Ana sayfa » RÜYADA KURBAĞA GÖRMEK – Değişmeye, yenilenmeye ve aşka hazırmısın?
Rüya Tabirleri

RÜYADA KURBAĞA GÖRMEK – Değişmeye, yenilenmeye ve aşka hazırmısın?

Rüyada kurbağa görmek; kişinin bir halden başka bir hale geçişini simgeler. Hayırla yorumlanan rüyalar arasındadır. Yaşamsal alanlardaki gelişim ve değişimi, doğum, yolculuk ve içsel işitme, farkındalığın artması gibi konuları sembolize eder.

Sürpriz gelişmelerin yaşanabileceği bir sürecin ve gelecek misafirlerin habercisidir. Kurbağa görmek bazen de iyimser, olumlu ve güzel düşüncelere sahip olan kişinin, kendini doğru ifade edemediği, olduğundan farklı gösterdiği anlamına da gelir.Kişi böyle bir rüya gördüğünde etrafına iyi bakmalı ve durum değerlendirmesi yapmalıdır.

Rüyada kurbağa görmek, gerçek yaşamda içinde bulunduğu durum her ne ise değişme ve dönüşme vaktinin geldiğine veya etrafında farketmediği bazı durumların varlığına işaret eder.

Rüyada Kurbağa Görmek Ne Anlama Gelir

Dönüşüm enerjisinin haklı yıldızıdır diyebiliriz. Bunun için rüyanın dikkatle incelenip yorumlanması gerekir. Rüyada kurbağa görmek, rüya anındaki diğer semboller ile birlikte analiz edilir. Kişiye neler hissettirdiği ve nerede nasıl görüldüğüne bağlı olarak farklı şeyler ifade edebilir.

Doğumundan itibaren bir evrim süreci geçirir. Kuyruklu bir yarı balık olarak doğar, kuyruğunu atar ve karaya çıkar. Bu andan itibaren su olmadan yaşayamaz ve üremesi için suya ihtiyaç duyar.

Görme yetisinden çok etrafta olup biteni titreşimleri hisseden işitme sistemiyle kendini korur. Görülen rüyada kurbağanın geçirdiği evreler olan, değişim, dönüşüm, başkalaşım kişinin hayatındaki gelişmeler ile ilişkilendirilir.

Hasta kişiler için şifa bulmaya, evden uzakta olan kişinin eve dönmesine delalet eder. İyi şans ve doğumu simgeler. İçinde bulunduğu durumu değiştirmek isteyen biri için olumlu mesajlar verir.

Rüyada Evin İçinde Kurbağa Görmek

Rüyada evin içinde görmek, kişi bekar ise evlilik kararı alarak her şeyi iki kişilik düşünmesine, maddi olarak bolluk ve berekete, hasta olan bir kişinin, böbrek ve idrar yollarına dikkat etmesi gerektiğine delalet eder.

Değişimi temsil ettiğinden, hayatınızın hangi alanında yenilik yapmak istiyorsanız, orda dönüşümün başladığına ve şanslı günler içinde olduğunuzu, fırsatları iyi değerlendirmek gerektiğini haber verir. Aynı zamanda ev sahibinin hayatında, kendini olduğundan farklı gösteren bir kişinin varlığına da işaret eder.

Rüyada Çok Sayıda Kurbağa Görmek

Kişinin iş hayatındaki rekabet ortamına delalet eder. Kişi kendini gerçek yaşamında yetersiz ve zayıf hissettiği bir zaman diliminde bu rüyayı görmüş ise, bu durumun olumlu yönde değişeceğine, ihtiyacı olan gücün zaten kendisinde mevcut olduğuna ve şanslı bir döneme, yeni bir projede başarılı olmaya, zenginliğe yorumlanır.

Rüyada Kurbağa Avlamak

Rüya sahibinin yeni bir fikir üstünde çalıştığına veya çok beğendiği bir kişinin dikkatini çekmek için çaba gösterdiğine delalet eder.

Yakaladığını görmek, amacına ulaşmak ve hayatın içinde daha iyiye dönüşmek anlamına gelir. Yeni fırsatlar elde etmeye, aşkı bulmaya delalet eder.

Rüyada Kurbağa Yemek

Kişinin farklı düşüncelerin etkisinde kaldığına ve kendi yaşam standartlarının dışında olan şeyleri denemek istediğine yorumlanır. Maddi durumu kendinden daha iyi insanların yaşamlarına hayranlık duyduğu anlamına, eşini aldatma eğiliminde olduğu anlamına gelir. Rüyada kurbağa eti yemek, uzak doğu ülkelerinden birine yolculuk yapacağı anlamına da gelebilir ve bu konuda duyduğu endişeyi yansıtır.

Rüyada Kurbağa Bacağı Görmek

Rüya sahibinin günlük yaşamında ilerleme sürecinde küçük sorunlarla karşılaşıp bu sorunların üstesinden geleceğine delalet eder. Bazen de iyi analiz edilmesi gereken durumlara odaklanmak gerektiğine işaret edebilir.

Rüyada Kurbağa İstilası Görmek

Eşler arasındaki sosyal hayatlarına karşı farklı düşünceler de olmaya, bir çok konuda değişime açık olmadığı için aile içinde her kafadan ses gelmesine delalet eder. Bu durumda kişinin tutumunda ısrarcı olmaması gerektiğine, zira şanslı bir dönemde olduğu anlamına gelir ve değişimin kaçınılmaz olduğunu anlatır. Aynı zamanda evin su boruları ile ilgili bir soruna da işaret edebilir.

Çevreyi kurbağaların istila ettiğini görmek, bereketli yağmurların gelmesine ve sebze ve meyvelerde bolluk olacağına yorumlanır.

Rüyada Kurbağa İle Karşılaşmak

Kişinin hayatında bir sıçrama yapacağına, bir halden başka bir hale geçmeye delalet eder. Bir sürpriz ile karşılaşmaya, yeni biriyle tanışmaya, hayırlı bir eşe veya arkadaş edinmek anlamına gelir.

Rüyada Zıplayan Kurbağa Görmek

Rüya sahibinin durağan hayatına gelecek hareketliliğe, çok istediği bir şey için artık harekete geçmek gerektiğine, sıkıntılı bir durumu var ise onu kolaylıkla atlatmak anlamına gelir. Değişim ve dönüşümün habercisi olan bu rüya bir durumdan, başka bir duruma geçmeyi sembolize eder.

Rüyada Kurbağa Sesi Duymak

Sıkıntılı bir zamanda gelecek yardıma veya kişinin kendinden beklenen yardıma cevap vermediğine veya onları duymak istemediği anlamına gelir. Böyle bir rüyada çevredeki çoğunluğun sesini dinlemek fayda getirecektir.

Kurbağa sesi sözünü dinlemeniz gereken bir dostun tavsiyesi de olabilir. Bazen de beklenen bolluk ve bereketin artması, güzel bir haberin gelmesi demektir.

Rüyada Kurbağa Öldürmek

Kişinin yapmak istemediği bir durumun içinde kalması anlamına gelir. Bazen de bir fırsatı kaçırmak, yeniliği kabul etmemek ve kendine zarar vermek anlamına da gelir.

Ölü görmek, yaşam koşullarında kısıtlı durumların oluşacağına, sabit fikirli olmaya veya öyle insanlarla arkadaşlık etmeye, geçmişe dair pişmanlık duymaya, karamsarlığa, yaşamdan umudu kesmeye delalet eder.

Rüyada Kurbağa Yavrusu Görmek

Yeni umut ve fırsatları, güzellikleri temsil eder. Bazen de yaşamda savunmasız kalmak anlamına da gelir. Kişinin hakkını savunması gerektiğini veya aranması gereken bir hakkı olduğunu hatırlatır.

Genel de rüyanın içeriğine bağlı olarak farklı yorumları da olabilir.

Rüyada Derede Kurbağa Görmek

İşlerin yolunda gitmesine, yaşamla akışta olmaya, mutluluğa ve sevince delalet eder. Değişen yaşam koşullarında kişinin kendi karakterini koruyup, çizgisini bozmadığı anlamına gelir. Madden ve manen mutluluğu yakalamak anlamına da gelir.

Rüyada Gökten Kurbağa Yağdığını Görmek

Rüya sahibinin etrafında görmek istemeyeceği olaylara şahit olacağı anlamına gelir. Toplumu ilgilendiren olaylarda haksızlığın hüküm sürmesi, adaletsiz yöneticilerin döneminde olmaya delalet eder.

Rüyada Kurbağa Topladığını Görmek

Kişinin hayatında yapmak istediği şeyleri, tek tek gerçekleştirdiğine, kendisi için hayatı eğlenceli bir hale getirdiğine, fırsatları iyi değerlendirmeye ve bol şansa delalet eder. Yeniliklere, değişim ve dönüşüme açık olan bu kişinin bazen de sık sık fikir değiştirdiği anlamına da gelir.

Rüyada Kurbağa İncelediğini Görmek

Hangi ortamda olursa olsun, kişinin bilim alanında yeteneği olduğuna veya eğitimini doktorluk, veterinerlik, fizik, kimya gibi alanlarda yapmak istediğine veya bu konularda eğitim alırsa daha başarılı olacağına delalet eder. Bilimsel alanlarda tanınan biri olarak gelişme kaydedip, başarılara imza atmak anlamına da gelir.

Rüyada Yeşil Kurbağa Görmek

Kişinin istek ve hayallerinin gerçekleşmesine, bolluk ve bereketin artmasına, hayırlı bir evlilik yapmaya delalet eder. Bazen de kamusal bir alanda çalışmaya, hasta biri için, şifa bulup iyileşmek anlamına gelir.

Rüyada Üstüne Kurbağa Sıçradığını Görmek

Güzel gelişmelerin yaşanacağına delalet eder. Sevenlerin bir araya gelmesine, dostlarla buluşup keyifli zaman geçirmeye, sevinç ve mutluluğa delalet eder. Beklenmeyen hayırlı gelişmelerin yaşanmasına, yeni bir iş fırsatına veya hoşlanacağı biriyle tanışmaya yorumlanır.

Rüyada Elinde Kurbağa Tuttuğunu Görmek

Elde edilecek güzel fırsatlara delalet eder. Özel veya iş hayatında başarılar elde etmeye, hedeflerini gerçekleştirmeye ve ruhsal açıdan olgunluğa erişmek anlamına gelir. Hayatını istediği gibi düzenleme gücüne sahip olmak demektir.

Rüyada Kurbağa İle Konuştuğunu Görmek

Bir mucizenin gerçekleşmesi anlamına gelir. Bir başka anlamı da, kişinin çok meraklı ve dedikoducu olduğu için kimsenin kendisiyle konuşmak istemediği anlamına gelir. Rüyanın içeriğine göre yorumu değişiklik gösterir.

Rüyada Gölde Kurbağa Görmek

Duygusal bir yakınlık kurmaya, evlenmeye, zenginliğe, mal varlığını çoğaltmaya veya bebek haberine delalet eder.

Not: Görmüş olduğunuz rüyayı aşağıda yorum olarak paylaşmayı unutmayın.

Önemli: Rüyalar hakkında ki diğer yazılarımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

30 Yorumlar

Yorum yazmak için tıklayın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 • Merhaba,

  Rüyamda; yatak odamda yatağımın altına pencereden bir kedi girdi onu çıkartmak için uğraşırken 2. Bir kedi devgirmeye çalıştı. Çok zor bir şekilde dışarı çıkarttım. Yorumlarsanız çok sevinirim..

  Sevgiler…❤️

  • Merhabalar Sevgili Edna,

   Rüyada kedi görmek, içgüdüsel hareket, sezgi ve negatif duygulardan kurtulmak gibi anlamları ifade eder. Yatak odasında kedi görmen, duygusal, özel hayatınla ilgili bazı durumlara dikkat çekiyor ve bu konularda bir çıkmazın var ise sana korunduğunu haber veriyor.

   Rüyanın hayırlara vesile olmasını dilerim.

   Sevgiler……

   • Merhabalar rüyamda siyah kurbağa yumurtalarının bir bütün halinde tanıdığım bir erkeğin boynunda hareket ettiğini gördüm.O kişi baygın şekilde kirli su birikintisi kenarında yatıyordu.

  • Merhaba,normalde hep rüyaları unutan birisiyim.Bu rüyamı hatırladığım için merak ettim.Rüyamda bir kurbağa sürekli kafama zıplıyordu.Birini getirip çakmak gazı gibi birşeyle onu alıyorduk.Tekrar geliyordu.Anlamını çok merak ediyorum.Şimdiden teşekkür ederim

 • Rüyamda gövdesi ağaca dönüşmüş yaşlı bilge bi adam gördüm tekerleme gibi bir şey tekrarlıyordu “dağ yolunda dağ gitti…” bu kadarnı hatirliyorum. Bu adam yamacın ucunda, tepede bir yerdeydi manzara çok güzeldi. Benim büyük büyük dedemdi sanirim bi akrabalik bagimiz vardi. surekli tekrar ediyordu o laflari, ruyamda babam onun bilgelikten agaca donustugunu anlatiyordu bana dunya ile bi ilgisi kalmamıştı. Bi yorumunuz varsa merak ediyorum. Teşekkürler.

 • Rüyamda yatak odamın penceresinden değişik sesler geliyordu. Gidip baktığımda kocaman parlak ve yeşil bir kurbağa ile karşılaştım içeriye girmeye çalışıyordu içeriye girmesini istemediğim için pencereyi ittim onun da gözü sıkıştı gözü içerde vücudu dışarda kaldı ve bana üzgün baktı. Ben de üzüldüm onu kurtarıp dışarı koymalıyım çünkü korkuyorum diye düşündüm

 • Rüyamda elimde uzun beyaz bir boru tutuyordum.yuksek bir yerde oturuyordum elimde boru ucu yerdeydi.bir ses duyuyordum kurbağa sesi gibi.acaba bu borunun icin de bir şey mi var diye düşünerek boruyu yere vura vura içinden 2 -3 tane boz renkli kurbaga ciktigini gordum .borunun icinden cikarak uzaklasip gittiler.sonra da yine borunun içinden ama bana bakan taraftan yine çok açık boz renkli ince ve uzun bir yılan yavaş yavaş çıktı.dilini çıkara çıkara kıvrıla kıvrıla çıktı ama ben kendimi geriye çekmedim irkilmedim bile.bana doğru değil de sağıma doğru çıktı gitti.
  Yorumlarsanız sevinirim.tesekkur ederim.

 • Merhaba. Az önce rüyamda kurbağa gördüm. Evimin salonunda gece ve salon dişarınım ışığıyla aydınlanıyor. Kurbağanın balkon kapısından girdiğini gordum başta anlamadım. Ablama ‘iceri kurbağa gibi bir şey girdi dedim. Panikle kanepenin üstüne çıktım, kurbağa zıplamaya başladı ve emin oldum kurbağa olduğundan. O zıplıyor ben kaçıyorum. Ablama kapıyı aç, çıksın diye bağırıyorum. Bir ara baya üzerime zipladi, o ara rengini gördüm, yeşildi. Sonra karmaşada bir an kayboldu çıktı mı çıkmadı mı anlamaya çalışırken salona ik köpek girdi. Biri sevimli diğeri biraz ürkütücü yüksek. Bana doğru bakıyor ve hafif o da seslerden gerilmiş gibiydi. Bir taraftan korktum bir taraftan beni korumaya geldiğini düşündüm. Köpekle bakisirken uyandım. Köpeklerin ikisi de siyahtı. Sevimli olan daha koyu gibiydi. Yorumlarsaniz sevinirim. Teşekkürler.

 • Merhaba.Rüyamda kertenkele ile kurbağa benzeyen ama rengi yeşil beni takip ediyor daha sonra dilime yapışıyor. Ve ben bir su kenarına giderek dilimi suyun içine uzatıyorum. Oda kayıp gidiyor …yorum yaparsanız sevinirim tesekkurler

 • Rüyamda akvaryum icinde kurbağa aldigimi gördüm, fakat aldigim akvaryumda sadece kurbaga yoktu. Ve her saniye 10 larca çoğalıyorlardı.

  • Rüyamda akvaryum icinde kurbağa aldigimi gördüm, fakat aldigim akvaryumda sadece kurbaga yoktu. Ve her saniye 10 larca çoğalıyorlardı.Cok hızlı çoğaldılar, akvaryuma sığmadılar.

 • Rüyamda ortak alan bi tuvaletteyim benim önümde büyük sepet var kurbağa doluyo su atıyorum çıkartıyım diye kurbağalar fazlalaşıyordu

 • Merhaba rüyamda çalıştığım okulun en üst katında benim boyumdan büyük yeşil bir kurbağa gördüm korkutmadı uzunca bir süre orda kaldı yorumlarsanız sevinirim

 • Merhaba ,
  Rüyamda arkadaşımın kızı benim evimde tuvalete girdi klozette kurbağa var dedi. Gidip klozete baktık önce minik bir taneydi sonra onlar çoğaldı. İçinden bir tanesi yeşildi diğerleri kahverengimsi renktelerdi. Ben korkudan çığlıklar atarken. Bendeki arkadaş onları elleri ile topladı.

 • merhaba rüyamda 5kiloluk su şişesinin içerisinde süt vardı onun içinde kocaman kurbağa olduğu farkettim

 • Hocam annem bana kız bakmak için gitmiş kızı görüp konuşmuş akşam uyurken dua etmiş hayırlısı olacaksa rüyama gelsin deyip uyumuş rüyada evi kurbağalar basmış zipliyorlarmis evin bir köşesinde çıkmışlar sonra evin içinde bir havuz varmış yeşiller yerden beyaz kurbağalar havuzdan çıkıyormuş beyaz olanlar balıklara benziyormuş hayretle bakıp bunlar nasıl kurbağa derken uyanmış

 • Rüyamda karnımın üstünde küçükten büyüğe doğru 5 kurbağanın yapıştığını gördüm. Kurbağaları alın diyorum en küçüğü çekiyorlar çıkmıyor doyucak ki kendini bıraksın deniyor

 • Merhaba, rüyamda evde özellikte mutfakta çok fazla kurbağa vardı şeffaflardı ve çoğu pembe renkteydi bazıları yeşildi sonra bir kurbağa yaralandı sanırım ve içinden siyah bir şey çıktı sonra kafamı çevirdim tekrar döndüğümde kurbağa muhabbet kuş olmuştu ama kuşun ayakları ya da tek ayagı yoktu net hatırlamıyorum ayaklarını, fakat birinin olmadığından eminim yorumlarsanız sewinirim.

 • Rüyamda 5!yaşındaki kızım kurbağaya dokunuyordu şu an da hamileyim 32 haftalık rüya tabirinde Doğuma işaret fitinde korktum açıkçası

 • Merhaba
  Rüyamda zehirli kurbağa kuzuyu yemeye çalışıyordu .Ben de ona sopayla vurup engel oldum sonra elime yeşil zehirli bi sıvı attı. Kurbağayı kovalayıp öldürdüm.
  Rüyamı yorumlarsanazın çok sevinirim.🙏

 • Merhaba rüyamda bir işle uğraştıktan sonra yakın bir arkadaşım elinde şeffaf bir kutu ile bana kocaman bir kurbağa hediye ediyordu .. kurbağa hediye etmek ne demek ?

 • Iyi günler. Rüyamda amcamlarin eski evinin bahçesinde oturuyoruz kuzenim de var yanımda. Oturduğumuz yerin ön tarafında da su birikintisi var orda bi anda bi kaç tane kurbağa belirdi ve zipliyorlar. sonra biz kaçtık ordan. Ayakkabım orda kalmış benim ayakkabimin içine kurbağa girmiş. Evde balkondan ayakkabıyı aldırmaya çalışıyorum ama kurbağa içinden çıkmıyo ayakkabının. Ayakkabı çok sevdiğim bi ayakkabı diye çok üzülüyorum o şekilde uyandım. Dikkatimi ceken evde balkondan ayakkabiyi aldirmaya çalışırken normalde o odanın penceresi vardı ama rüyamda o pencere yoktu o sekilde almaya çalıştı ama alamadi baska bi tanidigim ( adini bile bilmiyorum oyle bi tanidik) balkon kapisindan.

 • Merhaba rüyamda saçımda bir çok. Kurbağa gördüm yavru kurbağa ve büyük kurbağa ne anlama geliyor

 • merhaba evlenmek icin düşündğm bir kız vardı aklımda bir akşam olurmu diye düşüncede yatdım ve rüyamda bir eşyasız odanın içnde yerde kurbağa yumurtaları serili idi soruyorum bu nedir diye kurbağa yumurtası diye cevap geliyor ve ben onların bir kacının üzerine basıyorum cok diye rüyamı yorumlayabilirmsiniz

 • Merhaba rüyamda bir kurbağa karnımın içindeydi. Yatağımdaydım uykudan uyandım ve baktım karnımın içimden dışarı çıkmaya çalışıyordu. Bebek değildi kurbağaydı. Okudum ve uyanmaya çalıştım uyandım. Hayırlara vesile olsun….

 • Merhaba rüyamda ayrıldığım ama hala Sevdiğim eski erkek arkadaşımın elinde yeşil bir kurbağanın ön bacaklarını kestiğini gördüm ve bu haliyle kurbağayı bir şeffaf kavoza koyduk.