Ana sayfa » RÜYADA ELMA GÖRMEK
Rüya Tabirleri

RÜYADA ELMA GÖRMEK

Rüyada elma görmek; iyi şans, aşk, bolluk, bereket, üretkenlik, seçim yapmak, başarı, arzu ve isteklerin gerçekleşmesi, güzel yüzlü, iyi huylu bir kimseyi sembolize eder. Genellikle hayra yorumlanan rüyalar arasındadır. Rüyada elma, yapılan seçimle bir sonu ve bir başlangıcı yaşamayı ifade eder.

Elma seçim yapmayı ve yapılan her seçimin bir dönüşümü başlattığını anlatır. Ruhsal yönümüz ile kurduğumuz bağlantı sayesinde uyanıp ve ayağa kalkarak ancak gerçek mutluluğu bulacağımızı anlatır .

Rüyada elma aynı zamanda derin bir uykudan uyanışı ve aydınlanmayı, kendi tercihini yaparak yaşamda varoluşu anlatır.

Cennetten çıkışı sembolize eden elma, saflık ve iyi niyetli olmayı veya öyle bir kişiyi de temsil eder.

Elma Görmek Ne Anlama Gelir

Rüyada elma sembolü ile karşılaşmak kişinin ilk olarak seçimlerine dikkatini vermesi gerektiğini hatırlatır. Muhtemelen seçim yapmanın önündeki engel olan duygu, bir şeyin elinden gideceği, var olan sistemin değişmesinden yaşanan endişeyi yansıtır.

Rüyada görülen elmanın rengi ve tadı kişiye olayın sonucu hakkında fikir verecektir.

Rüyada elma ihtiyaç duyulan bir konuda iyilikler ile karşılaşmaya delalet eder. Yapılan işlerde her şeyin yolunda gideceğine işaret eder. Elma görmek, barışın, bolluğun ve zenginliğin işaretidir.

Rüyada başka bir kişi ile elmayı paylaştığını görmek, evlik veya iş ortaklığı ile sonuçlanacak bir arkadaşlığa delalet eder.

Rüyada bir kişinin kendisine elma verdiğini görmek, hayırlı ve iyi kısmet anlamına gelmekle birlikte, bazen de çok istediği bir şeye zorlanmadan sahip olacağına delalet eder. Rüyalar kişiye göre değişse de genel olarak hayırla yorumlanır.

Elma ile yapılan bir pasta veya tatlı yemek, ağız tatlılığı ve bir başarıyı kutlamaya işaret eder.

Rüyada Elma Ağacı Görmek

Rüyada elma ağacı gören kişinin hayatın da bolluk ve bereketin daim olacağına, helal kazanca, evlenip, çocuk sahibi olmaya delalet eder. Elma ağacı kişinin kendi ailesini ve aşkla kurulan bu yuva da çokça evlat sahibi olmaya, zenginliğe uzun bir ömre işaret eder.

Elma ağacı görmek ticarette başarıya, kendisiyle birlikte başkalarının da menfaat elde edeceği bir işe sahip olmak anlamına da gelir.

Rüyada elma ağacından elmaların yere düştüğünü görmek, kişinin önüne çıkacak hayırlı yeni bir kısmet ve şanslı günler içinde olduğuna delalet eder.

Rüyada elma ağacının altında dinlendiğini görmek, uzun ve sağlıklı bir ömür, ilahi güç tarafından korunmak, mutlu bir evlilik anlamına gelir.

Rüyada Çiçek Açmış Elma Ağacı Görmek

Çiçek açmış bir elma ağacı görmek, sevinç mutluluk, aşık olmak, evlenip yuva kurmak ve yeni başlangıçlar yapmak, bolluk içinde, bereketli geçecek bir yaşama delalet eder. Aynı zamanda aileye yeni katılacak birine veya gelecek bir bebek haberi demektir.

Rüyada mevsimi dışında çiçek açan bir elma ağacı görmek, kişinin arzu ve isteklerine çok beklemeden kavuşmasına, erken doğuma, sevinçli bir habere bazen de hayallerinin gerçekleşmesi için beklenmesi gereken süreye işaret eder.

Rüyada Elma Bahçesi Görmek

Rüyada elma bahçesi görmek, zenginlik, bolluk, bereket ve cennetle ilişkilendirilir.

Elma bahçesinin kendine ait olduğunu gören kişinin kendi işini kurarak, başka kimselere de olanak sağlayacağı anlamına da gelir. Huzurlu bir aileye, çok sayıda çocuk sahibi olmaya ve mülk edinmeye delalet eder.

Rüyada Elma Toplamak

Rüyada elma toplamak, bol kısmet ve kazanç demektir. Toplanan elma oranında kişinin ilerde elde edeceği yetki ve güç sahibi olacağı anlamına gelir ve mal, mülk sahibi olur.

Rüyada ağaçta elma topladığını görmek, kişinin hayatı boyunca gösterdiği çabanın karşılığını almaya başladığına, maddi ve manevi zenginliğe ulaşmaya ve bunu bütünün hayrına kullanmak gerektiğine yorumlanır.

Ağaçta elma koparmak soylu ve zengin bir erkek veya kadın ile tanışmak, böyle biri ile evlenmek veya yardım almak gibi anlamlara da gelir.

Rüyada Elma Ağacı Dikmek

Rüyada elma fidanı görmek veya dikmek, maneviyatı güçlü, yardıma ihtiyacı olanlara ve çocuklara eğitimin de destek olan bir kişiliğe sahip olmak demektir. Bundan dolayı kişinin ömrü boyunca iyilikle anılmasına ve dualar alacağına delalet eder.

Elma fidanı dikmek aynı zamanda geleceği öngörerek yardım vakıfları kurmak ve bunun gibi kurumların içinde aktif bulunmak, hayırlı işler yapmak ve bundan duyulan mutluluğa ve huzura işaret eder.

Rüyada Elma Yediğini Görmek

Kişinin hayatında hayırlı ve güzel gelişmelerin yaşanacağı anlamına gelir. Hak edilerek elde edilen helal kazanç ve iyi şans demektir.

Tatlı elma yemek, kişinin yaptığı seçimlerde ilerlemesini sağlayarak,, yaşadıklarından tat alması demektir. Ağız tatlılığı, muhabbet, aşk, evlilik gibi durumları da sembolize eder.

Rüyada ekşi elma yiyen kişinin, yapmış olduğu seçimlerde acele ettiği için sonuçlarına da katlanması gerektiğine ve bu durumun geçici kısa süreli bir şey olduğu anlamına gelir. Bazen de sevimli olmayan sözler söyleyerek, kırıcı olmaya işaret eder.

Rüyada Elma Çalmak

Rüyada bir başkasının bahçesinden veya evinden elma çaldığını görmek, kişinin kendi hakkı olanı alamadığı veya isteyemediği anlamına gelmekle birlikte, duygularını dile getirmekte de zorlandığı anlamına da gelir.

Pazarda veya manav da elma çaldığını görmek, kişinin olumsuz bir davranışı huy edinmekte olduğuna yorumlanır.

Rüyada Elma Kurdu Görmek

Olayların görünmeyen yüzünde ki gelişmelere ve kendini içten içe çürüten düşüncelere sahip olmak anlamına gelir. Kendini ifade etmekten veya gerçekleri söylemekten çekinen kişinin bu tutumu yüzünden uğrayacağı zarara delalet eder.

Rüyada elma kurdu görmek, kişinin iş hayatı veya özel hayatı ile ilgili durumların istediği gibi ilerlemediği için bundan duyduğu rahatsızlığa ve farkında olduğu halde müdahale edemediği anlamına gelir.

Bazen de her şeyin yolunda ilerlediği bir süreçte, olumsuz fikirleri ve davranışları olan bir insanın işlere karışarak huzurlu olan ortamın tadını kaçırdığı anlamına gelir.

Bu durumdan kurtulmak için sadece kurttan değil elmadan kurtulmak da gerekebilir. Bu rüya kişiye  için de bulunduğu şartlardan kurtulmak için belli bir fedakarlığı göze alması gerektiğine delalet eder.

Rüyada Elma Şekeri Görmek

Yaşamdan haz aldığına, yaptığı işleri keyifle yapmak istediğine delalet eder. Rüya sahibinin önceliğinin para kazanmaktan çok mutlu olacağı bir işinin olmasını istediğine yorumlanır. Hoş sohbetli, tatlı dilli, hoşgörü sahibi olmayan kişiler ile iş yapmak istemediği anlamına da gelir.

Rüyada elma şekeri yemek, sevimli, güzel, neşeli ve çocuksu yönü fazla olan, bir insanla aşk yaşamaya, ancak ilerleyen süreçte kişinin gerçek yüzünün ortaya çıkacağına ve bir maceraya atılmak anlamına da gelir. Güzel bir rüya olmakla beraber, gelip geçer olayları veya duyguları haber verir.

Rüyada elma yapılan bir seçimi temsil ettiği gibi, elma şekeri de, insanları eğlendirmeyi meslek olarak seçmeye veya öyle bir işi yapan kimse ile karşılaşmak anlamına da gelebilir.

Rüyada Elma Almak

Rüya sahibinin evlilik kararı almasına, evli ise birikimleri ile karlı bir işe gireceği anlamına gelir. Güzel bir haber almaya ve sevince işaret eder.

Rüyada elma satmak, işleri büyütmeye, maddi gelirin artmasına, hayallerin gerçek olacağı anlamına gelir.

Rüyada Yeşil Elma Görmek

Yeşil elma görmek bir çok rüya tabirin de olumsuz olarak tasvir edilmiş olsa da bu bir yanılgı olmaktan öte bir şey değildir.

Rüyada elmanın yeşil renk olması, barış ve huzur anlamına geldiği gibi, kişinin gelişip, ilerleyerek ve büyümekte olan işlerine yorumlanır.

Yaptığı seçimin yaşamda ilerleyerek, keyifli işler yaparak tat alması, sevdiği işleri yapması anlamına gelir.

Yeşil elmanın görüldüğü yere bağlı olarak arzu ve istekler, hayırlı evlat, bolluk ve bereket, huzur ve üretkenlik gibi durumlar da yaşanacak olumlu gelişmeler anlamına gelir.

Rüyada Kırmızı Elma Görmek

Kırmızı bir elma görmek, zenginlik, evlilik ve iş hayatı ile ilgili güzel gelişmelere delalet eder. Kırmızı elma, kudretli biri tarafından gelecek yardıma, kişinin hayallerinin gerçekleşmesine, şehvet ve üretkenliğin artması anlamına gelir.

Rüyada Çürük Elma Görmek

Rüya sahibinin yaşam şartlarında, iş veya aile hayatında yaşayacağı tatsız olaylara, yapılan planların uygulama aşamasında ki sorunlara delalet eder.

Bu rüyada çürük elmayı yanında başka hangi semboller ile görüldüğüne bağlı olarak yorumları değişebilir. Görüldüğü yerde değiştirilmesi gereken bir düşünce veya davranış, arkadaş, hatta bir eşyayı bile temsil edebilir.

Rüyada Elma Sirkesi Görmek

Rüyada elma sirkesi görmek “keskin sirke küpüne zarar verir ” deyimi misali kişinin sert mizaçlı olduğuna, yaptığı her şeyde ve sözlerinde, davranışlarında abartılı tavırları olduğuna delalet eder.

Bu kişinin hijyen ve temizliğe duyduğu hassasiyetin çevresini rahatsız edecek şekilde takıntı haline getirdiğine işaret eder.

Elma sirkesini içtiğini görmek, sağlığı konusunda endişelenen bir kimsenin şifa için her yolu denemek istediği anlamına gelir.

Rüyada elma sirkesini başka birine verdiğini görmek, bilgi ve deneyimlerini başkaları ile paylaşmak demektir.

Not: Görmüş olduğunuz rüyayı aşağıda yorum olarak paylaşmayı unutmayın.

Önemli: Rüyalar hakkında ki diğer yazılarımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.