Ana sayfa » RÜYADA İNCİR GÖRMEK
Rüya Tabirleri

RÜYADA İNCİR GÖRMEK

Rüyada incir görmek; kısmet, rızık, şans, zenginlik, evlilik, bolluk, bereket, kişisel derinlik ve bilgelik gibi durumları sembolize eder. İncir görmek, hiç beklenmedik yerlerden, zahmetsiz gelecek hayra delalet eder.

Rüyada incir, kişinin aile ve iş hayatına dair bilgiler verir. Bekar bir kimse için evlilik, çalışmayan bir kimse için, yeni bir iş fırsatına, bol kazanca, evli kişi için çocuk sahibi olmak anlamına gelir.

Her rüyada olduğu gibi bu rüyada da görülen sembolün kişiye ne ifade ettiği yorumu etkiler ve rüya siz nasıl yorumlarsanız öyle gerçekleşecektir. Rüya için de ve kişi uyandığında ne hissettiği analiz için önemli ipuçları verir.

Rüyada İncir Görmek Nasıl Yorumlanır

Rüyada incir bolluk ve bereketi, zengin çekirdeği ile kişinin hayatına getireceği yeniliklere delalet etmekle birlikte, insanın taşıdığı derinliği ve bilgeliği de temsil eder.

İncir çiçek açmadan meyveye dönüştüğü için, kişinin hayatında imkansız gibi gördüğü bir isteğinin gerçekleşeceği anlamına da gelir.

Rüya içinde inciri evin içinde görmek, hane içinde gerçekleşecek durumlara dair bilgiverir. Evin dışında veya iş yerinde görmek ise dış kaynaklardan gelecek yardım anlamına gelir. Bazen de kişinin içsel yeteneklerini dışa çıkarması yani kullanması gerektiğini de hatırlatır.

Bir çok neden dolayı rüyada incirin görüldüğü yere göre kişiye vermek istediği mesaj farklılıklar gösterebilir. Sizin incire karşı olan bakış açınız rüya yorumunuzu etkiler.

Rüyada Çürümüş İncir Görmek

Rüyada olgunlaşmış incir görmek, bol rızık ve yaşamda belli bir olgunluğa eriştiğinizi hatırlatttığı gibi, çürümüş ve kurtlanmış incir görmek, kişinin hayatında bazı fırsatları değerlendiremediği anlamına gelir.

Bazen de kişinin ilişkilerinde insanlarla fazla içli dışlı olduğuna ve dedikodu yaptığına yorumlanır.

Rüyada İncir Almak

Rüyada incir satın aldığını görmek, kişinin hayatında elde edeceği zenginliğe ve berekete, maddi sorunlardan kurtulmaya delalet eder.

İncir sattığını görmek, ticarette başarı elde etmek, maddi ve manevi zenginlik ve birçok insana iş imkanı sağlamak, toplumun yararına olacak işlere katkıda bulunmak, paylaşmak anlamına gelir.

Rüyada İncir Yemek

Rüyada incir yemek, sevinç ve mutluluğa, hayırlı bir işe, evlenmeye, hayattan zevk almaya ve bol rızık sahibi olmaya delalet eder. İncir yediğini gören kişi aynı zamanda bir bebek sahibi olabilir veya kendi işinin  sahibi olabilir.

Kişinin kendine incir ikram edildiğini ve inciri yediğini görmesi, kendisine sunulan imkanı iyi değerlendirip kendi yararına işler yapacağı anlamına gelir.

İkram edilen inciri yememek, imkanları görmezden gelmek, elinin tersiyle itmek sonrada şikayet eden, mızmız bir insana delalet eder.

Rüyada Tatlı İncir Yemek

Rüyada tatlı incir yemek dünya nimetlerinden faydalanmaya ve soyun devamına, evlatların çok olacağına, zenginliğinin gitgide artacağına yorumlanır.

Mevsiminde yenen incir, kişinin hayatında yaşayacağı hayırlı olaylara ve yeni gelişmelere bolluk ve berekete delalet eder.

Rüyada İncir Ağacı Görmek

Rüyada incir ağacı görmek, hayatın içindeki her türlü zorlu koşullar da ayakta kalarak, başarıya ulaşmayı temsil eder. Evin dışında ve uzağında incir ağacı görmek hayra yorumlanır ve iş kurmak, işe başlamak, varlıklı biriyle evlenmek gibi durumlar ile ilişkilidir.

Evin içinde görülen incir ağacı, maddi zorlukların yaşanacağı anlamına gelir. Kişinin hayatında farkında olmadığı bir durumun yaşanacağına ve yeni bir sürecin başlamak üzere olduğuna delalet eder. Belki de yeni gelen dönem eskisinden daha iyi olabilir.

İncir ağacına tırmandığını görmek, güven vermeyen bir işe başlamak veya sadece kendi dediğinin yapılmasını isteyen bir işverene yada yatırım yapılacak alanda şartları kişinin kendinden çok piyasanın belirleyici olacağına yorumlanır.

Rüyada incir yaprağı görmek, kişinin utanılacak bir olaya dahil olduğuna ve bunu başkalarından gizleme ihtiyacı duyduğunu veya böyle bir durumun içinde olduğu anlatır.

İncir ağacına dair bilinen en eski bilgi de, Anadolu geleneğinde ”ocağına incir ağacı dikmek” sözüdür. O evin yıkımına sebep olacak davranışda bulunmak anlamında kullanılmaktadır. Bu söyleme sebep olan şey incirin susuz, taşlık ve verimsiz alanlarda yetişen bir ağaç olduğundan kaynaklanmıştır.

Rüyada Mor İncir Görmek

Rüyada mor incir görmek, kişinin dünya nimetlerine kavuşmuş olmakla birlikte, görünmez olanın ötesinde kişisel derinliğe ulaşma isteğine dikkat çeker. Bu yolda başarı elde ederek, bilgiyi başkaları ile de paylaşan kişinin ruhen de tatmin olacağına yorumlanır.

Mor renginden dolayı zengin hayal gücü ve maneviyatla ilgilidir. Bu rengi incir de görmek ruhsal yanınızla iletişime geçerek onun zenginliğini hayata yansıtmanız gerektiğini hatırlatır.

Aradığınız denge ve zihinsel istikrarın hayatınıza geçeceği anlamına gelir. İlham ve hayal gücünü destekleyen bir enerjiye sahiptir.

Rüyada Yeşil İncir Görmek

Yeşil incir görmek kişinin tekamül yolunda ilerlediğini ve bu konuda gösterdiği gayret içinde başarılı olacağına delalet eder. Yaşam amacına ulaşmak, huzur ve mutluluğa yorumlanır.

Ayrıca meyvenin yeşil renkli oluşu sağlıklı bir yaşamla birlikte büyümek, gelişmek anlamına gelir. Yeni başlanan veya baçlanacak olan yeni bir iş dalında başarılı olmaya bu konuda şansının yüksek olduğu anlamına da gelir.

Eğitim hayatında başarıya yeni fikirlere açık olmaya, dargın olanlar için barışmaya delalet eder.

Kişinin saygınlığının ve yaşama isteğinin artmasına, yeniliğin ve gelişmenin sürdürülebilir olduğuna, üretimin artacağına işaret eder.

Rüya sahibi için maddi ve manevi yükselişi temsil eder.

Rüyada Siyah İncir Görmek

Rüyada siyah incir görmek, kişinin kendi içsel derinliğini keşfetmekten korktuğu anlamına gelir. Siyah incir maddi ve manevi yönden belirsiz olan duygu ve durumları da temsil eder. Bazen de rüya sahibinin kendi iç dünyasına yönelerek dinginliğe kendini bırakması gerektiğini hatırlatır.

Nadirende olsa renginden dolayı ölümle ilişkilidir. Bütün bunlarla beraber kişinin bu meyveyi kişinin sevip, sevmediği, nerde gördüğü analiz için önemli detaylara sahiptir.

Rüyada İncir Görmek

Kişinin hayatında yaşadığı sınavlarda belli bir olgunluğa geldiğine, pes etmeyerek, hakkı olan ödüle sahip olacağına, maddi sorunlarından kurtulmaya delalet eder. Canlılık ve neşe ve  insanlarla iletişime geçme isteğinin artacağını haber verir.

Elde olan değerlere sahip çokmak, bilgiye odaklanmak, yeni arkadaşlar edinmekle ilişkilidir.

Sarı incirin rengini ve şeklinin iyi durumda olmadığını görmek , sosyal ilişkilerdeki dengesizliği yansıtır.

Rüyada Kuru İncir Görmek

Kuru incir görmek, kişinin bu gün ile birlikte geleceği de düşündüğüne, yaptığı yatırımların kar getireceğine, yaşam boyu, yokluk çekmeden mal varlığının artacağına işaret eder.

Maddi ve manevi anlamda olgunlaşan kişinin, sahip olduğu zenginlikleri paylaşması gerektiğini hatırlatır.

Kuru incir almak, kişinin istediği bilgiye ulaşarak mutlu olacağına ve yaşamdan keyif alacağına yorumlanır. Böyle olmakla birlikte kişinin bu meyveyi sevip-sevmediği yorumu etkiler.

Rüyada İncir Reçeli Görmek

Kişinin rüyada incir reçeli görmesi, zenginliğinin artması, ailece huzur ve refah içinde olacaklarına yorumlanır. Sahip olunan maddi ve manevi değerleri elden geldiğince iyi anlamda dönüştürerek, yaşamdan keyif alacağı anlamına gelir.

İncir reçelini başka bir kimseye vermek veya ondan almak, rüya içinde görülen kişinin kendisi için ne ifade ettiğine bakılarak ancak doğru bir çıkarım yapılabilir.

Not: Görmüş olduğunuz rüyayı aşağıda yorum olarak paylaşmayı unutmayın.

Önemli: Rüyalar hakkında ki diğer yazılarımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.