Ana sayfa » RÜYADA KÖPEK GÖRMEK – Sıkı Bir Dostluk ve Sadakat
Rüya Tabirleri

RÜYADA KÖPEK GÖRMEK – Sıkı Bir Dostluk ve Sadakat

Rüyada köpek görmek sadakat, dost, sevgi, koruma, sezgi, harekete geçiren, itaat enerjisini sembolize eder.

Bu rüya kişiye güçlü değerleri ve iyi niyetle yaşamda ilerlemeyi ve şanslı bir dönemle birlikte başarıya işaret eder. Bazen de kişinin kendin de görmezden geldiği bir yeteneğinin varlığını hatırlatır.

İnsanla ortak bir yaşamı en eskilere dayanan hayvanlardan biridir. Köpek yönlendirilerek hareket eder ve sahibini korurken kendini tehlikeye atabilir.

Rüyada görülen köpek, korunmak, bazı olaylardan haberdar olmak ve destek bulmakla ilişkilidir.

Bu hayvanla korku yaşayanlar genellikle, hayatlarındaki sevdikleri, güvendikleri kimselerden zarar göreceklerine dair bir inanca sahip olabilirler.

Sık görülen rüyalar arasındadır ve genellikle kendini tedirgin eden bir enerjiden veya bir kişiden endişe duyduğun zamanlar da bu rüyayı görüyor olabilirsin.

Rüya içerisinde köpekle nasıl ve nerede karşılaştığın ve sana saldırıp, saldırmadığı gerçek yaşamda tedirgin olduğun bir konunun gelişimiyle ilgili bilgiler verir.

Rüyada Köpek Görmek Nasıl Yorumlanır

Rüyada görülen köpek kişinin irade gücünü simgeler. Yardım eden, destek olup, koruyan bir dosttur.

Rüyada köpek sürüsü görmek
Rüyada Köpek Görmek Nasıl Yorumlanır

Sevgi, ilgi ve ödül beklentileri ile daha kolay yönlendirildiği için, dışardan gösterilecek ilgiye, başkalarının yönlendirmesine olan bağı anlatır.

Bunun bir diğer anlamı da yakın çevrenize ve dost bildiğiniz kişilere dikkat etmeniz gerektiğidir. Bir konuda yanlış yönlendirilmiş veya dikkatiniz dağılmış olabilir.

Köpek eril enerjidir. Hareketlidir, hareketlendirir, mevcut enerjiyi aktif eder. Sahibini harekete geçirir ve eyleme davet eder.

Sahibinin davranışlarını taklit ettiği içindir ki, rüyada köpek görmek, gerçek yaşamda kontrol etmeniz veya dikkate almanız gereken bir konuya vurgu yapabilir.

Rüyada bir köpeğe kıyafet giydirdiğini görmek, kişinin kendinde bulunan bazı kusurlarını veya olumsuz alışkanlıklarını gizlemeye çalıştığı anlamına gelir.

Bazen de sadakat, ilgi ve sevgi beklentisi içinde olmayı, bu konuda yaşanacak hayal kırıklığına da işaret eder.

Rüyada köpek tarafından korunduğunu görmek, irade gösterdiğin alanlar da kendini koruduğuna veya seni seven dostların tarafından korunduğun anlamına gelebilir.

Rüyada Köpek Sevmek

Rüya sahibinin bir köpeği sevdiğini görmesi, dostluk gösterdiği bir kişiye veya dostluğundan faydalandığı bir arkadaşına delalet eder.

Her iki durumda da hayra yorumlanır. Sıkıntılı bir süreçte, aradığı yardım veya ilginin kendine geleceğine yorumlanır.

Rüyada Evde Köpek Beslemek

Bolluk ve bereketin artacağına delalet eder. Aynı zaman da aile bireylerinden birinin yardıma ihtiyacı olduğuna ve ihtiyaç duyduğu şeyi söylemekte zorluk çektiği anlamına da gelir.

Sokak köpeğine yiyecek verdiğini görmek, iş hayatında başarılı bir dönemin içinde olduğuna ve bu durumdan dostlarına da fayda sağlayacağı anlamına gelir.

Bunun dışında kişinin yakın çevresi tarafından yardım sever bir kişi olarak bilindiğine, yardım etmeyi sevdiğine ve bunu bilenlerin ihtiyaç halinde kendisine rahatlıkla geldiklerine delalet eder.

Rüyada Çoban Köpeği Görmek

Çoban köpeği görmek, güçlü bir kişiliğe, aile ve çevreden saygı görmeye, maddi gelirin artmasına, yatırımlardan iyi gelir elde etmeye delalet eder.

Yeni bir iş sektörüne girip, başarılı olmak anlamına gelir. Bazen de kamusal alanda güçlü ve sadık bir dost anlamına da gelir.

Rüyada Av Köpeği Görmek

Rüyada av köpeği bir diğer adıyla tazı görmek, yeni fırsatlarla karşılaşmaya veya fırsatları ulaştırması beklenen yardımcı olacak becerikli, güçlü bir dosta işaret eder.

Bir başka yorumu ise acımasız, kendi iradesiyle hareket etmeyen, gösteriş peşinde olan bir insana yorumlanır.

Rüyada Ev Köpeği Görmek

Rüyada bir ev köpeğine sahip olduğunu görmek, sadık bir eş veya dosta delalet eder. Hassas merhametli bir kişiliğe sahip olmak ve bunun neticesinde karşılaşacağı kolaylığa ve vefalı arkadaşlara işaret eder.

Ev köpeği aynı zamanda kişinin geliştirmek istediği yeteneklerini temsil eder ve bunun için uygun zamanın geldiğini haber verir.

Rüyada köpek satın almak, kişinin kendini yalnız hissettiğine ve yeni dostluklar ve arkadaşlıklar kurmaya ihtiyacı olduğuna yorumlanır.

Rüyada Köpek Havlaması

Rüyada köpeğin vahşice havlaması, kişiye bir uyarıdır ve yakın çevresinden veya iş hayatında hoşuna gitmeyecek sözler duyması veya sohbetinden hoşlanmadığı insanlar arasında bulunduğu anlamına gelir.

Ancak bu sözlerin amacı zarar vermekten çok kişinin dikkatini dağıtarak, çıkar elde etmek istediklerine yorumlanır.

Mutlu bir şekilde havlayan köpek, kişinin sosyal yaşam da etkin olmak istediği anlamına gelir.

Rüyada Köpek Sürüsü Görmek

Rüya sahibinin çalışanlarına ve dostlarına işaret eder. Bu rüyada çok sayıda köpeği bir arada görmek bilinç altında biriken endişeleri de yansıtır.

Sürünün hangi eylemde bulunduğu rüyanın yorumunu etkiler.

Rüyada Yavru Köpek

Sevinçli bir haber almak veya çocuk sahibi olmak anlamına gelir. Bazen de yeni bir arkadaşlığın başlayarak, dostluk kurulacağını haber verir.

Sevimli bir yavru köpek, şirinliği ile size istediğini yaptıran bir kişinin varlığını da haber verir.

Rüyada Anne Köpek Görmek

Yavrularını emziren bir köpek görmek, bekar kişiler için evlenmeye, bolluk ve berekete yorumlanır. Yaşanacak güzel olayların habercisi olan bu rüya, yeni başlangıçlara işaret eder.

Kişinin beklentisi doğrultusunda gelecek yardıma veya faydalı olacak bir kaynağa, vefalı bir dosta delalet eder.

Rüyada Ölü Köpek Görmek

Kişinin bir yakınını, sevdiğini veya dostunu kaybetme korkusu yaşadığına işaret eder.

Genellikle bu düşünce bilinç altın da olduğu için kişi bunun farkına varmaz. Biraz derin düşündüğün de kaybetmekten korktuğu kişiler olduğunu farkeder.

Rüyada Köpek Öldürmek

Rüyada bir köpeği öldürdüğünü görmek, rüya sahibinin içinde bulunduğu herhangi bir durumda başarılı olmak rakibine galip gelmek anlamına gelse de aslında kişinin içinde biriken öfke ve şiddet duygusuna da işaret eder.

Bazen de bir dostuna ihanet edeceği anlamına da gelir.

Rüyada Köpek Tarafından Kovalanmak

Rüyada kişiyi bir köpek kovalıyor, ısırıyor veya zarar veriyorsa, “hayır” diyemediği, iradesini kullanamadığı için, başkaları tarafından zarar görebileceği anlamına gelir.

Bilinç altında biriken korkuların rüya ile  dışa yansımasıdır ve stres altında görülen bir rüya olmakla birlikte kişiye korkuları ile yüzleşmesi gerektiğini hatırlatır.

Köpeğin kişiye zarar vermek istediği bölge yorum için önemlidir. Bacağından ısırması, yorgun olduğuna ve hayatını dengelemek için durup dinlenmesi gerektiğini anlatır.

Bazen de belirlediğiniz bir hedefe ilerlerken duyduğunuz arzu ile birlikte endişeyi de yansıtır.

Rüyada Konuşan Köpek Görmek

Rüyada bir köpeğin konuştuğunu görmek, kişinin kendisinden saklanan bir sırrın ortaya çıkacağı anlamına gelir. Onunla sohbet ettiğini görmek, yalnızlık duygusuna işaret eder. Bazen de saklanan duyguları anlatır.

Rüyada Köpek Olduğunu Görmek

Rüyayı gören kişinin çok aşık olduğuna ve bundan dolayı artık kendi kişiliğini kaybettiğine, hayatını başka birinin denetimine teslim ettiğine ve bundan duyduğu rahatsızlığa delalet eder.

Rüyada Siyah Köpek Görmek

Yakın çevreye veya bir dosta karşı şüphe duymaya delalet eder. Aynı zamanda içinde bulunulan sürecin belirsizlik içinde olduğuna ve bu durumdan duyulan rahatsızlığı anlatır.

Rüyada Beyaz Köpek Görmek

Çok istenilen bir konuda harekete geçmek gerektiğini hatırlatır. Kişinin belirlediği hedefe ulaşacağını, iyi niyetli ve masum bir dosta işaret eder.

Kişinin bir yeteneğini ortaya çıkaracağını ve geniş bir çevrede dikkat çeken tanınan biri olacağına, hayranlarının artacağına, bir konuda liderlik yapabileceğine yorumlanır.

Rüyada Kurt Köpeği Görmek

Rüyada kurt köpeği, söz dinleyen, itaat eden ve kendini güvende hissetmeni sağlayan dostlarının varlığına işaret eder. Asaletli ve özel bir kişi ile tanışarak, dost olmak anlamına da gelir.

Not: Görmüş olduğunuz rüyayı aşağıda yorum olarak paylaşmayı unutmayın.

Önemli: Rüyalar hakkında ki diğer yazılarımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

3 Yorumlar

Yorum yazmak için tıklayın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  • Benim için önemli bir zamanda görülen bir rüya olduğu için yorumlatmak istiyorum yanında çalıştığım hanımefendinin eşi cezaevinde, önümüzdeki günlerde duruşması var. Ben rüyamda, bir köpeğin bulunduğum odanın içine girdiğini arkamda durduğunu ve ben de günlük hayatta köpeklerden korktuğum için bildiğim bir duayı okuyup gitmediğini annemin okuduğu bir dua ile bir kumaşın içerisinde etkisiz hale geldiğini gördüm, köpeğin daha sonra başka bir odada bu hanımefendi ile ben birde hoca görünümlü biri 2 tane tabut tutuyorduk yan yana o tabutlardan biri benim elimde biri hanımefendinin elindeydi, daha sonra hoca efendi tabutu açmak istediğinde ben korkup tabutumu da alıp dışarıya çıktım ancak hanımefendi tabutu açtığında büyük bir korku yaşadı çünkü içinde az önceki köpek bulunuyordu ama ölmediği için hareketliydi. Önümüzdeki günlerde bu hanımefendinin eşinin duruşması olduğu için birazcık da olsa içim endişeyle kapandı sizlerden bu rüyanın yorumunu istiyorum

  • Merhaba. Az önce rüyamda kurbağa gördüm. Evimin salonunda gece ve salon dişarınım ışığıyla aydınlanıyor. Kurbağanın balkon kapısından girdiğini gordum başta anlamadım. Ablama ‘iceri kurbağa gibi bir şey girdi dedim. Panikle kanepenin üstüne çıktım, kurbağa zıplamaya başladı ve emin oldum kurbağa olduğundan. O zıplıyor ben kaçıyorum. Ablama kapıyı aç, çıksın diye bağırıyorum. Bir ara baya üzerime zipladi, o ara rengini gördüm, yeşildi. Sonra karmaşada bir an kayboldu çıktı mı çıkmadı mı anlamaya çalışırken salona ik köpek girdi. Biri sevimli diğeri biraz ürkütücü yüksek. Bana doğru bakıyor ve hafif o da seslerden gerilmiş gibiydi. Bir taraftan korktum bir taraftan beni korumaya geldiğini düşündüm. Köpekle bakisirken uyandım. Köpeklerin ikisi de siyahtı. Sevimli olan daha koyu gibiydi. Yorumlarsaniz sevinirim. Teşekkürler.

  • Üç tane beyaz köpek vardı ben üçünü de sahiplenmişim ve bir tanesiyle çok içten sarılıştık?