Ana sayfa » Rüyada Deniz Görmek: Yeniliklere Açık Olun Değişim Başlıyor
Rüya Tabirleri

Rüyada Deniz Görmek: Yeniliklere Açık Olun Değişim Başlıyor

Rüyada deniz görmek, duygu dünyamıza ve yaşadığımız zamana dair bilgileri aktarmakla beraber bilinç altındaki acı, öfke, aşk, sevgi gibi duyguların  rüyalar aracılığıyla bize ulaşmasıdır.

Rüyada deniz, yetersizlik duygunuz nedeniyle farkında olmadığınız bir yeteneğin varlığını ifade etmekle birlikte, fırtınalı deniz içinizde ki karmaşayı da yansıtabilir.

Deniz görmek; başka bir açıdan rahatlama ve huzuru ifade edebilir.

Gelecek güzel günlere, devlet ile olan işlerinizi kolaylıkla yapmaya, sorunların çözülmesine, şanslı günlerin geldiğine yorumlanır.

Ayrıca rüyada deniz görmek, tatile çıkmak, refaha ermek, iş hayatına, zenginliğe, borçlardan kurtulmaya, maneviyata, tekamüle, ve ihtiyaç duyulan bir alanda yardım almak gibi olaylarla ilişkilidir.

Maddi olarak bolluk ve bereketin artmasına, sorunların çözülmesine, çıkılacak yolculuklara, tatile duyulan özleme, duygusal değişimlere, sezgisel derinliğe, huzur ve mutluluğa delalet eder.

Rüyada Deniz Görmek Nasıl Yorumlanır

Rüyada deniz görmenin çok farklı yorumları olabilir. Rüyanın içeriği ve denizin nasıl görüldüğü; denizin rengi, büyüklüğü, dalgalı veya durgun olması; yorumlamak açısından önemlidir.

Bu rüyada diğerlerinde olduğu gibi rüya içindeki sembollerle birlikte analiz edilmelidir.

Kendinizi yorgun, bitkin ve bazı konularda çaresiz hissettiğiniz bir dönemde rüyada denizi görme olasılığınız artar ve bu gelmekte olan güzel günlere, sonuçsuz kalan bir girişimden gelecek habere yorumlanır.

Aslında kişinin içinde bulunduğu durum veya sorun yaşadığı konu her ne ise onunla ilgili çözüm dönemine girdiğine işaret eder.

İstenen değişikliğin yaşanacağını, beklenen şeyle birlikte sevinç, mutluluk ve huzura delalet eder.

Rüyada Durgun Deniz Görmek

Derinden gelen huzura, hedeflere ulaşmaya, büyük sevinçler yaşamaya, yaşamdan keyif almak anlamına gelir. Rüyada durgun deniz görmek, kişinin içsel bir aydınlanma yaşayacağı ve farkındalığının artacağına işaret eder.

Hayatın da yaşanan gelgitlerin yerini huzura bırakacağına, borçlarını ödeyeceği, refah seviyesinin yükseleceği anlamına da gelir.

Durgun deniz, küs olanların barışmasına ve ikili ilişkiler de mutluluğa tabir edilir.

Rüyada Dalgalı Deniz Görmek

İçinde bulunduğunuz durumun zorluğuna ve bu yaşanan şeyin geçici olup, çaba göstermek gerektiğine işaret eder.

Bazen de duygusal anlamda yaşadığınız bir kararsızlığı temsil eder. Bu rüyayı gördüğünüz dönem de, özel veya iş hayatın da bir karar aşamasın da olabilir, aşırı stres altında, kendini öfkeli hissediyor olabilirsin.

Rüyanın sana vermek istediği mesaj, kendi iç dünyana yoğunlaşıp, sakinleşmen gerektiğidir ve sorun her ne ise, çözümün kendi için de olduğudur.

Rüyada Bulanık Veya Karanlık Deniz Görmek

Kişinin yaşadığı olaylarda hissettiği rahatsızlığı, haksızlığa uğramak, olumsuzluk içeren sözler duymaya, bazen de nedensiz bir karamsarlığa yorumlanır.

Ancak yaşanacak olan şeylerin geçici olduğuna, karanlıktan sonra aydınlığa kavuşmaya, bazı kişisel tercihlerin netleşmesine delalet eder.

Bu rüyanın görüldüğü dönemde kişi, her hangi bir konuda karar aşamasın da olabilir ve acele etmeden biraz daha beklemenin, duygu ve düşüncelerin netleşmesinin daha faydalı olacağıdır.

Rüyada Denize Düştüğünü Görmek

Beklemediğiniz bir zamanda, ihtiyaç duyduğunuz şeylere kolayca sahip olmaya ve yardım almaya tabir olunur.

Şaşkınlık yaratacak, süpriz gelişmelere, sevinç ve mutluluğa tabir edilir. Bazen de yapılan girişim de tedbirli olmak gerektiğine delalet eder.

Rüyada Denizde Yüzmek

Yaşamla uyum içinde olmaya, iş ve özel yaşamda başarı ve mutluluğa, hastalıklardan kurtulmaya, fiziksel ve duygusal esaretin bitmesine, engellerden kurtulmaya yorumlanır.

Rüyada denizde yüzerken zorlandığını hissetmek veya kıyıya ulaşamamak; girişilen işlerde biraz fazla çaba göstermenin gerekliliğine ve meşakkatli durumlara delalet eder.

Rüyada denize dalmak ve deniz mahsulleri çıkarmak; zenginliğe, satın alınacak eşyalara veya gelecek miras konularının habercisi olabilir.

Rüyada denize girmek; kamusal alanlarda iş sahibi olmaya veya yardım almaya işaret eder.

Rüyada Mavi Deniz Görmek

İçsel dinginlik ve kişisel olgunluk habercisi olmakla beraber, rüyada dingin, mavi, yeşil ve turkuaz renkli deniz görmek; kişinin tekamülde gösterdiği aşamaya  delalet eder.

Elde edilecek başarıya, ideallerin gerçekleşmesine, güzel bir geleceğe, huzur, refah ve mutluluğa yorumlanır.

Rüyada Deniz Feneri Görmek

Rüyada deniz feneri görmek; bekarlar için evlilik vaktinin geldiğini haber vermekle birlikte, gönlünden geçen kişi ile tanışmaya veya beklenen kişinin gelmesine delalet eder.

Çevresine faydalı biri olmaya veya öyle biri ile tanışmak anlamına da gelir.

Rüyada deniz feneri bir konuda ilham almak, aşka gelmek, aydınlanma yaşamak ve bir konuda yol gösteren kişi olmaya ve etrafını aydınlatmak gibi yaşanacak güzel gelişmelerin habercisidir.

Rüyada Denizde Boğulduğunu Görmek

Rüyada denizde boğulduğunu görmek, sıkıntılı durumlardan kurtulmaya veya elde etmek istediğiniz şeyler için aşırı hırslı davranıyor olmanın sizi zor durumda bırakacağını haber veriyor olabilir.

Gerçek hayatta, aşırı stres altında olduğuna ve kendini bu durumun dışına çıkarman gerektiğine yorumlanır.

Fazla sorumluluk almaya, kendin için riskli bir durumun varlığına ve bunun sonucu ile ilgili duyulan endişe veya korkuya delalet eder.

Rüyada Denizde Yolculuk Yaptığını Görmek

Rüyada denizde yolculuk yaptığınını görmek, yaşamdaki amacını veya düşünce tarzındaki değişikliği aynı zamanda özgürlüğe duyulan özlemi de ifade eder.

Gerçek yaşamında denizden korkan birinin, rüyada herhangi bir korku hissetmeden denizde yolculuk yaptığını görmesi, korku ve endişelerinden kutulmasına delalet eder.

Sakin geçen deniz yolculuğu, hayatın da yolunda gitmeyen şeylerin düzeleceği bir dönemin içinde olduğuna, şansının arttığına, bolluk ve bereketi hayatının her alanında göreceğine, refah seviyesinin artmasına delalet eder.

Rüyada yolculuk esnasında yaşanan olumsuzluk var ise, hayatında geçici bazı sorunların yaşanacağı anlamına gelmekle birlikte, çözümün nereden veya nasıl olacağına dair bilgi verebilir.

Ayrıca rüyada yaşanan sıkıntının kolaylıkla halledilmiş olması, kişinin bilinç altı endişelerini yansıtır.

Rüyada Denizin Üstünde Yürüdüğünüzü Görmek

Rüyada denizin üstünde yürümek; size imkansız gibi gelen işlerinizi kolaylıkla halletmeye, işiniz de yükselmeye, başarıya, tekamül yolun da ilerlemeye, ihtiras içeren duygulardan kurtulmaya delalet eder.

Çok özel olan bu rüyadan sonra kişi kendinde olan ama farkında olmadığı bir yeteneğinin farkına varabilir veya yaşadığı bir zorluğun nedenini bulabilir.

Not: Görmüş olduğunuz rüyayı aşağıda yorum olarak paylaşmayı unutmayın.

Önemli: Rüyalar hakkında ki diğer yazılarımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

34 Yorumlar

Yorum yazmak için tıklayın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 • Biri bana dokunmatik telefon almıstı ben de çesme başinda idim telefonu aldim çok sevindim. teli cebime koydum sonra (çeşme çukurda gibiydi su temizdi suyun ustunde köprü yol vardı. ) karşıda birine birşey olmustu olacaktı ,bi olaylar vardı sanırım. olanları haber etmeye bi adam gidiyordu koşuyordu ama yavaştı. ona kızdım. acele et haber ver onlara dedim. o gitti. sonra telefonumla kendim haber vermek istedim ama vermedim numarasi yok dedim. baskasi haber vermeye gitti. sonra çeşmeye döndüm bi baktım telefon kırılmış. etrafa baktım bahçelerde calisan insanlar ve 1 cocuk vardi. ordan yürüdüm gittim beyaz pamuk tarlasi vardı pamuk toplanacaktı başta pamuğu toplamaya calistim ama pamuk çikmiyordu sonra iğne ile çubukla çekmeye karar verdim. pamuğu ama ben toplamadim. (iğne ve çubuk g9rmedim sadece düşünce) sonra demir tabakta dilimlenmiş et gôrdüm galiba ben dilimlemiştim. onunla yrmek yapacaktım

  • Merhabalar Sevgili Emine,

   Rüyada görmüş olduğun semboller; sana bir telefon alınmış olması; seninle iletişime geçmek isteyen birinin varlığını göstermekle birlikte, telefonun kimseyle konuşmadan kırılmış olması; senin çevrendekilere kendini ifade edemediğin bu konuda sıkıntı içinde olduğun anlamına gelmekle birlikte; söylemek istediklerini anlatma fırsatı yakalıycaksın. Rüyada akan çeşme ve köprü görmen; çeşme, yaşanan güzel olayların sürekliliğine işaret eder ve suyun temiz olması; ferahlık, huzur, aşk gibi güzel duygulara, köprü görmen; iki insan arasında duygusal bir yakınlığın kurulacağını sembolize ediyor ve acele etmeden durumları değerlendirip, karar alman gerektiğini hatırlatıyor. Rüyada çocuk görmen yeni bir başlangıcı haber veriyor. Pamuk tarlası görmen ise; verimli bir dönemin içinde olduğuna, hayallerine kavuşacağına, pamukları toplayamaman; sabırla beklenmesi gereken bir sürece işaret ediyor. İğne ve çubukla pamukları toplamayı düşünmen, tabakta doğranmış yemeklik et görmen; seninle ilgili önemli konularda, fikrini söyleyen insanların varlığına ve bu sözlerin seni incittiğine delalet eder. Rüyanın tamamına baktığımızda, hayatında bazı değişimler söz konusu ve sen kendini baskı altında hissediyor olabilirsin. Bundan dolayı da acele kararlar vermekten kaçınmalı, için de bulunduğun durumu iyi değerlendirip ona göre harekete geçmelisin çünkü; akan su, kırılan telefon, toplanamayan pamuklar, harekete geçemediğine yorumlanır.

   Rüyanın hayırlara vesile olmasını dilerim.

   Sevgiler……

  • Selam bügün cok kötü rüya gördüm denızın kenarındaymısız bı bakıyoruz kı denız yükselmeye baslıyo bız yukarı cıkıyos evlere kızım ve dıger tanıdıklar boglup ölüyo sonra eve gıdımde ev yıkılıyo dısarı cıkıyom bı bakıyom kı herkes aglıyo

   • Rüyamda denizin kıyısında hiç görmediğim bir karşı cins (erkek) le birlikte günbatımında denizi seyretdiğimizi gördüm. Ne anlam içerir ?

 • Merhaba,
  Evimdeyim camdan dışarı bakınca bahçenin her yerinde çamasır iperine asılmış çamaşırlar görüyorum.Yere de bir halı serilmiş.Komşu bunu buaya koydu herhalde diyorum.Ardından evin giriş kapısına bakıyorum kapı açık yerde , eşiğin diğer yanında kıpkırmızı bir erkek ayakkkabısı ve belili belirsiz de krem rengi kadın ayakkabısı duruyor. Benim elimde iki sigara var bi birinden ,bir diğerinden içerek sigaraları bitiriyorum.Kız kardeşim kahvaltı hazırlamış.Bakıyorum çok az yiyecek var ve beyaz peynir yok diyorum.Sonrasında denize gidecekmişiz, sinorkeller görüyorum ve birini deniyorum.Kız kardeşimin 15 yaşındaki oğlunu 5-6 yaşlarında görüyorum .Ayağında deniz ayakkabısı ama içine çorap giymiş.Kız kardeşime ama çorap giymiş diyorum o da bana o her zaman çorap giyer diyor.Tepeden bakıyorum ve uçssuz bucaksız masmavi sakin , dalgasız bir deniz görüyorum kıyıda da sırayla ip gibi dizilmiş bir sürü çocuk var.Erkek kardeşim ( isminin anlamı : Güçlüğü yenip bir yeri ele geçiren, sevinç, neşe )onların yanına gidiyor onlara yüzme öğretecekmiş.Ben sanki iş yerindeyim oradaki bir kaç kişiye ben kardeşimin yanına gidiyorum buraya göz kulak olun , telefon gelirse bakın diyorum.İçimden : Şimdi o, o kadar çocukla beraber denizde olacak .Çocuklarla ilgilenirken belki bazıları gözünden kaçar , çocukların başına bir şey gelir diye düşünüyorum.

  Teşekkür ederim..

  • Merhabalar Sevgili Aslı,

   Rüyada camdan bakmak; hayatında bazı olaylara dışardan bakıp müdahale etmediğin anlamına gelir.
   İplere asılmış temiz çamaşırlar; belli bir düzende temizliği anlatır bu duygu ve düşünceler olabilir.
   Halı yolculuk veya yoldan gelen bir misafire işaret eder.
   Açık kapı; hayırlı bir işe ve kısmete, kırmızı erkek ayakkabısı; baskın karakterli bir erkeğe, krem ayakkabı, uyumlu ve sakin karakterli bir kadına delalet eder. Ayakkabılar ev halkına ait değil ise gelecek misafirleri temsil eder.
   Sigara içiyor olman; keyfe veya kedere yorumlanır ancak iki tane içiyor olman; iki kişilik bir durumu tek başına üstlenmeye delalet eder.
   Hazır kahvaltı görmek bir durumun başlangıcına ve kısmete, kahvaltılık malzemenin az olması biraz beklemek gerektiğine yorumlanır.
   Yeğenini olduğundan küçük yaşta ve deniz ayakkabısının içine çorap giymiş olduğunu görmen; çevre de absürt olaylar ile kaşılaşıp şaşırman ve bunu hep yapıyor olduğunu öğrenmen; farketmediğin aslında çok da önemi olmayan durumun varlığına işaret ediyor. Bu kadar detayı hatırlaman aslında bazı şeyleri belki de gerektiğinden fazla ciddiye aldığına yorumlanır.
   Tepeden bakman ve sakin durgun mavi bir deniz görmen; hayırla yorumlanır. Rüyada deniz güzel bir geleceğin habercisidir.
   Rüyanın sana vermek istediği mesaj; küçük detaylar da boğulma, hayırlı rızık ve güzel, sakin, huzurlu bir gelecek vadediyor. Erkek kardeşi rüyada görmen ve isminin anlamı, küçük çocuklarda senin istek ve arzularına kavuşacağını müjdeliyor ve sana başkaları için endişe etmeyi bırak diyor.

   Rüyanın hayırlara vesile olmasını dilerim.

   Sevgiler……

 • Rüyamda deniz gördüğümü düşündüm ancak deniz de olmayabilir. Üzerinde kayıklar ve su motorları vardı. Vapur görünümlü ama küçük deniz araçları vardı. Deniz mi bilmiyorum dar uzun ve akıntı vardı. Ben akıntının tersine yüzüyordum ancak tam tersi etki oluyordu yani akıntı beni geldiği tarafın tersine sürüklüyordu,hafif endişeliydim çünkü çok hızlı gittiğim için o su motorlarına falan çarpmak istemiyordum. Garip ve kolay bir şekilde kayıkları ellerimle itebiliyordum. Ve en sonunda sudan çıktım. Hava karanlıktı ya da karanlık olmak üzereydi. Bir adam geldi yüzme için para istedi. Bu arada normal hayatta yüzmeyi bilmiyorum. Ben de cüzdanımı suyun karşı tarafında bıraktığımı üstümde para olmadığını söyledim. Üzerimde kıyafetlerim olduğu için yüzüp karşı taraftan geldiğime inanmadı başta. Ben de bluzumu sıkarak suyu gösterdim. O da inandım saçın da ıslak diyip saçımı sıktı. Sonra hatırlatma yapıp ödeme yapabileceğimi söyledi.Güldük falan. Oradaki diğer adam evliydi. Bana parayı soran adam evli adama yürüdüğümü sandı. Sonra ben şaşırdım asla öyle bi şey olmaz dedim. Sonra ben bir tuvalete gittim. Tuvalet lükstü ama öyle altın kaplama değildi. Temizdi. Ve çok genişti. Sonra da uyandım. Acaba anlamı nedir? Hayırdır inşAllah.

  • Merhabalar Sevgili Deniz,

   Rüyada denizde olduğunu düşünmen ve deniz araçları görmen, yolculuğa çıkacağını haber vermekle birlikte gerçek yaşamında bu yolculuk için endişelerin olduğuna delalet ediyor. Bu yolculuk içsel olabilir, mekan değişikliği veya yurt dışı olabilir.

   Akıntının tersine yüzüyor olman, akıntının tam ters etki yaratması ve senin endişeli olman bunların hepsi hayatında yeni gelişmeler olacağına ve senin bu duruma karşı endişeli olduğunu bir kez daha tekrarlıyor.

   Kayıkları elinle kolaylıkla itiyor olman, endişe duyduğun hiç bir şey için korkmaman gerektiğine, yaşam içinde akışta olmak gerektiğine ve mevcut hayat şartlarının senin ilerlemen için uygun koşulları sağlayacağına delalet ediyor.

   Yüzme bilmediğin halde rüyada yüzüyor olman, bilmediğin bir iş veya özel yaşamında yenilik olacağını ve senin bu duruma kolaylıkla uyum sağlayacağına işaret ediyor.

   Senin yüzerek geçtiğine inanmayan adam ve bir alaca karanlık içinde olman, herkesin senden beklemediği bir başarı elde edeceğine delalet ediyor.

   Sana inanmayan ve yanlış anlayan kişiler, çevrede bir konuda senin yanlış anlaşılacağına ancak temiz bir tuvalet görmen, gerçeklerin anlaşılacağına delalet ediyor.

   Duygusal, özel, eğitim ve iş hayatında yeniliklere açık olmalısın bu rüya değişimin habercisi. Nasıl olacak diye endişelendiğin her şeyi kolaylıkla başaracağına delalet eden güzel bir rüya.

   Rüyanın hayırlara vesile olmasını dilerim.

   Sevgiler……

   • Merhaba, rüyamda 2 tane kedi gördüm bir otobüsün içinden indiler, üzerlerinden kan damlıyordu heryerleri kan içindeyi..önce gözlerimin içerisine baktılar sonra, yürüyerek yanımdan uzaklaştılar.Çok korktum.. yorumlarsanız çok mutlu olurum.

    • Merhabalar Sevgili Edna,

     Rüyada görmüş olduğun otobüsten inen ve üzerlerinden kan damlayan 2 kedi, gerçek yaşamda belki de uzakta olan sevdiklerin için korkup endişelendiğin ile ilgili. Duygusal anlamda üzgün ve yaralı olduğun anlamına geliyor. Rüyanın vermek istediği mesaj korku ve endişelerini serbest bırakman gerektiğidir. Kedinin iki tane olması, seninle aynı duyguları paylaşan bir başka kişinin de varlığını haber veriyor. Kedilerin üzerinden kan damlaması, iki kişinin aynı duygudan dolayı üzüldüğüne işaret ediyor ve bu durum geçici bir durumu bildiriyor. Korkman ise sevinçli bir haber almaya delalet ediyor. Ayrıca rüyada kan görmek, gerçek yaşamda enerjinizin yükseleceği anlamına gelir.

     Kedilerin beyaz renk olması, ruhsal bir korunma anlamına gelir. Bir erkek veya devlet tarafından sağlanan bir himaye anlamına gelir. Bu da geniş bir konuyu kapsar, eş, sevgili, baba veya kamusal alanda bir iş sahibi olmak gibi konularla ilgilidir ve olumlu gelişmelerin olacağını haber verir.

     Rüyanın hayırlara vesile olmasını dilerim.

     Sevgiler…..

 • Merhaba,

  Rüyamda; bir masaya elimdeki siyah çanta ve poşetimi bırakarak gezmeye başlıyorum.. döndüğümde çantam ve poşetim duruyordu ama poşedimin içinden rengarenk şişirilmemiş küçük parti balonlarımın etrafa saçıldığını gördüm..

  • Merhabalar Sevgili Edna,

   Rüyada bir masaya siyah çantanı ve poşetini bırakıp gezmeye gitmen, bir konuda tedbirsiz davrandığına delalet ediyor. Siyah çanta bilinmeyen bir durumun habercisi, yoldan gelecek bir misafir veya pakete işaret etmekle birlikte kısa bir yolculuğada çıkabilir bu konuda kararsız da olabilirsin. Döndüğünde çantanın ve poşetin yerinde duruyor olması ve küçük renkli parti balonlarının ortaya saçılması, gerçek yaşamında yeterince çocukluğunu yaşamadığını düşünüyor olabilir veya bir hayalinin peşinde gitmek istiyor olabilirsin ve bu konuda bir gelişme gerçekleşebilir, sevinç ve mutluluğa işaret ediyor.

   Rüyanın hayırlara vesile olmasını dilerim.

   Sevgiler……

 • Rüyamda eniştem ben ve kız kardeşim gezmeye gidiyoruz. Manisa da oturuyoruz eniştem bana diyo seni çok mutlu olacağın bi yere götürcem arabadan bi iniyorum istanbuldayiz yol kısa sürüyor. Arabadan inince masmavi bir deniz görüyorum yüzümde bir gülümseme cok mutluydum.Kız kardesimde arabadan iniyor kardesimle beraber denize dogru yürüyoruz enişte arkadan geliyo kardesimle beraber çok mutluyduk sürekli gülüyorduk. Sonra geri döndük manisaya bu sefer erkek kardeşimi de aldık yine gittik. Yine kardeslerimle arabadan iniyorm mutlu gülerek aynı sekilde denize yürüyoruz eniste yine arkadan geliyodu. Bunun anlamı ne bilmiyorm ama çok mutluydum.

  • Merhabalar Sevgili Selin,

   Rüyada enişten ve kız kardeşinle birlikte gezmeye gitmek, eniştenin seni çok mutlu olacağın bir yere getirmesi, İstanbul da olmanız, yolun kısa sürmesi, çok istediğin bir şeyi, kısa sürede birilerinin yardımıyla elde edeceğine delalet ediyor. masmavi denizi görüp mutlu olman, huzura kavuşmak, sıkıntılardan kurtulmak, maddi ve manevi açıdan feraha çıkmak anlamına gelir. Tekrar Manisa’ya dönüp erkek kardeşini de alıp birlikte yeniden kolaylıkla İstanbul’a gidip mutlu ve gülerek denize yürüyor olmanız, ailece hayatınızda hepinizi mutlu edecek bir gelişme yaşanacağına delalet ediyor. Yaşanacak gelişme, iş nedeniyle şehir değişikliği olabilir, bir seyahat olabilir, sürprizlerle geçecek bir sürecin içinde olduğunuza iyi şansa yorumlanır.

   Rüyanın hayırlara vesile olmasını dilerim.

   Sevgiler…..

 • Merhaba,

  Rüyamda; dedemlerin bahçesinde 5-6 tane büyüklü küçüklü bidiklet görüyorum bir tanesi çok büyük ve koyu mavi, eski bir bisiklet. Sonra kendi eski bisikletimi aralarında göremediğim için dedeme soruyorum oda “ onu yurt dışına yolladım,diğer beğendiklerini alabilirsin” diyor üzülerek ayrılıyorum bahçeden. (hacet namazı kılıp yatmıştım) yorumlarsanız çok sevinirim.

  Sevgilerimle..

  • Merhabalar Sevgili Edna,

   Rüyada dedenlerin bahçesinde, birden fazla bisiklet görmen, yaşamda ilerlemek için seçeneklerinin çok olduğuna delalet ediyor. Eski ve büyük koyu mavi renkli bisikleti farkediyor olman, ( çünkü diğerlerinin rengi yok) vereceğin kararda sakinleşmeni, İlahi güç tarafından korunduğunu, iletişiminin kuvvetleneceğini, iç sesini dinlemeni, sezgilerinin kuvvetli olduğuna delalet eder. Eski bisikletini dedene soruyor olman, bazı eski alışkanlıklarını veya davranış biçimini değiştirmen gerektiğine ve böylece iş hayatında daha başarılı olacağına ve belki de yurtdışında bir yere gidebileceğine yorumlanır. Rüyada dedeni görmüş olman, maddi konularda destek almaya delalet eder. Üzülmüş olman, sevinçli bir haber almaya işaret eder.

   Rüyanın hayırlara vesile olmasını dilerim.

   Sevgiler……

 • Merhabalar,
  Öncelikle rüya yorumlamalarınız inanın o kadar isabetli ki. Sizlere gerçekten şükranlarımı sunuyorum. Yorumlarınız ile bize ışık tutuyorsunuz .
  Sizlerden Allah razı olsun, rızkınız bol ,yolunuz açık olsun..
  Daha önceki rüya yorumunuzun üzerinden paylaşıyorum ki yaşadığım süreci anımsatmak adına.
  Bu sefer rüyayı erkek arkadaşım görmüş.
  Şöyleki,
  Yeşilliklerin olduğu sakin bir yerde ben ev inşa ediyormuşum. Erkek arkadaşıma sürekli ;kum getir, çimento getir, demir getir diyerek sürekli direktifte bulunuyormuşum.
  O da Bunları gidip denizden alıyormuş (çıkartıyormuş)
  Her seferince bir eksik çıkıp tekrar malzeme almaya yolluyormuşum.
  Lakin evi tersden başlamışım yapmaya. Önce çatıyı yapmaya başlamışım. Erkek arkadaşım kendi kendine nerden biliyor duvar örmeyi ,inşaat yapmayı diye düşünüyor bir taraftan da alttan başlamadan neden çatıdan başladı diye düşünüyormuş ama benim dediğim herşeyide yerine getiriyormuş.

  Değerli yorumlarınızı bekliyor, hayırlı günler dinliyorum
  Sevgilerimle…

  • Merhabalar Sevgili Demet,

   RÜyada yeşillik bir alanda ev yapmak ve ihtiyacınız olan şeyleri, erkek arkadaşının denizden alıp getirmesi, yapılan şeylerin duygusal boyutta olduğu anlamına gelir. Sürekli bir eksik çıkması ve sürekli arkadaşına direktif vermen, ilişkide baskın taraf olduğuna yorumlanır.
   Evi yaparken temelden değilde çatıdan başlamış olman ve bunu arkadaşının farketmesine rağmen sana söylemeyip, içinden düşünmesi, gerçek yaşamınızda da sana karşı fikirlerini tam olarak söyleyemediği anlamına gelir. Hem yaptıklarını takdir ediyor hemde eksik veya doğru bulmadığı şeyleri söyleyemiyor.
   Ayrıca bir ev yapma aşamasında, yeşillikler içinde olmak, duygusal bir yakınlıkla ileriye bakmak, ilişkiniz için olumlu ama senin evi çatıdan yapmaya başlaman, bir konuda acele ettiğine ve temelsiz bir iş yaptığına yorumlanır. Yeniden durum değerlendirmesi yapmanız da fayda var. Rüyayı sen yazdığın için yorumum da sana göre oldu. Söylediklerimi erkek arkadaşın ile birlikte dikkate alabilirsiniz.

   Rüyanın hayırlara vesile olmasını dilerim.

   Sevgiler…..

 • merhaba rüyamda kum yıgını gördüm çok yüksekdi tepesine cıkıyorum ama bietaraftan köpekler bana saldırmya çalışıyor bende köpekleri taşlıyorum

 • Rüyada cinsel ilişkiye girdiğimi gördüm.Daha önce hiç yaşamadığım bu olayı gerçekten yaşamış gibi hissettim.Anlamını çok merak ediyorum.Teşekkür ederim

 • Rüyamda deniz masmaviydi hafif dalgalı oldukça kabarmış ve yükselmiş o kadar kabarmiski evimin içine girmek üzereydi. Hatta çok yavaş girmeye baslamisti

 • Merhaba rüyamda sahile gitmişim abilerim ve arkadaşlarım var yanımda yüzme nilmediğimi söylüyorlar bennde denize girebileceğimi İda ediyorum denize gitmek istiyorum ama Deniz hem dalgalı hem çok kum var Hende çok fazla geniş kanatlı balıklar var dayanamadım kumlu dalgalı balıkları dolu olduğu denize daldım ve alta bir nefes aldım sonra denizden çıktım daha sonra farketimki koltuğumun altından yaralanmışım başlığın ısırdığını düşünüyorum

 • Rüyamda siyah bir kedi aynı bir insan gibi patileriyle yanaklarimi tuttu başını yanagima koyup beni sevdi ve iki yanagimdan öptü. Hayırdır Inşallah

 • Merhaba, rüyamda kızıl deniz görüyordum hafif dalga vardı, kıyıya suların vurduğunu seyrediyordum. Aynı zaman da günbatımı da vardı ben günbatımını da izliyordum daha sonra günbatımı ve denizin güzelliğini daha iyi görebilmek için farklı bir tepeye cıktım günbatımını ve kızıldenizi izledim, rüyamı yorumlarsanız sevinirim

 • Ben rüyamda eltimle kaynımın birbirine sarılıp güldüğünü gördüm denizin kiyisindalardi deniz masmaviydi eltim çok mutluydu gulup eglenip dans ediyordu..

 • Rüyamda denizde yazıyorum. Yanımdan büyük gemi ve sandallar geçiyor.Gemide devlet başkanları oluyor. Sandallar da ise halk ben ise yuzuyorum. Sandakiler hadi sen de sandala bin goruselim diyorlar. Ben ise ben kendim yüzerek giderim diyip bilmiyorum. Ve yüzerek hepsinden önce karaya cikiyorum. Karada kartpostal gibi kar yağmış ve çok güzel bir görüntü var. Sonra geri donmek için tekrar kıyıya gidiyorum. Orda deniz çok git belli ordan gidemiyorum. Başka yere bakıyorum orada ise okadar durgun ve temiz ki dibi görünüyor. Ve tanımadığımız bir adam denizin içinde gel atla diyor. Ben de atlıyorum. Okadar yorulmusumki daha once yüzmekten biraz dinlemek için dinle bizim yüzünde yatiyorum. Ondan sonra zaten utanıyorum.

 • merhaba rüyamda odanın içi karanlık yanımda 6 yaşında oğlum pencereden baktığımda yeşillik, ağaçlar, deniz görüyorum karanlıkta ne güzel gözüküyor daha önce burda böyle bir güzellik yoktu diye hayret ediyorum .bu sırada oda aydınlanıyor rahmetli olan oğlan kardeşim karşımda oturuyor yanında kardeşlerin yanında oğlum oturduğu yerde uyuyor rahmetli kardeşime omzuna yasla alırım şimdi derken uyanıyorum anlamı nedir hayırlara vesile olsun inşallah

 • Rüyamda bir yer görüyorum yeşillikli. Bende camdan bakıyorum binanın 6. Veya 7.katındaydım yüksekti yani şöyle aşağı bakiyordum 3 sıralı uzunca deniz vardı güzel bi esinti vardı huzurluydu deniz hafif dalgaliydi. Anlamı nedir rüyamin. Teşekkürler.

 • Rüyamda kumsal ve masmavi deniz gördüm. Kusal birkaç dal parçası vardı onları toplayıp denize giricektim kumsalo temizleyip ailemle denize girmeyi planladım kumsalı temizleme hazırlandım ama onun yerine evi temizledim evin içinde bir sürü büyük olan karıncalar vardı evı temizledim sonra kumsala gitim havlumu serdim aa kumsalı temizliceltim dedim unutum sonra temizlerim dedim havlumu serdim temize baktım sakin temiz masmavi bir denizdi çok güzeldi uyandım sonra

 • Merhaba.
  Sabah vakti rüyamda deniz gördüm. Müstakil bir evimiz var. Kayınbabamlarda misafir bizde.
  Deniz evimizin önünden geçiyor. Öyleki sürgülü dış kapımız açık ve deniz biraz yükselse evin içine girecek kapı eşiğinin kenarından ırmak gibi akıp gidiyor. Dalgalı değil. Sakin bir şekilde akıyor. Bu arada evin etrafı 80 cm civarı tretuvar var ve üzeri komple mermer. Bir önceki gün bu mermerin üzerine kadar su çıkmamıştı. Eşime diyorum ki; deniz biraz yükselse evin içine girecek kapı önüne havlu, bezmi koysak diyorum.
  Sol tarafa olarak akıp gidiyor deniz.
  “Dünya yuvarlak. O yüzden deniz akıntılı diye düşünüyorum. Kapıdan kafamı çıkartıp izliyorum denizin akışını.
  Teşekkürler

 • Rüyamda güzel bir yatın çatısındaydık babamla beraber . Annem ve kız kardeşim de bize doğru merdivenden çıkıyorlardı bende o sırada anneme doğru yürüdüm ve annem aşağı kardesimin ordan merdivenden inmemi soyledi ben inerken merdivende kardeşim yanımdan geçti ve yukarı çıktı ben ise merdivenin ortasında arka cebimden telefonu çıkardım ve yüzüm yukarı dönüktü deniz arkamdaydi telefonu acicakken telefon kaydı ve düşer gibi oldu ben de tutmak için hareket edince sarsıldım ve arkaya doğru denize düştüm deniz çok parlak ve açık mavi yeşil durgundu . Zaten yat da kıyıya yakın bir yerdeydi .
  Ben yüzerek yürüyerek taşın üstünden atladım ve kıyıya çıktım insanlar bana bakıyordu ve babam yukarda aaa nasıl düştü diye kahkahalar atıyordu annem çok endiseliydi hemen yanıma geldi ve avmden yeni kıyafetler aldık .

  Lütfen yorumlarınızı bekliyorum .

 • Dün rüyamda denizde iken 2 3 kşi büyük bir dalganın bizi alıp havadan karaya doğru cok yüksekten düşüyoruz hissi olup en son Bi ağacın dallarına düşüp kurtuluyoruz,
  Daha sonrasını hatırlamıyorum acayip bir rüyadı teşekkürler

 • Merhaba,
  Ruyamda gece arabayla denizin kenarinda yolculuk yapiyoruz ama kiyi tarafta suyun icinde gidiyoruz. Gecerken tasa takilmis kaza yapmis araba da goruyoruz. Ilerledigimizde denizin dalgalarinin bir kaldirim ya ev avlusu gibi bir yere kadar ciktigini goruyoruz ama yola devam ediyoruz. Sonra bir plaja geliyoruz gece olmasina ragmen denizde cok insan var. Biz de girmek istiyoruz. Ailemden girenler oluyor. Sonra az ileride kiz kardesimin durgun bir suyun icinde oldugunu ama sudan cikamadigini goruyorum onu cikarmak icin bogulmayi goze alip suya giriyorum ama o sirada bir baskasi gelip kiz kardesimi cikariyor sudan. O kisinin yuzunu gormuyorum ama bir erkek. O kisi kiz kardesimi cikarinca ben o suyun icinde kaliyorum bu sefer ve uyaniyorum.