Ana sayfa » RÜYADA ALTIN GÖRMEK – Zenginlik ve Sağlık, Başarı ve Mutluluk Zamanı
Rüya Tabirleri

RÜYADA ALTIN GÖRMEK – Zenginlik ve Sağlık, Başarı ve Mutluluk Zamanı

Rüyada altın görmek; saygınlık, şan ve şöhrete, bolluk ve berekete, neşeli ve sağlıklı günlere delalet eder. Maddi zenginliği temsil etmekle birlikte, arzu ve dileklerin gerçekleşmesi ve güçlü bir maneviyat ile de ilgilidir.

Güneşin rengi olduğu için, kişiyi derin uykusundan uyandıran, dikkati üzerine çeken, mutlu ve cömert kadın veya erkeği aynı zamanda sahip olduğu zenginlikleri temsil eder.

Rüyada altın görmek, kişinin hasta ise şifa bulup, sağlığına kavuşacağı anlamına geldiği gibi, maddi sıkıntı çekmeden bir yaşam süreceğine yorumlanır. Rüyada görülen altının miktarı kişinin hayatını etkileyecek gelişmelerle orantılı bilgiler içerir.

Aynı zamanda manevi ödüllere de işaret eder. Zenginlik, samimiyet ve zerafeti, kişinin kendi kişisel gelişimine verdiği önemi ve bu konuda azimli olduğunu, gösterdiği çabanın sonucunda başarıya tabir edilir.

Rüyada altın görmek, bazen de kişinin mevki sahibi veya başarılı olma hırsına ve bu uğurda etik olmayan davranışlar gösterdiğine veya bu tutumundan dolayı hissettiği rahatsızlığa delalet eder.

Rüyada Altın Görmek Ne Anlama Gelir

Tarihler boyunca altın, iktidarın, gücün ve bolluğun simgesi olmuştur. Refah ve başarıya ulaşmak anlamına geldiği gibi rüyadaki anlamı da aynıdır. Bundan dolayı bazı yarışmalar da kazanan ve birinci olanın ödülü altın madalya olmuştur.

Günlük yaşamda evlilik törenlerinde veya özel günlerde altın hediye edilmesinin nedeni, paylaşmak, yardım etmek, bir sevince ortak olmaktır. Rüyada altın görmek de bu sebeplerden dolayı aynı anlama gelir ve mutluluğu, zenginliği temsil eder. Bilgiyi, zenginliği ve sahip olunan şeyleri paylaşma isteğini yaratır.

Rüyada altın görmek; soylu ve varlıklı bir erkek veya kadın ile tanışmak, ondan gelecek faydaya veya bu özelliklere sahip olan kişi ile kurulacak bir ortaklık veya evliliğe işaret eder.

Yeni bir işe veya ilişkiye başlama sürecinde rüyada altın görmek, hayra yorumlanır, maddi ve manevi kazanımlara delalet eder.

Yapılan işlerde beklenenden çok fazla başarı ve gelir elde etmeye, çevrede saygınlığının artmasına, belli bir konuda şöhret sahibi olmaya yorumlanır.

Rüyada altın görmek, kişinin gerçek yaşamında sevinçli bir habere, iş sahibi olmaya, bekarlar için yakın zamanda varlıklı biri ile izdivaç yapmaya, keder ve sıkıntılardan kurtulmaya, yepyeni başlangıçlara işaret eder. Kişiye umut veren hayırla yorumlanan bir rüyadır.

Aynı zamanda insanın en iyi ve en değerli özelliklerini sembolize ettiğinden dolayı, rüyada altın bulmak, kendinde olan özellik veya yeteneğini keşfetmek anlamına da gelir. Kişinin zihinsel veya ruhsal niteliklerini farkedip içsel derinliğe ulaşacağına delalet eder.

Rüyada görüldüğü duruma göre, yorumu değişebilen semboller arasındadır. İnsanların en çok yaşadığı gelecek kaygısına rüya aracılığıyla verilen bir cevap niteliğine sahiptir.

Gelecekten emin olmaya, her koşulda gösterilen çaba doğrultusunda, ilerleme sağlanacağını, önemli bir ilişkiye başlamayı ve şanslı günlerin başladığına dikkat çeker.

Rüyada Çeyrek Altın Görmek

Rüyada çeyrek görmek de altın görmek gibi hayra yorumlanır. Kısa vadede kişinin eline geçecek para anlamına gelir.

Tez zamanda sevinçli bir habere delalet eder. Bununla birlikte kendi işini kurmak isteyen bir kimse için sermayesinin kısıtlı olmasından dolayı, yakın çevresinden gelecek küçük yardımlar anlamına da gelir.

Çeyrek altın görmek, kişinin hayatının genelinde bir düzenleme yapmak isteğine ve bu isteği için gösterdiği çabanın karşılığını görme zamanının geldiğini haber verir.

Ayrıca rüyada çeyrek görmek, sevinç mutluluk, sağlık, yardım etmek veya yardım almak, evlilik, çocuk sahibi olmak gibi bir çok güzel olayları sembolize eder.

Rüyada Çeyrek Altın Almak

Rüya sahibinin yapacağı yatırımları temsil eder. Alınan çeyrek altın miktarı da bu konuda belirleyici detaylar verebilir. Bir adet veya sayısı belli olan miktarda çeyrek altın almak, küçük yatırımlar yapmaya veya yeni bir iş sahasına açılmaya tabir edilir.

Birine vermek üzere alınan çeyrek altın ihtiyaç sahibi bir yakınına yardım etmek veya yardım almaya delalet eder.

Çok miktarda sayısı belli olmayan çeyrek altın aldığını görmek, maddi refaha veya aynı zamanda yeni bir iş sahasında elde edilecek bol kazancı temsil eder.

Rüyada Çeyrek Altın Satmak

Maddi açıdan sıkıntılı bir dönemden kolaylıkla çıkmaya delalet eder. Bir başka yorumu ise kişiye harcamaları konusunda dikkatli olması gerektiğini hatırlatır.

Rüyada Çeyrek Altın Bulmak

Rüyada çeyrek bulan kişi, maddi sorunlarını çözecek kaynağı bulacağına yorumlanır. Rüyayı gördüğü zaman diliminde ihtiyaç duyduğu her ne ise, elde edeceğine ve refah seviyesinin artacak olmasına delalet eder.

Çeyrek bulan kişi aynı zamanda gelecek için para biriktirmeye başlar veya nereye yatırım yapabilirim diye düşünen biri için cevap niteliğinde bir rüyadır.

Rüyada Altın Almak

Kişinin birikimlerini doğru yere yaptığı anlamına gelir. Bir çok konuda başarıya ulaşmak, gelecek günlerde rahat etmek için yatırım yapmak veya yeni bir projeye başlamaya delalet eder.

Rüyada altın almak, saygınlık kazanmaya, maddi zenginliğe, hasta kimse için şifa bulmaya, iş hayatında başarılı olmaya tabir edilir.

Rüyada Altın Yüzük Almak

Altın yüzük aldığını görmek, bekar kişi için, evlilikle sonuçlanacak bir birlikteliğe, evli bir çiftin arasındaki bağların güçlenmesine, küs olan çiftler için barışacakları anlamına gelir.

Rüyada Altın Bilezik Almak

Altın bilezik aldığını görmek, mutluluk, saadet, önemli bir mevkide iş sahibi olmak, kendi işini kurmak, güçlenmek, sıkıntılardan kurtulup, elde edilecek zenginlik gibi güzel gelişmelere delalet eder.

Aynı zamanda yaşamla uyumlanmak, maddi ve manevi konularda artan ve sürekliliği olan kazanca yorumlanan hayırlı bir rüyadır.

Özel bir yeteneğini keşfetmek, zanaat sahibi olmak anlamına da gelir.

Rüyada Altın Kolye Almak

Rüyada altın kolye almak, sevinç ve mutluluğa, sürpriz bir gelişmeyi, nazik ve duygusal bir genç erkeği sembolize eder. Kolye almak, erkekler için bir izdivaç hazırlığına, kadınlar için evlilik teklifi almaya delalet eder. Ayrıca kolyenin şekli ve üzerin de bulunan taşların rengi ise yaşanacak gelişmelere dair bilgiler verir.

Rüyada Altın Bulmak

Beklenmedik bir anda gelen sevinç ve mutluluğa delalet eder. Kişinin yaşamında sürpriz bir gelişmeye, beklemediği bir konuda yardım almaya, küçük de olsa eline geçecek bir para anlamına gelir. Varlıklı bir kimse ile tanışmak ve hoşlanmak gibi durumlar ile de ilişkilidir.

Tamamen şanslı bir dönemin içinde olduğunu ve yapmak istediği herhangi bir şeyde bir adım atmasının, başlangıç için yeterli olacağını hatırlatır. Ayrıca altın bulmak kişinin kendi içindeki bir yeteneğini keşfetmesi anlamına da gelir.

Bulunan altının çok veya az oluşu ve bulunduğu yer rüya yorumunu etkiler ve kişinin kısmetinin nerede ve ne kadar olduğuyla ilgili bilgi verir.

Rüyada Altın Saklamak

Rüyada altın sakladığını görmek, kişinin sahip olduğu şeylere rağmen, gelecek korkusu taşıdığına ve bir gün zorda kalırsam diye tedbir almak istediğine delalet eder.

Bazen de kişinin bir çok konuda cimri bir kişiliğe sahip olduğu anlamına gelir.

Rüyada Altın Dağıtmak

Kişinin borçlarını ödeyerek kurtulacağı anlamına gelir. Maddi zenginlik elde edecek bir gelire ve iş sahibi olmak, iş kurmak gibi anlamları vardır. Aynı zamanda kişinin bolluk içinde yaşamasına ve çevresine de yardımda bulunacak olmasına delalet eder.

Rüyada Sahte Altın Görmek

Genellikle hayal kırıklığını yansıtır. Maddi ve manevi yanılgılar içinde olmaya veya aldatılmak anlamına gelir. Kişiye uyarıda bulunan bu rüya, yeni girişimlerde ve girdiği ortamlarda tanıştığı kişilere karşı daha dikkatli olması gerektiğini hatırlatır.

Rüyada Altın Kıyafet Görmek

Rüyada altın sırma ile işlenmiş özel kıyafetler görmek, kişinin hayal dünyasının zenginliğini anlatır. Görsel sanatlara, tiyatroya, moda dünyasına ilgi duyan bu kişi meslek olarak bu alanlarda çalışmak istiyor olabilir. Bu alanlardan herhangi birini yapmak istiyor ise başlamak için uygun zaman olduğuna yorumlanır.

Rüyada Altın Külçe Görmek

Rüyada külçe görmek veya bulmak, ticarette başarıya, zenginliğe, mülk edinmeye, zengin bir insandan yardım almaya veya kamusal alanda bir mevki sahibi olmaya  delalet eder.

İşlenmeye hazır olan altın külçe, kişiye yapmak istediği şeyde adil olması gerektiğini ve eline geçecek olan bir imkanı iyi değerlendirmesi gerektiğine yorumlanır.

Bazen de çok değerli bir kişi ile tanışmaya ve ondan gelecek maddi veya manevi desteğe veya ruhsal olarak yükselmeye tabir edilir.

Rüyada Altın Ustası Görmek

Kişinin yaptığı işte yeterli tecrübeye ulaşıp, gelirinin artarak, yaptığı işte veya temsil ettiği firmadan dolayı tanınan biri olacağına delalet eder.

Altın işleyen bir usta görmek, hayata dair donanımlı ve işinde profesyonel, bilgili ve zanaatkar bir kimse ile tanışmak, onun bilgilerinden faydalanmak ve bir mesleğin detaylarını öğrenmek anlamına da gelir.

Hayırla yorumlanan bir rüya olmakla birlikte ve ustanın işlediği ziynet eşyasının türü yorumu etkiler.

Rüyada Altın Taç Görmek

Rüyada taç görmek veya takmak, kişinin gerçek yaşamında, gelmek istediği konumda başarılı olacağını sembolize eder. Saltanat sahibi olmakla yorumlanır ama günümüzdeki yorumu daha çok kamusal alanda yüksek bir mevkiye veya şöhrete sahip olmak anlamına gelir.

Güç, kudret ve saygınlığa, manevi yükselişe ve derin farkındalığa delalet eder. Rüyada yanınızdaki kişiler, tacı kimin taktığı ve diğer semboller ile birlikte yorumlanması rüyanın vermek istediği mesaj için önemlidir.

Rüyada Altın Eşyalar Görmek

Rüyada altın kaplı eşyalara sahip olduğunu görmek, sağlıklı uzun bir ömür, maddi zenginlik, bolluk, şöhret ve refah içinde geçecek bir yaşama delalet eder.

Ancak kaplama olan eşyaların fazlalığı, paylaşmayı sevmeyen, cimri ve gösteriş meraklısı bir kişiliği de temsil eder.

Rüyada Altın Yemek

Rüya sahibinin maddi ve manevi konularda cimri olduğuna delalet eder. Çevresine veya ailesine karşı paylaşmayı bilmeyen, güzel bir söz dahi söylemeyen katı bir kişiliği anlatır.

Aynı zaman da kişinin lüks yaşamı benimseyerek, kendini diğer insanlardan daha üstün gördüğüne ve bundan dolayı kendini dış dünyadan soyutlayarak, yalnız kaldığına tabir edilir.

Rüyada Altın Para Görmek

Sevinç ve mutluluğa delalet eder. Rüya sahibinin ihtiyaç duyduğu paranın kendine, istediğinden daha fazla geleceğine delalet eder. Haberci bir rüya olduğundan parayı nerede gördüğünüz yorum için önemlidir.

Kişiye aradığı şeyi nerede bulacağına dair bir mesaj vermek istiyor olabilir. Aynı zamanda, bir mirastan pay almak anlamına da gelir.

Bazen de ihtiyaç dışında yapılan harcamalara ve bu durumun neden olacağı sorunlara dikkat çeker.

Rüyada Altın Sikke Görmek

Rüyada sikke görmek, kişinin geçmiş ile olan bağlarını hatırlatır ve ilim ile ilişkilidir. Kişiye bir hazine değerinde bilgiye ulaşmayı ve bunu kullanmayı, saklı olanın açığa çıkması gibi durumları sembolize eder.

Kişinin mesleğinde veya ilgi duyduğu alanda başarı elde edeceği anlama da gelir.

Geçmişle ilgili özel bilgilere ve tarihlere ulaşmak veya ruhsal olarak aydınlanmaya delalet eder.

Bazen de atalardan kalan kültürel bir mirasa ve yeteneğe sahip olduğu hatırlatan özel bir rüyadır.

Sık görülen bir rüya ise altın sikkenin görüldüğü mekan veya sayısı farklı bilgiler vermek istiyor olabilir.

Rüyada Altın Kaybetmek

Kişinin elde ettiği bazı iş fırsatlarını veya sahip olduğu mal varlıklarını kaybetme korkusu yaşadığı anlama gelir. Korktuğundan emin olmaya, sıkıntı ve kederden kurtulmaya, şifa bulmaya delalet eder.

Bazen de kişiye eline geçecek olan yeni bir fırsatın varlığını ve bunu daha iyi değerlendirmesi gerektiğini anlatabilir.

Aynı zamanda rüyada altın kaybetmek, kişinin içinde hep hissettiği ve bastırdığı korkusu ile yüzleşmesi gerektiğini hatırlatır.

Rüyada Altın Yığını Görmek

Rüyada altın yığını görmek, kişinin eline geçecek olan mal varlığına delalet eder. Hayatı boyunca yokluk görmeden yaşamak, sağlık, mutluluk, başarı ve zenginliğe sahip olmaya işaret eder.

Altınları birilerine verdiğini görmek, cömert bir kişiliği ve hayır işlerinde öncülük etmesi gerektiğine tabir edilir.

Rüyada altın yığınından verdikçe eksilmediğini görmek, helal kazanca ve cömertliğinin karşılığını fazlası ile alacağına delalet eder.

Rüyada Altın Kılıç Görmek

Rüyada kılıç görmek, kişinin hayatı ile ilgili önemli bir karar aşamasında olduğuna ve İlahi bir güç tarafından korunuyor olduğuna işaret eder. Ayrıca devletten gelecek bir yardıma, hakkını almaya, güç sahibi olacak bir konuma gelmeye de yorumlanır.

Rüyada Topraktan Altın Çıkardığını Görmek

Rüyada toprağı kazarak altın çıkardığını görmek, hayırlı bol rızık elde etmeye delalet eder. Tarımla uğraşan biri için, toplanacak hasadın iyi gelir getirmesine yorumlanır. Ayrıca kişiye miras gelmesi demektir.

Hayra yorumlanan bir rüya olmakla birlikte kişinin hayatına bolluk, bereket, sağlık ve mutluluk getirecek gelişmelere delalet eder.

Rüyada Altın Madeni Görmek

Rüya sahibinin kazançlı bir işe başlaması ile birlikte, bunun hayatına getireceği, başarı, sağlık, zenginlik ve saygınlık elde etmek gibi bir çok anlamına gelir.

Bolluk içinde, refah seviyesinin yüksek olduğu bir ömür ve bütün bunları çevresi ile paylaşmaya, paylaştıkça mutlu olmaya delalet eder.

Rüyada altın madeni aynı zamanda kişinin kendi ile ilgili bir yeteneğini ortaya koyarak tanınan, başarıyı yakalayan biri olarak güzel bir ömür süreceğine yorumlanır.

Rüyada Altın Tozu

Kişinin hayatına girecek güzellikleri temsil eder ve detayları oluşturur. Kişinin beklentileri doğrultusunda başarı elde edeceğine delalet eder.

Mutluluk, sevinç, aşk, çocuk gibi güzelliklerin rüya sahibinin yaşamına girecek olmasına ve şanslı bir sürecin içinde olduğu anlamına gelir.

Not: Görmüş olduğunuz rüyayı aşağıda yorum olarak paylaşmayı unutmayın.

Önemli: Rüyalar hakkında ki diğer yazılarımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

2 Yorumlar

Yorum yazmak için tıklayın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  • Rüyamda peçetinin içerisinde altın yüzük görüyorum siyah kaşı var bir de altın bilezik görüyorum bu bileziği alıp koluma takıyorum ne anlama geliyor acaba

  • Selam,
    rüyada sevgilimle başka gezegendeymişiz. Parlak,aynamsı bir yüzeyi var. Yüzeyin hafif dalgalı olduğunu gördüğümü düşündüğümden inceliyorum.Yüzey gerçekten de dalgalıymış.Sevgilim biraz uzağında.Ona üç kere sesleniyorum. O da o garip gezegene adeta kapılmış ses vermiyor. Bu arada 3.seslenmeden önce Anlıyorum ki o dalgalı yüzey aslında bir canlı organizma yüzeyiymiş ve bizlerde o canlı organizmada bulunan bakteriler gibiymiş. Tehlikeyi sezinliyorum ve 3.kere sesleniyorum.Sevgilim sanki organizmaya hapsolmuş.3. Seslenişimde gerçekten de sevgilime seslendim ve uyanıyorum.
    Yorumlayabilirseniz cok sevinirim.Tesekkürlerim ile