Ana sayfa » RÜYADA RENKLER NE ANLAMA GELİR?
Rüya Tabirleri

RÜYADA RENKLER NE ANLAMA GELİR?

Rüyada renkler nokta atışlar yaparak renklerin anlamlarına dair özel haberler verir ve ikazlarda bulunur.

Yaşadığımız dünyada her şeyin bir rengi varken, rüyalarımız da renkler çoğunlukla görünmez, bazende görülen sadece renkten ibarettir….

Doğanın sunduğu renk harmonisi beslenmekten, öfkeye, güçlü veya güçsüz hissetmeye kadar hepimizi etkiler.

Rüyada renkler mesela kırmızı renk harekete geçirirken, mavi renk sakinleştirir. Beyaz renk, masumiyeti ifade ederken, yeşil renk huzura davet eder. Sarı renk, çocuksu neşeyi, turuncu renk umudu temsil eder.

Rüyada siyah renk, gizemli olan, bilinmeyen süreci, mor renk ise hayal gücünü sembolize eder. Rüyada turkuaz renk, rahatlamayı, kalbin sesini yansıtırken, kahverengi renk, güvenli ve istikrarlı olanı hatırlatır.

Rüyada pembe renk görmek aşka davet ederken, altın rengi, zenginliği, ihtişamlı olanı, gümüş renk ise soylu olan kişiliği ve içselleşmeyi temsil eder.

RÜYADA RENKLER NASIL YORUMLANIR NE ANLAMA GELİR

Tarih boyunca bütün kültürlerde renkler yaşanan döneme ait mesajları aktarmak, algı yaratmak veya bir etkiyi çoğaltmak için kullanılmıştır.

Rüyada renkler örneğin, altın rengiyle ihtişamı, pahalı ve ulaşılmazı ve öne çıkmaya olan merakı algılarız. Aynı şekilde rüyada renkler arasın da ki yeşil renk de huzura davet eder.

Genellikle rüyada renkler için de görülen koyu renklerden korkar insanlar çünkü; insanoğlu olumsuz düşünmeye ve yorumlamaya çok daha yatkındır.

Rüyada renkler genellikle çok fazla hatırlanmaz o açıdan görülen renklerin belirgin olarak hatırlanması çok kıymetli sembollerdir.

Bilinçaltında renklerin anlamını bilen kişiler rüyada gördüğü rengin sırlarını çözmeye çalışır, renklerin neler ifade etmek istediğine şöyle bir bakalım ve korku dolu bazı düşüncelerden arınıp renklerin büyülü dünyasına girip vermek istedikleri mesajlara bakalım.

RÜYADA BEYAZ RENK GÖRMEK

Rüyada beyaz renk; temizlik, saflık, ölüm, saygınlık, barış, eğitim, iyileşme, ruhsal olanla bağlantı ve aydınlanma isteğini yansıtır. Evlilik, ortaklık gibi yeni başlangıçları da haber veren hayırlı bir rüyadır.

Rüyada beyaz renk görmek; bir dönemin bitişiyle birlikte, aydınlık yepyeni bir dönemin başladığının da habercisidir. Beyaz renk hem bitişi hem başlangıcı sembolize eder. “Beyaz bir sayfa açmak” deyimi yeniden başlamak, geçmişi silmek anlamına gelir.

Beyaz renk duvarlar, beyaz kapılar, beyaz perdeler, beyaz elbiseler sık sık görülür. Hayatımızın aslında aydınlık içinde olduğunu ve sınırları aşamadığımızı anlatır ve kişiyi harekete davet eder.

Rüyada beyaz renk kıyafetler gelinlik, doktor forması, elbise gibi; yeni kurulacak ortaklıkların veya başlangıçların sürecine dair işaretler içerdiği gibi bütün bunlara dair karar vermede net olmayı, endişelerin gereksiz olduğunu, alınan kararın doğruluğuna dair bilgiler verir.

Rüyada gördüğünüz beyaz renk, artık endişelerden arınmış yeni başlangıçlara hazır olduğunuzu haber vermekle birlikte, bilinç altında yapılması gereken temizliğe, yeni girişimlerde bulunmak için uygun zamanın geldiğine, ortaklık veya evlilik, eğitim gibi alınan kararların hayırlı olduğuna delalet eder.

RÜYADA SİYAH RENK GÖRMEK

Rüyada siyah renk görmek; korku, ölüm, koruma, sakinlik, gizem ve otoriteye sahip olmak gibi olayları sembolize eder.

Rüyada siyah renk gördüyseniz hemen endişelenmeyin, illa kötü şeyler olacak diye bir kural yoktur. Aslında günlük yaşantısında siyah renk sevmeyen yoktur ve çok sık kullanılan bir renktir; belki de kimsenin size söylemeye cesaret edemediği önemli bir durumu haber veriyor olabilir.

Siyah renk objeler, giysiler, eşyalar görüldüğü mekana ve duruma göre anlamları değişse de;  yaşanan veya yaşanacak olaylarda  bilinmeyen sürecin nasıl geçeceğine dair bilgi verir.

Rüyada siyah renk görmek bazen de ertelenen veya sonuçlanmayan bir çok şeyde, devam eden ilişkilerde, iş ortaklığında yaşanan belirsiz durumları yada olumsuz gelişmelere dair bilgiler verirken aynı zamanda korkulanın aksine, içinde bulunduğunuz çıkmazı, kararsızlık, endişe, içe kapanıklık veya zorlu yolculuklara dikkat çekerek, doğru yönü bulmanızı ve sağlıklı kararlar vermenizi sağlar.

Siyah renk rüyada bitmesi gereken durumları ertelemenin kişiyi çıkmaza düşüreceğine dair uyarıda bulunur ve mutlaka ciddiye alınması gereken bir rüyadır.

RÜYADA KIRMIZI RENK GÖRMEK

Rüyada kırmızı renk görmek sizin açınızda olumsuzluklar içeriyor veya kırmızı renk sevmiyor olabilirsiniz ama rüyada kırmızı renk görmek sanılanın aksine oldukça güzel anlamlara gelebilir.

Olumsuz düşüncelerin aksine rüyada kırmızı renk görmek; aşk, başarı, güç, hırs, rekabet gibi tek kelimelik ani değişim ve dönüşümü ifade eder.
Rüyada kırmızı renk ile ilgili rüya gördüğünüz zaman etrafa dört gözle bakmak gerektiğinin habercisidir.

Kırmızı renk görmek; istenilen bir şeyin çok hızlı olacağına, aşkı bulmak, evlilik sürecinin başlaması, bastırılmış şehvet ve öfke, cesaret, tartışma, çalışma azmi gibi durumların yaşanacağını sembolize eder.

Rüyada kırmızı renk ani haberleri temsil ettiğinden olumsuz gibi görünen ama altında büyük değişimlerin olduğu durumların habercisi olup dikkate alınmalıdır.

RÜYADA YEŞİL RENK GÖRMEK

Rüyada yeşil renk görmek; her zaman hayra yorumlanır ve herkesin görmek istediği rüyadır. Yeşil renk doğada severek baktığımız bir renk olmakla birlikte, sağlık, mutluluk, şans, umut ve huzuru temsil eder.

Yeşil renk görmek; beklenen veya istenen bir muradın gerçekleşmesine, bolluk ve bereketin artmasına, üreyip çoğalmaya, iyi talih, başarı ve mutlulukla tabir edilir.

Rüyada yeşil renk; iyi şans ve paranın rengi olmakla birlikte yeni fikirlerin açığa çıkmasını, ufkun genişlemesine delalet eder ve barışın, uyumun, sevginin, gelişmenin, iyileşmenin, sürekliliğin, paranın ve ilerlemenin de temsilcisidir.

Koyu ve solmuş yeşil renk hırs ve kıskançlıkla ilişkilidir.

RÜYADA MAVİ RENK GÖRMEK

Rüyada mavi renk görmek; yeşil renk de olduğu gibi hayra yorulur. Rüyada mavi renk çok sık görülmez, görüldüğü yerlerde yani doğada sınırsız ferahlık, sonsuz özgürlük vardır. Mavi renk iletişim, sakinleşmek ve zeka ilgili bilgiler içerir.

Rüyada mavi renk özgürlüğü temsil ettiğinden dolayı rüyayı gördüğünüz sıralarda içinde sıkışıp kaldığınız, durumlardan özgürleşmek ve ferahlamak isteğinizle ilişkilidir. Mavi renk görüldüğü yere ve duruma göre yorumlanması; kıyafette bedenen şifa bulmaya, iş ortamında görülen mavi renk; baskılardan özgürleşmek ve huzurlu çalışmaya, doğada görülen mavi renk; ruhen iyileşmeye ve düşüncedeki sınırlardan kurtulmaya tabir edilir.

RÜYADA SARI RENK GÖRMEK

Rüyada sarı renk görmek; iletişim, canlılık, arkadaşlık, sevinç, dedikodu ve duygusallık gibi bilgiler içerir. Sarı renk harekete geçiren, mutluluk ve neşe veren bir renktir ve kişinin duygu dünyasına dair bilgiler vermekle birlikte görülen mekanla ve diğer sembollerle birlikte yorumlanması rüyanın vermek istediği mesaj açısından önemlidir..

Rüyada sarı renk; kişinin hassas, duygusal, her şeyi içine atan biri olduğunu yansıtır.

Rüya yorumcuları genellikle sarı renk için pek çok olumsuz yorumlardan bahseder ama bunu kendi yorumlarınıza dahil edip etmemek sizin elinizdedir, çünkü sarı renk güneşin rengi olduğu için canlılık, mutluluk ve enerji kaynağıdır. Öğrenmeye ve iletişime geçilmesi gereken konulara dair bilgiler verir.

Rüyada sarı rengi koyu tonda görmek; enerjisini kaybeden, kıskançlık ve çürümeyi beraberinde getiren hastalıklı durumlara işaret eder.

RÜYADA TURUNCU RENK GÖRMEK

Rüyada turuncu renk görmek; canlılık, yaratıcılık, tutku, neşe, pratik zeka ve maddi konulardaki yatırımlarla ilişkilidir. Maddi konularda fırsatların kapıda olduğuna, sıkıntılı dönemlerin geride kalarak, yeni dönemin bolluk ve bereket getirmekte olduğuna, yapılan her hangi bir şeyde motivasyonun artacağına işaret eder.

Rüyada turuncu renk; her hangi bir konuda risk almaya, maceracı kararlara, sosyal alanda iletişim becerilerinin güçlenmesini de simgeler. Turuncu renk; rüyayı gören kişinin tutkulu bir kişi olduğunu bu tutkunun hayatının her alanına yayılacağına delalet eder.

Rüyada turuncu renk koyu tonda ise; ihanet ve güvensizliği sembolize eder.

Turuncu renk aynı zamanda açığa çıkaran, bastırılmış olanı serbest bıraktıran etkenlere işaret eder.

RÜYADA MOR RENK GÖRMEK

Rüyada mor renk görmek; ruhsallığı, seçkinlik ve hayal gücünü, dengede olabilmeyi, yaratıcılık gerektiren konuları, zihinsel istikrar ile ilişkilidir. Kırmızı ne kadar dünyaya ve içgüdüsel eylemlere aitse, mor renk de o kadar yaşamın anlamı ve ruhsal yönüyle bağlantıyı sembolize eder.

Rüyada mor renk gören kişi için başarılı işler yapacağına, takdir edilmeye, ödül almaya, saygı görmeye yorumlanır, aynı zamanda rüyada mor renk; hayal gücünü ve maneviyatı temsil ettiği gibi, zihinsel istikrar ve uyumu, dengede kalmayı destekler.

Mor renk görmek; kişinin bütünün hayrına faydalı işler de liderlik yapacağına, hayal ettiklerine kavuşacağına ve ilham veren düşüncelere, asil ve soylu bir kişiyle karşılaşmaya, maddi ve manevi zenginliğe yorumlanır. Bazen de mor renk rüyada hayal kırıklığını ifade eder.

Rüya içinde mor rengi nerede görüldüğüne bağlı olarak farklı yorumları olabilir. Mor renk içinde bulunan mavinin de etkisiyle güvenilir ve toplum için faydalı işler yapan bir lider imajı verir.

RÜYADA PEMBE RENK GÖRMEK

Rüyada pembe renk görmek; umut, sevgi, aşk, huzur, dişilik ve huzuru simgeler. “Hayatı toz pembe görmek” deyiminde olduğu gibi, rüyada pembe renk görmekte, umudun hep var olduğunu, koşulsuz sevmeyi, aşkın ve o aşka duyulan umudu temsil eder.

Rüyada pembe renk; sağlıklı bir yaşamı, yaşamdan keyif almayı, merhamet etmeyi, koruma ve besleme isteğini, yardım etmek arzusunu yansıttığı gibi, çocuksu, saf ve deneyimsiz olmayı, yardıma ve ilgiye duyulan ihtiyacı da sembolize eder.

Rüyada pembe rengi yoğun bir şekilde görmek; muhtaç olma, kendine yetememe vurgusu da yapabilir.

RÜYADA TURKUAZ RENK GÖRMEK

Rüyada turkuaz renk görmek; ifade, rahatlama, kalbin sesi, sezgiler, öz saygı, sevgi, denge, hayallere kavuşmak ve başarıya dair bilgiler vererek, yaşamdaki akıcılığı, dengeyi, manevi ışığı ve hayatın istediğiniz doğrultuda ritme girdiğine delalet eder.

Rüyada turkuaz renk; gözlem yeteneğinin artmasına, istekleri etkili ifade etmeye, zihin ve duygular arasındaki dengenin sağlanmak üzere olduğunu, ruhsal gelişmeyi ve ayrıca kalp kırıklıklarının açığa çıkmasını ve rahatlamayı da sembolize eder.

Rüyada turkuaz renk gördüğünüz şeylerle ilgili olarak farklı şeylerde ifade edebilir. Suyun turkuaz renk olması, yaşam içinde akıcılığı, dengede olmayı, manevi ışığa yakın olmayı ve hayatın ritmini yakalamayı temsil eder. Kıyafetlerde turkuaz renk kalp kırıklıklarının ortaya çıkarak iyileşme sürecinin başladığına, huzura kavuşup, mutlu olmaya delalet eder.

RÜYADA KAHVERENGİ RENK GÖRMEK

Rüyada kahverengi renk görmek; güvenilirlik, istikrarlı, doğal, sıkıcı, basit durumlara, denge ararken kararsızlığa, otoriteye veya otoriter kişilere, imkanların kısıtlanmasına, mülk edinmeye veya rutin yaşamdan sıkılmaya işaret eder.

Rüyada kahverenginin görülmesi mekanlarda; istikrarlı ve nötr bir etkisi olmakla birlikte, giysilerde görmek; otoriter, geleneksel bir yaklaşımla tutarlı ve güvenilir kişilere tabir olunur.

RÜYADA ALTIN RENGİ GÖRMEK

Rüyada altın rengi görmek; iktidar, zenginlik, bilgelik, bencillik, kazanan, saygınlık, başarı, bolluk ve refahı simgeler.

Altın rengi güneşin rengi olduğu için neşe veren, dikkati üzerine çeken, mutlu ve cömert etkileri olan, bilgiyi aktaran ve zenginliği paylaşmayı yansıttığı gibi, zengin ama cimri kimselere de işaret eder.

Rüyada altın rengi; yaşanan sıkıntılı durumlardan sonra, şansın kişinin lehine döndüğüne, sevinçli haberlere, mutluluk dolu günlere delalet eder.

Görmüş olduğumuz bütün rüyalarda olduğu gibi; altın rengini nerede ve nasıl gördüğümüz rüyanın yorumu için önemlidir.

Rüyada altın rengi mesela takı olarak görmek; mülk sahibi olmaya, yeni fikirlerle etrafı etkilemeye, kıyafetlerde görmek; iş hayatında veya özel yaşamda beklenen fırsatların kolay ve hızlı elde edileceğine delalet eder.

Rüyada altın rengi yoğun bir şekilde görmek; zengin ama cimri kişi veya kişilere ve elindekini kaybetme korkusuna yorumlanır.

RÜYADA GÜMÜŞ RENK GÖRMEK

Rüyada gümüş renk görmek; dişilik, zenginlik, soyluluk, asalet, duygu, seçkin, farklı ve yenilikçi olanı sembolize eder.

Rüyada gümüş renk; nasıl gördüğünüz ile ilgili olarak farklı anlamlara gelebilir. Gümüş renk; soylu ve zengin kişiye, ticarette kazançlı işlere girmeye, sanatçı bir kişiliğe ve farkını yansıtmaya, yenilikçi olmaya, alışıla gelenle yetinmeyen üretkenliğin artacağına delalet eder.

Gümüş renk; hem dişi olan, hem de eril olanla ilişkilidir ve kişinin duygu dünyasını ve üretkenliğini de temsil eder, bazı durumlarda dikkatin belli bir noktaya toplanması gerektiğine, odaklanma sorununu yansıtır.

Rüyada gümüş renk görmek; yeni girişim de bulunmak için doğru zamanın geldiğine ve ele geçen fırsatları en iyi şekilde değerlendirmek gerektiğine işaret eder. Rüyada gümüş renk; sanatçı kişiler için; sakinleşip, içe dönerek, üretkenliğin artmasına, ilham perilerinin bolluğuna, yeni bir sürecin başlangıcına, değişerek, yenilenmeye, gerçek olanla buluşmaya, şöhret olmaya ve duygusallığa, zengin ve soylu bir kadın veya erkeğe işaret eder.

Rüyada gümüş renk kıyafet görmek; üretkenliğin artmasına, değişerek yenilenmeye, dinginliğe, ilham veren olaylara, gerçek olanı anlamaya, bolluk ve berekete, eşyalar görmek; kazançlı yatırımlara, zenginliğe, ev veya araba almaya, teknolojik gelişmelere, yeni iş projelerine delalet eder.

Not: Görmüş olduğunuz rüyayı aşağıda yorum olarak paylaşmayı unutmayın.

Önemli: Rüyalar hakkında ki diğer yazılarımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

40 Yorumlar

Yorum yazmak için tıklayın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 • Merhaba yaptığınız yorumlar için yol gostericiliginiz için baştan teşekkür ederim bu ruyama gelince. Rüyada beş ay önce gördüm rüyayı rüyada bir adam kirli sakallı damatlık gibi kıyafet giymiş düzgün süratli bir adam ama arkasında beyaz bulutlar var sanki aynaya bakar gibi takım elbiseyi giymiş hazırım dergibi bana bakiyo sonra birden merdivenlerden çıkıyorum on basamaktan fazla vardı kapıyı birden sarı saçlı bir kız açtı benim sohbet ettiğim bir kızmış kolumda bilgisayar çantası bı yerden gelmişim kapıyı bu kız acıyı saat on gibiymis kapıda sohbet ediyoruz sonra büro gibi bir yer burasi kalabalık bir yer büro içinde bir kalabalık içerde ayakta duran bir adam var hafif toplu yeşil takım elbise giymiş sarışın gözleri iri bana gözlerini kırpmadan bakiyo yanındaki o işyerinde çalışan insanlar var adamın yanından geçerken adama dokunmadan geciyo cekiniyolar adamdan sonra kızın biri elinde bir dosya imzalatmak için eline veriyor adamın. Yanımda sohbet ettiğim kız diyoki bahar sana bakiyo bu adam diyo yok diyorum bana niye baksın diyorum ama arkadaşım gülüyor bakıyorum adam gerçekten bana bakiyo kendi üstüme bakıyorum siyah mini etek beyaz gömlek oradaki çalışanlara bakıyorum onlarında üstünde aynı kıyafetler adam elinde kızın verdiği kağıt boş beyaz kağıt imzalayacak bana bakiyo ben burda çalışıyorum demekki adamı ilk gördüğümü hissediyorum diyorumki boş kağıda niye imza atıyoki diyorum ceket üstüne biraz büyük olmuş yakıştıramadım yeşil takım elbiseyi yani bende .herhalde teftiş kademesinde n biri diyerek selam veriyor um oda hafif gülümsüyor dişleri doğal olarak tamamen sarı diyorumki içten içe kendi kendime ilk o siyah takım elbise giymiş adam daha yakışıklıydı diyorum ..bu rüyadan sonra ilk siyah takım elbiseli adamı tanıdım ve rüyada kapı açan kızın olduğu yere on buçuk gibi gittigimi hissettim gerçekte bu siyah takım elbiseli adamın bürosuna ongibi gittim ve bilgisayar vardı kolumda ve ruyada kız kapıyı açtı gerçekte ilk siyah takım elbiseli adam açtı adam ilginç yüz tamamen rüyadaki in aynısı ve üç ay sonra ayrıldık sikintilari ortaya çıktı ikinci sarışın adamı tanımadım daha yorumlayabilirseniz çok sevinitim

 • Merhaba ben eskiden rüyalarımı çok renkli görürdüm. Her renk çok net ve capcanlıydı. Doğada gördüğümüz renklerden daha canlıydı. Son 6 7 aydır rüyalarım soluklaştı. 2 3 kere siyah beyaz gördüm. Genel olarak soluk renkler, siyah beyaz gri gümüş ağırlıklı görüyorum

  • Merhabalar Sevgili Deniz,

   Eskşiden rüyalarının doğadaki renklerden bile canlı olmasıyla birlikte son zamanlarda siyah, beyaz rüyalar görüyor olmanın anlamına geçmeden önce, görülen rüyaların % 80 gibi bir oranı siyah-bayaz görülmektedir, çok azı renklidir. Çocukluk, gençlik ve yetişkinliğe geçtiğimiz evrelerde rüyalarımızın genellikle değişiklik gösterdiğini biliyoruz. Yetişkin insanlar, çocuklara oranla hayatı daha çok ciddiye alıp, esnekliğini ve neşesini kaybediyor, korkular geliştiriyor ve eğitim, iş ve özel hayatıyla ilgili kaygıları artıyor ve bu da rüyalarına yansıyor.

   Rüyalarının renginin solmasının pek çok nedeni olabilir. Öncelikle aşırı stres, sosyal medyadan öğrendiğimiz olumsuzluk dolu haberler, istediklerinin gerçekleşmemesi, hayal kırıklığı, umut ve sevgi eksikliği gibi vs bir çok şey etken olabilir.

   Umudun, sevginin, sağlık ve neşenin bol olduğu renkli rüyalarının geri döndüğü günler dilerim.

   Sevgiler….

  • Merhabalar Sevgili Ozz,

   Rüyada saçının çok az bir kısmının beyazladığını görmek, kişisel aydınlanma, vücudundaki eril ve dişil enerjinin dengelenmesi, dikkat çeken bir işe başlamak, saygınlık kazanmak gibi güzel anlamları vardır.

   Rüyanın hayırlara vesile olmasını dilerim.

   Sevgiler….

 • Merhaba öncelikle rüyaları çok kısa sürede yorumladığı iz için teşekkür ederim ben iki gündür bir kadın görüyorum yüzünü secemiyorum bir iş yerinde bu kadın eski çalıştığım yerde en son bulunduğum için orayı hep figür olarak görüyorum biraz sert mizaçlı bir kadın açık tenli hamile bu kadın üstünde pudra pembesi bir hamile kıyafeti giymiş altı yedi aylık hamile gibi karnı kocaman ama daha doğurma aşamasında değil yürüyor işinde calisiyo kolu bacağı çok kalın değil yakışmış hamilelik ama yüzü yok gibi birde hocam bu rüya dışında birinin rüyada size biriyle ilgili onu sen merak etme ben onu egitcem demesi ne anlama gelir birine çok ah etmistim Allah bildiği gibi etsin dedim rüyada biri diyor o çok önemli değil ben onu zamanla egitcem demesi tesekkurler

  • Merhabalar Sevgili Bahar,

   Rüyada eski iş yerinde kendini görüyor olman, orası ile ilgili olumlu veya olumsuz duygular beslediğin için bilinç altın bunu rüyada gündeme getiriyor. Orada gördüğün yüzü belli olmayan hamile bir kadın ve üzerinde pudra pembesi bir elbiseyle görmüş olman, senin hayatında yeni bir gelişme olacağına, kadının yaklaşık hamilelik süresi senin belki de geçirdiğin sıkıntılı zamana delalet ediyor ve rahata kavuşacağın yaklaşık doğumun olacağı tarihi veriyor, güzel günlerin çok yakınında olduğuna işaret ediyor. Yeni bir dönemin başladığını, istediğin şeylerin her an seninle buluşabileceğini öngörüyor.

   Rüyada duyduğun ” o çok önemli değil ben onu zamanla eğiteceğim” bu söz İlahi Adaletin çalıştığını ve gereğini her zamanki gibi yapacağını ifade ediyor.

   Yaşadığın olumlu veya olumsuz her şeyin kendi gelişimin için gerekli olduğunu bilmen de fayda var. Kendin için ve tanıdığın tanımadığın herkes için iyi temenniler de bulunman kalbine ferahlık getirir ve işlerini kolaylaştırır.

   Rüyanın hayırlara vesile olmasını dilerim.

   Sevgiler……

   • Teşekkürler hocam insan haksızlığa uğrayınca farketmeden ah ediyo Allah’a havale etmek en güzeli o kulunu bilir iyi gunler

 • Merhaba ben rüyamda öğretmenimle beraber merdivenleri çıkıyodum sonra öğretmenim birilerinin yanına gitti ve bi çocuk daha sonra yanıma geldi dudağında pembe bi ruj vardı sonra ben güldüm oda gidip sildi sonra tekrar geldi yolda kostum daha sonra yollar bazen virajliydi daha sonra iki erkek şehit varmis onları def etmek istedim elimde sarı renkli bise vardı
  erkek arkadaşlarımla birlikte onları gomduk ve ben beyaz şeye kırmızı renk lerle onların isimlerini yazdim hava çok karanlıktı ve bir köpek vardı bej renginde gömdüğümüz esnada

  • Merhabalar Sevgili Selin,

   Rüyada öğretmenin ile birlikte merdivenleri çıkman hayra yorumlanır ve belirlediğin bir hedefin varlığını ve ilerlediğini, devam edersen seni başarıya ulaştıracağını gösterir.

   Yanına gelen çocuğun dudağında pembe ruj olması, senin aşık olacağına veya birinden böyle bir teklif alacağına işaret eder. Gülmüş olman sevince işaret eder. Çocuğun dudağındaki ruju silip gelmesi, düşüncelerine değer veren birinin varlığına delalet eder.

   Koşmaya başlaman, sakin olup acele etmemen gerektiğini hatırlatıyor.
   Virajlı yollar yapmak istediğin şeylerde ki engellerin varlığını hatırlatıyor.
   Sonrasında iki erkek şehidi, erkek arkadaşın ile birlikte defnetmeniz, rüyada şehit görmek, manevi bir güç tarafından korunduğun anlamına gelir ve iş veya eğitim hayatında yeni başlangıç yapacağına işaret eder.
   Elinde sarı renkli bir şey, öğrenmek ve iletişe geçmek isteğine, belkide yeni bir arkadaşlık kuracağın anlamına gelir.

   Beyaz renkli bir şeye kırmızı renklerle şehitlerin ismini yazmış olman, beyaz renk, harekete geçmek, murada ermek, saflık, masumiyet, kırmızı renk, aşk, evlilik, arzu ve isteklere yorumlanır. Bu renleri şehitler için kullanmış olman özel başka anlamlarada gelir. Kullandığın renklerin bayrağımızın rengi olması ve şehitler için kullanmış olman, hayatında özel şeyler yaşayacağına, hayatın boyunca kurunacağına, hayırlı bir evliliğe, iş hayatında özel bir mertebeye delalet eder.

   Yanınızda bir köpeğin olması da ayrıca sadık bir dostun varlığına delalet eder.

   Rüyanın hayırlara vesile olmasını dilerim.

   Sevgiler……

  • Merhaba ruyamda yavru agizi rengine boyanmis duvar ve yine ayni renkte desenli duvar kagidi gordum yorumlayabilir misiniz?

 • Merhaba rüyamda lacivert sal takmıştım turuncu kırmızı renklerle kâğıtlardaki kareleri boyuyodum sonra bi kapı vardı 39 yaziyo du üstünde bembeyazdı kapı ama sadece baktım sonra biz gelinin yanina inmek için koyu kırmızı halıdan annemle aşağı indik gelinin bembeyaz elbisesi ve upuzun duagi vardı sonra biz ordaki gençlerle kizli erkekli benim telefonumdan fotoğraf çekiyoduk erkek çekiyodu sonra telefonumu karıştırdı ordaki başka fotoğraflara falan bakti

  CEVAP

  • Merhabalar Sevgili Meral,

   Rüyada, lacivert renkli bir şal takıyor olman, görünenin ötesindeki bilgiye ulaşmak istediğine, bilgili bir insan olmaya çalıştığına,turuncu renk, sevinç, neşe ve mutluluğa, kırmızı renk, arzu ve isteklerinin gerçekleşmesine, aşk veya evliliğe ve bu gibi durumla karşılaştığında, seçimine dikkat etmen gerektiğine delalet eder.

   Bembeyaz bir kapı, güzel bir fırsat, aydınlık ve güzel günlere, saf ve masum olmaya veya böyle biriyle karşılaşmaya, kendine ait bir iş veya evliliğe, çalışıyor isen daha iyi bir mevkiye sahip olmak anlamına gelir.

   Kapının üstünde yazan sayı 39, geleceğe dair bir konuda seçim yapman gerektiğine, kendini doğru ifade edeceğine, bir konuda sonuca ulaşmak için maksimum bir süre kaldığına yorumlanır. ( Evli isen bebek haberi de olabilir.)

   Gelinin yanına giderken koyu kırmızı halıdan geçerek gelinin yanına inmeniz, gelinin bembeyaz olan elbisesi ve upuzun bir duvağının olması, bunların hepsi senin yeni bir yola girdiğine ve bu durumun evlilik ile ilgili bir şeçeneğe dönüşeceğine, gittiğin bir kalabalık ortamda belki de özel biri ile tanışabileceğine, hayatında biri var ise ilişkinizin bir sonraki evreye taşınıp, geleceği planlamaya, evli isen bebek haberine yorumlanır.

   Rüyanın hayırlara vesile olmasını dilerim.

   Sevgiler…..

 • Rüyamda kırmızı ve yeşil renkli mühür görüyordum o mühürler evin içinde dolaşıyorlardi rica etsem yorumlar misiniz

 • Merhabalar rüyamda nehir gibi fazla derin olmayan bir su vardı üzerinde çeşitli düz ve uzun basit araçlarla insanlar topluca geziyorlardı.bu insanlar tanıdık ve beni çağırmamışlar diye üzüldüm. Herkes var bir ben yokum. Hemen gittim yanlarına ben de o araçlarına bindim biraz gezdikten sonra kırıldığımı söyleyip indim. Tam o esnada ben eve dönerken art arda yunuslar geçti sadece üst sırtları görünüyordu. Rüyamı yorumlarsanız çok sevinirim. Dün rüyamda kayalıklar arasında saklanan bir kaplumbağa görmüştüm bugün de 2tane caretta caretta gördüm yanlarında bir de küçük bir kaplumbağa vardı sanırım emin değilim bunun anlamını çok merak ediyorum? Şimdiden teşekkürler hoşçakalın

 • Ruyamda ölmüş annemin olmayan renkte açık sarı renkli bi yorganı çıkıyor ve çok guzel bir yorgan bu .Bende annemin ne guzel yorganı varmış diyorum kendi kendime .Sonra uyandım.

  • Merhabalar Sevgili Ozz,

   Rüyada ölmüş olan annene ait sarı renkli güzel bir yorgan görmüş olman, gerçek yaşamında sevinç ve mutluluğa delalet eder. Yorgan sıcaklık, zenginlik demektir. Annenden kalan bir mirastan pay alabilir, getirisi iyi olan bir işe girebilir veya yaptığın bir yatırımın para kazanmaya başlaması gibi durumlara delalet eder. Bu günlerde yeni bir gelişme ve haberle kaşılaşabilirsin.

   Rüyanın hayırlara vesile olmasını dilerim.

   Sevgiler…

   • Merhaba lar rüyamda mor renkte bozuk ve kağıt paraların bana verildiğini gördüm , şaşırıyordum mor rengi gece vakti olmasına rağmen göze çarpıyor ve ayırt ediliyordu…manası nedir acaba ?

 • Rüyamda bir kedi sağ elimin üstünü tırnaklarıyla derisini baya bi yüzdü ve bi türlü bırakmadı elimde kıpkırmızı kanlar vardi

 • Merhaba ben rüyamda bizim evde antredeydim ve içeriye baktığımda camda bi yansıma vardı perdenin arkasında perde beyazdı ve arkasında melek kanatlı bi erkek vardı ben korkuyorum annem bana korkma cin değil melek diyordu

 • Ruyamda iki asker vardi uzun boylu iri ozel kuvvet askerleri gibi baslarinin uzerinde ondekinin mavi pervane arkadakinim de bordo renkte bir pervane donuyordu ve goateri yapmak icin basladilar ondeki basinin uzerinde mavi olan havadan ayagini yere basmadan karsiya gecti digeri de akrobasi hareketi yaparak ondan sonra bende askeri petatlon engelinden gecmeye calistim

  • Ruyamda iki asker vardi uzun boylu iri ozel kuvvet askerleri gibi baslarinin uzerinde ondekinin mavi pervane arkadakinin de bordo renkte bir pervane donuyordu ve gosteri yapmak icin basladilar ondeki basinin uzerinde mavi olan havadan ayagini yere basmadan karsiya gecti digeri de akrobasi hareketi yaparak ondan sonra bende askeri petatlon engelinden gecmeye calistim ve tamamladim

 • Merhaba ben rüyamda merdivenlerden çıkıyodum ama karanlıktı ilk merdivenler ve 2 numaralı bi kapı vardı kapinin ustunde bordo termos vardi ve kapi kahverenkli ilk çıktığımda birşey yoktu daha sonra annemler orda diye O eve gidecekmişim ama kapının önünde kocaman iri iri solucanlar kahverengi renkleri ben baya tiksiniyorum çığlık falan atıyorum meğer ev sahibide solucanmis daha sonra ananemlere gidiyoruz masanın üstüne marul büyüklüğünde içi kıpkırmızı nar sonrada kendimi hamile olarak görüyodum üstümde beyaz atlet vardı hemen üstüme siyah uzun montumu giydim kimse farketmesin hamile olduğumu diye bi çocuk vardı onu görüp çığlıklar atıp çok mutlu oluyodum hatta ayaklarım havada yere basmadan yürüyodum rüyamda ama çok sevincliydim

 • Merhaba ben dün rüyamda sevdiğim evlenmek istediğim kişiyi kendimle birlikte kocaman yeşilikli bir yerde el ele dolaşırken mutlu huzurlu gördüm üzerimde beyaz uçuş uçuş bşy vardı tam hatırlyamaıyorum sonra bizim o gün bnm arkadışımın düğünü varmış gibi arkadaşlar gelip hadi diye beni çağırdılar arkadaşımın tekini hatırlamıyorum ama o birinin başörtüsü pembe idi bir rüyam böyle bir diger rüyam ise şimdi uyandım ondada üzerimize giydiğimiz lacivert kahverengi beyaz badi gördüm bu badilerden laciverti hiç giymedim kahverngiyide üzerimden çıkartıp beyaz olanı giydim ve çok sinirliydim ama badi giyince mutlu oldum ..renkten renge koştum anlıycagınız yorumlarsanız sevinirim tşk ederim şimdiden

 • Merhaba rüyamda önce kiz arkadaşımın en yakın arkadasini gördüm gülerek içerde diyordu ardından içeri girdiğimde kiz arkadaşımın üzerinde krem rengi t-shirt ve ne canlı ne cansız diyebileceğimiz tonda sari renk etek vardı suratına bakım yapıyordu yüz temizleyici ile işine odaklanmış ama donuk bakislarla yanına yaklastiktigimda suratinda makyaj var ama belli bolgelerde belrgin bir sekilde kil vardi icimden ne kadar killiymis bu dedikten sonra fark etti beni ve uyandım yorumlar misiniz. Şimdiden teşekkürler

 • Bugün rüyamda kırmızı ayakkabim vardı sportibi kızın biri ayakkabim güzel diyordu ve cidden rüyada olsa ona aşıkvoluyidum sırf sevgili olalil diye her şeyi yapıyordum

 • Rüyada evimin karşısında yarısı kırmızı yarısı altın renkli buğday zemisi gördüm.Bu buğday zemisini büyük kaba doldurup evime taşıyorduk annemle.

 • Merhabalar ben uyumadan önce ya habir duasını okuyup dilek diledim ayna gördüm aynadan birisi beyaz çiçek salladı bana sonra pembe bişey gördüm gibi sonundada adamın biri palyaço gibi kırmızı bişeyler giymiş o şekil görüp bi sıcramayla uyandım yorumlarınız sevinirim şimdiden teşekkürler

 • Merhaba ben Buse.
  Rüyamda kollarımda yeşil lekeler vardı. Bu lekeler bazen su toplaması gibi ama ceviz büyüklüğünde bazen de sadece büyük yeşil renkli idi. Doktora gitmeyi düşünüyordum. Su toplamış gibi olan kabarık yeşil lekeye parmağımla bastırdığımda sanki içine çöküyor ve kayboluyordu. Sonra başka bir yerimde başka bir yeşil leke görüyordum. Yorumlayabilirseniz sevinirim.
  İyi günler

 • Rüyamda bir arkadaşımla büyük bir gemideydik. Gemi de yük vs falan yoktu. Hava, geminin rengi, geminin iç dizaynı komple gri renkti. Denize bakınca içimde hafif bir ürperti oldu. Sonrasında arkadaşımla geminin iç kısımlarına indik. Girdiğimiz yer yatakhane gibiydi. Yatakların üstündeki nevresimler vs derli toplu temizdi. Arkadaşımla bir yatağa oturduk ve arkadaşım bana sırasıyla şunları söyledi. Unutma; 30, akrep, astsubay.
  Rüyamın ne anlama geldiğini merak ediyorum yardımcı olursanız sevinirim. Bu arada burcumda akrep.

 • merhaba ben rüyamda aynanın karşısında oturmuştum üzerime yeşil bir mont vardı aynaya baktığımda pembe görüyordum monta baktığımda yeşil görüyordum yorumlar mısınız ?

 • Merhabalar ben rüyamda büyük bir züccaciyeci mağazasındaydım içindeki bir kaç peluş oyuncak dışında hepsi çok güzel porselen eşyalardı bende 6 mor kase aldım üstünde beyaz çiçak desenleri olan. Birde su yeşili ve beyaz karışımı bir tabak aldım inanılmaz canlı renkte ışıltılı ve çok güzeldi. Sonra başka bir yerden de kahve iki tane dolap süsü aldım ama çok yukardalardı nsl elim yetişti bilmiyorum ama onların rengini beğenmediğim için almadım siyahına uzandım ama yetişemedim. Rica etsem bana rüyamı yorumlayabilir misiniz

 • Eski sevgilim evlendi.. Ruyamda su anda evli oldugu kadinin onu optugunu dudaginin turuncu renkte oldugunu.. Karisininda uzerinde sari renk pantalon gördüm..nasil yorumlarsiniz bu ruyayi

 • Merhabalar.. Rüyamda eski zamandayım gemiyle yolculuk yapıyorum üzerimde bordo bir tulum kaşe bir kaban siyah topuklu süet bir bot var denizin ortasındayız gemi su almaya başlıyor durduk yere çantamda da biriktiğim para var gemi batıyor yardıma başka gemiler geliyor üzerimi değiştirmek için yolculuğumu yaptığım üst kata çıkıyorum üzerimdeki tulum daha kalitelidir ıslanmasın diyerek gemideki herkese dağıtılan kıyafeti giyiyorum ben de ki de hafif yeşile çalan bir turkuaz renginde yine şık bir tulum, bordoyu çıkarıp onu giyiyorum. Henüz tamamen giydiğimi göremeden uyandım. Parayı da çantamın içine tekrardan sıkıca sakladığımı hatırlıyorum.

 • Meraba rüyamda altın sarısı ve turkuaz fayanslı bir eski köy ocağı gördüm bi ses bana bu ocağının içinde define var çıkar onu ordan al o senin dedi cinler tarafından sahiplenilmedi dedi nedir yorumu hocam