Ana sayfa » RÜYADA SERÇE GÖRMEK
Rüya Tabirleri

RÜYADA SERÇE GÖRMEK

Rüyada serçe görmek, sevimli, eğlenceli, sevinçli bir habere, bir araya toplanmanın gücü, bazı konularda tedirginlik, yaşamda köklenmeyen, küçümsenen durumların önemli bir hale gelmesi, topraklanmaya ihtiyaç duymak gibi bir çok durumu sembolize eder.

Serçeler kendilerine yuva yapmış olsalar dahi, boş buldukları yuvaları da kullanırlar, aidiyet duygusu azdır. Bu nedenle rüya sahibinin sahiplenme duygusunun az olduğu durumları, bir yerde uzun yaşamayı düşünmediğini, kendini bir yere ait hissetmediğini hatırlatarak, yaşam alanını belirlemesi konusuna dikkat çeker. Bazen de bu kişilikte olan bir insana işaret eder.

Bu sebepten dolayı serçenin nerede ve nasıl, diğer hangi semboller ile görüldüğü rüyanın yorumu için önemlidir.

Rüyada Serçe Görmek Ne Anlama Gelir

Rüyada serçe, küçümsenen bir olaydan çıkacak büyük zararlara dikkat çeker ve kişi ya da yaklaşımların bu durumlara neden olacağını haber verir. Kendisi küçük ama etkisi büyük olacak haberlere delalet eder.

Rüyada serçe görmek, sevinçli bir habere, aileye gelecek bir bebeğe delalet eder. Bebek haberi ile evde neşe ve mutluluk dolu günlerin başlangıcına, bolluk ve berekete yorumlanır.

Serçe görmek, tek başınayken çekingen ürkek haliyle kolay güven duymayan, grup içinde eyleme geçebilen bir kişiye delalet eder.

Rüyada gördüğün serçe dallara konup kalkıyor ise, kişinin bir konuda yaşadığı tedirginliği ve çekindiği durumların varlığını anlatır.

Yuvasında serçe görmek, rüya sahibinin evini, ailesini ne kadar sahiplenip, benimsediği anlamına gelir.

Bir yerde serçenin toprakla temizlendiğini görmek, kişinin başkalarından gelen tesir ve etkilerden kendini temizlediğini veya temizlemesi gerektiğini hatırlatır.

Rüyada serçe görmek, kişinin sahip olduğu değerlere sahip çıkması gerektiğine zira kuş misali her şeyin geldiği gibi de gidebileceği anlamına da gelir.

Rüyada Serçe Sürüsü Görmek

Zenginlik ve bolluk içinde geçecek günlere işaret etmekle birlikte, iyi günlerde geleceğe dair yatırımlar yapmanın önemine, bu günlerin gelip geçici olduğuna dikkat çeker.

Rüyada serçe sürüsü, nişan, düğün gibi toplu olarak kutlamaların yaşanacağı neşeli günlere delalet eder.

Serçe sürüsünün gökyüzünde bir yönden başka bir yöne doğru gittiğini görmek, kişinin içinde bulunduğu durumun iyi yönde değişmesi anlamına gelir.

Rüyada Serçe Yumurtası Görmek

Sürpriz gelişmelerin yaşanmasına, müjdeli bir haber almaya, sevinç ve mutluluğa delalet eder.

Rüyada Eline Serçe Almak

Rüyada eline serçe almak, kısmet ve bol şansa delalet eder. Rüya sahibi bekar ise, hassas, kırılgan, güzel ve sevimli bir eşle evlenmesine, evli birinin elinde serçe görmesi, çocuk sahibi olmasına delalet eder.

Rüyada Serçe Vurmak

Rüyada serçe vurduğunu görmek, sözünü dinletemediği birini etkisi altına almaya, kendisine küçük, küçük zararlar veren birini saf dışı bırakmaya delalet eder.

Not: Görmüş olduğunuz rüyayı aşağıda yorum olarak paylaşmayı unutmayın.

Önemli: Rüyalar hakkında ki diğer yazılarımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

2 Yorumlar

Yorum yazmak için tıklayın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  • Mrb rüyamda şeffaf dosya nın içinde kitap arasına konulan ve kurtulan bir çiçek gibi kurutulmuş bir serçe vardı kanatları açık Dı, çıkardım ve elime aldım ve kuş bi anda balık olup elimden aşağı suya düştü üzerimde sanırım beyaz renkli bir önlük vardı eczacı önlüğü gibi bir şey
    Rüyamı Yorumlarsanız sevinirim bu arada evliyim

  • Rüyamda kırmızı renkte yavru bir serçe gördüm ve görünce şaşırdım o serçeyi alıp anneme hediye etmek istiyordum