Ana sayfa » RÜYADA GELİNLİK GÖRMEK
Rüya Tabirleri

RÜYADA GELİNLİK GÖRMEK

Rüyada gelinlik görmek sıkıntılı günlerin geride kaldığını, huzurlu ve güzel günlerin geldiğini, yeni başlangıçları ifade etmekle beraber, evlilik, iş hayatı ve eğitim hayatına dair bilgiler içerir.

Rüyada görülen gelinlik hayırlı bir rüya olarak kabul edilir ve iyiye yorumlanır. Sağlıklı, mutlu ve huzurlu günlerin habercisidir.

Rüyada Gelinlik Görmek Nasıl Yorumlanır

Kişinin rüyada gelinlik görmesi; saflık, temizlik, masumiyet, saygınlık, zafer, barış, ölüm, ruhsal olanla bağlantı kurmayı, arzu ve isteklere kavuşmayı, iş hayatındaki başarıları temsil eder ve yeni başlangıçlara dikkat çeker.

Rüya sahibinin gündeminde olan herhangi bir durumda muradına ereceğine ve harekete geçme zamanın geldiğine delalet eder.

Rüyada Gelinlik Giymek

Gelinlik giymek; bekar bir kadın için evliliğin habercisi olmakla beraber pek çok anlam içerir. Beklenen güzel bir haber gelmesine, iş hayatındaki başarılara, eğitim hayatı ile ilgili gelişmelere, statü değişikliğine, ruhsal aydınlanmaya, maddi konulardaki bolluğa delalet eder.

Rüyada gelinlik ; huzurlu ve uyumlu bir evliliğe, sıkıntılardan kurtulup ferahlamaya, mesleki başarılara, sevinçli haberlere, hastalıklardan kurtulmak gibi anlamlar içermekle beraber, hamile bir bayan için; erkek çocuğunun olacağına yorumlanır.

Rüyada Beyaz Gelinlik Görmek

Yepyeni bir dönemin başlangıcını ifade eder. Beyaz gelinlik bütün saflığıyla hem bitişi hem de başlangıcı sembolize eder.

Rüyada gelinlik görmek rüya sahibinin gerçek yaşamında, evliliğinde, iş hayatında veya sosyal hayatında kendini nasıl hissettiğini de yansıtır, onun için gelinliğin görülme hali, yorum için önemlidir.

Gelinlik görmek rüyanın tamamında ki semboller ve rüyada yaşanan durumlar ile birlikte analiz edilmelidir.

Kişinin gelinlik ile ilgili gördüğü bütün rüyalar güzel günlerin habercisi olmakla birlikte, gelinliği kirli veya yırtık görmek geçici olumsuz durumların yaşanacağını anlatır.

Rüyada Kirli Gelinlik Görmek

Rüyada kirli gelinlik; evlilikte veya iş hayatındaki sorunlu günlere delelet etmekle birlikte bu durumun geçici olduğunun da hebercisidir.

Kişinin son zamanlarda gündeminde hangi durum var ise onunla ilgili yaşanacak sorunlara yorumlanır ama sonuç olarak bu durumun geçici olduğunu iletir.

Rüyada Gelin & Damat Görmek

Gelin ve damat görmek; kişi için yakın zamanda bekarlar için evliliğe, evli olan kişi içinse; yeni bir iş ortaklığına, hamile biri için ikiz çocuk sahibi olmaya işaret eder.

Gelin ve damadı mutlu görmek; uyumlu ve güzel bir evliliğe, iş hayatındaki başarılara, mutluluk ve iç huzura yorumlanır.

Rüyada Dantelli Gelinlik Görmek

Rüyada dantelli gelinlik giydiğini gören rüya sahibinin eline bol miktarda para geçeceğine, uzun bir ömre, zengin ve saygın bir kişiden gelecek olan yardıma veya böyle bir kişi ile evlenmeye, mirasa ve yaşamdan keyif almaya, güzellikleri fark etmeye, sanatçı bir kişiliğe delalet eder. Dantelli gelinlik görmek; hayatın içindeki ince detaylara dikkat çeker ve rüya içindeki diğer semboller ile birlikte yorumlanır. Dantelli gelinliği giymek, arzu ve isteklere kavuşmaya, görmek ise gerçekleşmesini çok istediğiniz şeyler için harekete geçmek gerektiğine yorumlanır.

Rüyada Gelin Görmek

Rüyada mutlu ve güzel gelin görmek; sevinçli güzel haberler almaya, mutsuz gelin görmek, etkisi kısa sürecek sevimsiz bir habere yorumlanır. Rüyada gelin görmek, bekar kişi için evlilik vaktinin geldiğine, yeni bir işe başlamaya, evli kişi için, bebek haberine veya arzu ettiği şeylere sahip olacağına, aile içindeki huzur ve mutluluğa delalet eder ve hayırlı güzel haberler veren bir rüyadır.

Rüyada Düğün Görmek

Evli bir kişinin insanların eğlendiği kalabalık bir düğün görmesi; yakın zamanda geniş bir çevre tarafından duyulacak bir başarıya imza atacağına, sevinçli haberler almaya delalet eder. Bekar birinin düğün görmesi; beklenmedik bir anda sevdiği insan ile evlilik kararı alacağına veya çok eyleneceği bir tatile çıkmasına yorumlanır. Kavgalı gürültülü, insanların üzgün olduğu bir düğün görmek geçici küçük tatsız olaylara veya yakın çevreden birinin vefaat edeceğine delalet eder.

Rüyada Duvak Görmek

Rüyada görülen duvak genellikle güzel müjdeli haberlere, mutluluğa, sevince yorumlanır. Uzun duvak gerçekleşmesi biraz zaman isteyen istek ve arzuya, kısa duvak tez zamanda gelecek güzel haber ve gelişmelere, geniş, parlak ve dantelli duvak duvak; geniş aileye sahip olmaya, mutlu bir ömre, iyi şansa ve kişinin hayatını değiştirecek güzel gelişmelere delalet eder. Kirli ve yırtık duvak, kişinin hayatındaki olumsuzluklara dikkat çeker ve bu durumdan nasıl çıkacağı noktalara dikkat çeker.

Rüyada Erkeğin Gelinlik Giymesi

Rüyada bir erkeğin gelinlik giymesi; kişinin kendi kişiliğine uygun olmayan davranışlar içinde olduğuna ve bundan dolayı, aile içerisinde veya iş ortamında yaşanacak tatsız olayların habercisidir. Bazen de bir erkeğin gelinlik giymesi; kadınlara olan hayranlığına bastırılmış duygularına veya onlar gibi davranmaya duyduğu özleme işaret eder. Bir başka yoruma göre de kişinin hayatında ilginç olayların yaşanacağına ve bundan dolayı yaşanacak şaşkınlığa yorumlanır.

Not: Görmüş olduğunuz rüyayı aşağıda yorum olarak paylaşmayı unutmayın.

Önemli: Rüyalar hakkında ki diğer yazılarımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

33 Yorumlar

Yorum yazmak için tıklayın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 • Ben rüyamda zengin ve yakışıklı ve efendi iyi bi adam gördüm bize misafirliğe geliyordu salep ikram ediyordum. o da cok seviyodu salep yapan kiz kimse onla evlenecegim diyodu. ve en yakin arkadasimla nikah masasina oturuyordu ama son dk onun o olmadogini ogrenip arkadasimi masada terk ediyordu. arkadasim gelinligini giyerken ondan habersiz ayni adam icin bende gelinlik bakiyordum pasparlak ve cok guzel bi gelinlik vardi elimde. denedim de. o sıralarda nikah masasinda birakilan arkadasim ((çoookkk guzel ve normalde gercek hayatta tanimadigim bi insandi) bilegini kesiyordu tek bileginde 2 3 cizik vardi gelinlikli idi bileginden kan akiyordu hastaneye kaldirildi kurtarildi ama adamdan umidi kesmedi onu seviyodu ve saplanti haline getirmisti. cocuk onla konustu ben seni salep yapan kiz sandim ondan senle evlenecektim dedi ama sen degilmissin ondan vazgectim dedi. kiz da evet ben hic yapmam da sevmem de dedi bana bakti ama o yapar dedi. cocuk da bana bakti. ben yok ben degildim ben yapmadim dedim.arkadasimda rahatlar gibi oldu. ama cocuk anladi. bizim patrondu bazen is yerinde bazen disarda g9rüşürdük herkes fark etmisti. uzun uzun sohbet ediyoduk. herkes bana dusman olmustu kimse istemiyodu. gözün kör olmuş senin göremiyorsun. sen kim o kim diyorlarlardi bi baskasi siz konusma evresini gecmis ceyrek altin donemine gelmişsiniz beni kandirma aranizda birsey var bu belli ama yapma uzak dur ondan en yakin arkadasini nikah masasinda birakti o diyordu ve is yerindeki herkwsi bana karsi dolduruyordu. o cocugun zengin eski bi sevgilisi vardi o da benle ugrasip duruyordu surekli kucumsuyordu. ama çocuk tatliydi herseye ragmen görüşüyor ve nedensiz birsekilde guveniyordum yaninda huzurluydum. ona is yerinde bana soylenenleri anlatacakken uyandim.

  R7yami yorumlar misiniz?

  • Hayırlı geceler ben rüyamda önce dışardan bi davul veya teneke sesi duydum ilk once umursamadım daha sonra tekrar duydum sonra kapıya doğru yönelecekken içeri gelinlikli bi kadın girdi bana annemin yanından geldiğini söylüyordu sanırım (annem hakkin rahmetine kavusmustur) daha sonra itmek istedim itemedim.

   • Merhabalar Sevgili Savaş,

    Görmüş olduğun rüyada davul sesi veya teneke sesi, herhes tarafından duyulacak bir başarıya veya kutlamaya delalet eder. İçeri giren gelinlikli kadın, bir konuda yeni bir başlangıç yapmaya delalet eder. Rahmetli olan annezin yanında geldiğini söylemesi ise yapacağınız şeye annen yaşıyor olsa idi onay verirdi gibi bir anlama gelir. Rüya anında hissettiğiniz belkide korkudan dolayı, kadını itmek istemiş itememişsiniz.

    Rüyanın hayırlara vesile olmasını dilerim.

    Sevgiler…..

   • Rüyamda ilk olarak bi tahtadan ev odaları var gelinlikçiymiş orası ilkden ailemden bireyler var odada biri bana siyah gelinlik giydiriyo ama ben hiç beğenmiyom ailem beğeniyo ama ben inatla beyaz istiyom kabarık istiyom diyom ve giyiyom ailem onu daha çok beğeniyo bide kınalık bakıyorum sonra buz mavisi bi elbise onuda çok beğeniyorum ve alicam bunuda diyorum ama birden diş doktoru gibi bi yerde oluyo orası

  • Merhaba ben zeynep,
   10 yillik evliyim
   Ruyamda esimin benim icin begendigi gelinlige 600 tl kapora verdigini gordum
   Sonra gelinligi bende cok begendim ama dar geldi
   Dantelli krem zarif bi gelinlikti.
   Gelinlikci genisletmeyide kabul etmedi parayi geride vermedi
   Bu ne anlama geliyor acaba

 • Rüyamda evleniyordum ama düğün yoktu galiba nikah kiyildi etraf süslenmişti o kadar sevmedigim kuzenim niye düğün yok falan diyordu damadin ailesi cifkeflik yapıyordu damadin ailesi istemiyordu beni damatla tartismislardi dugunun ortasında un un kızı deyip duruyormus benim icin. Ben duymuyordum kardeşim anlatti. Nikahtan sonra kardesimle cantami aldim yurumeye basladik eve geldik yolda damadin dedikodusunu yapiyoruz ben damadi başkası zannediyorum meger eski sevgilimmis kardeşime diyorum ki ne yani ben h ile evlenmedim mi diyor yok sen g ile evlendin. Haaa neyse o da iyi diyorum uolda yururken g ile yani esimle karsilasiyorum morali bozuk bankadan para cekiyor. Sohbet ediyorux ayak ustu eve gidiyorum aksam babamin evine gelecek o da. Onun ailesi onu evden kovmus falan. Ruya saçma ama bi uyandim bi daha uyuyamadim korkmustum. Yorumlr misiniz?

  • Merhabalar Sevgili Selen,

   Rüyada görmüş olduğun şeyler, bilinç altında yerleşen gizli düşünceler. Bekar isen evlenmek istediğin kişinin ailesi tarafından istenmemek gibi endişelerin var. Evli isen böyle bir durumla karşılaşmış olabilir veya öyle bir düşünceye girmiş olabilirsin. Nikahın kıyılıp, düğünün olmaması ise hayatında henüz tamamlanmayan şeylerin varlığını gösteriyor. Damat ile iligili de bir netlik yok, bu da kafanın karışık olduğu anlamına geliyor. Bu günlerde her hangi bir konuda karar vermen gerekiyor gibi ve alacağın kararın yanlış olmasından korkuyor gibisin, acele karar vermemeni tavsiye ederim ve başkalarının fikrinden çok kendi ön sezgilerine güven.

   Rüyanın hayırlara vesile olmasını dilerim.

   Sevgiler…..

 • Merhaba…
  Rüyada arkadaşımın düğününde idim annem ile takı takmaya gittik gelinliğin üstü dikenlerle dolu idi annem takı takma anında gelin ve damada dua etti bizde adettendir damadın gözleri kıpkırmızı oldu annem dua ettikçe o an bende arkadaşımın annesi babası ve kardeşi de orda idi dua bittiği esnada damat yanarak küle dönüştü ve gelinliğin üzerindeki dikenler döküldü enteresan olanda dikenleri çıkarmaya çalışanların elleri kolları çizilip kesilsede hiç kanamıyordu nedir bu rüyanın anlamı…

  • Merhabalar Sevgili Mehmet,

   Rüyada arkadaşının düğününde görmüş olduğun şeyler, gerçek yaşamında yaşamak istediğin yeni bir sürece dair endişe ve korkularından dolayı kendini engellediğine ve başlayamadığına yorumlanır. Evlenen çifte iyi niyetle edilen dua karşısında damadın yanarak yok olması, annenin hayır dualı biri olduğuna ve bir işe başlarken fikrini önemsemen gerektiğine de yorumlanır. Gelinliğin üstündeki dikenlerin dökülmesi, istediğin bir konuda mevcut engellerin ortadan kalkacağına ve dikenleri çıkarmaya çalışan insanların kesilen yerlerine rağmen hiç kanamıyor olması, korkularının yersiz olduğuna ve kolaylıklarla karşılaşacağına delalet eder.

   Rüyanın hayırlara vesile olmasını dilerim.

   Sevgiler……

 • Ben rüyamda çok güzel taşlarla ince ince gelinlik dikimine yardım ettiğimi gördüm rüyamda. Arkadaşım evleniyor sanıyordum. Ancak ben evleniyormuşum. Düğün alanında gelinliği giyiyorum ve çok mutluyum. İnsanlar ben gelinliği giyerken alkışlıyorlar. Halbuki çok sessiz bir yerdeyim. Gelinlik dar ve çok az kısaydı. Gelinliğim çok güzeldi. Kaynanam bana gelinliğin tam bitmediğini uzatacağını söylüyordu. Orada uyandım. (Bu arada 24 yaşındayım. Yüksek lisans için Almanya’ya gidiyorum.)

  • Merhabalar Sevgili Selin,

   Rüyada güzel taşlarla süslenen bir gelinliğin dikilmesine yardım ediyor olman ve diğer gördüğün detaylar, hayatında yeni bir başlangıç yapacağın anlamına geliyor. Beyaz gelinlik saadet, mutluluk, bol şans, eğitim hayatında başarı, istek ve arzulara kavuşmak, üzerine işlenen taşlar ise zenginliğe delalet ediyor. Sessiz bir ortamda alkışlayan insanların varlığı, ses getirecek bir başarıya imza atacağın anlamına geliyor. Güzel olan gelinliğin, biraz dar ve kısa olması, gitmek üzere hazırlandığın uzun yolculukta belki de biraz sıkılacağın anlamına geliyor ama hedefine ulaşmış olmak, mutluluğunu engelleyemiycek. Damadın ortada olmaması ve kayınvaldenin gelinliğin tam bitmediğini biraz uzatacağını söylüyor olması, evlilik ile ilgili bir durum var ise bunun yakın bir zamanda olmayacağı anlamına gelir.

   Rüyanın hayırlara vesile olmasını dilerim.

   Sevgiler….

 • mrb. rüyamda gelinlik giymistimm kapalı gelindim guzeldim. bir odadayiz az insan var. gelin arabası geliyor oda kapisinin önüne kirmizi bir arabaydı bnm adim yaziliydi bir de filiz Ve A harfi vardı. yani damatin ismi A harfiyle başlıyor. kadinlara sariliyordum vedalasmak için bir yandan ağlıyordum anneme sarildım yine ağliyordum annem de sırf ben ağlamayayim diye baska konulara giriyordu. sonra annem yüzün bembeyaz olmuş dedi. gelin arabasinin rengi çok güzeldi.

  • Merhabalar Sevgili Filiz,

   Rüyada gelinlik giymiş olman hayra yorumlanır. Bekar isen evlilik haberi, eğitim veya iş hayatınla ilgili yeni gelişmeler anlamına gelir. Kırmızı araba hayatında yeni bir sürecin başladığına, istek ve arzularına kavuşmaya, sevinç ve mutluluğa delalet eder. Arabanın renginin sevdiğin bir renk olması, senin çok güzel bir gelin olman, her şeyin yolunda gideceğini haber veriyor. İsminle birlikte damadın isminin yazıldığını görüyor olman da sana yaşanacaklar konusunda ip ucu veriyor. Damadın adını görüp kendini yanında görmemiş olman, bir konuda biraz beklemen gerektiğini hatırlatıyor. Ağlıyor olman sevinç ve mutluluğa delalet eder. (İstihare rüyası görmüş olabilirsin.)

   Rüyanın hayırlara vesile olmasını dilerim.

   Sevgiler……

 • Ben rüyamda kendimi damatlık içinde gördüm sonra evimin önündeki sokaktan tanımadığım güler yüzlü insan grubu ve önlerinde dantelli bir gelinlikle bana gülümseyerek yaklaşan bir kişiyi gördüm sonra elini tuttum ve o sokaktan yürümeye devam ettik ve rüyam orda kesildi.

  • Merhabalar Sevgili Serkan,

   Rüyada kendini damatlık içinde görmen, evinin önündeki sokakta güler yüzlü insanların önünde dantelli bir gelinlikle yaklaşan kişinin elini tutup, sokakta yürümen bunların hepsi senin yeni bir başlangıç yapacağına ve yeni bir yola girmene yorumlanır. Bekar isen evliliğe veya eğitim hayatına, evli isen, iş hayatında hayırlı bir ortaklığa veya evlat sahibi olmaya delalet eder.

   Rüyanın hayırlara vesile olmasını dilerim.

   Sevgiler….

 • Ben 25 yaşındayım ve nişanlıyım bu yaz düğünüm olacak. Rüyamda gelinlik giyiyorum gelinlik beyaz ama duvak kırmızı ve kısa bir ara çeyiz görüyorum yüklenmiş araca sonra kalabalık pek olmuyo evden başka yere gidiyorum ama kimse yanımda olmuyo ordan geri çevriliyorum sonra gelin arabası görür gibi oluyorum o gelinlk üstümde yolda yürüyorum yanımdan traktör geçiyo akrabam oluyo durduruyo birlikte konuşurken ileri doğru bakıyoruz bi arazide saman var insanlar var falan o insanlar içinde amcam falan oluyo sonra başka brileri oluuo değişik bi rüyaydı

 • Rüyada beyaz gelinlik giyiyordum yolun kenarında bir sepet vardı onu alıyorum içinde elmalı şekerler çiçekler ve balonlar vardı sepetten bir tane eali şeker istiriyordum daha sonra sepeti alıp yürüyordum

  • Merhabalar Sevgili Merve,

   Rüyada beyaz gelinlik giymiş olman, bir hayalinin gerçekleşmesine yorumlanır. Hayatında hangi konuda bir beklentin varsa onun ile ilgili güzel gelişmelere veya girişimde bulunmak istediğin herhangi bir şeyde harekete geçmen gerektiğine yorumlanır. Yol kenarında bulunan bir sepette elmalı şeker, çiçek ve balonlar olması ve senin bir elma şekeri isteyip alman, bir çok güzel şeye delalet ediyor. Mutluluk, sevinç, aşk, evlilik teklifi, evli isen bebek haberi olabilir. Şansının yüksek olduğu bir dönemde olduğun için başlamak istediğin herhangi bir konuda eyleme geçebilirsin.

   Rüyanın hayırlara vesile olmasını dilerim.

   Sevgiler….

 • Merhabalar rüyamda denizden onlarca yunus balığı çıktı insanlarla okadar güzel oynadilarki ben köşede duruyorum yanıma geldi bitanesi karnima dokundu gitti benimle neden oynamiyolar dedim hamilelere dokunmuyoruz dedi anlamı nedir

 • Ruyamda tanimadigim kisilerin dugunundeyim. Ruyama gore sanki tanidigimin tanidiklari ve ben de herhangi bir konuda yardima ihtiyaclari olursa el atarim diye ordayim. Gelin beyaz guzel zarif bir gelinlik giymis. Damat ise siyah bir takim, beyaz gomlek ve siyah papyon takmis. Salondan iceri birlikte ve uyumlu bir sekilde girdiler. Onlar ilerledikce gelinin damattan daha hizli ve ileride sinirli bir sekilde yurudugunu farkettim. Gelin odasina girdiklerinde ise gelin bagirip cagirmaya basladi. Damat ise sessiz ve sakindi. Ruyanin daha ileriki bir yerinde ise gelinin baba evindeyiz. Kiz heyacanli bir sekilde bana bir erkek cocuguna hamile oldugunu soyluyor. Bende kendisi icin icimden uzuluyorum evlenmeden hamile kaldigi icin, kendini zor bir duruma soktugu icin. Kimlerin bu durumdan haberi oldugunu soruyorum kendisine. Annesinin ve babaannesinin bildigini babasina da en kisa zamanda soyleyeceklerini soyluyordu. O benim gibi endiseli gorunmuyordu. Ben de icimden dugunde herhalde o nedenle oyle sinirliydi diye dusunuyorum. Ruyami yorumlayabilir misiniz?

 • Merhaba rüyamda kız kardeşimle bir yere gidiyoruz ordaki görevliden beyaz gelinlik ve yeşil renkte öğretmen gömleği almak istiyordu kardeşime sordum ne yapacaksın neden istiyorsun diye orda uyandım . Sadece bu şekilde görüm devamı yok yorumlarsanız sevinirim

 • Mrb rüyamda gelinlik giydigimi goruyordum. Bayram gunuydu ve arkadaslarimla beraber dolasiyorduk uzerimde gelinlikle. Dugunmu var diye soranlara da arkadaslarim hayir fotograf cekcez diyordu. Cok tuhafti yorumlar misiniz

 • Rüyamda aynı okulda okuduğum arkadaşımla birlikte o gelinlikle bende damatlıkla arabanın arka koltuğunda oturuyorduk arabayıda benim en yakın arkadaşım ve onun yanında. Bir tane bayan vardı uzun bi yola gidiyorduk yolda tek biz gidiyorduk başka bi araç yoktu bu ne demek oluyor…

 • Ruyada gelinlik magazasının ordaydım annemle ole bır gelınlıktıkı anlatamam ustunde kelebekler falan vardı bembeyaz kabarık bı gelınlıktı annem deneme ne gerek bar dıyordu bende dıyordumkı denıyım ılerıde lazım olur ve kesınlıkle bu benım olmalı dıyordum

 • Rüyamda beyaz bir gelinlik giymiştim duvağım bordo ve küçücük idi aslında ben evli ve orta yaşta değil baştadır bir bayanım

 • Merhabalar rüyamda anneannemi gördüm.( vefat etti Allah rahmet eylesin.) Öldüğünü biliyorum fakat ölmemiş olduğunu görüyorum çok hasta ve ölümü çok yakın. Ben de bir yerdeyim anneannemin yanına gitmek istiyorum ama çok yokuş var ve nerden gideceğim bilmiyorum birinden yardım alıyorum( erkek sanırım evlenecek olduğum kişi tam hatırlamıyorum ) ama tanıdığım biri o beni anneannemin yanına götürüyor sonra yanına iki kız daha geliyor bunlar benim arkadaşlarımmış ama bir tanesi ile normal arkadaşlığımız varmış diğeri biraz daha yakınmış ikisi de gelinlik giymiş benim de gelinliğim elimde ben giymemişim. Yakın arkadaşımın gelinliği kısa diğer arkadaşın gelini ise uzun ve gösterişli çok güzel arkadaşım onu bu kadar gösterişli giyeceğini tahmin edemediğini ve açıkçası kıskandığını çekemediğini söylüyor. ArKadaşlarımın gelinlik giymesinin ve benim gelinliğimi elimde tutup göstermemin sebebi anneannemin Öleceğini bildiğimizden dolayı mürvetimizi görmeyi istiyor ve bunu göstermeye çalışıyoruz hayatımızda birilerinin olduğunu ve evleneceğimizi Göstermeye çalışıyoruz fakat ben gelinliğimi elimde tutuyorum giymiyorum onu gösteriyorum sadece. benimde hayatımda biri var ben de evleneceğim diyorum bir süre sonra anneannem yukarıya doğru bakıyor biz görmüyoruz ama Azrailin geldiğini görüyor ve diyor ki hayır şimdi olmaz şimdi olmaz diyor biz korkuyoruz biraz uzaklaşıyoruz sonra Azrail geri gidiyor sonrasında uyanıyorum. yorumlar mısınız teşekkürler

 • Merhaba rüyamda mağaza mağaza dolaşıp gelinlik bakıyordum bi mağazaya girdim tam tarif ettiğim gelinliği buldum ve giydim karşımda üç dört tane daha gelinlik giymiş kızlar vardı birinin tam düğmesi kapanmamisti karşılarında da ben vardım gelinligimi giymiştim onlara bakıyodum mutluydum çok güzel olmuştum hersey istediğim gibiydi

 • Merhaba rüyada erkeğin kendini temiz güzel bir gelinlikle görmesi ne anlam taşır acaba. Eşim kendini bir gemide süslü dantelli çok güzel bir gelinlikle görmüş.ama deniz görmemiş. Sağ kolunun altına da Kur’an-ı Kerim almış.

 • merhaba
  ben rüyamda eskiden görüstügüm bir arkadasim icin gelinlik seciyordum. Gelinlik bir türlü istedigi gibi olmuyor gelinligin tekini hatta kesiyorduk. Gördügüm gelinlikler hep beyazdi, kendi dügünümde giydigim gelinligin markasindan diye arkadasima gelinlik gosterdim. En son bir tanesine giriyor kuyrugu uzun zar zor giriyor arkadasim en son bu kaldi neyse bunu alalim gibisinden birseyler diyor ve ben uyaniyorum. Bosanma asamasindayim..

 • Meraba yigenim ruyasinda beni gormus teyzesiyim cok uzgun oldugumu ama herkesten sakladigimi guldugumu sonrasinda soruyomus neden uzgun oldugumu tam anlatacakken arkadan biri nin surekli mudahale ederek gelmicek gelmiceksin diyerek sozunu kesiyormus ve sonrasinda ustumde bembeyaz bir elbise giydigimi belimede beyaz kusasak takip yeniden evlendigimi ve baska birinin bana kirmizi kusak takmak istedigini b3nimde red ettigimi bu elboseye uymaz degimi gormus

 • Merhabalar
  Rüyamda kardeşim benim gelinliğimi giyiyor ve çıkartırken çamur yapıyor ve ıslatıyordu ogün benim düğün günümdü ve ben aglıyarak kardeşimi hırpalıyordum neden yaptın bunu diye aglamaya başlıyordum. Bunun yorumu nedir gerçekte nişanlıyım ve 4 ay sonra düğünüm var

 • Ben erkeğim rüyamda gelinlik giymiş evlenecek ken karşı tarafın cenazesi oldu düğün ertelendi ben gelinlikle üzgün ama evleniyorum diye üzgün bu halim ne diye üzgün yürürken karşıdan ailem ve akrabalarım Başka bi düğün yaparak oynayarak Geliyorlar yanımdan geçiyorlar sonrada yapmak istemediğim bıraktığım bi işi yapmak için şehir dışına çalışmaya gidiyorum zoraki