Ana sayfa » RÜYADA SEVGİLİ GÖRMEK
Rüya Tabirleri

RÜYADA SEVGİLİ GÖRMEK

Rüyada sevgili görmek; sevinç ve mutluluğa delalet eder. Genellikle hayra yorumlanan rüyalar arasındadır. Kişiye göre yorumu değişmekle birlikte sevgili olanlar arasındaki ilişki dinamiğine bağlı mesajlar içerir. Sevgili görmek, bekar kişiler için evliliğe veya rüyanın içeriğine göre iki kişi arasındaki tutkunun azaldığına ayrılığın kaçınılmaz olacağı anlamına da gelebilir.

Sevgili Görmek Nasıl Yorumlanır

Kişinin rüyada sevgili olduğu kimse ile mutlu olduğunu görmesi, hoşça vakit geçirmek, birlikte yapmaktan hoşlandıkları şeylerle ilgilenmeleri, birlikte alışverişe çıkmaları, evlilik ile sonuçlanacak gelişmelere delalet eder.

Rüyada sevgili olduğu kişinin kendisiyle ilgilenmediğini, mutsuz olduğunu veya başka biriyle ilgilendiğini görmek, aralarındaki sevginin gücünü kaybettiğine, ayrılıklarının söz konusu olacağı anlamına gelir.

Sevgili ile tartıştığını ve kavga ettiğini ve çok üzüldüğünü  görmek, karşılıklı fikir ayrılıklarının başladığına veya anlaşamadığınız bir konuda mutabık olacağınız anlamına da gelebilir.

Sevgilisi olmayan bekar kişinin, biri ile rüyada sevgili olduğunu görmesi, hoşlanacağı biri ile tanışmaya, aşık olup bir ilişkiye başlamasına delalet eder.

Rüyada sevgili, erkek veya kadın arkadaş görmenin diğer yorumlarının neler olduğunu incelemek için yazının devamına bakabilirsiniz.

Rüyada Sevgiliyi Görmek

Rüyada sevgiliyi görmek, ikisi arasındaki bağlılığa, duygu yoğunluğuna delalet eder. Sevgiliyi ağlarken görmek, dargın olanlar için barışmaya, sevinç ve mutluluğa yorumlanır. Rüyada sevgiliyi öpmek, müjdeli bir haber almaya, evlilik teklifi etmeye veya almaya işaret eder. Sevgili ile kavga ettiğini görmek, fikir ayrılığına yada anlaşamadıkları bir konu üzerinde hemfikir olmalarına tabir edilir.

Rüyada Kız Arkadaş Görmek

Rüyada kız arkadaşının olduğunu görmek bekar biri için, mevcut kız arkadaşları içinde biriyle arkadaşlık ilişkilerinde duygularının yoğunlaşmasına ve bir birlikteliğe adım atacaklarına, sevgili olacakları anlamına gelebilir veya arkadaşlıkları iyi bir dostluğa dönüşebilir.

Rüyada tanımadığı bir kız arkadaşı ile sevgili olduğunu görmek, yeni biriyle tanışmaya, aşık olmaya delalet eder.

Rüyada Erkek Arkadaş Görmek

Hayatında erkek arkadaşı olmayan birinin rüyada bir erkek arkadaşı olduğunu görmesi, yeni biri ile tanışmaya, aşık olup, sevgili olacaklarına, olumsuz düşünce kalıplarının dışına çıkmaya, karşı cinse yeniden güven duymaya delalet eder.

Rüyada tanıdığı bir erkek arkadaşını görmek, dostluklarının gelişmesine veya aralarındaki arkadaşlığın, özel bir ilişkiye doğru ilerlemesine,, duygularını karşılıklı paylaşarak, sevgili olacaklarına işaret eder.

Rüyada bir erkek arkadaşının öldüğünü görmek, yeni bir arkadaşlığın başlayacağına, kaybettiği öz güvenini yeniden kazanıp, farklı bir sürece girmeye ve mutluluğa yorumlanır.

Rüyada yaşadığınız ilişkide sevgili olduğunuz erkek arkadaşınızın sizden ayrıldığını görmek, arkadaşınıza güven duymadığınız a, kaybetme korkusuna delalet eder.

Rüyada Sevgili İle Telefonda Konuşmak

Rüyada sevgili olduğu kişi ile telefonda konuştuğunu görmek, aralarında bir iletişim sorunu olduğuna ve ona karşı çok özlem duyduğuna, delalet eder. Bazen de sevgiliden gelecek bir habere veya onun aramasını beklediğine işaret eder.

Rüyada Sevgili İle Kavga Etmek

Rüyada sevgili ile kavga ettiğini gören kişi, gerçek hayatında sevgilisi var ise aralarındaki muhabbetin artmasına, güzel vakit geçirmeye işaret eder. Sevgilisi olmayan bir kişinin böyle bir rüya görmesi, yeni bir ilişkiye başlayıp sevgili olacaklarına yorumlanır.

Rüyada Sevgilinin Elini Tutmak

Rüyada sevgilisinin elini tuttuğunu gören kişi, aralarında karşılıklı bir güven olduğuna, birbirlerinden destek aldıklarına işaret eder. Birbirini seven ve güven duyan bu iki kişinin ilişkilerini ilerletip aile kurmak istemelerine de yorumlanabilir. Sevgilisi ile elele tutuşan kişi ruhen ve bedenen kendine yakın bulduğu bu kişiye evlilik teklifi eder veya evlenme teklifi alacak demektir. Aradığını bulmuş olmanın huzuru ile mutlu geçecek günlerin habercisidir.

Rüyada Eski Sevgiliyi Görmek

Rüyada eski sevgiliyi görmek, ayrıldıktan sonra onunla yaşanmış geçmişini hep hatırladığı anlamına gelir. Eski sevgiliye olan hislerin bitmemiş olmasına veya birlikte yapmak isteyip, yapamadıkları şeylere karşı duyulan pişmanlığa yorumlanır.

Bir başka yorumu da yeni biriyle tanışıp hoşlanmaya, sevgili olmalarına ve hayatına girecek yeniliklere delalet eder.

Evli birinin eski sevgilisini rüyasında görmesi, evliliğinde mutsuz olduğuna veya eski sevgilisini unutamadığına, onunla ilgili bazı düşüncelerin hep aklında dolaştığı anlamına gelir.

Rüyada Sevgili İle Gezdiğini Görmek

Rüyada sevgili ile gezdiğini ve mutlu olduğunu görmek, ilişkilerinin uyum içinde olduğuna, evlilik kararı alarak birlikteliği geleceğe taşımaya, sevinçli, mutlu, güzel günlere yorumlanır.

Rüyada sevgili ile mutsuz, yüzler asık bir şekilde konuşmadan dolaşmak, aralarında bir kırgınlık olduğuna veya böyle bir durum var ise barışmak için gayret edeceklerine delalet eder.

Rüyada Sevgilisinden Ayrıldığını Görmek

Rüyada sevgilisinden ayrıldığını görmek ve üzülmek, sevgilisi olan bir kişi için kaybetme korkusu taşıdığı anlamına gelir. Bir başka yoruma göre de, lişkileri bir şekilde sekteye uğrayan sevgililerin, birbirini yanlış anlayıp, iletişim kuramadıklarına veya tek taraflı bir sevginin olduğuna işaret eder.

Rüyada Sevgilisinin Annesini Görmek

Rüyada gerçek yaşamında sevgili olduğu kişinin annesini görmek, sevgilisi ile birlikte gelecek planı yapacaklarına ve hatta aileleri tanıştırmaya, evlilik kararı almalarına yorumlanır.

Sevgilisi olmayan bir kişinin böyle bir rüya görmesi, kısmetinin açılmasına, evlilik için biri ile tanışmak ve bu konuda aracılık etmek isteyen bir kişinin varlığına, yakın zamanda bu konuda gelişmeler yaşanacağına işaret eder.

Rüyada Sevgiliye Sarılmak

Rüyada sevgiliye sarılmak, ilişkisi olan biri için, sevinç ve mutluluğa, duygusal derinliklerinin artmasına, kırgın iseler barışmaya, uzakta olanların kavuşmasına, güven duygusunun artmasına delalet eder.

Sevgilisi olmayan bir kişinin, rüyada sevgilisinin olduğunu ve ona sarıldığını görmesi, aradığı aşkı bulmasına, seveceği kişi ile karşılaşmasına yorumlanır.

Rüyada Sevgili İle Öpüşmek

Rüyada sevgili olduğu kimse ile öpüşmek, ona karşı ilgisinin arttığına, zaman içinde daha çok bağlanmaya, ruhen ve bedenen onunla olmak istediğine yorumlanır. Sevgili ile öpüşmek, ayrıca sevinçli ve güzel bir haber almaya veya gelecekle ilgili bir karar vermeye, evliliğe işaret eder.

Rüyada Sevgili Olduğu Kişinin Babasını Görmek

Rüyada sevgili olduğu kişinin babasını görmek, ondan çekindiği için duygularını tam olarak ifade edemediği anlamına gelir. İlişkilerini evliliğe taşımak isteyen kişilerin evde otorite olan babanın birlikteliğe karşı çıkmasından duydukları korkuya işaret eder. Babanın davranış ve yüz ifadesi yorum için önemlidir. Yüzü gülüyorsa ilişkilerini onayladığı anlamına gelir.

Rüyada Arkadaşıyla Sevgili Olduğunu Görmek

Rüyada samimi olduğu karşı cinsten bir arkadaşı ile sevgili olduğunu gören kişinin, ona karşı bazı duygularını bastırdığı anlamına gelir. Yakın zamanda bu konuda bazı gerçeklerin ortaya çıkması ve bu durumun tek taraflı olmadığına ve sevgili olacaklarına işaret eder.

Evli bir kişinin böyle bir rüya görmesi de yine yaklaşık aynı anlamları içerir. Arkadaşına gizli bir hayranlık duyduğuna, ona karşı karşı cinsel dürtüler hissettiğine veya eşine olan ilgisinin azalmasına, başka kişilerle de ilgilendiği gibi bir çok anlama gelebilir.

Rüyada Sevgili Olduğu Kişiyi Evlenirken Görmek

Rüyada sevgili olduğu kişiyi başka biri ile evlenirken görmek, bilinç altında kendini ona layık görmemek, aşırı bağımlı olmak ve bundan dolayı kaybetmek endişesi yaşadığına delalet eder.

Kişi böyle bir rüya görüyorsa, özgüvenini yükseltmeli, kendisine daha fazla zaman ayırıp, eksik bulduğu yönlerini geliştirmek için gayret etmesi gerekir.

Rüyada Sevgili Tarafından Aldatılmak

Rüyada sevgili tarafından aldatıldığını görmek, aralarında güven duygusunun gelişmediğine delalet eder. Sevgili olduğu kişiye karşı yoğun duygular besleyen kişi, onun kendisine gereken değeri vermediğini hissediyor olabilir. Bu rüya tek taraflı bir ilişkinin habercisi de olabilir ve yakın zamanda bu durumla ilgili gerçekler ortaya çıkacaktır.

Rüyada Sevgili İle Yolculuğa Çıkmak

Rüyada sevgili ile bir yolculuğa veya seyahate çıktığını gören kişi, geleceğe doğru birlikte bir adım attıklarına, birbirlerine olan güvenlerine ve sevgiye delalet eder. Bu beraberlik yakın zamanda evlik ile sonuçlanacak gelişmelerin yaşanacağına, huzurlu ve mutlu bir yuvaya kurmak anlamına gelir.

Sevgilisi olmayan bekar birinin böyle bir rüya görmesi, gideceği bir yolculukta, hayatında olmasını istediği kişi ile tanışmasına, aşık olmaya delalet eder.

Rüyada Sevgili İle Yemek Yediğini Görmek

Rüyada sevgili olduğu kişi ile yemek yediğini görmek, birlikte ortak bir gelecekleri olduğuna, huzurlu ve bereketli bir yuvaya delalet eder. Sevgili ile yemek yemek, hali hazırda bir ilişkisi olmayanlar için yeni bir dönemin başlangıcını haber verir. Hoşlanacağı biri ile tanışmaya, sevgili olacaklarına ve mutluluğa, gelecek güzel günlere yorumlanır.

Rüyada Birden Fazla Sevgilisi Olduğunu Görmek

Rüyada birden fazla sevgilisi olduğunu görmek, şıp sevdi, uçarı bir kişiliğe, tatminkar olmayan ve ne istediğini bilmeyen biri olduğu anlamına da gelir. Kişi böyle olmaya devam ederse, bu rüya yalnız kalacağının habercisidir

Birden fazla sevgili görmek, bazen de kısmetinin artmasına, hayal dahi edemediği bir ilişkiye, şanslı olduğu güzel günlere yorumlanır.

Rüyada Sevgili İle Buluşamamak

Rüyada sevgili ile bir türlü buluşamadığını görmek, kaybetme korkusuna delalet eder. Karşılıklı gösterilen bütün çabaya rağmen ayrılığın haberci olmakla birlikte, rüya içindeki diğer semboller ile tam tersi bir duruma yani bütün engellere rağmen kavuşmanın gerçekleşmesine de yorumlanır.

Rüyada Hoşlandığı Kişi İle Sevgili Olduğunu Görmek

Rüyada hoşlandığı kişi ile sevgili olduğunu görmek, gerçek yaşamda bastırılan duyguların açığa çıkmasına delalet eder. Bazı durumlarda yeni bir ilişkiye başlamak anlamına da gelebilir.

Rüyada Akrabası Olan Biriyle Sevgili Olduğunu Görmek

Rüyada akrabası olan biriyle sevgili olduğunu görmek, o kişiden sevgi ve saygı görmesine veya ona benzeyen biri ile tanışıp bir ilişki yaşayacağı anlamına da gelebilir.

Not: Görmüş olduğunuz rüyayı aşağıda yorum olarak paylaşmayı unutmayın.

Önemli: Rüyalar hakkında ki diğer yazılarımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

20 Yorumlar

Yorum yazmak için tıklayın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 • Rüyamda 3 4 gündür tanıştığım kızı gördüm. Kızı başka bir erkekle beraber olurken gördüm. Sizce rüyamın tabiri nedir?

  • Merhabalar Sevgili Kadir,

   Rüyada yeni tanıştığın bir kızı görmüş olman, ondan hoşlanıp etkilendiğine işaret ediyor.
   Kızın yanın da başka bir erkeğin olduğunu görmek iki şekilde anlam ifade eder.
   Kızı yeni tanıdığın için belki başka arkadaşı vardır diye kendi kendine düşündüğün için bilinç altının yansıması olabilir.
   Veya gerçekten kızın bir erkek arkadaşı vardır.

   Rüyanın hayırlara vesile olmasını dilerim.

   Sevgiler…..

 • Rüyamda sevgilimi camdan gördüm baya insan vardı aşığıda o da onların arasındaydı üstünde mavi gömlek altında krem rengi pantolon vardı saçları ortadan ikiye ayrılmış kabarıktı normalde saçlarını kaldırıp fön çekiyo ama rüyamda o şekilde gördüm sonra benim olduğum eve doğru geliyo evin Yan tarafına gidiyo merdivenlerden çıkıyo sonra orası kesik nası oluyo bilmiyorum aşağıda görüyorum tekrar bu sefer üç arkadaşı geliyo birini sevmiyo normalde ama o üç arkadaşıyla gidiyo ben onu arıyorum birilerine soruyorum nereye gitti gördünüz mü diye kimse bilmediģini söylüyo bu şekilde bitiyo

 • Ve bide bi arkadaşıma soruyorum erkek o arkadaşımda yanında volkan diye biri var bu çocuk bana mesaj attı 2 3 ay önce beni seviyomuş sevgilimde o zaman çocuğu baya korkuttu neyse işte arkadasima sorduğumda burda diyo kenara çekiliyo bakıyorum volkan denen çocuk onunda üstünde aynı kıyafetler var mavi gömlek krem pantolon saçları kafasına yapışık

 • Rüyamda eski sevgilimi ustunde beyaz gömlekle yerde sürünürken görüyordum gülerek yerde sürünüyordu üstü başı çamur olmuş beyaz donu gözüküyordu bu eğlenceli rüyanın tabiri nedir aceba şimdiden teşekkürler

 • Rüyamda sevgilimin üzerinde asker forması olduğunu gördüm ve 4 tane asker daha vardı yanında bana baktı ve sadece bana gülüp gitti sizce rüyamın anlamı nedir

 • Ruyamda bir kız vardı bildiğim her zaman isteceğim bir kız dı onukardeşim babamın yanına gelip oturup sonra kız ile ben sarılıp sonra kızı optumu gordum sonra biraz konuatuk sizce bunun anlami ne

 • İyi günler ben rüyamda ayrıldığımız ve şuan küs olduğumuz eski sevgilimin benim evime yakın bir yerde bir düğün salonunda arkadaşının düğününe geldiğini görüyorum. Ama çok kez karşılaşıyoruz. Benim yüzüme bile bakmıyordu. Hiç ilgilenmiyordu anlamı nedir?

  • Merhaba bosanmak uzereyim hoslandigim bey de bosanma arefesinde ama rüya mda o bey esiyle elele tutusmus kac yillik karim gibisinden cümle teleffus etti ve ben o an ramazan ayi iceeisinde olduğumuzu biliyorm teşekkürler

 • Şu an sevgilimle aramız biraz kötü fakat rüyamda onunla birlikte mutlu bir yaşam sürdüğümüzü gördüm ne anlama gelir?

 • İyi günler rüyamda evdeyiz ama ev çok aydınlık ferah ben kızım ve babam oturuyoruz sonra kapı çalıyor. Kızımın görücü usulü tanıştığı eski erkek arkadaşı geliyor. Sonra bana teyze lütfen bana kızma diyor bende niye kızıyım oğlum olan oldu diyorum gülümsüyo kızıma sarılıyor ve tekrar gidiyor

 • Tanimadigim benden yas olarak baya buyuk bi adam gordum ve sonra adamla adamin kopeklerini besliyorduk sonra adam beni bakkala gonderdi ordada tanımadıgım kızları gordum birtanesiyle birbirimize laf lar soyluyorduk ve ben onu soyledigim bi lafla bozmustum sonra kiz yanima geldi ve diyerleri saril saril diye bagiriyorlardı sonra ben gelhadi dedim ve sarıldık ama oyle bi sarildıkki sanki uzun zamandır ikimizde ozlemimizi çekmis gibi sarildik sonra bi anda baska bir yerde buldum kendimi knk mi gordum ve ona anlattim ama oyle bi anlatiyorumki nasil sevincle anlatiyorum sonra knk mi kizlari gordugum yeri gosterdim ve uyandim

 • Merhaba bosanmak uzereyim hoslandigim bey de bosanma arefesinde ama rüya mda o bey esiyle elele tutusmus kac yillik karim gibisinden cümle teleffus etti ve ben o an ramazan ayi iceeisinde olduğumuzu biliyorm teşekkürler

 • Rüyamda eski sevgilimi öptügümü ve seviştigimizi gördüm ama ona böyle birşey yaptıgı içinde kendimi geri çektim sonra istemedim nedir sizce anlamı

 • Rüyamda en yakın kız arkadasım sevgilimle telefonda konusurken gördüm ama enişte sevgilin özledi tarzında şeyler söylüyordu.(Sevgilim ile ailesi yüzünden iletişimsiziz.)

 • Rüyamda en yakın kız arkadasım sevgilimle telefonda konusurken gördüm ama enişte sevgilin özledi tarzında şeyler söylüyordu.(Sevgilim ile ailesi yüzünden iletişimsiziz.) Kız arkadasım sevgilim ile benim hakkımda konusuyordu olumsuz bir şey yoktu

 • Rüyamda erkek arkadaşımın yanına gitmişim evde onu bekliyorum arkadaşlari onu bir şekilde ikna edip dışarı yemege götürdüler ben onu kıskanıp gittikleri yere gittim masada 2 kadın vardı birisi erkek arkadasıma asılıyordu açık giyimli bi kadın bende hemen masaya gidip kızı kolundan çekip suratinı yemek tabagini carptim erkek arkadasimda ben onunla muhatap olmadim yanlis anladin diye arkamdan koşarken izimi kaybettirip taxiye bindim evime döndüm. Bu sefer o beni aradı onun evinde oldugumu sanip ve bana şöyle dedi gittin sandim bana veda etmeden dedi. Ben gittigimi soylemeyip teli kapattim geri donmeye calistim.bavullarimda ondaymis otobus bulmaya calisiyordum dönemedim onun yanına.

 • Merhabalar oncelikle Ben dört yıl önce ayni ayni rüyayı görüyordum hoslandigim oğlan iki yıl sonra benimle sevgili olmak istediğini gördüm ardından evlenmek istediğini gördüm bunu bana aydınlata bilir misiniz ..onu öyle çok seviyorum ki nolursunuz siz siz olun hic birbirinizi uzmeyin Rabbim sen buyuksun ahmetimi rabbime emanet ediyorum kalbimi ona kendimi önce allaha sonra Sevdiğime emanet ediyorum…
  Teşekürler

 • Merhabalar.Rüyamda hoşlandığım kadın koşarak benden kaçıyordu.Kapısında jandarmaların nöbet tuttuğu hapishane gibi bir yere girdi.Jandarmalar tam kapıyı kapatırken ben de içeri girdim.Onu yakaladım ve kucağıma aldım.