Rüya

RÜYADA SINAVA GİRMEK

Rüyada sınava girmek; kişinin gerçek yaşamda nasıl başa çıkabilirim diye endişe ettiği durumları başarı ile gerçekleştirmesi ve güzel günler yaşayacağı anlamına gelir.

Rüya sahibinin olaylara stratejik yaklaşımı ve özverili çalışması sayesinde geleceğinin parlak olmasına, başarılı güzel günlerin yakın olduğuna delalet eder.

Sınava girmek; genel anlamı ile güzel şeylerin yaşanacağına, yüksek mevki sahibi olmaya delalet eder ve kişi gerçek yaşamda korktuğu şeyler ile sınav olacak demektir.

Rüyada Sınava Girmek Nasıl Yorumlanır

Sınava girmek öğrencilerin sık sık gördüğü bir rüya olmakla birlikte, kişinin başarısız olma korkusu duyduğu konulara dikkat çeker.

Genellikle iş veya eğitim sınavlarına girmek için hazırlık yapan, aşırı stresli ve heyecanlı kişilerinde gördüğü rüyalar arasındadır.

Rüya sahibinin hayatında zorlandığı konuların varlığına işaret eder ve bu zorlukları hangi aşamalardan geçerek atlatıp, selamete çıkacağına dair bilinç altının rüya ile gönderdiği mesajları içerir.

Sınava girerken hangi duyguyu hissettiğiniz ve ortamın durumu yorum açısından önemlidir. Rüyada sınava girmenin farklı yorumlarını yazının devamında okuyabilirsiniz.

Rüyada Sınava Girdiğini Görmek

Rüyada içinde kişi kendini her hangi bir durum için sınava girip, ter dökerken görüyorsa; gerçek yaşamda girdiği sınavda veya karar vermesi gereken konuda, zorlukları yenip, başarılı olmasına yorumlanır.

Yavaş ilerleyen sıkıntılı bir süreci aşamalı olarak atlatıp, sonucunun ferah olacağı anlamına gelir. Sınavda aldığı bir not varsa oda yorumu etkiler.

Rüyada Sınavda Başarısız Olduğunu Görmek

Rüyada girdiği sınav da kaldığını ve başarısız olduğunu gören kişinin; gerçekleştirmek istediği şeye henüz hazır olmadığına delalet eder.

İsteyip arzuladığı şeyler için biraz daha çalışıp, çaba göstermesi gerektiği anlamına gelir.

Sınav da kalmış olmak kişinin hayallerine ulaşamayacağı  anlamına gelmez, aksine bunun şimdi değil, doğru zaman içinde gerçekleşeceğine yorumlanır.

Sınav da başarısız olduğu için ağladığını görmek; sevinç ve mutluluğa, başladığı bir işte korku ve endişelerden kurtulup, başarılı olmaya delalet eder.

Rüyada Sınava Geç Kalmak

Geç kalıp sınava girmemek; kişinin önüne çıkan fırsatları iyi kullanmayıp, ziyan ettiğine, gereksiz hırsa kapıldığı için, gözlemleme yetisini kaybettiğine yorumlanır. Bazen de tembelliğe delalet eder.

Sınava yetişemediği için üzülüp ağlamak; kişinin hayatında hep bir şeylere yetişemediği duygusu içinde olduğuna ve bundan dolayı düşünmeden hareket ettiğine ancak bu defa şansın yüzüne güldüğü anlamına gelir.

Rüyada sınava geç girmek; kişinin hayatında gelişme göstereceği alanlarda yeterince vakit geçirmediğine delalet eder.

Rüyada Yazılı Sınava Girmek

Kişinin yeteneklerini kullanıp, başarı olacağı bir iş sahibi olmasına delalet eder. Göstermiş olduğu çabanın karşılığını alıp, hayallerini gerçekleştirir.

Ayrıca rüya sahibi çok yönlülüğü sayesinde, güzel ve rahat bir yaşam süreceğine delalet eder.

Rüyada Sözlü Sınava Girmek

Kişinin sözlü sınav veya mülakata girdiğini görmesi; özgüven sahibi olduğuna ve kendini ifade etmedeki yeteneğini, iş hayatında ortaya koyarak engelleri birer birer aşacağı anlamına gelir. Sözlü sınava girmek; kişinin kendi stratejisini geliştirip, zamanı iyi kullanmayı ve geleceğe planlı yaklaşarak, kısa sürede başarı elde edeceğine delalet eder.

Rüyada Başkasının Yerine Sınava Girmek

Rüya sahibinin güvenilen, saygı duyulan başarılı bir kimliğe sahip olmaya delalet eder. Bundan dolayı çevresine de yararı dokunan, bir çok kişinin yardım istediği, başkaları içinde sorumluluk alacağı anlamına gelir. Ayrıca kendi mesleğinin dışında, farklı bir sektöre geçiş yapacağına yorumlanır.

Rüyada Üniversite Sınavına Girmek

Kişinin yaşam içinde gidiş yönünü belirleyen bir tercihi yapma aşamasında olduğunu anlatır. Bu konuya gereken hassasiyeti göstermek gerektiği konusuna dikkat çeken bu rüya, kişiye ancak kendi hayallerinin peşinde giderse başarıya ulaşabileceği mesajı vermektedir.

Rüyada Sınavda Ağladığını Görmek

Rüyada girdiği sınavda ağladığını gören kişinin; iyi başlamayan bir süreçte artık yüzünün gülme vaktinin geldiğine işaret eder. Hedefine varmak konusunda endişe duyan için, başarı çok yakındır. Sıkıntılı bir dönemden sonra gelecek olan sevinç ve mutluluğa, vicdanen son derece rahat olmaya delalet eder.

Rüyada Ehliyet Sınavına Girmek

Kişinin kendini ehliyet sınavında görmesi; kendi hayatının hakimiyetini ele geçirmesine ve kimseye minnet etmeden, istediği bir konuda harekete geçmesi gerektiğine, bu konuda gerekli olan desteği alacağı anlamına gelir.

Kişi kendi yeteneklerinin farkına varır ve sevdiği bir mesleği yaparsa, başarı elde edeceğine delalet eder.

Rüyada Yabancı Dil Sınavına Girmek

Kişinin ufkunun açıklığına, zengin dünya görüşüne ve böyle olmasının neticesinde başarılı bir kariyer sahibi olmaya tabir edilir. Kişinin kendi yeteneği doğrultusunda zorlanmadan iş sahibi olmasına, disiplinli ve çalışkan olduğu için hayatı boyunca refah seviyesinin yüksek olmasına delalet eder. Ayrıca belli oranda bir üne sahip olmak anlamına da gelir.

Rüyada Başka Ülkede Sınava Girmek

Başka bir ülkede sınava girmek; kişinin farklı bir ülkeye yerleşip kariyer yapmasına veya diplomasi ile ilgili bir görevde bulunmaya, çok uluslu bir firmada yönetici olmaya delalet eder. Ayrıca çok yönlü, uçarı bir kişiliği ve ülke ülke gezen bir gezgin olarak yaşamayı, aynı zaman elit bir kişiliğe sahip olmayı temsil eder.

Rüyada Sınavda Kopya Çektiğini Görmek

Kolay elde edilmek istenen şeylere yorumlanır. Kişi gerçek hayatında böyle davranmaya devam edip, ısrarcı olursa, yanlış yollara sapar ve hüsrana uğrar. Düşünmeden acele alınan kararların kişiyi çıkmaza sürükleyerek büyük sorunlara neden olabileceği konusunda uyarır.

Rüyada Sınavda Uyuduğunu Görmek

Rüyada sınavda uyumak; kişinin karşılaştığı iyi bir fırsatı görmediği için pişmanlık ve üzüntü duymasına, işaret eder.

Rüyada Sınav Sorusu Hazırlamak

Rüyada sınav sorusu hazırlamak; kişinin öğretmen, akademisyen veya yönetici olabileceği işlerde başarı göstereceğine ve bu mesleklerle ilgili doğuştan gelen bir yeteneği olduğuna delalet eder.

Rüyada Çocuğunun Yerine Sınava Girmek

Kişinin çocukları konusunda gereğinden fazla hassasiyet gösterdiğine, onların yerine her şeyi kendisinin yapmasına ve böyle yapmaya devam ederse onlara iyilik yerine, özgüveni düşük, pasif, hayatta risk alamayan birey olmasına neden olmak anlamına gelir. Elbette kişi böyle olmasını istemez ama farkında olmadan bu durumlara sebebiyet verir.

Rüyada Sınav Heyecanı Yaşamak

Rüyada sınav heyecanı yaşadığını görmek; kişinin hayatında her şeyi tutkuyla yaptığına ve bundan dolayı başarı elde edeceğine, yeni ve farklı iş alanlarında çalışmaya ve üretken olmayı sevdiği için, emeklerinin karşılığını alıp, maddi ve manevi açıdan tatmin olacağı anlamına gelir.

Rüyada Resmi Sınava Girmek

Kişi kendini resmi bir sınavda görmesi; resmi kurumlarda önemli bir işi var ise, kendi lehine sonuç almasına veya kamusal bir alanda işe girmeye, elde edilecek başarılara yorumlanır.

Rüyada Sınav Sorularını Çalmak

Rüyada sınav sorularını çaldığını gören kişi; amaçları doğrultusunda kendi menfaatine olacak şeylerde insanları kandırarak çıkar elde etmek istediğine, hile yaptığına delalet eder. Kişi böyle yapmaya devam ettiği sürece ciddi hatalara düşmesine ve çok değerli dostlarını kaybedip, yakın çevresi tarafından dışlanmak anlamına gelir.

Not: Görmüş olduğunuz rüyayı aşağıda yorum olarak paylaşmayı unutmayın.

Önemli: Rüyalar hakkında ki diğer yazılarımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

17 Yorumlar

Yorum yazmak için tıklayın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 • Rüyamda sınava girmek için hazırlanırken ilk okul hocamızı görüyorum. Burda olmanız bi işaret diyorum ama sınav bir türlü başlayamıyor. O hoca dışarı çıkıyor bi terslik var gibi davranıyor sonra lisedeki matematik Hocam geliyor. Herkes tahtaya bakacak şekilde oturmuşken ben tahtaya yatay hocanın masasına doğru oturuyorum. Hocanın elinde matematik soruları ve hepsini cevaplamış. Kağıdı kaldırıyor ben görüyorum sonra tüm sınıfa söylüyor cevapları ben heyecanla soruların üstüne yazıyorum şıkların yeri değişiktir diyip doğrudan şıkta yazılı olanı kağıdın üzerine yazıyorum. Başka derslerden de sorular soruyoruz hoca cevaplıyor. Çok heyecanlı,mutlu,tedirgin.. karışık duygular içindeydim.

  • Merhabalar Sevgili Günay,

   Rüyada girmiş olduğun bir sınavda yaşadıkların, gerçek hayatında bir sınav stresi içinde olabileceğine, eğitim veya iş hayatın ile ilgili bir sınavda olabilir. Sınav esnasın da önce ilkokul öğretmeni daha sonra lisedeki matematik hocayın sınava gelmesi ve bütün sınıfa kopya vermesi, nasıl olacak diye endişe ettiğin bir konuda hiç beklemediğin bir yerden veya insandan yardım alacağına delalet ediyor. Matematik hocası özellikle gerçek yaşamında finansal bir sorunun var ise bunu çözeceğine, rakamlara dikkat etmen gerektiğinede işaret eder. İçinde bulunduğun durum her ne ise süpriz gelişmelerin yaşanacağına, mutluluğa, akışta ve rahat olman gerektiğine yorumlanır.

   Rüyanın hayırlara vesile olmasını dilerim.

   Sevgiler……

 • Merhaba.Bu gece rüyamda bir üniversitedeydim ama eski püskü sıraları o eski tarzdaydı.Birebir kendim söyledim bana söylendi defalarca kez duydum,endüstri mühendisliği bölümüne başlamışım.Ama gerçekte şöyle bir durum var ki ben eczacılık okumak istiyorum babam mühendislik okumamı istemiyor.Tutmazsa babamın istemediği olacak diye kaygılanıyorum hep.Rüyamda ise dolu dolu bu mühendislik fakültesine başladığımı gördüm çok gerçekçiydi.İçimde mutluluk vardı ama çok garipti.Yorumlarınız için minnettarım🙏🏻İyi günler

  • Merhabalar Sevgili Zeynep,

   Görmüş olduğun rüyada bilinç altın gündemindeki konuları tekrar yansıtıyor sana, bu rüyada her iki şey olması da mümkün. Rüyada mutlu olduğunu hissetmen hayra yorumlanır. Sen elinden geleni yap ve senin için en iyisinin olacağını düşün ve buna inan.

   Rüyanın hayırlara vesile olmasını dilerim.

   Sevgiler…..

 • Merhaba rüyada aynanın karşısına geçiyorum saçımın ön kısmı yok kel gibiyim birden sırtıma bakıyorum tüm yara sağ omzunun arkası yaradan bir kaç yeri çıban olmuş sivilceler aşırı büyümüş ben okul sınavlarına gidiyomusum diyorum ki bir ay sonra ise basliycam bu halde nasıl gitcem diyorum okuldan bir doktor bir iğne yapıtın hafiflersin diyor iğne yapıyo ise nasıl basliycam diye telaş içindeyim biri bir şey diyor oh iyi i zaman rahatım diyorum ama ne söylediğini bilmiyorum ama giruntum berbatti yara içinde saç yok

  • ben rüyamda sınava çalışamıyodum ve sınava geç kalıyodum sonra sınava giriyodum sınav kolay bi sınavdı ama ben çalışamamıştım sonra bir arkadaşım yanıma gelip oturdu sınav kağıdını düşürüp gitti bende kağıdı alıp kopya çekmeye çalıştım ama o kadar fırsatım olduğu halde bir türlü çekemiyodum sürekli başka kağıtlar araya karışıyodu sınav kağıdını bulduğumda kopya kağıdımı bulamıyodum yani bir türlü kopya çekemiyodum ve başımda bekleyen öğretmenler sürekli değişiyodu en sonunda kağıdı verip çıktım çok üzgündüm ama bir umut vardı içimde yüksek alıcağıma dair

 • Bende rüyamda gecen sene gittiğim dershanedeki tarih hocamı gördüm sınav kağıtlarını sınıfta okuyordu benim notumu okudu 70 falan almıştım ama kağıdı elime aldığımda bembeyaz parlıyordu boştu cevaplarsaniz sevinirim 😊

 • Merhaba,
  Ben rüyamda yazılı sınava giriyor ve bir müddet sonra ağlıyorum. Sonra yanımda hoca bana para veriyor ben reddediyorum ve benim Zamana ihtiyacım var paraya değil diyorum. Bunu neye yorumlarsınız!

 • merhabalar ben üniversite 1 öğrencisiyim rüyada eski lisemde sınava giriyorum ve eski matematik öğretmenim bazı sorular almanca benim sınav kağıdm diğer insanlara göre çok farklı çünkü benim kağıdımda soruların çözümü mevcut bunu öğretmene söylediğimde normal bişey gibi karşıladı ve sınava devam et dedi bunun yorumu nedir

 • Rüyamda üniversite sınavına giriyordum türkçe bölümünü fullerken geriye kalan derslerin hepsini boş bıraktığımı görüyordum ne anlama geliyor bu sizce

 • Rüyamda babam beni sınava götürmediği için sınava gitmiyordum çeşitli bahaneler arıyordum

 • Ben rüyamda sınavın bir gün öncesini görüyorum ve sınav için içimde inanılmaz bir heyecan var. Ailemle konuşup kendime moral vermeye çalışıyorum.

 • merhabalar
  ben rüyamda üniversite sınavına giriyordum sonra sınavda ara veriyorduk bende kantine gidip çikolata aşıyordum geldiğimde herkes optiklerini hocaya vermişti benimki kalmıştı bende koşa koşa müdürün yanına gidiyordum müdür optiğimi yırtıp atıyordu bende çok ağlıyordum sonra müdür bana gülümsedi . lütfen yorumlarsanız çok sevinirim

 • Merhaba
  Rüyamda LGS sınavına giriyorum.
  Ardından Matematikten soruları yetiştiremiyorum
  Sonra ağlıyorum Yanımda bi kaç arkadaşım var Onlar sınavlarının iyi geçtiğini anlatıyor Şuan çok tedirginim Heyecan ve korku Arasında kaldım

 • Merhaba
  Rüyamda LGS sınavına giriyorum.
  Ardından Matematikten soruları yetiştiremiyorum
  Sonra ağlıyorum Yanımda bi kaç arkadaşım var Onlar sınavlarının iyi geçtiğini anlatıyor Şuan çok tedirginim Heyecan ve korku Arasında kaldım

 • Merhaba
  Rüyamda LGS sınavına giriyorum.
  Ardından Matematikten soruları yetiştiremiyorum
  Sonra ağlıyorum Yanımda bi kaç arkadaşım var Onlar sınavlarının iyi geçtiğini anlatıyor Şuan çok tedirginim Heyecan ve korku Arasında kaldım

 • Rüyamda saat 10 da.sinav baslicakti 5 dk vardi benim belgelerim eksikti bir turlu tamamlayamıyordum. Ama girsemde olur girmesemde diyordum. Öylesine girdiğim.bi sınavdi sanki