Ana sayfa » RÜYADA AY GÖRMEK
Rüya Tabirleri

RÜYADA AY GÖRMEK

Rüyada Ay görmek; su, duygular, tamamlanmak ve yeni başlangıçları, eksik kalan iş veya ilişkilerin gündeme gelmesi, üretimle ilgili konular, üremek, kadın, toplumu temsil eden yöneticileri, şan ve şöhret sahibi olmayı sembolize eder. 

Rüyada Ay görmek, kişinin yaşamındaki her şeyi etkiler ve bu rüyanın görüldüğü dönemde sonuçları merak edilen sorulara cevap niteliği taşır.

Kişinin yaşamında yakın zaman da sıradanlıktan çıkarak geniş bir vizyona sahip olacağı anlamına geldiği gibi, ilahi güçle bağının güçlenerek, bütünün hayrına olan arzu ve isteklerinin hayata katkı sağlayacağına delalet eder.

Ruhsal aydınlanma, kendini görmek, maneviyat da yükselmek, öz eleştiri yapmaya ve yüksek farkındalık sahibi olmaya delalet eder.

Rüyanın yorumu yapılırken Ay’ın hangi evrede olduğu önemlidir. Yeni Ay veya dolunay görmek rüya analizini etkiler.

Rüyada Ay Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Ay görmek; öncelikle Ay yaşamda neleri sembolize eder ve onun hakkın da ne biliyoruz ? Pek çoğumuzun bildiği üzere Ay insan bedeninde, bitkilerde, hayvanlarda, toprakta, havada ve suyun olduğu her yerde bir çekim gücüne sahip.

Ay, Dünya üzerindeki su kütlesini, kadınları, duyguları ve kısacası yaşamla ilgili her şeyi etkiliyor. Bu çekim gücü ise Ay’ın Dünya ile olan yakınlığı orantı da hayatımızı tesiri altına alıyor.

Ay’ın çekiminin en çok arttığı Dolunay evresinde okyanuslar kabarıyor, nehirler daha hızlı akmaya başlıyor, duygusal çalkantılar ile birlikte kişinin kendini kontrol etmesi zorlaşıyor. Dolunayın insanlar ve hayvanlar üzerindeki etkileri çok geçmiş zamanlardan beri gözlenen ve bilinen bir gerçek.

Kuşların ve balıkların daha hareketli ve aktif oldukları, insanların uyumakta zorlandıkları ve kendilerini huzursuz hissettikleri de biliniyor.

Rüyada Ay görmek; bütün bu sebeplerden dolayı çok özel bir rüyadır ve önemli mesajlar verir, rüyanın tamamı detaylarıyla birlikte analiz edilmelidir.

Rüyada Ay Görmek Nasıl Yorumlanır?

Rüyada Ay görmek, kişinin hayatında ki eğitim, iş veya özel yaşamı ile ilgili konulara dair bilgilerle ilişkilidir. İş hayatında yeni gelişmelerle birlikte, başarılı olmaya, yani deyim yerindeyse, yıldızının parlayacağı anlamına geliyor.

Bekar bir erkek için güzel bir kadın ile tanışmak ve ona aşık olmaya, çocuk isteyen veya çocuğu olmayan bir kişinin yakın zamanda evlat sahibi olacağına tabir edilir.

Bekar bir kadın için statü sahibi varlıklı biri ile evlenmeye, hamile bir kadın için doğacak erkek veya kız çocuğunun istikbalinin parlak olacağı anlamına gelir.

Rüyada Ay görmek, kamusal alanda yüksek bir mevki sahibi olmaya yada ülke yönetiminde söz sahibi kişi veya kişilerle ilişkili olduğu gibi onlardan gelecek hayır ve menfate delalet eder. Hedefi böyle bir göreve gelmek isteyen kişi için Ay’ı hangi faz da gördüğü yorum için önemlidir.

Rüyada Ay görmek, sahip olunacak veya elden çıkacak topraklara, hükümet reisine veya bakanlarına, güzel bir eşe, çocuklara, anne ile ilgili konulara, psikolojik durumlara, çiftçi için hasat döneminin nasıl geçeceğine dair bilgiler verir.

Rüyada Ay Tutulması Görmek

Rüyada Ay tutulması görmek; kişinin yaşamında zorlu ve dönüştürücü etkiye sahiptir ve bu sürecin konuları kişiye göre farklılık gösterebilir. Yapılması veya yapılmaması gereken konulara dikkat çeker.

Ay tutulması, ruhsal olarak büyüme araçlarının neler olabileceğini anlama ve idrak etme fırsatı sunar. Kişinin yaşamda yaşadığı deneyimleri ve kaderi olarak gördüğü konuları değiştirme ve dönüştürme şansının olduğunu hatırlatan hayırlı bir rüyadır.

Bir amaç doğrultusunda harekete geçme güçlüğü çeken bir kişi için, bu rüya eyleme geçme vaktinin geldiğini haber verir..

Rüyada Ay tutulması görmek, bitmesi gerekenleri ve geçmiş deneyimlerden ders alarak yaşamın sunduğu yeni fırsatlara odaklanmak gerektiğini hatırlatır. Yeniye yer açmak için, bu güne faydası olmayan duygu, düşünce ve davranışlardan kurtulmak gerektiğine yorumlanır.

Belli bir konudan çok kişinin hayatının tamamında, duyguları da dahil yaşanacak olumlu yönde etkileri olan bir rüyadır ve kişi yaşadığı anda dahil hayatına dair bir analiz yapmalı ve harekete geçmesi gereken konuları anlamaya çalışmalıdır.

Bu rüya kişinin özel hayatı ile birlikte toplum üzerinde etkili olacak değişiklikleri öngörür.

Rüyada Kanlı Ay Tutulması Görmek

Rüyada kanlı Ay tutulmasını görmek, bireysel olarak hakkını alma, sisteme başkaldırılar, hesap sormak, taarruza geçmek, sosyal veya milli duyguların yükselmesi ile ilişkilidir.

Aynı zamanda dostluklar, arkadaşlıklar, sağlık konuları ile ilgili, kişisel veya toplumsal olarak ertelenen ama değişimin artık bir ihtiyaç olduğu zamana delalet eder. Özgürlük adına verilecek savaş anlamına da gelir.

Küçük kıvılcımların büyük tepkilere neden olacağı bir sürece işaret eder. Ülke genelini ilgilendiren açıklamalar, gitmesi gereken, bitmesi herkesin hayrına olacak ilişkiler, yöneticilerin değişmesi gibi gündeme gelecek konuları haber verir.

Kişisel olarak önceliklerin, saygınlığın, maddi veya manevi değerlerin korunması adına verilecek bir mücadeleye tabir edilir.

Rüyada kanlı Ay tutulmasını izlemek, kişi kendini, bastırdığı duyguların ortaya çıktığı, haksızlığa uğradığı için, geri adım atmak istemeyeceği ve her şeyi göze alacağı bir sürecin içinde bulabilir.

Bu dönemde dikkatli olmakta fayda var. Çünkü kişi ya hep ya hiç aşamasına gelmiş demektir.

Rüyanın görüldüğü dönem bütün bunların dışında, şans faktörünün yüksek olduğu bir dönemi de haber verir. Yardım etmek, yardım almak, aydınlanmak, ruhsal bir derinliğe ulaşmak, kişinin kendini kısıtlayan durumlardan kurtulacağı, çok hareketli günlere geçecek günlere yorumlanır.

Kişi içinde bulunduğu durumu iyi analiz edebilirse bu rüyası istediği herhangi bir konuda başarılı olacağına delalet eder. Yeni fırsatlar ve farklı bir bakış açısı sunar.

Rüyada Yeni Ay Görmek

Rüyada yeni doğmuş ayı Hilal şeklinde görmek, sevinç ve mutluluğa, yepyeni bir dönemin başladığına yorumlanır. Olumlu veya olumsuz geçen bir süreçten sonra gelen değişimi temsil eder. Bazen de yapmak istenilen ama bir türlü karar verilemeyen bir konuda, harekete geçme vaktinin geldiğini ve koşulların kendini destekleyeceği anlamına gelir.

Rüyada yeni Ay görmek, işe başlamak, kendisi için özel bir kimse ile tanışmak, düşüncelerde netlik, sevinçli bir haber almak, yeni bir yola çıkmak veya başlangıç yapmak gibi yaşamla ilgili pek çok konu ile ilişkilidir.

Rüya sahibinin beklentisi ile orantılı olarak yorumu değişiklik gösterebilir.

Rüyada Ayın Parçalandığını ve Yere Düştüğünü Görmek

Beklenmeyen bir durumla karşılaşmaya, toplumda birlik ve beraberliğin bozulacağı anlamına gelir. Devlet yöneticileri arasında etkili olan bir şahsın vefatına yorumlanır.

Bir başka yorumu ise aile büyüklerinden birinin vefat edeceğine dikkat çeker.

Rüyada Dolunay Görmek

Rüyada Dolunay görmek, ülke yöneticileri ile ilgili haberlere, başarı elde etmek, bir hayali gerçekleştirmek, kişiliğinde veya mesleğinde tanınan saygı duyulan ünlü biri olmaya veya böyle birinden gelecek maddi, manevi bir yardımın da habercisidir.

Bir dönemin kapanarak, yeni bir sürecin güzel gelişmelerle başlayacağına yorumlanır. Rüyada Dolunay görmek, kişinin yaşantısının tamamını etkiler ve gelecekle ilgili mesajlar verir.

Kişinin yaşamın da olmasını istediği bir şeye sahip olmaya, yarım kalan önemli bir işin veya ilişkinin tamamlanarak belli bir olgunluğa ulaşacağını haber veren hayırlı bir rüyadır.

Bazen de zorluklarla geçen bir dönemin sonuna gelindiği anlamına gelir.

Rüya sahibinin hayatında elde etmek istediği konularla ilişkilidir ve kişilere göre yorumu değişse de temelde haber verdiği konular aynıdır.

Aydınlık bir gecede Dolunay görmek, kişinin duygu dünyasında önemli gelişmelere yorumlanır. Her hangi bir konuda karar aşamasında olan bir kimse için doğru zaman olduğunu ve eylem geçme vaktinin geldiğini haber verir.

Karanlık bir gecede Dolunayı karanlık görmek, kişinin endişe ve korkuları ile yüzleşmesi gerektiğini hatırlatan önemli bir rüyadır. Kabul edilmeyen bir psikolojik rahatsızlığının habercisidir ve bu konuda yardım almak gerektiğine vurgu yapar.

Aynı zamanda yapılan olumsuz yanları çoğunlukta olan bir işten duyulan rahatsızlığı da temsil eder.

Bir başka yorumu ise toplumu yönetecek karanlık yönleri olan, acımasız bir lidere ve ondan gelecek etkiyi temsil eder.

Dolunayı izlemek, hayırlı ve güzel gelişmelerden fayda görmeye, arzu ve isteklerin gerçekleşme evresinde oluşunu müjdeler.

Rüyada Ay Doğurduğunu Görmek

Rüyada Ay doğurduğunu görmek, murada ermek, arzu ve isteklerin gerçekleşmesine yorumlanır.

Rüyada bir kadının Ay doğurduğunu görmesi, mevki sahibi ve bilgili bir kimse ile evlenerek bulunduğu yerden daha uzak başka bir memlekete gideceği anlamına da gelir.

Hamile bir kadının rüyasında Ay doğurduğunu görmesi, güzel bir kız evladı olacağına ve çocuğun özel yeteneği sayesinde tanınan ve başarılı bir kimse olacağına tabir edilir.

Rüyada bir erkeğin Ay doğurduğunu görmesi, bütün dünyada tanınan büyük bir alim olacağına işaret eder.

Rüyada Ay da Yürümek

Kişinin yüksek ideallerine ulaşacağı ve tanınan, saygı gören bir kişi olacağı anlamına gelir. Kamusal alanda statü sahibi olmaya veya bilimsel konularda yeni bir şey keşfetmek anlamına da gelebilir.

Bir başka yorumu ise iş nedeniyle ülke değişikliği veya yaşam koşullarında farklılık olabilir ve rüya içindeki diğer detaylara dikkat etmek gerekir.

Rüyada Ay’ın İkiye Bölündüğünü Görmek

Büyük bir sırrın ortaya çıkmasına, toplumsal veya aile içinde bir bölünmeye veya eksik parçaların tamamlanmasına yorumlanır. Aynı zaman da fikir ayrılığından kaynaklanacak bazı sorunları temsil eder.

Bazen de duygusal anlamda büyük bir boşluğa düşmek anlamına gelir.

Böyle olmakla birlikte rüya içindeki diğer ayrıntılar yorumu etkileyebilir.

Rüyada Ay Işığının Eve Girdiğini Görmek

Ay ışığının eve girdiğini ve içeriyi aydınlattığını görmek,  maddi veya manevi olarak sıkıntı ve kederden kurtulma vaktinin geldiğini yansıtır.

İçsel olarak derin bir farkındalığa ulaşmaya ve bunun etkisinin bütün aileye katkısı olacağına tabir edilir.

Bekar bir kimse için evinde ay ışığını görüyor olması, güzel bir kadın veya yakışıklı ve bilgili bir erkekle izdivaç yapacağı anlamına da gelir.

Hasta bir kimse için şifa bulmaya, çocuk sahibi olmak isteyenler için, güzel ve hayırlı bir evladı olacağını müjdeler.

İş beklentisi olanlar için, kazancı bol kendini ve ailesini mutlu edecek bir işe sahip olacağı anlamına da gelir.

Bir başka yorumu ise aile bireylerinden birinin etkisi ile gündemdeki sorunun çözüme kavuşacağının habercisidir.

Haneyi etkileyecek bir devlet büyüğünden gelecek bir yardıma da işaret ediyor olabilir.

Görülen rüyayı en etkili kişinin kendisi yorumlayabilir. Bunun nedeni kişinin içinde bulunduğu durumu, beklenti ve isteklerini sadece kendisinin biliyor olmasıdır.

Rüyada Ayın Doğuşunu İzlemek

Rüyada ayın doğuşunu ve gök yüzünde yükseldiğini görmek, hayır ve menfaat elde etmek anlamına gelir.

İşinde ilerlemek, terfi etmek, ilim ve fazilet sahibi olmak gibi kişinin hayatını güzel yönde etkileyecek gelişmelere yorumlanır.

Toplumu ilgilendiren konularda farkındalık yaratmak veya bilimsel bir buluşa imza atmaya ve rüya sahibinin dikkatleri üzerinde toplayarak gündeme geleceği bir zaman dilinde bulunduğunu da haber verir.

Rüyada Ay Işığında Yürümek

Rüyada Ay ışığında yürüdüğünü görmek, çıkılan yolda başarı elde edeceği anlamına gelir. Sevgi dolu, sağlıklı bir ömür yaşamaya, içsel huzura ulaşmaya, evlat sahibi olmak veya yaşam amacına ulaşmak gibi bir çok önemli gelişmeyi temsil eder.

Ayrıca rüya sahibinin hayatında maddi ve manevi açıdan kendine kendine destek olacak güçlü bir kadının varlığına veya mevki sahibi bir kimseden gelecek desteği de yansıtır.

Rüyada Ay ışığında kişinin nereye doğru yürüdüğü ve hissettiği duygu yorum için önemlidir.

Not: Görmüş olduğunuz rüyayı aşağıda yorum olarak paylaşmayı unutmayın.

Önemli: Rüyalar hakkında ki diğer yazılarımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

5 Yorumlar

Yorum yazmak için tıklayın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 • Selam,
  rüyada sevgilimle başka gezegendeymişiz. Parlak,aynamsı bir yüzeyi var. Yüzeyin hafif dalgalı olduğunu gördüğümü düşündüğümden inceliyorum.Yüzey gerçekten de dalgalıymış.Sevgilim biraz uzağında.Ona üç kere sesleniyorum. O da o garip gezegene adeta kapılmış ses vermiyor. Bu arada 3.seslenmeden önce Anlıyorum ki o dalgalı yüzey aslında bir canlı organizma yüzeyiymiş ve bizlerde o canlı organizmada bulunan bakteriler gibiymiş. Üzerinde bulindugumuz yüzey gitgide canlanıyor. Damarları falan görüyorum.Tehlikeyi sezinliyorum ve 3.kere sesleniyorum.Sevgilim sanki organizmaya hapsolmuş.3. Seslenişimde gerçekten de sevgilime seslendim ve uyanıyorum.
  Yorumlarsanız çok sevinirim, teşekkürler.

 • Bir kaç ay öncede rüyamda ay görmüştüm dolunayın alt sağ köşesinde bir el vardı 🖐️bu şekilde, bir kaç gün sonra gökyüzünde ay’ lar küçük küçük birden fazla sonra onlar uçak oluyor ve devamlı hareket halinde birbirlerine çarpma dan ilerliyorlar.. şimdi ise ayın tam ve net bir şekilde aydınlık haliyle gördüm, arkama dönüp bakıyorum dolunay harika bir aydınlık ile gülümsüyorum.

 • Selamlar.
  Rüyamda gökyüzünde birden fazla ay vardı. Önce farklı yerlerde 2, 3, sonra giderek arttı. Sonra onlarca ay film şeridi gibi yanyana dizilmiş şekilde geçmeye başladı. Geçerken de hepsi de ekil değiştiriyodu. Yani hilalden dolunaya kadar oluşum evrelerini geçirerek sağdan sola doğru şerit gibi böle sıra halinde onlarca ay geçiyordu gökyüzünden. Kuşak gibi. Heyecanla izliyordum Annemlerin evinden gece vaktiydi. Birilerine gösteriyorum onlar olağan karşılıyordu. Sadece ben şaşırmıştım. Olduğum konumda göre batıdan doğuya doğru kayıyolardı. Benim yüzüm güneye dönüktü.çok merak ediyorum.etkisinden çıkamıyorum. Yorumlarsanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

 • Merhaba size rüyamı anlatmak istiyorum . Bu gün ruyamda ay’ı gördüm . Çok tuhaftı . “Ay bir anda yere doğru düşüyor sonra çok ısındığı için kırmızılaşıyor ve içinde uzay gemisi biçiminde bir şey beliriyordu . Bunu balkondan seyrediyordum . Annem buna çok üzulüyordu .” Kendisi ışık insanı ve aynı zamanda aydınlanmış biri . Bana her zaman ay’ın gerçekte dünyayı seyretmek için yapılan bir uzay gemisi olduğunu söyler , ki eğer araştırırsanız ay’ın olmadığını çok bilimsel kanıtlarla bulabilirsiniz . Herneyse tekrar ruyama dönüyorum .” Ay parçalandıktan sonra devlet büyükleri sahte açıklamalar yapıyordu ve oraya yardım göndermiyorlardı . Gökyüzü bir anda kıpkırmızı oluyordu , ay’ın düşmesiyle “. Cevaplarsanız çok mutlu olurum . Teşekkürler

 • Ruyamada ayin pir parcasini dunyaya dustugunu gordum ve ay geri kalan buyuk parca ay dunyaya yakin olmustu ve ayin icinde evler vardi icinde insanlar vardi ve ayin etrafinda gezegenler vardi