Ana sayfa » RÜYADA UÇAK GÖRMEK
Rüya Tabirleri

RÜYADA UÇAK GÖRMEK

Rüyada uçak görmek yenilik içinde olmaya, özel veya iş hayatında değişiklik yapmaya, makam ve mevki değişikliğine, sıradanlıktan kurtulmaya, şanslı bir döneme, sevinçli güzel haberler almaya, korkulardan emin olmaya, özgürlüğünü ilan etmeye, istediği yolculuğa sonunda çıkmaya ve yaşamdaki ilerleme durumunuzu sembolize eder.

Uçakla ilgili görülen rüyalar kişinin yaşamı boyunca önüne çıkan tüm engelleri aşarak sorunların üstesinden gelip, özgürleşme isteğine, olaylara daha geniş açıdan bakmaya, muradına kavuşup, karşısına çıkan veya çıkacak olan fırsatları fark ederek kazanç elde etmeye, çevresinde itibar sahibi olmaya, güzel ve sevinçli haberler almaya, kişinin uzakta bulunan sevdiklerine kavuşacağına yorumlanır.

Bazen de kişinin psikolojik anlamda düşünce ve davranış olarak kendini çok geride kalmış hissettiği için, hiç bir şeye yetişemediği duygusuna, aile ve iş hayatında, sosyal ilişkilerinde kendini soyutlayarak dışarda kaldığına, almış olduğu sorumluluk alanlarından özgürleşmek istediğine delalet eder.

Rüyada Uçak Görmek Nasıl Yorumlanır

Kişinin rüyasında uçak görmesi gerçek yaşamında huzuru yerindeyse; iyi haberler alarak mutlu olacağına ve aile içinde veya çevresindeki insanlar konusunda ferahlık yaşayacağına ve onlar huzurlu olduğu için kendisini daha özgür ve güvende hissedeceğine tabir edilir.

Kişinin korkularıyla yüzleşmesi gerektiği konusunda uyarıcıdır. Rüyada kişi uçağa binmekten korkuyor ise, gerçek yaşamında korktuğu ne varsa onu sembolize eder ve korkular insanın ilerlemesine engel olan bir etkendir.

Burada rüyanın vermek istediği mesajı dikkate almak ve kişinin yapmaktan korktuğu her ne varsa bununla yüzleşmesi gerektiğine ancak ondan sonra yaşam amacına doğru ilerleme kaydedeceğine yorumlanır.

Rüyada görülen uçak; kişinin yaşamış olduğu bütün olumsuzluklarını, korkularını ve endişelerini temsil eder. Rüyada kişinin uçağı hangi durumda gördüğü, kendini nasıl hissettiği ve diğer sembollerin anlamları rüyanın analiz edilmesinde önemlidir.

Kişinin rüyada uçak görmesi; şansının artık yüzüne gülmesine, gündemindeki konu her ne ise, ona daha hızlı ulaşacağına, gidilmek istenen yere gitme vaktinin geldiğine, uzakta olan sevdiklerine kavuşmaya, sıra dışı deneyimler yaşamaya, müjdeli haber alarak mutlu olmaya, işsiz biri için, geliri yüksek bir işe girmeye delalet eder.

Rüyada Uçağa Binmek

Rüyada uçağa binmek; kişinin yeni bir başlangıç için yaptığı planların gerçekleşmekte olduğuna delalet eder ve kendini hayatın akışına bıraktığını temsil eder ve bu hal içinde olmak biraz da riskli durumların oluşmasına sebep olabilir. Kişinin bindiği uçak gerçek hayatında gitmek istediği yere gidiyorsa kendisini akışa bırakması gerektiğine delalet eder.

Havalanan uçağın içinde olmak; kişi kendi isteğiyle hayatında değişiklik yapacağı anlamına gelir.

Rüyada kişi uçağa binip binmemek konusunda karsız kalıyorsa ve uçak gitmek istemediği bir yere gidiyorsa, gerçek yaşamında kişinin davranışlarını kontrol altına alması gerektiğine yorumlanır.

Rüyada Uçak Kullanmak

Rüyada uçak kullanmak; rüya sahibinin hayatının kontrolünü eline alıp, tamamen kendi kararlarıyla hayatına yön vereceğine, yeni girişimlerde bulunup, başarı elde edeceğine, çevresindeki insanları kolaylıkla yönlendirmeye, liderlik etmeye, kendinden başka bir çok insanın sorumluluğunu almaya yorumlanır.

Rüyada kişinin kullandığı uçakla akrobasi yaptığını görmesi; istekleri doğrultusunda, kural dışı işlere karışmaya, iş veya özel hayatında gereksiz riskler almaya veya şöhret sahibi olarak, herkes tarafından tanınan biri olmaya, bir başka yoruma göre de; kişinin çevresine karşı kendini ifade etmekte başarılı olamayıp ve kendini yetersiz hissetmesine yorumlanır.

Rüyada Uçak Düştüğünü Görmek

Rüyada uçağın düştüğü yerde halkın yöneticilerine karşı bütün umutlarını kaybettiğine, uçağın düştüğü yerde olmak ve uzaktan seyretmek, yaşanan büyük kazaya şahit olup ve üzülmeye delalet eder.

Düşen uçağın içinde olduğunu görmek; kişinin hayallerinin yerle bir olmasına, karamsarlığa düşmeye, düşen uçakla birlikte bütün umutlarının yok olacağına veya yanlış şeylere bel bağlamaya yorumlanır. Bu rüyanın bir diğer yorumu; her şeye yeniden başlamak gerektiğine, endişe ve korkuların bitmesine yorumlanır.

Rüyada kaza yapan uçak görmek; kişinin planladığı işlerin istediği gibi gitmeyip aksilikler çıkacağına ve bu planı yeniden gözden geçirmek gerektiğinin habercisidir. Kişinin görmüş olduğu uçak kazasında bir hasar yoksa, yapmış olduğu planın engellere rağmen başarıya ulaşacak demektir.

Rüyada Uçak Kazasında Ölmek

Rüyada uçak kazasında ölmek; kişinin hayatında yolunda gitmeyen durumların değişerek yeni bir dönemin başladığına, sıkıntılardan kurtulmaya, beklenen mucizenin gerçekleşeceğine, geçmiş tecrübelerini fırsata çevirmeye yorumlanır.

Rüyada Uçağın Korsanlar Tarafında Kaçırıldığını Görmek

Rüyada uçağın korsanlar tarafından kaçırıldığını görmek; kişinin bilinç altında rahatsız edici düşüncelerin varlığına işaret eder. Kişinin geçmiş hayatında kalan özel biri için beslediği yoğun duyguların neden olduğu sürekli kafa karışıklığına veya düşmanlık beslediği kişileri düşüncesinden atamadığı için takıntılı bir hale gelmesine işaret eder.

Rüyada kişinin kendini uçak kaçırırken görmesi; imkansız olanı beklediğine veya hak etmediği bir şeyle suçlanarak dışlanması veya monoton hayatından duyduğu bıkkınlık hissine ve bundan dolayı çılgınca hayaller kurarak gerçeklerden uzaklaşmaya, bütün bunlardan kurtulup normal hayata geçebilmek için kendine zaman ayırması gerektiğine yorumlanır.

Rüyada Uçak Yolculuğu Yapmak

Rüya sahibinin uçak yolculuğu yaptığını görmesi; iyi yaşam şartları için çok çalıştığına ve sonuç olarak amaçlarına ulaşıp, başarı elde ettiğinden dolayı, refah içinde geçecek günlere, hedeflerine ulaşmayı temsil eder. Kişinin uçak yolculuğu yaptığını görmüş oldu dönemde; hayatında kafasına taktığı, gerçekleşmesini istediği ne varsa başarı ile elde edeceğine yorumlanır.

Rüyada Uçak Tamir Etmek

Kişinin rüyada uçak tamir ettiğini görmesi; eğitim hayatı devam ediyorsa; mühendislik ile ilgili bir meslek seçmeye veya çevresinde saygın, iş bitiren bir yapıya sahip olduğuna ve yeteneklerini farkedip daha çok kullanması gerektiğine, özel veya iş hayatında toparlayan, birleştiren kişiliğinden dolayı her zaman ihtiyaç duyulan ve sevilen bir kişiliğe sahip olduğu anlamına gelir.

Rüyada Uçak Bileti Almak

Kişinin rüyada uçak bileti aldığını veya bilet aradığını görmesi; hayatında değişiklik yapmak istediğine delalet eder. Rüyada uçak bileti bakıp, nereye gideceğine hakkında kararsız kalmak; kişinin hayatında ne yapmak istediğine dair veya olaylar karşısında nasıl davranması gerektiğini bilmediği için, hiç bir şey düşünmeden gitmek istediğine işaret eder, ayrıca kişi kendini sonucu belli olmayan işlerin içinde olduğunu düşünüyor olabilir.

Rüyada Uçağı Kaçırmak

Rüyada bileti önceden alınan uçağı kaçırmak; kalkış saatinde orada olmamak, kişinin özel veya iş hayatında bir konuda kendini çaresiz hissetmeye veya son zamanlarda kafası çok karışık olduğu için, hazır önüne gelen fırsatları kaçırmaya yorumlanır. Biraz durup, dinlenip, düşünmeye, kendine ve ailesine zaman ayırması gerektiğine, hayatındaki gereksiz şeyleri çıkarıp zamanı iyi değerlendirmek gerektiğine delalet eder.

Rüyada Uçakta Yemek Yediğini Görmek

Rüyada uçakta yemek yediğini görmek; kişinin istekleri konusunda tutarlı olduğu için, amacına ulaşmakta başarılı olacağına, bol kısmeti olduğuna veya geleceği için endişe duyduğuna, ancak bu endişeye gerek olmadığına, zira kendi çalışkanlığı sayesinde, her zaman işlerinin yolunda gideceğine tabir edilir.

Rüyada Uçak Satın Almak

Rüyada uçak satın almak; rüya sahibi için yapmış olduğu yatırımların artık değer kazanarak, büyük paralar kazanacağına ve zengin olup, refah içinde olacağına, kendisiyle birlikte çevresindeki diğer kişilere de faydalı olacak ve istihdam sağlayıp, bundan dolayı mutluluğa, kendi işinin sahibi olmaya delalet eder. Rüyada uçak satmak; mevcut imkanların kısıtlanmasına veya sektör değişikliğine, işe ara vermeye tabir edilir.

Rüyada Uçak Kanadında Uçmak

Rüyada uçak kanadında uçmak; kişinin özgür ruhlu biri olduğundan, hayatında fazla risk alarak ve isteklerinden taviz vermeyip bundan dolayı sık sık iş veya şehir değiştirdiğine, kendini bir yere veya kişiye ait hissetmediği için aslında mutlu olmadığına yorumlanır.

Rüyada Uçak Enkazı Görmek

Rüyada uçak enkazı görmek; kişinin hayal kırıklığı yaşayarak mutsuz olacağına, ticarette iflas etmeye, işsiz kalmaya veya bu durumu fırsata dönüştürüp, her şeye yeniden başlayarak başarı elde etmeye delalet eder.

Rüyada Askeri Uçak Görmek

Rüyada askeri uçak görmek; kişinin bilinç altında, eğitim hayatına dair endişe ve korkusunun bulunduğuna işaret eder. Rüyası buna istinaden mesaj olarak; korkularının aksine, şans ve başarının onunla olduğuna, kamuda rütbeli bir iş sahibi olup, ilerde daha yüksek mevki elde edeceğine, askerlik görevini yapmayan kişinin, askerde rütbeli olarak görevini tamamlayıp, istikbalinin parlak olduğuna delalet eder.

Rüyada Oyuncak Uçak Görmek

Rüyada oyuncak uçak görmek; rüya sahibinin risk almaktan hoşlanmayan, küçük mutluluklar la yetinen biri olduğu için çevresinden veya ailesi tarafından eleştiri aldığından dolayı mutsuz olduğuna, kendini yetersiz hissederek sosyal yaşamdan kendini soyutlayarak iç dünyasına kapanmaya işaret eder ve insanın kendi iç dünyasına kaçarak sorunların çözüme ulaşmadığına, hayata bakış tarzını değiştirmesi gerektiğine yorumlanır.

Rüyada Gökyüzünde Çok Uçak Görmek

Rüyada gökyüzünde çok uçak görmek; kişinin hedefinin yüksek olduğuna ve rakiplerinin güçlü olmasından dolayı gözünün korkmasına, koymuş olduğu hedefe daha cesur planlar yaparak, risk almasına veya daha mantıklı düşünerek gereksiz risklerden kaçınması gerektiğine, bazı şeyler için beklemenin daha doğru olacağına yorumlanır.

Rüyada Uçak Hostesi Olduğunu Görmek

Rüyada uçak hostesi olduğunu görmek; kişinin seyahat etmekten hoşlanan, macera ve adrenalin tutkunu olduğundan dolayı yerleşik düzene geçmekte sıkıntılar yaşamaya veya isteklerini saklayıp, bastıran biri olduğundan, özgürlük hayali kurmaya delalet eder.

Daha farklı görmüş olduğunuz uçak rüyalarınızı yorum kısmına yazarak, analiz edilmesini sağlayabilirsiniz.

Not: Görmüş olduğunuz rüyayı aşağıda yorum olarak paylaşmayı unutmayın.

Önemli: Rüyalar hakkında ki diğer yazılarımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

19 Yorumlar

Yorum yazmak için tıklayın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 • Merhaba hocam rüyada bir yerden uçurumdan düşüyor gibiydim uykudan uyandıktan sonra int baktım uçurumdan düşüyor gibi olmak olacak bir isinizin biraz daha zamanı var deniyodu sonraki gün uykuda yine biri dediki uçurumdan dusmuyodun uçağa biniyodun diye bir ses konuştu iyi günler sevgiler

  • Merhabalar Sevgili Bahar,

   Rüyada yaşamış olduğun düşme hissi, kendini boşlukta hissettiğine yorumlanır.
   Sonrasında rüyanda düşmüyor, uçuyordun diye bir ses duyman, maddi ve manevi açıdan yükseleceğine, ferahlayıp huzur bulacağın anlamına gelir.

   Rüyanın hayırlara vesile olmasını dilerim.

   Sevgiler…..

 • Merhaba rüyamda arkadasla bi is konusurken ucak gördüm düsüyordu sora az havlandirdi toparladi ve ucak döndü bizim eski oturdumuz mahallenin üzerine düstü bende kisarak oraya yardima gittim arkadasimda kacti göremedim ambulanslar geldi kim yardim ederse az bisey para yardimi yapilacak dedi yaralilar cikmaya basladi bende dedim kendi kendime ne parasi uyandim sora.

 • Mrb hocm ben rüyamda uçağın havalanip şimşegin ucaga carpipi bi anda uçak küculup ayağımın yanına geldi ve bende elime aldığımda uçağın sadece kuyruğu burkulmustu ve bende anneanneme gösterip bak şimşek ucaga ne yaptı diyordum. …. hocam cevap verirseniz çok mutlu olurum. .

 • Merhabalar rüyamda köyümde bir bostandayim vefat eden annem ve anneannem o bostanin yanında bana Dikili olan fidanları tarif ederek kökünden cikarmam gereken fidanı o değil şu Yok diğeri diyerek tarif ettikleri fidanı kökünden çıkarıyorum.
  Ancak kõkde kahverengi ve küçük o kadar çok örümcek varki..sonra anneannem seslenerek oğlum ilerde karınca yuvası var git oraya kökü yuvaya tut diyor bende aynısını yapıyorum karıncalar daha çok ve o kadar hızlı hareket ediyorlarki örümcekleri yuvalarına götürüyor lar kök tertemiz oluyor birtane dahi örümcek kalmıyor.. rüya ile amel edilmez ve yalan rüya anlatmak en büyük günahlardan biridir bilincinde olarak çok etkisinde kaldım yorumlarsaniz sevinirim Allah hayır etsin inşallah teşekkürler.

 • Merhaba hocam rüyamda kullandığım uçak ile yerde hızlı giderken bir evin duvarına çarparak kaza yaptım yanımda iş ortağım vardı ona hiç birşey olmadı kendimde ise ayaklarımda hafif bir Ağrı hissettim sonra evde ziyaretime iş ortağımın ablası vardı beyaz bir elbise ile beni ziyaretime geldi sonrasında uyandım bu rüyam ne anlama gelmektedir şimdiden teşekkürler

 • Hocam merhaba ben rüyamda uçaktaydım daha sonra birşeyler oluyor ve uçak aşırı hızlanıp daha sonra havalimanına düşüyor fakat uçağın üstü cam gibi param parça oluyor ama kimse ölmüyor ve ben herkesden 100-200 metre daha uzağa düşmüşüm hemen onlara koşuyorum yanlarına gidiyorum nasıl bi rüya bu?

 • Merhaba hocam.Ben rüyamda uçaktaydın.Sonra bur kadın tuşlara bastı ve uçak bir anda düşmeye başladı.Ben Allaha dua etdim.Sonra uçak hasarsız bir şekilde çiziği bile olmadan çarpmadan fala yere indi.Ve içindekilerde sapasağlamdı sadece korkmuşlardı.Bunu yorumlarmısınız lütfen.

 • ben rüyamda bir yolcu uçağına biniyorum ve pilot ların arka bölümünde oturuyorum öyleki arada bir pilotlar benle konuşuyor ve ilk kez uçağa bindiğim için şakalasiyorlar ve uçak akşama yakın tam havalanacakken bi anda karada trafiğe karıştı ve bi türlü havalanmiyor..biz yolcular olrak bu durumdan çok eyleniyoruz ve bir şekilde er geç te olsa uçacağından eminiz

 • Rüyada uçağa binmek için beklerken biraz gezelim, dedik. Bu esnada uçak havalanmış. Biz kaçırdığımızı düşünürken uçak düştü.
  Bu ne anlama gelir.

 • rüyamda camdan bakarken bir uçağın üstüme gelmekte olduğunu görüp çok korkuyorum. uçak bizim binaya çarpacakken öndeki caminin minaresine çarpıyor minarenin ucu kırmızı… odanın köşeşine gidip öldük mü diye sorup çok korkuyorum …

 • rüyamda uçak üsütüme geliyordu. eyvah ölücez dedim bu sırada öndeki caminin minaresine çarpıp düştü ve çarptığı minarenin ortası kırmızıydı. biz kurtulduk ama o kadar korktum ki öldük mü dedim …

 • Merhabalar,
  Ben rüyamda düşen bir uçak gördüm ve ben yerdeyken gördüğüm uçağa yardım için engelleri aşarak gittim hafifçe suya batmış uçakta bayan pilot ile göze göze geldim ve oradan geçen bi yabancı vatandaş ile birlikte uçağın ön kisimindan sökmeye başlayarak pilota ve yolcuları kurtardık.

 • Rüyamda uçağa bindim havalimanından kalkarken uçak kendi yolunda kalkışa geçemiyo havalimanı denizin yanında denizde de ilerliyo diyorum kendi kendime şimdi kalkıcak ama denizde ilerliyoruz belli bi mesafe sonra da uyanıyorum 😂

 • Merhaba rüyada uçak kazası gördüm 2 uçaktı ve çok fazla insanın öldüğünü gördüm ben uçağa binmedim vazgeçtim bu ne anlama gelir

 • Merhabalar, ben rüyamda çok yakın bir kız arkadaşım ve onun erkek arkadaşıyla bi uçak kaçırdığımızı gördüm. Hiçbirimiz kullanmayı bilmiyoruz hatta dışarıyı vs de görmüyoruz uçak aslında bu arkadaşlarımın evinin içinde hareket ediyor inanılmaz gürültülü ilerliyor filan da yani herşeyi gerçek filan ama sanki tüm evren aslında onların evinin içimdeymiş gibi hatta ben aşıdı korkuyorum görmeden iniş yapıyoruz diye üstelik bu ikinci bu şekilde binişimizmiş, hatta kullanan erkek arkadaşım korkarkenki hallerimin resimlerini çekmiş, üstüste olacak şekilde bir kağıda yapıştırmış hatıra olsun diyr bana veriyor. Uçak odanın içindeyken iniş olduğu için iniş mesafesi yeterli olmayınca uçak duvara çıkıp ters dönüp öyle iniyor. Sizce neye yorumlanmalı?