Ana sayfa » RÜYADA OKUL GÖRMEK – İçinizdeki Entellektüeli Ortaya Çıkarma Vakti…
Rüya Tabirleri

RÜYADA OKUL GÖRMEK – İçinizdeki Entellektüeli Ortaya Çıkarma Vakti…

Rüyada okul görmek, kişinin iş, eğitim ve aile hayatıyla birlikte yenilikçi, kendini geliştirmeye odaklı ve entellektüel yanını anlatır.

Aynı zamanda yaşamdaki başarı veya pişmanlıklarını sembolize eder ve kişiye yetersiz olduğu konuya, ilgi duyduğu ve başarılı olacağı bir alana dikkat çekerek, kendini geliştirip, öğrenmesi gereken şeylerin varlığını hatırlatır.

Bu sebeplerden dolayı rüyada okul görmek önemlidir.

Rüyada Okul Görmek Ne Anlama Gelir

Rüyayı gören kişinin gündeminde eğitim veya meslek hayatında belli aşamalardan geçmekte olduğuna ve başarıya odaklandığı anlamına gelir.

Rüyada Okul Müdürü Görmek
Rüyada Okul Görmek Ne Anlama Gelir

Uzmanlık ve deneyim gerektiren bir işi istiyor veya bir alanda kendini bilgiyle donanımlı hale getirmek için çalıştığına işaret eder.

Bazen de kişinin  geçmişinde sorumluluklarını tam olarak yerine getirmediğini düşündüğünden dolayı pişmanlık duygusu taşıdığı anlamına gelir.

Eğitiminin eksik kaldığını düşünen kişi için istediği konu da eğitimine devam etmesi gerektiğine işaret eder.

Yeniliklere açık, var olan kendi yeteneğini ortaya çıkarması, öz güveninin artmasına neden olacaktır. Kendini yetkin ve yeterli hissetmesi için, sıradanlık içeren durumlardan kurtulup hedef belirlemesinin artık kaçınılmaz bir hale geldiğini hatırlatır.

Bu rüya farklı şekillerde görülebilir ve rüyanın içeriği kişinin içinde bulunduğu şartları, psikolojik ruh halinin hangi durumda olduğunu yansıtır.

Rüyalar kendi bilinç altına baktığımız bir aynadan başka nedir ki?

Rüyada Okul Binası Görmek

Rüya sahibinin, iş ve eğitim hayatıyla ilgili güzel gelişmeler yaşayacağına ve bundan dolayı mutlu olacağına delalet eder.

Gösterilen çaba sonucunda istediği konuma gelmek, terfi almak veya istediği okula yerleşmek, çalışmayan biri için resmi kurumda işe başlamak gibi bir çok şeyi ifade eder. Kişinin gündemindeki konuya dair başarı elde edeceğine, eksik olanın tamamlanmasına yorumlanır.

Rüyada okul binası yaptırmak, maddi ve manevi yükselişte olmaya, zenginliğe ve bunu bütünün hayrına kullanmaya, sevinç ve mutluluğa delalet eder. Kişinin aydınlanma yolunda ilerlediğine ve mutlu bir aile hayatına, başka insanlara önderlik edeceğine, iş imkanı sunmaya,  bunların hepsiyle birlikte aydınlık ve güzel günlerin habercisidir.

Rüyada Eski Okul Görmek

Kişinin geçmişini sorguladığına ve bu günkü başarısızlığını eğitimini tamamlamamış olmaktan kaynaklı olduğunu düşündüğüne ve kendini mutsuzluğa mahkum ettiğine yorumlanır.

Rüyanın kişiye vermek istediği mesaj aslında, sorunun kendi ile ilgili olduğuna bu günde geçmişteki gibi davranmaya devam ettiğine, yaşamdan herhangi bir şey almak veya öğrenmek istemediği için bu günde bu durumda olduğudur.

Unutulmaması gereken kişi için her zaman yapılacak bir şeylerin olmasıdır. Çevresi de dahil düşüncelerini değiştirmesi gerektiğine işaret eder.

Rüyada Yeni Okul Görmek

Rüyada yeni ve güzel bir okul görmek, kişinin ruh haliyle birlikte yakın çevresini sembolize eder. Yeniliklere, öğrenmeye, yaşamı deneyimlemeye istekli olan bu kişinin, başarılarına başarı katacağı anlamına gelir.

Rüyada Okul Kazanmak

Rüya sahibinin gündemindeki konuya dair bilgi verir.  Sıkıntıların bitmesi ve gelecek güzel haberlere delalet eder.

Kişi eğitim hayatına mı devam etmek istiyor veya gitmek istediği bir ülke mi var? Kendi işini mi kurmak istiyor?

Hangi şeyi yapmak istediğine bağlı olarak rüyası ona gösterdiği çabanın karşılığını alacağına, mutluluk ve sevinç yaşayacağını haber veriyor.

Rüyada Okul Bahçesi Görmek

Kişinin ufkunun açık, geleceğe umutla bakan biri olduğuna ve bundan dolayı hedeflerini tutturup, başarılı olacağına yorumlanır.

Okul bahçesinde olduğunu gören kişi, gündemin de olan hangi konu var ise ona dair, yeni şeyler öğreneceğine, meraklı  kişiliğine ve hayatı boyunca öğrenmeyi eğlenceli bir iş haline getirmeye devam edeceğine yorumlanır. Hayata bu tarz yaklaşımı sayesinde büyük başarılara imza atacağına işaret eder.

Rüyada Okulda Ders Çalışmak

Gerçek hayatında bir konuda yeterince iyi olmadığını düşünüyor olabilir. Bu da onun fazla mükemmelliyetci bir tutum içinde olduğuna yorumlanır. Yeni bir girişim yapmak üzere olan bu kişinin bilinç altı endişesini yansıtan bu rüya, yaptığı işte başarılı olacağına delalet eder.

Rüyada Okula Gitmek

Rüyada bir okulda okuduğunu görmek, kişinin aldığı eğitimlerin devam ettiğine, bir konuda uzmanlaşmak istediğine yorumlanır.

Bazen de bu rüya bir bilinç altı endişesi olabilir, okula gitmeyi, eğitim almayı baskı olarak gören kişinin, okul bitmiş olmasına rağmen bu konuda korkularının devam ettiği anlamına gelir.

Öğrencilik hayatı devam eden kişilerin çoğunlukla gördüğü rüyalardan biridir.

Rüyada Okul Kapısı Görmek

Kişinin hayatında yapmak istediği ancak tamamlayamadığı bir eğitim sürecine yeniden başlayacağı anlamına gelir.

Yaşamda bazı konularda yetersizliğini bu konuya bağlayan kişinin, artık bu duruma bir son vermek isteğinde olduğuna ve eline gecek bu fırsatla birlikte, eğitimini tamamlayıp diplomasını eline alacağına yorumlanır.

Ayrıca kişinin hayatında yeni bir fırsatla karşılaşması demektir. Bunun illa okul olması gerekmiyor, kişi rüyayı gördüğü zaman içinde kendi durumuyla örtüşen bir bağlantı kuracaktır.

Kapıdan içeri girmek, istenilen konuda başarıya yorumlanır. Kilitli, açılmayan bir okul kapısı, kişiye istekleri için bir süre daha beklemesi gerektiğine yorumlanır.

Rüyada Okul Kıyafeti Görmek

Kişinin bir konuda uzmanlaşıp, başarı elde etmesine, herkes tarafından tanınmaya, terfi almaya delalet eder. Üniformayı giydiğini gören kişi, kamusal bir alanda göreve başlar, bu konuda istekli olan kişinin başarısından dolayı mutlu olacağına yorumlanır. Bazen de belli bir statüye sahip olmanın, hayatına kısıtlama getireceğinden duyulan endişeye delalet eder.

Rüyada Okul Kitapları Görmek

Herhangi bir konuda yeni bir eğitime başlamaya delalet eder. Kitabın hangi derse ait olduğu belli ise bir konuya dikkat çekiyor olabilir. Mesela matematik kitabi, kişinin rakamlarla arasının iyi olmadığına ve maddi konularda hesabını bilemediği için sorunlar yaşadığına yorumlanır.

Bunun gibi görülen kitabın içeriği ve kitapların kime ait olduğu yorumu etkiler. Kişi kendini çocukluğunda ve o zamana ait okul kitapları ile görüyorsa, geçmişten getirdiği ve bir sorununa ve çözemediği bir olaya veya bir korkusuna yorumlanır.

Rüyada Okul Çantası Görmek

Çıkılacak küçük bir seyahate işaret eder. Çantayı kaybetmek, planda ani bir değişiklik yapmaya, gidişatın akışını değiştiren küçük bir engele delalet eder. Çantasının çalındığını görmek, bir sıkıntıdan kurtulmak anlamına gelir.

Rüyada Okul Arkadaşı Görmek

Kişinin rüyasında eski bir okul arkadaşını görmesi, geçmişe duyulan özleme, şimdiki arkadaşlık ilişkilerinin çok yalın ve kırılgan olduğuna, kişinin bu durumdan şikayetçi olduğuna yorumlanır. Bir başka yoruma göre de yeni biri ile tanışmaya ve çok iyi anlaşıp sağlam bir dostluk kurulmasına delalet eder.

Rüyada Okul Müdürü Görmek

Çevrenizde bulunan yönetici konumundaki kişiler ile ilişkilerinizin hangi düzeyde olacağına dair bilgi verir. Güler yüzlü ve ilgiyle dinleyip konuşan bir okul müdürü görmek, ikili ilişkileriniz de başarılı olacağınız anlamına gelir.

Kendinizi bir okul müdürü olarak görmüş olmanız, istediğiniz bir işe girmeye, başarılı olmaya ve bundan duyacağınız mutluluğa yorumlanır.

Not: Görmüş olduğunuz rüyayı aşağıda yorum olarak paylaşmayı unutmayın.

Önemli: Rüyalar hakkında ki diğer yazılarımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

3 Yorumlar

Yorum yazmak için tıklayın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 • Merhabalar.. Geçenlerde rüyamda üniversite kampüsü gibi bir yerdeydim ancak kendi okulum değil. Net olarak hatırladığım şey birkaç arkadaşım ile ayaküstü konuştuğum ve çevremde kocaman ağaçlar gördüğüm. Tuhaf olan ağaçların üzerinde orkide çiçekleri görmüş olmam ve onlara bakmam. Lütfen yorumlarsanız çok sevinirim, teşekkürler.

  • Merhabalar Sevgili Ece,

   Rüyada bir üniversite kampüsü gibi bir yerde olman, arkadaşlarınla ayaküstü konuşman, çevren de kocaman ağaçların üstünde orkideler görmen, gerçek yaşamında eğitim veya özel hayatında yaşayacağın güzel ve özel olan bir duruma delalet eder. Bekar isen aşık olabilir veya evlenme teklifi alabilirsin. Gelecekte rahat ve bolluk içinde geçecek bir ömre, köklenmeye aile kurmaya yorumlanır.

   Rüyanın hayırlara vesile olmasını dilerim.

   Sevgiler…..

 • Merhaba rüyada bir kalabalık var hani seçim dönemlerinde devlet adamları konuşma yapar platform kurulur platform da Bekir Bozdağ ve cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan var herkes bir hediye veriyor platforma çıkıp ben Bekir Bozdağ yanından geçiyorum ona hediye vermiyorum ama o bana gülümsüyor Tayyip Erdoğan’a bir kitap veriyorum 600 sayfa o kuranı kerim veriyorum ben gerçekte kuranı kerim 600 sayfa bilmiyordum diyorum ki başkanım hediyem bu 200. Sayfası önemli sol taraf en başına işaret parmağımla dokunuyorum açıp gösteriyorum sonra Tayyip Erdoğan aldığım en güzel hediye diyor gözleri doluyor göz yaşını görüyorum ben bakıyorum Bekir Bozdağ da gülümsüyor böyle bir hediyeyi Tayyip Erdoğan’a verdiğim için aldığım en güzel hediye diyor yorumlarsaniz sevinirim