Ana sayfa » RÜYADA ÜZÜM GÖRMEK – Yaşamsal Kaynakların Artması ve Mutluluk
Rüya Tabirleri

RÜYADA ÜZÜM GÖRMEK – Yaşamsal Kaynakların Artması ve Mutluluk

Rüyada üzüm görmek, bol rızık, büyük şans, sevinç mutluluk, evlilik, aşk, ağız tatlılığı ve huzuru sembolize eder. Çekirdekli üzüm, kişinin ailesine, çocuklarına, iş hayatında başarıya, karlı yatırımlar yapmak anlamına gelir.

Üzüm salkımı görmek, aile içindeki birlik ve beraberliğe, mutluluğa işaret eder.

Her zaman hayra yorumlanan bu rüyada çekirdeksiz üzüm görmek, kolay elde edilecek mal varlığı demektir.

Hayatın için de pek çok zahmetsiz güzelliklerle karşılaşmaya, sevinç ve mutluluğa delalet eder. Hasta olan için iyileşme sürecinin başladığına ve şifa bulmaya delalet eder.

Rüyada mevsimin de görülen üzüm, kişinin beklentilerinin tez zamanda gerçekleşeceğine delalet eder. Yeni iş fırsatları ile birlikte bolluk ve bereketin artmasına, bekar kişi için, aşk evliliği yapacağına yorumlanır.

Mevsimi dışında görülen üzüm, rüya sahibinin elde etmek istediği şeyler için kısa bir zaman beklemesi gerektiğine, sabırlı olmaya, yeni bir projede yer almak anlamına da gelir.

Rüyada Üzüm Görmek Ne Anlama Gelir

Rüyada salkım üzüm görmek, rızkın bolluğuna, maddi kaygılardan kurtulmaya, borçları ödemek veya çocuk sahibi olmak anlamına gelir.

Rüyada dalından üzüm kestiğini görmek, rüya sahibinin maddi zorluk yaşamadan hayatına devam edeceği ve bir mirastan pay alacağına yorumlanır. Rüyada üzüm koparmak aynı zamanda, cömert bir kimseden yardım görmek anlamına da gelir.

Üzüm yemek, sevinç ve mutluluğa, bekar kimseler için, sevdiği kişi ile evlilik kararı almasına, evli bir kişi için aile saadetine ve huzura delalet eder.

Rüyada üzüm görmek, rüyanın içindeki diğer semboller ile birlikte yorumlanması, kişiye bilinç altında endişe duyduğu her hangi bir konuda yol gösterici olacaktır. Üzüm görmek her zaman hayra yorumlanan haberci bir rüyadır.

rüyada üzüm görmek ne anlama gelir.
Rüyada Üzüm Görmek

Rüyada Üzüm Yemek

Rüyada tatlı olanını yemek, kişinin hayatın da eksikliğini hissettiği şeylere ve huzur ve mutluluğa kavuşması anlamına gelir.

Bekar olan bir kimse için, aşık olmaya, sevdiği kişi ile evlenmeye, muhabbet ve hayırlı rızık ve iş hayatında başarılı olmaya delalet eder.

Üzüm yemek ağız tatlılığına, güzel gelişmelerin yaşanması, bolluk ve bereketin artması, evli kimseler için, aile içinde huzur ve mutluluğu yakalamak demektir.

Geçim sıkıntısından kurtulmak, mülk edinmek gibi durumları da sembolize eder. Hasta olan kimsenin iyileşmesi, yaşam enerjisinin artmasına tabir edilir. Her zaman güzel gelişmelerin yaşanacağını müjdeler.

Rüyada olgunlaşmamış ekşi bir üzüm yediğini görmek, kişinin yakınlarına düşünmeden sözler sarfedip, pişmanlık yaşayacağı anlamına gelir.

Bir başka yoruma göre de ekşi olanını yemek, olgunlaşmamış bir fikre ve bu konuda biraz daha bekleyip, araştırma yapmak gerektiğine yorumlanır.

Bazen de cahil bir kimse ile sohbet etmek demektir.

Rüyada Üzüm Bağı Görmek

Kişinin dünyada edineceği mal varlığına, ailesine ve iş hayatındaki başarılarını temsil eder. Hayatı boyunca maddi sıkıntı yaşamadan, rahat edeceğine delalet eder.

Bağdaki üzüm çubuklarını budamak, karlı işlere yatırım yapmak ve harekete geçmek için uygun bir dönemi, sonuç için beklenmesi gereken belli bir süreyi anlatır.

Maddi güçlük içinde olan birinin bu rüyayı görmesi, sıkıntılarından kurtulup, maddi gelirinin artacağı ve güçlü ve cömert bir kimseden yardım alacağı anlamına gelir.

Bir başka yorumu da, sürekliliği olan bir gelire, bağın sahibi olduğunu görmek, mevcut imkanları ihtiyaç sahipleri ile paylaşmaya, bilgi ve birikimini, faydalı işlere dönüştürmeye delalet eder.

Yeşillikler için de bir bağ görmek, murada ermek, evlenmek, çocuk sahibi olmak, elde olan imkanların artması, iş sahibi olmak, bolluk ve berekete tabir edilir.

Bağda üzüm görmek, helal rızık, sevinç, mutluluk ve dünya nimetlerin de ki bolluğa, sıkıntılı zamanların geride kaldığına, maddi ve manevi zenginliğe yorumlanır.

Bağda üzüm topladığını görmek, yapılan işlerdeki, gelirin bolluğuna ve emeklerin karşılığını toplamaya delalet eder.

Kurumuş ve harap olmuş bir bağ görmek, kişinin iş ve özel yaşamında ki olumsuzlukların baş gösterdiğine, önlemini almaz ise sonucunda kaybeden taraf olacağı hakkında haberci bir rüyadır.

Rüyada Üzüm Fidanı Görmek

İş kurmak, evlenmek ve çocuk sahibi olmak gibi hayati değerlere sahip gelişmelerin yaşanacağına yorumlanır.

Yeni bir projede yer alarak, farklı bir sürecin içine girmek anlamına da gelir.

Fidanı toprağa diktiğini görmek, kişinin yaşamın için de güç sahibi olup, köklü bir işi ortaya koyacağı bir sürecin içine girdiğine ve bu konuda başarılı olacağı demektir.

Kişinin kazancının sürekli olup, maddi zorluk çekmeden, sağlıklı bir ömür sürmesine delalet eder.

Dikilen fidanların sayısı kişinin, kazancının ve refah seviyesinin bolluğuna dair bilgi verir.

Yeni dikilen üzüm fidanı, aynı zaman da rüya sahibinin elde edeceği başarı için emek vermesi gereken bir dönem de olduğunu da hatırlatır.

Rüyada Üzüm Asması Görmek

Rüyada asma görmek, rüya sahibinin keyfi işlerle uğraşarak gelirini sağlayacağına, zorluk çekmeden rahat bir ömür süreceğine delalet eder.

Rüyada Üzüm Toplamak

Rüyada bağda üzüm topladığını görmek, kişinin yaşamdaki beklentilerinin fazlası ile gerçekleşmesi anlamına gelir.

Gösterilen çabanın karşılığını almak, bolluk ve berekete ermek, sevinç ve mutluluk, rahat bir yaşama kavuşmak şeklinde tabir edilir.

Mevsimi dışında üzüm topladığını görmek, rüya sahibinin istediği şeyler için kısa bir süre daha beklemesi gerektiğine ve sabırlı olmaya delalet eder.

Rüyada Çok Üzüm Görmek

Rüya sahibinin rızkının çokluğuna, şanslı günlerin içinde bulunduğuna işaret eder.

Hayatın da maddi endişelere yer olmadığına, aileden gelecek bir mirastan pay almaya, maddi ve manevi zenginliğe tabir edilir.

Kişinin muradına ermesi demektir. Bu rüyanın görüldüğü dönemde çok arzu edilen şeyin elde edileceği anlamına da gelir.

Rüyada Yeşil Üzüm Görmek

Sevinç, mutluluk ve murada ermek anlamına gelir. Sıkıntılardan kurtulmak, maddi gelirin artması ile birlikte huzura kavuşmak, çocuk sahibi olmak anlamına gelir.

Güzel bir kadınla tanışmak ve muhabbete delalet eder.

Rüya sahibi için sorun teşkil eden durumların ortadan kalkmasına, maddi ve manevi destekleneceği güzelliklerle dolu bir dönemin gelmekte olduğuna ve aile saadetine yorumlanır.

Rüyada Siyah Üzüm Görmek

Beklenmedik bir yerden gelecek yardıma, maddi desteğe, iş gücüne kavuşmak demektir.

Bazen de belirsizliği temsil ettiği gibi yinede başarılı olacak girişimlere, özel niteliklere sahip bir kişi ile tanışmaya delalet eder.

Bunlarla birlikte kendini beğenmiş, otoriter ve kibirli bir insanla yapılacak ticari bir anlaşma anlamına da gelir.

Rüyanın içindeki diğer semboller ile birlikte yorumlanması, rüyanın vermek istediği mesaj için önemlidir.

Rüyada Mor Üzüm Görmek

Kişinin kendi özel becerilerini ortaya koyarak elde edeceği başarıya ve maddi gelirinin artmasına, sağlıklı ve uzun bir ömre, bolluk içinde hayat süreceğine yorumlanır.

Rüyada Frenk Üzümü Görmek

Hasta olan kimse için şifa bulup, iyileşeceği anlamına gelir. Hangi renkte olursa olsun sağlık, mutluluk, başarı, güzel ve hayırlı olan şeylerle karşılaşmak anlamına gelir.

Rüyada Kuru Üzüm Görmek

Rüya sahibinin yaşadığı anın dışında, geleceğini de düşünerek yaptığı yatırımların kazancının bol olacağına, hayatı boyunca maddi sıkıntı yaşamadan huzurlu bir ömrü olacağına delalet eder.

Kurutmak veya kurutulan üzüm görmek, bolluk ve berekete yorumlanır. Kişinin maddi ve manevi ihtiyaçlarını tamamladığına, kişisel olgunluğa erişip bunu yardıma ihtiyacı olan kişilerle paylaşacağına yorumlanır.

Rüyada Üzüm Suyu İçmek

Kolaylıkla elde edilen mal varlığına, yaşamdan keyf almaya, sağlıklı ve uzun bir ömre işaret eder.

Bazen de elde edilen güzelliklerin kıymetinin bilinmesi gerektiğine, aksi takdirde, geldiği gibi, gidebileceğini de hatırlatır.

Rüyada Üzüm Almak

Kişinin hayatına girecek yeni ve güzel olayların gerçekleşeceğine, beklentilerinin hayat bulacağına işaret eder.

Evlenmek, iş kurmak, ihtiyaç sahiplerine yardım etmek, çocuk sahibi olmak gibi yaşamdaki temel kavramlarda başarılı, mutlu ve bunlar için gerekli yaşam enerjisine sahip olduğuna delalet eder.

Hayallerini gerçekleştireceği, bolluk ve bereketinin artacağı, maddi ve manevi huzura ereceğine yorumlanır.

Rüyada Üzüm Sattığını Görmek

Gösterilen çaba karşılığın da elde edilecek başarıya, emek verdiği şeylerin artık maddi kazanç getirme vaktinin geldiğine ve bundan dolayı öz güveninin arttığına, mutluluk ve sevince işaret eder.

Rüyada Üzüm Sirkesi Görmek

Bazı konularda kişinin fazla ısrarcı olduğundan, amacına ulaşmış olsa bile, elde edilen şeyin tat vermeyeceği anlamına gelir.

Bazen de rüya sahibinin, hedefine giden yolda, hırslarına yenik düşerek ilerleyemediği ve bundan dolayı hep bir burukluk içinde olduğu anlamına gelir.

Böyle olmakla birlikte hasta bir kimse için, derdinin dermanını bulup, iyileşeceğine delalet eder.

Rüyada Üzüm Pekmezi Görmek

Rüyada üzüm pekmezi görmek veya pekmez yapmak, kişinin yaşam içinde gerekli olan olgunluğa ulaşıp bu deneyimlerini, başkaları ile paylaşma vaktinin geldiğine yorumlanan hayırlı bir rüyadır.

Bu rüyayı gören hasta bir kişi ise sağlığına kavuşur ve kaybettiği yaşam azmine yeniden kavuşur. Kişi için zenginlik, refah, bolluk demektir.

Rüyada Çürük Üzüm Görmek

Rüya sahibi kişinin eline geçen iş fırsatlarını iyi değerlendiremediği için kaybedeceği ve bundan dolayı maddi zarara uğrayacağını haber veren bir rüyadır.

Kişinin kendine iyi gelmeyen olumsuz bir davranış, düşünce veya fikre sahip olduğunu ve bunlardan kurtulması gerektiğini hatırlatır.

Bazen de aile için de oluşan ciddi sorunlara ve ayrılıklara yorumlanır.

Not: Görmüş olduğunuz rüyayı aşağıda yorum olarak paylaşmayı unutmayın.

Önemli: Rüyalar hakkında ki diğer yazılarımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

2 Yorumlar

Yorum yazmak için tıklayın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  • Merhaba, rüyamda çocukluğumun keçdiği köydeyim arkadaşımla. Arkadışımla kamışlar arası ile giderken otlar üzerinde farklı büyüklükde yumurtalar görüyoruz arkadaşım toplamak istiyo. Ben de büyük olanı elime alıyorum yüreğimde bu neden bu kadar büyük devekuşu yumurtasına benziyor diye düşünoyum. Arkadaşımada toplama yılan yumurtası ola bilir diyorum. Şu sırada karşımdan parmak kalınlıkda ama uzun bir yılan gitdiğini görüyorum. Arkadaşıma söyluyorum. Arkadaşımda yumurtayı yerine bırakıyo ve haydı kacalım diyo. Kaçmaya başlıyoruz. Kaçarken arkadış şu yılan bizi takib edecek diyor. Köydeki evimize vardığımızda arkama bakıyorum ki yılan gerçekdende peşimizden geliyor. Eve girib kapıni bağlıyot ve yatağın üzerine çıkıyoruz. Az sonra odanın yerinde küçük küçük sokulcanların olduğunu görüyorum. Arkadaşım aneme soryuyo ki bunlar nerden girdiler. Annemde odanın yerinde delik var ordan girdiler diyor. Arkadaşım onlar girdiyse yılan da girer diyib ağlamaya başlıyor. Ben de eğer çok korkuyorsan evinize git orda kal orada kendini daha çok tehlikesiz hiss edersin diyorum ve şu sırada kapı çalıyor babam içeri girerek köyden uzak bir akrabamızın öldüğünü söylüyor. Türkçeden yanlışlarım olduysa kusura bakmayın lütfen. Yorumlarsanız minetdar olurum.

  • Sevdiğim adam benim elimde büyük bir salkım üzüm görmüş bir tane alıp yemiş elimden tutup beni bir eve götürmüş,ev bomboş ,aydınlık temiz yeni boya mis bir ev benim ayağım çıplak öyle uyanmış buna yorum bekliyorum teşekkür ederim.