Ana sayfa » RÜYADA KARINCA GÖRMEK – Organizasyon ve Motivasyon
Rüya Tabirleri

RÜYADA KARINCA GÖRMEK – Organizasyon ve Motivasyon

Rüyada karınca görmek; organizasyon, çalışkanlık, bir arada hareket edebilmek, ele geçen fırsatları değerlendirmek gibi durumlar ile ilgili haberler verir.

Ekip motivasyonu, dünya işlerini ve eylemsel hareketleri sembolize eder.

Bolluk, bereket, çalışma azmi, uzun yolculukla ilgili gelişmeler, evlilik, çocuk sahibi olmak, iş kurmak, aile bireyleri, maddi kaynaklar, yatırımlar gibi konularda olumlu gelişmelerin yaşanacağına delalet eder.

Rüyada karınca görmek, kişinin özel veya iş hayatında organize olması gerektiği durumlar ile ilgilidir.

Eldeki seçenekleri iyi değerlendirmek gerektiğine dikkat çekerler çünkü karıncalar da aynen öyle yaparlar.

Karıncanın temsil ettiği enerji “organize olmaktır.”  Tek bir beden gibi birlik içinde hareket eden bu canlılar, yaşamın akışı içinde her bireyin kendi yaratılış amacına uygun şekilde yaşaması gerektiğini anlatır.

İtaatkar çalışan yardımcıları da temsil eder. Bu anlamda kişinin yönetmesi gereken çalışanlarının olacağı veya var olanları amacına uygun yönlendirmesi gerektiğine dikkat çeker.

Görüldüğü yere göre değişmekle birlikte, kişinin çalışma hayatını, maddi kazancının hangi durumda olacağını ve iş arkadaşlarını, yaşamdaki hırslarını ve ailesini temsil eder.

Bırakmakta zorlandığınız alışkanlıkları veya aşamadığın sorunların nereden kaynaklandığını anlatır.

rüyada karınca görmek ne anlama gelir
Rüyada Karınca Görmek

Rüyada Karınca Görmek Ne Anlama Gelir

Çalışkan, azimli ve engel tanımadıkları için insanlara her zaman örnek teşkil ettiklerinden dolayı hayra yorumlanır. Kişiye görünenin ötesinde daha da güçlü olduğunu ve bunu hatırlaması gerektiğine dikkat çeker.

Sorun ne kadar zorlu olursa olsun, çözümün de kendi içinizde bulunduğunu anlatır.

Uzun zamandır beklenen şeylerin gerçekleşme sürecine girdiğini haber verir.

Karıncalar kişinin iş arkadaşlarını veya çalışanlarını, ev halkını temsil ettiğinden, belli bir amaç için bir arada hareket etmek gerektiğine rüya için de vurgu yapar.

Rüyada karınca görmek, bulunduğu yerde otorite olan dişiyi temsil eder. Otorite figürü olarak anneyi görmek, dünyanın kurallarının ve işleyişinin değiştirilemez olduğuna inanan taraflarınızı anlatır.

Kişiye organize olmanın önemini, gücünü, sorumlu olduğu konuda üstüne düşeni yapmanın her şeyi yoluna koyacağını hatırlatır.

Bütüne ait olduğumuz gerçeğine dikkat çeker. Her ne kadar birey olsak da ait olduğumuz sistemin bir parçası olarak üstümüze düşen görevleri yapmamız gerektiğini dikkat çeker.

Var olanı değerlendirip, fırsata dönüştürmek, bir engelle karşılaşan kişinin, yeniden deneme gücünü kendinde bulacağına ve eyleme geçmek için doğru bir zamanda olduğuna işaret eder.

Yapılacak herhangi bir işte gerekli motivasyona sahip olacağına ve bunu başarmak için eyleme geçmek gerektiğine delalet eder.

Rüyada Karınca Yuvası Görmek

Dışarda bir yerde görülen karınca yuvası, işsiz bir kimse için yeni bir iş imkanına delalet eder ve kalabalık bir ortamda çalışacağı anlamına gelir.

Maddi sıkıntılarını geride bırakıp, huzurlu ve mutlu günlerin yaşanacağına yorumlanır.

Rüyada evde karınca yuvası görmek, hane halkından birinin evlenmesine, evin bolluk ve bereketin artması demektir. Mevcut durumdaki maddi gelire ek olarak yeni iş fırsatlarının ailenin refah seviyesini artıracağına tabir edilir.

Ailece birikim yapmaya, uyum içinde huzurlu bir yaşama işaret eder.

Rüyada Evde Karınca Görmek

Rüyada evde çıkan karıncaları görmek, evin düzenlenmeye ihtiyacı olduğuna işaret eder.

Çocuk sahibi olmak isteyenlerin mutlu olacakları müjdeli bir habere, aileye yeni bir bireyin geleceğine yorumlanır. Ayrıca kalabalık bir aile anlamına da gelir.

Evden bir şeyler alıp götürmeye çalışan karınca, kişinin bırakamadığı veya vazgeçemediği alışkanlıkları olduğunu anlatır veya harekete geçirmekte zorlandığı konularda sadaka vermesi gerektiğine delalet eder.

Kişinin kendine zarar veren bir ilişki içinde olduğuna  dikkat çeker.

Eve bir şeyler getirdiğini görmek hayra yorumlanır.

Evde karınca anne veya eş ile ilgili sorunlara veya kişinin otorite olarak gördüğü kimseleri ve kendinde olmayan iş disiplini eksikliğinden dolayı yaşadığı sorunları temsil eder.

Bütün bunlarla birlikte evde karınca görmek, çalışkan ev halkına, belirlenen hedefe ulaşmaya, kazanç ve bereketin artmasına ve refah seviyesinin yükselmesi anlamına da gelir.

Bekar bir erkek için çalışkan ve azimli bir eşle evleneceğine yorumlanır.

Rüyada Yatakta Karınca Görmek

Evde otorite olan eş ile yaşanacak sorunlar anlamına geldiği gibi, olumlu gelişmelerin de habercisidir.

Eşi ile dargın olan kişi barışır, çocuk isteyen bir çift için bebeklerinin olacağı anlamına gelir. Maddi sıkıntılar yüzünden tartışmaların yaşandığı evde, sorunların çözülmesi demektir.

Maddi gelirin artmasına, yeni iş fırsatları ile karşılaşmaya, borçların ödenmesine vesile olacak yeni gelişmelere yorumlanır.

Rüyada Karınca Öldürmek

Tembellikten kurtulmak, hayata yeniden daha bilinçli başlamak, yeniden güçlenmek demektir.

Başka bir yorumu göre de, dost veya arkadaşı kırmak, işveren için, hakkıyla çalışan birinin değerini bilmemek ve işten çıkarmak anlamına da gelir.

Rüyada Karıncaların Toplandığını Görmek

Her hangi bir yiyeceğin veya ürünün etrafında toplandığını görmek, ürünün de neyi sembolize ettiğini dikkate alarak farklı yorumları olabilir. O ürüne veya yiyeceğe dair fiyat artışları da olabilir veya tam tersi olarak yapılacak indirimler olarak da tabir edilebilir.

Bu küçük ve sevimli olan topluluk, toplumsal olaylara dikkat çeker.

Tarım da üretimin, bolluk ve bereketin artması demektir.

Rüyada Karınca Sürüsü Görmek

Rüyada karınca sürüsü görmek, rüya sahibinin çalışanlarına veya iş arkadaşlarına, verimli geçecek bir döneme yorumlanır.

Bolluk ve bereketin artması ile birlikte, sıkıntılı geçen günlerin geride kaldığına, kişinin çalışma azminin arttığına, kendisi gibi çalışkan kişilerle arkadaşlık edeceği anlamına gelir.

Rüyada karınca topluluğu görmek, yardımlaşma ve dayanışma içinde olunması gereken toplumsal olayları da anlatır. Görüldükleri yer ise rüyanın yorumunu etkiler ve olayların merkezini işaret eder.

Bazen de kişinin sıradanlıktan çıkıp, eski alışkanlıklarını bırakıp kendini yenileyip, rutinin dışına çıkması gerektiğine işaret eder.

Nadiren de olsa kişinin sürü psikolojisinden kurtulması gerektiğine dikkat çeker.

Rüyada Karınca Isırması

Rüyada kendisini bir karınca tarafından ısırıldığını görmek, küçük bir bedel karşılığında, yüklü bir kar elde etmek anlamına gelir.

Az miktarda bir parayla, getirisi çok olan bir yatırım planı ve uygulama için doğru zaman demektir.

Yatırım yapmak için uygun bir zaman dilinde bulunmaya ve bu konuda ele geçen fırsatları iyi değerlendirmek gerektiğine yorumlanır.

Rüyada Karınca Yemek

Her ne kadar karınca yemek bize uygun olmayan bir davranış biçimi olarak görülse de hayra yorumlanması gereken bir rüyadır.

Uzun zamandır hasta olan bir kimsenin yemesi, alternatif tıbbı kullanarak, ummadığı bir anda aniden iyileşmesine, şifa bulmasına, sağlıklı ve uzun bir ömre delalet eder.

Borçlu olan kişinin, yakın zamanda borçlarını ödeyeceğine ve gelirinin artmasına, maddi kaygılardan kurtulması anlamına gelir.

Nadiren de olsa bir başka yorumu da kişinin içine sinmeyen davranışlarda bulunduğuna ve olumsuz sözler sarfettiği için bundan duyduğu pişmanlığa yorumlanır.

Rüyada Kanatlı Karınca Görmek

Rüyada kanatlı karınca görmek, kişinin çalışma hayatı ile ilgili uzak bir yere yolculuk yapacağına delalet eder.

Aynı zamanda maddi sıkıntıların bitmesi ve yeni iş fırsatı anlamına da gelir.

Bekar olan kişinin evlenip ailesinden uzakta yaşayacağına işaret eder.

Bolluk ve bereketin artması, maddi kaynakların çoğaldığı bir sürecin içinde olduğuna, sevinç ve mutluluğa tabir edilir.

Rüyada Kırmızı Karınca Görmek

Kırmızı karınca görmek, kişinin kendin de olan farklı bir özelliğini farkedeceği anlamına gelir. Bekar bir kişi için, nitelikli biri tanışarak ondan hoşlanacağı anlamına gelir.

Bazen de hırslı bir rakip demektir.

Rüyada Karınca Yumurtası Görmek

Rüyada karınca yumurtası görmek, çocuk sahibi olmaya veya yeni bir iş kurmaya delalet eder. Maddi ve manevi açıdan yükselişte olmaya, emeklerinin karşılığını alacağı bir dönemde bulunduğuna delalet eder.

Rüyada Vücudunda Karınca Görmek

Rüyada vücudunda karınca görmek, kişinin kendinin de farkında olduğu olumsuz davranışlarını bırakarak yeni bir başlangıç yapmasına, tembellikten kurtulmaya işaret eder.

Vücudun sağ tarafında karınca görmek, maddi güce yeniden kavuşmaya, sol tarafında görülen ise geçmişle barışmaya, maddi veya manevi borçlardan kurtulmak anlamına gelir.

Hasta bir kişinin görmesi, iyileşme sürecinin başladığına, tutucu ve katı düşüncelerden arınmaya tabir edilir.

Not: Görmüş olduğunuz rüyayı aşağıda yorum olarak paylaşmayı unutmayın.

Önemli: Rüyalar hakkında ki diğer yazılarımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

3 Yorumlar

Yorum yazmak için tıklayın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 • Rüyamda bir bataklık vardı. Bataklığın üstünde sarmaşıklar vardı ve sarmaşıklar kahverengi ve çok büyüktü(ağacın gövdesi gibiydi) bataklığa girmemek için sarmaşıklara basarak yürüyordum. Bataklığın içinde bir sürü çok büyük yılanlar vardı kıvrılarak ilerliyorlardı.Bir tane yılanı çok iyi hatırlıyorum. Rengi sarıydı ve 10 metre boylarında, ağaç gövdesi kalınlığındaydı.Yılanlarla sarmaşıkları ayırt etmekte zorlanıyordum yanlışlıkla yılanlara basarım diye temkinli bir şekilde yürüyordum. Bir sarmaşığa basacaktım son anda farkettim ki o aslında sarmaşık değilmiş, timsahmış. Timsah bana o anda hamle yaptı ve ben geri çekildim sonra birkaç tane daha timsah belirdi ben korktum ve uyandım.

  • Rüyamda evdeydim ama ,köşede bir karıca yuvası gördüm, evde olup olmadığımı o an unuttum, karınca yuvasına zarar verdiğim hissiyatı ile onlara yiyecek bir şeyler vermem gerektiğini düşündüm, yerde bir haşlanmış mısır vardı ,oğlum tarafından biraz yenmiş ve bırakılmıştı. Hepsini özenle ayıklayıp karıncanı yuvasının deliklerine kenarlarına ufalamaya başladım.
   Biraz sonra karıncalar yoğun bir şekilde yuvadan çıkmaya başladı. Yoğun parlak siyah karıncalar. O kadar çok oldularki tüm yuva boşaldığında göre kraliçede buralarda bir yerlerde olmalı diye düşünmeye ve belki bir kraliçe karınca görebilirim diye bakınmaya başladım, bir anda 1 kaç metre uzakta bir hindi büyüklüğünde bir karınca daha gördüm , ağırlığından yavaş hareket ediyordu, derken bir kaç kraliçe daha belirdi ördek büyüklüğünde yavaş hareket eden penguen gibi yürüyen kraliçe karıncalar….
   Eşime ve evdekilere göstermek için hareketlendim sağa sola seslenmeye başladım , korktuğumu söyleyemeyeceğim ama biraz o an ürperdim ,,, bir an başka yöne baktım ve geri döndüğümde gitmişler son bir kaç tanesi bir deliğe doğru ilerliyordu .
   Tam olarak nereden çıktıklarına bakmak istedim , sonra baktım ki bir wc deliğinden uzaklaşmışlardı..
   son gördüğüm fotoğraf kraliçelerden birinin karınca poposunun wc deliğinde kaybolması idi.

   Sifonu mu çeksem nasıl gidecekler yollarını umarım bulabilirler ve hiçbirine zarar gelmez hiss-i vardı beynimde . Ama sifonu çekmedim yada peşlerinden su dökmedim. Wc ye girmek zorunda kalmalarına üzüldüğümü hatırlıyorum o kadar….

 • Benim yanımda kiz kardeşim vardı, hava karanlıktı kardeşim dıarda bulunanan lavaboya giriyor, dışarda dışarısı için olan bir ışığın anahtarı var ikidebir basıyorum ışık açılıp kapanıyor sonra benden fazla uzakta olmayan bir yerde önüm tarafında bir kobra var ama karanlıkta görünmüyor biri ona ışık tutuyor ve yılan parlıyor alrın gibi sonra ışık tutan kişi gidiyor karanlık hala yılan bana yaklaşıyor hatta bu sefer normal bi yılaba dönüşüyor küçükte bi yılan şötle diyebilirim bana yaklaştıkça küçülüyor karanlık onu görmütorum kız kardeşimi telefonla arıyorum ona lavabodan çıkmamasını söylüyorum sessizce söylüyorum ,ama kardeşim lavaboda değil çıkmış karşımda duruyor havada aydınlık yanında birileri var yüzlerini göremiyorum kardeşimin yılandan haberi var sinsi sinsi bakıyor rüyada burda bitiyor