Ana sayfa » RÜYADA AYAKKABI GÖRMEK
Rüya Tabirleri

RÜYADA AYAKKABI GÖRMEK

Rüyada ayakkabı görmek özel hayatınız veya mesleğinizle ilgili düşüncelerinizi görmüş olduğunuz semboller aracılığı ile yaşantınızdaki gelişmelere dair bilgiler içerir ve bu rüya bilinç altınızdaki düşüncelerden oluşur. Rüyanız çevrenizde olup bitenlerin iç yüzünü anlamanızı ve doğru adımları atmanıza yardım eder.

Rüya içinde görülen ayakkabı yaşam içindeki tarzı ve hangi prensip ile ilerlemeye çalıştığınızı veya kendinizi nasıl ifade ettiğinizi yansıtır. Ayakkabı ile ilgili rüyalar görmek; içinde bulunduğunuz bir durumdan kurtulma, ilerleme, hedefe ulaşma çabalarınızı anlatır.

Güzel ve rahat bir ayakkabı, bolluk ve bereketin artmasına, uyumlu bir evliliğe, ticarette başarıya ve yolculuğa delalet eder. Rüyada ayakkabı genellikle maddi konulara, iş hayatınıza, yol arkadaşınıza ve evlilik ile ilgili bilgiler içerir.

Rüyada Ayakkabı Görmek Nasıl Yorumlanır

Ayakkabı görmek; rüyanın bütününde diğer semboller ile ayakkabının nasıl görüldüğü ilgili olarak durumuna ve rengine göre yorum getirilmeli. Bu rüya günlük hayatımızda ve güncel yorumlar ile kişiye özel analiz edilmelidir.

Haberci bir rüya olduğu unutulmamalı, bilinç altı endişe ve korkularını anlatır. Doğru mesajı aldığımız zaman, bazı durumları değiştirmek bizlerin iradesine aittir.

Rüyada Ayakkabı Kaybetmek

Rüyada ayakkabı kaybetmek; kişinin iş veya özel hayatında geçirmekte olduğu zorluklara işaret eder. İş hayatında kaçırılan fırsatlara, dikkat eksikliğine, boşanmaya, maddi zarara, aile veya yakın çevreyle ilişkilerde anlaşmazlıklara, yaşam koşullarında kısıtlanma ile ilgili durumlara yorumlanır.

Rüyada Eski Ayakkabıyı Kaybetmek

Rüyada eski ayakkabıyı kaybetmek; tam tersiyle yorumlanır, bütün sıkıntılardan kurtulup, refah seviyesinin artacağına, yeni bir mücadelenin başladığına, geçmişten ders almaya, huzurlu güzel günlere delalet eder.

Rüyada ayakkabının tekini kaybetmek

Rüyada ayakkabının tekini kaybetmek; iş hayatındaki zorluklara, maddi varlığının yarısını kaybetmeye, boşanmaya, ikili ilişkilerde sorunlara yorumlanır.

Rüyada Ayakkabı Almak

Rüyada ayakkabı almak; rüyada yeni alınan ayakkabı, güzel ve aynı zamanda rahat ise, yaşanacak güzel döneme, sadık ve güzel bir eşe, huzura, iş hayatında başarılara, maddi bolluğa yorumlanır. Rüyada eski bir ayakkabı almak, son zamanda gündemdeki konularda sizi zorlayan koşullara delalet eder.

Rüyada Ayakkabı Giymek

Rüyada ayakkabı giymek; yeni bir dönemin habercisi olmakla beraber bu sürecin nasıl gelişeceğine dair bilgiler verir. Rüyada ayakkabı giymek; zenginlik, refah, evlilik, iş hayatı gibi durumların da habercisidir. Rüyada giyilen ayakkabının hangi durumda olduğu yorumu etkiler.

Rüyada Yeni Ayakkabı Giymek

Güzel ve rahat bir ayakkabı; iyi şansa, zenginliğe, hayırlı bir eşe, iç huzuruna, yeni bir işe, iş hayatında başarılara, güç sahibi olmaya işaret eder.

Rüyada Eski Ayakkabı Giymek

Rüyada eski ayakkabı giymek; eski, dar veya yırtık ayakkabı giymek; hayata dair bakış açınız da değişiklik yapmanız gerektiğine, maddi sorunlara, ticarette iflasa, yaşam koşullarında zorlayıcı durumlara ve bütün bunların geçici olduğuna, tedbir almanın gerekli olduğuna dair bilgiler verir.

Rüyada Kırmızı Ayakkabı Görmek

Rüyada kırmızı ayakkabı görmek; uyarı, tutku, öfke ve başarı, evlilik yada bu konularda kişiyi eyleme geçmeye davet eder, harekete geçme zamanının geldiğini haber verir.

Rüyada Kırmızı Ayakkabı Giymek

Rüyada kırmızı ayakkabı giymek; kişiyi harekete geçmeye, tutkulu bir kadınla tanışmaya, savunmada kalınacak durumlara, arzu ve isteklerin artmasına, hayallerin gerçekleşmesine, iş hayatında başarıya, liderlik etmeye delalet eder ve çok sık görülen bir rüya değildir.

Rüyada Topuklu Ayakkabı Giymek

Rüyada topuklu ayakkabı giymek; uzun süreli olmayan başarılara, çok para kazanmaya ama paranın geldiği gibi gitmesine, yaşamda denge unsurlarına aynı zamanda geçici gönül ilişkilerine, sahte davranışlara, yeni girişimlerde dikkatli olmaya, riskli bir sürece işaret eder.

Rüyada Siyah Ayakkabı Görmek

Rüyada siyah ayakkabı görmek; maddi konularda başarıya, iş hayatında yeni girişimlere, otoriteye sahip olma arzusuna, bilinmeyen bir döneme, maddi veya manevi zorlu ve çaba gerektiren bir sürecin habercisidir.

Rüyada Siyah Ayakkabı Giymek

Rüyada siyah ayakkabı giymek statü değişikliğine, terfi almaya,  gizemli bir kadına, korunma isteğine, güç sahibi olmaya, sakinlik ve içe dönmeyi veya içinde bulunduğunuz durumu kabullenmeye delalet eder.

Rüyada Beyaz Ayakkabı Görmek

Rüyada beyaz ayakkabı görmek; hayra yorumlanır, beyaz renk dokunduğu her şeye, masumiyeti, saflığı, refah seviyesini, yepyeni başlangıçları, barışı, mutluluğu ve huzuru getirir.

Rüyasında beyaz ayakkabı giyen veya gören aynı oranda başarı ve mutluluğa kavuşur, hayırlı bir evlilik, başarılı bir iş hayatına kavuşur, sıkıntılarından kurtulur.

Rüyada Yırtık Ayakkabı Görmek

Rüyada yırtık ayakkabı görmek; maddi sıkıntılara, tekrarlanan sorunlara, kayıplara, işlerin ters gitmesine, yaşamda karşınıza çıkacak olan engellere, bazı sırların ortaya çıkmasına delalet eder.

Rüyada Ayakkabının Yırtılması

Rüyada ayakkabının yırtılması veya yırtık ayakkabı giymek; sıkıntılı zamanlara, ticarette işlerin bozulmasına, borçlanmaya, maddi zorluklara yorumlanır, aynı zamanda mevcut şartları kontrol etmeye, gerekli tedbirlerin alınması gerektiğine dair haberci bir rüyadır.

Rüyada Ayakkabı Çaldırmak

Rüyada ayakkabı çaldırmak; kişinin yol arkadaşlarına dikkat etmesi gerektiğine, yaşantısından memnun olmadığına, mevcut yaşam düzeninde değişiklik yapmasına, şehir veya ülke değişikliğine yorumlanır.

Rüyada Büyük Ayakkabı Giymek

Rüyada büyük ayakkabı giymek; kişinin büyük sorumluluk altında kalacağına, taşımakta zorlandığı yüklere, yaşamda içinde büyük engellere işaret eder. Aynı zamanda hayatında bazı köklü değişiklikler yapma vaktinin geldiğine, sorunları çözmek yerine, abartmak konusunda ısrarcı olduğuna, tembellik ettiğine yorumlanır.

Rüyada Erkek Ayakkabısı Görmek

Rüyada erkek ayakkabısı görmek; iş hayatında başarılı olmaya, maddi zenginliğe, Makam ve mevki sahibi olmaya, güzel haberlere, seyahat etmeye, sıkıntılardan kurtulmaya, yeni kazanç yollarına delalet eder.

Rüyada Çok Sayıda Ayakkabı Görmek

Rüyada çok sayıda ayakkabı görmek; kişinin elde ettiği başarılardan dolayı, bol ve bereketli kazanca, iş hayatında ekip olarak büyümeye, kendine ve etrafına faydalı olmaya, güzel başarılı işler yapmaya yorumlanır.

Rüyada Spor Ayakkabı Görmek

Rüyada spor ayakkabı görmek; kişinin uzun bir yolculuğa çıkmasına, yaşam içerisinde hızlı ve kolay hareket etmesine, yeni bir iş kurmaya, düşünce tarzında değişime işaret eder.

Rüyada Çizme Giymek

Rüyada çizme giymek veya bot giymek; uzun soluklu bir yolculuk zamanın geldiğini haber verir bu yolculuk iş icabı veya gezi amaçlı da olabilir.

Rüyada Bebek Ayakkabısı Görmek

Rüyada bebek ayakkabısı görmek; bebekle ilgili her şeyde olduğu gibi, temiz, masum ve saf düşüncelere delalet eder. Kişinin iyi huylu biriyle tanışmasına, çevresinde sevilen biri olmasına, yaşamda küçük adımlarla ilerlemeye, sıkıntılardan beklenmedik bir zamanda kurtulmaya, yardım almaya, sevinçli haberlere yorumlanır.

Rüyada bebek ayakkabısı görmek aynı zamanda kişinin sevgiye ve ilgiye ihtiyaç duyan yalnız biri olduğuna, kendini savunmasız bir durumun içinde bıraktığına da yorumlanır.

Not: Görmüş olduğunuz rüyayı aşağıda yorum olarak paylaşmayı unutmayın.

Önemli: Rüyalar hakkında ki diğer yazılarımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

57 Yorumlar

Yorum yazmak için tıklayın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 • Merhaba ,
  Rüyamda bir evdeyim ve yanımda tanımadığım bir kadın var.Sonra eve doğru ykın bir arkdaşımın geçen hafta ayrıldığı Hüseyin isimli eşini görüyorum.Bulunduğum yer aydınlık ve ferah.Hemen kapıya doğru ( Beyaz pimapen ) doğru gidip elimdeki açık kahverengi ( sarımtrak) erkek ayakkabısını ona veriyorum.Onun bahçede gittiğini görüyorum.Sonra iki tane pimapen kapı üzerinde de bir kaç anahtarın olduğu kapıları kilitliyorum.
  Teşekkür ederim.

  • Merhabalar Sevgili Aslı,

   Rüyada elindeki ayakkabıyı bir erkeğe vermen, bekar isen, yeni biriyle tanışmaya veya var olan kişi ile bir yola girmeye, evli isen maddi sıkıntılardan kurtulmaya, pimapen olan kapıları kilitlemen, karşındaki kişilere güven duymadığına veya güven kaygından dolayı kısmetlerini geri çevireceğine yorumlanır.

   Rüyanın hayırlara vesile olmasını dilerim.

   Sevgiler…..

 • Ruyamda okul orta okul zamanimi goruyorum. Ingilizce dersi baslayacak ve odevini yapmayi unutmusum. Kendi kendime diyorum ki en iyisi ogretmene odev defterimi evde unuttugumu soyleyeyim daha iyi. Sonra siniftayiz ders baslamis. Bir erkek sinif arkadasimi goruyorum. Garip bir sekilde kollarina ten corap giymis.dusuniyorum keske evdeki bacak fondotenimi surseydim. Yok yok diyorum yine kendi kendime onun rengi cok bronzdu diyorum…sonra okul koridorundayiz. Yanimda okulda gercekte birbirimize asik olup ta acilamadigimiz sinif arkadasim vardi onu goruyorum ( bu arada ben suan evli oldugum halde surekli ruyalarima giriyor. Onu dusunmuyorum bile ama surekli ruyamda. Nedeni nedir acaba aciklarsaniz sevinirim). Neyse yanimda o var. Ben patenimi cikariyorum ayagimda beyaz bir corap var. Dizalti ustu firfirli. Ayakkabimi giyecek ama ayakkabinin 35 numara oldugunu ayagiminsa 35 bucuk oldugunu ve bu numarada ayakkabi bulamadigim icin bu sene yeni okul ayakkabisi alamadagimi soyluyorum. Alacaksam 36 numara almam gerektigini onun da ayagima buyuk geleceginin aciklamasini yapiyorum yanimdaki sinif arkadasima…sonra bir evdeyiz yanimda iki kadin varborta yaslarda. Bir yelegim var siyah orme yelegi. Uzerimde degil ama yanimda bir yerde duruyor. Kadin diyor bende de var bundan. Siyah mi diyorum diyor hayir . Siyah ama boyle siyah degil. Grimsi siyah mi diyorum. Diyor hayir onun bi tik koyusu. Gerisi de vardi ama hatkrlayamadim )))

  • Merhabalar Sevgili İlahe,

   Rüyada sık sık çocukluk yıllarına gitmek; güncel hayatında, çocukluğundaki kadar mutlu olmadığına veya eğlenceli bulmamak ve bundan dolayı geçmiş yılları tekrar tekrar gördüğüne yorumlanır.
   Yine geçmişte okul yıllarında ingilizce dersi ödevini yapmadığını görmen; yabancı dil veya eğitimine gereken önemi vermediğinden dolayı kendini eksik hissediyor olabilir veya gereksinim duyuyor da olabilirsin.
   Erkek arkadaşlarından birini koluna ten rengi çorap giydiğini görüp bunu garip bularak bir kapatıcı alsa idim diye düşünmen geçmiş ile geleceği karıştırıyor ve kendin ile ilgili bir şeyleri yanlış veya eksik yaptığını düşündüğünden kaynaklanıyor olabilir.
   Orta okul yıllarında aşık olduğun arkadaşını görmenin bir çok nedeni olabilir, yaşanmayan istekler veya yarım kalan şeyler sen düşünüyor olmasan bile bilinç altında kayıtlı olduğu için sık sık rüyalarına yansır ve belki de o kadar özel, masum bir duygu yeniden yaşayamamış olabilirsin.

   Beyaz çoraplar yeni bir girişimde bulunup ilerleme göstereceğine ve başarı elde edip mutlu olacağına işaret ediyor. Ayakkabı numaran ile ilgili yaşadığın sorun ise hayatında ki küçük sorunlara dikkat çekiyor ki bunları eğer gerçekten çözüme kavuşturmak istersen çözersin sadece farkındalığının artması gerekiyor. 35 veya 36 numara aslında sayı değerlerine baktığımda hayatında bazı şeylerin tamamlanma sürecinde olduğuna işaret ediyor. Dengede kalmanı veya karar gücünü göstererek ve geleceğe dair bir yeniliği başlatmak için seçim yapmanı tavsiye ediyor. Aynı zamanda gizli saklı bazı şeylerin ortaya çıkması anlamına gelir. Siyah yelek gizemli ve belirsizlik gösteren durumların seni rahatsız ettiğine yorumlanır.

   Geleceğe dair daha ümitli ve geleceği güzel hayal eder, kendine yeni hedefler belirler isen, geçmiş yılların rüyana girmez. Geçmişte takılı kalmak, geleceğe doğru sağlam adımlar ile ilermeni engeller.

   Rüyanın hayırlara vesile olmasını dilerim.

   Sevgiler…..

 • Merhaba,
  Uzun yıllardır giydiğim ve halen de giymekte olduğum siyah uzun çizmemin bir tekini abim ( Murat isminde ) eline alıp havaya ve bana soruyor : Bu çizmen eskimedimi? ” ben de :” Eski ama çok rahat” diyorum.

  Teşekkür ederim..

  • Merhabalar Sevgili Aslı,

   Rüyada abinin uzun yıllardır giydiğin siyah uzun çizmenin bir tekini sana göstererek ” eskimedimi bu çizme ” diye soruyor olması; senin eski duygu, düşünce ve davranışlarından vazgeçmediğine ve bundan dolayı bazı şeylerin istediğin gibi olmadığına delalet ediyor. Eski ama rahat demen, hayatında yeniliklere yer açmayıp, rahat alanından çıkmadığına yorumlanır. Rüyada çizme uzun bir yolculuk anlamına gelir, siyah renkte olması, çıkılan yolculukta beklenmedik yeni şeyler yaşayabileceğin anlamına geliyor. Hayatında bazı değişiklikler yapmanın belki de biraz risk almanın vakti gelmiş olabilir……

   Rüyanın hayırlara vesile olmasını dilerim.

   Sevgiler…..

 • Ruyamda eski Sevgilimi ailemle tanistirdi çok olumu geçti gelirken topuklu ayakkabimin kırıldı onun omzuna tutundum dusmedim ve az ilerde akrabalarimizin dükkanı var ayakkabı allaim dedim hemde ikimize beyaz spor bn satıcı akraba konuşurken onun beni kiskandin ini farkettim.

  • Merhabalar Sevgili Dilek,

   Rüyada eski sevgilini görmek, yarım kalan bir ilişki olduğu için bilinç altında hala ona dair duygularının olduğu anlamına geliyor. Topugu kırılan ayakkabın eski sevgilin ile ilerleme gösteremediğinizi anlatıyor ancak yeniden beyaz spor ayakkabı almak için birlikte bir ayakkabıcıya gitmeniz, yeniden bir başlangıç yapmak isteyebileceğiniz, barışacağınız anlamına da geliyor. Bu defa daha rahat ve uyumlu bir birliktelik yaşayabilirsiniz. Topuklu ayakkabı yerine spor ayaykkabı tercih ediyor olman senin davranışlarında bir değişikliğe giderek bir adım atacağına ve hayatınızı daha rahat ve konforlu bir hale getirmek istediğine delalet ediyor. Onun seni kıskanıyor olması sana karşı duygularının devam ettiği anlamına geliyor.

   Bunların dışında eski sevgilin dışında hayatına yeni biride girebilir, ayakkabılar arasındaki tercih değişikliği de bunu destekliyor.

   Rüyanın hayırlara vesile olmasını dilerim.

   Sevgiler….

 • Merhaba,

  6 aydır hastayım ve yapılan bir çok teste rağmen teşhisi konulanayan burun akıntım gribal enfeksiyon halim var.

  Rüyamda; karanlık bir yerde beyaz başörtülü bir yaşlı kadın elinde 2 tane su dolu beyaz bidonu var. Bana ıhlamur veriyor hastalığının ilacı bu diyor. Onu kaynatıyorum ve bana iyi geliyor. Bir de yaşlı teyze bana 2 tane ekmek veriyor bunları ıhlamurun içine atacaksın diyor. Biri fırından yeni çıkmış gibi sıcacık diğeri ise buz gibi..
  Sonra başka hasta bir adam görüyorum ve bende ona kuşburnu veriyorum ona iyi geleceğini söylüyorum. Yorumlarsanız çok mutlu olurum..

  Sevgiler..

  • Merhabalar Sevgili Edna,

   Güncel hayatında şuan yaşadığın rahatsızlığın teşhis konulamaması durumu, toplum olarak şuan içinde bulunduğumuz karamsarlık ve bunun değişmeyeceğine olan inanç, gelecek kaygısıyla ilgili korku hissetme ve istatistiklere inanmak gibi durumlarla yakından ilgisi var bunu rahatsızlığının kronikleşme eğiliminden anlaşılıyor.

   Rüyanın yorumuna baktığımda, görmüş olduğun her şey sıkıntılardan, stresten ve kaygılardan kurtulup ferahlayacağına, şifa bulup iyileşeceğine delalet ediyor. Rahatsızlığının aslında korkularınla yüzleşirsen bir ıhlamur içimi geçecek bir şey olduğunu hatırlatıyor. Endişe ettiğin şeyler daha çok maddi konular, bunlarla ilgilide, bolluk ve berekete, kısmete, yeni iş fırsatlarının karşınıza çıkacağına bu konuda yardım alacağınıza işaret ediyor. Gerçek yaşamda yardım aldığın gibi bunu paylaşmayı da sevdiğine delalet eden çok hayırlı bir rüya ailece güzel gelişmelerin yaşanacağı günler içinde olduğunuza yorumlanır.

   Rüyanın hayırlara vesile olmasını dilerim.

   Sevgiler……

 • Merhaba,

  Rüyamda, annemle beraber bir dünya starını evindeydik, valizinin içşne bakarken 2 parçadan oluşan parlak kırmızı şort ve parkak sarı renkte bir çift çizmesini buldum, anneme gösterirken uyandım. Yorumlarsanız çok sevinirim..

  • Merhabalar Sevgili Edna,

   Rüyada bir dünya starının evinde olmak, valize bakmak ve içinde gördüğünüz, parlak kırmızı şort ve parlak sarı çizmeler, çıkılacak olan bir yolculuğa delalet ediyor. Kırmızı renk hayallerine kavuşmak, aşk, evlilik, istek ve arzulara ulaşmak gibi durumları sembolize eder. Sarı renk sevinç ve mutluluk anlamına gelir. Çizme uzun bir yolculuğa işaret eder. Dünya starının evinde olmak, ufkunun açık olduğuna ve yüksek hayallerinin olduğuna ve buna muaffak olamaya yorumlanır.

   Rüyanın hayırlara vesile olmasını diliyorum.

   Sevgiler…..

 • Piknige gidiyoruz sınıfca böyle bi yere çıkmak için üç dört tane yokuş çıkıyoruz ben ve bir arkadaşım. her yokuş bittigine başında bi arkadas grubum var böyle sohbet ediyolar bizde yanımdaki arkadaşımla çıktığımızda selam veriyoruz. Orda her yokuş bittiginde eski erkek arkadaşımı görüyorum hep tek başına o arkadas grubundan ayrı oturmuş onlarin azıcık önünde oluyo . en son yokuşlar bitiyo eski erkek arkadaşım da kalkıyo yüksekce bi yerde bank var tepenin ucunda uçurum gibi oraya çıkıp oturuyo ben bi an intihar edicek saniyorum yanimdaki arkadaşım yok yapmaz diyo sonra oturuyorum ayağım cok ağrıyo diken batmış iki tane onları çıkarıyorum yanımda da bi arkadaşım var .eski erkek arkadasim görünce koşarak gelip yardim ediyo beyaz bi çift çorap veriyo degistirmem için giyiyorum . sonra hemen orda ortaokul arkadasim var telefon almis yeni alıp elinden bakıyorum güzelmiş diyorum ve fark ediyorum ki telefon bilgisayar gibi icindeki masa düzeni içi. Sadece bilgisayarin telefon olmus hali gibi. geri veriyorum. Sonra bi anda başka bir rüyaya geçtim.onda da Tekrardan yürüyoruz böyle kalabalık arkadas grubumuzla ailemde var galiba hatırlayamadım. giderken cokkk tatlı koyun görüyorum ama baya tatlı böyle parlak tertemiz cok güzel bir yüzü bedeni var koyunun ve yanında da tavşan var oda cokk tatlı gidip yanına seviyorum bi bakıyorum koyun konusuyo benimle böyle kulağıma bir seyler söylüyo ben amaaa diye şaşırıyorum sen hem cok tatlısin hem konusuyosun diye gülüyoruz ve şaşırıyoruz böyle bi kaç arkadaşımla.(bu arada simdi üniversiteye gidiyorum ama hep eski sınıfımı arkadaşlarımı görüyorum tüm rüyalarım boyunca eski sınıfım var hep.) simdiden teşekkür ederim yorum için:)

  • Merhabalar Sevgili Elif,

   Rüyada görmüş olduğun ve tırmandığın yokuşlar, bu günlerde biraz stresli ve endişeli olduğun anlamına gelir. her yokuşun başındaki eski arkadaşını görüyor olman, gerçek yaşamda aslında onunla arkadaşlığınızı daha özel bir hale taşımak istediğine ve onunda bunu düşündüğüne ve sana açılmaktan çekindiği anlamına gelir.

   Ayağına batan dikenin iki tane oluşu birisi bu arkadaşın diğeri iş veya eğitimin ile ilgili zorlandığın durumları yansıtıyor. İkiniz de normal bir arkadaşlık yaptığınızı varsayarak duygularınızı görmezden gelmişsiniz ve bilinç altında bunun pişmanlığı olabilir.

   Onun sana beyaz çorap vermesi, birlikte yeni yola girmeye ve bir yeni durumu başlatmaya, hayatındaki zorlukları aşarak, daha iyi bir duruma gelmeye, başarılı olmaya, huzura delalet eder. Orta okul arkadaşının elindeki yeni telefonun özelliklerinin bilgisayara benzemesi, bir yeniliğe tanık olmaya ve yeni gelecek güzel bir habere yorumlanır. Eski erkek arkadaşınla yeniden karşılaşabilir belki de farklı bir iletişime geçebilirsiniz.

   İkinci rüyada görmüş olduğun sevimli bir yüzü olan koyun, tek olduğu ve seninle konuştuğu için yapmış olduğun seçimin farkında olmaya, sürünün dışında bilinçli bir birey olduğun anlamına gelir.

   Rüyada gördüğün tavşan, üretkenliğinin artmasına, yeniliklerin, yeni olayların veya kişilerin gelişine, bir erkeğe veya flörte, cinsellik ile ilgili durumları temsil eder.

   Hep eski arkadaşlarını rüyada görüyor olman çok normal bir durum zaman içinde bunlar azalacaktır, lise arkadaşlıkları her zaman daha özeldir çünkü insanların daha masum, samimi ve doğal oldukları için hiç unutulmayan arkadaş ve dostlukları, yolları ayrılmış bile olsa unutulmaz.

   Rüyanın hayırlara vesile olmasını dilerim.

   Sevgiler….

 • Ruyamda pazara gidiyordum pazardan terlik almak istiyordum pazarda bir türlü terlik bulamadim havada karardı ve karanlık oldu terlik alamicagim için üzüldüm sonra anında hava tekrar aydınlandı yorumlar misiniz?

  • Merhabalar Sevgili Ozz,

   Rüyada pazara gidip, terlik almak istemen ve almak için bir terlik bulamamış olman, havanın kararması ve senin alamadığın için üzülmüş olman, seni sıkıntıya düşürecek bir şey konusunda ısrarcı olduğuna delalet eder. Sonradan havanın aydınlanmış olması, farkındalığının artacağına, istediğin şeyin gerçekleşmemesinin senin hayrına olduğunu farkedip ferahlamaya delalet eder.

   Rüyanın hayırlara vesile olmasını dilerim.

   Sevgiler….

 • Ruyamda ayagımdakı ayakkabı bulundugum masanın altındakı ısıtıcı tarafından ıkısı bırden erıdıgını gordum bayagda erımıstı tuh nasıl dsrk etmedım dıye kendıme kızdım

 • Rüyamda uzakta olan sevdiğime kavuştugumu ona sarılıp boynundan koklayıp öptüğümü gördüm ve oda yeni bir ayakkabı aldığını birini sıktıgını söyledi ama rüyada hisleri birebir hissettim sanki gerçekten yaşanmış gibiydi.
  Teşekkürler

 • Merhaba gercektede yürürüm parkın kenarında bir tanıdığım evinden eşi ugurluyor kapının onu ayakkabı dolu eski yeni karışık kendi ayakkabısını ariyo bulamiyo acele bir şekilde ayakkabısını bulamayınca kapının önünde bulduğu bir çift ayakkabıyı giyiyor hani günlük ayakkabılar olur ya önü kapalı iskarpin mi nedir yeşil bir ayakkabı eşi diyoki giye giye bu ayakkabıyı mi giydin diyor bir bakıyorum adamda çok komik durmuş süet kendinin olmadığı çok belli ayakkabının arkasına basıyor yalnız ayakkabıyı tam giymemiş yanıma geliyor işi naptın ddiyo bakıyorum diyorum bir anda birini ariyo oldu işte diyo omuzlarını ksldiyo kibirli gibi bana aşırı alıcı gözle bakıyor fakat ayakkabiya bakıyorum ön kısmını giymrmis gibi duruyor hani kısa mesafe için kapının önünde bulduğumuz giyer çıkarız ya ayakkabının topuğuna basmış kendinin olmadığı belli bir garip durmuş yeşil süet onu kapalı günlük ayakkabılardan ( gerçekte bu adam eşinden ayrıldı )bu rüyayı gördükten dört ay sonra ikinci ruyamda yine adam ikinci eşi ile yolda akşam vakti yürüyor adam önde çekirdek citliyo kadın arkada kadın yalnız plan kurar gibi ben duyuyorum düşüncelerini diyoki hele bir yıl geçsin diyor adam dünyadan bir haber çekirdek citliyo kadın plan kurar gibi içten içe dusunuyo sanki bir kavga için bu adamı kullanacak gibi kavgalı bir sahne görüyorum suratına mimik yok kadının sanki eski bir Mevzudu için adamı kullanacak gibi yanlarında komşuları var komşularda habersiz fakat öndeki kocasına bir arkadan bakışı var ben tesadüf geçerken görüyorum kadın bir olayın içine katmayı dudunuyo adamı yirumlarsaniz çok sevinirim

 • Rüyamda yanımda birkaç kişi ile bir ayakkabı dolabının önündeyiz.Birçok topuklu ayakkabı vardı.Ben ayakkabılardan sarı ve kırmızı olanlarını elime aldım ve denemek istedim.Ama çok küçüklerdi. Sonra halamdan bahsettim yanımdakilere, halamın ayakları çok küçük o burda olsa ona gelirdi bunlar diye ve gülmeye başladım.Diğer ayakkabılar tam ayağıma göre gibi duruyorlardi ama elime alıp denemedim bile hatta denemek istemedim.

  Şimdiden teşekkürler yorumlarınız için.

 • Rüyamda bir cenaze ortamindaydim cenaze ortamindan cikmak için ayyaklabilarimi bir yerde sakli buldum yesil bir bottu kenarlarinda islemeler vardi ama cizmeyi bulan bir arkadaşımdı yüzünü hatırlamıyorum

 • Merhaba ruyamda tatile gitmistim memlekete . Valizimi actim iki tane Yesil ayakkabi Biri benim numaram Digeri Kucuk. Ayagima denemedim

 • Bir yer de istanbulda misafiriz.sanırım teyzemin ev yada öyle insanların hiçbiri tanıdığım kimselere benzemiyor.orda sonradan gelen birisi gecmişteki yasananları bahane ederek babama gidin evimden diyor. (Baban dediğim kişi babamla alakası yok ev sahibide enişteme hic benzemiyor ev ise daha cok atelyeyi gibi.) Neyse hep beraber cıkacagız . Ayağımdaki ayakkabılar benim değil kendi ayakkabıları mı arıyorum bulamıyorum . Sonra bulduğum ayakkabı çamur içinde bir yerleri su başmış orda yürümüsüm. Aykabının benim olduğunda da emin değilim. Sonra tekrar ayakkabımı buluyorum bu seferde güya tuzlu su ayakkabının boyalarının cıkarmış ön üst kısmı hariç ham deri gibi boyasız kalmış. Yeni ayakkabı almaya gidiyorum kardeşim de yanımda. Bayram olduğu için AVm dünyanın çalışanı az dükkanlar dağınık begendiğim bir ykkabı bulamıyorum . Başka dükkana geciyorum ayakkabılar güzel değil cok pahalı el yapımı deniyor. Baska yere geciyorum yaşlı amca orda kendi elde yapıyor fiyat uygun begenip alıp yıkıyoruz bu arada kardeşim değişiyor yanımda başka bir arkadaş oluyor oda cok beğeniyor 1er tane alıp çıkıyoruz. Dışarda ayakkabı nın kesilmemiş yerini farkedip kestirmeye geri dönüyoruz. Adama gösterirken siyah ayakkabı acık mavi gerçek deri spor oluyor tabanı dahi aynı renk . Bir yorum varsa tesekkur ederim

 • Merhabalar
  Ben rüyamda yanımda bir kişiyle (sanırım erkek) bizim eski evimize doğru yürüdüğümüzü görüyorum. (Şu an eski evimizin olduğu şehirde yaşamıyorum ve eski evimiz çoktan yıkıldı.) Eski evimize yürüyüp bahçesine giriyoruz. Bahçeyi tertemiz ve aydınlık görüyorum. Sonra evin giriş kapısının önünde 3-4 basamaklı küçük bir merdiven vardı. Ablamın o merdivenin üstüne benim ayakkabılarımı yıkayıp koyduğunu görüyorum. Gerçekte de bu ayakkabıları halen kullanıyorum. Biraz yıpranmış beyaz spor ayakkabılarım bunlar. Sonra ablama soruyorum bunları niye yıkayıp buraya koydun diye, ablam da diyor ki içine bir şeyler koyacaktım ondan yıkadım.
  İçine ne koyacağını da söylüyordu ama o kısmı hatırlamıyorum.
  Bu arada yanımdaki kişiyi tanımıyorum ama rüyada sanki bir arkadaşım veya yakın biriymiş gibi düşünüyorum ve rüyamda ablamı görmüyorum sadece sesini duyuyorum.
  Yorumlarsanız çok sevinirim.

 • Merhaba,
  Rüyamda amcam bizim eve 5 çift ayakkabı göndermişti ve hiç biri benim ayagima olmadı çok üzüldüm. AmcamA gidip birini değiştirip benim ayagima göre alalım dedim ama gidemedik.

 • Merhaba
  Ruyamda gece deniz kenarinda oturduğumu ve dalgaların iki tane beyaz ayakkabi tabaninini benim onüme kadar getirdiģini gördüm.
  Bu benim kizimin diyorum. Bunlar bize yardimci ur diyorum.
  Arkadindan nazla şeklinde beyaz bir plastik halı da dalgalar vana getiriyor.
  Bununla da uçar kurtuluruz diyorum.
  Bu ruya ne amlamina geliyor
  .

 • Mrb ruyamda guya eskiden giydigim bir ayakkabiyi buluyorum. Aa diyorum ben bunu eskiden giyordum oysa hayatimda oyle bir ayakkabi giymedim yani gercekte oyle bi ayakkabim olmadi. Ayakkabi bordo renkli dolgu topuklu ve topugunda gold detayi var ve hic eski gibi de durmuyor yeni gibi hatta.. yorumlaraani sevinirim

 • Merhaba, ben rüyamda ilk önce hiç tanımadığım insanlarla, aile ve yakın akrabalarımla evimde oturduğumuzu gördüm. Daha sonra bir gelinlik ide üstümde gelinlik vardı. Yanımda yakınlarım vardı ve üzerimdeki gelinliğin bana yakıştığını söylediler, beğendik ve o gelinliği aldık. Daha sonra tekrar evimdeydik, ev kalabalıktı yine, ve o tanımadığım insanlar beni istemeye gelen insanlarmış, ama damat yoktu, kayınvalidem olan kişi bana oğlunun Galatasaray’lı olduğunu söyledi, bende o zaman olmaz dedim. (Fanatik bir Beşiktaş’lıyım) Biz nasıl anlaşacağız dedim. Sonra kayınpederim olan kişi de o da Beşiktaş’lıları hiç sevmez bir arkadaşı var oyun falan oynarken diğer arkadaşlarıyla hep onun üzerine oynarlar, ona yüklenirler dedi gülerek. Bende o zaman ben vazgeçtim evlenmekten dedim ve uyandım. Rüyamı yorumlar mısınız ?
  Ben bu rüyayı birazcıkta psikolojik bir etkiyle gördüğümü düşünüyorum ve de bilmem bu düşünceme katılır mısınız. Kyk borcumu öğrendim,arkadaşım da öğrenciyken evlenirsen borçlar siliniyormuş dedi bende bu böyle olmaz birini bulup evleneyim bende bari diye yakın arkadaşlarımla aramızda böyle bir muhabbet olmuştu.

 • Merhaba ruyamda yeni bir yorgan arkadasimla birlikte dikiyorduk yorgani bitirip balkona geliyordum orda 4 tane bebek yuruteci goruyordum arkadasim sadiryordu bu 4 yurutec senin mi diye bnde yok 4 degil bitane daha beyaz var istanbulda oda bnm toplam 5 tane oluyordu arkadasim kiskanarak bakiyordu yorumlar misiniz lutfen

 • Rüyamda eşim vitrin mankeninin ayağındaki ayakkabıyı bana vermeye çalışıyordu ben geri verdim. Dükkan sahibi gelip onu alamazsınız dedi orda uyandım.

 • Rüyamda bir apartmandayim bembeyaz spor ayakkabıların var ama sadece biri diğeri yok aşağı iniyorum yukarı çıkıyorum yok ararken uyanmisim bulamadım tekini esimde durumumuz oluyormuş kendine iskarpin almaya gitmiş. Ama bir türlü alamamış uyandığında ne uğraştım bir türlü bulamadım damatligin altına ayakkabı dedi özet olarak birimiz beyaz spor kaybettik. Digerimiz almak istedik alamadık

 • Merhaba!
  Ruyamda evimin kapisini aciyorum Kapida bir suru ayakkabi var ve toplayip iceri almaya calisiyorum. Renkleri cogu siyah diye hatirliyorum. Yorumlarsaniz cok memnun olurum.

 • merhsba tutamda 39 numara siyah topuklu ayskkabi giydim.ayagima olsun diye peceteler sıkıstirdim on tarafini doldurdum giydim yine de buyuk geldi.boylece okula gittim ders anlatti hoca ana ben diysh topuklu ayskkanimla ugrastim.ayshima oldun diye peceter koyuyorum.syskksbi anneminmis.acsba ne snlsma geliyor yorumlarsaniz sevinirim

 • Merhaba,
  Rüyamda kızımın hastalığını sonunda anlıyorum. 555 imiş anlamı ne olabilir acaba?

 • Merhabalar
  Rüyamda bir ayyakkabi magzasina gidiyorum ve beyaz topuklu papatyali bir ayyakkabiyi çok ama çok beğeniyorum daha sonra bir bayan daha giriyor içeriye ve benim beğendiğim ayakkabıyı beğeniyor ben deniyorum ama bayan akkabiyi aldığını söylüyor içeri giren bayanla ayak numaralarimiz aynı oluyor daha sonra ben ağlayarak ayakkabıyı çıkarıp veriyorum . rüyanın devamında ailemle daha önce hiç gitmedigim bir avm gidiyorum orada spor bir ayyakkabi deniyorum fakat numarası küçük geliyor aynı model farklı bir spor ayyakkabi bakıyorum .
  Teşekkür ederim..

 • Rüyamda erkek arkadaşımla uzun bir yolun ardından varmak istediğim yere oğluma varıyorum.. nişanlım oğluma yepyeni spor ayakkabılar almıs. Onları giydiriyor.. bir numara büyük alması giymesi icin diretiyorum. Ama oğlum ayağına tam olan ayakkabıda ısrar edıyor ve o kalıyor ayağında.. spor bir ayakkabıydı. Yorumlarsanız mınnettar olurum..

 • MERHABA , ben rüyamda eski patronumun benden izinsiz spor ayakkabımı giydiğini gördüm. yorumlarsanız sevinirim sayglar..

 • Merhaba, rüyamda bir cafe de arkaşımla otururken ızın isteyip tuvalet dönüşünde rüyamda tanıdığım ama gerçek hayatta tanımadığım bir yarı ünlüyle konusmaya başladım. Nasılsın naber nasıl gidiyor sorularının dışında muhabbet etmedik bu sırada arkadaşımı çağırıp tanıştıracakken yanımızda duran çift ise benim arkaşımın arkadaşlalıydı. Onlar lar muhabbet etmeye başladık. Hanımefendinin hamile olup olmadığını sorguladık, en dikkat çekici konu ise bu hanımefendinin ilk gördüğümde ayakkabısı varken rüya içinde terliğe dönüştü. Bu sırada da uyandım 😂

 • Merhaba kendisini sevmediğim bir erkekten saklanıyorum görmesini istemiyorum elinde yeni bağcıkları gözüken erkek spor ayakkabı var bağcıkları turuncu ayakkabı siyah turuncu kendimi çok büyük bir yerde görüyprum okul hastane alışveriş merkezi karışımı gibi bir yer oda elinde ayakkabı ile beni arıyor ne anlama geliyor acaba

 • Merhaba rüyamda bir arkadaşım bana siyah ve kırmızı renk değistirebilen çok güzel bir kundura hediye etti ancak ayağima büyük geliyordu ben bunu kısaltabilecemi söyledim oda kabul etmedi ve tekrar hediyesi almak istedi … çok merak ettim teşekürler

 • Merhaba,
  Rüyamda sevgilim bembeyaz bir odada oturmuş, sırtı bana dönük bir şekilde birkaç tane ayakkabı giyiyordu. Üstündeki kıyafetler simsiyah ve başı eğik bir şekilde duruyordu. Fakat dediğim gibi oda, odadaki eşyalar bembeyazdı.
  Teşekkürler.

 • Rüyamda spor mavi bir ayakkabı var. Yürürken sürekli cııııç cııııç ses çıkartıyor.

 • Rüyamda biryere gideceğim için arkadaşımla ayakkabıları değiştiriyoruz sonra ayakkabıların beyaz spor bayan ayakkabısı olduğunu farkediyorum. Bi süre arkadaşımı arıyorum ayakkabıları değiştirmek için sonra ise değiştirmediģimi kendi ayakkabılarımin üstünden diğer ayakkabıları giydiģimi farkediyorum ve üstteki beyaz ayakkabıları çıkarıyorum.

 • Merhaba rüyamda sevgilimle birlikteyiz ben beyaz bir spor ayakkabı almışım onun hakkında konuştuk onun da ayağında siyah spor ayakkabı vardı ayakkabılar rahattı

 • Çok kaliteli pahalı güzel ve şık bir çift yüksek topuklu ayakkabı giyiyorum. Giyerken nasıl yürüyeceğim diye düşünsemde giyince çok rahat ve kolay yürüdüğümü farkedip seviniyorum..ayakkabı desenli karışık renkli sanki yılan derisi gibi bir görünümde..

 • Merhaba rüyamda eniştem 1ü aylik igluma 35 numara ayakkabi almis bende diyorumki eniste bu ayakkabi cok büyük diye bebegin ayagina tutuyorum ne demek acaba

 • Merhaba.
  Rüyamda beyaz fakat üst bandı renkli topuklu bir ayakkabı almıştım bana dar geldiğini söyleyip iade etmek için mağazaya gidiyordum ayni zamanda çikolatalar da vardı elimde uzun yol yürüdüm ve mağazaya ulaşıp iade ettim daha sonra çikolatamdan görevliye ikram ettik beraber yedik ve çok mutlu olduk daha sonra ben çikolatayı eritip yedim bu ne demek acaba ?

 • Rüyamda bir dönem çıktığım adamın bana spor ayakkabısını emanet ettiğini ve benimde yarı gönüllü yarı gönülsüz kabul ettiğimi gördüm. Ayakkabıları verirken geçmişe dönük kırgınlığımı bilmezden geliyordu. Etrafımızda çocukluğumdaki çocuklar vardı, hepsi tanıdıktı, ama çocukluk halleriyle vardılar rüyamda. Ona karşı negatif bir tavır içindeydiler ama yine de koşup oynuyorlardı. Yorumlarsanız sevinirim, teşekkürler…

 • Merhaba .ruyamda yatak odamin kapisinin onunde bir tek ayakkabi ve bir tanede plastik tuvalet terligi yanyana gordum.ayakkabi siyah erkek ayakkabisi gibiydi onu tam hatirlamiyorm

 • Merhabalar, ruyamda daha once bir çekiliş gibi bir olaydan bir ayakkabı kazanmsım ama ben o ayakkabıyı unutuyorum. Sonradan evde buluyorum o ayakkabıyı ve babama gosteriyorum erkek ayakkabısı kutusunu açıyorum baba cok rahat bi dene diyorum. Ayakkabı taban kısımları sütlü kahve renginde kendisi siyah parlak bir ayakkabıydı

 • Merhaba, ben rüyamda kuzenim ve arkadaşlarım(rüyamdaki kişileri tanımıyorum) tarafından bir dans okuluna gitmeye ikna ediliyorum. Kuzenim bana kısa bir şort uzatıyor bunu giy çok yakışacak diyor. Okula şortla gitme konusunda biraz tedirgin oluyorum aslında ama yine de giyiyorum bej tonlarında şortu. Altına da uzun siyah cizmelerimi giyiyorum. Bir yandan da acele ediyorum onlar hazır bı şekilde beni bekliyorlar çünkü geç kalmışız. En son hazır olup aynaya baktığımda kendimi beğeniyorum ve evden cikiyorum..
  Bu rüyanın anlamını merak ettim gerçekte 34 yaşındayım evliyim ve memurum çünkü 🙂 tşk ederim şimdiden yorumlarınız için. Sabırsızlıkla bekliyor olacağım 🙂

 • Merhaba ben Hatice. Rüyamda eski sevgilimle bir minübüsün arka koltuğunda yan yana oturuyoruz. Bana karşı soğuk eski sevgilim . Sonra ben başımı omuzuna koyuyorum o da hemen karşılık veriyor ve bana karşı sıcak davranıyor. Beraber minibüsten iniyoruz. Eski sevgilim elimi tutuyor ve beraber patika gibi bir yolda ilerliyoruz. Ben baştan aşağı eski sevgilimi bikac defa süzüyorum. Ayağında beyaz spor ayakkabısı var. Beraber el ele yürüyoruz. Duvar gibi bir şeyin önünde duruyoruz. Böyle ağaç kavuğu gibi biseyler var üstünde. Birini alıyorum. Sayılar var üstünde. Eski sevgilim de alıyor bir tane. Onunkinde de sayılar var. Sayıları tam hatırlayamıyorum. 3 tane rakam vardı üzerinde. Bendekinde biri 3 tu . Tabi duvar gibi şeyin kenarından gidebiliyoruz. Patikada üzerinde bir yüksekti gibiydi. Sonra uyandım.

 • Merhabalar,

  Rüyamda kız arkadaşımla buluşuyoruz ve ayağında siyah sandelet hafif topuklu bir ayakkabı vardı rüyada çok dikkatimi çekti. Rüyamda içimden neden onu giydini sormak gelsede içimden bir türlü soramadım ve daha sonra kız arkadaşımla kaybolduk.
  Teşekkürler

 • Merhaba ben 8 ay önce rüyamda ayakkabımın tekini kaybediyordum ve bu rüyayı gördüğümde hayati bir karar alma aşamasındaydim. Daha sonra verdiğim karardan dolayı o rüyadan sonra çok zor dönemler geçirdim. Dun gece rüyamda üstümde gelinlik gelin ayakkabısı denerken gördüm kendimi.Nişanlıyım . Çok sayıda ayakkabi vardı ve hepsi beyazdı. Sadece bir çift siyah ayakkabı vardı ve hepsi beyazdı .Hepsini deniyordu m beyazlarin. Ayakkabıların tamamı ayağıma ıkı numara büyüktü . En sonunda bir çift ayakkabi ayağıma tam oluyordu.lütfen yorumlar misiniz .teşekkürler .

 • Rüyamda deniz kenarında bir yerde oturuyordum arkadaslarimla cok guzel beyaz spor ayakkabılarım vardi gözüm surekli ona kayiyordu sonra ayakkabılarım kendi kendine adim atar gibi ilerlemeye başladı ve denize girdi deniz derin ve dalgaliydi bi anda dalgalanmisti ben de denize atladım sonrasını hatırlamıyorum rüyanın sadece bu kismi aklimda

 • Merhaba
  Rüyamda kendi oturduğum evimin kapısının ödündeki 3 çift ayakkabımı evin içine aldığımı gördüm ayakkabı rekleri siyah,kahve ve gri renkli teşekkürler