Ana sayfa » RÜYADA KARGA GÖRMEK & Zeka, Bilgelik ve Organizasyon
Rüya Tabirleri

RÜYADA KARGA GÖRMEK & Zeka, Bilgelik ve Organizasyon

Rüyada karga görmek, zeka, bilgelik, farkındalık, rehberlik eden, fırsatları iyi değerlendiren, birlikte hareket eden veya edebilen, gizli olanın açığa çıkması gibi bir çok olayı sembolize eder.

Kargalar, tarihler boyunca yol gösteren, yer belli eden, haber veren, bilen ve bildiren rolünde olduğunu bilmekteyiz ve bu rüyanın bize vermek istediği mesaja dikkatimizi vermeliyiz.

Bu özelliklerinden dolayı kişinin dış dünya ile ilişkisine ve iş hayatındaki gelişmelerle ilgili konulara dikkat çeker.

Ele geçecek olan yeni fırsatları iyi değerlendirip ve gözlemleyerek, gelecekle ilgili bağlantıları farketmenin önemine işaret eder. Bazen de kurnaz ve çıkarcı bir kişiliği temsil eder.

Rüyada kargayı toprağı eşelediğini ve bir şeyler gömdüğünü görmek, yakın zamanda bir ölüm haberi almaya delalet eder.

Kişide ki organize olabilme veya edebilme yeteneğini açığa çıkarma vaktinin geldiğini ve belli bir strateji oluşturmak gerektiğini bu konunun geleceğine yön vereceğinin önemine dikkat çeker.

Karga görmek ile ilgili olumsuz tabirler çok fazla mevcut bunları fazla dikkate almamakta fayda var. Bu rüya haberci bir rüyadır ve kişinin dikkatini çevresinde gelişen olaylara ve ilişkilerine vermesi gerektiğini hatırlatır.

Rüyada Karga Görmek Ne Anlama Gelir

Rüyada karga ve kuzgun sembolü görmek, kişinin hayatında önemli bilgilere ulaşarak, merak ettiği bir konuyla ilgili gelişmelere şahit olacağına delalet eder.

Gerçek yaşamda karga kuşların en zeki olanıdır ve kişiye rüyada aklını kullanarak sorunların üstesinden geleceğine, çözümün nerede veya kimde olduğuna dair ipuçları verir. Aynı zamanda sabırla beklenmesi gereken bir döneme de tabir edilir.

Rüyada karga görmek, bilgelik ile yakından ilişkilidir ve kişinin farkındalığının yükselmekte olduğu bir zaman diliminde bulunduğu ve sezgilerinin güçlendiğini hatırlatır. Özünde varolan bilgiyi kullanacağına delalet eder.

Rüyanın detayları önemli olmakla beraber karga görmek, kişinin araştırmacı ve bilinmeze meraklı olan yönünü kullanmak istediğine ve bu konuda amacına ulaşıp, başarılı olacağına yorumlanır.

Kişinin çözümleyemediği bir sorunu var ise içsel olarak bu rüyadan sonra cevabını alacaktır veya rüya içinde karga belli bir şeye dikkat çekerek haber veriyor da olabilir.

rüyada karga görmek ne anlama gelir

Rüyada Karga Görmek

Karga Yaşamda Neleri Sembolize Eder

Rüyada kargayı nerede ve hangi durumda gördüğünüz ve rüya içindeki diğer semboller, yorumu etkiler. Öncelikle böyle bir rüya kişi için özel haberler içerir.

Rüyayı iyi analiz edebilmek için, karganın tarih boyunca bizler için neleri sembolize ettiğini yeniden hatırlamak faydalı olacaktır.

Bir çok toplumda insanlara esin kaynağı olmuştur. En fazla bilinen mitlerden bazıları, Antik Yunan tanrılarından Apollon’un sembolüdür. İskandinav mitolojisinde göklerin tanrısı Odin’in omuzlarında, “hafıza” ve “düşünce” isimli iki karga bulunur.

Japon ve Kore mitolojisinde savaş ve ölümü simgelerken, Roma’da geleceğin sembolü olmuştur. Zekası nedeniyle Kızılderililer tarafından yaratıcılıkla ilişkilendirilmiştir.

Türk mitolojisinde kurtla beraber anılır ve saygın bir yeri vardır. Kurtarıcı ve yön gösterici bir role sahiptir. “Kurda kuşa yem olmak” sözü de buradan gelir.

Leş yemeleri aslında kainatta her bir zerrenin bir başka zerreye hizmet etmesine ve ölümün yaşamın besini olduğuna dair bir işarettir.

Kuran-ı Kerim’de aktarılan kıssada, kardeşi Kabili öldüren Habil’e elindeki cesedi ne yapacağını öğrensin diye yanına bir karga gönderilir. O günden sonra insanoğlu ölülerini toprak altına yerleştirmeye başlar.

Ölümle ilişkilendirilen karga aslında uzun bir ömür ile ilişkilidir. Kuzgunlar 100 yıldan fazla yaşarlar hatta 150-250 yıl bile yaşayanları vardır.

Rüyada Karga Sürüsü Görmek

Rüyada karga sürüsü görmek, kişinin iş hayatında başarılı olacağına, geniş bir kitle tarafından tanınmaya, ünlü olmaya delalet eder.

Kişi için bazen de iş dünyasındaki rakiplerin güçlü oldukları anlamına gelir. Rekabet ortamının canlılığına ve ekstra dikkatli olmak gerektiğine yorumlanır.

Karga sürüsünün belli bir noktaya veya kişiye saldırdığını görmek, kişiyi fazla etkilemecek olan bir olayın gerçekleşeceğine ama aynı zamanda uyaran bir rüyadır. Kişiye bu durumda iş veya sosyal yaşamındaki arkadaşlarına karşı daha dikkatli davranması gerektiğini hatırlatır. Fırsat kollayan kişilerin varlığını haber verir.

Rüyada Ala Karga Görmek

Rüyada ala karga görmek, kişinin etrafındaki negatif enerjiden arınarak ve hayatında yolunda gitmeyen şeyleri çözüme kavuşturup rahat bir nefes alacağına delalet eder.

Bazen de elde edilmesi güç olan bir kişiliği temsil eder. Rüya sahibinin sağlıklı bir ömür varlık içinde yaşayacağına yorumlanır.

Rüyada ala karga görmek nasıl yorumlanır
Rüyada Ala Karga Görmek

Rüyada Evde Karga Görmek

Rüyada evde karga görmek, kişinin evine gelecek bilge bir kişiye ve ondan kendisi ve ailesi için faydalı bilgiler öğreneceğine yorumlanır. Sıkıntılı ve zor zamanlar içinde olan bir kimse için feraha kavuşmak, dert ettiği şeylerden kurtulmaya delalet eder.

Edineceği bilgi ile kendisine yeni bir fırsat yaratacağına, sevinçli haberler alarak mutlu olacağı anlamına gelir.

Karganın eve bir şey getirdiğini görmek, beklenmeyen yerden gelecek bir kısmet demektir. Bazen de aile bireylerinden birinin eğitim veya iş için uzak bir yere gidecek olmasına işaret eder.

Bu rüyadan sonra kişi çok istediği bir mülke sahip olabilir, bir arsa veya tarlayı alabilir yatırım amaçlı.

Rüyada Karga Öldürmek

Rüyada karga öldürmek, kişinin kendisine zarar vermeye çalışan bir rakibini etkisiz hale getirerek, yeniden gücüne kavuşacağı anlamına gelir.

Bir başka yorumu ise kişinin çevresinde, kendisine faydadan çok zarar veren bir arkadaşı veya ilişki yaşadığı kimse ile bağlarını koparması gerektiğine işaret eder.

Kişi bazen de kendini hayatın içinde engellenmiş, hapsolmuş hissediyor ve bu durumdan özgürleşmek istiyor olabilir. Bu rüyası kişiye istediği fırsatın eline geçeceğine dikkat çekiyor olabilir.

Rüyada Karga Kovalamak

Rüyada karga kovaladığını görmek, kişinin boş işlerle vakit kaybettiğine delalet eder.

İnsanlara her ne kadar sevimsiz gelse de karga kişinin eline geçecek bilgiyi ve onu kullanmayı veya içindeki potansiyeli dışarı çıkarması gerektiğini haber verir.

Bazen de var olanın içinden kendi fırsatlarını yaratmayı, deneyim kazanarak ilerlemeyi ve destek bulana kadar veya yeni bir alan yaratana kadar emek vermek gerektiğine tabir edilir.

Rüyada Karga Yavrusu Görmek

Rüyada karga yavrusu görmek, sevinç ve mutluluğa delalet eder. Sıkıntı ve kederden kurtulmak, yeni bir seçim yaparak, bireysel anlamda kendini geliştirecek ortamlara girmek anlamına gelir.

Yüksek farkındalık ve önsezi ile birlikte başkalarına da faydalı olmaya delalet eder.

Rüyada Kargayı Bir Şeyler Yerken Görmek

Rüyada kargayı bir şeyler yerken veya yeme çabası içinde görmek, kişinin iş hayatında bir fırsat yakalayabilir veya var olan durumu bir fırsata dönüştürebileceğine delalet eden hayırlı bir rüyadır.

Rüyada Karga Sesi Duymak

Rüyada karga sesi duymak, rüya sahibinin uzakta olan bir yakınından, beklemediği bir anda alacağı habere delalet eder. Bir başka yorumu da kişinin çevreden duyduğu sözlerin, gerçekliğini araştırmadan inanmaması gerektiğine veya başkalarından gelecek tavsiyelere dikkat etmesi gerektiğine yorumlanır.

Rüyada Karga İle Konuştuğunu Görmek

Rüyada karga ile konuştuğunu görmek, sevinç ve mutluluğa delalet eder. Kişi için haberci bir rüyadır ve konuşulan şeyi hatırlamak yorum için önemlidir. Kişi ne koştuğunu hatırlıyor ise dikkatini bu sözlere verebilir çünkü bu sözler de kendisi için bir mesaj olabilir.

Konuşulan şeyleri hatırlamıyor ise, hayatında istediği ancak gerçekleşmesinin sadece bir hayal olduğunu düşünen kimse, istediği şeyi elde edeceğine delalet eder.

Rüyada Omuzunda Karga Görmek

Rüyada omuzunda veya yakınında karga görmek, rüya sahibinin hayatında ihtiyacı olan konularda destek alacağına delalet eder. Çevresinde bulunan bilgili ve akıllı insanlardan yardım görmek anlamına gelir.

Not: Görmüş olduğunuz rüyayı aşağıda yorum olarak paylaşmayı unutmayın.

Önemli: Rüyalar hakkında ki diğer yazılarımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

5 Yorumlar

Yorum yazmak için tıklayın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  • Rüyamda siyah bir karganın üzerime pike yaptığını ve başıma konduğunu gördüm ne yaparsam yapayım üzerinden gitmiyordu ellerim gagasının içindeydi ama ısırmıyordu sonra kargayı sevmeye başladım karnını okşadım Karga kendini bana bıraktı yüzünü döndü mavi gözleri ve gagasını gördüm sadece sevmeyi bekler gibiydi

    • Rüyamda siyah bir karga gördüm yere birşey söndürmek için toprak atıyordum yanlışlıkla karganın başından aşağı toprak attım. Fakat karga çok mutlu oldu toprak onu serinlettiği için sanki karganın başının üstü yanmış serinlemek için toprak iyi gelmiş gibi sonra bana teşekkür etmek için gagasının yan kısmıyla yanağımdan öptü. Ve gag deyip gitti

  • Sadece 1 2 saniyelik bı rüya gözümü açtım siyah bir karga sert şekilde yüzüme doğru carparcasina uçtu refleks olarak gözümü kapattım anda uyandım göz kapamanin refleks olduğundan eminim rüya halinde onu düşüne bildim ama nerede olduğumuzu net görmedim etrafta sarı oy yığını yada saman olduğunu düşündüğüm bı sarılık ve tahta viran bı çit ti ağaçları oldukça yıpranmış bu rüya hakkında bilginiz varmı

  • RÜYAMDA BİR EVİN ÇATISINDA SİYAH KARGANIN BEYAZ ALA KARGAYI YEDİĞİNİ GÖRDÜM .

  • Ruyada bir kara Karga’nın kendisine “katil katil” diye mağırması ama ne anlama gelir? Sadece sesi duyulursa kendisi görünmüyorsa…