Ana sayfa » RÜYADA ŞEFTALİ GÖRMEK
Rüya Tabirleri

RÜYADA ŞEFTALİ GÖRMEK

Rüyada şeftali görmek; kısmet, şans, doğurganlık, mutluluk, evlilik ve uzun bir ömre sahip olmak, bereket ve saflığı temsil eder. Kişinin rüyada olumlu bir his duyarak uyanması, hayatında iyiliklerin artmasına ve bereketli çoğalmaya yorumlanır.

Rüyada Şeftali Görmek Ne Anlama Gelir

Şeftali görmek; bekar olan biri için evleneceği kişi ile karşılaşması anlamına gelir. Evli kişinin rüyasında şeftali görmesi, evliliğinin güzel ve mutlu geçeceğine delalet eder.

Şeftalinin turuncu renkte olanı, doğurganlığı, üremeyi, kırmızı olanı, yaşamın içinde köklü ve güçlü olmayı, şehveti temsil eder. Rengi parlak ve muntazam güzel olan şeftali görmek, hasta olan kişi için, sağlığına kavuşmayı, zenginlik, mutluluk, tutku ve uzun ömür anlamına gelir.

Rüyada Şeftali Ağacı Görmek

Rüyada şeftali ağacı gören kişinin aile hayatının köklerinin güçlü olmasına, yaşam boyu bolluk ve berekete, zenginliğe, hayırlı eş ve evladına delalet eder. Ticarette başarı elde etmeye, getirisi çok iyi olan yeni bir iş veya yatırıma, bekar biri için varlıklı ve görgülü biri ile mutlu ve huzurlu bir evlilik yapmaya, sıkıntı, keder ve borçlardan kurtulmaya tabir edilir.

Rüyada Şeftali Çekirdeği Görmek

Rüyada şeftali çekirdeği görmek; bir çok konuda hayırlı ve güzel olan haberleri barındırır. Rüya sahibinin başladığı işte şanslı olduğuna ve ihtiyaç duyduğu her konuda yardım alacağı anlamına gelir. İyi niyetli insanlarla karşılaşmaya onlar ile dostluk kurmaya delalet eder.

Şeftali çekirdeği kişinin aile fertlerini de temsil eder. Huzurlu ve mutlu bir aile kurmaya, çocuk sahibi olmaya, sorumlulukların artmasına, yeni bir işe başlamaya, helal ve bol rızık anlamına gelir.

Rüyada Şeftali Fidanı Almak

Sabırla birlikte gösterilen çabanın karşılığını almaya delalet eder. Şeftali fidanı kişinin başladığı işte başarılı olacağına, hayırlı ve iyi kalpli bir eşle evlenmeye, aileye gelecek yeni fertler ile birlikte büyümek anlamına gelir. Rüya sahibinin hayalindeki şeyleri gerçekleştirmesine yorumlanır.

Rüyada Evin Bahçesine Şeftali Fidanı Diktiğini Görmek

Yeni imkanlara sahip olmaya, ev almak veya başka ihtiyaçlar için birikim yapmak ve daha iyi şartlarda yaşamaya delalet eder.

Rüyada Şeftali Çiçeği Görmek       

Yeni ve güzel başlangıçların habercisi olan bu rüya, bolluk ve bereketin daim olduğuna, alım gücünün yüksek olmasına işaret eder. İş değiştirmek, başka bir şehre taşınmak, yeni tanıştığı birinden hoşlanmak, evlilik teklifi almak veya etmek gibi olaylara işaret eder. Kişinin kalbinin güzelliğine, yardım sever insanlara ve başlanan işlerde kolaylıkla karşılaşmak anlamına gelir.

Hamile bir kadın için kız çocuğunun olacağına delalet eder. Kişinin şansının daim olup, kendini doğru ifade edeceğine ve bundan dolayı, yüksek mevki sahibi olmaya, güzel sözler söyleyerek, karşı tarafı etkisi altına almak ve aşık olmaya yorumlanır.

Rüyada Şeftali Yediğini Görmek

Rüyada güzel ve tatlı şeftali yediğini gören için, hayattan keyif almaya, huzurunun yerinde olmasına, yoksulluk ve sıkıntılardan kurtulacağı anlamına gelir.

Rüyada kişinin ham, ekşi, tatsız ve olgunlaşmamış bir şeftali yemeye çalıştığını görmesi, hayatında gerçekleşmesini istediği şey için doğru zamanı beklemesi gerektiğine delalet eder. Hırslı ve aceleci davranmak, kişinin başarı oranını düşürerek zor durumda kalmasına neden olacaktır. Bu rüyanın vermek istediği mesaj sabırlı olmak gerektiğidir.

Rüyada Şeftali Suyu İçtiğini Görmek

Kişi kendini şeftali suyu içerken görmesi, hasta ise şifa bulacağına, fakirlikten, bolluğa geçmeye, rahata kavuşmaya, yaşamdan keyif almaya, sıkıntılardan kurtulmaya, borçlarını ödemeye delalet eder.

Rüyada Şeftali Topladığını Görmek

Rüyada şeftali topladığını gören kişi, iş hayatında yaptığı yatırımların karşılığını tek tek toplamaya veya kazançlı getirisi iyi olan yeni bir işe başlamaya, yeni iş projelerine girmeye, hayatında bolluk ve bereketin arttığı sağlıklı, güzel geçecek bir ömre işaret eder.

Rüyada Şeftali Aldığını Görmek

Rüyada şeftali almak; bir konuda karar vermek anlamına gelir. Kişinin hayatında bir yenilik yapacağına veya istediği bir kişi ile evlilik yapmaya veya iş kurmaya delalet eder.

Pazarda şeftali aldığını görmek; ses getiren, insanlar tarafından tanınan bir marka olmaya ve büyük bir pazarda yer edinmek anlamına gelir. Zenginlik ve bolluk vadeden bir rüya anlamına gelir.

Rüyada Şeftali Satmak

Rüyada şeftali sattığını görmek; helal kazanca, sevinç ve mutluluğa, yatırımların karşılığını almaya, sıkıntı ve kederden kurtulup, güzel günlerin geldiğine delalet eder. Zor durumda olan kişinin iyi ve yardım sever bir kişiden destek alacağına, borçlu bir kişinin rüyasında şeftali sattığını görmesi, borçlarını ödeyebileceği yeni fırsatlarla karşılaşacağı anlamına gelir.
Bazen de kişinin çevresine karşı yardım sever, duyarlı ve hassas davrandığı için takdir görmesine delalet eder. Bu durumda yaşamı boyunca bolluk ve bereketin kendisiyle olacağına ve huzur içinde rahat bir hayat yaşayacağına delalet eder.

Rüyada Şeftali Dolu Kasa Görmek

Rüyada şeftali dolu kasa görmek; büyük sevinç ve mutluluk, zenginlik ve güzel haberler almayı temsil eder.

Kasa ile şeftali taşıdığını görmek; maddi değeri yüksek olan mal varlıklarına sahip olmaya ve akıllıca yapılan yatırımlardan elde edilen gelire işaret eder.

Pek çok kasa dolusu şeftali görmek; Kendi işinin patronu olup, bir çok kişiye iyi koşullarda istihdam sağlamak anlamına gelir.

Kasa ile şeftali sattığını görmek; birikimlerini nakit paraya çevirmeye, yaptığı işin dışında farklı bir sektöre girmeye veya mevcut mal varlığını aile içinde pay etmeye delalet eder.

Rüyada Şeftali Ağacı Görmek

Şeftali ağacı rüyada her zaman, bolluk ve bereketi, asaleti, yardımlaşmayı, görgülü bir kişiyi, iyi ve güzel olanı, üreyip, çoğalmak ile ilgili durumları temsil eder.

Kişinin tanınmış bir aileye mensup olduğuna ve onlardan gelen belli konularda hayatı boyunca hep destek alacağına delalet eder.

Bekar bir kişi için, zengin ve görgülü, asil bir kişi ile karşılaşmaya, böyle bir kişi ile evlenmeye ve mutluluğa işaret eder.

Evli bir kimse için, nesiller boyu ayakta kalacak bir iş kurmak ve hayırlı evlat sahibi olmak anlamına gelir.

Rüyada Şeftali Reçeli Görmek

Çok hayırlı olan bu rüyada, aile içindeki huzurun yerinde olduğuna işaret etmekle birlikte, zenginlik ve bol kısmet anlamına da gelir.

Şeftali reçeli yaptığını görmek; kişinin başarısının kendi azmine ve gösterdiği çabaya bağlı olduğuna delalet eder. Ticaretle uğraşan kişiler için, işlerin her geçen gün daha iyi olacağına, kaliteli bir yaşam için gerekli bütün konfora sahip olmak anlamına gelir. Bir çok açıdan şanslı günlerin geldiğine, sıkıntılı zamanların geride kaldığına işaret eder.

Rüyada Başkasına Şeftali Vermek

Rüya sahibinin rüyada başkasına şeftali verdiğini görmesi, kendi işini kurmasına veya yönetici olarak çalışacağına, sahip olduğu imkanları ihtiyacı olan kişilerle paylaşacağı anlamına gelir. Ayrıca iş hayatında yeni projelerde başarı elde etmeye, kişinin yaptığı işin dışında farklı iş alanlarına girmeye delalet eder.

Rüyada şeftali ikram etmek; yeni bir iş ortaklığı kurmaya veya iş kurması için birine maddi yardımda bulunmak anlamına gelir. Şeftali ikram etmek, kişinin cömert bir yapıya sahip olduğuna ve kendisi gibi bir eli açık biriyle evlenmesine, zengin olmaya ve her türlü maddi veya manevi bütün yüklerden kurtulmaya delalet eder.

Kişinin rüyada kendisine şeftali ikram edildiğini görmesi, beklemediği yeni imkanlara kavuşmaya, evlilik yapmaya, iş kurmak konusunda yardım almaya ve bütün işlerinde kolaylıklar ile karşılaşıp, bolluk ve berekete nail olmaya delalet eder.

Rüyada Çürük Şeftali Görmek

Rüyada çürük şeftali görmek kişinin çözüm getirmekte zorlandığı işlerine ve bunlardan dolayı yaşanacak sıkıntılara delalet eder. Uyarı içeren bu rüyada kişinin sorunlarının üstüne giderek çözümlemesi gerektiğini, aksi takdirde kendisini zorlu bir sürecin beklediğini ve sıkıntılı bir döneme işaret eder.

Rüyada Şeftali Bulmak

Rüya sahibinin yolda şeftali bulması, talihin kendinden yana dönmesine, bekar biri için, yeni biriyle tanışmaya ve aşktan yana yüzünün gülmesine yorumlanır.

Rüyada şeftali bulunduğu yerle ilişkili olarak güzel gelişmelere delalet eder. İş yerinde bulunan şeftali, terfi almaya veya ek kazanç elde etmeye delalet eder.

Evin içinde bulunan şeftali, müjdeli bir habere veya aile içinde birinin hamile olduğunu öğrenmeye, beklenmedik bir yerden gelen paraya yorumlanır.

Evin bahçesinde bulunan şeftali, bekar biri için varlıklı, saygın bir kişi ile evlilik yapacağı haberini verir. Evli kişi için, yüklü bir mirasın gelmesine, işlerde büyümeye veya  birinin evlilik veya eğitim için evden ayrılmasına tabir edilir.

Rüyada Şeftali Çalmak

Rüyada şeftali çaldığını görmek, kişinin hakkı olmayan bir maldan faydalanmak istediğine ve bundan dolayı yakın çevresi tarafından dışlanıp yalnız kalacağına delalet eder. Ayrıca kişi zaafları yüzünden yanlış ilişkiler kurarak kendine ve ailesine zarar vereceğine yorumlanır. Bu rüya net bir şekilde kişiye uyarıda bulunur ve rüya sahibinin düşünce ve davranışlarını kontrol etmesi gerektiğine işaret eder.

Rüyada Kırmızı Şeftali Görmek

Rüyada kırmızı şeftali görmek, olgunlaşmak, ailenin sorumluluklarını üzerine almak ve kökleri güçlü bir aileye sahip olmak anlamına gelir. Sağlık, afiyet, evlilik, zenginlik gibi durumlarında habercisidir.

Rüyada Sarı şeftali Görmek

Rüyada sarı şeftali görmek, kişinin henüz bazı şeyler için yeterli tecrübeye sahip olmadığına ve alacağı kararlarda acele etmeden iyi düşünmesi gerektiğine delalet eder. Sonradan zor duruma düşmemek için kişinin ani heyecan ve isteklerini kontrol altında tutmasında fayda olduğuna yorumlanır.

Not: Görmüş olduğunuz rüyayı aşağıda yorum olarak paylaşmayı unutmayın.

Önemli: Rüyalar hakkında ki diğer yazılarımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

7 Yorumlar

Yorum yazmak için tıklayın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 • Merhaba,

  Rüyamda; kocaman cam bir leğen, içi su dolu, beyaz sülükler de içinde canlılydılar. Yorumlarsanız çok sevinirim ( ev satış işlemim olacak bununla ilgili olabilir mi?)

  Sevgiler..

  • Merhabalar Sevgili Edna,

   Rüyayada içi su dolu camdan bir leğende, beyaz sülük görmen, hayra yorumlanır. Gerçek hayatında faydalı ile faydasız olanın ayrımını yapabildiğini, duygusal anlamda kırılgan olduğuna, bir şeyi yanlış yapmaktan korktuğuna delalet ediyor. Görmüş olduğun bu rüyada korkularından emin olmaya, geçmiş deneyimlerinden faydalanacağına, kararına güvenmen gerektiğine, her şeyin yolunda gideceğine, kalıplaşmış düşüncelerden arındığına, görünenin ötesine bakabilme, ilahi olanla bağlantının güçlendiğine, korku, endişe ve kendini kurban olmuş hissinden arınacağına yorumlanır. Kurtulmak istediğin her ne ise ondan uzaklaşacağına işaret ediyor.

   Rüyanın hayırlara vesile olmasını dilerim.

   Sevgiler…..

 • merhaba,rüyamda küs olduğum kuzenimle tanımadığımız birinin evinin önündeki daha henüz olgunlaşmamış ,böyle rengi yeşil kırmızı gibi şeftali koparıyorum .Kuzenimede veriyorum ve ona ben olmamış şeftali seviyorum bu daha güzel oluyor sende ye diyorum.

 • Ruyamda tanimadigim bir aileye konuk oldum ve bir kiz bana cok boyuk bir seftali verib yola saldi..Karpuz buyukluyundeydi

 • Ruyamda elimde kucuk bir posetin icinde bir kilo seftali satin almışım annemler den cikiyorum bir kac adim gittikten sonra ilerde pazarci var bir iki konusurken seftali posetimi annemlerde unuttugum aklima geliyo kizima diyorum burda bekle..gidiyorum annemler yatiyolardi dedim posetimi u utmusum birazini birakayim dedim actim icinden birtane büyük guzel elime sigimiyo seftali bıraktım orda babamla paylasirsiniz dedim..rica etsem yorumlarmisinz

 • Esim ile birlikde kamyon dolusu şeftaliyi bisiklet ile götürmeye çalışıyoruz güya pazara yasa başka bir yere ama öyle guzel kokuyordu yiyememiyorumda başkasının olduğu için esim bir anda durdu sevgililer dökülecek gibi oldu dökülmedi sonra başka bir şeftali satan adamin tezgahindan su satın aldı içinden de diyorum ki of okada canım çekti ama bir şeftali almadı dedim biraz daha gittik ve yandım kalktığımda canım bir şeftali istedi bir istedi ki normal de yemem tüylü kadın duruyor beni diye çok şaşırdım rabbim hayırlara çıkarsın insallh

 • Merhaba, ben rüyamda çalışırken, tanımadığım bir adam bana paketlenmiş şeftaliler hediye ettı. Şeftali çok güzeldi ve baya yedim. Bu ne anlama gelir?