Ana sayfa » RÜYADA EKMEK GÖRMEK & Bolluk, Bereket ve Kısmet
Rüya Tabirleri

RÜYADA EKMEK GÖRMEK & Bolluk, Bereket ve Kısmet

Rüyada ekmek görmek; kısmet, bolluk ve bereket, sevinç, mutluluk, huzur gibi yaşamda ki temel gereksinimleri sembolize eder. Nimet ve rızık anlamına gelen önemli bir rüyadır.

Taze veya sıcak ekmek, güzel günlerin yaşanacağına, maddi sıkıntıdan kurtulmaya yorumlanır. Kuru veya küflü ekmek, müsriflik ile birlikte, emeğine değer vermemek ve bundan dolayı sıkıntılı bazı durumlar yaşanacağı anlamına gelir.

Rüya ekmek görmek, kişinin yaşamsal kaynaklardan hangi ölçüde yararlanacağını veya bolluk ve berekete kavuşmak için neler yapması gerektiğine dair ipuçları gösterir.

Bu rüyada kişinin maddi durumundaki değişiklikleri yansıtır. Bir dönemin bittiğine, bolluk ve huzur için de geçecek yeni bir sürece işaret eder.

İş isteyen için farklı bir fırsat, çalışan için gelirinin artması anlamına gelir.

Görülen bu rüyayı analiz ederken, diğer sembollerle birlikte, kişinin rüya içinde ne hissettiği önemlidir. Ekmek yapmak veya pişirmek, üretim yapmaya, bolluk ve berekete, hazır olanı almak, geçimini temin edeceği bir işte çalışmaya yorumlanır.

Rüyada Ekmek Görmek Ne Anlama Gelir ?

Ekmek insanoğlunun temel besin kaynağını temsil eder ve kazançlar ekmek parası ile ilişkilendirilir. Bundan dolayı rüyada ekmek görmek, kişinin maddi gelirini ve yaşam alanındaki konforunu temsil eder. Hayatı boyunca bütün mücadelesi de bunun içindir.

Rüya sahibinin gün içinde yaşadığı olaylar, geçmişten getirdiği endişelerle birlikte ve gelecekle ilgili düşündüğü kaygıların bilinç altında toplanarak, rüya aracılığında dışa yansımasıdır.

Kişinin yaşamı boyunca elde ettiği tecrübeleri ile birlikte, korkularını da yansıtır. Önemli ve haberci rüyalar arasındadır.

Rüyada ekmek görmek, kişinin maddi kazanımları ile  kendisine nasıl bir dünya hazırlığı içinde bulunduğuna ve sürecin nasıl ilerleyeceğine dair haberler verir.

Çoğunlukla hayra yorumlanan bu rüyada, ekmeğin taze veya bayat olması gibi, rüya içindeki diğer semboller ile bir bütün olarak analiz edilmesi, rüyanın vermek istediği mesaja ulaşmamızı sağlar.

Kişinin iş veya özel hayatında refah seviyesinin artacağına, bolluk ve berekete, sıkıntılı geçen sürecin sonunda elde edilen huzur ve mutluluğa, helal kazanca yorumlanır.

Rüyada ekmeği yüksek yerlerde bir duvar veya ağaç üstünde görmek, kişinin geçimini elde etmek için gösterdiği çaba neticesinde, başarılı bir kimse olacağına ve gelirinin sürekliliğine delalet eder.

Rüyada ekmeğin uçtuğunu görmek, piyasalardaki gerginliğe ve pahalılık ile birlikte, gelirlerin azalması anlamına gelir.

Rüyada bir hayvana ekmek verdiğini görmek, hayvanın gerçek yaşamda neyi sembolize ettiğine bakılarak rüya bir bütün olarak analiz edilmelidir.

Rüyada Ekmek Yediğini Görmek

Rüyada ekmek yediğini görmek, kişinin için tez vakitte bir nimete kavuşacağı anlamına gelir. Maddi olarak sıkıntı içinde olan bir kimse için kısmetinin açılmasına, helal yollardan kazanç sağlayarak ve gelirinin artacağı anlamına da gelir.

Kişinin yediği ekmeğin çeşidi veya çeşitliliği, zenginliğe, yeni tatlar denemek istediğine ve yaşamdan keyif alan bir kimse olduğuna, yaptığı işin dışında, farklı bir alan da çalışmalar yapacağına işaret eder. Rızkını kolaylıkla kazanan bu kimse için, geçim sıkıntısı görmeden güzel bir hayat yaşayacağına yorumlanır.

Taze ekmek yediğini görmek, helal kazançla birlikte, sağlıklı ve güzel bir yaşam süreceğine yorumlanır. Başka yiyecekler ile donatılmış bir sofrada ekmek yediğini görmek, iş hayatında terfi almaya, gelirinin artarak refah seviyesini yükseleceğini haber verir.

Sofrada başka insanların da olduğunu görmek, iş kurarak başkalarına da istihdam sağlayacağı anlamına gelir.

Katıksız ekmek yediğini görmek, kişinin kazancının yetersiz olacağına dair bir korkusu olduğunu yansıtır.  Elindeki nimete şükretmesi gerektiğine yorumlanan bu rüyada kişinin korkularından emin olacağına ve yeni iş fırsatları ile karşılaşacağı anlamına da gelir.

Bayat ekmek yediğini görmek, kişinin bilinçsizliği yüzünden gelirinin azaldığına veya maddi olarak sıkıntılı geçecek bir sürece işaret eder. Bazen de kişinin harcamalarında savurganlık yaptığına, kazancına kıymet vermediğine ve bu durumda aile içinde huzurunun bozulacağı anlamına da gelir.

Parasını nasıl kullanacağını bilmeyen kişinin bu tutumunu sürdürmekte ısrarcı olursa, zor zamanların kapıda olduğuna dikkat çeker. Bazen de getirisi iyi olmayan bir işte ısrarcı olmanın gereksizliğine dikkat çeker.

Rüyada kuru ekmek yediğini görmek, kişinin içinde bulunduğu durumun geçici olduğuna tabir edilir. Maddi ve manevi konularda kısa sürecek bazı sıkıntılardan sonra, ulaşılacak güzel günlere yorumlanır.

rüyada ekmek yediğini görmek
Rüyada Ekmek Görmek

Rüyada Ekmek Yaptığını Görmek

Rüyada ekmek yapmak veya pişirdiğini görmek, kişinin sorumluluk sahibi biri olduğuna, yaptığı işte başarılı bir lider olacağı ve sorumluluğunda bir çok kişiyi yöneteceği anlamına gelir.

Ticaretle uğraşan bir kimse için, işlerin yolunda gideceğine, sıkıntılı zamanların geride kalacağı, bolluk içinde güzel günlerin geldiğine yorumlanır.

İş arayan kimse için, kazancı bol bir işte çalışacağı anlamına gelir. Kişinin güncel yaşamında beklentisi hangi yönde ise, o konuyla ilgili sevineceği güzel gelişmelerin yaşanacağının haberini verir.

Eğitimini tamamlayan ve iş beklentisi olan bir kimse için, artık geçimini temin edebileceği bir işe başlayacağına da yorumlanır.

Rüyada Ekmek Aldığını Görmek

Kişi için helal kazanç elde edeceğine ve gelirinin artacağı anlamına gelir. Maddi konularda sıkıntı için de olan bir kimse için, yeni bir iş imkanına kavuşmaya veya beklediği işin olumlu sonuçlanacağı anlamına gelir.

Taze ve sıcak ekmek almak, yeni ve hızlı gelişmelerin yaşanmasına, iş hayatında karlılık oranı yüksek bir işe ortak olmaya, huzurlu ve rahat bir yaşama tabir edilir.

Rüyada çok sayıda ekmek görmek, bolluk içinde, sağlıklı ve uzun bir ömür yaşamayı müjdeler. Kişinin kendi işini yaparak, başka insanlara da istihdam sağlayacağına ve çevresinde sayılan, sevilen bir kimse olacağına yorumlanır.

Ölmüş bir kişiden ekmek aldığını görmek, rüya sahibinin beklemediği bir yerden rızık elde edeceği gibi, bir mirastan pay alabileceği anlamına da gelir.

Rüyada Fırından Ekmek Aldığını Görmek

Rüya sahibinin yaptığı bir işte başarılı olacağına, maddi gelirinin arması ile birlikte, manevi açıdan da yükselişe, sağlık ve huzuru temsil eder.

Kişinin fırından aldığı ekmek miktarınca, kazanç ve menfaat elde edeceğine yorumlanır. Fırın veya tandırda taze ve sıcak ekmek aldığını görmek, rızık ve bol kısmet anlamına gelir.

Bu rüyayı gören kimsenin gerçek yaşamında için de bulunduğu duruma göre yorumu değişebilir. Her hangi bir konu da beklentisi olanın tez zaman da güzel haber alacağını haber verir. İş arayan birinin, geliri yüksek bir işe gireceğine, işletme sahibi olan kimse için, kazançlı günler için de olduğuna tabir edilir.

Fırından yanmış ekmek aldığını görmek, rüya sahibinin eline geçen bir fırsatı iyi kullanamadığı veya yapacağı bir alışverişte dikkatli olması gerektiğine yorumlanır. Bu rüyada kişinin bir dikkatsizlik anında, faydalanmak isteyenler olabileceği anlamına da gelir.

Rüyada Ekmek Sattığını Görmek

Kendi işinin patronu olmaya, helal yoldan para kazanmaya, toplumda saygınlık görecek işlerde öncülük etmeye delalet eder. İş hayatında farklı gelişmelere, yapılan işlerde başarılı olmaya ve yöneticilik yapmaya tabir edilir.

Rüyada başka birinin ekmek sattığını görmek, kazancı iyi olan bir işe başlamaya ve herkese adil davranan bir işverenle birlikte çalışacağı anlamına da gelir.

Rüyada Siyah Ekmek Görmek

Kişinin geçim sıkıntısı içinde olduğuna ve bundan dolayı helal veya haram gözetmeksizin, eline geçecek fırsatları değerlendirmek istediğine yorumlanır.

Başka bir yorumu da, yaşadığı zorluklar karşısında kişinin bazı konularda hırs yaptığına ve gayri meşru işlere gireceğine işaret eder.

Aynı zaman da, rüya sahibinin yaptığı işte otoriter biri olduğuna ve bundan dolayı insanların kendinden çekindiği ve koşullu bir saygı gösterdiklerini yansıtır.

Rüya içindeki diğer semboller ile bir bütün olarak analiz edilmelidir. Kişi için de bulunduğu koşulları dikkate alarak, rüyanın mesajına ulaşabilir.

Rüyada Yufka Ekmek Görmek

Kişinin el becerisi gerektiren bir işi yaparak gelir elde edeceğinin habercisidir. Yeni pişmiş taze yufka ekmek görmek, beklenen güzel bir haberin gelmesi ile bol rızık ve başarıyı temsil eder. Yaptığı işte tanınan bir kimse olacağı anlamına da gelir.

Yufka ekmeği kuru olarak görmek, kişinin tutumlu ve tedbirli biri olduğu için hayatında maddi zorluklarla karşılaşmadan bir ömür süreceği anlamına gelir.

Küflenmiş yufka ekmek görmek, kişinin emeğine değer vermediğine ve bu durumdan dolayı sıkıntıya düşeceği konusunda kişiyi uyarır. Bir başka yorumu da helal olmayan bir kazanç elde ettiğine ve kişinin bundan dolayı vicdanen rahat olmadığına ve kendisi ile yüzleşmesi gerektiğine yorumlanır.

Bayat veya küflenmiş ekmek çeşidi ne olursa olsun, kişinin emeğe değer vermediğine, müsriflik veya helal olmayan kazanca ve bundan dolayı huzursuz olduğunu yansıtır.

Rüyada Ekmek Hamuru Görmek

Kişinin hamur yaptığını veya hazırlanmış olanını görmesi, yeni başlangıçları sembolize eder ve bu durum bir çok gelişmenin habercisidir. Rüya sahibinin hamura istediği şekli verebileceği anlamına gelir.

Bu da farklı iş fırsatları ile karşılaşmayı veya bir yuva kuracağının da habercisi olabilir.

Rüyada Ekmek Hamuru Yediğini Görmek; rüya sahibinin aceleci kişiliğine dikkat çeker ve tamamlanmayan bir işin hayatın da sorun yaratacağı veya düşünülmeden kırıcı sözler söylemek anlamına da gelir.

Rüyada Ekmek Kestiğini Görmek

Emek verilen bir işin karşılığını almaya, zor ve sıkıntılı günlerin geride kaldığına yorumlanan hayırlı bir rüyadır.

Bu rüyada kişinin artık rahat edeceği, bir dileğinin gerçekleşeceği zamanın geldiğine işaret eder.

Bu rüya aynı zaman da sahip olunan maddi varlıkların aile içinde pay edileceği veya edilmesi gerektiği anlamına da gelir. Miras konuları ile ilişkilidir. Eğer uzun zamandır bitmeyen miras davası varsa bunun artık bir çözüme kavuşacağının da habercisidir.

Rüyada Ekmek Kırıntısı Görmek

Rüya sahibinin, yaşamda ideallerini gerçekleştiremediği için üzgün olduğuna yorumlanır. Kıt kanaat hayatını sürdürdüğü ne, sıkıntı içinde olduğuna ve durumu değiştirmek için çaba göstermesi gerektiğine delalet eder.

Kırıntılar görmek aynı zamanda, gelirinin kıymetini bilmeyen veya savurganlık yapan bir kimseyi de temsil eder.

Her iki durumda da kişinin kendi yaşamına dair bir öz eleştiri yapması gerektiğine dikkat çeker.

Rüyada Ekmek Fırını Görmek

Fırın görmek, kişinin maddi kaygılardan kurtulup, gelirinin artacağına işaret eder. Zor geçen günlerden sonra bolluk ve huzura kavuşmak, iş bulmak, hayata katılmak anlamına gelir.

Fırın açtığını görmek ise, kişinin ideallerine kavuşarak, rahat bir ömür süreceğine, yapmak istediği şeyleri kolaylıkla elde edeceğine yorumlanır.

Bu rüyayı gören her kim ise hayrına olacak gelişmeler ile karşılaşır. Aynı zamanda yapılacak işte kişinin önemli bir kaynağa ulaşacağını temsil eder.

Rüyada Çöpe Ekmek Attığını Görmek

Rüyada ekmek görmek kişinin maddi gelirini ve rızkını sembolize ettiği için, çöpe attığını görmek ise eline geçen bir fırsatı görmezden gelmeye veya kibirli bir davranışından dolayı bir işi kaybedeceği şeklinde yorumlanır.

Bu durumda kişinin zor durumda kalacağına ve pişmanlık içinde sıkıntılı zamanlar geçireceği anlamına gelir. Bu rüya kişinin hayatında ki bir pişmanlığı da anlatıyor olabilir. Gerçek yaşamında kişi için uyarı niteliği taşıyan haberci bir rüyadır.

Rüyada Çöpten Ekmek Topladığını Görmek

Kişinin yaptığı bazı olumsuz davranışlarından dolayı, gerçek yaşamında kabul edemeyeceği durumların içine düşeceği anlamına gelir. Maddi zorluklarla birlikte sıkıntılı günler ve itibar kaybedeceği bazı durumlara yorumlanır.

Kişi bu rüyayı geçmiş bir tecrübenin etkisinden kurtulamadığı için de görüyor olabilir veya yanlış tutum ve davranışlarından dolayı haberci bir rüya olarak da görebilir. Her iki durum için de kişi kendine özeleştiri yaparak durumunu düzeltebilir.

Rüyada Ekmek Arabası Görmek

Rüya sahibinin hızlı bir şekilde çok istediği bir şeye sahip olacağına yorumlanır. Arabayı kendinin kullandığını gören kimse, pek çok nimete kavuşarak kendi hayatının idaresini eline geçirir.

Bu durum kişinin hayatına bolluk, bereket ve saadet getireceğine yorumlanır. Aynı zaman da sıkıntılı günlerin geride kaldığı anlamına da gelir.

Arabanın içinde ekmek dolu olduğunu görmek ise maddi zenginliğe işaret eder.

Rüyada Ekmek Fabrikası Görmek

Çok hayırlı bir rüyadır, kişiye hayallerinin gerçekleşeceğine, maddi ve manevi açıdan muradına ereceği anlamına gelir. Bolluk, bereket ve huzura kavuşmayı ve bu durumun sürekliliğini temsil eder.

Fabrikanın sahibi olduğunu görmek, iş hayatında başarılı olmaya, geniş bir çevre tarafından tanınmaya, saygı görmeye, kamusal alanda statü sahibi olmaya veya kişinin üretim yaparak yaşama katkı sağlayacağına yorumlanır.

Çalışmaya ihtiyacı olan bir kimsenin rüyada fabrika görmesi, aradığı işi bularak, geçim kaygısından kurtulup, gelirinin artacağını haber verir.

Rüyada Ekmek Dağıttığını Görmek

Tanımadığı kişilere ekmek dağıttığını görmek, rüya sahibinin hayırsever bir kimse olduğuna ve bu konuda öncülük ederek, ihtiyaç sahiplerine yardım ederek, manevi huzura kavuşacağı anlamına gelir.

Başka bir yorumu ise, iş hayatında başarılı olacağına ve pek çok kimseye iş fırsatı vereceğine yorumlanır.

Dağıtım yaptığı yerdeki insanların sayısı ve çevrenin durumu kişiye yapacağı işin genişliğine dair ipuçları verir.

Rüyada Birine Ekmek Fırlattığını Görmek

Rüya sahibinin yaptığı iyiliğin karşılığını bekleyen bir kimse olduğuna ve bu durumu karşısındaki kimseye sürekli hatırlatarak kırıcı olduğuna yorumlanır.

Rüyanın vermek istediği mesaja dikkat etmek gerekir. Aksi takdirde kişi maddi veya manevi açıdan hüsrana uğrayabilir.

Rüyada Bir Kimseden Ekmek İstemek

Yazının başın da anlattığımız gibi ekmek kişinin, gelirini ve iş hayatını, bunlara bağlı olarak aile içindeki durumunu sembolize eder.

Rüyada kişi bir kimseden ekmek istiyor ise, yaptığı işte bir dikkatsizlik söz konusudur. Gerçek yaşamın da zor duruma düşmek istemiyorsa, iş arkadaşlarına, ortağına veya çalışanlarına karşı tedbirli ve dikkatli olmalıdır. Sahip olduğu değerleri koruması gerektiğini hatırlatan bir rüyadır.

Rüyada Yoksul Birine Ekmek Verdiğini Görmek

Kişinin etrafında olan bir kimsenin veya aile bireylerinden birinin yardıma ihtiyacı olduğuna ve bunu durumu biliyor olmasına rağmen görmezden geldiğine yorumlanır.

Haberci bir rüyadır ve kişiye sahip olduğu değerleri ve varlıkları korumak istiyor ise, bazı şeyleri de paylaşarak, ihtiyaç sahibi kişilere katkı sağlaması gerektiğin dikkat çeker.

Kişi zaten yapmak isteyip de kendini engellediği durumlar da bu rüyayı görür çünkü bilinç altında bunun rahatsızlığını derinden hissettiği anlamına gelir.

*Siz de sık sık rüya görüyor ve ne anlama geldiğini merak ediyor ve kendiniz bir yorum getirmekte zorlanıyorsanız, “rüya danışmanlığı” hizmetimiz tam size göre.

Not: Görmüş olduğunuz rüyayı aşağıda yorum olarak paylaşmayı unutmayın.

Önemli: Rüyalar hakkında ki diğer yazılarımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

2 Yorumlar

Yorum yazmak için tıklayın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  • Merhaba ben Hatice.
    Rüyamda eve gelicem ve sevgilim ve annesi sırt çantamı ekmek dolduruyor. Ayreten sevgilimin annesi 3 tane se çörek veriyor. Acıkınca yersin diyor .

  • Rüyamda eşimle beraber tarlada yürüyoruz her yer ekmek dolu yuvarlak esmer ekmek büyükten küçüğe doğru irili ufaklı en ufak olanını elime alıp bölüyorum içinden yeşil kivi meyvesi gibi bi sıvı buluyorum.