Ana sayfa » RÜYADA AKREP GÖRMEK & Ölüm ve Kontrol Edilemeyen Hırs
Rüya Tabirleri

RÜYADA AKREP GÖRMEK & Ölüm ve Kontrol Edilemeyen Hırs

Rüyada akrep görmek; kendini savunmayı, bilinmezliği, karanlık yönleri, ölümü, meydan okumayı, kontrol edilemeyen hırsları, gücün yıkıcı etkilerini, sınırları aşmayı sembolize eder.

Rüyada akrep görmek, gücün ve ölümlülüğün boyutların ötesinde olduğunu anlatır. Görünenin ötesini, bilinmezliği ve karanlığın derinliğini sembolize eder. Kişinin kendini koruması gereken durumlar olduğuna dikkat çeker.

Küçümsediğin, görmezden geldiğin, kendini daha güçlü gördüğün için, kişinin saygı sınırını geçtiği her ne ise bunun kendini devirebileceğini hatırlatır.

Rüyada akrep görmek, kişinin karanlıkta bıraktıklarını, korkularını ve belki de gizli saklı olan işlerine dikkat çekerek aldığı riskleri hatırlatmak için de karşısına çıkmış olabilir.

Rüyada Akrep Görmek Ne Anlama Gelir

Rüyada akrep görmek, kişinin hayatında kendini tehdit eden bir unsurun bulunduğu anlamına gelir. Kendini savunmasız hissetme, çevredeki var olan koşullardan veya bazı hallerden rahatsız olduğu anlamına da gelir.

Bazen de kişi hayatında yeni bir tehlikeli durum atlatmış olabilir. Kendini hayata hazırlamaya çalışırken, korkularından henüz kurtulamadığı için, yeni bir başlangıç yapmaktan çekindiğine işaret eder.

Bu rüya kişiye korku ve endişeleri ile yüzleşmesi gerektiğini hatırlatır.

Rüyada akrep görmek ve ona saldırmak, kişinin kendini savunmak zorunda kalacağı bir takım olayların içine gireceğine yorumlanır.

Saldıran kişinin kendi değil ise, birini savunmak durumunda kalacağı anlamına gelir.

Akrebin kendini soktuğunu gören kişinin, yaşamla olan ilişkisi dönüşüme uğrar ve kişi artık hayatta kalmak için bir mücadelenin içinde bulabilir kendini.

Bu rüya her ne kadar gizli bir düşmanla ilişlilendirilse de, daha çok kişinin kendi iç dünyasında bulunan, geçmişten gelen korkularını ve geleceğe dair endişelerini temsil eder.

Doğada yaşamına kendi isteğiyle son verdiği bilen iki canlıdan biridir akrep. Çıkış yolu bulamadığın da var olan şartları ve belki de her şeyi yıkıp yok edebilmeyi anlatır. Bir anlam da yeni bir durumu başlatmak için var olanı reddediştir.

Reddediliş ve bir kabulden çok mecburiyetler, gerçekleşmeyen arzular ve hayal kırıklıkları sonunda, tek çıkış yolu olarak seçilen tercihi sembolize eder.

Rüyada Akrep Soktuğunu Görmek

Rüyada kişi kendini akrebin soktuğunu görmek ve acı hissetmemek, kişinin hayatında bir değişim ve dönüşüm döneminde olduğunun habercisidir.

Bu noktada kişi kendini bütün korku ve endişelerinden arınmış ve daha güçlü hissedecektir. Daha kararlı hareket eden kişi, elindeki imkanları iyi değerlendirecektir.

İş ve özel hayatında yeniliklere açık olmak ve hasta olan için şifa bulmak anlamına gelir. Maddi ve manevi açıdan güçlenmek, mülk sahibi olmak anlamına da gelir.

rüyada akrep görmek ne anlama gelir
Rüyada Akrep Görmek

Bir başka kişiyi soktuğunu görmek, yardımınıza ihtiyacı olan bir kimsenin varlığına işaret eder.

Rüyada Akrep Öldürmek

Kişi için hayra yorumlanır. Geçmişin üzerinde oluşturduğu baskıdan arınmak, korkularıyla yüzleşmek, rakiplerine galip gelmek anlamına gelir.

Korkuların esaretinden kurtulan kişi, varmak istediği hedefe kolaylıkla varacaktır. Bu rüya iş veya özel hayatında büyük ve güzel gelişmeler yaşanacağına delalet eder.

Yeni başlayacak bir süreci temsil eder ve kişiye hiç bir şeyin, kendisi de dahil aynı olmayacağını hatırlatır.

Rüyada akrep öldürmek ne anlama gelir
Rüyada Akrep Öldürmek

Rüyada Çok Sayıda Akrep Görmek

Rüya sahibinin, iş hayatında çok fazla rakibi olduğuna ve bilinç altında elindekini kaybetme korkusu ile birlikte kendini zayıf ve savunmasız ve yalnız hissettiğine yorumlanır.

Psikolojik olarak kişinin gerçek hayatında gergin ve huzursuz olduğu anlamına da gelir ve bu durum rüyada  devam eder. Bu durumun kişi için sık yaşanan bir şey ise, bir profesyonel destek alması kişi için faydalı olacaktır.

Rüyada Evde Akrep Görmek

Rüyada sahibinin aile hayatı ve işi ile ilgili kaybetmek istemediği değerlerin varlığına ve yeterli olamamak gibi bazı korkularının bulunduğuna delalet eder.

Aynı zamanda eve gelen kişiler arasında, iş ve aile yaşamlarını gözlemleyen, fırsatını bulduğunda kendi çıkarları için harekete geçecek olan bir kimseye işaret eder.

Rüyada Yatağında Akrep Görmek

Rüya sahibi evli ise eşinin kendisinden hoşnut olmadığına ve bir ayrılık veya tartışma için fırsat beklediğine veya üçüncü bir kişinin varlığına delalet eder.

Bekar bir kimse için ikili ilişkilerde yetersiz olmaktan korktuğuna ve bundan dolayı karşı cinsten uzak durduğuna yorumlanır.

Her iki durum da kişinin bilinç altı korkularını temsil eder. Yetersiz olmak veya nasıl davranması gerektiğini bilmediği için ilişkinin ayrılıkla sonuçlanacağını düşündüğünden, kendini geri çekmek veya kaba davranmak gibi eğilimleri vardır.

Bu rüyanın mesajı kişiye, korku, endişe hisssettiği duygu ne olursa olsun bunu kendi içinde çözmesi gerektiğine tabir edilir.

Rüyada Cebinde Akrep Görmek

Kişinin son zamanlarda ki maddi durumun da yaşadığı zorluklara ve bundan dolayı daha da müşkül durumlara düşmekten korktuğuna veya işini kaybetme endişesi duyduğuna delalet eder.

Bu aynı zamanda harcamalarına dikkat etmeyen veya gereğinden fazla risk alan kişi için uyarı niteliği taşır.

Küçümsediği veya görmezden geldiği bir durum ile karşılaşacağı anlamına da gelir.

Bir başka yorumu da, rüya sahibinin cimri paylaşmayı sevmeyen bir kişiliğe sahip olduğuna veya ailede, arkadaş çevresinde böyle bir kimsenin varlığına delalet eder.

Rüyada Beyaz Akrep Görmek

Hayra yorumlanan bir rüyadır çünkü, kişinin iş hayatı ile ilgili, yeni bir başlangıç yapmasına, sıkıntılı dönemleri geride bırakmaya, korkulan şeylerden emin olmaya delalet eder.

Aynı zamanda güçlü bir insanla karşılaşmak, yardım almak, evlenmek, iş kurmak ve hayatında güzel bir sayfa açmak, elde edilen gücü yönetmek gibi bir çok anlama gelir.

Yaşam sürekli evrildiği ve her şey de değişime uğradığı için, kişiye fazla rehavete kapılmadan, hayatına gerekli dikkat ve özeni göstermesi gerektiğini de hatırlatır.

rüyada evde akrep görmek ne anlama gelir

Rüyada Siyah Akrep Görmek

Ölüm ve bilinmezlikle ilgili olan akrep bir de renginin siyah olması ile birlikte pek çok kişinin korkulu rüyası olmuştur.

Aslın hep hatırlamamız gereken bu rüyanın bize ne anlatmak istediği olmalıdır.

Bu rüya kişinin korkularının büyüklüğüne ve düşmanın ne zaman ne yapacağı belli olmayan bir kişi olduğu anlamına gelir.

Rüya sahibinin yoğun ve stresli dönemde olduğu ve geçmişte hiç dikkat etmeden otorite olan kimselerle veya devletle olan ilişkilerinde, kendini zor durumda bırakacak davranışlar da bulunduğu anlamına gelir.

Kaçmak veya korkmak bir durumu veya yanlışı düzeltemez hiç bir zaman, şimdi yüzleşme zamanı gelmiş demektir. Çözüm her zaman her yerde bir şekilde vardır, odak noktası bu durumun çözüm olmalı ve rüya içindeki diğer semboller ile birlikte bir bütün olarak yorum getirilmelidir.

Rüyada Sarı Akrep Görmek

Sevimli ve dost görünen bir kimseye dikkat çeker. Bu kişi saldırıya geçmek için uygun zamanı bekleyen ve aynı zamanda bütün gelişmelerden haberdar olan biridir.

Her konuda dikkat, dikkat demektedir rüyanız.

Rengi farketmeksizin etrafta kendisi için bir saldırı veya tehdit unsuru olmadıkça saldırıya geçmeyen bir hayvandır. Bu özelliğinden dolayı kişiye, kendi iç dünyası ile yüzleşmesi gerektiğini hatırlatır.

Rüyada Akrep Kovalamak

Rüyada bir akrebi kovaladığını görmek, kişinin kafaya taktığı bir şeyi yok etmek istediğine delalet eder. Bu bir çok şey olabilir, iş veya özel yaşam alanları ile ilgili konuları içerir.

Bu rüyada kişi, gündemindeki düşünce ve olayları iyi değerlendirmelidir. Çünkü kendisi için zararlı olan bir durum veya kişinin niyetini belli ettiğine yorumlanır.

Yakalayıp öldürmek ise, girişilen işlerde başarıya delalet eder.

Rüyada Akrep Yavrusu Görmek

Bu rüyada hayvanı yavru iken görmek, kişiye tedbir alınması gereken bir durumu hatırlatır. Sorun olan durumları çok fazla büyümeden halletmek gerektiğini hatırlatır. Yürümeyen ilişkileri bitirmek veya çözüm üretmek gerektiğine işaret eder.

Öldürdüğünü görmek ise sizin için sorun olan bir durumu en kısa sürede aydınlığa kavuşturacağınız anlamına gelir.

Not: Görmüş olduğunuz rüyayı aşağıda yorum olarak paylaşmayı unutmayın.

Önemli: Rüyalar hakkında ki diğer yazılarımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

10 Yorumlar

Yorum yazmak için tıklayın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  • İyi günler dün gece rüyamda yanımda kardeşim ve kuzenim ile birlikte sağı ve solu otlak olan bir yolda koştuğumuzu gördüm arkamızda dev gibi simsiyah bir akrep vardı ve bizi kovalıyordu onun öncesinde bşka bir yerdeyken arabanın altından minik bir akrebin çıktığını görmüştüm ama bir sonraki dev gibiydi ve bizi kovalıyordu ben Bi yolunu buldum ve rota değiştirerek ondan kurtulduk fakat onu görebileceğimiz bir yerde duruyorduk arkasında bir ayı mı desem insan mı desem bilemedim evrimini tamamlamamış bir canlı geçiyordu aynı yoldan oda simsiyahdı ve koşuyordu Acaba bu ne anlama geliyor yorumlar mısınız yorumlarınızı çok beğeniyorum da

  • Rüyamda annemle mahallede sokaktayız önce komşunun bahçesinde bir sürü akrep gördük, bir kaçını öldürdüm. Bir iki tanede ölü çiyan vardı yada ben öldürdüm hatırlamıyorum. Daha sonra bizim evin arkasında siyah biraz irice bir akrep çıktı yaklaştırmıyordu kendine tam öldürmek için gidiyorum çok zıplayıp üzerime saldırıyordu bende kendimi koruyordum. Tam bir kere daha üstüme atladı elimle vurdum yere düştü ama ben öldüremeden kendine geldi o sıra uyandım. YORUMUNUZU BEKLİYORUM.

  • Ruyamda ayakkabimi giyecektim sağ ayakkabimi giyerken sol ayağımın ordan birden sarı bir akrep gözüküyor ve hemn ayağımı sokmaya çalışıyor ben korkuyla onu ayagimdan bir kağıt ile uzaklaştırmaya çalışıyordum ve o korkuyla birden uyandım eğer yorumlarsaniz çok sevinirim çünkü merak etmiştim size de güveniyorum

  • Merhabalar
    Ben rüyamda yüzlerce ufak karınca boyutunda akrep gürdüm etrafımı sarmış paçalarımdan dizime kadar çıkmışlardı ben can havliyle teredütle ısıracak riskiyle dizimden pantolonumu sirkeliyodum

  • Rüyamda eşim in akrebi atmaya çalışması, birseyle vurmasıyla elime gelmesi ve elimi sokmasını gördüm ama gerçekten o acıyı hissettim, canım çok yandı.. 😔

  • Merhaba dün gece rüyamda temizlik yaparken evde böcekler gördüm sonra bir tane açık kahverenginde bir akrep vardı aralarında, bütün aile üyeleri ordaydık sonra akrep onu farkettiğimizi anlayınca hemen yavrularını sardı içinden bir tanesi abimin ayağını ısırdı, sonra bizim banyoya ilerlediler orda ben ve ablam ayakkabı giyinip tek tek öldürmeye çalıştık, sonra ablamlatla dışarı çıktık ara salondakileri öldürmüştük ama banyoyu unutmuştuk ablam sen git geliyorum dedi tamam dedim gittim banyoda tam öldürürken anne ve iki tane kenarda gördüm birini öldürünce anne ve bir yavru kayboldu anneye ayakla basınca içinden başka yavrular çıktı, sonra vaz geçip çıkıcaktım bir baktım ki topuğumdan son gördüğüm yavru ısırmış ama öyle derin ısırmışkı resmen yuvarlar bir çürük oluşmuştu ama hiç acı hissetmiyodum, rüyamda kendi kendime yeni ısırdı herhalde o yüzden hissetmiyorum diyodum sonra onu böyle çekip atıyodum, tam o sırada uyandım, ama eminim devamında kurtuluşumuz olamazdı o kadar çoktu ki…

  • Bişey anlamadim ama neyserüyamda iki üç akrep canlı kertenkeleyi yemeye çalışıyorlardı,kuyruğunu yemişler ama kertenkele savunuyor onu yemelerine fırsat vermiyordu..kertenkelenin rengi yeşildi