Ana sayfa » RÜYADA ARABA GÖRMEK
Rüya Tabirleri

RÜYADA ARABA GÖRMEK

Rüyada araba görmek kişinin yaşam içerisinde ilerleme prensibinin hangi durumda olduğuna dair bilgiler içerir. Hayatında değişiklik yapmak istediği durumların varlığına, bir halden başka bir hale geçme arzusunu ifade eder.

Rüyada araba ile ilgili rüyaların tamamı geleceğe dair bilinç altında depolanan duygu, düşünce, korku ve endişelerin rüya esnasında dışa yansımasıdır.

Rüyada Araba Görmek Nasıl Yorumlanır

Kişinin rüyada araba görmesi; iş hayatı ve özel yaşamını  temsil eder. Rüyada araba görmek; arabayı kimin kullandığı, arabada hangi koltukta oturduğunuz, arabanın rengi, yeni mi yoksa eski mi, arabanın ne halde olduğu ve gittiğiniz yolun durumu rüyanın analizi için önemlidir ve rüya içerisindeki diğer semboller ile birlikte yorum getirilmelidir.

Rüyada Araba Sürmek

Rüyada araba sürmek, kişinin hayatında değişiklik yapma isteğini ve bu değişikliği yaparken hangi aşamalardan geçerek ilerleme kaydedeceğini anlatır. Rüyada arabanın ilerlediği yol bu konuda size fikir verecektir.

Rüyada rampa aşağı araba sürmek, iş hayatındaki dengelerin hassasiyet içinde olduğuna, arabayı rampa yukarı sürmek; girişilen işte mücadeleye devam ve dikkat etmek gerektiğine, arabayla virajlı yolda ilerlemek; riskli olan durumlara, araba direksiyonun kişinin elinde kalması; aile ve iş hayatında kontrolden çıkan durumların varlığına, tutmayan frenler ise; yaşanacak olumsuzlukların kaçınılmaz olduğuna, ancak bütün olumsuzluklara rağmen kaza yapmadan arabayı durdurduğunu görmek; zorlu bir dönemden selamete çıkmayı temsil eder.

Rüyada Araba Kullanmak

Rüyada araba kullanmak; veya araba sürmek aynı anlamları içerir. Kişinin kendini araba kullanırken görmesi; hayatındaki kontrolün kendi elinde olup, sorumluluk sahibi olduğunu ifade eder.

Eğer arabayı başkası kullanıyorsa; kişinin kendi hayatına dair söz sahibi olmakta yetersiz olup, önemli kararları başkalarına bıraktığına veya bazı konularda yardım alarak ilerlemek durumunda kaldığına yorumlanır. Rüyada arabanın arka koltuğunda oturmak; özgüven düşüklüğüne işaret eder.

Rüyada Araba Almak

Rüyada araba almak; rüya sahibinin ne tür bir araba seçtiğine bağlı olarak farklı anlamlar içerir. Rüyada araba almak; yeni girişimlere, evliliğe, bolluk ve berekete, yaşam içerisinde kolaylıkla ilerlemeye, sağlıklı bir ruh haline ve mutluluğa yorumlanır.

Rüyada Yeni Araba Almak

Rüyada yeni araba aldığını görmek; hayallere kavuşmak, iş hayatında başarılı ve bol kazançlı yeni girişimlere, statü değişikliğine, makam ve mevkiye, bekar birinin evlenip aile kurmasına, mutlu bir beraberliğe, maddi olarak çok iyi konuma gelmeye ve geçmiş hatalardan ders almaya delalet eder.

Rüyada Eski Araba Almak

Rüyada eski araba aldığını görmek; gelir gider oranındaki dengesiz durumların varlığına, yanlış yatırımlar yüzünden zarar etmeye, kötü alışkanlıklara, zor geçecek  zamanlara delalet eder ve haberci bir rüyadır. Kişiyi tedbirli bir tutum içine girmeye davet eder. Olası zorluklara düşmemek için hatalarda ısrarcı olmayarak bu durumun bertaraf edilebilir olduğuna yorumlanır.

Rüyada Araba Anahtarı Görmek

Rüyada araba anahtarı görmek; kişinin yolunda gitmeyen iş veya özel yaşamındaki sorunların çözülmesine, yeni iş fırsatlarına, evliliğe, engellerin ortadan kalkmasına, mutluluk ve huzurlu günlerin geldiğine, zor dönemlerin geride kalıp, yeni ve güzel bir dönemin başladığına tabir edilir.

Rüyada Araba Satmak

Rüyada araba satmak; rüya sahibinin iş hayatına dair bilgiler verir. Rüyada gerçek yaşamda var olan arabayı sattığını görmek; iş hayatındaki engellere, var olan imkanların kısıtlanmasına veya tedbir alınarak zor durumdan kurtulmaya yorumlanır.

Rüyada Arabaya Binmek

Rüyada arabaya binmek; kişinin kendini başkasına ait arabaya binmek; ortak yapılacak bir işe, çıkılan yolculuğa, yeni girişimlere ve evliliğe işaret eder.

Rüya sahibinin kendini arabasına binerken görmesi; iş hayatında liderlik etmeye, kişisel olarak hayatına hakim olduğuna, endişelerden kurtulmaya, zenginliğe delalet eder.

Rüyada toplu taşıma araçlarına binmek, kişi için yaşam koşullarının kötüleşmesine, maddi zorluklar yaşamaya, gelecek için maddi birikim yapmanın söz konusu olmadığı durumlara, iş değişikliğine ve bütün bu durumların geçici bir süreçte değişeceğine yorumlanır.

Rüyada Arabadan İnmek

Rüyada arabadan inmek; rüya sahibinin iş hayatında alması gereken tedbirlere, yapılan yatırımlarda bekleme dönemine, ilişkileri gözden geçirmeye tabir olunur.

Rüyada Araba Çarpması

Rüyada araba çarpması; sıkıntılı zamanlara, dikkat dağınıklığı yaşadığına, yeni iş fikirlerine, değişim ve dönüşüme, kişinin içinde bulunduğu durumdan başka bir duruma geçmesine, bazen hayırla bazen de zor zamanlara yorumlanan bir rüyadır.

Rüyada Kaza Yapmış Araba Görmek

Rüyada kaza yapmış araba görmek; uyarı niteliği taşır. Kişinin iş veya özel hayatında yolunda gitmeyen bir şeyler olduğuna ve bunları düzeltmek için çaba göstermesi gerektiğine delalet eder.

Rüyada Araba Çaldırmak

Rüyada araba çaldırmak; rüya sahibi için riskli bir yatırıma, ticarette zarar etmeye, iflas durumlarına ve boşanmaya, psikolojik bozukluğa delalet etmekle birlikte haberci bir rüya olduğu için, kişinin durum değerlendirmesi yaparak tedbir alması gerektiğine ve yaşanan olumsuzluklar her ne olursa olsun yeniden yapılanmayı, zorlu geçecek olan bir dönemi ifade eder.

Rüyada Araba Çalmak

Rüyada araba çalmak; tembel ve hazıra konan bir insana delalet eder. Bazen de kötü geçen bir dönemden çıkmaya, dost ve arkadaşlardan yardım görmeye, eski tecrübelerden yararlanarak yeniden bir iş kurup, başarılı olmaya, maddi sıkıntıları aşmaya, gam ve kederden kurtulmaya yorumlanır.

Rüyada Araba Motoru Görmek

Rüyada araba motoru görmek; hayırla yorumlanır, zenginliğe, iş hayatında yeni girişimler için beklenen paranın gelmesine, gönül ilişkilerinde istenen uyumun yakalanmasına, başarıya ve mutluluğa delalet eder.

Rüyada Araba Yakmak

Rüyada araba yakmak; rüya sahibinin elde etmek istediği şeylerde kural tanımadığı için, yaptığı hatalara ve davranışlarını değiştirmez ise hayat yolunda, kendini içinden çıkılmaz bir durumda kalacağına ve bunu düzeltmenin çok zor olacağına dair uyarıcı bir rüyadır.

Rüyada Arabada Kilitli Kalmak

Rüyada arabada kilitli kalmak; kişinin gerçek yaşamında ilerleme konusunda sorun yaşadığına ve yapmış olduğu işlerde engellere takılmaya yada yakınındaki çözümü görmeyip, olaylar karşısında kendini eli kolu bağlanmış, çaresiz bir durumda hissetmeye veya bütün engellerin kendi düşüncelerinden kaynaklandığına yorumlanır.

Rüyada Araba Lastiğinin Patlaması

Rüyada araba lastiğinin patlaması; kişinin iş ve özel hayatında her şey yolunda giderken aniden yaşanacak olan olumsuzluğun habercisidir. Bu olumsuzluklar geçene kadar yeni girişimler bulunmamaya dikkat etmekte fayda olduğunu hatırlatan bir rüyadır.

Rüyada Araba Takas Etmek

Rüyada araba takas etmek; karşılıklı yardımlaşmaya, iş ortaklığına, sorunları çözmeye, aile içinde kırgınlıkları bitirmeye, başarı elde etmeye, uzlaşmaya delalet eder.

Rüyada Araba Kaybetmek

Rüyada araba kaybetmek; kişinin yaşamında duyduğu memnuniyetsiz olmasına, ne yapması gerektiğine dair bir fikri olmadığına, mutsuz ve isteksiz olmaya veya yaşanmış olan her şeyi unutup, hayatına yeniden başlamak istediğine bazen de sıkıntılardan kurtulmaya yorumlanır.

Rüyada Beyaz Araba Görmek

Rüyada beyaz araba görmek veya almak; rüya sahibinin iş hayatı, eğitim ve ailesine ait olaylar hakkında bilgiler içerir. Kişinin hayatında tertemiz bir sayfa açtığına, güzel gelişmelerin hakim olacağı yepyeni bir döneme, yatırımların değer kazanmasına, evlilik, bolluk ve berekete, başarılı olmaya, huzura ermeye, saygınlık elde etmeye, kötü zamanların geride kaldığına delalet eder.

Rüyada Kırmızı Araba Görmek

Rüyada kırmızı araba görmek veya almak; tutkulu bir şehvet ve aşka, evliliğe, ani öfke patlamalarına, arzu ve isteklere kavuşmaya, beklemede olan işlerde eyleme geçmeye, kişinin hayatında uyarı içeren gelişmelerin gündeme geleceğine, tabir olur.

Rüyada Siyah Araba Görmek

Rüyada siyah araba görmek veya almak; şan ve şöhrete, otoriter bir kişinin varlığına veya kişinin bulunduğu durumda otorite olup, yetkili bir konuma gelmesine, gizemli durumların varlığına, karanlık güçlere karşı korunma isteğine veya saklamak istediği olayların varlığına yorumlanır.

Rüyada Karlı Havada Araba Kullanmak

Rüyada karlı havada araba kullandığını görmek; kişinin iş hayatıyla ilgili yapmış olduğu seçimler yüzünden riskli bir döneme gireceğine işaret eder veya bu durumu yaşamamak için tedbirli davranması gerektiğine dair ikaz da bulunan bir rüyadır. Ayrıca kişinin yaşamakta olduğu sıkıntıların geçici olduğuna da yorumlanır.

Rüyada Bebek Arabası Görmek

Rüyada bebek arabası görmek; sevinç ve neşeye, bebek sahibi olmak isteyenler için bebek haberine, küçük küçük büyümekte olan yatırımlara, çoğalmaya ve yardım almaya yorumlanır.

Rüyada At Arabası Görmek

Rüyada at arabası görmek; bir çok farklı yorumu olmakla birlikte; günümüzdeki yorumu rüya sahibinin yaptığı işlerde ağır aksak ilerlediğine, yavaş da olsa başarı elde edeceğine delalet eder.

Rüyada Araba Vapuru Görmek

Rüyada araba vapuru görmek; hayırla yorumlanan bir rüyadır ve çıkılacak olan yolculuk ile birlikte maddi manevi kazanç elde etmeye, ufkun genişlemesine, kolaylıkla elde edilen başarılara delalet eder.

Rüyada El Arabası Görmek

Rüyada el arabası görmek; kişinin hayal kurmayı bilmediği için tek düze yaşadığına ve yaşam içerisinde zahmetle çalışıp çaba gösterdiğine, hayata bakış açısını ve tutumunu değiştirmez ise, yaşadığı zorlukların devam edeceğine tabir olunur.

Rüyada Fayton Görmek

Rüyada fayton görmek; rüya sahibinin keyfine düşkün olduğu için iş fırsatlarını görmezden geldiğine ve bu durumdan hep şikayetçi olacağına işaret eder.

Rüyada Araba İle Birine Çarpmak

Rüyada araba ile birine çarptığını görmek; kişinin son zamanlar da kırıcı ve kaba olduğuna, aşırı yorgunluğa, ara verip dinlenmek gerektiğine veya yeni tanıştığı birine aşık olmaya yorumlanır.

Rüyada Ticari Taksi Görmek

Rüyada ticari taksi görmek / binmek; yeni iş fırsatlarına, maddi kazanca, ortaklık kurmaya, seyahate çıkmaya bazen de kısa süreli ilişkilere ve ortaklıklara delalet eder.

Rüyada Araba Altında Kalmak

Rüyada araba altında kaldığını görmek; gelecek olan mirasa, ağır sorumluluk gerektiren durumların varlığına veya kendini yorgun ve ezilmiş hissetmeye aynı zamanda fazla yüklerden kurtulmayı ifade eder.

Rüyada Park Edilmiş Araba

Rüyada park edilmiş araba görmek; kişinin kendi potansiyelini ortaya koymadığı için, iş hayatında durgun geçen zamanlara veya hareket etmenin zorunlu hale geldiğini vurgulayan bir rüyadır.

Rüyada Arabadan Düşmek

Rüyada arabadan düşmek; şok etkisi yaratacak durumların yaşanacağına, işten çıkarılmaya, boşanmaya, ikili ilişkilerde ayrılıklara ve kişinin kendisi için yeni bir yol belirlemesi gerektiğine yorumlanır.

Rüyada Arabanın Denize Düşmesi

Rüyada arabanın denize düşmesi veya uçması; kişinin aldığı kararlardan duyduğu pişmanlığı ve boşa geçen zamanı, hayallerin suya düşmesi veya sıkıntılardan bir çırpıda kurtulmayı, her şeye yeniden başlamayı ifade eder.

Rüyada Arabanın Arkasından Koşmak

Rüyada arabanın arkasından koştuğunu görmek kişinin geçim sıkıntısında olup ve hiç bir şeyin istediği gibi gitmediğini ve yaşam içindeki tutumunu değiştirmez ise bu durumun devam edeceğine, kendine ait yeni bir strateji belirlemesi gerektiğine yorumlanır.

Rüyada araba görme ile ilgili olarak rüya içindeki diğer semboller ile birlikte duygularınızı da dikkate alarak titizlikle yorumlanması gereken bir rüyadır.

Not: Görmüş olduğunuz rüyayı aşağıda yorum olarak paylaşmayı unutmayın.

Önemli: Rüyalar hakkında ki diğer yazılarımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

62 Yorumlar

Yorum yazmak için tıklayın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 • Rüyamda gercek hayatta araba kullanmadığım halde araba sürüyordum. Ve acemi olduğumun bilincindeydim. Sonra üniye gidiyordum iki arkdasımında platonik olduğı cocuklar top oynuyordu bende onlara katılıp voleybol oynamak istiyordum daha sonra o arkadasımın gözleri yeşil oluyordu normalde gözleri kahverengi. Rüyamda evde uyuduğumu görüyordum dersten devamsızlıktan kalma ihtimalinden arkadasıma mesaj attım öyle uyandım

  • Merhabalar Sevgili Zuhal,

   Rüyada araba sürmek; ve acemi olduğunun bilincinde olmak; okula gitmek; gerçek hayatında sorumluluk aldığını ama bunun tam olarak gereğini yapmadığını anlatıyor. Rüyada araba sürmek; hayatının kontrolüne sahip olduğunu, hedeflerine ulaşmak için biraz daha gayret etmen gerektiğine delalet ediyor. Platonik aşklar, top oynamak isteğin ve evde uyuyor olman, aslında sorumluluklarını çok ciddiye almadığını, zamanı iyi kullanmadığını ifade ediyor. Kahverengi olan gözü yeşil görmen; hedefine odaklanırsan şansın senden yana olduğuna, insanların sonradan elde edebildiği bazı şeylere şimdiden sahip olduğunu ve bu durumu iyi değerlendirirsen, güçlü bir kişilikte ve özgür olacağını, hayallerine kavuşacağına yorumlanır.

   Rüyanın hayırlara vesile olmasını dilerim.

   Sevgiler…

  • Rüyamda bi akşamüstü eve dönerken hareketimin kısıtlandığını hissedip arkama baktığımda önce çalışır halde ama sürücüsü olmayan ve benim kıyafetimin takılı olduğu, sağa sola savrularak gelen bi tanıdık araba gördüm. Takılı olduğum yeri kurtarıp önünden çekilince araba beni geçip çok yüksek ses çıkarmaya başladı. Daha sonra içinden kuzenlerim indi, sokaktaki herkes telaş edince içinde kız kardeşimin olduğunu ve onun da ne yapacağını bilmiyor olduğunu ama endişeli olmadığını gördüm. Sadece annem çok telaş edip arabaya koştu çünkü artık araba duruyordu ama hala sesi aynı şiddetteydi ve kardeşim inmiyordu.

   • Merhabalar Sevgili Şeyma,

    Rüyada görmüş olduğun şeyler, bir arabanın senin kıyafetine talkılmış bir şekilde arkandan geliyor olması, arabanın seni değil de senin arabayı bir bakıma taşıyor olman, gerçek hayatında ki ilerleme şeklini yansıtıyor, yaşamını kontrol altına almadığına veya veya olaylara karşı bakış açından dolayı kendini zor durum da bıraktığına delalet eder.

    Şöförü olmaya bir arabayı elbisen ile farkına varmadan da olsa çekmek, büyük sorumluluklar alıp, hiç bir şey yapmıyormuş gibi yaptığına ve bu durumun seni ilerletmediği anlamına da gelir.

    Görmüş olduğun rüya kontrolü eline alıp, sorumluluklarına sahip çıkman gerektiğini hatırlatıyor.

    Rüyada annenin olması yaşadığın şeylerde desteğini gördüğüne, kız kardeşinin arabanın içinde telaşsız oturması, oturduğu yere göre değişmekle birlikte, senin geri planda durduğun için onun daha ön plana geçeceğine işaret ediyor.

    Rüyada hep kadınların olması, hayatınızda bir erkek figürü olmadığına veya herhangi bir erkekten (baba, abi, erkek kardeş) yardım almadığınıza yorumlanır.

    Rüyanın hayırlara vesile olmasını dilerim.

    Sevgiler…….

  • Merhabalar
   Rüyamda amcamla beraber arka koltukta oturuyoruz arabanın ön iki koltuğu boş ve kendiliğinden gidiyor araba.
   yolun ters olduğunu biliyorum ve birden direksiyona geçiyorum kaza yapmamam imkansız gibiyken arabayı karşıya yöne yani doğru yöne çeviyorum 2 yol biri aşağı dağlık diğeri düz yol dağlık yol kestirme diye o yöne çekerken amcam burda beni indir sen düz yoldan git diyor.
   Şimdiden teşekkürler yorumunuz için.

  • Merhaba iyi günler, rüyamda arkadaşımın annesi arkadaşıma beyaz renkli lüks bir araç almıştı ve bu araç ile 3 kişi yola çıktık araç şoförü arkadaşımdı daha sonra bir mekanın önünde durduk ve aracı park ettik. Arkadaşım aracın içinden inerek mekanın içine girdi ama ben ve diğer arkadaşım aracın içinde kaldık. Ben şoför koltuğunun yanında ki koltukta diğer arkadaşım arka tarafta benim oturduğum tarafta oturuyordu. Daha sonra ben arabanın vitesiyle oynadım ve araç hareket ederek önümüzde bulunan arabaya vurduk. Araçta maddi hasar meydana geldi. Vurmuş olduğum araç tanıdığımın arabası çıktı. Arabaya beraber baktığımızda çoğu bölgesi hasarlıydı bazı bölümlere benim vurmadığımı söylememe rağmen her yerde oluşan zararı ben açmışım gibi gösterildi. Yorumlarsanız sevinirim teşekkürler.

   • Rüyamda bi arabayı balyozla parçaladıktan sonra tekrar dan yapmaya çalışıyorum yanımda da bana yardım eden birisi var
    Eski çalıştığım iş yerine tekrardan başlama durumum var yaptığım istihare sonucunda bu rüyayı gördüm ama neye yoracağımı anlayamadım

 • Iyi gunler. Ruyamda beyaz sahin arabamiz var. Icinde oturup esimin gelmesini bekliyorum. Yolun kenarindayiz. Pes pese arabalar parketmis. Biz de en sondayiz. Neyse arkamdan bi bakiyorum bir bayan beyaz arabasiyla cekil one parket ben buraya parkedim iyi kullanamiyorum araci diyip az kalsin beni eziyo gibi oluuor. Kadin (kapali bir bayan)arabadan iniyor tartisa tartisa gidiyoruz. Iste diyorum basima belamisin. Okulda burda heryerde karsima cikiyosun.geri dondugumde arabanin cekici tarafindan goturuldugunu soyluyolar. Neyse yokus yukari cikiyorum iste yoldakilara soruyorum sahin tasiyan bir cekici godunuz mu diye. Ordan bir adam elime ustunde iki tane anahtar olan anahtarlik veriyor elime bir de tasiyan benim abim diyor. Su taraftan gitti diyor yanindaki adamlar da. Cikiyorum yolu bir sokaga giriyorum onden kara carsafli kapkara yuzlu kadinlar geciyor. Arkamdan bir kadin sesi bunlar cin diyor bana. Ilerliyorum ben yol boyunca kapkara cocuklar kadinlar dilenir gibi yolun her iki tarafinda oturduguklarini goruyorum. Aralarindan geciyorum ama dusunuyorum sonra ki burdan araba gecemez. Yolu kapatmislar resmen. Geri donuyorum arka taraflarindan hizli bir sekilde.

  • Merhabalar Sevgili İlahe,

   Rüyada gördüğün beyaz şahin araba; geçmişte yaşanmış bir olayı unutamadığını yansıtıyor ve yine beyaz arabalı bir kadın senin bulunduğun yerden çekilmeni istiyor ve sen bu kadından şikayetçisin her yerde kaşına çıktığı için ve nerdeyse seni ezecek gibi olması; yine geçmiş zamana ait duygu ve düşünceler daha çok baskı yapıyor sana.

   Her iki arabanın beyaz olması, yolda bekliyor olman; beklediğin veya istediğin bir şeyin seni mutlu edecek şekilde gerçekleşmesine delalet ediyor. Bu istediğin şey her neyse, eşinin veya birinin vesilesi ile elde edeceğini ve beklemek istemediğine bundan dolayı stres altında olduğuna yorumlanır.

   Yokuş yukarı çıkıyor olman ve arabanın bir çekici tarafında çekilmiş olması; zorluklara ve yaşanan aksiliklere rağmen, her şeyin yoluna gireceğine yorumlanır. İki adet anahtarı olan bir anahtarlık alman, tıkandığını düşündüğünüz iş veya olaylarda çözüm yolu bulacağınıza işaret ediyor. Kara çarşaflı ve dilenci kılıklı insanların yolu kaplaması, araba ile geçişinizi engellemeleri ve senin bu durumu farketmen yine çıkış yolunu kendi iraden ile çözeceğine yorumlanır.

   Haberci bir rüya, bir şeyleri kaybetme korkusu yaşıyorsun, yakın çevrenizde olan insanlara dikkat etmeniz gerektiğine, dikkatini toplayıp harekete geçmek gerektiğini, haklarını veya size ait olan şeyleri korumaya almanızı tavsiye ediyor.

   Rüyanın hayırlara vesile olmasını dilerim.

   Sevgiler……

 • Merhaba rüyamda ailecek arabadaydık ama aileden iki kişi eksikti. Sonra babam değişik sürüyordu arabayı. Annemle ben korktuk. Sonra bi anda inşaat temellerinin olduğu ,hatta demirler uzun uzun dizilmiş arada boşluklar vardı,bir yerdeki aralığa araba girdi. Ve o aralık çok derindi. Sonra uçurumdan düşermiş gibi bi his yaşadık. Uyandım. Sizce yorumu nedir?

  • Merhabalar Sevgili Deniz,

   Rüyada ailece arabada olmanız, babanın arabayı farklı kullanması, inşaat alanı ve derin aralıklardan birine girmesi, bunların hepsi, arabada bulunan aile bireylerinin etkileneceği bir durum söz konusu ancak korkmanız ve uçurumdan düşme hissini yaşamış olmanız, yaşadığınız olayı kolaylıkla atlatıp korktuğunuza uğramıycağınız anlamına gelir.

   Rüyanın hayırlara vesile olmasını dilerim.

   Sevgiler……

 • Rüyada hava kararmıştı ben de dahil arabanın içinde 2 kişiydik üzerimizde siyah takım elbise var birde sol kolumda gri bir saat vardı yanımdaki bana gelin şeytandan korunmak için …. dedi ama Türkçe söylemedi orayı unuttum sonra hem sağdan hem soldan araçlar geçiyordu bende o sıra biraz korktum ama neden olduğunu bilmiyorum 2 Side yolundan gidiodu bende sağa dönerken rüya bitti. Şimdiden teşekkür ederim.

  • Merhabalar Sevgili Ferkan,

   Rüyada gece ve üzerinizde siyah takım elbise olması, hem belirsizliği hemde otoriter bir kimseye delalet eder ki bu kişi, iş arkadaşın veya patronun olabilir. Arabayı kimin kullandığını yazmamışsın, eğer sen kullanıyorsan, bir karar aşamasında olduğuna ve bununla ilgili endişelerine delalet eder. Arabayı yanındaki kişi kullanıyorsa, kendi hayatın ile ilgili konularda, etkisiz bir hale geleceğin anlamına gelir. Kolundaki gri saat karar verirken kendi iç sesini dinlemeni ve zamanı iyi ayarlaman gerektiğini hatırlatıyor. Yanındaki kişinin kurduğu cümlede şeytan ile ilgili sözleri şeytana uyma olarak değerlendirebiliriz. Verdiğin kararda veya bir davranışta doğrudan şaşmadan ve başkalarının etkisinde kalmadan bildiğini yapman gerektiğidir.
   İçinde olduğunuz arabanın sağından ve solundan arabaların geçmesi, nedenini bilmeden bir korkuya kapılman, gerçek hayatında bu günlerde biraz endişeli ve her şeyin üstüne geldiğine, baskı altında kaldığına yorumlanır. Sağa dönerken uyanman hayırla yorumlanır. Rüyanın tamanına baktığımız zaman iş veya eğitim hayatınla ilgili bir durum söz konusu, sonucu nasıl olur diye endişe ettiğin bir konuda iç sesini dinleyerek, zaaflarına yenilmeden doğru olanı yapacağın anlamına gelir.

   Rüyanın hayırlara vesile olmasını dilerim.

   Sevgiler…..

 • eskiden sürekli olarak rüyamda bir arabanın arka koltuğunda oturup benden başka kimse olmadan arabanın hareket ettiğini görüyordum. yol çevre yolu gibiydi ve pek araba yoktu. araştırdım ama anlamını bulamadım

  • Merhabalar Sevgili Rana,

   Rüyada bir arabanın arka koltuğunda oturman ve arabanın kendiliğinden hareket ediyor olması, hayatına yön verenin kendin olmadığın anlamına gelir. Eğer gerçek hayatında hiç bir şeyin istediğin gibi olmadığını veya istediğini yapamadığını düşünüyorsan görmüş olduğun rüyalar artık direksiyona geçmen gerektiğini hatırlatıyor olabilir.

   Rüyanın hayırlara vesile olmasını dilerim.

   Sevgiler……

 • Rüyada başkasinin benim arabami benim arabami defalarca deneyerek kullanmaya çaliştigini gördüm ve Ona yapma Sen uzun zaman önce aldim ehliyettini uzun zamandir sürmüyorsun dedim o yinede denedi sürmeyi arabalara carpacakti nerdeyse bir arabaya Tam carpacaktiki fren yapip durdu

  • Merhabalar Sevgili Aynur,

   Rüyada senin arabanı, ehliyeti olmasına rağmen, araba kullanma tecrübesi olmayan birinin ısrarla kullanmaya çalışması ve tamda çarpacakken fren yapıp durmuş olması, gerçek yaşamda senin ilerleme şeklini, çok da iyi bilmeyen birinin seni taklit etmeye çalıştığına, belkide seni kıskandığına, yakınında böyle biri varsa dikkatli olman gerektiğine yorumlanır.
   Muhtemelen tanıdığın bu kişiye belkide dur deme vaktin geldi.

   Rüyanın senin için iyiliklere ve güzelliklere vesile olmasını dilerim.

   Sevgiler….

   • Rüyamda teyzemlerin evinin altında onların arabasını sayiyordum bölüm bölüm ayrilmiştilar çok araba vardı hatta aralarında kıskançlık oluştu birinin az birinin çok arabası vardı lütfen yorumlayin.

 • Rüyamda hastaneye gidiyordum ama fabrikanın içinde raylı sistemli lunapark arabalarına benzeyen arabaların birine bindim kaza yapmadan fabrikanın gideceği yere ulaştım

 • Rüyamda sarı şahin gibi ticari taksiyle karanlık ama düz rahat iki yani açık biraz uzaklarında orman olan bir yolda ön koltuktaydım kasket siyah şapka takmış siyah montlu kahve kadife pantolonlu bi adam arabayı rahatça sürüyordu farlar beyaz ve yoğundu açıktı normal hızda güzelce gidiyorduk sonra sahne değişti arabadan inmiş sohbet ediyorduk bana öğüt veriyordu türkçe kitabı gördüm ee nolmuş yani bişi kaybetmiş değilsin diyordu grafik taş mezunuyum ne alaka,sonra birden kahve turuncu bej rotring uçlu kalemler gördüm 7.1 7.2 7.3 numaralı,

 • Merhabalar, dün gece ruyamda eski arabamı kullandığımı gördüm. Bu araba benim ilk aldigim eski model bir arabaydı, çok severek almıştım fakat bazı mekanik sorunlarından ötürü satmiştım. Rüyamda hicbir sorunu yoktu ve ben keyifle sunroof û da açarak arabayı kullanıyordum. Acaba ne anlama geliyor

 • Rüyamda kendi arabamı kullanıyordum. Otopark gibi bir yerden çıkmak istiyorum ama birkaç basamaktan iniyorum çıkıyorum gerçekte geçmez durumda olan arabaların arasından geçiyorum böyle böyle gidiyorum ancak en son bir yerde araba var önümde yine park halinde orada duruyorum. Hatırlayabildiğim bu kadar şimdiden teşekkürler

 • Merhabalar . Rüyamda beyaz eski bir araba alıyorum Daha sonra tanımadığım birileri bu arabaya biniyor ve gidiyorlar Bir daha geri gelmiyorlar etrafımdaki insanlara soruyorum ama bulamıyorum onları.

 • rüyam da çok şık beyaz bir arabam varmış ve ben onu kullanırken gördüm kendimi aracı yeni almışım ve arabanın fiyatı bile aklımda kalmış.öncelikle bilinç altımda öyle bir yer edinmiş mi bilemem ama hiç öyle arabam olsun diye hayal kurmamıştım.haberci bir rüya mıdır acaba

 • Rüyamda apartmanın yüksek bir katındayım yanimda eşimde var . Ama o kattan sokaga cikmak uzereyken beyaz bir mercedes hızlıca iceri giriyor ve ordan aşağı suya düşüyor.
  Bende once asgi bakıyorum sobra kosarak merdivenlerden aşağıya yardıma iniyorum. Indigimde arabadan aileyi çıkarmış oluyorlar.

 • Esım arabayi kullaniyor bende hemen arkasindayim sanki arabanin icinde dort kisiyiz kizlarimda var .ama yokuş yukari cikiyoruz oyle dikki gelen araclar aniden önumeze cikiyor esimi uyariyorum elimle direksiyon ceviriyorum esimi yonlendiriyorumm birden aniden cop kamyonu cöp konteyniri cop k9valari onumuze beliriyor onlara carpmamak icin uğraşveriyoruz .esım birden uyuya kaliyor sesleniyorum uyandiriyirumm yolun cok dik oluşu beni cok etkiledi yorumlarsaniz sevinirim

 • Rüyamda servis aracındayim bi anda önümüze debe çıkıo ve araca doğru kosmaya başlıo şoförde bizi ezecek die geri geri araçla deveden kaçmaya başlıyoruz

 • Merhaba ruyamda bi arkadasin evindeyiz ben sigara icmeye cikiyorum sonra bj bakiyom arkadasimin arabasina birisi zarar veriyo beyaz bir araba aynasini kiriyo ben arkadaskma solemesi icin bir baska arkadasima soluyom ayni evinicinde ben balkonda elime demir bi boru almisim adam supelenim kacmaya kalkarsa diye sonra arkadasim inmiyo assa ben bagiriyom in assa arabanin aynasini kiriyolar sonra assa iniyo bende balkona cikiyom araba siyah olmus araba yok yukari cikiyo noldu diyom araba yok pilavciya satacakmis satarken yakalarim diyo sonra bi kiz cocuga diyo bana sat ama benim param yok oda diyo kiza hersey birlik ve berabarlik icin orda uyaniyom

 • Rüyamda araba kullanıyorum ve bir yerde duruyorum. Market gibi bir yere giriyorum döndüğümde biri izinsiz arabama binmiş dışarı çıkıyor. Dışarda ben üç beş tane yumruk atıyorum bir tepki veremiyor duruyor bir şeyler anlatmaya çalıştıkça yumrukluyorum. Sonra kesiyorum yumruklamayı ve marketteki kadın niye yumrukluyorsunuz sizden yaşça büyük gibi bişey diyor. Bende izinsiz arabama binmiş oturmuş diyorum.

 • Rüyamda eşimle kendi arabamızda uçurumdan aşağısı deniz olan bir yolda ilerliyoruz. Karşı şeritten gelen krem, açık kahve gibi bir araç yoldan uçarak denize iniyor. Düz ve içindekiler sağlıklı. Biraz daha ilerleyince yeniden aynısı oluyor. Bu kez araba beyaz. Bizde az daha gidip sahile iniyoruz. Denize uçan insanları kurtarmaya.. Sanırım sonrasında eşim yok. Bende kıyıdan ekiplerin kurtarmasını izliyorum. Arabadaki kadın, adam iyi mi fln diyorum.

 • Merhabalar rüyamda unuttuğum bana ait olan eski bir arabayı uzun zaman sonra tesadüfen buluyorum araba hem eski hem de içi çok kötü bir haldeydi arabanın rengide maviydi galiba arabanın içine biniyorum ve rüya orda bitiyor

 • Ruyamda büyük bir transit araba beyaz kiz isteye gidiyoruz herkesin yuzunu net hatırlamıyorum kime kiz istemeye gittigimizide bilmiyorum arabada coraplarimdan rahatsiz oluyorum birinin bas pargimdaki corabi yirtik görüyorum ve rahatsız oluyorum biraz beklermisiniz diyip eve geciyorum corabi degistirmek icin sonra baya bi corap ariyorum yarim saat kadar insanlar arabada beni bekliyor sonra bir corap buluyorum lacivert renkte yeni ve guzel bir corap giyorum ve disari cikarken uyandim

 • Rüyamda arabayı başkası kulanıyor ben bakıyorum arabayı kulanan arabayı geri geri sürerken aynası park halindeki arabaya takılıyor ve arabalar yokuş aşağı kayıyor ve kaza oluyor sonra yanmaya başlıyor

 • Merhabalar rüyamda bir eski araba çok eski değil biraz yıpranmış araba görüyorum bir de yeni araba görüyorum bu araba da sıfır mi biraz kullanılmış mi onu bilmiyorum ben de eskiyi istemem bu yeniyi istiyorum diyorum arabayı göstererek rüya başka bir şekilde devam ediyor bu bir eski bir yeni araba ne demektir acaba.

  • Rüyamda abim annem arabamla yola çıktık yolda bi kaza gördük ama bu kazayı bir deprem sonucu olduğunu anladık bi sürü insan arabalarından inmiş kazaya bakiyordu anneme hâlâ deprem var elledigim yere bak demeye kalmadı deniz suyu bi anda bizı savurdu abim beni tuttu annem bizden biraz savruldu ama hiçbirimize bişey olmadı su olduğumuz yerden çekildi başka yerden akmaya başladı biz yerden yukarıya doğru çıktık herkes oturmuş bekliyordu ama benim arabam suda kaybolup gitti abime selden dolayı arabami geri verirlermi sigorta ödermi dedim öder olmadı sıfırı gelir dedi nasıl uyandım bilemedim

 • Ruyamda arabanin arkasinda oturuyomusum yanimdada bi bebek goruyom direksionda da kjmse yok araba kendi gidiyo ve sonra duruyo

 • Rüyamda dışarda kız kardeşim beni yanağimdan tam öperken karşıdan gelen beyaz arabada iki erkek beni parmağıyla işaret ettiğini gördüm bu ne anlama geliyor.

 • S.a. Rüyamda sıfır aldiğim (şuan 3yaşinda) beyaz arabami bir ezcanenin önüne park etim ve pilakanin önüne, yere oturdum. Sonra baktım ki araba kendi kendine bozulmaya başladı, motorundan sular fışkırmaya başladı, sonra her tarafından şiddetli sular ve köpürükler fişkiaya başladi. Ben tabi biraz uzaklaştim, sonra geriden (arabanın arka kısmından) baktım ki içinde arka koltuktan dışarıya sarkan bir adam ölmek üzereydi ve sonra öldü. Ne anlamına geldiğini aciklayabilirseniz çok memnun olurum, teşekkürler

 • Rüyamda annem babam kızım halam olduğu konuşulan kişi ve bir arkadaşım araba ile düğün kına nişan gibi bişey için şehir dışına gidiyormuşuz günü birlik ben hiç gitmek istemiyorum dönüşte arabayı halam kullanıyor ben yanında oturuyorum ve dengesiz kullandığını önüne bakmasını söylüyorum direksiyonu tutuyorum ve sonunda kontrolu kaybedip yoldan çıkıp bir boşluktan aşağı düşerken ben kendimi arabadan atıyorum burnum bile kanamıyor araba müstakil bir evin önünde kocaman simsiyah bir suyun içine düşüyor dibi içi hiç bi şekilde görünmüyor kapkara bağırıyorum şoka giriyorum evden bi adam çıkıp suya çubuk gibi bişey atıyor ambulansı ara diyorum yardım çağır adam hiç konuşmuyor dediklerimi yapıyor sonra uyandım,yorumlarsanız çok sevinirim teşekkürler..

 • Merhabalar;

  Rüyamda tanımadığım bir yerdeyim ve çevre normal binalar felan var. Market gibi bişeyin önünde benm olmayan bi arabaya doğru ilerledim. Arabanin anahtari bende elimde ama icerrdekileri tanımıyorum.. Inmelerini söylediğimde cok büyük bir kavga çıktı. Yanliz benim tek derdim şoför koltuğunda oturanla

 • Rüyada sevgilimle arabaya biniyoruz fakat yanımızda kardeşlerimiz var birde kendi babam ilerliyoruz sonra araba bir şekilde motora dönüşüyor ve yere kalkıyorum yere kalkarken ne oldu ayrıldıkmı diyip irkilerek uyanıyorum

 • Rüyamda kırmızı lüks bir araba sürüyordum ve çok hızlı gidiyordum ama birden arabanın benzini bitiyordu ve o arada uyandım

 • Ruyamda nissan navara araba benimmis oyle gordum ama arabayi calistirdim motorunda yangin olustu cok korktum sonra kendimi ve ve motoru ayri yerde gordum motor sonmus yepyeniydi ustami aramak istedim arayamadim hatirladiklarim bunlar

 • Merhaba. Rüyamda kaynımı ve henüz doğacak oğlunu 6-7 yaşlarında bir eski Mercedesin ön kısmında oturmuş olduklarını gördüm.
  Yani baba sürücü olarak, oğlu ise yan koltukta. İkiside derin derin gözlerimin içine bakıyordular.
  Ben arabanın dışındaydım. Onlara bakıyordum.
  Şimdiden teşekkürler

 • Merhaba . Ben ruyamda bir minibusteyum ( kiz arkadasimin hni den arkadaşı da mnbs şoförü) kapı kilitliyken disarda birisi duruyor , snra adam bir anda içeri de oluyor. Kovuyorum tekrar kitliyorum, yine içeride. Kitleyip yola çıktım. Yoldayken kapilar kapaliyken yine binmiş. ( binen kişi siyah fötr şapkalı, sanırım dilsiz ve siyah giyinmiş bir genç)

 • Merhabalar. Rüyamda eşimin, müdürünün olduğunu tahmin ettiğim arabasına bindiğini gördüm. Araba beyaz renkliydi. Ne anlama geliyor.

 • Rüyamda şimdi sahip olduğumuz kırmızı eskimodel arabamız var Ehliyettimi seneler önce almıştım ama hiç trafiğe çıkıp kullanmadım Araba kullanmayi öğrenmek için içindeyim arabadan iniyorum ben indikten sonra araba kendi kendin e meyili aşağı doğru olan yoldan kayıyor bende peşinden koşuyorum arabaya yaklastigimda araba yanıyor kül oluyor sadece iki tane boru gibi bir parça kalıyor, uyanıyorum Ruyami yorumlar mısınız teşekkürler

 • Merhaba, rüyada başkasına ait lüks arabayı sürüyorum yanımda da araba sahibi var.. yağmurlu hava yolun bir kısmında tadilat var çarpmadan geçiyorum orayı rampa geliyorum gaza basıyorum çıkmıyor çok dik yokuş yavaş yavaş geri geliyorum başka biri geliyor ben çıkarayım diyor..

 • Ruyadamda durakta otobüs bekliyordum ama otobüs bir türlü durağa gelmiyor onun yerine yanımda kırmızı eski bir araba vardı içinde de bir adamla kız çocuğu önce yavaşlayarak geçti sonra bekledi orda acaba tabiri nedir

 • Rüyada arabanın içindeyim cocuklarım var arabanın tavanında yırtık fark ediyorum ve alırken bakmadınmı diyorum

 • Merhaba rüyamda fıstık yeşili bir arabaya bindim.arabanin arka kapısı çift kapiliydi üstten açılıp kapanıyordu.ve araba genç bir adamindi.birinden kaçarken adam ,,bana zarar vermek isteyen adama yeşil şilin parası verdi.adam azinsidi parayı ,,ve ikinci kez daha fazlasını verdi.sana zarar veremez yok öyle bir dünya dedi.korkudan arabaya bindim…arabası çift kapiliydi.icerden güvenlik kilidi vardı.ve buna aşırı sevinmiştim.yorumunuz için teşekkürler…

 • Rüyada lüks siyah arabamız varmış içine girdiğimizde okadar beyazki herşey karavan içi gibi herşey var şık eşyalar sanki evin odasındaki gibi arabanın içi kendimi kaybettim beyazlığından şıklığından eşimde yanımdaydı

 • Rüyamda nöbetçi olduğum askeri nizamiye girişindeki geniş alanda başkasının arabasıyla yerinde u çizdiğini amiyane tabirle yanladigini gördüm sürekli olduğu yerde dönüyordu onu ordan uzaklaştırmaya gittiğimde çıkış kapısına doğru yöneldi dur dememe aldırış etmeden arkadasindan biraz koşturtum ama hızlıca gitti .

 • Ruyamda, eski cocukluk mahalleme eski model koyu yesil bir arabayla arka koltukta geliyorum. Arabay kullanan simdi gorusmedgim arkadasim. Ayrica is dolayisi ile eski mahalleme gelmisiz guya, o yuzden arabanin ici alakasiz isimlerle dolu, ben isim dolayisi ile tatlu bir heyecan hissediyorum, iyi bir is cunku , elim bos gitmez diyorum ki, tam o sirada simdi gorusmedigim ve kisa bir sure once haber de alamadigim sevdigim adami elinde sigara goruyorum sol elinde alyans parluyor. Sonra bi an bana anlamli ama uzgun ve sitemli dargin bakiyor. Uzuluyorum. Sonra arabadan iniyorum . Birbakiyorum biraz acik giyimlu turuncu kisa sacli sisman bir kiza eluni omzuna atmis yokus asagi gidiyorlar. Cok kotu hissedip uyaniyorum, hatta gercek saniyorum bir sure nisanlandi iste, hem de bu tiple diye :(((

 • Rüyamda abim annem arabamla yola çıktık yolda bi kaza gördük ama bu kazayı bir deprem sonucu olduğunu anladık bi sürü insan arabalarından inmiş kazaya bakiyordu anneme hâlâ deprem var elledigim yere bak demeye kalmadı deniz suyu bi anda bizı savurdu abim beni tuttu annem bizden biraz savruldu ama hiçbirimize bişey olmadı su olduğumuz yerden çekildi başka yerden akmaya başladı biz yerden yukarıya doğru çıktık herkes oturmuş bekliyordu ama benim arabam suda kaybolup gitti abime selden dolayı arabami geri verirlermi sigorta ödermi dedim öder olmadı sıfırı gelir dedi nasıl uyandım bilemedim

 • Merhabalar, rüyamda ben arabanın arka koltuğunda oturuyorum. Babam arabayi kullanmak için binmek istiyor lakin arabanın kapisi duvar olduğu için tam açılmıyor O arada araba hareket ediyor, babam binmeye calisirken düşüyor bir yandan arkaya bakıyoruz bir yandan arabayı durdurmaya calisiyoruz . O ara uyanıyorum. Teşekkürler

 • Rüyamda ailem yeni alınmış bir ayakkabıyı çöp arabasına atıyorlardı. Bu ayakkabıyı ilk defa görüyorum. Pembe renkli. Bunu gördükten sonra babama kızmaya başladım. O sırada çöp arabası hareket edince bende uzun süre arkasından koştum. Yolda annemi gördüm ve onada kızdım. Annem eskidiği için attik dedi ama yepyeniydi. Anneme kızarken çöp arabasını kaybettim. Ben de belki yolda görürüm diye koşmaya devam ettim. Sonunda bulamayıp uyandım.

 • Rüyamda tanımadığım bir adam araba kullanıyordu b3nde yanında oturuyordum ve benim yanım da o adamın karisi ve 2 tanede kızı Vardı hepside ön sol koltukta benimle beraber oturuyorlardı sıkışarak ve sürekli adamdan kadın tartışıyorlardı ve arabada hep yol gidiyordu ve arabanın içinde benim üzerimde yorgan var di

 • Bir eski siyah araba geliyo kapima bi kadın hernasilsa memlekettimdeki kapıma yaşadığım şehirde değilim ama şuanki işime gidicem bi deprem gibi bişey olmuş o afet alanına gittik kız kayboldu sürmeye başladım afet yerinde kız asistan gibi arkamda belirdi ama artık ise gideyim geç kalmiyim diyip çıktım büyük bir resmi yemek salonuna gelmişim artık ordaki çalışanlar misafirler gitmiş topluyor masayı onlara buraya nasıl ise başlarım diye sorarak arabaya binip eve varıyorum inip arabadan gidicekken bu araba kimin nesi okadar kullandık benzin varmı diye bakmak için geri binip gosterge ararken araba kendisi girmeye başlamış bide yola çıkmış arkamdan başka araba sellektor yapınca fark ettim fren debriyaj derken çok zor bisekilde kenarda durdu araba uyandım

 • Rüyamda arkadaşımın kullandığı arabada yanında oturuyorum deniz kenarında kumsalda arabayla son hız gidiyor uyarılarıma rağmen yavaşlamıyor sonra karşımıza rampa yukarı bir beton çıkıyor kontrolsüzce ordan yukarı hızla çıkıp denize düşüyoruz ve araba patlıyor