Ana sayfa » Rüyada Diş Görmek – Korkularının esiri olma! Kendine güvenmelisin…
Rüya Tabirleri

Rüyada Diş Görmek – Korkularının esiri olma! Kendine güvenmelisin…

Rüyada diş görmek aileden kimselere, mal varlığına, ayrılıklara, ölüm ve yaşamla ilgili durumlara, kız ve erkek evlada, ailedeki yaşlı kimselere, emanet ve gizli durumlara işaret eder.

Bu rüyalar aileyle ilgili bilgiler içerir. Azı dişler aile büyüklerini, alt ve üst ön dişler çekirdek aileyi, diğerleri yakın akrabaları simgeler.

Diş ile ilgili rüyalar çocuklara oranla daha çok yetişkin insanların gördüğü bir rüya sembolüdür.

Rüyada Diş Görmek Nasıl Yorumlanır

Rüyada görülen diş aile bireyleri, akrabaları, üzüntüyü, mal varlığını, gelir ve gider dengesini sembolize eder ve bize bu konularla ilgili mesajlar verir.

Bu tarz rüyalar insanların yüzyıllardır en sık gördüğü ve yorumlamaya çalıştığı rüyalar arasındadır.

Eski yorumlara göre hastalık ve ölüm gibi durumları sembolize ederken aile ve değer verdiğimiz diğer şeylerle ilgili endişe ve korkuları yansıtır.

Kaybetme korkusunu temsil etmekle birlikte, yaşanacak olaylara dair uyarı niteliği taşır.

Her rüyada olduğu gibi dişle ilgili görülen rüyalarda rüyanın bütününe bakılmalı ve diğer sembollerin anlamlarıyla birlikte analiz edilmelidir.

Rüyada Fazladan Diş Çıktığını Görmek

Rüyada fazladan diş çıktığını görmek; kişinin eline geçecek yeni fırsatlar ve yakın aile bireylerinden maddi, manevi destek görmeye, yeni iş fikirlerine veya zengin olmaya, ikinci bir meslek edinmeye delalet eder.

Kişinin rüyada dişlerinin arasını olduğundan daha açık görmesi; o kişinin aile için de veya akrabalar arasında çıkacak tartışmalara, bazen de bol şansa işaret eder.

Rüyada diş görmek ve diş kırıldığını görmek
Rüyada Diş Görmek ve Diş Düştüğünü Görmek

Rüyada Diş Düştüğünü Görmek

Rüyada dişin düştüğünü görmek kişinin öz güven eksikliğine veya hayatında kontrol edemediği durumlara, başarısızlık korkusuna, farkında olmadığı endişelere, işaret eder ve kişi için uyarı niteliğindedir. Kişi düşünce tarzında değişiklik yapmaz ise korktuğu şeylerin başına geleceğine yorumlanır.

Rüyada Dişleri Olduğundan Daha Uzun ve Beyaz görmek

Cesur ve girişken olmaya, başladığı işlerde kazançlı çıkmaya, terfi almaya veya yönetici olmaya, güzel ve etkili konuşmaya ,dişlerini sallanır durumda görmek; o kişinin içinde bulunduğu durumdaki kararsızlığa ve güvende olmadığına, dişlerinde çürük olanı çektirmek; kişinin yaşantısında süregelen olumsuz yaşam koşullarından kendi istek ve iradesiyle kurtulup, keder ve sıkıntıların bitmesine tabir edilir.

Rüyada Diş Kırıldığını Görmek

Elde olmayan sebeplerden dolayı bazı maddi kayıplara ve bundan dolayı üzülmeye, malın ikiye bölünmesine, boşanmaya, aniden gelişen olaylara veya kişinin borçlarından kurtulmasına delalet eder.

Rüyada Diş Çıkması

Hayırla yorumlanır ve kişinin hayatın da eksikliğini hissettiği ne varsa sahip olacağına, var olan bir dişinin yanında ikinci bir dişin çıktığını görmesi; zengin olmaya, aileye yeni bir üyenin geleceğine, şanslı bir döneme, nadiren de olsa kendine yük olacak bir kimseye delalet eder.

Rüyada Yirmilik Diş Görmek

Bazen çevrenizde bulunan gereksiz insanlarla vakit geçirdiğinizi veya geçmişe duyulan özlemi ifade eder.

Rüyada Diş Çektirmek

Rüyada kişinin kendi eliyle dişini çektiğini görmesi kendi eliyle kendine zarar verdiğine, yanlış kararlar alarak sonucunda zarara uğramaya delalet eder.

Kişinin ağrıyan dişini çektirmesi; sıkıntılarından kendi iradesiyle ve yardıma ihtiyaç duymadan kurtulup, zorlu dönemi geride bırakmaya, huzura kavuşacağına delalet eder.

Rüyada kişinin başkasının dişini çektiğini görmesi; hakkını söke söke alacağına veya aileden birine yardım edeceğine yorumlanır.

Rüyada Dişleri Temiz Ve Güzel Görmek

O kişinin bütün sıkıntı ve dertlerinden kurtulmasına, cömert, yardım sever bir kişiliği olduğuna, mutlu ve huzurlu aile hayatına, gelir gider dengesinin iyi olduğuna, güzel ve etkili sözler sarf etmeye delalet eder.

Rüyada Yeni Doğmuş Çocuğun Diş Çıkardığını Görmek

Beklenmedik olayların gelişmesine, rüyada dişin ağrısını hissetmek; o kişinin ailevi bir olaydan dolayı üzüntü duymasına, rüyada bir dişinin olmadığını görmek; O kişinin elinden bir mal varlığının çıkacağına, aileden veya akrabalardan bir kimsenin vefatına tabir edilir.

Rüyada Çürük Diş Görmek

Kötü söz söylemeye veya kötü söz duymaya, söylediğiniz sözlerden haklı bile olsanız içten içe rahatsız olup, pişmanlık duymayı, gelir durumunda eksikliği sembolize eder.

Rüyada Parlak Diş Görmek

İçten içe huzurlu olduğunuzu, güzel ve akıcı bir konuşmacı olduğunuz için bunun faydasını yaşamınız boyunca görmeye ve yaptığınız işlerdeki başarı durumunuzu simgeler.

Rüyada Diş Dökülmesi

Rüyada diş dökülmesi veya düşmesi görüyorsanız; siz de telaşla onları geri yerine takmaya çalışıyorsanız, özgüven eksikliği yaşıyor olabilir, utandığınız durumlarla karşılaşmış olabilirsiniz.

Bu rüya genellikle gören kişilerde negatif duygular uyandırmaktadır. Bu durum belki de bastırılan negatif hislerin dışa yansımasıdır.

Kişinin kendi dişlerini dökülürken görmesi; hayatında köklü bir değişim yaşayacağına, iş yaşamında iflasa, mal varlığını kaybetmeye, düşünce yapısını değiştirmeye, sıfırdan başlangıçlara, her anlamda yenilenmeye işaret eder.

Bu rüyayı görmenin bir diğer nedeni de belirsiz iş durumları, cinsel yetersizlik, kandırılma korkusu, utangaçlık veya yakın ilişkilerdeki başarısızlık korkusu olabilir.

Rüyada Diş Kaybetmek

Bu sıralar yoğun stres altında kalmış olabileceğini belirtir. Değer verdiğiniz bazı şeyleri kaybetme korkusu sizi rahatsız ediyor demektir.

Rüyayı gören kişi için maddi sıkıntılar gündeme gelebilir. Bu tarz rüyalar kişinin kendine olan özgüven eksikliğinden de kaynaklanabilir. Kendinize ulaşılması zor yüksek hedefler koymuş olabilirsiniz.

Bu rüya genellikle sahip olunan değerlerin kaybedileceği endişesinden kaynaklanır. Buda sizin neleri kaybetmekten korktuğunuzla ilişkilidir.

Yalnız kalmak, sevdiğini ve birikimlerini kaybetmek gibi endişeler diğer korkuları tetikleyen en belirgin şeyler olabilir.

Rüyada Altın Veya Gümüş Diş  Görmek

Altın veya gümüş diş görmek; başladığınız herhangi bir işteki başarıya, güzel konuşmaya, söylenen sözlerin etkili olduğuna, zenginliğe, politik bir kişiliğe veya ülke yöneticilerine delalet eder.

Dişlerinizi kürdan ile temizlediğini görmek; kullandığınız sözlere dikkat etmeniz gerektiğine yorumlanır.

Rüyada üst çenedeki dişler insanın baba tarafından akrabalarını, alt çenedeki dişler anne tarafından olan akrabalarını, azı dişler ailedeki en yaşlı kimseleri yani, büyükbaba, babaanne, anneanneyi temsil eder.

Toplumda bu tarz rüyaların genel olarak; ölüm haberi ve mal kaybı ile tabir edilmesi Yunan kültürü ile ilişkilidir.

Diş ile ilgili rüyaları değişen insan ve yaşam koşullarına uygun yorumlarla anlatmaya çalıştım.

Kesinlikle endişeye kapılmayın bu rüyalar en sık görülen rüyalar arasındadır.

Not: Görmüş olduğunuz rüyayı aşağıda yorum olarak paylaşmayı unutmayın.

Önemli: Rüyalar hakkında ki diğer yazılarımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

86 Yorumlar

Yorum yazmak için tıklayın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 • Rüyamda alttaki dişim düştü sonra baktım üstteki dişimde yok ön dişlerim sonra gülümsedim daha sonra alt çenedeki dişler ne üst çenemdeki dişler yar değiştirmişti üst çenedeki dişler tamamda yani ve dişler temizdi ve iriydi

  • Merhabalar Sevgili Sevda,

   Rüyada dişlerinin önce düştüğünü, sonra yer değiştirdiği ve sonrada yeniden temiz, güzel ve iri olduğunu görmen, önce yaşanacak maddi sıkıntılara ve değersizlik duygusu yaşadığına veya köklenmek ile ilgili kaygıların olduğuna yorumlanır.
   Dişlerin yer değiştirmesi, mümkün olmadığını düşündüğün güzel şeylerin gerçekleşeceğine, dişleri temiz güzel ve iri olduğunu görmen, söz sahibi olacağına, güzel sözler söylemeye, güçlenmeye, maddi zenginliğe kavuşmaya, aile içinden gelecek yardıma delalet ediyor.

   Rüyanın hayırlara vesile olmasını dilerim.

   Sevgiler….

   • Öncelikle merhaba rüyamda 32 dişimin hepsini çıkartıp elime koydum dişlerim sanki takma diş tutarmışım gibi elime aldım sonra uyandım

   • Salam. Ruyamda butun dislerimin curuduyunu gordum. Hepsi curuk. Yalniz 1-i hem curuk,hem de yandan kopmus. Kopan yeri acip baxiram. Ici kipkirmizi kan. Yeniden baglayiram. Yorum ne ola biler?

  • Selamın aleyküm
   Rüyamda eşimin bir kafa dişinin sökülmüş olduğunu ama bu dişin belkide 25-30 cm büyüklüğünde ve sadece kemik olarak değil ete bürünmüş bir halde elime aldığımı ve incelediğimi gördüm. Akabinde ben bu duruma çok şaşırmışken eşimin normal karşıladığını gözlemledim.

   • Sevdigim kisinin bir isi icin gece saglik ocagi gibi bi yere gidiyoruz. Iki uc hemsire birde yasli bayan doktor var. Arkadasimin gercekte su an bazi sikintilari var. Ruyamda bana diyorki sen disarida beni bekle ben geliyorum. Biliyorumki doktora ve hemsirelere sikintilarini anlaticak dertlesicekler. Sonra ben disarda sigara icerken sol ust arkadaki azi disimin kenarindan kirildigini goruyorum elliyorum. Agzim kan doluyor. Iceri yanina gidip cagiriyorum gel lavaboya yanima diyorum. Kani ve dis parcalarini tukuruyorum.

  • Ruyamda on alt iki disim solmus ve kuculmstuler.ikisininde gornumu dis gorunumunden cikmisti tabiri caizse dolapta beklemis sogan gibi bi gorunume sahiptiler. Sallandiklarindan yani dusucek gibi olduklarindan elimle ikisini koklerine dogru bastryodum.

 • Merhaba yaptığınız yorumlar için yol gostericiliginiz için baştan teşekkür ederim bu ruyama gelince. Rüyada beş ay önce gördüm rüyayı rüyada bir adam kirli sakallı damatlık gibi kıyafet giymiş düzgün süratli bir adam ama arkasında beyaz bulutlar var sanki aynaya bakar gibi takım elbiseyi giymiş hazırım dergibi bana bakiyo sonra birden merdivenlerden çıkıyorum on basamaktan fazla vardı kapıyı birden sarı saçlı bir kız açtı benim sohbet ettiğim bir kızmış kolumda bilgisayar çantası bı yerden gelmişim kapıyı bu kız acıyı saat on gibiymis kapıda sohbet ediyoruz sonra büro gibi bir yer burasi kalabalık bir yer büro içinde bir kalabalık içerde ayakta duran bir adam var hafif toplu yeşil takım elbise giymiş sarışın gözleri iri bana gözlerini kırpmadan bakiyo yanındaki o işyerinde çalışan insanlar var adamın yanından geçerken adama dokunmadan geciyo cekiniyolar adamdan sonra kızın biri elinde bir dosya imzalatmak için eline veriyor adamın. Yanımda sohbet ettiğim kız diyoki bahar sana bakiyo bu adam diyo yok diyorum bana niye baksın diyorum ama arkadaşım gülüyor bakıyorum adam gerçekten bana bakiyo kendi üstüme bakıyorum siyah mini etek beyaz gömlek oradaki çalışanlara bakıyorum onlarında üstünde aynı kıyafetler adam elinde kızın verdiği kağıt boş beyaz kağıt imzalayacak bana bakiyo ben burda çalışıyorum demekki adamı ilk gördüğümü hissediyorum diyorumki boş kağıda niye imza atıyoki diyorum ceket üstüne biraz büyük olmuş yakıştıramadım yeşil takım elbiseyi yani bende .herhalde teftiş kademesinde n biri diyerek selam veriyor um oda hafif gülümsüyor dişleri doğal olarak tamamen SARI disleri. diyorumki içten içe kendi kendime ilk o siyah takım elbise giymiş adam daha yakışıklıydı diyorum ..bu rüyadan sonra ilk siyah takım elbiseli adamı tanıdım ve rüyada kapı açan kızın olduğu yere on buçuk gibi gittigimi hissettim gerçekte bu siyah takım elbiseli adamın bürosuna ongibi gittim ve bilgisayar vardı kolumda ve ruyada kız kapıyı açtı gerçekte ilk siyah takım elbiseli adam açtı adam ilginç yüz tamamen rüyadaki in aynısı ve üç ay sonra ayrıldık sikintilari ortaya çıktı ikinci sarışın adamı tanımadım daha yorumlayabilirseniz çok sevinitim

  • Merhabalar Sevgili Özlem,

   Rüyada bütün dişlerin döküldüğünü görmek, gerçek yaşamında bir konuda kendini yetersiz ve güçsüz hissettiğine, büyük bir stres altında olduğuna delalet eder.

   Rüyanın hayırlara vesile olmasını dilerim.

   Sevgiler……

 • Rüyamda alt azılardan biri dişimi fırçalarken 4’e ayrıldı, çiçek açar gibi yani, ama kökü ben de kaldı. Kanı durdurdum dişi toparladım, ağzımı açmadan hemen yola çıkarsam kurtaracaktım ve dişçiye doğru yol aldım.

  • Merhabalar Sevgili Elif,

   Rüyada dişini fırçalarken, alt azı dişlerden birinin düşüp dört parçaya ayrılması ve kökünün sende kalması, dişi toparlayıp, kanayan yere müdahele edip, doktora gitmek için yola çıkmış olman, bunların hepsi aile büyüklerinden birinin sağlık sorunu yaşayacağına delalet ediyor. Kökün düşmemesi, tedavinin olumlu cevap vereceği anlamına geliyor. Dişin bariz bir şekilde dört parçaya ayrılmış olması aileden gelecek bir mirasa veya mal paylaşımı anlamına da gelir.

   Rüyanın hayırlara vesile olmasını dilerim.

   Sevgiler…..

  • Rüyamda üst on disimin arasi hafif acildigini gordum hatta sasirdim boyle degildi ,dedim .sonra kardesimin esinjn kardesinin cok yasli sirf durumu iyi diye evlendigini gordum. Yasli bir kadin cicek getiriyordu cok guzel buyuk iki uc tane cicekli hediyeler geliyordu. Ne alakaysa bizim eve geliyordu bu hediyeler. Evlenen kiz la konusuyordum ve yasli adamla niye evlendin diyordum. Ailem istedi diyordu. Kardesim gelen hediyeleri gosteriyordu ,guzelmis diyordum .

 • Ruyamda koydeydim sevdigim adam vardi onunla sözlenmusim ama kimse bilmiyormus evde ananm annem dayimlar varlar biz gezmeye gidecegiz annem kardesinide yanina alacaksin diyor. Ben o ara banyoda dislerimin bi tarafinin ust dislerimin sari dier tarafinin ise bembeyaz oldugunu goruyorum sonra dislerimi fircaliyorum dislerim heryeri bembeyaz oluyor sasiriyorum sonra dayim uyaniyor sevdigim kisi icin bu kim diyor ananem sevdigiymis diyor dayim kapidan bakiyor bumuymus diyor orda uyaniyorum

  • Merhabalar Sevgili Eda,

   Rüyada görmüş olduğun detaylarda, gerçek yaşamında sevdiğin kişiyle ilgili kaygıların olabilir, ailen tarafından beğenilmeyecek gibi bir düşünceye kapılmış olabilirsin, dişlerinin bir kısmının beyaz bir kısmının sarı olması ve fırçaladıktan sonra düzelmesi, yine endişelerin ile ilgili, fırçalama sonrası hepsinin yeniden beyaz olması basit bir soruna ve onu da düzelteceğin anlamına gelir. Sözlendiğini başkalarından gizlemen, yine bir durumunu açık etmekten çekindiğine veya çekincelerin olduğuna yorumlanır. Annenin yanında olması gerçek yaşamda ondan destek göreceğine, sevdiğin kişi ile ilgili aklındaki soru işaretine ve bunu açıkça onunla konuşman gerektiğine, sorunlarını aile için de kolaylıkla çözeceğine yorumlanır.

   Rüyanın hayırlara vesile olmasını dilerim.

   Sevgiler….

 • Rüyamda 6 aylık kızımın altta yanyana 3 tane dişi olduğunu gördüm gayet temiz ve parlaktılar kızım henüz diş çıkarmadı.

 • Rüyamda ölü eniştemin disini çektim dişi çürüktü . Ablam yani eniştemin eşi cekmemi istedi. Kendikini nasıl ççektiysen onunkini de çek dedi Çektim disini çektiğim yer kanadı yorumlarsaniz sevinirim.

 • Ruyamda on iki disimi gordum once ikisinin ortasi ayrikti sonra kucuk bir dis gordum bunlar birlesti diye hatirliyorum hic bir kanama gibi birsey yoktu. Dişlerim beyazdi

  • Merhabalar Sevgili Meltem,

   Rüyada on iki dişinin ortasında olan açıklığın birleşmesi, ayrıca küçük bir diş ve dişlerinin beyaz olması, aile içinde birlik ve beraberleğin güçlenmesine, aileye gelecek bir bebek haberine yorumlanır.

   Rüyanın hayırlara vesile olmasını dilerim.

   Sevgiler…..

 • rüyamda kızımın dişlerinin küçük ince bi hal aldığını gördüm. dişlerde dökülme ağrı sızı hiçbir şey yoktu sadece küçülmüştü dişleri. yorumlarsanız memnun olurum

 • iyi günler rüyamda dişlerimin arka taraflarında yeni dişlerim oldugunu gördüm ve dişlerim cok beyazdı sasırdım rüyamı yorumlar mısınız

 • Merhabalar rüyamda yatağımda yatıyorum üzerimde bir yorgan var yerde büyük bir yılanın durduğunu görüyorum sonra uyuyorum bir uyanıyorum yattığım yatakta üç tane yılan beni sarmış bir hamlede onlardan kurtuluyorum sonra bir bakıyorum bir tanesi beni sol kolumdan ısırmış kalbim çok hızlı çarpıyo be evdekilere benimyılan soktu diyorum beni hastahaneye götürün daha sonra yatağa tekrar bakıyorum Yılanlar yorgana sarılmış biri büyük kahve rengi diğerleri küçük kahve ve siyah bakıyorum üçüde ölmüş rüyamı yorumlayabilirmisiniz

 • Merhabalar ben rüyamda biz üç kardeş piknik alanı gibi bir yerde yürürken bir tane çeşme gördüm ve çeşmenin üstüne vardığımda ise kenarda yarısına kadar saplanmış bir küçük yılan gördüm iki kardesim arka arkaya pesimdeydi diğer kardeşime ayağının altından geçerek renk değiştirdi ve doğruca yigenimin pesine verdi ve ona gidene kadar yeşil bir yılana dönüştü ve dişlerini benim yigenimin ayak bileğine çevirdi ben de yılanı tuttuğum gibi firlattim sonra yigenimi tam hastaneye goturuken uyandim

 • İyi günler. Ben rüyamda sağ alt cenemde en arkadaki disimin sallandigini gördüm. Diş etten ayrılmış öyle duruyor ağzımda. Tam ortası da oyuk şeklinde çürük var. Aynada bakıyorum dişime curugun de ortasında et parçası gibi bir şey var ona bir şey batmış. Önce çok korkuyorum dişimi kaybettim diye. Çok üzülüyorum. Sonra napalim artık diye disi çıkartıyorum ağzımdan. Ortasına batan şeyi çıkartıp temizliyorum. Gevşeyen diş etini parmaklarimla bastırarak birbirine yaklastiriyorum. Düşen dişimi agzimdaki yerine yerleştirip diş etini yine iyice sıkıyorum. İçimden de inşallah düşmez diyorum. Uyandım sonra.

  Bu diş kaybetme rüyalarını çok sık görüyorum ben. Ya curudugu için yada doktor ağzımdan çekerken falan. Ama önceki rüyalarında çok huzursuz uyanirdim. Bu kez uyandığımda kendimi o kadar da rahatsız olmuş hissetmedim. Acaba yorumlaya bilir misiniz?

 • Rüyamda iki agriyan azı disimin arasından küçük yapılı çürük bir azı disimi kendi elimle çekip çıkardım ne anlama gelir tesekurler

 • Rüyamda kizimin alt dişleri çok güzel çikmiş sanki şeklli şişe gibi parliyorlar şekilerida Medinenin mineraleidi o veba gülüyordu ben hayretle bakiyordum ama gerçekteda dişleri var

 • Rüyamda yirmilik dişimin çürüyüp kökünden çıktığını gördüm diğer dişlerim çok normaldi ağrımda yoktu.

 • Ruyamda kizim ve torunlarimla birlikte araba ile giderken bilmedigimiz bir yola girdik, ben torunlarimla birlikte arabadan inmişiz kizimi arıyoruz irmak kenarimdan yürüyoruz ırmağın uzerinde köprü den geçiyoruz kizimi aramaya başlıyoruz birinin kaza yaptığını soyluyorlar,gidip bakıyorum kizimin arabasini degilde diger arabayı görüyorum arabanin icinde ki mallar gorunuyor kapısı kırılmış kizimi goruyorum bir dişi eksik,

 • rüyada öndeki iki dişimin ve büyük çıktığını görmek ve çok kanın çıktığını görmek nasıl yurumlanır ama tam yurumununu almamıştım

 • Merhaba ben rüyamda bütün azı dislerimin iki üç sıra olduğunu ve bunların tertemiz olduğunu gördüm.ayrıca bir iki tane de çok hafif beyaz çürük olduğu nu gördüm

 • Merhaba. Rüyamda alt dişlerimin önünde sıra sıra küçük dişler çıkmıştı. Eski dişlerim arka sırada duruyordu ama.

 • Ruyamda ici bos disim avucumun icinde gordum ama bembeyaz cok guzel bi disti bakiyorum azima bos disim yok ama elime aldigim dis o degilmis gibi dusunup duruyom

 • RÜyamda teyzemin kızının dişlerini gördüm yaptırdığını söylüyor bitane dişi yok oda yapılacağnı söyliyor teyzemde az kaldı bitiyor diyor €300 kaldi bitecek dedi

 • Benim ruyamdada alt dislerim de bir suru dis vardi bir gece de nasil olmus diye aynaya bakiyordum ve hepsi alt dis bolgesinde, sandigimdan fazlaydi.. ablam tedavisi var demisti, bende aynaya baktigimi hatirliyorum sonra uyandim.

 • Merhabalar ruyamda sol alt azi disimin sallandigini ve elimde cektigimi cekerkende ip gibi uzatarak elime geldigini ve cektigim disin yerinin rahatlafigini guzel oldugunu gördüm yorumlarsaniz sevinirim

 • Merhaba
  Rüyamda ağzımda bir gariplik hissettim.Ağzımı açıp aynada baktığımda dişlerimin hemen arakasında birer sıra daha diş olduğunu fark ettim.Ağrım falan yoktu.Dişçiye gitmem lazım herhalde öndeki sırayı çeker diyordum.

 • merhaba rıyamda sag arka ust yada alt hatırlamıyorum ikinci buyuk azı yada ucuncu buyuk azı{20lıkye denılıyor} dılımle oynarken cıkıverdı yerınden avucumun ıcınde tutuyorum. zaten o salanıyomus bende dılımle oymerken cıktı. cok buyuk degıldı. dıs rengınde beyaz normal dısın yarısına yakındı buyuklugu.

 • Merhaba rüyamda dişimin yarısının dış etiyle düşmesi ve en arka dişimin kırılıp yere düşmesi benimde hemen onları yerden alıp ağzıma geri takmam fakat yerine ameliyat olmadan yerleşleşmeyeceğinı biliyor olmam ve bu sebeble ameliyat ićin beklemem ne anlama geliyor.Teşekkürler.

 • Rüyamda bı arabayla yolcular gelmiyimus bende böyle beyaz bı merdivenlerden ağır ağır çıkıyorum birden önümde bı adam araba bu merdivenlerden çıkacak çabuk çık dedi bende elimden geldiğince çabuk çıkmaya çalışan da ağır ağır çıkıyorum bı baktım gercekten araba geliyor sonra merdivenleri çıktım sonra biraha merdiven vardı tabiki bu yarısına arabada çıktı ve beyazdı sonra öbür merdivenleri çıkınca araba bembeyaz ata dönüştü o adam gene bana cıvık çık dedi neyse çıktın at arkamdan geldi oda bende çıktım at önümde şaha kalktı bende niye kalktım sen insan taşıyın ölürler demeye kalmadı at devrildi merdivenlerden ama gene ayağının üstüne yani dimdik durdu düşmedi bana i güzelliğiyle bana bakiyidu

 • Rüyamda azı dişinin çıktığını gördüm ama sanırım tam hatırlayamıyorum ama elimi egzima sokuyorum ve dişimi kendim çıkarıyorum galiba

 • Merhaba rüyamda üst sağ sivri dişimi parçalayarak tam ortasından yeni bir diş çıktığını gördüm ve hemen uyandım. Yorumlarsanız sevinirim

 • Normalde çok az dişlek bir insanım rüyada sağ ön dişim çıktı kanıyor sanıp lavaboya tükürdüm bir şey olmadı aynaya bakıp gülümsediğimde önden üst iki dişim dişlek olmayacağım şekilde yerindeydi sonra kendime yan profilden baktım ve üst dudağımın eşit kaldığını dişlek olmadığımı fark ettim

 • Rüyamda öndeki iki disimin olmadığını görüyorum ve ağlamaya başlıyorum tam o sırada dişlerinin kokonden çıkmış ama kopmamış öndeki diğer dişlerin arkasına doğru yamulmus olduğunu görüyorum tekrar onları yerine doğru gtrtp takiyorum o sırada uyaniorum

 • rüyamda sanki sag 2 ve sol 3 alt dişlerim kanal yapılmış onlar ağzımdan çıkıyor. anlami nedir acaba ?

 • Mrb, rüyamda üst sol köpek dışım elime düşüyor yada çıkıyor elime geliyor 2 yıl önce plan annanem de kişi ile birlikte karşıdan geliyor köyün üst taraftarında mezarlık tarzı bir yere yanında 2 kişi ile gidiyor ama yanındakiler kız mı Erkek mi bilmiyorum arkasından koşup disimi eline verdim, anlamı ne acaba

 • Rüyamda üst arka dişimin arasına bir şeyler girmişti başı sonu belli olmayan bir şeyler çıkıyordu. Acıdığı halde umursamayıp dişimin arasını temizlemeye devam ediyordum ve şaşkındım dişimin arasına bu kadar şey nasıl sığar diye…

 • Rüyamda alt çene azı dişimi elimle çektim. Kökü küçüktü kendi dişimdi ve çürük değildi. Dişimi kaybettiğime üzüldüm.

 • Merhabalar,

  Kısa bir süre önce kızkardeşimi kaybettim intihar etti.bir kere rüyamda gördüm durgun bir haldeydi.şimdi yine rüyamda gördüm evimizin kapısında gece beni bekliyordu bende çöp atmaya gidip geldim bir bakıyorum kız kardeşim gülüp beni bekliyor elinde bir sürü kağıt para .o paralar sözde benim ben saklamışım oda yerini bulmuş .banada biraz para ver diyor.ben vermiyorum sen parayı napcaksın diyorum kızyorum.oda üzüldü biraz ama keyfi yerindeydi.sizce hocam bu rüyanın manası nedir.en kısa zamanda cevabınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler.

 • Rüyamda çok korkuyordum.Bir felaket yaklaşıyordu ve parasızlıktan dolayı ondan kaçamıyordum.Sonra rüyada kötü adam niteliğindeki biri üst ön dişlerimi çekti, sonra da bir peçete içinde bana yolladı.Yorumlarsanz sevınırım.

 • Merhabalar. Annem rüyasında dişlerinin dibincen metal bi zincir çekip çıkartmaya çalıştigini gormuş. Önce bi taraftan cikiyomus çıkmıyomuş sinra diger taraftan çekiyomuş cikmiyomus.

 • Merhabalar,
  Rüyamda ön dişlerimi birbirinden ayrık bozulmuş bir şekilde gördüm. Dolgu yaptırmaya gitmiştim tam hatırlayamıyorum ama.. Umarım görüp yorumlarsınız..

  Teşekkğr ederim

 • Rüyamda sol ön dişimin düştüğünü gördüm, önce geri takmaya çalıştım ve geri takınca şeklini eskiye göre daha çok beğendim ama diş orda durmadı bende pes ettim

 • İyi günler ben oğlumun, ön üst sağ dişinin düşerek yukardan aşağıya doğru yarısının kırıldığını gördüm bu arada 1 ayı aşkındır gurbette çalışıyorum yorumlarsanız sevinirim TEŞEKÜRLER

 • Sevdigim kisinin bir isi icin gece saglik ocagi gibi bi yere gidiyoruz. Iki uc hemsire birde yasli bayan doktor var. Arkadasimin gercekte su an bazi sikintilari var. Ruyamda bana diyorki sen disarida beni bekle ben geliyorum. Biliyorumki doktora ve hemsirelere sikintilarini anlaticak dertlesicekler. Sonra ben disarda sigara icerken sol ust arkadaki azi disimin kenarindan kirildigini goruyorum elliyorum. Agzim kan doluyor. Iceri yanina gidip cagiriyorum gel lavaboya yanima diyorum. Kani ve dis parcalarini tukuruyorum.

 • Merhaba ben oturuyorum aile bireylerim hediye olarak kendi dişlerimi ayri kisiler tek tek elime veriyorlar ama agzimda yine disler var ben mutlu oluyorum seviniyorum sonra bi tomar para yüzlük hatırlamıyorum kim yine elime veriyorlar bakıyorum paralar sahte sonra şaka yaptık diyerek gerçeğini veriyorlar ben yine mutlu ? ben anlam çıkaramadım siz ne dersiniz?

 • Merhabalar rüyamda alt dişimin bir anda sallanıp düştü hemen yıkamaya gittim eşim geldi yardım etti kanadı ve yıkamasında bana yardımcı oldu. Sonra aynadan bakıp öbür dişlerime bakıp cok çirkin oldugumu söylüyordum dişlerimi yapmam gerektiğini söylüyordum karmaşık bir rüyadan aklımda kalan bunlar sadece. Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim

 • Rüyamda üstteki ön sağ dişimin ortadan ikiye doğru çatladığını ve sallandığını gördüm. Elimle oynuyodum düşmedi ama çok sallanıyodu. Ne anlama gelir?

 • Merhaba
  Rüyamda dişlerimin çürük olduğunu ,onları fırcaladığımı ve ön de büyük çürük bir diş çıktıgını onu elimle cıkardıgımı gördüm

 • Rüyamda, acıyan çürümüş 20 lik dişimle uğraşırken onun koptuğunu gördüm sevinip aileme gösteriyordum

 • Merhaba. Ben rüyamda kendimi ailemin ve birkaç tanımadığım insanın olduğu bir kalabalıkta görüyorum. Hava alacakaranlık gibi biz orda konuşuyoruz ardından bişeyler yiyoruz ama benim ağzımdan 1 tane saglam diş çıkıyor. Önce kendi disim sanıyorum dişlerimi sayıyorum o dişi elime alıyorum dislerimde eksik yok. Tam karşımdaki kişiye bakıyorum bana sus işareti yaparken dişlerimi tekrar sayiyorum. Beni öldürmeye çalıştığını düşünürken orda uyandım. Yorumlarsaniz sevinirim.

 • Merhabalar ben rüyamda araba kazası yağtığımı ve bunun sonucunda dişlerimin bazılarının kırıldığını ve bazılarının da düştüğünü gördüm. Çok üzüldüm çok ağladım. Etkisine çok kapılmışım uyanınca dişlerimi kontrol ettim. Benim sormak istediğim bugün yaşadığım şehirde şiddetli bir deprem oldu acaba rüyam buna çıkmış olabilir mi?

 • Benim ruyamda ust on dislerimin birisi cok parlak birisi sari ve dis rti sarkmis kirli durumdaydi.Cok garibimde gidiyordu cunku ruyamfa fircaliyali 2 saniye olmudtu sonrasinda bu iki dis havadisini gordum yorumlarsaniz cok sevinirim

 • Rüyamda ön alt dişim çatlamış ikiye ayrılmış bunu farkettiğimde ayna karşısında dişimi eski haline getirebildim

 • Ben rüyamda arkadaşımın dişlerini kullanıyordum ve dişleri pisti daha sonra çıkartıp kendi dişlerimi taktım

 • Mrhb rüyamda diş doktoru alt azı dişimi çekmek istyrdu çok canım yandı kaçmak istedim uğrasıyordu çekmek için snr ne oldu hatırlamıyorum uyanmışım yorumu nedir açıklarmısınız

 • Rüyamda alt dişlerimin ağzımın içine doğru kayıp yer değiştirdiğini gördüm. Dilimi kaldırdığımda altında 6-8 tane sıralı diş vardı ve boğazıma doğru ilerliyorlardı.

 • Rüyamda boşanacak olan anne ve babamın en küçük çocuğunu 5 yaşında şu an kucağımda ön dişleri kır ve çatlakti ama düşmüyordu konuşuyordu ama 1 tanesi bile düşmedi sallanmadı. LÜTFEN HEMEN YORUMLAYIN

 • Merhaba rüyamda bir tanidigimin ön dişleri çekiliyordu ama dişler çok iri ve cirkindi. Ne anlama geliyor acaba

 • Merhabalar rüyamda varlıklı bir halde iken en arkadaki sağlı sollu iki dişimin doktor tarafından operasyonla alınacağını gördüm ne olabilir acaba yorumlarsanız sevinirim..

 • Rüyamda üst on disimin arasi hafif acildigini gordum hatta sasirdim boyle degildi ,dedim .sonra kardesimin esinjn kardesinin cok yasli sirf durumu iyi diye evlendigini gordum. Yasli bir kadin cicek getiriyordu cok guzel buyuk iki uc tane cicekli hediyeler geliyordu. Ne alakaysa bizim eve geliyordu bu hediyeler. Evlenen kiz la konusuyordum ve yasli adamla niye evlendin diyordum. Ailem istedi diyordu. Kardesim gelen hediyeleri gosteriyordu ,guzelmis diyordum .

 • Merhaba hocam ben rüyamda alttaki 20lik dişimdeki dolgunun olmadığını ve çok az çürümüş olduğunu gördüm birde yanındaki 2 azı dişimde dolgu gördüm

 • Ruyamda kayinvalidemin dislerinin bembeyaz ve iri oldugunu gördüm ve parliyordu sordugum da ise dislerini yeni yaptirdigini söyledi ama disleri agizina sigmiyordu

 • Arkadaşlar a gidiyorum, oturuyoruz sonra arkadaşımın eşi dis doktoru olmuş. Bende benin şu dişlere bi bakıver diyorum . Sonra ağzıma kocaman bir tepsi kaşığı ile mudale ediyor , bir asa bir yukarı ama nasıl kıvranıyorum. Yapma dur dedikce yok devam ediyor. Ardından arkadaşım tamam la yeter diyor ve kendimi banyoya atıyorum, tükürüp tükürüp duruyorum hevif kanlı, bide hıçkıra hıçkıra ağlıyorum. Sonra arkadaşımın eşime dedim ki memet olmasaydı elimin tersi ile vuracaktım diyorum.
  Yorumlarınızı bekliyorum.

 • Merhabalar, rüyamda alt arka dişimdeki dolgunun çıkıp gittiğini gördüm ve üst ön dişlerimden üç tanesinin elime düştüğünü gördüm. Yorumlarsanız sevinirim.

 • Rüyamda üst azı dişimde dolgu vardı ve düşüyordu fakat ben elimle destekliyordum tutmaya calısıyordum tutarken parça parça bir sürü küçük dolgular düşüyordu.

 • Merhabalar
  Benim rüyam biraz bağlantılı o yüzden özetini söyliyim mutfagimda ateşli küçük bir yangin cikiyordu cok fazla buyumeden söndurdum sonra gidip ayna ya bakınca ozellikle üst ön dişlerimin altinda iki kere daha alt alta ciktigini gördüm yani 6 diş falan oluyordu iki disim le beraber bakinca normla gibi hicbi sikinti yok gibi gorunuyordu bende bunlar ne ara ciktilar varmiydilar demeye basladim bu arada dislerim sağlamdi curuk yoktu ruyami yorumlayabilirseniz dogru sekilde cok sevinirim simdiden okudugunuz icin teşekkürler

 • rüyamda; 20lik dişlerimin hepsi dökülmüştü, kansız halde birazı cebimde, birazı kanlı halde avuçlarımdaydı dilimle yokladığımda 20 lik diş olduğunu anladım. biriyle konuşuyordum sanki biraz da kaçıyor gibiydim dökülüyordu o ara dişlerim…

 • Rüyamda sol tarafta iki disin arasinda kicuk olamayan bi disin çürümüş gibiydi yarısı duruyordu çok küçük tarafı yoktu

 • Rüyamda kızımın kafasının arkasında ense kısmında bir sıra diş çıkmıştı. Bakmak için saçlarını kaldırırken bir tanesi düştü. Çok korktum. Ne anlama geliyor acaba

 • rüyamda babaanne sallanıyordu ve aniden ağzından kan geliyordu ve dişleri tek tek düştü.onları elimden tuttum ve babaanne de kendi elinle dişlerini tuttu. onlarla hemen doktora gitmek istedik

 • rüyamda babaanne sallanıyordu ve aniden ağzından kan geliyordu ve dişleri tek tek düştü.onları elimden tuttum ve babaanne de kendi elinle dişlerini tuttu. onlarla hemen doktora gitmek istedik

 • Nişan yüzüğümü takan aile büyüğüm, yanındaki bir kişi ile ön üst iki dişimi, jiletle bir kez yukarıdan aşağıya kazıdı, dişimin üst tabakasını almak gibi bir durumdu. Bunu yaparken biraz güç kullanır gibiydi, jileti ağzımda bıraktı, aynada dişlerime baktım. Kan veya başka bir şey görmedim, dişlerim yerinde duruyordu.