Ana sayfa » RÜYADA ÇİÇEK GÖRMEK – Aşk, Sevgi, Sevinç ve Mutluluk…
Rüya Tabirleri

RÜYADA ÇİÇEK GÖRMEK – Aşk, Sevgi, Sevinç ve Mutluluk…

Rüyada çiçek görmek; sevinç, mutluluk, şans, evlilik ve huzuru temsil eder. Güzelliği ve saflığı temsil ettiğinden dolayı, güzel olan şeylere karşı duyulan özlemi ifade eder.

Bu sebepten dolayı yüzyıllardır aşk ve sevgiye dair her şeyin sembolü olmuştur. Rüya sahibinin günlük hayatındaki beklentileri doğrultusunda gelecek güzel haberleri de müjdeler.

Rüyada çiçek görmek, kişinin iç dünyasındaki naifliği ve zerafeti yansıtır. Monotonluktan kurtulup, yenilenmeye, değişime duyulan isteği ve yaşamdaki güzelliklerle karşı karşıya gelmek anlamına gelir.

Mutlu bir ilişki, sevinçli bir haber, evli kadınlar için hamilelik, bekar bir erkek için, güzel bir kadınla tanışmak, aşık olmak veya evlenmek gibi bir çok yeni gelişmeyi temsil eder.

Rüyada Çiçek Görmek Ne Anlama Gelir

Rüyada çiçek görmek, bekar kişiler  için, hayatına girecek güzel bir kadın veya yakışıklı bir erkeği temsil eder. Hepimizin bildiği gibi kırmızı gül veya karanfil, sevgiliye duyulan yoğun ve güzel duyguların temsilcisi olmuştur.

rüyada çiçek görmek ne anlama gelir
Rüyada Çiçek Görmek

Hamile bir kadın için, kız çocuğuna delalet eder. Genellikle hayra yorumlanan bu rüya, ilişkilerde mutluluğa ve huzura yorumlanır. Küs olan kişiler için barışmak ve sevinçli bir haber almak anlamına gelir.

Bütün bunlarla birlikte, iyi şans, hasta olanlar için şifa bulup iyileşmek, umutların yeşermesi, beklenen güzel bir haberin gelmesi demektir. Aynı zamanda ruhen iyileşmeye ve kişinin hayatın da eksikliğini hissettiği şeylere en yakın zaman da kavuşacağı anlamına gelir.

Rüyada görülen çiçeğin rengi de yorumu etkiler. Daha detaylı bilgiyi yazının devamında okuyabilirsiniz.

Rüyada Çiçekler Görmek

Bir çok farklı çiçeği bir arada görmek, yenilenmek ve tazelenmek gibi hayırlı olacak işlere delalet eder. Kişinin hayal dünyasının canlandığına, hayata karşı yeni bir plan yaptığına, yaşamdaki güzellikleri farkedip, keyif alacağına yorumlanır. Ayrıca bir çok çiçeği bir arada görmek, yeni umutlar, sevinç, mutluluk ve huzura delalet eder. Kişi yakın zamanda beklediği güzel ve olumlu haberi alır.

Rüyada Rengarenk Çiçek Görmek

Rüyada rengarenk çiçekler görmek, farklı yerlerden gelecek güzel haberlere yorumlanır. Aşk, evlilik ve çocuk haberi gibi hayırlı gelişmeleri temsil eder. Güzel sanatlar ile uğraşan bir insan için, ilham perisinin yanında olduğuna ve daha verimli işler yaparak başarılı olacağına delalet eder.

Rüyada Çiçek Bahçesi Görmek

Çiçek bahçesi görmek, hayırlı gelişmelere, iyi şans ve talihin kendinden yana olacağına, sağlıklı ve uzun bir ömre delalet eder. Kişinin hayallerinin gerçekleşecek olmasına, sevdiği işi yaparak iyi gelir elde edip, refah içinde yaşayacağına ve mutlu bir aile hayatına yorumlanır. Hayırlı evlat, güzel dostlar ve muhabbete tabir edilir.

Rüyada Çiçek Buketi Görmek

Rüyada çiçek buketi görmek, vermek veya almak hepside hayra yorumlanır. Uzun süredir görüşmeyen dostların karşılaşmasına, gelecek bir ziyaretçiye delalet eder. Ayrıca güzel bir kadına aşını ilan etmeye, evlilik teklifinde bulunmaya veya evlilik teklifi almaya, küs olan kişilerin barışmasına işaret eder.

Rüyada Çiçekçi Görmek

Rüyada bir çiçekçi görmek kişiye bir konuda hatırlatma yapar, ziyaretini bekleyen birine veya özür dilemesi gerektiğine yorumlanır. Bazen de kutlanması gereken güzel bir gelişmenin yaşanacak olmasına veya şıp sevdi birinin varlığına tabir edilir.

Rüyada Vazoda Çiçek Görmek

Rüyada vazoda çiçek görmek veya vazoya koymak, sıkıntılı günlerin geçmekte olduğuna ve aile içinde yaşanacak güzel gelişmelere işaret eder. Uzun zamandır yolunda gitmeyen işlerin düzelmesine, sağlık problemlerinin bitmesine, bekar olan kişinin evlenmesine, evli olanın ailece mutlu ve mesut olacağına yorumlanır. Keyifli zaman geçirmeye, ruhen iyi hissetmeye, ferah ve huzurlu günlere delalet eder.

Rüyada Meyve Çiçeği Görmek

Rüyada ağaçta açan çiçekleri görmek, kişinin kısmetinin bolluğuna, şans ve hayırlı kazanca işaret eder. Meyve ağacında açan çiçekleri görmek, yatırımların kazançlarının artmasına, hayırlı evlatlara, sağlık ve mutluluğa işaret eder. Yeni bir dönemin başlangıcına, sevinç ve mutluluğa, bereketli ve uzun bir yaşam anlamına gelir. Hayata dair bütün güzelliklere sahip olmak anlamına gelir.

Rüyada Saksıda Çiçek Görmek

Bekar bir kişi için sevdiği kadın ile evleneceği, evli biri için, işlerinin yoluna girip kazancının artacağı anlamına gelir. Çocuk isteyen çiftler için müjdeli bir habere, aile içinde bekar birinin evlenme kararına yorumlanır. Rüyada saksıda çiçeğin renkleri canlı ve güzel ise, sağlıklı, mutlu ve neşeli güzel günlerin yaşanacağı hayırlı bir döneme delalet eder.

Rüyada Beyaz Çiçek Görmek

Rüyada beyaz renk çiçek görmek, almak veya vermek, saf ve masum olan duygulara, yoğun bir sevgiyle birlikte bu duyguları karşı tarafla paylaşma vaktinin geldiğine delalet eder. Yeni bir ilişkiye başlamak veya evlenmeye karar vermek veya çocuk sahibi olmak gibi bir çok güzel olayın temsilcisidir.

Bunların dışında rüyanın görüldüğü dönem de kişinin hayatında gerçekleşmesini istediği her ne varsa onunla ilgili yeni bir başlangıç yaparak, mutlu olacağına, hayallerinin gerçekleşmesine yorumlanır.

Rüyada Kırmızı Çiçek Görmek

Artık bilmeyen yoktur, gerçek hayatta olduğu gibi rüyada da kırmızı çiçek aşkı temsil eder. Tutku ve şehvetin rengi olan kırmızı, bazen beklemeyi, bazen de harekete geçme vaktinin geldiğini hatırlatır. Kişinin hayatında önemli bir karar alacağı bir dönemde olduğuna, sevdiği kişiye evlilik teklifinde bulunacağına veya evlilik teklifi almaya delalet eder. Bunların dışında gelecek güzel bir habere, sevinç ve mutluluğa tabir edilir.

Rüyada Sarı Çiçek Görmek

Rüyada sarı renk çiçek görmek, kişinin hayatında bir çok güzelliği bir arada yaşayacağı anlamına gelir. Monotonluktan kurtulmak, çocuksu masum bir güzelliği olan biri ile tanışıp, ondan hoşlanıp, bir arkadaşlık veya ilişkiye başlamaya delalet eder.

Rüyada Pembe Çiçek Görmek

Her ne kadar aşkı ve sevgiyi kırmızı gülün temsil ettiği kabul görmüş olsa da pembe çiçek de masum bir aşka delalet eder. Pembe çiçeği yakınlarında gören kişi aşkla karşılaşıp bu güzel duyguyu hisseder. Hamile bir kadın için, kız çocuğunun olacağına yorumlanır. Masumiyeti, saflığı ve güzel başlangıçları sembolize eder.

Rüyada Çiçek Almak

Rüyada çiçek almak veya vermek, hayırlı güzel gelişmelerin habercisidir. Aşkını itiraf etmeye, hasta olan kimsenin, şifa bulacağına, sıkıntılardan kurtulup, ferahlamak anlamına gelir. Aynı zaman da dargınların barışması demektir. Gelecek bir misafire, müjdeli bir habere, kutlanacak özel bir durumun gerçekleşeceğine yorumlanır.

Rüyada Yapay Çiçek Almak

Yapay çiçek almak veya vermek, samimi olmayan sahte duyguları temsil eder. Kişinin bir yanılgı içinde olduğuna, mutluluğu ve huzuru yanlış yerde aradığına yorumlanır. Görünüş ile davranışların farklı olduğu bir yanılsama olarak da kabul edilir.

Rüyada Çiçek Hediye Etmek

Bekar bir kişinin sevgi duyduğu, hoşlandığı birine çiçek hediye etmesi, ona karşı olan duygularını açıklamak için girişimde bulunacağı anlamına gelir.

Evli bir kimsenin eşine çiçek vermesi, dargın ise barışmaya veya aralarındaki duygusal bağın güçlenerek ve aşk tazelemek gibi güzel duyguları ifade eder.

Evli bir erkeğin tanımadığı bir kadına çiçek verdiğini görmesi, eşine karşı ilgisini kaybettiğine veya başka kadınlara ilgi duyduğuna ve bundan dolayı evde çıkacak bir soruna yorumlandığı gibi, hatasını farkedip, bunu telafi etmek isteyebileceği anlamına da gelir..

Rüyada Kurumuş Çiçek Görmek

Her şeyin bir ömrü ve sonu olduğunu hatırlatan bu rüya kişiye yeni bir başlangıç yapması gerektiğini hatırlatır. Biten bir ilişki veya dostluğu anlatır ve bundan sonra yapılacak herhangi bir öz verinin artık bir değerinin olmayacağı anlamına gelir.

Rüyada Solmuş Çiçek Görmek

Rüyada solmuş çiçek görmek, kişinin hayatına güzellikler katan bir ilişki veya dostuna karşı ihmalkar davrandığına işaret eder. Bu davranışından dolayı yalnız kalıp, monoton bir yaşam süreceği anlamına gelir. Pişman olan kişinin olumsuz davranışlarının farkına varıp, bu durumu telafi etmesi gerektiğine dikkat çeker.

Rüyada Güzel Kokulu Çiçek Görmek

Kişinin hayatında güzel gelişmelerin yaşanacağına, sevinç ve mutluluğa delalet eder. Hayırlı bir haber almaya, aşık olmaya, evlilik teklif etmeye veya almaya yorumlanır. Aynı zaman da gönül gözünün açılmasına, güzel sözlerle karşı tarafı etkilemeye, güzel ve alımlı bir kadın veya yakışıklı bir erkekle tanışmaya ve ondan hoşlanmaya delalet eder.

Rüyada Çiçek Tohumu Görmek

Rüyada çiçek tohumu veya soğanı diktiğini görmek, kişinin dua ve dileklerinin gerçekleşeceğine, yeni bir fikir geliştirmeye veya projeye başlamaya, hoşlandığı kişiye duygularını açmaya yorumlanır. Ekilen tohumların veya dikilen soğanın yeşerip büyüdüğünü görmek, yakın zamanda isteklerinin gerçekleşmesine delalet eder.

Tohumların ekildikten sonraki yeşerip çıkma süreci kişinin beklentilerinin gerçekleşmesi için geçecek süreyi temsil eder.

Rüyada Çiçek Yediğini Görmek

Kişinin güzel söz söylemekte başarılı, ikna kabiliyetinin yüksek olduğuna işaret eder. Bekar biri için muhabbeti ve düşünceleri güzel bir insanla tanışmak anlamına da gelir. Sözcükleri kadar, yüzü de güzel olan bu insanla bir ömür mutlu ve uyumlu bir birliktelik yaşayacaklar demektir.

Rüyada Çiçek Siparişi Vermek

Sipariş verilen çiçeğin türüne göre yorumu farklı olabilir. Bekar olan kimsenin kırmızı renkli olan bir çiçeği sipariş vermesi, yeni biri ile tanışıp aşk yaşayacağı bu kişi ile evleneceğine işaret eder.

Beyaz renkli olanını sipariş etmek, dargın olanların barışmasına, yeni bir başlangıç yaparak mutluluğa yorumlanır.

Saksıda olanı ise bir ömür sevgi, sadakat, dostluk ve muhabbet anlamına gelir.

Verilen siparişin kimin için olduğu da yorumu etkiler.

Rüyada Çiçek Diktiğini Görmek

Evde saksıya diktiğini görmek, aileye katılacak yeni bir bireye, evliliğe veya evli olan çift için çocuk sahibi olmaya yorumlanır.

Bahçeye dikilen çiçek, kişinin çevresi tarafından sevilen ve saygı gören bir kişiliği olduğuna, gittiği her yere güzellikler götüreceğine delalet eder. Bu kişi güzel sanatların bir dalında başarılı işlere imza atacak demektir.

Rüyada Çiçek Saksısı Almak

Rüya sahibinin bir konuda hazırlık yaptığı anlamına gelir. Bu bir iş veya özel hayatı ile ilgili, yeni bir ev veya evlilik teklifinde bulunmak gibi düşüncelerini hayata geçireceği anlamına gelir.

Rüyada Doğada Çiçek Toplamak

Rüya sahibinin hercai bir kişilikte olduğuna veya öyle biri ile tanışacağı ve ona aşık olacağı anlamına gelir. Kısa süreli bir ilişkiyi de temsil eden bu rüya, güzelliklere düşkün, özgür ve naif bir kişiliği de temsil eder. Böyle biri ile tanışmak, karşılaşmak veya bir ilişki yaşamak gibi bir çok anlama gelir.

Not: Görmüş olduğunuz rüyayı aşağıda yorum olarak paylaşmayı unutmayın.

Önemli: Rüyalar hakkında ki diğer yazılarımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

8 Yorumlar

Yorum yazmak için tıklayın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  • Ruyamda yeni bi ev almisiz, ici beyaza boyanmis ama hala esya konulmamis, icini geziyoruz, cerceveleri simdiki evimin cerceveleri gibi koyu gri renginde, boyle daha iyi diyorum. Komsumuz bize ince yesil biber tursusu getiriyor, az isiriyorum bu henuz olmamis diyorum ve elindeki kabina tekrar suyuyla beraber dokuyorum. Sonra kocamin o komsuma bahceden bana sormadan mor patlicanlari yesil biber toplayip verdigini goruyorum, cok sinirleniyorum niye bize birakmadin kendi mahsulumuzu diye.

  • Merhaba..Tam 6 yıl önce gördüğüm bir rüyayı anlatacağım..Rüyamda kayalık bir yer gördüm..Ben sanki kenardan bir film gibi izliyordum,aynı zamanda izlediğim yerde de vardım..Kayalıkta genç bir adam durmuştu,kucağında bir kız vardı ve o kız bendim..O adamla sevgiliyiz..Adam diyordu ki, seni henüz hiç kimsenin görmediği bir yere götüreceğim,böyle bir yerin var olduğunu kimse bilmiyor,ben de itiraz etmiyorum..Sonra o adamın kucağında beni taşıyarak kayalıkta yürüdüğünü görüyorum..Çok zorluk çekerek yürüyor..Ama ben gözlerimi kapattığım için onun nasıl bir zorluk çektiğini görmüyorum..Ama aynı zamanda rüyayı kenardan izlediğim için onun kayaların üzerinde nasıl bir zorlukla yürüdüğünü göre biliyorum..Daha sonra artık kenardan izlemiyorum,kendimi onun beni götürdüğü yerde görüyorum..Gerçekten sözünü tutmuş ve beni hiç kimsenin görmediği o yere götürmüş..Yemyeşil, güzel bir yer..Orda da çok büyük olmayan bir kaya var ve o kayadan bir pınar akıyor..Adam bana bu pınarın suyunun çok lezzetli olduğunu söylüyor..Ben de pınara doğru eğiliyorum ve çukura dolmuş sudan bir avuç alıp içiyorum..İçince acaba gerçekten güzel bir tadı var mı diye düşünüyorum ve o an suyun tadını hiss ediyorum..Rüyamın başından sonuna kadar o adamın yüzünü hiç görmedim..Yalnızca bir az uzun, kuvvetli bacakları olduğunu hatırlıyorum..Yorumunuz için şimdiden çok teşekkür ederim.

  • rüyamda kızıma ev tutmuşuz kiralık önünde çeşme var şu almaya gittik karşısındaki camı var güzel temiz bir sokak biz şu doldururken erkek kardeşim geldi eşine bana ve kızıma birer buket kırmızı çiçek toplamış ve birer not yazmış üstüne ama benimki 2 savaşan oluşan mektup beni anlamadığı için kırdığı için af diliyordu

  • Rüyamda elimde 2 demet çiçek.Biri sarı öbürü de bordoya kaçan bir pembe çiçekti.Annem ve babam açık bir alanda durup birbirleriyle konuşuyorlardı.Babama sarı çiçeği verip birbirimize sarıldık.Daha sonra annem kendisine neden çiçek vermedim diye alınacakken ona da pembe çiçeği verdim.Anem çok mutlu oldu ve annemle birlikte birbirimize sarıldık.

  • ruyada suyun içine girip bir cicek alip ve bir kiza vermek aynizinida kiz yapti benden sonra suyun içinde bir Krokodil vardi ama hiç umrumda değildi

  • Rüyamda çok güzel bir çiçek tarlasında bir adama koşuyorum ve sonra bir kız çoçuğum oluyor çok seviyorum eğilip benim ayağımdan öpüyor tanımadım bir yerde oluyorum bir düğün olcak ama ben o düğün için kuaföre gidiyorum bi insanda hoşlanıyorum

  • Rüyamda iki büyük çiçek gördüm. Güya çiçeklerden biri dışı ve biri de erkekmiş. Iki çiçek de insan kimliğime bürünüp beni öptü. Bu rüya beni çok etkiledi. Yorumu ne olur sizce?

  • Rüyamda bir adam gördüm adam elinde böyle çok güzel bir gülle kapıda beni beklıyordu sanki güller yenilebilir çikolatalı güller oluyor ya onun gibiydi.Çok hoştu adam gülleri bana uzatıyor bunları senin ben sana ders verecem diyor bende gülleri kokluyorum bunlar benim en sevdiğim güller diyorum kokluyorum çok güzel kokuyor diyorum.Daha sonra adama sen evlisin olmaz istemiyorum diyorum.Adam da pki diyip kafasını yere eğiyor üzülerek gidiyor.ve bu adam gerçek hayatta da evli bir adam