Ana sayfa » RÜYADA GÜL GÖRMEK – “Aşk ve sevgi hayatın da önemli mi?”
Rüya Tabirleri

RÜYADA GÜL GÖRMEK – “Aşk ve sevgi hayatın da önemli mi?”

Rüyada gül görmek; aşk, sevinç ve mutluluğun habercisi olmakla birlikte sevgiyi hissettiğimiz ve sevgi ile kabul edebileceğimiz bir kalbin kokusunu getirir. Hayırlı bir olayın gerçekleşeceğini haber verirken, yaşama sevincinin artacağına işaret eder.

Rüyada gül görmek, yeniden doğuşu temsil etmekle birlikte yeni başlangıçları ve umudu simgeler. Bazen de güzel bir kadınla tanışmaya, aşık olmaya veya aileye katılacak bir bebeğe dair bilgi verir. Vefalı bir dost yada tam tersine de yorumlanır.

Manevi enerjinin yükselmesi, kalp gözünün açılması, hatırlamak, hatırlanmak, arzu ve isteklerin gerçekleşmesi gibi durumlar ile de ilişkilidir, büyük mutluluk ve başarıları da temsil eder.

Tarihler boyunca, gerçek yaşamda ve rüyalarda aşkın ve sevginin sembolü olmuştur ve olmaya da devam etmektedir. İslam dininde H. Muhammed’in sembolüdür ve ondan dolayı rüyada gülün gonca halini görmek insanın Allah ile beraber olmasını ve güçlü bir maneviyata sahip olmak anlamına gelir.

Rüyada Gül Görmek Ne Anlama Gelir

Rüyada gül görmek, sadece aşkı ve sevgiyi değil saklanan bir bilgiyi de sembolize eder. Beklenmesi gereken bir süreyi veya yaşadıklarının katmanları olduğunu hatırlatır. Bazen de emek verdiğin konularda sonuca yaklaştığını anlatıyor olabilir.

Rüyada gül sembolü gerçek yaşamda olduğu gibi rüyada da önemli bir unsurdur. Sabır, irade ve kararlılık insanın kalbini yumuşatır ve sevgiye yöneltir. Güzelliklerin bilinenin ötesinde saklı olduğuna işaret eder.

Rüyada hasta birinin, parlak renkli ve güzel bir gül görmesi, şifa bulup iyileşmesine, hastalığını kısa sürede atlatmaya, yeniden hayattan keyif alıp, ferahlık duyacağı anlamına gelir.

Elbette rüyadaki gülün rengi, onu kimin verdiği, nerede bulunduğu yorumu etkiler.

Rüyada Gül Koklamak

Rüyada gül koklamak, sevinç ve mutluluğa, sevdiği kişi ile karşılaşmaya, gelecek olan güzel bir habere delalet eder. Bu rüyanın görüldüğü günlerde kişinin beklentilerinin olumlu gelişme süreci içinde olduğu anlamına gelir. Bekar bir insan için bu rüya zarif ve güzel bir kadınla tanışmasına ve bir aşkın başlangıcına anlamına gelir.

Rüyada gül koklamak güçlü bir hafızaya sahip olmayı hatırlattığı gibi bazen de unutulması gereken konuların varlığına delalet eder. Zayıf bir hafızaya sahip olan kişinin de kokusundan fayda bulacağı anlamına gelir.

Rüyada Gül Toplamak

Rüyada gül topladığını görmek, sevdiği kişi ile hoş vakit geçirmeye, muradına ermek ve sevinçli bir haber almak anlamına gelir. Toplanan gül yaşamdan payına düşenleri alarak, mutlu olmaya ve güzellikleri farkeden sevgi dolu bir kişiliğe delalet eder. Aynı zamanda yeni bir dönemin de habercisidir.

Rüyada Gül Ağacı Görmek

Rüyada gül ağacı görmek, kişinin çevresine karşı sevginin merkezinde durduğunun bir kanıtı gibidir. Hayatı boyunca, iyilikle anılmak, sevgi ve saygı görmek, paylaşımcı, hayırsever bir kişi olduğuna işaret eder. Gerçek sevgiliye yani Allah’a duyulan sevginin yoğunluğunu ve gerçek bir teslimiyet için de olmayı da sembolize eder.

Bir başka yorumu da, iyilik sever bir kişiden yardım almak, sıkıntılardan kurtulmak, evlenmek, saadete ermek, güzel çocuklara sahip olmak, arzu ve isteklerin gerçekleşmesi, iş hayatında başarılar elde etmek gibi durumları da sembolize eder.

Dallarında güller olan bir ağaç görmek, kişinin yaşamını sevgi ve iyilik üzerine kurduğu anlamına gelir. Sevdiği kişi ile uzun bir ömür geçirmeye, mutluluk, saadet ve huzura, güzel çocuklara ve vefalı dostlara sahip olmaya delalet eder. Aynı zamanda böyle bir rüya gören kişinin kendisinin veya çocuklarının güzel sanatların bir dalında daha başarılı olacağına da işaret eder.

Rüyada gül ağacını budamak, yeniden doğuşu temsil eder. Kişinin içinde bulunduğu durumdan kendi çabası ile yakın zamanda kurtulup, yepyeni bir başlangıç yapacağına ve yeni sürecin ferahlık ve mutluluk getireceği anlamına gelir. Bazen de yeni bir başlangıç için vazgeçilmesi gereken bir arkadaşlık, dinamiğini kaybetmiş bir ilişki veya bir davranış kalıbından kurtulmak gerektiğini hatırlatır.

Rüyada Gül Bahçesi Görmek

Rüyada gül bahçesi görmek ve bahçenin içinde olmak, kişinin yaşamın getirdiği güzellikleri farkedip, tadını çıkarması gerektiğine yorumlanır. Başka bir yorumu da gönlünün güzelliğine, sabırlı ve iyimser kişiliği sayesinde, hayallerinin gerçek olmasına, şöhret sahibi olmaya, geniş bir çevre tarafından tanınmaya, maneviyat zenginliğine, paylaşımcı olmaya delalet eder. Geçim sıkıntısı yaşamadan güzel geçecek bir hayata işaret eder.

Rüyada Kırmızı Gül Görmek

Duygu yoğunluğunu ve tutkuyu temsil eder. İhtiras, aşk, saygı, cesaret ve mutluluğun temsilcisidir. Dikkat edilmesi gereken konulara işaret etmekle birlikte kişinin hedefine ulaşacağını da haber verir. Sevgi ve evlilik ile de ilişkilidir. Aynı zamanda bir konuda beklenmesi gereken süreye işaret eder.

Bekar kişinin görmesi, evlilik için kendini hazır hissetmeye, yakınlarında onunla ilgilenen birinin varlığına ve o kişinin kendisine açılacağına veya beğeneceği biri ile tanışma işaret eder.

Evli birinin görmesi, eşi ile aralarındaki tutkunun devam ettiğine, dargın ise barışmak, karşılıklı birbirlerine bir sürpriz hazırlamak, aileye yeni gelecek bir bebek haberine veya kutlama yapmalarına neden olacak güzel bir gelişmeye delalet eder.

Rüyada kırmızı gül buketi almak, evlilik teklifi almaya veya evlilik teklifi yapmak anlamına gelir. Ayrıca kişinin uzun zamandır görmediği bir yakının aniden ziyarete gelecek olmasına, iş yaşamında güzel gelişmelere, terfi almaya veya bir projede başarı elde etmeye delalet eder.

Rüyada Pembe Gül Görmek

Rüyada kırmızı gül aşkın sembolü gibi görülür. Oysa aşkın ve sevginin sembolü pembe güldür. Tatlılık, hayranlık, dikkat çekici güzellik ve takdir edilmeyi de sembolize eder. Kişinin çok yakınlarında bir hayranının olduğuna, sevinç ve mutluluğa, ilişkisi olmayanlar için, yeni bir aşk anlamına gelir.

Rüyada pembe gül vermek veya almak, bir duyguyu yani aşkını itiraf etmeye veya hoşlandığınız kişinin size hislerini açmasına işaret eder.

Pembe gül topladığını görmek, kişinin yaşadığı veya yaşayacağı aşkta mutlu olacağına delalet eder.

Hamile bir kadının rüyasında görmesi, çok güzel bir kız bebeği olacağı anlamına gelir.

Rüyada Beyaz Gül Görmek

Ölümsüz aşk, maneviyat, saflık, saf sevgi, masumiyet ve saygı, bekar biri için evlilik anlamına gelir. Dargın olanların barışmasına, sıkıntılı zamanlardan kurtulup, ferahlık ve mutluluğun artmasına delalet eder. Rengi ne olursa olsun daima duygusal gelişmelerin habercisidir.

Kişinin çok istediği bir konuda başarı elde edeceğine yorumlanır. Bu konular çok çeşitli olabilir. Sevdiği ile evlilik kararı almak için uygun bir zaman diliminde olduğuna, eğitim veya iş hayatında şanslı bir döneme, kişinin gündeminde  hangi konu var ise başlamak için güzel gelişmelerin yaşanacağına delalet eder.

Rüyada Sarı Gül Görmek

Arkadaşlık, iyimserlik, memnunluk, hoşlanma ve samimiyeti ifade eder. Güneşin rengi  de olan sarı gül, rüyada görüldüğü yere canlılık, sevinç ve mutluluk getirir. Sarı gülün hastalıklarla bir ilişkisi yoktur ve hastaya iyimserlik mesajı vermesi için kullanılır.

Rüyada Karagül Görmek

Yeniden doğuşu temsil eder. Hüzün, matem ve karamsarlık içinde olunan bir süreci anlatır ve kişiye her zaman yeni bir başlangıç olduğunu hatırlatır.

Rüyada kişinin kendine siyah bir gül verildiğini görmesi, sen benim hayatımsın, senin varlığın bana hayat veriyor, sen olmazsan ben ölürüm anlamına gelen saplantılı bir aşkı anlatır.

Rüyada Mavi Gül Görmek

Açık tonlarda olanı, aşkın ilk coşkusu ile büyülenmek ve ilk görüşte aşk, şaşkınlık ve heyecanı anlatır. Yaşanacak bir ilişki de duygularını ifade edemeyen soğuk ve asi bir karakteri de yansıtabilir.

Mavi gül, gizem ve belirsizliği, imkansızı, elde edilemeyeni, karşılıksız aşkı temsil eder. Rüyada görülmesi, kişinin hayatında kendine zarar veren ilişkilerden uzak durması gerektiğine, başkalarının kendisi ile ilgili düşüncelerine boş vermesinin yararına olacağı anlamına gelir.

Aynı zamanda ruhen iyileşmeyi de sembolize eder. Kişinin duyguları ile barış içinde olduğuna ve kendine yapılan haksızlıklar konusunda affetmek ile ilgili çok yol katettiği için huzuru bulduğu anlamına da gelir.

Mavi güllerden oluşan bir buket almak, kişiye yeni bir başlangıç yapabileceğini ve sıkıntılarından kurtulacağı, maddi durumunun düzeleceğini de ifade edebileceği gibi, zengin birinden gelecek bir evlilik teklifi de olabilir.

Rüyada Gül Demeti Görmek

Her zaman hayra işaret eder ve kutlama yapılacak günleri, yepyeni başlangıçları sembolize eder. Sevinç ve mutluluğu paylaşmanın güzelliğine işaret eder. Bu rüya görüldüğü dönemde kişinin hayatında beklediği bir konuda başarı elde etmeye, her şeyin tam da istediği gibi olacağı anlamına gelir.

Rüyada Solmuş Gül Görmek

Rüya sahibinin yaşadığı ilişki de sıkıntılı bir dönemde olduğuna yorumlanır. Araya bir soğukluk veya mesafe girebilir. İlişki veya ortaklıklar ayrılıkla sonuçlanabilir.

Rüyada Gül Almak

Sevinç ve mutluluğa delalet eder. Kişinin sevdiği ile birlikte, bolluk ve huzur içinde geçireceği bir ömür anlamına gelir. Bazen de sürpriz gelişmelerin yaşanacağına, gelecek bir ziyaretçiye delalet eder.

Rüyada Tomurcuk Gül Görmek

Rüyada tomurcuk olarak görmek, rüya sahibin çocuklarını temsil ettiği gibi manevi duygularının yoğunluğunu da anlatır. Hayra yorumlanan bu rüya sevinç, mutluluk, aile saadeti, manevi huzur ve yeni başlangıçları, elde edilmek istenen şeylerde amaca ulaşmayı sembolize eder.

Rüyada Gül Dikenleri Görmek

Rüya sahibinin hayatında aşılması gereken engelleri, sabırla varılacak sonucu, azim ve cesareti temsil eder. Yapılan işlerde hassas olan dengeleri, itina ve özverili bir çalışmayı anlatır.

Not: Görmüş olduğunuz rüyayı aşağıda yorum olarak paylaşmayı unutmayın.

Önemli: Rüyalar hakkında ki diğer yazılarımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

1 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  • Merhaba, ruyamda sağ alt köpek dişimin ağrısız elimle çıkardığımı gördüm