Ana sayfa » RÜYADA GÜVERCİN GÖRMEK & Barış, Sevgi, Aşk, Evllilik
Rüya Tabirleri

RÜYADA GÜVERCİN GÖRMEK & Barış, Sevgi, Aşk, Evllilik

Rüyada güvercin görmek; barış, sevgi, aşk, evlilik, sevinç, mutluluk ve anneliği sembolize eder.

Yuva kurmak, içimizde veya dışımızda olan çatışmayı sonlandırmak ve özle bağlantı kurmak anlamına gelir. Uzaktan gelecek bir habere, sadık bir dosta, sevgiliye delalet eder.

Rüyada güvercin görmek, haberci bir rüyadır. Kişiye hayatında gerçekleşmesini istediği öncelikleri konusunda sevinçli ve güzel haberler getirdiğine yorumlanır. Bunun içindir ki, güvercinin nerede görüldüğü yorum için önemlidir çünkü bulunduğu yere göre vermek istediği mesaj değişiklik gösterir.

Güvercin görmek, dua ve dileklerin gerçekleşeceği anlamına da gelir. Genellikle hayırlı olayların başlangıcına dikkat çekerken, zor geçen bir dönemden kişinin dersini alarak çıkacağına yorumlanır.

Rüyada Güvercin Görmek Ne Anlama Gelir

Güvercin denilince aklımıza öncelikle barış gelmesinin nedeni, eski Ahit’te Hz. Nuh’a büyük tufanın bitişini bir güvercin haber vermiştir. İnsanlara aldıkları cezanın bittiği haberini getirdiği için, asırlar boyunca barışın sembolü olmuştur.

Tüm kültürlerde kutsal olanla, Tanrı’sal sevgiyle ilişkilendirilmiştir. Rüyada güvercin görmek, içimizdeki çatışmanın bitişini ve dışardan gelebilecek kötülüklerden korunduğumuza ve huzura kavuşmanın sembolüdür.

Bu nedenlerden dolayı rüyada güvercin görmek ev, yuva, annelik ve evliliği temsil eder. Kişiye aşkın yanısıra saf sevgiyi, birlikteliği, yardım severliği ve asıl gücün sevgiden geldiğini hatırlatır.

Ruhsallığı ve kişinin özle bağlantı kuracağına veya kurması gerektiğine delalet eder.

Bekar olanlar için, evlenmek, yuva kurmak anlamına geldiği gibi ayrıca dostluğu daim olan bir kişiyi ve ondan gelecek yardımı simgeler. Beklenen veya beklenmeyen bir haberin geleceğine, sevinç ve mutluluğa işaret eder.

Hasta olanlar için şifa bulup iyileşeceğine, huzursuz ruh halinden, dinginliğe ulaşmaya, sakinlik, sevinç ve mutluluğa yorumlanır. Uzun zamandır haber alınamayan kişiden gelecek hayırlı bir haberi temsil eder.

Bebek isteyen aileler için olumlu gelişmelere, hamile olan bir kimse için, ilahi bir güç tarafından korunduğuna ve doğumun kolaylıkla gerçekleşeceğine delalet eder.

Küs olan kişilerin barışıp uzlaşmasına, hayırlı bir kısmete, sevinçli bir haber almak anlamına da gelir.

Rüyada güvercinin görüldüğü yere göre ve kişinin ne hissettiğine bağlı olarak da farklı yorumları vardır.

Diğer detaylı analizler yazının devamında.

Rüyada Güvercinler Görmek

Rüyada pek çok güvercini bir arada görmek, kişinin sosyalleşmesi gerektiğine dikkat çeker. Kendini yalnız hisseden kişinin artık içinde bulunduğu durumun dışına çıkarak, topluluğa karışacağı anlamına gelir. Bazen de kalabalık bir iş ortamında çalışmaya delalet eder.

Toplu halde görülen güvercinler aynı zamanda görüldüğü yere bağlı olarak toplumsal olaylara dikkat çeker. Bir yiyecek için kavga ettiklerini görmek, piyasalardaki durgunluğa ve hayat pahalılığını ve adil olmayan yöneticileri temsil eder.

Hepsinin sakince yemlerini yediğini görmek, toplumun yararına gelişmeler olacağına veya bir konuda dikkat dağıtmak için kişiyi veya yaşadığı bölgedeki insanları oyalayarak çıkar sağlamaya çalışan bir insanın veya insanların varlığına delalet eder ve aynı zamanda aldatılmak anlamına gelir.

Rüyada Evde Güvercin Görmek

Haneye gelecek bir haberle birlikte, aileye yeni bir üyenin katılacağı anlamına gelir. Kişinin sevdiği kimse ile evlenmeye veya bir çocuk sahibi olmaya, hane içinde dargın olanların bu duruma bir son vereceklerine delalet eder.

Aile içindeki saadet ve muhabbete, uzakta olan bir aile üyesinin eve dönmesine, maddi ve manevi kazançlar elde etmeye, sevinç ve mutluluğa tabir edilir.

Pencereye bir güvercin konduğunu görmek, eve gelecek bir misafire veya aşık olmaya, farklı bir fırsat elde etmeye delalet eder. Evin içinde veya pencerede olması, kişinin istediği veya beklediği bir şeyin gerçekleşme vaktinin geldiğine dikkat çeker.

Rüyada Güvercin Görmek Ne Anlama Gelir

Rüyada Güvercin Yuvası Görmek

Bekar kimse için evlenip kendi yuvasını kurmaya, evli olanlar için, aile için de sevgi, saygı ve muhabbete ve haneye katılacak yeni bir bireye delalet eder.

Yetişkin olan çocuklardan birinin evlenip kendi yuvasını kurmak istediği ve bu konuda bir girişimde bulunduğu veya böyle bir isteğini dile getireceği anlamına da gelir.

Bazen de evlenmek isteyen bir çifte yardım etmeye veya dost bir kişiden yardım almaya, şanslı günler içinde olmaya, yeni başlanan bir işin hayırlara vesile olacağına tabir edilir.

Yuvada güvercin görmek, sevinç ve mutluluğa, iyi bir habere, evlilik teklifi almaya veya evlilik teklifinde bulunmaya ve kişinin kendisi ve ailesi ile ilgili hayırlı gelişmelerin başlangıcına delalet eder.

Bir güvercinin yuva yaptığını görmek, kişinin özel veya iş hayatında yeni bir başlangıç yapmak için plan yaptığına ve başarıya ulaşarak mutlu olacağı anlamına gelir. Yeni bir projede yer almaya, ortaklık kurmaya veya evlenmeyi düşündüğüne ve bu konuda hazırlık yapacağına tabir edilir.

Rüyada Başına Güvercin Konduğunu Görmek

Kamusal alanda yüksek bir mevkiye gelmek ve şan, şöhret sahibi olacağına yorumlanır. Toplumda itibar sahibi olmaya ve geniş bir çevre tarafından tanınmaya delalet eder.

Bazen de yaptığı işlerde fark yaratarak ünlü olmaya ve arkadan gelen nesillere eser bırakacağı, fikirlerinin insanlara esin kaynağı olacağına tabir edilir.

Rüyada Güvercin Beslediğini Görmek

Rüyada güvercin beslediğini ve büyüttüğünü görmek, yaşamda başarılı olabilmek için verilen emeğin karşılığını alacağına yorumlanır. Belirlenen hedefe ulaşmaya, bir hayalin gerçekleşeceğine delalet eder.

Güvercini eliyle beslediğini gören kişi, sadık ve vefalı bir kimse ile aşk yaşayacağına tabir edilir.

Rüyada Güvercin Avladığını Görmek

Rüyada güvercini zarar vermeden avlamaya, yakalamaya çalıştığını görmek, kişinin yaşamda yüksek hedefleri olduğuna ve bunun için çaba göstereceğine delalet eder.

Sevinç, mutluluk, başarı ve kişinin hayatında farklı ve güzel gelişmeler olacağına yorumlanır. İş hayatında statü atlamak ve sorumluluklarının artacağı anlamına da gelir.

Ateşli silah kullanarak bir güvercini vurmak, kişinin hırs ettiği şeylerden dolayı hata yapacağına yorumlanır. Gerçek yaşamda narin bir yapıya sahip olan kuşu, rüyada ateş ederek vurmak veya avlamak, bazı fırsatları kaçırmak ve haksızlık yapmaya bundan dolayı huzursuz olmaya delalet eder.

Bazen de güvercin avlamak, güzel bir anı yakalamak için kişinin harekete geçmesi gerektiğini hatırlatır. İstediği her hangi bir konuda, şans faktörünün yanın da olduğuna ve tereddüt etmeden uygulama vaktinin geldiğini haber verir.

Beyaz güvercin yakalamak, şan ve şöhret sahibi olmak, elçilikler de görev almak veya bir çok farklı konuda liderlik etmek, toplumda uzlaştırıcı taraf olmak gibi anlamları vardır.

Ayrıca kişinin güçlü bir maneviyat ve farkındalık sahibi olacağı anlamına gelir. Sevgi, barış ve ilahi aşkın kişinin yaşamında öncelikleri olacağına ve bundan dolayı yaşam boyu mutlu ve pozitif bir hayat süreceğine delalet eder.

Hasta olan bir kişi için, şifa bulacağı bir tedavi ile yeniden sağlığına kavuşacağının müjdesini verir.

Yakalamak ise kişiye hayallerinin hızlı gerçekleşeceğine tabir edilir. Yakalamaya çalışmak, kişinin istediği şeyler için kısa bir zaman beklemesi gerektiğine ve sabırlı olmaya işaret eder.

Rüyada Güvercin Eti Yemek

Rüyada güvercin eti yediğini gören kişinin, hayırlı ve helal kazanç elde edeceğine ve geçim sıkıntısı çekmeden bir yaşam süreceğine yorumlanır.

Hasta olan bir kimsenin güvercin eti yemesi, şifa bulup iyileşmeye delalet eder.

Pişmemiş çiğ et yiyen kişinin, haksız kazanç sağladığına veya başkası hakkında gıybet ettiğine ve bu durumun kendini rahatsızlık verdiğine ve kişinin aynı hataları bir daha tekrar etmeden tövbe etmesi gerektiğine dikkat çeker.

Rüyada Güvercin Yumurtası Görmek

Sevinç ve neşeye bolluk ve berekete delalet eder. Kişinin çaba gösterdiği konularda başarıya ulaşacağı anlamına gelir. Bir çok konuda sabırla beklemenin sonucunda ödülünü almaya veya bazen de bir bebek haberine yorumlanır.

Zenginliğe ulaşmak, evlat sahibi olmak, iş kurmak gibi bir çok güzellikleri sembolize eder. Yumurtanın çok oluşu kişinin elde edeceği hayır ve menfaatin çokluğuna delalet eder.

Yumurtayı kişinin nerede gördüğü yorumu etkiler ve beklentileri konusunda nokta atışlar yaparak, olumlu gelişmelerin yaşanacağını haber verir. Bazen de elde edilmek istenen şeylerde daha sabırlı olmak gerektiği anlamına da gelir.

Güvercin yumurtasının kırıldığını görmek, ele geçen bir fırsatı iyi değerlendirememek veya kişi için çok önemsenmeyen bir şey anlamına da gelir. Her iki durum da da kişi de hayal kırıklığı olabilir.

Bir başkası tarafından yumurtanın kırıldığını görmek, kişinin sahip olduğu şeyleri çekemeyen, kıskanan bir kişinin varlığına ve dikkatli olması gerektiğine delalet eder.

Rüyada Güvercin Sürüsü Görmek

Yaşanacak gelişmelerin geniş bir çevreyi etkileyeceği anlamına gelir. Bu durum geçim kaynakları ve iş hayatı ile ilgilidir.

Tek güvercin, kişisel gelişmeleri, sürü halin de görmek ise toplumu ilgilen konulardaki gelişmelere dikkat çeker.

Rüyada Siyah Güvercin Görmek

Bilinmeyen veya beklenmeyen bir kaynaktan gelecek nimete delalet eder. İhtiyaç halinde bir dosttan gelecek yardım demektir. Güzel ve güçlü bir kadın ile tanışmak, aşık olmak ve korkularından emin olmaya tabir edilir.

Siyah renginden dolayı otorite olan güçlü bir kimse tarafından ve devletin bir kademesin de görevlendilmek suretiyle fayda elde etmek anlamına da gelir.

Bir çok kaynak rüyada siyah güvercin görmeyi olumsuzluk olarak değerlendirmiş olsalar da hayra yorumlanan bir rüyadır, yol veya yolculukla, mutlulukla ilişkilidir.

Rüyada Mavi Güvercin Görmek

Rüya sahibi için ruhsal aydınlanma ve huzur anlamına gelir. Sakin ve dengeli bir insanla tanışmak, dostluk kurmak, aşık olmak gibi anlamları vardır.

Bu özelliklere sahip bir kişi tarafından gelecek yardımla kişinin hayatında güzel gelişmelerin yaşanacağına işaret eder.

Rahat ve huzura kavuşmaya, zor geçen bir sürecin geride kaldığına delalet eder. Maddi olarak rahatlamak ve borçları ödemeye tabir edilir.

Hamile olan bir kadının görmesi, erkek bir evlada sahip olacağına ve doğumun kolay geçeceğine, aile için de huzurlu, bolluk ve bereketin hakim olacağına yorumlanır.

Rüyada Güvercin Ölüsü Görmek

Kişinin yaşayacağı hayal kırıklığından sonra, yeni bir başlangıç yapacağına veya yapması gerektiğine işaret eder. Yaşanacak bir üzüntüden sonra, sevinçli bir haber alarak mutlu olacağına ve için de bulunduğu karamsarlıktan veya depresyondan çıkacağına yorumlanır.

Rüya sahibinin bir çok alan da yeni başlangıçlar yaparak, farkındalığının artacağı anlamına gelir. Bu durum kişiye sağlam ilişkiler ve dostluklar kuracağına, içinde biriken kin ve nefretten kurtulup, iş ve özel hayatında başarılı olacağına yorumlanır.

Rüyada ölü güvercin görmek, bazen de iki sevgilinin veya eşlerin ayrılıklarına delalet eder. Kişi bu rüyayı yorumlarken için de bulunduğu durumu göz önünde bulundurmalı ve rüyayı ona göre analiz etmelidir.

Güvercin öldürdüğünü görmek, masum birine haksızlık yapmaya ve bundan dolayı pişmanlığa delalet eder.

Rüyada Güvercin Yavrusu Görmek

Rüya sahibinin hayata karşı umutlarını yenilemesi anlamına gelir. Yapılan her hangi bir işte veya aşk hayatında kişiyi mutlu edecek gelişmelerin yaşanacağına dikkat çeker.

Emek verilen her şeyin gelişip büyüyeceğine ve mücadeleye devam etmek gerektiğine, sonunun hayırlı olacağı anlamına gelir.

Maddi ve manevi olarak güçlenmek, bolluk ve bereketin artmasına, müjdeli bir haber almaya, yeni ilişkiye başlamak veya iş kurmak anlamına gelir.

Kişinin bu konularla ilgili bir düşüncesi var ise harekete geçmesi gerektiğine, zira şans faktörünün yanında olduğuna delalet eder.

Rüyada Beyaz Güvercin Görmek

Tarihler boyunca saflığın ve barışın sembolü olmuştur. İlahi sevgiyle buluşmak, yaşamda kişinin dengeye ulaşması, özle bağlantı kurması gibi özel anlamları da vardır.

Beyaz güvercinin görüldüğü yere göre rüyadaki yorumları her ne kadar farklı anlamlara gelse de, genellikle hayırlı bir rüyadır.

Hamile bir kadının görmesi, erkek çocuğu olacağına, İlahi bir güç tarafından korunduğu anlamına gelir. Resmi kurumlarda işi olanlar veya işe girmek isteyenler için, istediklerini elde edeceklerine delalet eder.

Ayrıca kişiye eğitim hayatında başarılı olacağına, yüksek mevki  sahibi olmaya ve dikkat çekeceğine, saygınlığının artacağına yorumlanır.

Kişinin hayatında güzel gelişmeler yaşanacağına, muradına ermek, sevdiği kişi ile evlenmek, çocuk sahibi olmak, bolluk ve berekete kavuşmak, maddi ve manevi zenginliğe delalet eder.

Dargın kişilerin barışması, uzak yerden gelecek hayırlı bir habere, sevinç ve neşeye işaret eder.

Bazen de kişiye yapmak istediği şeylerde harekete geçme vaktinin geldiğini haber verir. Durağan işlerin canlanması, yeni projelerde görev almak, farklı bir yere taşınmak, statü değişikliği gibi kişiye iş hayatı ile ilgili yeni gelişmelerin yaşanacağı anlamına da gelir.

Rüyada Farklı Renklerde Güvercin Görmek

Kişinin yaşam içindeki renkleri farketmek, hayattan keyif almak, mutlu olmaya, sevinç ve neşeli geçecek günlere delalet eder.

Hayra yorumlanan güzel bir rüyadır. Kişiye farklı konularda hayatına dahil olacak güzel gelişmelerin yaşanacağına dikkat çeker.

Rüyada Güvercin Pisliği Görmek

Kişinin beklemediği bir anda alacağı bir habere ve maddi zenginliğe, hayat standartlarının değişmesine delalet eder.

Bazen de dargın kişilerin bir araya gelerek meseleyi çözmek isteyeceklerine yorumlanır.

Kişinin rüyada güvercinin üstüne pislediğini görmesi, kısmetinin açılarak, hayatında yapmak istediği değişiklikleri gerçekleştireceğine veya bu değişim için çaba göstereceğine yorumlanır.

Bu rüya bazen de kişinin değiştirmek istediği bir tutum veya davranışına da dikkat çekiyor olabilir. Bazen de keyif kaçıran önemsiz olayları sembolize eder.

Rüyada Uçan Güvercin Görmek

Beyaz bir güvercini uçarken görmek, rüyayı gören kişi için uzak bir diyardan gelecek habere veya çok uzaklarda olan sevdiği kişinin döneceğine tabir edilir. Kişinin eline geçek yeni fırsatları temsil eder.

Planlanan işlerde başarı elde etmeye, yapılan bir işte de gözle görülür artışlara, yolculuğa veya bir seyahate çıkmaya delalet eder.

Bazen de iş hayatı ile ilgili farklı bir şehre veya ülkeye gitmek anlamına da gelir.

Pek çok güvercini bir arada uçarken görmek, kişinin işlerini büyüteceğine ve bundan dolayı sorumluluklarının artacağına delalet eder.

Kişinin bir güvercini uçarak kendine doğru geldiğini görmesi, hızlı gelecek güzel bir habere, maddi ve manevi olarak rahatlamaya, dularının kabulüne delalet eder.

Güvercin uçurmak, kişinin kendini kısıtlayan şeylerden özgürleşmek istediğine yorumlanır ve bu konuda harekete geçeceğine delalet eder.

Bazen de mahkum olan ve hapis yatan kişinin özgürlüğüne kavuşacağı anlamına gelir.

Rüya sahibine kendini engellenmiş hissettiren bir çok şey olabilir. Yanlış bir birliktelik, getirisi iyi olmayan bir iş veya herhangi bir bağımlılığıktan kurtulmak için harekete geçeceği anlamına da gelir.

Kanadı kırık bir güvercin görmek, kişinin aşkta veya iş hayatında bir duraklama dönemi yaşayacağına delalet eder.

Kişiye özel rüya danışmanlığı alarak rüyalarınızın size vermek istediği mesajları daha net anlayabilirsiniz, bunun için yapmanız gereken bize ulaşmak.

Not: Görmüş olduğunuz rüyayı aşağıda yorum olarak paylaşmayı unutmayın.

Önemli: Rüyalar hakkında ki diğer yazılarımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.