Ana sayfa » RÜYADA FİL GÖRMEK
Rüya Tabirleri

RÜYADA FİL GÖRMEK

Rüyada fil görmek; bolluk ve bereket, kuvvet, cesaret, sevgi, saygınlık, güç, bilgelik, akıl, sabır ve iyi şansı sembolize eder. Fil görmek kişinin hayatında kendisi için güzel gelişmeler olacağına dair bilgi verir. İş ve aşk hayatındaki konular ile yakından ilgilidir. Kişinin yaşamındaki derin farkındalığının artması ve başarının habercisidir.

Rüyada fil aile bağlarının güçlenmesine, sosyal yaşamda hareketlilik, var olan zekayı kullanmak gibi durumlarla da ilgilidir. Filler rüyada ailedeki kadınlar ile ilgili konulara da dikkat çeker.

Bütün kültürlerde fil olumlu özelliklere sahip ve saygınlığı olan bir canlıdır, algılama ve haberleşme, yön bulma duyuları çok gelişmiştir. Bütün bunlardan dolayı rüyada fil görmek, kişinin hayatında bir konuda yaşadığı kararsızlık var ise o konuda yol gösterici olabilir.

Rüyada Fil Görmek Ne Anlama Gelir

Kişinin rüyada fili nasıl gördüğüne bağlı olarak pek çok anlam ifade edebilir. Sabit fikirlilik ve inatçılıkla da ilişkilidir. Herkesle kolay iletişim kuramayan, güvenmeyen, bazende kibirli, kendini her konuda üstün gören ve bu tavrından dolayı yalnız kalan bir insana delalet eder. Ailede uzun ve bir arada uyumlu yaşamayı, kadınların aile hayatındaki önemine dikkat çeker.

Maddi konularda zenginlik, iş yaşamında başarı, hedefe ulaşmak, planlanan işlerin gerçekleşmesi gibi konulara da yorumlanır.

Fil görmek, aile, anne, büyükanne, baba ve anne ilişkisi geçmişten gelen bazı konuların kişinin alacağı kararlarda etkili olabileceğine ve bu konuda dikkatli olmak gerektiğine işaret eder.

Rüya sahibinin geçmişte yaşadığı kısa süreli ve duygusallıktan çok tensel odaklı ilişki, heves ve niyetiyle ilgili unuttuğunu sandığı ama hali hazırda hafıza kayıtlarında duran  ve zaman zaman kendini rahatsız eden bu konuyla ilgili yüzleşmesi gerektiğine delalet eder.

Erkekler için anneden kopamadığını ve anne ile kurulan bağın kadınlarla olan ilişkini yönettiğini anlatır.

Rüya sahibi bir kadınsa, güçlü anne modelinden özgürleşme zamanının geldiğine delalet eder.

Bütün bunların dışında rüyada fil görmek  başka hangi anlamlara gelir yazımızın devamında.

Rüyada File Bindiğini Görmek

Rüyada kendini filin üstünde gören kişi, içinde bulunduğu duruma hakim olacağına, toplum içinde güç elde etmeye, saygınlık görmeye, bir konuda liderlik etmeye, düşünce ve fikirlerinin başkaları tarafından ilgi görmesine delalet eder.

Rüyada file binmek güzellikler yaşanacağına, bekar biri için evlilik yapacağı ve mutlu olacağına yorumlanır. Yapılan iş planlarının başarılı bir sonuca ulaşmasına, helal ve bol rızık, kişisel farkındalığın yükselmesi gibi anlamlara gelir. Rüya sahibinin istekleri doğrultusunda istikrarlı ilerlemesi demektir.

Rüyada Fil Kovalamak

Rüyada kendini bir fili kovalarken görmek, kişinin karşısına çıkan zorlukları yılmadan, büyük bir azimle üstesinden gelmeye çalıştığına ve bunun sonucunda başarıya ulaşacağına yorumlanır.

Bu rüya aslında kişinin gelecek endişesi çektiği anlamına gelir ve rüyanın vermek istediği mesaj ” kendine güven ve gayret göstermeye devam et, başarılı olacaksın” anlamına gelir. İş arayan veya çalışanlar için yeni iş fırsatlarının gündeme geleceğine delalet eder.

Rüyada fil kovalayan kişinin, yüksek ideallerini gerçekleştirmesi anlamına gelir. Maddi ve manevi zenginliğe, aradığı aşkı bulmaya, şöhret sahibi biri ile evlenmeye işaret eder.

Rüyada Filin Kovalaması

Rüyada fil tarafından kovalandığını görmek, kişinin sorumluluk almaktan veya sorunlardan kaçmaya çalıştığı anlamına gelir.

Kovalayan filin kendini yakaladığını ve saldırıya uğradığını görmek, yenilgiye uğramak demektir. Haberci olan olan bu rüya, kişiye kaçmak çözüm değil, mücadele et ve kendi içinde olan mevcut gücü ortaya çıkar anlamında mesaj verir.

Rüyada Fil Yavrusu Görmek

Rüyada fil yavrusu görmek çok hayırlı bir rüya demektir ve kişiye geçmişi bırak, güzel günler seni bekliyor anlamına gelir. Kişinin yaşadığı bütün olumsuzluklardan, sıkıntı ve kederden kurtulup, neşeli, mutlu, bolluk ve bereketin hakim olduğu güzel geçecek zamanların geldiği haberini verir.

Rüya sahibinin yaptığı iş ne olursa olsun başarı elde edip, ilerleyen süreçte tanınan şöhretli biri haline geleceğine delalet eder. Hayatını gözler önünde yaşayan sevilen ve saygı duyulan bir kimse olacağına, mevcut mal varlığını çoğaltmaya ve zengin olacağı anlamına gelir.

Rüyada Beyaz Fil Görmek

Rüyada beyaz fil görmek kişinin yeniden doğuşunu, yüksek farkındalık sahibi olmasına ve kitlelere hitap edip onları yaşam için, bütünün hayrına iyi yönde yönlendiren bir kimseye veya böyle birinden yardım almaya delalet eder. Rüya sahibinin ruhsal yönde ilahi olanla bağlantı kurmak istediğine, bu yönde çalışmalar yaptığına ve maksadına ulaşacağına yorumlanır.

Rüyada Fil Sürüsü Görmek

Rüyada fil sürüsü görmek, iş hayatında söz sahibi olmaya, mevcut konumun iyileşmesine ve yükselişe geçmeye, iyi bir kariyer yapmaya delalet eder. Hayatın her alanında şansı simgeleyen bu rüya kişinin arzu ve isteklerine kavuşup, hayatı boyunca bolluk ve bereket içinde yaşayacağı anlamına gelir. Ticaretle uğraşanlar için yeni iş alanlarına girmeye, işini yurt dışına kadar genişletip, şubeler açmasına yorumlanır. Mevcut maddi kaynakların artmasıyla birlikte bolca gayrimenkul sahibi olmaya ve zengin biri ile evlenmek anlamına da gelir.

Fil sürüsünü yönettiğini görmek veya onlarla birlikte yürümek, hatırı sayılır bir servete sahip olmaya delalet eder.

Rüyada Fil Yakalamak

Rüyada fil yakaladığını görmek, kişinin şansının ve kısmetinin artmasına, gösterdiği çabalar neticesinde bolluk ve bereket içinde, başarı dolu bir gelecek kuracağı anlamına gelir. Fil yakalamak, hasta kişi için iyileşmeye, maddi sorunlarını geride bırakmaya, kendini kısıtlanmış hisseden kişinin özgürleşmesine tabir edilir.

Aileden destek görmek, mirastan pay almak, evlenmek ve muradına ermek anlamına da gelir.

Rüyada Ölü Fil Görmek

Rüyada ölü fil görmek, İtibar ve güç kaybetmek anlamına gelmekle birlikte kişinin hayatında köklü değişimlerin olacağına delalet eder. Ölü fil görmek hayatın her alanında büyüklü küçüklü kayıpların yaşanması demektir ancak kişinin yeniden her şeye sıfırdan başlaması gerektiği konusuna dikkat çeker. Bu durum bazende mevcut bakış açısını değiştirmekle de ilgilidir. Sabit fikirlilikten kurtulup yenilenmek, hayatın içinde akışta olmak, yaşamdaki güzelliklerin farkına varmak, uyanmakla ilgilidir.

Rüyada Fil Avına Çıkmak

Rüyada fil avına çıktığını görmek, kişinin rekabet ortamında olduğuna, yeni iş fırsatları elde ederek, başarı sağlamaya, kazançlı yatırımlar yapmaya ve kazançlı çıkıp ailesi ve kendisi için rahat bir gelecek sağlayacağına delalet eder. Fil avına çıkmak, kişinin uzun zamandır beklediği ve fırsatını kolladığı bir alanda istediğini elde edeceğine, önüne çıkan fırsatları iyi değerlendirip kazançlı çıkacağı anlamına gelir. Göstermiş olduğu azmi sayesinde zafer elde etmeye ve mutlu olmaya işaret eder.

Rüyada Yaralı Fil Görmek 

Rüyada yaralı fil görmek, kişinin hayatında geçici sıkıntılar yaşanacağı anlama gelir ve haberci bir rüyadır. Yaşanacak olumsuzlukların dikkatsizlik neticesinde ortaya çıkmasına ve bundan dolayı maddi kayıplar yaşanacak demektir. Uyarı niteliğinde olan bu rüya güncel yeni tedbirler alınması gerektiğini hatırlatır.

Yaralı Fili Tedavi Etmek

Rüyada yaralı fili tedavi ettiğini görmek, kişinin elindeki maddi olanakları başkaları ile paylaşarak ihtiyacı olanlara yardımcı olacağı anlamına gelir. İmkanlarını başkaları ile paylaşmaktan çekinmeyen bu kişi, başarılarına bir yenisini ekleyerek maddi gücünü herkese kanıtlar ve çevresinde aranan, saygı gösterilen bir kişi olduğuna yorumlanır.

Rüyada Fil Dişi Görmek

Rüyada fildişi görmek, kişinin şöhret ve maddi zenginlik elde etmesine delalet eder. Nadiren görülen kıymetli bir fırsatla karşılaşmaya, maddi sorunları çözmeye, saygı gösterilen ve sözü dinlenen, itibar gösterilen bir kişi olacağına yorumlanır.

Rüyada Fil Eğiticisi Olmak

Rüyada fil eğiticisi olduğunu görmek, büyük sermaye sahibi olmaya ve başkalarına iş vermek, fabrika açmak, üretim yapmak anlamına gelir. Eğitmenlik, danışmanlık gibi mesleklerde daha başarılı olmaya, güçlü sezgileri sayesinde kitleleri yönetmeye ve yönlendirmeye, politikaya girerek ülke için faydalı işler yapacağına yorumlanır ve bu kişi sıradan olmayan bir hayat yaşar.

Rüyada Fil Resmi Yapmak

Rüyada fil resmi yaptığını görmek, kişinin hayal dünyasının güçlü olduğuna delalet eder. Gerçeklerle idealleri birleştirmek için uğraş veren bu kişi, hayatın farklı bir alanında sanatsal faaliyetler de başarı elde ederek şöhret sahibi olacağına ve geniş bir çevrede tanınmak anlamına gelir.

Rüyada Fil Sevmek

Rüyada fil sevdiğini görmek, hayatındaki her detayı dikkate alarak, emek verip, çaba göstererek, yaşamını daha güzel hale getirmek anlamına gelir. Fil seven kimse idealist, yaşamdan keyif alan, iradeli ve eğitimli olduğu için çocuklarını da kendisi gibi yetiştirmek istediği anlamına gelir. Fil sevmek maddi olarak güçlü olmaya ve bunu çevresinin yararına işler yaparak kullanmaya ve bu durumdan mutlu olmaya yorumlanır.

Rüyada Fil Hortumu Görmek

Rüyada filin hortumunu görmek, hayırlı bir rüyadır. Rüya sahibinin kısmet ve şansının arttığına sıkıntıları arkada bıraktığına, beklediği yardımı almaya, bolluk ve berekete delalet eder.

Rüyada Hayvanat Bahçesinde Fil Görmek

Rüya sahibinin hayvanat bahçesi içinde fil görmesi, kısıtlanan maddi konuların varlığına, bütün birikimlerinin risk içinde olduğuna delalet eder. Ancak kişi keskin zekası sayesinde bu durumdan çıkacak ve yeniden iyi yaşam koşullarına kavuşacak demektir. Bazende kişi kendini tutsak edilmiş hissedebilir bütün bunların geçici olduğuna ve harekete geçerek içinde sıkıştığı durumdan kurtulabileceğine yorumlanır.

Not: Görmüş olduğunuz rüyayı aşağıda yorum olarak paylaşmayı unutmayın.

Önemli: Rüyalar hakkında ki diğer yazılarımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

13 Yorumlar

Yorum yazmak için tıklayın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  • Bu rüyayı sabaha karşı gördüm sokakta filler dolaşıyor çok şaşırdım biraz geçti bi bakayım dedim bi de ne göreyim fil evimin etrafında dolaşıyor eve girmeye çalışıyor korkup tüm kapıları kilitleyecekken bir başka fil arka odanın balkonundan eve giriyordu onu görünce çocuğumu alıp kaçtım öyle uyandım çok korktum

 • Ben rüyamda yatak odası da idim bir anda yanagmin sağ tarafı sisiyor kocaman oluyor korkuyorum ve oyuncak fil oluyor çıkınca üç tane sürati oluyor korkuyorum boynunu kiriyorum ve duman çıkıyor ve bu arada Bismillahirrahmanirrahim çekiyorum iciden su sesi geliyor ve pencereden atıyorum

 • Merhaba. Rüyamda pembe renkte bir fil yavrusunu seviyordum. Fili adete bir çocukmuş gibi kucaklayıp onunla oyun oynuyorduk. Fil o kadar mutlu ve neşeliydi ki onun neşesiyle bende keyifleniyor ve gülüyordum. Kaçıyor koşuyor geri geliyor oyun oynuyordu benimle. Rüyamı yorumlar mısınız.

 • ruyamda derin bir havuzda yuzerken suya dusmus bir fil goruyorum.yanindan gecerken kucuk bir kutu bulup onu sudan cikartiyorum kutuyu acinca icinden kucuk bir fil cikiyor. o sirada havuzin basindada beni buyuk bir fil bekliyor.

 • Rüyamda bi tepeye tırmanmaya çalışıyodum kafamı kaldırıp baktığımda filler vardı fil sürüsünden bir kaçının hortumuyla özellikle bana taş atmaya çalıştığını gördüm taşlardan hiç biri denk gelmedi ve korkmadım aksine tepede olan tanıdığım biri onları korkutup kaçırmaya çalışırken bende yüksek ses çıkartarak onları korkutup kaçırıyoduk bu arada bende tepeye tırmanmaya devam ediyodum…yorumlayabilirseniz çok sevinirim

 • Ben ruyamda koyumuzde 3 4 tane inek gördum yanımdan geçitler en sonun da da degısik bır hayvandı buda fil yavrusu dediler file benzemiyo du ama ben onu fil yavrusu olarak biliyodum

 • Eşim rüyasın da erkek Fil’e bağlı at görmüş fil ile at bağlıymış atı çekiyormuş anlamını merak ettim ne anlama geliyor
  Teşekkürler

 • rüyada fil araba gibiydi içinde 10 kişi vardık ve fil gidiyordu, şöför koşturttuğu için fili çok nefessiz kalıyor bağırıp çağırmaya başlayıp ters takla dönüyor. o sırada biz filin pencere ve kapısından çıkmaya çalışıyoruz ki sadece ben ve bi kişi çıkabilmişiz. diğer gerkes fil ile birlikte ölüyor..

 • Rüyamda eşim fil kesmiş kurban gibi ayikliyordu eti bende kafasını görünce anladım ama kafası daha olmemisti ben siyah poşeti açınca hareket etti

 • Rüyamda yeşillikler içinde çitlerin etrafında ilken fil yavrusu ve Arap atı gördüm. Çitleri açtım at içeri girdi fil beni takip ediyordu bakkal gibi bir yere girdim ona gofret verdim yedi benimle konuştu Elmalı turta istedi tezgahın altında çürümüş elma vardı yermisin dedim onu yemem dedi.