Ana sayfa » RÜYADA ÇEŞME GÖRMEK – Zenginlik, Maddi ve Manevi Refah
Rüya Tabirleri

RÜYADA ÇEŞME GÖRMEK – Zenginlik, Maddi ve Manevi Refah

Rüyada çeşme görmek; zenginlik, sevinç, mutluluk, yaşam, duygusallık, yeni bir başlangıç sürecini sembolize eder.

Su duygular ile ilgili de olduğu için, çeşmede berrak su görmek, olumlu gelişmelerin yaşanacağına, hayallerin gerçekleşeceği bir sürece işaret eder.

Rüyada çeşmede suyun aktığını görmek, yaşamdan alacak olduğunuz şeylerle ilgilidir.

Temiz ve berrak bir suyun aktığını görmek, zenginlik, kendini doğru ifade edebilme, işlerin yoluna girmesi, bolluk ve bereketin artmasına tabir edilir.

Rüyada çeşme görmek, helal ve hayırlı kazanç, sağlıklı uzun bir ömür, dünya nimetlerine sahip olmaya ve onların sağladığı rahatlığı yaşamaya, bol rızık ve berekete, duygusal derinliğe sahip olmaya işaret eder.

Rüyada Çeşme Görmek Ne Anlama Gelir

Rüyada çeşme görmek, nerede ve nasıl gördüğünüz ile ilgili olarak, rüya içindeki diğer semboller ile birlikte yorum yapılmalıdır.

Yaşamsal kaynakları temsil eder ve çeşme de suyun olup olmadığı da kişinin maddi gelirinin nasıl olacağına dair bilgiler içerir.

Su akan çeşme görmek, kişinin maddi sıkıntılardan uzak, daimi bir gelirinin olacağına tabir edilir.

Rüyada güzel bir çeşme görmek, sevinç ve mutluluk anlamına gelir.

Çeşmeden su aldığını görmek, işsiz bir kimse için yeni bir iş fırsatının eline geçeceğini ve kendi geçimini temin edeceğine tabir edilir.

Çeşmenin kurumuş olduğunu görmek, kişinin hayatında maddi sorunlarının olduğuna ve iş hayatında tıkanmalar yaşadığına delalet eder.

Rüyada çeşme görmek, eğer su akıyor ise her zaman hayra yorumlanan bir rüyadır.

Bol rızık, şans, hayırlı ve helal para demektir. Evli kişiler için bolluk ve bereketin artması, maddi sıkıntılardan kurtulmak, refah ve sevince işaret eder.

Rüyada kişinin çeşme suyunun üzerine doğru fışkırarak akıp ve kendinin ıslandığını görmesi, hayır işlerinde yer almaya, sahip olduklarını paylaşmaya ve çevresi tarafından güzel yad edilen biri olacağına yorumlanır.

Rüyada Çeşmede bulanık suyun aktığını görmek, kişinin psikolojik açıdan destek alması gerektiğine, helal olmayan kazanca, sıkıntılı geçecek bir sürece delalet eder.

Çeşmede akan suyun azlığı, kişinin bazı konularda tutumlu olması gerektiğini hatırlatır.

Akan suyun bolluğu, temiz ve berrak oluşu, rüya sahibinin rızkının genişliğine, yüce gönüllü biri olduğuna, sağlık ve huzurunun artmasına yorumlanır.

Rüyada Çeşmeden Su İçtiğini Görmek

Rüyada çeşmede su içtiğini görmek, kişinin maddi sıkıntıdan kurtulup, sevinçli, mutlu ve huzurlu günler yaşayacağını müjdeler.

Çeşmeden su içtiğini görmek, arzu ve isteklere kavuşmak anlamına gelir. Bekar olan kişi için aşka, evli olanlar için ruhsal ve bedensel uyumun artmasına, bolluk ve berekete delalet eder.

İş hayatında şanslı bir dönemin içinde olmaya, maddi gelirin artmasına, yapılan işlerde farkındalık yaratmaya yorumlanır.

Rüyada görülen çeşmede ” acı su içilmez ” diye yazıyor olması, kişi için uyarı niteliği taşır ve beslenmesi, duygu ve düşüncelerini, iş hayatını gözden geçirmesi gerektiğine tabir edilir.

Hasta olan bir kimse için çeşmeden su içmesi, sağlığına kavuşacağı, şifa bulup, uzun bir ömür yaşayacağı anlamına gelir.

Rüyada Çeşmeden Su Doldurmak

Rüyada çeşmeden su doldurmak, bir projede yer alarak maddi gelir elde etmeye veya çalışmayan biri için, yeni iş fırsatına yorumlanır. Hayırlı helal rızık ve bol şans anlamına da gelir.

Rüyada Çeşmeden Balık Aktığını Görmek

Kişinin bolluk ve bereketinin artacağına ve kendinin bile tahmin edemeyeceği bir servete sahip olacağına yorumlanır.

Maddi sıkıntıda olan bir kimse için, yüklü miktarda gelir elde ederek zengin olacağına delalet eder.

Aile mirasından pay almak anlamına da gelir.

Rüyada Çeşmede Kan Aktığını Görmek

Kişinin hayati öneme sahip elde etmek istediği ve başarısız olduğu bir konuda, yeterli güce sahip olarak, hayatında değişimin başlayacağı bir sürecin içine girdiğini müjdeler.

Sağlık ve maddi zenginliğe, ruhsal dinginlik ve huzura yorumlanır.

Hasta biri için şifa ve yaşam enerjisinin yükselmesi demektir.

Nadiren de olsa bazen, zorla elde edilen güç, zenginlik, haram mal veya zorbalık anlamına gelir.

Rüyada Çeşmeden Abdest Almak

Rüyada çeşmeden abdest aldığını veya yıkandığını görmek, hasta olan kimse için, iyileşmeye, sağlıklı ve uzun bir ömre delalet eder. Gerçek yaşamda edinilen kötü alışkanlıklardan kurtulmak, ruhen huzura ermek, hak yoluna girmek anlamına da gelir.

Rüyada Çeşme Yaptırmak

Rüyada çeşme yaptırdığını görmek, toplum yararına işlerde bulunmak, yardım kuruluşlarına katkı sağlamaya delalet eder. Kişinin istediği konuda hedefine ulaşıp, yaşamı boyunca maddi ve manevi sıkıntıdan uzak bir ömür süreceği anlamına gelir.

Rüyada Kurumuş Çeşme Görmek

Rüyada suyu akmayan kurumuş bir çeşme görmek, kişinin iş hayatında tıkanmalar yaşadığı ve bu durumun özel hayatına da yansıyacağı anlamına gelir.

Bir başka anlamı da, bulunulan noktayı değiştirip yeni bir yaşam tarzının belirlenmesi gerektiğine delalet eder.

Bir iş kurma fikri var ise kişinin, bunun için uygun yer ve zaman da bulunmadığına dikkat çeker.

Kurumuş çeşme görmek, aynı zamanda ortak paylaşımın bittiği bir ilişkiyi sonlandırmak gerektiği anlamına da gelir.

Rüyada Çeşmeden Akan Su Görmek

Rüya sahibinin çeşmeden su aktığını görmesi, akan suyun temiz ve berrak olması, helal rızık, bol kısmet, manevi huzura kavuşarak, ömrü boyunca maddi sıkıntı çekmeden, sağlıklı bir ömür sürmesine tabir edilir.

Kirli su aktığını görmek, yaşam içinde karşılaşılacak zorlukları temsil eder. Olumsuz düşünceler, hastalık, maddi sıkıntılar anlamına gelir. Uyarı niteliğinde olan bu rüya kişiye kendini toparlayıp, doğru ile yanlışı ayırt etmesi gerektiğine işaret eder.

Rüyada Çok Oluklu Çeşme Görmek

Rüyada bir çeşmede, bir çok oluk dan su aktığını görmek, mal, mülk sahibi olmaya ve zenginliğe tabir edilir. Ayrıca büyük bir iş yerine sahip olmaya, üretim yapmaya veya devletle iş yapmak anlamına da gelir.

Rüyada Akan Çeşmeden El Yıkadığını Görmek

Kişinin akan bir çeşmede ellerini yıkadığını görmesi, hayır işlerinde öncülük etmesine yorumlanır. Avuç içine su doldurup içtiğini görmesi, kişinin kendisiyle birlikte başkalarının da faydalanacağı bazı işlerde görev alarak manevi huzura ereceği anlamına da gelir.

Rüyada Bozuk Çeşme Görmek

Rüyada bozuk çeşme musluğu görmek, iş hayatındaki olumsuzluklara maddi sıkıntıya veya duygusal tıkanmalara, depresyona işaret eder.

Bozuk olan çeşme musluğunu tamir etmek, kişinin hayatını düzene koyması, işlerin düzelmesi, maddi gelirinin artması, öz güveninin yükselmesi anlamına gelir.

Bir başka anlamı da, yeni bir iş için sermaye elde etmeye, hayatını kolaylaştıracak yatırımlar yapmaya yorumlanır.

Rüyada Çeşmeye Hortum Taktığını Görmek

Rüya sahibinin bir çeşme musluğuna hortum taktığını görmesi, uzun vadeli planlar veya yatırım yapacağına ve bu konuda eline yeni bir fırsat geçeceğine tabir edilir. Kişi bu konuda amacına ulaşacağına dair müjdelenir.

Rüyada Yeşil Çeşme Görmek

Rüya sahibinin hayır işlerinde öncülük etmesine, hayallerinin gerçekleşmesine, maddi gelirinin artmasına, huzur, sevinç ve mutluluğa delalet eder.

Rüyada Beyaz Çeşme Görmek

Rüyada beyaz mermerden yapılmış güzel bir çeşme görmek, dünya nimetlerine sahip olmaya, zenginlikle birlikte ruhsal açıdan ışığının farklılığına ve bunu etrafına, insanların iyiliğine kullanacağına işaret eder.

Rüyada Tarihi Bir Çeşme Görmek

Rüya sahibinin eski dönemlerden günümüze kadar gelen ve tarihi değeri olan bir çeşme görmesi, ömrünün uzunluğuna ve bu dünyadan göçmeden kendisinin de gelecek nesillere değerli eserler bırakacağı anlamına gelir.

Not: Görmüş olduğunuz rüyayı aşağıda yorum olarak paylaşmayı unutmayın.

Önemli: Rüyalar hakkında ki diğer yazılarımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

4 Yorumlar

Yorum yazmak için tıklayın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  • Rüyamda fare kustugumu gördüm iki tane ikiside küçük ve birde siyah bir bezle beraber..sonrada bizim kapının dışına bir kadın adetli petle kapıyı Petle dilerken yakaladım…ögünden sonra evde garip şeyler olmaya başladı lütfen rüyama dönüş yaparsanız sevinirim teşekkürler

  • Susamıştım normal basit bir çeşmeden su içmek istedim tam içecekken yolun karşısında dagın kenarından su aktıgını gördüm borudan oraya yönelip elimi yıkadım su soguktu avcumun içiyle o sudan içtim. Rüyamla alakalı yorumlarınızı okudum hayırlara vesile olsun teşekkürler

  • Rüyada bir dag dayım ve orda yerden bir su akıyor ve cok berrak bir su kapandım su ıctım ksnarak cok susamıs dım mis gibi suydu tam bir kaynak suydu

  • Ben ruyamda uc tane cesme gordum o kadar bi yerdeydiki cesme doganin icindeydi uc tane cesme gordum suyu o kadar guzeldiki ordan kendimi yikadim yikadiktan sonra ordan ayrildim bu sefer bi kadinin evine geldim kadin bizim akrabaydi oda beni bi cesmeye goturdu o cesmede diger uc cesmefen daha guzeldi o kadar guzeldiki aldim avuclayarak suyu ictim yani hic okadar guzel bir su icmemeisim bu hayatta