Ana sayfa » RÜYADA PORTAKAL GÖRMEK – Yaratıcı Fikirlerin Ortaya Çıkması
Rüya Tabirleri

RÜYADA PORTAKAL GÖRMEK – Yaratıcı Fikirlerin Ortaya Çıkması

Rüyada portakal görmek; zenginlik, ferahlık, rahatlık, iyi şans, saflık, bereket, yaratım, evlilik, çocuklar ve dişilik enerjisini sembolize eder. Her zaman hayra yorumlanan rüyalardan biridir. Turuncu renginden dolayı bir çok kültürde zenginlik ve bereketin arttığının işareti olarak kabul edilmiştir.

rüyada portakal görmek ne anlama gelir.
Rüyada Portakal Görmek

Portakal çok çekirdekli olduğundan dolayı, rüya sahibinin ailesini, çocuklarını, mal varlığını, iş hayatını, huzur ve mutluluğunu da temsil eder.

Portakal Görmek Ne Anlama Gelir

Portakal görmek, bir dileğin kabulüne ve sonuca kavuşacağı zamanın geldiğini anlatır. Yaratıcı fikirlerin ortaya çıkması ile birlikte elde edilecek zenginliğe, sıkıntılı geçen zamanların geride kaldığına delalet eder.

Bekar bir kimse için hayalindeki sevdiği kişi ile evlenip bir yuva kurmaya, evli biri için, çocuk sahibi olmaya işaret eder.

Portakal, sevinç ve mutluluğa, kişinin hayatında yeni bir dönemin başlamasına, başlayan sürecin bolluk ve bereket getireceği anlamına gelir.

Rüyada Portakal Ağacı Görmek

Bu meyvenin ağacını görmek, bir dileğin gerçekleşmesini, manevi duygularda yükselişi, ruhsallığı, iyi huylu ve güler yüzlü, yüce gönüllü bir kimseyi temsil eder. Geniş bir aileye sahip olmak, sağlıklı uzun bir ömür, geleceği aydınlık çocuklara delalet eder.

Rüyada portakal ağacı görmek, yaşam boyu zenginliğe ve bunu ihtiyaç sahibi başka kişiler ile paylaşan, iş alanları yaratan bir kişiyi temsil eder. Yaşam boyu korunmaya, bolluk ve berekete yorumlanır.

Hasta bir kimsenin rüyasında portakal ağacı görmesi, sağlığına kavuşup, varlık içinde uzun bir ömür yaşayacağına işaret eder. İşi olmayan bir kimsenin beklemediği bir yerden yardım alacağına veya bir işe gireceği anlamına da gelir.

Ticaret yapan bir kimse için portakal ağacı, yeni bir iş fikrinin açığa çıkmasına ve bu konuda başarılı olacağına işaret eder. Görüldüğü her yerde bir yeniliğin başlamakta olduğunu, bolluk ve bereketin artmasını ve gelirin sürekliliğini temsil eder.

Her mevsim yeşil kalan portakal ağacını rüyada görmek, kişinin hayatında huzuru yakaladığı gibi, çevresinde faydalı bir insan olarak anılmaya, ihtiyaç sahibi kimselere yardım ederek, dualar alacağına delalet eder.

Rüyada Portakal Çiçeği Görmek

Rüyada portakal çiçeği görmek, genç bir kız için aşık olmaya veya sevdiği kişi ile evleneceği anlamına gelir.

Hamile bir kadının portakal çiçeği görmesi, kız evladı olacağına ve rızkının geniş, istikbalinin parlak olacağına yorumlanır.

Ayrıca aile içinde sevinçli bir habere, mutluluğa işaret eder.

Genç bir erkeğin görmesi, yüzü güzel, iyi huylu birine aşık olup, onunla evlenerek, huzurlu bir yuvaya sahip olacağına, iş hayatında yeni girişimlere ve yatırımların artacak olmasına delalet eder.

Mevsimi dışında görülen portakal çiçeği, beklenmesi gereken zamanı temsil eder.

Rüyada Portakal Toplamak

Rüyada yerden toplamak, sevinç ve mutluluğa, kolay elde edilen rızık ve iş hayatında başarıya yorumlanır. Ağaç üzerinde toplamak, bebek sahibi olmak, evlilik veya karlı yatırımlar yapmaya delalet eder.

Rüyada Portakal Yemek

Rüyada sulu ve tatlı portakal yediğini görmek, kişinin ağız tadının yerinde olmasına, güzel sözler konuşarak çevresindeki insanları etkilemeye, güzel sözler duymaya, bolluk ve bereketin hayatına gireceğine, aile hayatında refah seviyesinin artacağına yorumlanır.

Rüyada Ekşi Portakal Yemek

Olgunlaşmamış, ekşi bir portakal yemek, aceleci bir kişiliğe, belirlenen hedef için bir süre beklemek gerektiğine ve hoş olmayan bir habere veya hayal kırıklığına delalet eder.

Rüyada Portakal Satmak

Rüyada bu meyveyi sattığını görmek, işleri büyütmeye,  şubeler açarak işleri büyütmeye, bol kazanca, yeni bir projede başarılı olmaya ve geniş bir kitleye hitap etmeye, yatırım yapmaya yorumlanır.

Rüyada Portakal Almak

Güler yüzlü, becerikli birine aşık olmaya ve evlilik yapmaya, aile hayatındaki mutluluğa, sevince, bolluk ve berekete, hasta biri için, şifa bulup iyileşmeye, çocuk sahibi olmaya, ihtiyaç duyulan her şeye sahip olunacağı anlamına gelir.

Rüyada Portakal Bahçesi Görmek

Kişinin bu dünyadaki mal varlığının çokluğuna, iş ve özel yaşamındaki başarısına, yenilikçi düşüncelere, varlıklı bir ömür sürmeye, temiz kalpli ve yardım sever bir kişiliğe sahip olmaya veya öyle birinden gelecek yardıma delalet eder.

Rüyada Portakal Suyu İçmek

Rüyada bu meyvenin suyunu içmek, zahmetsiz elde edilen bir geliri temsil ettiği gibi, hazır olan ve emek vermeden elde edilmek istenen bir şeyi de temsil edebilir.

Rüyada portakal suyu sıkmaya çalıştığını görmek, çaba gerektiren bir ilişkiye veya bir projeye delalet eder.

Rüyada Çürümüş Portakal Görmek

Rüyada  bu meyveyi çürümüş olarak görmek,  kişinin önüne çıkan bir fırsatı iyi kullanmadığı veya farketmediği anlamına gelir.

Rüya içindeki diğer semboller ile birlikte yorumlanmalıdır.

Not: Görmüş olduğunuz rüyayı aşağıda yorum olarak paylaşmayı unutmayın.

Önemli: Rüyalar hakkında ki diğer yazılarımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.