Ana sayfa » RÜYADA YAĞMUR GÖRMEK – Rahmet, Bolluk, Bereket ve Huzur
Rüya Tabirleri

RÜYADA YAĞMUR GÖRMEK – Rahmet, Bolluk, Bereket ve Huzur

Rüyada yağmur görmek; zenginlik, bolluk, bereket, kısmet, içsel olarak da ferahlık, huzur ve rahmeti sembolize eder. Tanrı’dan gelecek rahmetle birlikte, ilim, irfan ve hikmet sahibi olmak manasına da gelir. Dua ve dileklerin kabulüne, hayırlı ve helal kazanç elde etmeye delalet eder.

Rüyada yağmur görmek hayra yorumlanır. Rüya sahibinin umutsuzluğa kapıldığı konularda beklemediği bir anda, rızkının genişlemesine, piyasanın canlanmasına, maddi ve manevi borçlarından kurtulmaya, sıkıntı ve kederinin geçeceğine işaret eder.

Rüyada yağmuru sakin, sakin yağdığını görmek, her türlü afet ve musibet sayılan şeylerden İlahi bir güç tarafından korunmak, sıkıntılardan kurtulmak, ferahlık ve huzura kavuşmak anlamına gelir.

Böyle bir rüya gören kişinin maddi veya manevi ne sıkıntısı var ise yakın zamanda sorunlarının çözülüp, selamete çıkacağına işaret eder.

Aynı zamanda şanslı günlerin başlangıcına, eviniz ile birlikte, piyasaların da bolluk ve bereketinin artmasına, ruhsal açıdan yükselişte olmaya, içsel olarak huzura ermeye ile tabir edilir.

Rüyada Yağmur Görmek Ne Anlama Gelir

Rüyada yağmur görmek duygu dünyamıza dair bilgiler verir. Bilinç altında biriken endişe, korku, istek ve arzular, rüyalar aracılığı ile dile gelir ve genellikle karışık mesajlar verir.

Gerçek hayatında yağmuru sevmeyen, yağmurlu havalarda evden çıkmayan birinin rüyada yağmur görmesi, onun için kabus niteliği taşır.

Ancak bilmemiz gerekir ki rüyalarda veya gerçek yaşamda kadim semboller vardır ve her insana aynı mesajı verir.

Bu anlamda su rüyada duygularımızı temsil eder ve yağmur da bir doğa olayıdır, bizim müdahalemiz dışında gelişir. Toprağa düşen her yağmur damlası doğaya can verir. Bu sebepten dolayı rüyada yağmur yağdığını görmek bizler için de rızık ve maddi geliri sembolize eder.

Dolayısı ile yağmurun yağma şiddeti ve o esnada bizim hangi durumda olduğumuz rüya yorumu için önemlidir. Hiç bir rüya nedensiz veya saçma sapan değildir.

Rüyada şiddetli bir yağmurun yağdığını ve sizin kendinizi bundan korumaya çalıştığınızı görmeniz, gerçek yaşam da sizin için sorun teşkil eden duygu, davranış veya olaylar ile yüzleşerek çıkış yolu bulacağınızı hatırlatır. Kaçmak hiç bir suretle çözüm getirmez.

Rüyada yağmur ile ilgili farklı başlıklarda görülen durumları sizler için derledik, okumak için yazının devamına bakabilirsiniz.

Rüyada Yağmur Yağdığını Görmek

Rüyada yağmur yağdığını görmek, kişi için hayırlı gelişmelerin yaşanacağı, şanslı bir dönemde olduğuna işaret eder.

rüyada yağmur görmek ne anlama gelir
Rüyada Yağmur Yağdığını Görmek

Yağmurun yaz aylarında yağmasını pek hayırlı bulmayan yorumcular olmakla birlikte, bu durumun kimin için ne kadar hayırlı olduğunu kişi kendi bilebilir.

Mevsim yaz dahi olsa rüyada yağmur yağdığını görmek kişi için hayırlı kısmet ve rerahlık anlamına gelir.

Kişinin rüyada yağmur yağdığını görmesi, gerçek hayatında oraya yağmur yağacağı anlamına gelmiyor. Bu bir duygu boşalımı veya katılaşan ve kişiye ağırlık veren düşüncelerin çözülüp, konuşulup, anlatılması ile birlikte gelen huzur anlamına da gelir.

Bu durumda duygu ve düşüncelerini kolaylıkla dile getiren kişinin sorunlarını çözerek kurtulacağı ve bunu hangi yollardan yapacağının farkına varacağı bir sürece delalet eder.

Rüyada yağmur  yağdığını görmek hayra yorumlanır. Yağmurun yağdığı yere göre, kişisel veya toplumu ilgilendiren konularda güzel gelişmelerin yaşanmasına, bolluk ve bereketin artacağına, yeni maddi getirisi olan ortaya çıkacağına yorumlanır.

Rüyada yağmurun her yere yağdığını ve zarar vermediğini görmek, tarımsal alanlarda toplanacak hasadın verimli olacağına ve bundan dolayı uygun fiyatlara, huzur ve mutluluğa işaret eder.

Rüyada yağan yağmurun çevreye veya kişiye zarar verdiğini görmek, zarara uğrayan şeylerin neleri sembolize ettiğine bağlı olarak, oralarda tedbir alınmasını gerektiren durumların varlığına işaret eder.

Rüyada Yağmurun Her Yere Yağdığını Görmek

Rüyada yağmurun her yere yağdığını görmek, rüya sahibinin hem bireysel olarak hemde yaşadığı çevrede, hayırlı gelişmelerin yaşanacağına yorumlanır.

Gelişerek artan iş sahaları ile birlikte maddi gelirde ki artışlardan dolayı, refah seviyesinin artmasına, sevinç ve huzura delalet eder.

Umutların tükendiği bir anda gelecek olan hayra, rahmet ve adaletin yerini bulmasına dua ve dileklerin cevap bulacağına yorumlanır.

Yağan yağmurun farklı bir cisim olması, yağan şeyin neyi sembolize ettiğine bakılarak yorumlanması gerekir ve bu durum sıradışı bir olayın yaşanacağına işaret eder.

Yağan yağmur etrafa zarar vermediği sürece, toplumun menfaatine gerçekleşecek olayları temsil eder.

Rüyada yağmurda ıslanmak ne anlama gelir
Rüyada Yağmurda Islanmak

Rüyada Yağmurda Islanmak

Rüyada yağmurda ıslanmak, kişinin iç huzurunun artmasına, iş hayatında ki maddi sıkıntılardan kurtulmaya, kısmetinin artmasına yorumlanır.

Uzun zamandır kendini bir çıkmazda hisseden kişi için maddi ve manevi açıdan ferahlayıp, huzur bulacağına delalet eder.

Hasta olan biri için yağmurda ıslandığını görmesi, şifa bulup iyileşeceğine, ruhsal yönden üzerindeki baskılardan kurtulup, yeniden kendini özgür ve mutlu hissedeceğine yorumlanır.

Ayrıca kar getirecek bir işe başlamaya,maddi sıkıntıların geride kalmasına, evde bolluk ve bereketin artacağına yorumlanır.

Nadiren de olsa iş için uzak bir yere çalışmaya gitmek, bundan dolayı biraz hüzünlenmek anlamına da gelir.

Rüyada Yağmur Sesi Duymak

Rüyada yağmur sesini duymak, güzel ve sevinçli bir haber almaya delalet eder. Kişinin beklediği veya beklemediği müjdeli bir haber alacağına delildir.

Yağmur sesi duymak, içsel huzuru yakalamak ve mutlu olmak anlamına da gelir. Güzel sözler işitmek ve güzel cümleler kurmak demektir.

Rüyada Sağanak Yağmur Görmek

Rüyada sağanak yağmur yağdığını görmek, toplumsal olaylarda güzel gelişmeler olacağının belirtisidir. Çarşı pazarda ucuzluk, bolluk ve bereketi temsil eder.

Sağanak yağmur yağdığını ve hiç bir şeye zarar vermediğini görmek, toplumda işsizlik oranının düşmesine, bireysel olarak yeni iş fırsatlarıyla karşılaşmaya, o yıl içinde evliliklerin artmasına, evli çiftler çocuk sahibi olmaya yorumlanır.

Hayallerin gerçeğe dönüp ete kemiğe bürüneceği bir zaman dilimidir.

Tarla ve bahçelerde verim artar, meyve ve sebzelerde bolluk olacağına işaret eder.

Sağanak şeklinde yağan yağmurun çevreye zarar verdiğini görmek, orada yaşanacak bazı olumsuz gelişmelere yorumlanır.

Rüyada Yağmur Yağıp Şimşek Çakması

Rüyada yağan yağmur ile birlikte şimşek çaktığını görmek, aniden gelişecek sürpriz olaylara delalet eder. İstenen ama ne zaman gerçekleşeceği belli olmayan, hayırlı ve güzel gelişmelere yorumlanır.

Şimşeğin birden fazla sayıda çaktığını görmek, arka arkaya gelecek herkesin menfaatine olacak gelişmelere, sevinç ve mutluluğa delalet eder.

Rüyada Yağmurda Yürümek

Rüyada yağmurda yürümek, kişi için sıkıntılı geçen zamandan sonra, ardından gelecek güzel günlerin habercisidir. Aniden İlahi bir güç tarafından içinin ferahlayıp, kısmetinin artacağı anlamına gelir.

İşi olmayan bir kimsenin, geliri yüksek bir işe başlaması, borçlarını ödemesi ve ruhsal olarak aydınlanması gibi olayların gerçekleşeceğini haber veren hayırlı bir rüyadır.

Rüyada yağmurdan ıslanmamak için şemsiye ile yürüdüğünü görmek, İhtiyaç duyduğu bir konuda yardım almaya veya korunma isteğine delalet eder.

Rüyada Yağmur Çiselediğini Görmek

Rüyada yağmur çiselediğini görmek, küçük adımlarla gelen nimetleri temsil eder. Rüya sahibinin ne sıkıntısı varsa onu çözecek güce ulaşacağına yorumlanır.

Hasta olan biri için, tedavi sürecinin başarılı geçmesine, şifa bulmaya, kazancı bol ve sürekliliği olan bir işe başlamaya veya yatırım yapmaya delalet eder.

Yağmurun çiselediği alanın genişliği oranında da herkes için hayırlı gelişmelerin yaşanacağı anlamına da gelir.

Bazen de rüya sahibinin konuşmak ve paylaşmak istediği ve anlatacak çok şeyi olduğuna ve kişinin yakın zamanda böyle bir fırsatı elde edeceğine delalet eder.

Çiseleyerek, yavaş yavaş yağması, kişinin bastırdığı duygularını, göz yaşını ve hüznünü de temsil eder. Yakın zaman da bu durumun değişeceğine ve mutluluğuna, dua ve dileklerinin gerçekleşeceğine tabir edilir.

Rüyada Yağmurun Sadece Bir Bölgeye Yağdığını Görmek

Rüyada sadece belli bir bölgeye yağmur yağdığını görmek, oradaki halk için bir aydınlanma sürecinin yaşanacağına delalet eder.

Bununla birlikte o bölge için faydalı olacak bir yöneticinin gelmesi, oraya bir fabrika veya büyük bir eğitim kurumu yapılarak, toplumu olumlu yönden geliştirip, maddi kaynaklarının artacağı anlamına gelir.

Rüyada Yağmur Suyunda Yıkanmak

Rüyada yağmur suyunda yıkandığını veya abdest aldığını görmek, korkularından emin olmaya, kötü alışkanlıklarını terkedip, tövbe edeceğine, borçlarını ödemeye, endişelerden kurtulmaya delalet eder.

Hasta olan bir kişi için, şifa bulup, iyileşmeye, psikolojik rahatsızlıktan kurtulmaya, sevinç ve huzura, toplum için yararlı işlerde yer almaya yorumlanır.

Aynı zamanda gönül gözünün açılarak, Cenab-ı Hak’kın ihsan ettiği, ilim ve hikmet sahibi olacağına ve geniş bir çevre tarafından tanınan biri olmaya delalet eder.

Bu rüyada kişi gerçek yaşamında zorlandığı durum her ne ise ondan kutulacağına ve günahlarından arınıp, güzel bir yaşam süreceğine tabir edilir.

Rüyada Gece Yağmur Yağdığını Görmek

Rüyada gece yağmur yağdığını görmek, kişi için belirsizlik içeren ve endişe duyduğu bir konuda aydınlığa çıkacağına yorumlanır.

Yeni bir başlangıcı, bolluk ve bereketi, sıkıntı ve kederden kurtulup, huzura ermek anlamına gelir.

Rüyada Yağmur Duası Yaptığını Görmek

Kişinin rüyada yağmur duası ettiğini görmesi, dua ve dileklerinin kabul edilmesi anlamına gelir. Her anlamda bolluk, bereket ve sevincin habercisidir.

Bu rüyadan sonra bazen de kişi istediği bir şey için hiç dua etmediğini veya sahip olduğu şeyler için şükretmediğini farkedebilir.

Bu anlamda da kişi için hayatın da olmasını istediği şeyler için niyet ile birlikte, çaba da göstererek elde edebileceğine yorumlanır.

Rüyada Yağmur Suyu İçmek

Rüyada temiz yağmur suyunu içtiğini görmek, hayır, bereket ve hikmete ermek anlamına gelir.

İçilen su temiz ve berrak ise kişinin maddi ve manevi kazanımlarının bolluğuna delalet eder.

Bulanık ve kirli suyu içmek, olumsuz bir düşünce veya fikre, geçici bir hastalığa veya mide bulandırıcı bir olaya ve üzüntüye yorumlanır.

Rüyada Yağmurda Islandığını Görmek

Rüyada yağmurda ıslandığını görmek, bereket, rızık, rahmet ve menfaat elde etmeye delalet eder. Kişi yaşamdan payına düşeni alacağına, geçim kaygısı çekmeden, sağlıklı bir ömür süreceğine yorumlanır.

Şiddetli yağan yağmurdan sırılsıklam ıslandığını gören kişi, çok karlı bir işte kazancı olduğu kadar, giderinin de çok olacağına işaret eder.

Rüyada ıslanmak istemeyerek kaçmaya çalıştığı halde korunaklı bir yer bulamayan kişi, gerçek yaşamın da maddi ve manevi bazı şeyleri muhafaza edemediği için kaybedeceği anlamına gelir.

Uyarı niteliğinde olan bu rüya kişinin bazı şeyleri toparlayarak sahip olabileceği ihtimaline de dikkat çeker.

Görmüş olduğumuz rüyalar kesin kayıplar veya kazanımları anlatmaz, istenen şeye veya gözden kaçmış olan riskli durumlara vurgu yapar ve kişiye uyarıda bulunur.

Rüyada Yağmurda Koştuğunu Görmek

Rüyada yağmur yağarken koştuğunu görmek, kişinin bastırdığı duygularını ve özgürleşme isteğinin yoğunluğunu sembolize eder.

Sıradan yaşamından kaçmak isteyen ama maddi imkanı olmayan bu kişinin yakın zaman da hayatında istediği değişikliği yapabileceği kaynakları elde edeceğine yorumlanır.

Rüyada Evin İçine Yağmur Yağdığını Görmek

Rüyada sadece kendi evinin içine yağmur yağdığını ve hiç bir şeye zarar vermediğini görmek, ailece hayır ve menfaat elde etmeye, dua ve dileklerin gerçekleşmesi anlamına gelir.

Kişi ihtiyaç duyduğu şeyle buluşacak demektir.

Yağmurun eve, eşyalara ve kişilere zarar verdiğini görmek, evde çıkacak bazı büyük tartışmalara ve bazen de ayrılıklara, yeni başlangıçlara, söylenemeyen şeylerin ortaya çıkmasına yorumlanır.

Rüyada Şiddetli Yağmur Yağdığını Görmek

Rüyada şiddetli yağmur yağdığını ve rüzgar ile birlikte önüne geleni götürdüğünü ve sel baskınlarına neden olduğunu görmek, o bölgede yaşanacak toplumsal bir isyanın çıkmasına ve oradaki yaşayan halkın maddi ve manevi zarar göreceğine delalet eder.

Not: Görmüş olduğunuz rüyayı aşağıda yorum olarak paylaşmayı unutmayın.

Önemli: Rüyalar hakkında ki diğer yazılarımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

1 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  • Merhaba, rüyamda çok şiddetli yağmur altında merdiven çıkıyorum, fakat bunun öncesinde evde deprem sarsıntısı oluyor. Raf gibi bir yere çıkıp merdivenle Bi kutudan birşeyler arıyorum, erkek arkadaşıma ve kızıma o kutudan birşeyler alıp almayacağını soruyorum, ikiside hayır hadi çıkalım biran önce diyor. Fakat korkmuyorum onlara normal Bi durum olduğunu söylüyorum. Sonra dışarıda yalnızım, yürüyorum şiddetli yağmur altında, merdivenle çıktığım yer içi su dolu yağmurdan taşıyor. Büyük bir alan merdivenin yarısında dizlerime kadar suyun içindeyim ve yağmurdan dolayı su taşmakta daha fazla çıkamıyorum merdiveni. Tek başıma olduğum için azda olsa korku var. İçi su dolu o geniş büyük alanı görünce ilerleyemeyeceğimi anlayıp geri dönüyorum. İnerken merdivenin yarısında durup etrafıma bakıyorum heryer yağmurdan görünmüyor. Yeşil bir ağaç dan başka birşey göremiyorum aklımda erkek arkadaşımın aramasını ondan Bi haberi bekliyorum merdivenin yarısında. Orada uyandım yorumlayabilirseniz çok sevinirim.