Ana sayfa » RÜYADA BİT GÖRMEK
Rüya Tabirleri

RÜYADA BİT GÖRMEK

Rüyada bit görmek; sizden faydalanan, kaynaklarınızdan gizlice beslenen, bulunduğu alanda kendine çıkar sağlayan kişi veya kişilerle ilişkilidir.

Rüyanda bit görüyorsan sana vermek istediği mesaj aslında sana ait olmayan duygu ve düşüncelerle kendini rahatsız ettiğindir.

Bulunduğun ortamda bazı durum ve davranışlardan rahatsızlık duyduğun, hayallerinden uzaklaştığın ve kendi doğana uymayan davranış içinde olduğun yorumunu yapılabiliriz. Rüyada bit görmek; “zenginliktir” yorumu duymaya alıştığımız bir tabirdir.

Bu yorum “kanı bitlendi” deyiminden devşirilmiştir. Bit parazitgillerden olup, hızla üreyen, bin bir zorlukla yok edilen, ısrarcı varlıklardır.

Rüyada Bit Görmek Nasıl Yorumlanır

Rüyada bit veya pire gibi parazitler görüyor veya bir şekilde karşımıza çıkıyorsa, bedenimizde ve hayatımızda yer alıyorsa; bize gizliden zarar veren, rahatsız olduğumuz ama bir türlü fark edemediğimiz bazı konulara dikkat etmemiz gerektiğine vurgu yapıyor demektir.

Bize bir anlamda temizlen, arın ve kendine gel mesajı vermektedir. Bu varlığı gördüğümüz yer, bize rahatsızlık veren şeylerin yerini işaret ediyor olabilir.

Rüyada Bitlendiğini Görmek

Kişinin sorumluluklarının artmasına, daha çok kişiye istihdam sağlamaya, aile bireylerinin ihtiyaçlarının artacağı anlamına gelir. Bütün bu giderlerle birlikte gelir oranında da artış olacağına ve gelir gider dengesinin sağlanarak rüya sahibinin endişelerinden kurtulup, huzura ermesine işaret eder.

Bazen de kişinin gelir durumundaki artışla birlikte etrafında fırsatcı insanlarında artacağının da habercisi olabilir.

Eski elbiselerde bit görmek; kişinin boçlarına yada borçlanmaktan korktuğuna ve tutumlu davranması gerektiği konusunda uyarı içerir.

Rüyada Bit Öldürmek

Rüyada bit veya bir çok bit öldürmek; sizden haksız yere çıkar elde etmeye çalışan kişi veya kişilere karşı üstünlük sağlamaya, size zararı dokunucak kişileri etkisiz hale getirmek anlamına gelir.

Fesatlık eden, dedikodu yapan kişilere karşı tavrınızı ortaya koymaya, mal varlığınızı kötü niyetli insanlara karşı garantiye alacağınıza delalet eder. Bir çok bit öldürmek ayrıca sıkıntı ve kederden kurtulmaya tabir edilir. Rüyada bit öldürdüğünü gören kişi hasta ise; şifa bulur.

Rüyada bu hayvanı nerede gördüğünüz yorum açısından önemli bir ayrıntı oluşturur ve sorunun nerede olduğuna dair ipucu verir.

Rüyada Saçta Bit Görmek

Saçta bit görmek; rüya sahibinin sorumluluk sahibi bir yönetici olacağına, terfi almaya, almış olduğu kararlardan pek çok kişinin etkileneceğine ve bundan dolayı kendi içinde kararlarını sorgulamayı sembolize eder.

Rüyada kendi saçında bit görmek; sahte dostlara, kandırılarak kendi başına dert açacağı anlamına gelir. Bundan dolayı üzüleceğine ama bu durumun geçici olduğu, doğru hamleleri yaparsa sıkıntı ve dertlerden kurtuşa ereceğine yorumlanır.

Rüyada Bit Sirkesi Görmek

Rüyada bit sirkesi veya yumurtası görmek; kendini gizleyen fesat ve kötü niyetli insanların varlığına delalet eder. Bakliyat  üzerinde görülen bit yumurtası; kişinin geçiminde ve parasında gözü olan aç gözlü kişilere, ödeme güçlüğü çekilen borçlara, vicdanen duyulan rahatsızlığa ve hastalığa yorumlandığı gibi bazen de halinden şikayet eden çalışmakta gözü olmayan tembel kişi veya kişileri temsil eder.

Rüyada Bit Temizlemek

Bit temizlediğini görmek; kişinin içinde bulunduğu sorunlarını tek tek çözüme kavuşturacağı anlamına gelir. Kuşku duyduğu bazı konuların üzerine gidip emin olmaya, çok fazla bit temizlemek ise; kişiyi gereğinden fazla uğraştırıp, yoracak bazı meselelerin varlığına delalet eder.

Her iki durumda da kişinin kendi enerjisinden faydalanmak isteyen asalaklardan kurtulacağı anlamına gelir. Mevcut borçları ödemek, kendisine faydası olmayan olumsuz düşünce ve davranışlardan kurtulmak anlamına da gelir.

Rüyada Başkasının Saçında Bit Ayıklamak

Başka bir kimsenin saçında bit ayıkladığını görmek; çevresine faydalı olan, yardım sever bir kimse olduğunuza, iyi niyetli çevresinin güven duyduğu biri olduğundan ve bundan dolayı her zaman ihtiyaç halinde yardım edip yardım alacağına işaret eder.

Rüyada başkasının saçında ilaçla bit öldürmek veya temizlemek; sorunlar karşısında pratik bir düşünceyle hareket ederek olayları yorulmadan çözmek anlamına gelir.

Rüyada başkasının saçında elle bit ayıklamak veya öldürmek; kişinin sınırlı imkanlarını paylaşarak yardımcı olmaya çalıştığına delalet eder.

Rüyada başkasının saçında taşla bit öldürdüğünü görmek; yardım etmek isterken aksine kişiye iyilik yerine kötülük yaparak zarar vermeye tabir edilir.

Rüyada Ölünün Başında Bit Görmek

Ölmüş bir kişinin başında canlı bit görmek; o kişiden kalan mirasa veya onun bıraktığı sorunlara yada kişinin kendisiyle ilgili bazı sorunlarının bittiğini sanırken yeniden ortaya çıkarak canını sıkmasına işaret eder.

Rüyada vefaat eden kimsenin başında ölmüş bit görmek; kişinin varlığından dolayı rahatsızlık duyduğu bir konunun tamamen bittiğinden emin olacağı anlamına da gelir.

Vefaat etmiş birinin başında bit ayıkladığını görmek; geçmişte kalan sevdiği kişilere ve olaylara ait konularda asla kötü konuşmayıp saygı duyduğuna onlardan kalan, manevi değeri yüksek olan ne varsa ölünceye kadar güzel bir şekilde koruyacağı anlamına gelir.

Rüyada Yorganda Bit Görmek

Yorganda canlı bit görmek; kişinin kolaylıkla hallolucak küçük bir sorunu uykusunu kaçıracak kadar kafasına taktığını ifade eder.

Rüyada yorganda ölü bit görmek; rüya sahibinin kendisiyle ilgili etrafındaki bazı sorunlarından farkına bile varmadan kurtulacağına, hasta ise, hastalığını ayakta geçirerek iyileşeceğine işaret eder.

Rüyada yorgandaki biti öldürmek; kişinin kafasına taktığı uykusunu kaçıran sorunlardan kendi çabası ile kurtulup, feraha ermeye ve huzur içinde uyumasına yorumlanır.

Rüyada Saçta Siyah Bit Görmek

Rüya sahibinin farkında olmadığı sorunlarının olduğuna, rüyada saçta siyah bit temizlemek; yaşanacak olası bir sorunu farkedip önlem alarak sıkıntılı geçecek bir süreci kolaylıkla atlatmaya, rüyada elbise üzerinde bit temizlemek; bir meselenin büyümesine veya hastalığın ilerlemesine mani olucak fırsatları yakalayıp, doğru zamanda müdahale etmenin sonucunda feraha çıkmaya delalet eder.

Rüyada Bit Yediğini Görmek

Rüyada bit yemek; kişiye kalacak olan mirasa veya haram mal elde etmeye delalet eder. Bazen de dedikodu yaptığı için fikren rahatsızlık duyduğu anlamına gelir. Çalışmayı ve üretmeyi sevmeyen, geçimini başkaları üzerinden sağlamaya çalışan kişi veya kişileri de temsil eder.

Rüya sahibi için uyarı içerir ve bu durumunda ısrarcı olan kimsenin yaşamı boyunca beklenti içinde ve mutsuz olacağının habercisidir.

Rüyada Bit Isırdığını Görmek

Dedikoduya ve iftiraya uğramak anlamına geldiği gibi, rüyada bit ısırdığından dolayı kaşındığını görmek, kişinin borçlarından dolayı aranacağına ve bundan duyacağı rahatsızlığı temsil eder.

Bit görmek; genel rüya tabirlerine göre zenginlik olarak yorumlansa da bu rüyanın bizlere anlatmak istediği şeyler daha farklıdır. Kişinin farkında olduğu veya olmadığı ama bilinç altında biriken duygu ve düşüncelerindeki rahatsızlığın rüya aracılığıyla dışa yansımasıdır.

Görmüş olduğunuz bitleri üzerinizden temizlemek; borçları ödemeye, hastalıktan kurtulmaya, sizi üzen düşüncelerden arınmaya ve feraha çıkmaya delalet eder. Rüyada çok fazla bit görmek bazen dedikoduya veya olayları abarttığınıza yorumlanır.

Not: Görmüş olduğunuz rüyayı aşağıda yorum olarak paylaşmayı unutmayın.

Önemli: Rüyalar hakkında ki diğer yazılarımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

3 Yorumlar

Yorum yazmak için tıklayın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  • Ruyamda eski sevgilimle kendisi icin alyans almak icin kuyumcuya gidip alyans aldik. Parmagina da ben taktim. İlk basta yuzuk iki halka seklindeydi ortasinda minik parlak bir tas vardi. İlk bu yuzugu takiyorum parmagina. Bol geliyor yuzuk ona ama tutuyor diger parmagiyla dusmesin diye ciddi bi caba harciyor. Diyorum ki degistirelim daha dar olani yenisini alalim. Hayir diyor ben idare ediyorum sorun yok. Kuyumcudan ciktiktan sonra yuzuk alyansa donusuyor. Ve o alyans onun parmagina tam oluyor. Yuzuk taktigi elinden tutup oradan ayriliyoruz birlikte. Nasil bir yorumu var lutfen yazar misiniz?

  • Rüyamda annem alın bölgesinin üstünde olan saçlı tarafta bir iki tane sirke buldu ve onu çıtlatarak öldürdü.