Ana sayfa » RÜYADA SAÇ GÖRMEK – Sağlık, Güzellik, Endişe ve Başarı
Rüya Tabirleri

RÜYADA SAÇ GÖRMEK – Sağlık, Güzellik, Endişe ve Başarı

Rüyada saç görmek; kişinin yaşam formunun hangi düzeyde olduğuna dair bilgiler verir. Genellikle sağlık, güzellik, bireysel olarak güçlenme ve maddi durumları sembolize eder. Aile ve iş hayatında saygınlık kazanmaya, kişinin kendi bilgi ve birikimlerini ortaya çıkararak başarı elde edeceği anlamına da gelir.

Saçını bakımlı ve güzel görmek, sağlıklı bir hayata, hasta ise şifa bulacağına, iş hayatında başarılı olmaya ve aynı zaman da, iyi gelir elde etmeye, ruhsal durumun iyileşmesine ve sıkıntılardan kurtulmak, yaşamdan keyif almak gibi bir çok durumu sembolize eder.

Saç bütün insanlar için güzellik kaynağı olduğu için hayra yorumlanır. Bu sebepten dolayı rüyada saçı nasıl gördüğünüz yorumu etkiler.

Rüyada Saç Görmek Ne Anlama Gelir

Bir çok rüya tabirinin olumsuz yorumlar getirdiği sizi negatif yönde etkiliyor olabilir ancak gerçekte öyle değildir. Gördüğümüz rüyalar kendi bilinç altında biriktirdiğimiz duygu, düşünce, endişe ve korkuların uyku esnasında rüyalar ile dışa yansımasıdır.

Rüyada saç görmeye tamamen kişisel yorumlar getirilmeli, diğer rüyalarda olduğu gibi ve genelleme yapmanın doğru olmadığını belirtmeliyim.

Çünkü, rüya sahibi kendisinde kısa saç kullanmayı seven biri ise gördüğü rüyada saçının uzun veya kısa olması yorumunu etkilemez. Saçın sağlıklı ve bakımlı olması yaşamda elde etmek istediği konularda başarılı olacağına, hasta ise şifa bulmasına, iş hayatının yoluna girip, gelirinin artmasına, sıkıntı ve kederden kurtulmak anlamına gelir.

Soluk renkte, bakımsız dağınık saçlar ise kişiye rüya yoluyla bir uyarı içerir. Böyle bir rüyadan felaket sonuçları çıkarmak kişinin yaşamdaki motivasyonunu düşürmeden başka bir işe yaramaz.

Oysa kişiye rüyanın vermek istediği mesaj, hayata karşı bir isteksizlik içinde bulunduğunu, kendini deyim yerindeyse “dağıttığını” ve bu tutum ve düşünce yapısından uzaklaşıp, yeniden moralini yükseltmesi gerektiğini ve hayatındaki her şeyin bilinçli veya bilinçsiz kendi isteği doğrultusunda şekil alacağını hatırlatır.

Rüyada Saç Kesdiğini Görmek

Rüyada bir kadın saçını kestiğini görüyor ise, yapmak istediği şeyler konusunda harekete geçeceğine, sonunda net bir karar alacağına yorumlanır. Olumsuz olan bir durumu kesip atacağı anlamına gelir. Kişinin kendi hayatında ona ayak bağı olduğunu düşündüğü ne varsa, bu bir düşünce, yaşadığı ilişki, iş veya özel yaşamına dair konular olabilir. Aynı zamanda yeni bir sürecin başladığına ve bu dönemde kendini daha zinde hissedeceğine delalet eder.

Rüyada başka birinin saçını kestiğini görmek, o kişiye bazı sorunların da yardım edeceğinize yorumlanır. Bazen de böyle bir rüya saçını kestiğin kişinin imkanlarını ele geçirmek istediğinize veya kıskanmak anlamına da gelebilir. Bu kişi ile ilişkilerinizi gözden geçirebilirsiniz.

Erkekler içinde rüyada saç kestirmek, yenilenmek, bakış açısını değiştirmek, düşüncelerini derleyip toparlamak anlamına gelir. Kendine rahatsızlık veren yüklerden kurtulmak ve ferahlamak, bir konuda karar vermek anlamına gelir.

Rüyada Saç Kesildiğini Görmek

Bir başkası tarafından saçının kesildiğini ve kendini bu duruma itiraz etmeden bekler durumda görmek, bir konuda yardım alacağına işaret eder.

Rüyada bir kuaför tarafından saçının kesildiğini görmek, günlük yaşamında kendine zaman ayıramadığın, kendi isteklerini görmezden geldiğin anlamına gelir.

Başka birinin saçının kesildiğini görmek, sonuçlarının senide etkileyeceği bir duruma veya değişikliğe yorumlanır.

Tekrar hatırlatmak isterim saç kesmek veya kestirmek, mevcut imkanların kısıtlanması anlamına gelmez. Yaşanacak bir değişikliği, yeniliğe duyulan isteği veya ihtiyacı sembolize eder.

Rüyada Uzun Saç Görmek

Rüyada bir erkeğin kendi saçının uzadığını görmesi, iş hayatı ile ilgili güzel gelişmeler yaşanmasına, saygınlık kazanmaya, mal sahibi olmaya delalet eder. Üzerinde çalıştığı yeni projenin başarılı olacağına, iş dünyasında söz sahibi olmaya, maddi gelirinin artmasına, bir erkek evlada sahip olmaya, sağlıklı, uzun bir yaşam anlamına da gelir.

Yaptığı işlerle çevresinde dikkat çeken biri olacağına, sorumluluğunun artmasına, ruhsal açıdan yükselerek bu konuda derinlik kazanmaya ve bu konuda düşünce ve fikirlerinin, başkaları tarafından ilgi göreceği anlamına da gelir.

Kadınlar için gerçek hayatında kısa olan saçını, rüyada gür ve uzun olarak görmek, yaşamında önemli ve güzel gelişmelerin yaşanacağını haber verir. Gündemin de hangi konu var ise, beklemediği bir anda sürpriz gelişmelerin yaşanacağı anlamına gelir. Sağlık, güzellik ve maddi konularda bolluk, iş veya aile hayatı ile ilgili olumlu haberlere delalet eder. Evli bir çift için çocuk sahibi olmak, yaşanan sıkıntılı zamanların bittiğini ve güzel günlerin gelmekte olduğunu haber verir.

Rüyada Kısa Saç Görmek

Kadın veya erkeğin rüyada saçını gerçek yaşamında olduğundan daha kısa olduğunu görmesi, bir çok konuda yeni bir döneme girmeye, bazı düşünce veya fikirlerden özgürleşmek anlamına da gelir. Yeni başlangıçlar, farklı bir yaşam tarzını deneyimlemek istediğine ve bu konuda hayat şartlarının kendini destekleyerek, amacına ulaşacağına işaret eder.

Rüyada Saç Dökülmesi Görmek

Rüyada saçının döküldüğünü gören kişi kadın veya erkek farketmeksizin, düşünce ve davranışların da değişiklik yapması gerektiğine delalet eder. Bazı tutum ve tavırlar da ısrarcı olmanın kişiye vereceği zararları anlatır. Aynı zaman da değişmesi gereken bazı şeyler için uygun bir dönemin içinde olduğu anlamına da gelir.

Bu rüyada korkmayın, çünkü dökülen saçlar yeniden çıkar ve yenilenmek her zaman kişi için önemlidir ve ileriye taşır. Ölüm veya iflas durumları ile ilişkilendirmek çok doğru değildir ve rüyada saç genellikle düşünceleri sembolize eder. Bırakılması gereken bir davranış veya düşünceye yorumlanır.

Rüyada Bakımlı Saç Görmek

Rüyada kadın veya erkeğin saçlarını bakımlı ve güzel görmesi, hayatındaki bir çok durumun iyileşeceğine, şanslı bir döneme girmeye delalet eder. Kişinin beklentisi doğrultusunda ilerleme kaydedip, başarılı olacağına, kazancının artmasına, ikili ilişkilerde daha iyi olmasına, hasta ise şifa bulmaya, kendisiyle barış yapmaya ve bundan dolayı öz güvenin artacağına yorumlanır. Rüyada bakımlı bir saç görmek, pek çok konuda iyileşmek, ferahlamak, sıkıntı ve kederden kurtulmak anlamına gelir.

Rüyada Saçların Beyazlaması

Rüyada saçında beyaz olmayan birinin saçının beyazladığını görmesi, kişisel farkındalığının geliştiğine, bir yeteneğini ortaya çıkaracağına delalet eder. Aynı zamanda yapmak istenilen bir şey için harekete geçme vaktinin geldiğine ve bu konuda başarı elde edeceği anlamına gelir. Saçta beyaz görmek, maddi konularda bolluk ve berekete, yapılan işlerde başarılı olmaya işaret eder.

Saçlarda beyaz görmek, bazı konularda olgunlaşarak, yeterli tecrübeye ulaştığına delalet eder. Rüyada saçın tamamının beyaz olduğunu görmek, erdem sahibi olmaya, liderlik etmeye, bir çok konuda uzmanlaşmaya, makam ve mevki sahibi olmaya işaret eder. Kadın veya erkek için yorumu değişmez.

Rüyada Siyah Saç Görmek

Rüyada kişinin saçlarını olduğunun dışında bir renkte görmesi, Yani sarı veya kumral bir saç rengine sahip kişinin saçını siyah renkte görmesi, iç dünyasında sakladığı bazı düşünceleri açık etmeye veya bir özel yeteneğinin olduğuna ve bunu ortaya çıkaracağına delalet eder.

Özellikle siyah saçları dikkatinizi çeken bir kişi görmek ise gizem sahibi bir kadın veya erkek anlamına gelir. Aynı zamanda bu kişi ile kurulacak arkadaşlığa delalet eder. Veya etrafında olan böyle biri ile ortak olmaya ve bu durumdan hissedilen belirsizliği bir rahatsızlığı simgeler.

Rüyada Sarı Saç Görmek

Rüyada siyah veya daha farklı bir saç rengine sahip kişinin, saçını sarı renkte görmesi, sevinçli bir habere, sağlık, huzur ve mutluluğa, yeni biri ile tanışmaya, arkadaşlık kurmaya delalet eder. Aynı zamanda sarı renkte ve güzel bir saça sahip olduğunu gören kişi, gerçek hayatında katı tutum ve davranışlarını bırakarak daha ılımlı düşünceler içinde olacağına ve buna kendisinin bile şaşıracağı anlamına gelir. Kendinde olan bir farklılığı veya yeteneğini keşfedip, kullanmaya delalet eder.

Rüyada Kızıl Saç Görmek

Rüyada kızıl renkte bir saça sahip olmak veya başka birinde görmek, sıradan olmayan özel biri ile yaşanacak aşka delalet eder. Kişinin yaşamının her alanında herkes tarafından farkedilen özelliklere sahip olduğu için ilgi görüp, sevilmek anlamına gelir.

Kızıl saç tutkulu ilişkileri veya rüya sahibinin sahip olmak istediği şeylere karşı elde etme arzusunun güçlü ve hırslı bir insan olduğuna işaret eder. Böyle bir durumda bireyin isteklerine kavuşacağına ve bunun kaçınılmaz bir son olduğu anlamına gelir.

Rüyada Vücutta Saç Çıkması

Vücudunda saç çıktığını görmek, rüya sahibinin hayatında olumsuz bir durum içinde bulunduğuna veya kendini herkesten farklı aykırı bir insan olarak gördüğü anlamına da gelir. Aynı zaman da kişinin “neden böyle” diye düşündüğü bir konuda saçın çıktığı bölge bir sorunun nedenine dikkat çekiyor olabilir.

Vücudun her yerinde çıkan saçlar, kişinin hastalığının düşüncelerinden kaynaklandığını anlatır. Ellerde çıkan saçlar ise kişinin yaptığı işlerde adil olmadığını veya yaşadığı olumsuzlukları kendi eli ile yaptığı anlamına gelir. Sol elde çıkan saçlar geçmişten gelen olumsuz alışkanlıkları veya borçları temsil eder. Sağ elde çıkan saçlar kişinin iş hayatında ve gelecekle ilgili maddi kaygılara delalet eder.

Bu rüya kişinin aşırı stres altında, hasta veya maddi yetersizlik içinde bulunduğu bir zaman içinde olduğu anlamına gelir ve bunu düşünce yapısında köklü bir değişiklik yaparsa düzeleceğini de hatırlatmak ister.

Rüyada Yemekte Saç Çıkması

Rüyada yemekte saç kılı çıktığını görmek, kişinin gelir durumunda bazı sorunlar olduğuna veya ikili ilişkilerinde mide bulandırıcı sözler duyacağı anlamına gelir. Aslında çok da önemli olmayan bir durumdan duyacağı huzursuzluğa delalet eder. Bazen de istenmeyen küçük olumsuzlukları temsil eder.

Rüyada Saç Örmek

Başka birinin saçını örmek veya kendi saçını ördürdüğünü görmek, kişinin yaşamını düzenlemek konusunda azimli olup çaba gösterdiğine ve bunu da başaracağına, mal sahibi olacağı anlamına gelir. Sorunlu olan durumun düzelerek her şeyin belli bir forma kavuşacağına, yeni durumun sevinç ve mutluluk getireceğine delalet eder.

Saç örmek aynı zamanda kişinin sahip olduğu mal varlıklarını güvende tuttuğuna ve birikimlerinin değer kazandığına ve kişinin hayata sıkı sıkıya bağlı olduğu anlamına gelir. Bazen de alışkanlıkları konusunda titiz bir insana veya dargın olduğunuz biriyle barışmaya delalet eder.

Rüyada Saç Taramak

Rüyada saç taramak, sağlıklı uzun bir hayatı, güvene dayanan ilişkileri, kişisel bakıma verilen önemi temsil eder. Aynı zamanda hayatını düzenlemek, borçları ödemek, maddi ve manevi açıdan ferahlamak anlamına gelir.

Rüyada Saçını Yolmak

Rüyada saçını yolmak, ağlamak ve isyan ettiğini görmek, kişinin aldığı bazı kararlardan pişmanlık duyduğu anlamına gelir. Böyle bir rüya kişinin aşırı stres altında olduğunu,  geçmişi ve kaybettiklerini unutup, ileri bakması gerektiğini hatırlatır.

Rüyada Peruk Görmek

Rüyada saçı olduğu halde peruk takmak veya bir başkasının taktığını görmek, çevresine karşı gerçek kimliğini gizlemek ve kendi özelliklerinden memnun olmadığı için farklı davranmaya delalet eder. Ayrıca saklanan bir şeylerin varlığını hatırlatır.

Birine peruk verdiğini görmek, bazı olayların üstünü örtmeye çalışmak anlamına gelir.

Rüyada Kel Olmak

Rüyada kel olduğunu görmek, maddi sıkıntıya veya bir rahatsızlığa delalet eder veya kişinin umudunu kaybettiği anlamına gelir.

Not: Görmüş olduğunuz rüyayı aşağıda yorum olarak paylaşmayı unutmayın.

Önemli: Rüyalar hakkında ki diğer yazılarımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

1 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  • Rüyamda karşı komşumuza yemek götürüyodum ve zaten hemen iki dakika veririm kimse var mı yok mu koridorda diye bakıyorum kimse olmuyordu başım açık bir şekilde hemen kapıyı çalıp veriyorum. Tam o ara eşi işten geliyo ben panik oluyorum ne ara geldi işten diye elimle kolumla saçımı kapatmaya çalışıyorum üstüm zaten uygun. Adam fark ediyo ama hiç uzaklaşmıyo aksine eşinin yanında hoş olmayan şeyler söylüyo bana ve yanağımdan öpüyo iğrenç bir şekilde . Ben korkup eve kaçıyorum ve o ara komşumuza bakıyorum o mahcup ve üzgün şekilde bana bakıyo. Eve geldiğimde odaya giriyorum sinirle ve korkuyla. Evimiz alçakta imiş ve pencereden bir kurye yaklaşıyo ben yine açığım ve tekrar saçımı kapatmaya çalışıyorum. Kurye pizza getiriyo biz istemedik diyorum siz istediniz diyo. O ara sadece saçımı kapatmaya çalışıyorum. Ablama soruyorum o istemiş parayı alıp ödüyorum adama pizzayı alıyorum ama o ara huzursuzum başım açık olduğu için. Rica etsem yorumlar mısınız. aynı rüyada iki kez açık olduğumu gördüm.