başka bişeyim yok

 • Rüyamda köyümdeki amcamın evinde deprem olduğu nu gördüm lambanın sallandığını gördüm baya şiddetliydi çocuk larım ve gelinler vardı yanımda dışarı çıkarken eşarbımın olmadığını fark ederek geri dönüp eşarbımı alarak çıkıyordum kapıdan çıkarkende evin önüne köylülerin akrabaların toplandığını gördüm kaldığım ev eski olduğu için oraya gelmişler bizde toplumun içine giderken küçük kızımın çıktığımız evin yantarafına koşarken gördüm ve yıkılır sa altın da kalır endişesiyle oğlum la beraber koştuk kızımı kucakladım arkamı döndüm ev yan olarak yıkılmış yolu kapatmış yan tarafta dedemin evi dedemin evinin etrafından dolanarak insanlar dan yardım isteyerek geçmeye çalişyorduk ve kimse yardım etmiyordu ses duydum patlama gibi baktığımda birine bişi olmuştu insanlar oraya toplanmiştı köyün kadınları akrabalar hep siyah giyinmişler feraceleri fan siyah tı olay yerine gider ken uyandım deprem esnadında hep selavat getiriyodum ve uyanırkende hala selavat getirir ken uyandım ve kalp atışım çok hızlıydı çarpıntı vardı uyandığımda bu rüyayı gördüğümde sabah ezanları okunuyordu uyandığımda
  ALLAH hım hayırlara çıkarsın inşallah 🤲

 • Abdullah

  Rüyamda bir evde depreme yakalandım, çok güçlü sallandık küçük 1-2 parca tavandan düştü.Daha sonra ben dışarıya çıktım, dışarıda insanlar gördüm kalabalık ancak yıkık evler ve ölüm görmedim.Ruyami yorumlarsanız sevinirim…

 • rüyamda deprem olduğunu görüyorum ve izliyorum açık bi alandayım akşamüstü gibi bi zamanda oluyor herşeyi öylece izliyorum toprağın kaymasını görüyorum evleri görüyorum içimde bi his oluşuyor o anda kaçmıyorum bişey yapmıyorum normail bişey gibi sadece izliyorum ama çok gerçekçi şekilde görüyorum sanki gerçekten ordaymışım gibi uyandığımda da gayet normal huzurlu uyandım yorumlar mısınız

 • Hayrolsun inşallah…
  Rüyamda asıl memleketim olan elazığda, vefat etmiş olan, babamın büyükbabası ve babaannesinin evindeyiz ve kalabalığız. Sofrada yemek yiyoruz, rahmetliler aralarında sohbet ediyorlar ve yeni bir takvim almışlar bize hediye etmek için. Bizimkilere takviminizi almayı unutmayın alın diyorlar. Ben sofradayım, herkes kalkmış. Geriye odada rahmetlik büyükbaba, babaanne, ben ve şuan yaşıyor olan babaannem varız. Ben divanda uzanırken yaşayan babaannem deprem olduğunu söylüyor ama ben hissetmiyorum ilk başta.. Korktuğunu hissediyorum ve dikelip depremi hissetmeye çalışıyorum ve bir anda parça parça ama güçlü şekilde sallanıyoruz. Babannemi divandan aşağı alıp korumaya çalışıyorum, üstüne kapanıyorum. Rahmetlik babaanneyle büyükbabam ayaktalar ve susuyorlar. Eğilmelerini söylüyorum ve bir anda uyanıyorum. Güneş vaktinde gördüm rüyayı ve uyandım.

 • Rüyamda başka bir evdeyim ve çok büyük deprem oluyo çok sallanıyodu biz elhamdülillah diyerek eşyaları tutuyoruz sonra apartman Yıkılıyo ama alt katları değil üst katları ama biz yukarda kalıyoruz bana ve kızıma bişey olmuyo

 • Iyi günler benim rüyam kendi evindeyim oturuken birden ev sağa doğru hareket ediyor ama yıkılıyor birde apartman dairesine çıkıyorum duvarlar ayrık görüyorum aşağı.baktigimda ise yerin kabardığını gördüm şimdiden tesekkurler

 • Rüyamda en iyi arkadaşımla ortaokuldayız sınıf ayrımı olmuş ve ders seçmek zorundaymışız ben ingilizce o almanca dersi seçtiğinden ayrı sınıflara düşmüşüz başka bir arkadaşımın yanına izin almadan pat diye oturuyorum o sırada ingilizceci geliyor ve bu yüzden fısıldayarak pat diye oturdum üzgünüm diyorum arkadaşıma ve arkadaşım bana laf söylüyor ( gündelik hayatta kendisiyle küslüğümüz falan yok ) bir süre sonra şiddetli bir deprem oluyor ama okul çökmüyor sadece acayip derecede sallanıyor farklı ders seçtiğimiz için sınıf ayrımı olan arkadaşımın bileğini tutup koşarak merdivenlerden iniyoruz ( nedense herkes dışarı çıktığı için merdivenler falan bomboş ) okulun çıktığımız anki dışarısı normal ortaokulumla aynı değil içi aynı ama okulun önü farklı bir yer sonra beraber dışarı çıktığımız arkadaşımla okulun arkasında çimenlerin olduğu ( okulun önü farklıydı ama arkası ortaokulumla aynı yani binanın içi ve arkası aynı ,önü farklı ) yerde konuşuyoruz sonra yanıma kız kardeşim geliyor abla üşüyorum diyor ( hava bulutlu hafif soğuk ama soğuğu nedense hissetmiyorum ) o sırada üstümü görüyorum küçükken giyindiğim ama şu an giysem küçük olucak elbise rüyamda tam olmuş sonra montumu kardeşime giymesi için verip onu da yanıma alıp okulun etrafını ben kardeşim arkadaşım dolaşıyoruz ( ve deprem sanki arkadaşımla dışarı çıktığımdan beri durmuş gibi acayip şiddetli bir deprem ama okulda da etrafta bulunan binalarda hiç yıkılmamış zarar yok sanki sadece ortaokulum depremi yaşamış diğer binalar etkilenmemiş ama ortaokulda bir çatlak bile yok ) dolaşırken okulun etrafında babam ile ortaokuldaki beden hocasını görüyorum konuşuyorlar ne konuştuklarını bilmiyorum ama babamın yüzü hafif kaşları çatık halde beden hocasının yüzü normal yani bir şey mi tartışıyorlar yoksa konuşuyorlar mı bilmiyorum gözümün önünde matematik dersinde işlenilen kesir canlanıyor sanırım kafamda bir şey hesaplamaya çalışıyorum orada rüyam sonlanıyor

 • Rüyam da oturduğum 18. kattaki evde yeğenim deprem olduğunu söyleyerek dışarı gidiyor ben olmadı diyorum gereksiz korktuğunu söylüyorum o sırada evin hafiften sallandığını ve akabinde üst katın yere yatacak şekilde daire çizerek sallanmaya başladığını görüyorum.Ben güvenli olsun diye arkadaki koltuk üzerine geçiyorum evin geçtiğim bölümü binadan kopup kütle ile birlikte aşağı düşüyorum ama birşey olmadan tekrar eşimin yanına yatağa dönüyorum.

 • Ben rüyamda en küçük kardeşimle birlikte evdeydim ve televizyon izliyorduk. Sonra aniden şiddetli bir şekilde deprem olmaya başladı. Onu odadan çıkardım ve bende telefonumu almak için mutfağa koştum. Aldım ve kardeşimin yanına gidiyordum. Kapıyı sadece yarıya kadar açabildim, yani tam açamadım. Kapı arasından kardeşime baktım ve evden çıkamadan da uyandım.

 • Merhaba
  Rüyamda deprem oluyor binalar ve evimiz yıkılıyor ben o sırada babami aramaya cikiyorum buluyorum sonrasında ortada kalan kanepe bakır tencere vs onları topluyorum aniden tekrar sarsıntı oluyor korkarak uyandim

 • Rüyamda samsundayım. Aslen memleketim samsun. Ama Kocaeli de yaşıyorum. Deniz kenarında sokaktayım. Biranda deprem oldu. İnsanlar kaçışmaya başladı. Sonra deprem durdu. Ama binalar bulundukları yerden denize doğru sürüklendi. Bazı binalar gökyüzüne doğru yükselip denize düştü. Herkes heyecanla hangi binanın gideceğini bekliyordu. Binalar havalanıp denize gömülüyordu. Ardından uyanıyorum. Evdekiler özellikle dayım çok büyük deprem olduğunu ama beni uyandırmaya kıyamadıklarını söylüyor. Ama sonra onun da rüya olduğunu gördüm. Ve kalbim yüreğimde uyandım. Sabah 6 gibiydi.

 • Merhaba
  Rüyamda kendimi bir sokakta gördüm ve etraftaki tüm binalar yıkılmıştı. Yanımda birinin olduğunu hissediyordum ama kim olduğunu görmedim. Yorumlayabilirseniz sevinirim.

 • Selamlar… Rüyamda depremden dolayı hastane binasının ilk katları çökmüş… Daha öncede sanırım aynı rüyayı görmüşüm ve bi sonraki katın nezaman çökeceğini biliyorum… Ama beklediğimden erken zamanda bir katın daha çöktüğünü görüyorum karşıdan… İçerdekilere yardım etmek için içeri girmişim dolanıyorum ama kimse yok gibi yada göremiyorum dolanıp dışarı çıkıyorum… En üst katta bi yaşlı adam oturuyo ama evi orası çıkıyorum deprem oluyor diyorum çıkalım… Çok rahat üst çatım açılıp kapanır benim diyo istersem açarım üzerimr yıkılacak bişey yok diyor… Bende de çok panik yoktu zaten adamla sohbet ederken konular değişiyor… Adam başka evinden mal varlığından falan bahsederken uyanıyorum… Yorumlarsanız sevinirim…

 • Mrb iyi günler ben rüyamda arkadaşımın evindeyim ve bir anda deprem oldu 3_4 saniye sürdü durdu evde çok büyük çatlak oldu evin içinde aşağıya baktığında en alt kat gözüküyordu sonra çıkmak için hazırlanırken uyanıyorum sizce bu rüyanın anlamı ne olabilir ?

 • Mrb iyi günler.Ben rüyamda arkadaşımın evinde deprem olduğunu gördüm bir kaç saniye sallandı evin içinde yerde büyük çatlak oluştu baktığında en alt kat gözüküyordu hemen hazırlanmaya başladık çıkmak için o sırada uyandım acaba rüyamın anlamı nedir?