Ana sayfa » Rüyada Fare Görmek – İkiyüzlü, Sinsi ve Korkak !
Rüya Tabirleri

Rüyada Fare Görmek – İkiyüzlü, Sinsi ve Korkak !

Rüyada fare görmek gören kişiyi dehşete düşüren rüyalar arasındadır. Bu rüya günümüzde sinsilik, kararlılık, azim, doğurganlık, uyum sağlama, saklanma ve çalmak gibi durumlarla ilişkilidir.

Kişinin yaşamındaki enerji kaçağına dair bilgiler içerir. Rüyada fare, görülen mekanlar ve kişilerle ilgili sizden gizlenen, sahip olduğunuz ve farkında olmadan sizden alınan bazı şeyler olduğunu anlatır.

Bu rüya görüldüğü andan itibaren; yazılması veya anlatılması ile birlikte olaylar ortaya çıkmaya başlar. İllaki sizden bir eşya, para veya maddi değeri olan şeyler çalınması gerekmiyor, bunlar zamanınız veya emeğinizde olabilir.

Rüyada fare görmek rüya sahibi için etrafındaki ikiyüzlülüğü, korkaklığı veya yıkımı anlatır ayrıca bu zararın size nereden geleceğine dair ipuçları da verir.

Detaylı yorumlanması gereken bir rüya olmakla birlikte, bütün içeriğiyle ve diğer semboller ile detaylı yorumlanması gerekir.

Rüyada Fare Görmek Nasıl Yorumlanır

Rüyada fare pasif ve zayıf durumda olan kişileri kolaylıkla kandırıp elindekileri alan, iyi konuşmacı ikna kabiliyeti yüksek, kötü niyetli sinsi birinin varlığını da anlatır.

Bu sembol kaynakları ve sahip olunan değerleri kemiren yada kendini gizleyen kişiyi, kişileri ve olayları yansıtır.

Kişi bu tarz rüyalar görmeye başladıysa; hayatında temizlik dönemi gelmiş demektir ve çevreye, arkadaşlarına, iş yerine ve ortaklarına dikkat etmesi gerekiyor olabilir.

Bu rüyada belki de maddi zarar söz konusu değildir ve kafanızın içinde sizi kemiren kurtulamadığınız düşünceler, takıntılar veya anıların varlığını hatırlatır.

Gerçek yaşamda bildiğiniz ancak engellemek için bir girişimde bulunmadığınız durumların, artık kişinin kendisine zarar verme aşamasına geldiği konusunda bilinç altı rüyalar aracılığıyla ikaz da bulunur ve hiç bir zaman harekete geçmek için geç değildir, yapılacak bir şeyler hep vardır.

Rüyada Fare Yakalamak

Rüyada fare yakalamak kişinin fareyi yakaladığı mekana göre, kendine zarar vermek isteyen kişinin, nerede olduğuna dair bilgi sahibi olur.

Size zarar vermeyi hedefleyen sinsi ve kötü niyetli bir kimseyi, amacına ulaşmadan onu etkisiz hale getirmeye ve ondan gelecek zararlara karşı daha dikkatli olmaya delalet eder.

Bazen de çevrenizde boş boş konuşarak zamanınızı harcayan insanları kendinizden uzaklaştırmak gerektiğine yorumlanır.

Rüyada Fare Öldürmek

Rüyada fare öldürdüğünü görmek; art niyetli, size küçük, küçük zarar vermek isteyen, basit hesaplar yapan bir kişinin varlığına uzun zamandır farkedilen gizli bir düşmana galip gelmeye delalet eder.

Rüyada Ölü Fare Görmek

Geçmiş zamanda kalan gizli ve sinsi bir düşmanın, yeniden küçük planlar yaparak büyük zarar vermek isteyen bu kişinin varlığını haber verir. “Su uyur düşman uyumaz” deyimi tam da bu durum için söylenmiş olmalı, tetikte bir açığı kollayan bu düşmana karşı tedbir almanız gerektiğine yorumlanır.

Rüyada Evde Fare Görmek

Aile içerisinde kişilerin birbiri ile fikir çatışması yaşadığı için, ortak menfaatlerine zarar verecek olaylara işaret eder. Eve fare girdiğini gören kişi; hanesine dost gibi girip çıkan sinsi bir kimsenin varlığına delalet eder.

Bu kişi fitne ve fesatlık peşinde olup evde kargaşa çıkarmak isteyen biride olabilir.

rüyada büyük fare görmek
Rüyada Fare Görmek

Rüyada İş Yerinde Fare Görmek

Rüyayı gören kişinin çalışanlarına, ortaklarına ve iş yaptığı kimselere işaret eder.

Küçük küçük giden ama toplandığında yekün teşkil edecek maddi kayıpların varlığına delalet eder ve insanı tedbir almak konusunda uyaran bir rüyadır.

Bu zarar illa maddi olacak diye bir durum söz konusu değil.

İş fikirlerinizi veya projelerinizi çalmak isteyen biri veya birileri gelip sizi veya çalışanları ile boş lakırdı yapan, aklını çelen, dedikodu yapan bir kişinin varlığını da haber veriyor olabilir.

İş yerinde gizli işler çeviren ve geçimini hırsızlık yaparak sağlayan korkak birinin oraya musallat olduğuna delalet eder.

Rüyada Fareyi Takip Etmek

Kişinin kendi çizgisinin dışına çıkarak yanlış kişi veya kişilerle ilişki kurmaya ve onlar gibi davranarak, toplum tarafından dışlanmaya, bu tutumunda ısrar ederse, kötü biri olarak anılmaya, takip ettiği insanlar gibi bir yaşam biçimi şeçmeye ve sonu hüsranla bitecek olan bir yaşama delalet eder.

Rüyada Gözsüz Fare Görmek

Gözü olmayan kör fare görmek; kişinin çevresinde kendi çıkarlarına saldıran, çalan, haksızlık ve dedikodu yapan insanları çevresinde görmezden geldiğine, böyle yapmaya devam ederse geçim darlığına düşeceğine ve sıkıntılı zamanlara işaret eder.

Rüya sahibinin tez zamanda hayatının kontrolünü eline alıp çevresinde bulunan asalak tiplerden kurtulması gerektiğine yorumlanır.

Rüyada Fare Kapanı Görmek

Hilekar, insanları kandırarak zor duruma düşmelerine neden olan bir kişinin varlığına, birine tuzak kurup kandırarak menfaat elde etmeye veya tuzağa düşmeye yorumlanır.

Kapan ile bir fare yakalamak; düşmanlarınızın planlarını bozmaya, kurulan tuzağı farkedip, onları etkisiz hale getirerek gücünüzü ortaya koymaya işaret eder.

Rüyada Bir Çok Fare Görmek

Fareler doğurgan, hızlı üreyen hayvanlar olduğu için bazen rızkın artmasına, maddi sıkıntılardan kurtulmaya delalet ederken, bazen de meşru olmayan yollardan haram para kazanmaya ve farklı yerlerde harcamaya, illegal işlere bulaşıp ve bunlardan dolayı hapse düşmeye, hane içinde sorumsuz, hep tüketmekten başka bir amacı olmayan kişilere ve çekilecek olan sıkıntılara yorumlanır.

Rüyada Ağzından Fare Çıktığını Görmek

Kişinin kötü sözler söylediği için pişmanlık duymasına, haram mal yemeye, dedi kodu yaparak etrafta tatsızlık çıkmasına, iş hayatında kendi çıkarları için haksızlık yapılmasına göz yumduğu anlamına gelir.

Rüyada Fare Sesi Duymak

Duymak istemediğiniz dedikodulara maruz kalmaya, gayrimeşru insanlarla arkadaşlık yapmaya veya yaşanacak olan bazı sıkıntılı durumlara yorumlanır ve kişinin hayatında ilişki kurduğu kişilere karşı daha dikkatli olması gerektiğine tabir edilir.

Rüyada Yatakta Fare Görmek

Evli bir kişinin yatağında fare görmesi; bu rüyanın yorumu kadın veya erkek her ikisi için de aynı anlama gelir. Sinsice, kurnazlık edip kandırarak rızkını başkasına yediren, gizli gizli eşini aldatıp, küçük düşürmeye, bundan dolayı pişmanlık duymaya ve hayal kırıklığına yorumlanır.

Rüyada Fare Pisliği Görmek

Sinsice hareket eden ve kendini gizleyen art niyetli bir kişiye delalet eder. Rüya sahibine zarar vermek isteyen, dost görünümlü bir düşmanın, farkettirmeden ince ince çalışarak kötülük ağlarını örmeye gayret ettiğine yorumlanır.

Haberci bir rüya olduğundan, kişinin etrafına karşı daha dikkatli olmasına, tedbir almak gerektiğine ve bu kötü niyetli kişi yada kişilerin, fare pisliği olan yerler de olabileceğine işaret eder.

Rüyada Siyah Fare Görmek

Gayrimeşru işler yapan bir kişiye bu kişiyle karşılaşmaya ve ondan gelecek zarara işaret eder. Kötü niyetli olan bu kimse geçimini başkalarının sırtından sağlayan, her türlü yolsuzluğa bulaşmıştır ve gittiği her yere kötülüğü bulaştırır. Rüyada siyah farenin görüldüğü yerlerde mafya kılıklı insanlar tarafından bir haksızlık söz konusudur.

Rüyada Beyaz Fare ( Hamster ) Görmek

Rüya sahibinin etrafında sadece kendisi verdiği sürece beslenen ve kendisine muhtaç, sevimli, zararsız aynı zamanda bir faydası da olmayan, çocuk ruhlu kişi veya kişilerin varlığına işaret eder.

Rüyada Fare Yuvası Görmek

İşleri çevrelerine zarar vermek olan münafık, kötü niyetli insanların toplandığı yerlere işaret eder. Kişinin kendisini rüyada fare yuvasında görmesi; bilmeyerek girdiği kötü ortamlara veya illegal işler yapan kişilere bulaşmaya ve onlardan gelecek her türlü zarara, ahlaktan yoksun insanlarla beraber olmaya yorumlanır.

Rüyada Farenin Bir Şey Yediğini Görmek

Farenin evde yada iş yerinde bir şey yediğini görmek; görüldüğü yerde maddi kayıplara, ticarette zarara uğramaya ve durgun geçecek bir sezona, haram mal elde etmeye, eve yada iş yerine rahatlıkla girip çıkan faydasız hemde girdiği yere zarar veren bir kimseye işaret eder.

Rüyada Farenin Sizi Isırdığını Görmek

Fare pis yerlerde yaşayan ve mikrop taşıyan bir hayvan olduğu için; kişiye bir hastalığın veya kötü niyetli bir insanın musallat olacağına veya elinden çıkacak paraya işaret eder.

Rüyada fare görmek ile ilgili her şey aslında kişiye gelmekte olan bir zararın habercisi olmakla beraber, bu zarar maddi kayıplar da olabilir yada dedi kodu yapan, laf taşıyan, fitne çıkaran zayıf karakterli bir insanda olabilir ve her ne yapıyorsa amacı sinsice hareket ederek  farkedilmediğini düşünen birine işaret eder.

Yanlış arkadaş seçimlerine ve onlardan gelecek olan kötülüklere, geçimini hırsızlıktan sağlayan kimselere, kişinin kötü alışkanlıklarından dolayı hüsrana uğramasına, aile içinde çalışan bireylerin rızkına göz dikmeye, gayrimeşru işlerden haram mal edinmeye ve bundan dolayı yaşanacak olan sıkıntılara tabir edilir.

Rüyada fare kişinin gerçek yaşamında farkettiği veya farketmediği olumsuzluklara dair bilgiler içeren haberci bir rüyadır ve farenin nerede, nasıl görüldüğüne bağlı olarak farklı yorumları olabilir.

Tedbir alınması gereken durumlara veya düzeltilmesi gereken yaşam şekline, kişinin kendine zararı dokunan kötü arkadaşlardan uzaklaşması gerektiğine, ikili ilişkilerdeki olumsuz tutum ve davranışa, dedi kodu yapan boş insanlara delalet eder.

Kişinin çevresini belli bir süzgeçten geçirerek kendine ve hayatına çeki düzen vermesi gerektiğine yorumlanır.

Not: Görmüş olduğunuz rüyayı aşağıda yorum olarak paylaşmayı unutmayın.

Önemli: Rüyalar hakkında ki diğer yazılarımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

13 Yorumlar

Yorum yazmak için tıklayın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  • Ruyam adet oldugumu hissettim sonra cocuga para verdim bana pet almasi icin tuvalete gidip idrarimi yaptim ama kendimi gormedim

  • Merhaba rüyamda bana saldırmaya calisan gri bir fare gördüm o saldırdıkça kaçıyordum bunun ne anlama geldiğini söyler misiniz lütfen

  • Merhaba ben ruyamda kendi evimde mutfakta dolabın altından gri renkte bir fare gezinirken gördüm

  • Merhaba dün gece gördüğüm rüyada eve fareler girdi ve çok fazla büyüklerdi. Ardından bir aslan veya kaplan tam hatırlamıyorum onları evden çıkarttı. Hayatımda ilk kez rüyamda dev fare gördüm. Yardımcı olurmusunuz

  • Rüyamda bir fare gördüm ölmüştü çok tatlıydı çok üzüldüm fare birden canlandı ve ölmüş dedem gelip fareyi aldı dedeme nolur öldürme diye yalvardım dedem fareyle birlikte çıkıp gitti

  • Bi odadayım , rezidans odası , perdileri kapattım , bir yatak vardı ve kilima, eşim yatıyor hep dedim içimde, oda kapkaranlıktı ve kapıda kitlemiştim, bi anda siyah uzun bir fare oda içinde koşturdu, aç gözüküyordu,odadan çokmaya çalıştım çünkü odada yiyecekte yok , koştu geldi ayağımı yemeye başladı, yapıştı buz gibi his ettim, kurtulamadım uyandım.

  • Rüyamda yemeğin içinden siyah büyük bir fare çıktığını görüyorum..yanlız fare katılaşmış durumdaydi..

  • Rüyamda ölmüş dedem canlıydı ve ağzında kuyruğundan yada kulağındanısırmış vaziyette sallanan beyaz gri arasında bir fare vardı

  • Bir evde oturuyoruz kaynanam odaya gülerek ve elinde siyah bir fareyle giriyor sonra beni tiksindirmek istiyor güya saka yapiyor farenin kuyrugunu üstüme degdiriyor ve üstüme saliyor. Ben kendimi sakiniyorum ama bagiramiyorum ve kendimi savunamiyorum ama icim icimi yiyor. Odada genel olarak esimin tarafi var hepsi bakiyor ve kahkahalarla gülüyor ve ben sinirle burda uyandim.

  • Rüyamda arkadaşım sokak yerde giden beyaz fareyi eline alıyor ve nasıl oluyorsa fare sırtıma çıkıyor ve yavaşça içime yol alıyor okadar korkup tiksiniyorum ki onu almaya atmaya çalışırken uyandım