Ana sayfa » RÜYADA EV GÖRMEK – Yaşadığınız Hayata Dair Sorunlar mı var?
Rüya Tabirleri

RÜYADA EV GÖRMEK – Yaşadığınız Hayata Dair Sorunlar mı var?

Rüyada ev görmek; kişinin güvenlik alanını ve yaşamını temsil etmekle birlikte, kendini hayatın neresinde gördüğünü anlatır. Rüyanın içeriğine bağlı olarak yorumu değişmekle beraber güzel bir ev görmek,  huzur, mutluluk ve saadet içinde geçecek bir dönemi sembolize eder.

Bakımlı ve güzel düzenlenmiş bir ev, sıkıntı ve kederden kurtulmayı, bolluk ve bereketin hakim olacağı bir hayata yorumlanır.

Rüyada Ev Görmek Ne Anlama Gelir

Rüyada evin hangi bölümünde olduğunuz yaşanacak gelişmelerin hangi durumlar ile ilgili olduğuna dair bilgiler verir. Salon,oturduğun alan, sosyal hayatını, başkalarının seni nasıl gördüğünü veya nasıl göründüğünü, yaşama bakış tarzını anlatır. Yatak odası, kalbiniz, eşiniz veya özel ilişkinizi, gizli tutmaya çalıştığınız sırlara,  mutfak, iş hayatınız, gelir durumunuz, aile ilişkilerinizi ve maddi durumunuza dair bilgiler verir.

Tavan arası görmek, bastırılmış düşüncelere, bodrum katı veya kömürlük gibi yerler, bilinç altını, banyo, katı düşünceleri atmak gerektiğine, tabuları veya gider durumlarını temsil eder.

Rüyada evin balkon da olmak, kararsız kaldığınız bir duruma veya fark edilmek istediğine, evin tavanını  görmek, sınırlarını hatırlatır. Merdivenlerden aşağı inmek, istekleri bastırmayı, hedeflerinden vazgeçtiğini, merdiveni çıktığını görmek, hayallerine adım adım yaklaştığını anlatır.

Kiler de olduğunu görmek, birikimlerini ve gizli kalmış korkuları, evin çatısında olmak, hayatınızdaki olaylara hakim olmaya ve başarıya işaret eder. Rüyada evin gördüğün bölümünün ne durumda olduğuna göre çıkarımlar yapabilirsin. Evin iç duvarlarının eksikliği, aile büyüklerini temsil eder.

Rüyada Ev Almak

Rüyada yeni bir ev almak, yepyeni bir dönemin başlangıcına, farklı bir projede başarılı olmaya, evlilik kararı almaya, olumsuz düşüncelerden kurtulmaya veya ne yapacağını bilmediği bir konuda, doğru kararı alacağı anlamına gelir.

Rüyada ev aldığını görmek hayra yorumlanır, rüya sahibinin almak veya değiştirmek istediği şeylerde başarılı olup, amacına ulaşacağına  yorumlanır. Rüyada satın alınan evin güzelliği, sıkıntılardan kurtulmaya, bolluk ve berekete, bekar kişi için evlenmeye, evli kişi için, almak istediği her hangi bir şeyi elde edip, hayalini gerçekleştirip mutlu olacağına işaret eder..

Rüyada yeni bir ev satın aldığını görmek, kişinin gerçek hayatında düşlerini süsleyen evin, bilinç altında ki yansıması olmakla birlikte, yine rüya dışındaki yaşamında değiştirmek istediği şeyler olabilir. Özel veya iş hayatında belli rutin hale gelen yaşam biçiminden sıkıldığına delalet eder.

Rüyada Eski Bir Ev Almak

Rüyada eski bir ev aldığını ve sonradan beğenmediğini görmesi, kişinin içinde bulunduğu durumdan hissettiği rahatsızlığa ve ne yapacağını bilmediği bir durumda kararsız olduğu anlamına gelir. Rüyada eski ev, rüya sahibinin, gerçek hayatında kendisini engelleyen olumsuz davranış veya düşünceler içinde olduğuna delalet eder.

Bu rüyanın mesajı, kişiye geçmişle barışıp, eski alışkanlık veya davranışlarını bırakması gerektiğine yorumlanır.

Rüyada Ev Satmak

Rüyada ev sattığını görmek, kişinin sıkıntı ve kederden kurtulup, gelecek kaygısından dolayı, bir türlü harekete geçemediği konunun sonunda aydınlığa kavuşup, yeni bir başlangıç yapacağına delalet eder. Rüyada ev almak gibi, satmakta hayra yorumlanır. Her ikisinde de kişi, değiştirmek istediği konularda ve elde etmek istediği şeylerde, iş veya özel hayatında başarılı olacağı bir dönemin içinde olduğuna yorumlanır.

Rüyada Ev Boyamak

Rüyada ev boyamak, kişinin hayatında yapmak istediği değişiklik ve yenilenme süreci içinde olduğunu sembolize eder. Boyama esnasında kullanılan renkler, rüyanın analizi için önemli bir ayrıntı olmakla birlikte, hayatının hangi alanında yeni bir gelişme olacağını da haber verir.

Rüyada Ev Yaptığını Görmek

Kişinin özel veya iş hayatında yaşanacak gelişmeleri sembolize eder. Bekar biri için evlilik kararı almak, nişan yapmak anlamına gelir. Ev inşaatı, iş hayatında yepyeni bir proje hazırlığı içinde olmaya bu konuda güzel ve hayırlı gelişmelerin yaşanacağı anlamına gelir.

Ev yapmak, dargın olanlarla barışmak, sevinçli güzel bir haber almak, aile için de bekar olan birinin ayrı eve çıkması, evlenmesi anlamına gelir. Bütün bunların dışında kişinin sahip olmak istediği şeyin gerçekleşme süreci içinde olduğuna, gösterilen çabaların olumlu sonuç vereceğine yorumlanır.

Rüyada Ev Değiştirmek

Rüyada ev değiştirdiğini görmek, rüya sahibinin için de bulunduğu yaşam koşullarını değiştirmek istediğine ve bu konuda gösterilen çabaya delalet eder. Değiştirilen yeni güzel ve ferah olması, kişinin amacına ulaşacağına, başarılı olmaya delalet eder.

Rüyada Bilmediği Bir Eve Girmek

Rüyada kişinin bilmediği bir eve gittiğini görmesi, gelecek kaygısına veya sonucu belli olmayan, kendisinde endişe yaratan bir durumun içinde olduğuna delalet eder. Aynı zamanda yeni bir ilişkiye başlamak veya iş değişikliğine yorumlanır.

Rüyada Büyük Ev Görmek

Rüyada büyük ve ferah bir evin için de olduğunu görmek, yaşam standartlarının yükselmesine, bolluk ve bereketin artmasına delalet eder. Kişinin yaşamında beklentilerinin, gösterdiği çaba doğrultusunda karşılık bulmasına, ruhen huzurlu olmaya, olumsuz düşüncelerden arınmaya delalet eder.

Rüyada geniş ve güzel bir ev görmek veya içinde yaşamak, kişinin hayatın da yeni ve güzel olayların başlangıcını, güven için de, her anlamda başarılı bir dönemi sembolize eder.

Rüyada Evin Yandığını Görmek

Kişinin rüyada evinin yandığını görmesi, gerçek hayatında kaybetme korkusu yaşadığı şeylerin varlığını hatırlatır. Bazen de gereğinden fazla risk aldığı için, bilinç altında hissettiği huzursuzluğa işaret eder. Uyarı niteliğinde olan bu rüyadan sonra kişi içinde bulunduğu durumu gözden geçirip gerekli tedbirleri alabilir. Aksi takdir de bütün ailenin etkisinde kalacağı ve zarar göreceği durumların olabileceğine delalet eder.

Rüyada Evi Temizlediğini Görmek

Rüyada pis veya dağınık görmek, kişinin iç dünyasında huzursuz olduğuna veya suçluluk hissettiği bazı konuların varlığına işaret eder. Aynı zaman da yakın çevresi ile ilişkilerinin iyi olmadığı anlamına gelir.

Pis evi temizlemek veya dağınık yerleri topladığını görmek, rüya sahibinin iş veya özel hayatın da duyduğu rahatsızlıktan kurtulup huzur bulacağına delalet eder.

Yeteneklerini ortaya çıkarması anlamına geldiği gibi düzenlemek istediği alanlarda veya ilişkilerinde başarılı olacağına yorumlanır. Özellikle aile içindeki ilişkilerde ve maddi konularda bir düzen için de güzel gelişmelerin yaşanacağı anlamına gelir.

Rüyada Boş Bir Evde Olduğunu Görmek

Boş bir evde yalnız olduğunu görmek, taşınmaya, ev değişikliğine evli ise boşanmaya, iş değişikliği veya her şeye sıfırdan başlamak istediğine ve kişinin genel bir memnuniyetsizlik içinde olduğu anlamına gelir.

Bu rüya kişinin aynı zamanda yeni bir oluşum süreci içinde bulunduğunu ve bunu farketmesi gerektiğini anlatır.  Yeni fırsatlar elde ederek, hayatında istediği gibi bir düzene sahip olacağına yorumlanır.

Rüyada Duvarları Olmayan Bir Ev Görmek

Rüyada duvarları olmayan bir ev görmek, kişinin iş veya özel yaşamında kendini güvende hissetmediğine veya kendisine ait sırlarını açık eden bir dost, aile bireyi veya bir çalışana delalet eder. Uyarı içeren bu rüya, kişiye tedbirli olmaya, iş veya aile hayatına dair yeni planlarını gerçekleştirmeden açık etmemesi gerektiğine yorumlanır.

Rüyada Rutubetli Ev Görmek

Aile içindeki ilişkilerin bozukluğuna, kazanılan paranın değeri bilinmediği için, bereketinin olmadığına ve bundan dolayı yoksulluk veya karamsarlığa delalet eder. Ayrıca evin neresinde rutubet olduğu yorum için önemlidir.

Mutfaktaki rutubet, maddi konulara, yatak odasındaki, eşler arasındaki anlaşmazlığa, salondaki nemli ve küf için de olan yerler, kişinin sosyal yaşamında veya iş hayatındaki olumsuzluklara dikkat çeker.

Rüyada Kiralık Ev Aramak

Kişinin gerçek hayatında değiştirmek istediği şeylerin varlığına ve yaşamdan beklenti ve arayışının arttığına işaret eder. Bazen de bekar biri için aileden ayrılmaya ve kendi başına yaşamaya veya evlenme kararı almak anlamına da gelir.  Bulunmuş olan kiralık evin durumu ise kişinin beklentileri ile ilişkilidir.

Rüyada Müstakil Ev görmek

Görmek veya orda yaşamak, kişinin belli kuralları bırakarak, daha özgür yaşamak istediğine yorumlanır. Bunun dışında kişinin kendi sorumluluğunu alacak duruma geldiği anlamına da gelir. Maddi gelirinin artmasına ve geniş bir aile kurarak, refah içinde yaşamak gibi güzel gelişmelere yorumlanır.

Rüyada Ahşap Ev Görmek

Kişisel farkındalık ile birlikte, sıradan olmayan bir yaşama duyulan istek anlamına gelir. Aynı zamanda hayallerine ve hedefine ulaşmak, maddi ve manevi zenginliğe, itibar görmeye, herkes tarafından tanınan, belli bir ün sahibi olmaya delalet eder.

Rüyada Oyuncak Ev Görmek

Kişinin gerçek yaşamda elde etmek istediği şeyler uğruna mücadele etme gücünün olmadığına ve tembel bir kişi olduğuna yorumlanır. Rüyanın vermek istediği mesaj çok nettir ve kişiyi idealleri konusunda daha azimli olmayı ve çaba göstermesi gerektiğini hatırlatır.

Aksi takdirde ihtiyaçlarının karşılanmasını bekleyen, sürekli şikayet eden bir kişi olarak hayatına devam etmenin zorluklarına dikkat çeker.

Rüyada Virane Ev Görmek

Yıkılmış ve virane olmuş bir ev görmek, kişinin hayal kırıklığını temsil eder. Bazen de iş veya aile hayatında yolunda gitmeyen, bitmesi gereken durumlara yorumlanır. Her ne kadar olumsuz olarak görülse de, bu rüya kişiye, kazı şeyleri sonlandırıp yeniden, sıfırdan başlaması gerektiğini hatırlatır.

Rüyada Kapısız Ev Görmek

Kişinin güvende olmadığına, iş veya özel hayatı ile ilgili bir çok konuyu, tanıdığı veya tanımadığı kişilerle paylaştığı anlamına gelir. Fazla iyi niyet ve müsamaha gösterdiği için maddi, manevi zarar görebileceği durumlara yorumlanır. Bu rüya kişiyi tedbir olmaya davet eder.

Rüyada Havuzlu Ev Görmek

Güzel gelişmelerin yaşanacağına, zenginlik, ihtişam ve şöhret sahibi olmaya delalet eder.

Rüyada havuzlu bir evde yaşadığını görmek, kişinin çok emek verdiği bir işte başarılı olacağına, refah içinde geçecek bir hayata yorumlanır. Bazen de kişinin işlere biraz ara verip dinlenmesi gerektiğine veya lüks bir yaşantıya duyduğu özlem anlamına da gelebilir.

Rüyada Kerpiç Ev Görmek

Rüyada kerpiç bir evde yaşadığını görmek, eski zamanlara duyulan özleme işaret eder. Kişinin içinde bulunduğu, samimiyetsiz ortamdan kaçarak, geçmişe sığınmak istediğine yorumlanır. Veya kişinin, katı düşüncelere sahip olduğu için yenilikleri reddettiği anlamına da gelir.

Rüyada Bahçeli Ev Görmek

Bahçeli bir ev görmek, arzu ve isteklere kavuşmaya, kişinin hayatının refah içinde geçeceğine, bol kazanca, aile içinde mutluluğa sahip olduğuna, kendine belirlediği hedeflere ulaşacağına yorumlanır.

Not: Görmüş olduğunuz rüyayı aşağıda yorum olarak paylaşmayı unutmayın.

Önemli: Rüyalar hakkında ki diğer yazılarımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

4 Yorumlar

Yorum yazmak için tıklayın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  • Merhaba ruyamda eski evimizin bahcesinde annemle uyuyormusuz ben uyanmisim ve bakiyorum ki uzerime gunes gelmek uzere annemi uyandirmaya calisiyorum uzerimize gunes gelecek diye
    Teşekkürler

  • Merhaba annemin gördüğü bir rüyayı anlatmak istiyorum rüyada ben giriş katta bir evi boyuyormusum fakat annem diyomuski kızım böyle koyu renk olmasın gelbunu beyaz boyayla karıştırıp kremrengu yapalım diyomus ben başta bordo gibi koyu renk boyuyormusum iki boya kutusu var annem duvarları kremrengine boyuyormus sonra köşede iki karton kutu duruyirmus birini açmış annem içinden kadife kumaşlar çıkmış elimi çektikçe uzun uzun kadife kumaş çıkıyormuş renkli renkli kadife kumaş annem diyomus ki kızım bu kumaştan bütün hepimize elbise dikilir diyomus üst kısmına simli kumaşta çıkıyormuş icinden kutudan üstünde birşeyler dikeriz diyomus simli kumaştan elini çektikçe top top kadife kumaş simli kumaş çıkıyormuş

  • Allah hayra çıkarsın. rüyamda buyuk, bahceli ,catılı ,beyaz, birkaç katli lüks bir evden 3 tane döşek asılmıştı. Sarkıtılmıştı. Döseklerin biri benimdi digerleri ailemin. Yorumlarsanız sevinirim.

  • Merhaba,Allah hayra çıkarsın.Ruyamda bir bayanla evlilik kararı alıyoruz ( gerçekte evli bir erkeğim) ve beyaz renkli,bahçeli bir ev satın alıyorum.Yorumunuz için teşekkür ederim