Ana sayfa » Rüyada Arı Görmek – “Organize olmak sizin için ne ifade ediyor”
Rüya Tabirleri

Rüyada Arı Görmek – “Organize olmak sizin için ne ifade ediyor”

Rüyada arı görmek; başarı, mutluluk, sağlık, bolluk, bereket ve rızık ile yorumlanan hayırlı bir rüyadır. Kişinin organize olması gereken durumlara, çalışarak edinilen mal varlığına ve zenginlik ile gelen değişime delalet eder.

Rüyada görülen arı, kişinin hayatında beklenen güzel gelişmelerin olacağını, iş hayatını, ailesini ve maddi durumu ile ilgili bilgiler verir.

Çalışarak elde edilecek başarıya, organize olabilmenin önemine, itaat etmeye, üretimin ve dişiliğin gücüne, doğurganlığı ve kişinin geleceğe hazırlanma tutumuna dair bilgiler içerir.

Rüyada görülen arılar sanatçı veya zanaatkar kimseleri de sembolize eder ve rüya sahibi için onlardan biriyle tanışıp, ilham almaya veya sanatçı yönünü keşfetmeye delalet eder.

Emekçi, çalışan işçileri de sembolize ettiği için, arıları toplu olarak birine veya bir yere saldırırken görmek; toplumsal olaylara, isyana, hakkını arayan kişilere yorumlanır.

Rüyada Arı Görmek Ne Anlama Gelir

Bu rüyayı gören kişinin hayatında yeni gelişmeler olacağına, çalışma azmine ve bu gelişmeler yaşanırken hangi tutum içinde olduğunu veya olması gerektiğini haber verir.

Rüyada arı görmek, dişi bir sembol olduğu için, gücün dişilerde olduğunu hatırlatıp, üretim ve üreme odaklı durumların temsilcisidir. Ayrıca kişiye bir arada olmanın önemini, organize olmayı, teknik bilginin gücünü, üretimin yaratacağı zenginliği anlatır.

Rüyada Arı Sürüsü ve Arı Kovanı Görmek
Rüyada Arı Görmek Ne Anlama Gelir

Rüyada petek de arı görmek; organize olarak başarı elde etmeyi ve birlikte bir amaç için kendini adamayı anlatır.

Rüyada bu hayvanın görüldüğü yere ve duruma göre farklı yorumları olabilir. Kişinin ailesine, iş hayatına ve geleceğine dair bilgiler içerir.

Çiçeklere konuyor ise, dişiliğin ve üretimin gücünü anlatır. Emeğin tek başına yeterli olmadığını, beraber hareket etmenin daha büyük bir güç olacağının mesajını verir. Tek arı görmek; bilgili bir kişiye ve ondan gelecek hayra delalet eder.

Rüyada arının kişinin başına konması; yöneticiliğe, organizasyon gereken işlerde önderlik etmeye, keskin zekaya ve onu kullanmaya yorumlanır.

Rüyada arı görmek, çalışkan ve becerikli biri ile tanışmaya, aşık olmaya, ortaklık kurmaya delalet eder.

Rüyada Arı Kovanı Görmek

Kişinin hedeflerine kavuşarak zengin olmasına veya yeni bir işe başlamaya ve bu konuda yardım almaya bolluk, bereket ve güç elde etmeye delalet eder.

Kovandaki arıların saldırısına uğradığı halde zarar vermediğini görmek; korkularından emin olmaya, kamusal alanda yönetici olarak çalışmaya veya sorumluluğu ağır olan işte çalışarak başarılı olmaya yorumlanır.

Rüyada arı kovanı görmek; kişinin aile veya iş hayatın da bunlara dair beklentilerinin gerçekleşmesine, birlik ve beraberliğin sağlanarak, üretimin artmasına ve buna bağlı olarak huzur ve mutluluğa tabir edilir.

Çiçek üzerinde arı görmek; bekar kişi için, ruh eşini bulacağına, mutluluğa ve sevince işarettir.

Rüyada Arı Sürüsü Görmek

Kovana girip çıkarlarken görmek; bolluk ve berekete, geçim sıkıntısından kurtulmaya, çalışmayan kişi için, iş sahibi olmaya, maddi sıkıntıların bitmesine delalet eder.

Kırılmış, dağılmış kovan görmek; kişinin elinde olanları kaybetme korkusu yaşadığına yorumlanır.

Rüyada Arı Sokması

Rüyada arı sokması; bir kişinin yaratıcılığına zarar vermiş veya onun emeğini görmezden gelmiş olabilir veya tam tersini yaşıyor olabilirsiniz. Gerçek hayatta böyle bir durum var ise zarar görmeye işaret eder ve tedbirli olmakta fayda var.

Kişinin rüyada arının kendini soktuğunu görmesi; hasta ise, şifa bulup iyileşmeye bazen de ummadığı birinin kırıcı sözler söylemeye veya zahmetle elde edilen mal varlığına delalet eder.

Kişinin acı hissetmiyor olması mutluluk ve sevince, işsiz biri için yeni iş fırsatlarına yorumlanır.

Rüyada Arı Öldürmek

Rüyada bal arısı öldürmek; ticarette zarar etmek anlamına gelir veya kişinin kendine saldıran arıyı öldürdüğünü görmesi; rakiplerine galip gelmeye, başarılı olmaya delalet eder.

Rüyada Bal Arısı Görmek

Bol rızık, mutluluk, sağlık ve ticari girişimlerde başarılı olmaya, hayırlı evlatlar veya çalışan emektar kimselere, kazançlı yatırımlara yorumlanır.

Arı sürüsünün saldırısına uğramak; iş veren kimseler için iş yerinde isyan çıkmasına veya aile içerisinde fikir ayrılıklarına delalet eder. Devlet adamları için halkın ayaklanması anlamına da gelir.

Beslemek; bolluk ve bereketin bütün nimetlerinden fayda sağlamaya, riskli girişimlerde başarı elde etmeye, gelecekten emin olmaya işaret eder.

Bal arısı; mesleğinde usta kimselere ve o kişilerden yardım almaya veya bir meslekte uzmanlaşmaya, sanatçı kişinin, yeteneğinden dolayı şöhret sahibi olmasına veya kişinin emek verdiği işte çabalarının karşılığını alacağına yorumlanır.

Rüyada Arı Yakalamak veya Bulmak

Kişi için yeni fırsatlara, zenginliğe ve nimete, maddi açıdan yardım almaya delalet eder. Kraliçe arı yakalamak; bilge ve üretken bir kadına ve ondan gelecek faydaya, mutluluğa, bekar kişiler için, çalışkan, becerikli, ailesine ve çevresine faydalı bir eş ile evlenmeye yorumlanır.

Rüyada Eşek Arısı Görmek

Güçlü ama faydasız, zorba bir kişiye delalet eder. Eşek arısını öldürmek, kişinin rakiplerine galip gelerek onları etkisiz hale getirmesine, başarı getiren işlere yorumlanır.

Eşek arısının kişiyi sokması; düşmana işaret eder ve tedbirli olmak gerektiği konusunda uyarı niteliği taşır.

Rüyada Siyah Arı

Belirsiz, bilinmeyen durumlara, güç gösterisi yapan bir kişiye ve ondan gelecek olan bir sorunu, kısa sürede çözmeye yorumlanır.

Not: Görmüş olduğunuz rüyayı aşağıda yorum olarak paylaşmayı unutmayın.

Önemli: Rüyalar hakkında ki diğer yazılarımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

1 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  • Rüyamda bir tane arıyla konuşuyordum ve evlâdım gibi seviyordum. Ardından onun çocukları oldu daha da oldu tüm ev arı oldu onlar 4tane kocaman kovanlar yaptım. Geceleri hepsi yuvalarına gidip uyuyor, sabah olunc hepsi benim etrafıma geliyorlardı. Sonrasında küçük küçük kurtçuklar gördüm arı sayısı kadar yeni doğmuş arıların çok az kısmına zarar verdiler. Sonra buna çare bulmak için bahçede gezdim. Bulamadım bir çare ama bir geldim ki tüm kurtçuklar koca bir denize gitmişler. Arılarımı rahat bırakmışlar. Sonra 5.kovanı yapmaya başladım. Gayet güzeldi bana hiç zarar vermiyorlar. İtaat ediyorlardı.