Ana sayfa » Rüyada Balık Görmek
Rüya Tabirleri

Rüyada Balık Görmek

Rüyada balık görmek doğurganlık ve kişisel gelişimi temsil eder. Güzel gelişmelerin yaşanacağını haber verir.

Engellerin aşılarak, umut edilen şeylerin gerçeğe dönüşme vaktinin geldiğine ve şaşkınlık yaratacak mucizelere işaret eder.

Görüldüğü yere bağlı olarak rüyada balık görmek iş hayatında yaklaşan olumlu gelişmelere, ticari hayatta başarıya, sosyal yaşamda müjdeli haber almak anlamına gelir.

Hane içinde bebek haberine, kişinin duygusal yönünü doğru kontrol ettiği müddetçe, huzur ve mutluluğun kendisine çok yakın olacağı anlamına gelir.

Rüyada görülen balık rızık, zenginlik, evlilik, çocuk, bilgelik, bilinç altı, canlılık, üreme, sabır, şans gibi durumlarla ilişkilidir.

Balık kadim semboller arasında olup, bolluk ve bereketi temsil eder. Kişi kendini hayata karşı daha olgun ve hazır hissederek umutlu bir bakış açısına sahip olacaktır.

Kutsallık, mutluluk, huzur, bereket, dişilik, özgürlük ve sabırla ilgilidir.

Dönüşümü ve yeniden doğuşu temsil etmekle birlikte yaşamın cömertliği ile kişinin eline geçecek olan yeni iş fırsatlarına, şans faktörünün yüksek olduğu bir döneme, sıkıntılardan kurtulup huzura kavuşarak, mutlu olmaya yorumlanır.

Rüyada balık görmek nedir
Rüyada Balık Görmek Neye İşarettir

Rüyada Balık Görmek Neye İşarettir

Finansal yönden yeni kapılar açılmasına, kişinin hayallerine adım adım yaklaşmakta olduğunun işaretidir.

Rüyada temiz bir denizde veya kaynakta yakalamak, kısmet, bolluk ve bereketin artmasına delalet eder.

Rüyada dalgalı bir denizde balık yakalamaya çalışmak; kişinin arzu ve isteklerine ulaşırken duygusal olarak dalgalanma yaşayacağına veya daha fazla çaba göstermesi gerektiğine işaret eder.

Kirli bir deniz suyunda yakalamaya çalışmak; keyifsiz bir ortamda bulunmaya ve elde etmek için uğraştığı kaynağının temiz olmadığına tabir edilir.

Rüyada suyun altında görmek; kişinin şuuraltı kayıtlarında bulunan yaratma potansiyelini gösterir.

Bu rüya kişinin son zamanlarda aldığı kararlar da daha duygusal davranacağını ve olayları analiz ederken aklının değil, duyguların öne çıkacağını yansıtır. Hayırlı bir rüyadır ve kişinin maddi kaynaklarına, duygu dünyasına dair ön bilgiler verir. Rüyada balığı nerede ve nasıl gördüğünüz, rüya anında hissedilen duygular yorum için önemlidir ve farklı tabirleri olabilir.

Rüyada Yılan Balığı Görmek

Rüyada yılan balığı görmek; kişinin yaşam döngüsü ile uyum içinde olup, yeni bir başlangıç yapacağına yorumlanır. Sezgisel olarak yüksek öngörü sahibi olduğuna, hasta ise şifa bulacağına veya şifa dağıtıcı olarak etkin kişi olacağına işaret eder.

Rüyada Sazan Balığı Görmek

Rüyada sazan balığı gören kişi; zevkine düşkün, hayatın sadece eğlence tarafında olmaya ve bundan dolayı kazandığını harcayan, hercai bir kişiliğe yorumlanır.

Rüyada Balıklarla Birlikte Yüzmek

Şans, ruhsal gelişim ve dönüşümüne, bilinç altındaki duyguların açığa çıkmasına, kişinin kendini ifade etmesine yorumlanır.

Rüyada Balık Tutmak veya Yakalamak

Henüz gerçek olmayan hayalleri temsil eder ve bu hayallere kişinin çok yakın zamanda sahip olacağı anlamına gelir.

Ticarette başarılı olmaya, geniş ve bol rızık elde etmeye, bekarlar için, evlilikle sonuçlanan beraberliğe, evli kişiler için, çocuk sahibi olmaya delalet eder.

Bu rüya zamansal ve manevi güç anlamına da gelir. Hisleri yönünde hareket eden kişi kazançlı çıkar.

Bazı olumlu gelişmeler yaşanabilir veya bir proje üzerinde çalışan için, başarının yakın olduğuna veya tanıdığı birinden fikir alıp, bu kişiden fayda sağlayabilir.

Rüyada Balık Yemek

Zenginlik, mutluluk, mülk edinmek ve çocuk sahibi olmak anlamına gelir. Kişi için şansının açık olduğuna her türlü dünya malından fayda sağlanacağına yorumlanır.

Kokmuş şekilde yemek; meşru olmayan işlere girmeye, dedikodu etmeye veya iftiraya uğramaya delalet eder.

Canlı yediğini görmek; kişi için mülk sahibi olmaya veya gözü açık, işini bilen biri olduğundan kamusal alanlarda işlerini kolaylıkla yapmaya ve bundan fayda sağlamaya delalet eder.

Çiğ şekilde yemek; kişinin kendi çıkarları doğrultusunda kural tanımaz tavrından dolayı üzüleceğine delalet eder.

Rüyada Süs Balığı Görmek

Sevimli ve güzel süs balığı görmek; yetenekli ve hoş bir insanla tanışmak olarak değerlendirilir. Rüya sahibi bekar ise; yakın zamanda gönlüne göre biriyle tanışmasına yorumlanır.

Rüyada Küçük Balık Görmek

Kişinin hayatında ufak ufak elde ettiği şeylere delalet eder. Küçük miktarda yatırımlara, küçük mutluluklar ve bunların çoğalarak büyümesine yorumlanır.

Rüyada Büyük Balık Görmek

Servet elde etmeye, mirasa, beklenmeyen yerden gelecek paraya, büyük maddi getirisi olan büyük bir işe başlamaya delalet eden hayırlı bir rüyadır.

Rüyada Balık Almak

Kişinin iş hayatında kariyerinin yükseleceğine ve bu konuda ona yardım edecek olan kişinin varlığına delalet eder.

Birinin elinden aldığını görmek; yardım almaya ve bu yardımlar sayesinde güzel yerlere gelmeye, kariyer yapmaya delalet eder.

Rüyada Canlı Balık Görmek

Kişinin monoton giden yaşamına neşe ve canlılık geleceğine, durgun ve vasat giden işlerin açılarak yeniden canlı ve hareketli olacağına, iş ve aşk hayatında tam olarak yaşamak istediği şeylere kavuşacağına yorumlanır.

Evde Balık Görmek

Ev halkının da yararlanacağı bir kısmet ve şansa, müjdeli bir habere delalet eder.

Rüyada Balık Sürüsü Görmek

Kişinin kariyerinde yükselmesine delalet eder. Kendi işini yapanlar için ticarette başarılı olmaya, işlerin genişleyerek büyümesine, bol kazanca tabir edilir. Gelecek kaygısı çekenler içinde haberci bir rüyadır ve hayra yorumlanır.

Rüyada Balık Pişirmek

Kişinin sabırlı olmasına, gerçekleşmek üzere olan bir hayali veya varılacak olan hedefi temsil eder.

Rüyada Balıklara Yem Vermek

Kişinin düzenli bir gelir elde edip, standart ihtiyaçlarının karşılanmasına delalet eder. Bu rüyanın başka bir yorumu; kişinin kendini ve imkanlarının kısıtlanmış olduğunu düşünüyor olmasına, hayallerinden uzaklaşmaya, mevcut şartları kabul etmeye ve mutsuzluğunu anlatır.

Rüya aslında kişinin şanslı olduğunu, bunu farkedip kalıplarının dışına çıkması gerektiğini, yaşam şartlarının onu desteklediğini haber verir.

Rüyada Akvaryumda Balık Görmek

Kişinin farkında olmadığı, kapısındaki güzel fırsatların olduğuna işarettir. Ayrıca duygusal anlamda kısıtlanmak anlamına gelir.

Rüyada Pişmiş Balık Yemek

Kişinin yaşam amaçlarına kolaylıkla ulaşıp başarı elde edeceğine, miras işlerine, şansının yüksek olduğu bir dönemin içinde olduğuna delalet eder.

Rüyada Gökten Balık İndiğini Görmek

Hişinin dualarının kabul olduğuna, içsel derinliğe, ilahi olanla yakınlaşmaya, yaşam kaygısı çekmeden yaşamaya delalet eder.

Rüyada Balık Temizlemek

Kişinin gayret ve çabalarının karşılığını en kısa sürede alarak başarılı olacağına delalet eder. Maddi sıkıntılardan kurtulup güzel bir iş sahibi olmaya, ilişkilerinde seçici davranmaya ve bundan dolayı mutlu sonla bitecek bir beraberliğe yorumlanır.

Rüyada Elle Balık Tutmak

Kişinin karamsar bir yapıya sahip olduğuna, hayatından hep şikayet ettiği için fırsatları görmeyip zor durumda kaldığına, bolluk içinde darlık yaşadığına delalet eder.

Nehirde veya derede tuttuğunu görmek; kişinin kısmeti bol biri olduğuna ve eline geçen fırsatları iyi değerlendirerek başarı elde edeceğine yorumlanır.

Rüyada Denizde Balık Görmek

Kişi için bol rızık ve kısmet anlamına gelir. Eğer deniz berrak ise maddi ve manevi zenginliğe, huzur ve mutluluğa yorumlanır.

Denizde onlarla birlikte yüzmek; yavaş yavaş maddi getirisi çok olan işler yapmaya, bazen de kişinin arayış içinde olduğuna delalet eder.

Suyun üstüne çıkmaları; gerçekleşmesi imkansız gibi görülen arzu ve isteklerin beklenmeyen bir zamanda gerçekleşmesine işaret eder.

Denizde farklı çeşitlerinin birlikte görülmesi; kişinin dünya nimetlerinin zenginliğinden faydalanan, çok yönlü biri olduğuna veya böyle biriyle tanışıp kendini yaşamın akışına bırakmaya, güzellikleri farkedip, içselleşeceğine yorumlanır. Bazende

Rüyada Balık Satmak

Kişinin yaptığı işte yalnız olduğuna, bir çok şeyi tek başına yapması gerektiğine yorumlanır.

Kişinin aşk hayatında veya iş hayatında olayların canlı ve hareketli olacağına, durgun dönemin geride kalmasına yorumlanır.

Rüyada Ölü Balık Görmek

Bazı olumsuz gelişmelerin habercisi olabilir, mal, mülk ve güç kaybı gibi veya helal olmayan kazanç anlamına gelir.

Bütün olumsuzluklara rağmen aynı zaman da yeniden doğuşu ve başlangıcı da temsil eder. Çıkmaza giren işlerin ardından yeniden başlamak için, gücü toplamak gerektiğini zira ihtiyacınız olan gücün zaten içinizde olduğunu ifade eder.

Rüyada Balık Ağı Görmek

Ağı atıp da yakaladığını görmek; kişi için işlerinden gelecek bol kazanca delalet eder. Ağı boş çektiğini görmek; yaptığı işten fayda gelmeyeceğine, sıkıntılı duruma düşmeye veya durup yaptığı işleri yeniden gözden geçirerek hatalarını bulması gerektiğine işaret eder.

Rüyada Balık Yağı Görmek

İş ve aşk hayatında güçlü bir kişiliğe, rakiplerini geride bırakmasına yorumlanır. Yağı içtiğini görmek ise kişinin maddi ve manevi yönden güçlenmesine, hasta ise şifa bulmasına işaret eder.

Rüyada Balıkçı Görmek

Hayallerine kavuşma sürecini ve sürpriz gelişmelerin yaşanacağına ve artık hedefe çok yakın olduğuna delalet eder. Bazen de hercai bir kişiliği yansıtır.

Rüyada Balık Oltası Görmek

Kişinin az ile yetinen biri olduğuna, sabırlı kişiliğine delalet eder. Belki bir gün büyük bir iş fırsatı yakalayarak başarı elde etmeye, çok da bir şeyi kafaya takmadan yaşadığına, yalnızlığı sevdiğine yorumlanır. Bu halinden şikayetçi ise fırsatların onu beklediğine, biraz hızlı hareket ederek çaba göstermesi gerektiğine işaret eder.

Rüyada Tuzlu Balık Yemek

Kişinin devamlı olarak gelir getiren bir iş sahibi olmasına, gelecek endişesinden kurtulmaya veya iş ile ilgili değişikliklere yorumlanır.

Rüyada Balık Pazarı Görmek

Ticaret ortamındaki rakiplere veya getirisi iyi olan bir iş merkezinde yer bulmaya, üretim yaparak bulunduğunuz sektörde güçlü olmaya, başarıya, bolluk ve berekete yorumlanır.

Rüyada Ağızdan Balık Çıkması

Yaşanacak olan garip olaylara bazen de dedikoduya delalet eder.

Rüyada Cinsel Organda Balık Çıkması

Çocuğu olmayan biri için çocuk sahibi olmaya, bekar ise evlilik yapacağına yorumlanır.

Rüyada Konuşan Balık Görmek

Başkalarının sırrına sahip olmaya veya beklenmeyen bir durumun yaşanmasına delalet eder.

Rüyada Kırmızı Balık

Kişinin hayallerine kavuşup, mutlu olmasına, hazırladığı projeler için uygun zamanın geldiğine ve harekete geçmeye delalet eder. Bazen de bastırılmış cinsel istekleri yansıtır.

Yakalamak; maddi ve manevi büyük kolaylıklar ile karşılaşmaya, bekar kişiler için, ruh eşini bulmaya, ticarette başarıya, çalışan biri için, yüksek mevki sahibi olmaya yorumlanır.

Yemek; sıkıntılardan kurtulup, maddi konularda ferahlamaya, kişinin başına gelecek sevinçli ve güzel olayları haber verir.

Balık Yetiştirme Tesisi Görmek

Kişinin geleceğe dair endişeleri olduğuna veya bir iş kurmak istediğine, eğer kendisini tesisin sahibi olarak görürse, amacına ulaşacağına yorumlanır.

Rüyada Uçan Balık Görmek

Kendini özgür hissetmeye veya özgür olmak istediğine delalet eder. Bazen de gerçekleşmesi imkansız olan arzu ve isteklerin yaşanmasına yorumlanır.

Rüyada Balık Olduğunu Görmek

Rüya sahibinin yüzeye çıkmak isteyen bastırılmış duygularının olduğuna, özgürleşmek isteğine veya yaşamda akış ile bir olmak gibi anlamlara delalet eder.

Not: Görmüş olduğunuz rüyayı aşağıda yorum olarak paylaşmayı unutmayın.

Önemli: Rüyalar hakkında ki diğer yazılarımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

18 Yorumlar

Yorum yazmak için tıklayın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 • Merhabalar, sizin yorumlarinizi cok begeniyorum. Dun gece ruyamda golet gibi bir su gordum, cok berrak degildi normal golet gibi, ici de balik dolu hepsi de buyuk baliklar (elden buyuk). Yanimda yakin bir arkadasim var, goletin bir kismini cevirerek ayirmislar, bu bizim isletmemiz diyor. Suya bakiyorum baliklardan birkac tanesi kirmizi ve digerleri normal renkli. Sonra arkadasim dengesini kaybediyor ben de kaybediyorum ben tutunuyorum arkadasim tutunamiyoe suya dusuyor beline kadar. Sonra bir kayikla 2 kiz geliyor bu kizlar kardesmis ve dusen arkadasimin akrabalariymis. Onu cikariyorlar karaya getiriyorlar. Yorumunuz icin simdiden tesekkur ederim.

  • Bolluk bereket kazanç mutlu bir gelecek diyelim öyle olsun inşallah.
   Mumkunse ruyalarinizi kendiniz arastirin ve en guzel yorumu secin tanimadiginiz insanlara yirum yaptirmayin kotu yorumlar geleceginizi etkiler iyi yorum yapanlara anlatabilirsiniz

 • Rüyamda dedemin denizden elleriyle çok ve büyük balıklar çıkarttını gördümh renkli ve cinsleri farklı balıklardi

 • Rüyamda büyük bir balık goğsumun içine giriyor ve bende bana batan kilciklarini cikariyorum

 • Merhabalar Ben rüyamda bir yere gidiyorum halamla tarif ediyor telefonla konuşuyoruz onunla sonra tarif edilen yerdeyim büyük bir ev beyaz köşkten biraz küçük önünde 2 köpek var sonra halam pencerede ben ona bakıyorum o bana girişi arka taraf diyor büyük havuzun orasi diyor arkaya geçiyorum arkası apartman gibi önüyle alakası yok ve apartmanın içinde küçük yüzme yeri ve çokça balık var büyük küçük. Balıklar hem boyu genis eni dar havuzda yüzüyorlar hem de merdivenlerden en son katta gittiğim yer misafirliğe gitmişiz merdivenlerden balıklardan atlayarak geçiyorum sonra gideceğim kara varıyorum.

  • Merhabalar Ben rüyamda bir yere gidiyorum halamla tarif ediyor telefonla konuşuyoruz onunla,sonra tarif edilen yerdeyim büyük bir ev beyaz köşkten biraz küçük önünde 2 köpek var sonra halam pencerede ben ona bakıyorum o bana girişi arka taraf diyor büyük havuzun orasi diyor arkaya geçiyorum arkası apartman gibi önüyle alakası yok ve apartmanın içinde küçük yüzme yeri ve çokça balık var büyük küçük. Balıklar hem boyu genis eni dar havuzda yüzüyorlar hem de merdivenlerde duruyorlar ama merdivende olmasına ragmen yasiyorlar en son kat gittiğim yer buyuk ihtimalle misafirlikteler bende onlarin yanina gidiyirum halamlarin yani merdivenlerden balıklardan atlayarak geçiyorum sonra gideceğim kata varıyorum.

 • Ya ben çok merak ettim dün gece uyurken rüyamda gördüm ikitane cam fanus gibi birsey var birine küçük sevimsiz balıkları bıraktım diğerine biraz daha büyük balıkları bıraktım arkamı döndügümde büyük balıklardaki bir balık bütün balıkları yemiş bitane ondan büyük var sadece geri su koymak icin baktıgımda balık zorla kendinden büyük balıgıda ağzına almış büyük balıgın sadece kuyruğu gözüküyordu onuda attı ağzına ben korktum sonra Sudan zıpladı üstüme direk fırlatıp kaçtım odadan bu ne anlama gelmektedir şimdiden teşekkürler

 • Rüyamda omuzumun üzerinde 3 tane balık görüyorum eve gidiyorum o anda bir ses duyduğunu söylüyor gelinim biri kapıyımı zorluyor diye soruyor bende zorlamasına gerek yok ben kapıyı kitlemedim diyorum o an balıklar geliyor aklıma odaya doğru gidiyorum kapıyı açmak istiyorum biri açmama engel oluyor o an elime sıcak bir el değiyor bu hırsız olamaz bundan zarar gelmez diyerek oradan uzaklaşıyorum bunun yorumu nedir

 • Merhabalar

  Ruyamda denizde bi balik surusu gordum ama nerdeyse suyun ustune cikmishlar ve zipliyolar olduklari yerde ve iclerinden biri ziplaya ziplaya karaya cikti ve yanima dustu. Bende cok sasirdim ve onu alip sepete koydum sonra da kalkip oltami denizdeki o kalabalik balik surusunun ortasina attim ve baska bi balik daha cekmeye basladim.

  Cok huzur veren bi ruyaydi.

 • Rüyada pilaw üstünde büyük balık yemek ne anlama geliyor teşekkür ederim

 • Çok büyük bir leğenin içnde bir sürü balık vardı. Adını bilmiyorum ama hepsi aynı cinsti fakat büyüklü küçüklüydü. Siyaha yakın rekleri vardı ve tepe yüzgeçleri rengarenkti. Etli ve güzel balıklardı pırıl pırıl. Ama yaşamıyorlardı. Çünkü eve getirilmişti yemek için ve herkes kendi aile için istediği kadar alıyordu. Ben de elimle değilde maşa ile almaya başladım. Aç gözlülük olmasın diye 1-2 tane küçük aldım koydum birşeyin içine. Teyzem de yanımdaydı ve “küçüklerinden alma büyüklerini seç” dedi. Ben de büyüklerinden seçip aldım birkaç tane. Daha alıyordum ve uyandım. Şimdiden teşekkürler…

 • Çok büyük Kalkan balığı gibi yuvarlak 2 tane balığın sandal gibi bir tekne çektiğini gördüm

 • Kirli bir suda tahta kulübe içinde 3 adet canlı kalkan balığı gördüm korkuyla duvara yaslandigimi hatırlıyorum

 • Rüyamda bir arkadaşımın yanına gidiyordum ve çok büyük balıklar vardı vardı sanki orası balık çiftliğiydi ve ben onlara yaklaştığında su çok pis kokuyordu ve balıklarda pis kokuyordu ve bazı balıklarda sudan çıkıp nefes almaya çalışıyorlardı ve sudan uzaklaşmaya çalışıyordum

 • Rüyamda, uçan halı gibi bir şeyin üzerindeydim, büyük balıkların sürü halinde gökyüzünden yağdığını gördüm.. Üzerime yağıyordu.. Köpek balığı, çekiç balığı, yunus gibi büyük balıklar.. Ne demek acaba?

 • Akvaryumda balıklar gördüm ben yaklaşınca balık yürüyerek bastığı yeri bulandırarak uzaklaştı. Tam o sırada beyaz bir güvercin yavrusu akvaryumun camına çarparak elime sonrada yere düştü, yere düşen güvercin saka kuşu oldu sığırcık kuşu yavrusuymuş annesi onu almak için geldi annesine verdim. Bütün kuşlar uçarak uzaklaştı. Ben kuşları aramaya başladım karşıma eski bir arkadaşım geldi onunla sohbet ederek giderken karşıda çok yakında dağlar ve yağmur yüklü bulutlar vardı. Dağların tepesi güneşliydi tam onları kendime benzetirken uyandım.

 • Rüyamda deniz kenarında 1 balık görüyorum ve ona ellerimle denizden ağzına deniz suyunu veriyorum oda iciyor ama istese kendide suyun içinde içebilir fakat benim elimden içmek istiyor.Sonra balık 1 den fazla oluyo ..balık ne küçük nede çok büyük ort..ve balığa ellerimle su vermek ve onun içmesi de çok güzel bi duyguydu …ve normalde yani gerçekte de bayanim eşimle ayri gibiyiz belirsiz yani o farklı şehirde ….ve issizim….