Rüya

RÜYADA YUNUS BALIĞI GÖRMEK

Rüyada yunus balığı görmek; iletişim, dostluk, ahenk, topluluk, istihbarat, bolluk ve bereket, cömertlik, canlılık gibi durumları sembolize eder. Yunus balığı; algıda seçiciliği, hareketin gücünü, canlılığı, sosyal hayatın içinde olmanın önemine vurgu yapar.

Rüyada yunus balığı görmüş olmanın; en önemli kabul edilen özelliklerinden biride, zihinsel veya bedensel olarak şifa bulmayı veya şifa veren kişiyi temsil eder. Yunus balığı hayatın getirdiklerini farkedip ilerlemeyi, yardımlaşmanın önemini,kendi içinde bulunan yenileme gücünü kullanarak, bir zorluktan çıkarken kendini yeni duruma odaklanmak gerektiğine delalet eder.

Rüyada Yunus Balığı Görmek Nasıl Yorumlanır

Rüyada yunus balığı görmek; kişinin yaşantısında önemli olan konularda farkında olmadığı durumlara dair mesajlar verdiği gibi ayrıca çıkış noktasına dikkat çeker. Yunus balığı görmek çok güzel gelişmelerin yaşanmasına ve mutluluğa delalet eder.

Çalışmayan işsiz kişiler için yeni iş olanaklarına kavuşacağı anlamına gelir. Evli çiftler için bebek haberi, bekar kişiler için hayırlı bir eşe delalet eder. Evde ve iş yerinde bolluk ve bereketin habercisidir.

Yunus balığı; kişi için son zamanlarda ihtiyaç duyduğu ne varsa o konuya dair mesajlar verir. Maddi, manevi gücü ve yeniden doğuşu temsil eder. Yaşam içinde güçlü ve başarılı olmaya, olayların iç yüzünü görme yetisine sahip olduğu için, sorunlara kolaylıkla çözüm bulmaya delalet eder.

Sevgi, şefkat ve merhametin simgesi olan yunus balığı kişiye rüyalarında rehberlik eder. Yardım almak veya yardım etmek gerektiren konulara dikkat çeker. Kişide sezgisel algının yükseldiğini ve kendi iç sesinin rehberliğinde ilerlemenin kendi merkezine götüren en güvenli yol olduğuna delalet eder.

Rüyada yunus balığı; huzurlu ve dingin bir yaşama, kişinin çevresinde sevilen, sayılan biri olduğuna delalet eder.

Rüyada Yunus Balığı Yakalamak

Rüyada yunus balığı yakalamak; talihin dönmesine, şansın yeniden kişinin yüzüne gülmesi demektir. Tuttuğunu koparan, kararlı, iş hayatında başarılara imza atan bir kişiyi temsil eder.

Yunus balığını yakaladığını gören kişi; uzun zamandır hayalini kurduğu şeye sahip olacağına, üzerinde çalıştığı projelerde başarılı olmaya, özel hayatında aradığı aşkı bulmaya, maddi ve manevi refaha kavuşacağına delalet eder.

Rüyada Yunus Balığı ile Yüzmek

Rüyada yunus balığı ile yüzmek; sağlam dostluklar kurmaya, kişi hasta ise; iyileşme döneminin geldiğine ve bu konuda yardımcı olacak kişi ile buluşmaya delalet eder. Denizde yunus balığı ile birlikte yüzmek; iletişim gücünün artmasına, yepyeni bir sürece başlayıp, mutlu olmaya, yapılan işlerde kolaylıkla koordine olabilmeyi sağlayan etkenlere yorumlanır.

Yunus balığıyla yüzmek; kişinin kendisine olan inancına ve özgüvenin tam olmasına, yaşam boyu önüne çıkan bütün engelleri aşarak, huzur bulacağına delalet eder.

Yunus balığı ile yüzmek aynı zamanda aşkının çok yakınında olduğuna, aşık ise duygularının artmasına yorumlanır. yunus balığı ile hareket etmek; duygusal ve manevi derinlikle bir olmaya, bereketli bir ömre işaret eder.

Rüyada çok sayıda yunus balığı ile birlikte yüzmek; bir toplulukta önderlik etmeye, helal ve bol kısmet demektir.

Not: Görmüş olduğunuz rüyayı aşağıda yorum olarak paylaşmayı unutmayın.

Önemli: Rüyalar hakkında ki diğer yazılarımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

38 Yorumlar

Yorum yazmak için tıklayın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  • Merhabalar Sevgili Susanna,

   Rüyada yunus balığının ensene yatması, ihtiyaç duyduğun bir konuda yardım alacağın anlamına gelir. Sezgisel algının yükseldiğine ve kendi iç sesinin rehberliğinde ilerlemenin, seni kendi merkezine götüren en güvenli yol olduğu anlamına gelir. Yani kısaca kendi iç sesini ve sezgilerini kendine rehber edin.

   Rüyanın hayırlara vesile olmasını dilerim.

   Sevgiler…..

  • Hocam rüyamda yunus balığı ile havuz gibi bir alanda yüzüyordum etrafı cam ile çevriliydi havuzun derinlerine inince yunus balığı benimle birlikte yukarıya çıkıyordu ben gerçek hayatta yüzme bilmiyorum onun heralde onun endişesiyle biraz aşağılara inip çıkıyorum ve cam gibi bir yere tutunuyorum endişe var biraz yani yunus balığı ise benimle birlikte geri yukarıya çıkıyordu gayet mutlu olduğunu farkediyorum onun bende onunla vakit geçirmek istiyorum ama çok derine de gitmek istemiyorum

 • Merhaba, rüyamda; Bir yunus balığına kendim tutunarak diğer yunus balığına ise bu konuda bana öğretici biri tutunarak denizde kısa bir yüzmeden sonra, uzun bir yamaçtan yukarı yunus balıkları bizi, onlara tutunurken tepeye çıkardı. 3 yunus balığı çıkıp 1 tanesi sendeleyerek yamaçtan aşağıya biraz çarparak düştü. Tepede bizi bir kalabalık karşıladı sanki bir etkinlik varmış gibi. Beni çıkaran yunus balığını sevip sarılıp onunla resimler çekilirken, yunus balığı benimle konuşmaya başladı ve sağ elimin içine bakarak şaşırdı ve gülümsemeye başladı benimle ve hayatımla ilgili çok büyük bir şey söyleyecek gibiydi. Rüyam buraya kadardı yorumlarsanız çok sevinirim. Teşekkürler..

  • Günaydın
   Rüyamda coşkulu bir denizin içinden çok çok büyük bir yunus balığı elimden çekiyor bir taraftan da eşim çekiyor ama yunus beni alıp sürüklüyor ve sonra birisi gelip tanımadığım kişi Yunus’u öldürüyor ve ortada hiç su ve denizden eser kalmıyor ben gözümü açtığımda yanımda ters dönmüş iki tanede köpekbalığı var ve ben elimdeki bıçağı köpekbalığına saplıyorum ama zaten balıklar canlı değildi

 • çalışmaya başladığım çok güzel bir iş yeri var bu iş yerine sosyal çevremden tanıdıklar vasıtası ile yardım etmek amaçlı giriyorum. patronum çok yakışıklı genç bir erkek, bir aile şirketi ve ailenin tüm bireyleri bu firmada çok derin bağlarla ve sevgiyle birbirlerine bağlılar öğle civarı benim erkek patronu görüyorum teknesi var denize yakın bir firma imiş ve teknesine yunus balığı geliyor, arkadaş gibiler.. sonra beni de gezdiriyor teknesine biniyorum hızla giderken teknede o yunus balığı benimde yanıma geliyor burnu ile yüzümü dudağımı filan seviyor ürkme ve mutlu olma arası bir duygu ağzını açıyor dişlerini görüyorum yanyana sık ve sivri, ve aniden benle konuşuyor ve oradaki patronumun sesi ile ben çok şaşırıyorum. suya geri dönüyor suda 2 tane yavrusu var onlarla oynuyor. şirkete geri giriyoruz toprak altında çalışan bir adamla beni tanıştırıyor, herkes çok samimi. uzuyor gidiyor.. yorumunuz için şimdiden çok teşekkürler.

 • Merhaba,
  Ruyamda denizin ortasindan gecen tahta bir kopruden yakinimla geciyorum. Genis tahta ve uzun sayilabilecek bir kopru ve arkaplanda diger insanlarda ya gidis ya donus yolunda kopru uzerinde yuruyorlar. O sirada biraz uzakta vok buyk bir balinanin denizin yuzeyine cikip, agir ve buyuk bir etkiyle denize tekrar girmesine sahitlik duyuyoruz. O anda buyuk bir husu ve kendimizi cok kucuk ve onemdiz hissettigimiz bir deneyim oluyor. Herkes koprunun kenarina bu olayi izlemeye giderken ben 1 afim otesini gorup, balinanin denizle olan temasinin buyuk bir dalgayla bizi silip supurecegini dusunuyorum ve benden biraz daha arkada olan yakinima acil olarak kosup bana yetismesini ve karsi kiyiya varmamiz gerektigini bagiriyorum. Kosuyoruz. Yakinim kalabaliklardan kurtulunca, ezilmeyecegini garantiledikten sonra diger insanlari da uyariyorum.sonuc itibariyle tsunamiden yada buyuk dalgadan diyelim kurtuluyoruz ama kisa sureli bir suphe adrenalin ve korku yasiyorum duydugum dogaustu olayin ustune sonrasinda rahatlama gibi bir his ancak gerisi yok. Hayrlara gitsin ve yorulsun. Tesekkurler

  • Merhabalar Sevgili Nesrin,

   Rüyada görmüş olduğun semboller, deniz, köprü ve balina, olacakları önceden öngörmen, sonrasında hissettiğin rahatlama hissi, bunların hepsi iç dünyanda yaşadığın bir farkındalığa, sezgilerinin arttığı ve derinleştiği bir dönemde olduğuna yorumlanır. Kararsız kaldığın herhangi bir konu var ise sezgilerine güvenmelisin ve yanılmadığına şahit olacaksın. Kişisel tekamülünde ilerleme kaydetmiş olmakla birlikte, hayatında veya duyguların da bir farklılık olacağına işaret ediyor. Değişim ve dönüşüm süreci içindesin iç rehberine güven.

   Rüyanın hayırlara vesile olmasını dilerim.

   Sevgiler…

 • Yunus balığı denizde yuzuyordu ve biri onu yakalamaya calisiyordu ama o kurtuldu ve bende sevindim o bana bakip gulumsedi ve onun fotosunu cekmek icin bana bakmasini soyledim o da bakti kac kere ama nedense cekemedim

 • Merhaba Rüyamda yunus balığının kesip içine giriyorduk sonrada dikiyoduk ve yunus balığının içindeyken yüzüyordu bu neyi ifade ediyor şimdiden teşekkürler

 • rüyamda eşimin bir havuz içerisinde çok güzel bir renge sahip olan bir yunus balığıyla güzel bir şekilde yüzdüğünü onunla eylendiğini gördüm. sonrasında sudan bir erkek bebeği çıkartıyordu eşim. bebek çıplaktı ve 4-5 aylık ton ton bi bebek gibi görünüyordu. bebeği oturur pozisyona koyup bebeğe çişini yaptırdı. ve sonrasında uyandım. ama uyanınca sürekli aklımda var olan şey yunus balığının renginin güzelliğiydi.

 • Merhabalar rüyamda bi arkadaşa misafirliğe gidiyoruz evi deniz kenarında oluyor. çok güzel masmavi bir deniz ve denizin kenarında çocuklarla oynayan bembeyaz bir yunus balığı gördüm. Aslında denizde genel olarak da Yunus balıkları vardı.

 • Merhaba rüyamda bir sürü kocaman yunus balığı gördüm ben kumsalda oturuyorum ve bir sürü yunus balığı geldi yanıma bunun anlami nedir?

 • Rüyamda yunus balıgına ip bağlamıştım ve yunus balıgı beni yüzdürüyodu. Yani ben deniz üzerinde ayaktaydım ve yunus beni çekiyodu götürüyodu. Ama bu durumdan cok memnundum ve aşırı mutluydum. Hatta bir ara yoruldugunu düşünüp dinlen balıkçık sonra yine yüzeriz diyordum.. hayırlara çıksın inşallah

 • Merhabalar. Rüyamda güverteye çıkan bir yunus balığını kurtarmak için tekrar denize atmak istedim fakat bu sefer de trajik bir şekilde alt güveteye düştü ve öldü ben ise büyük bir suçluluk ve pişmanlık duydum.
  Not: Uyumadan önce Deniz canlıları belgeseli izliyordum

 • Merhabalar. Ben 1 bucuk aylık hamileyken bi rüya gördüm. Bi havuzun içinde yavru yunus balıgı var. Bana başını sevdirip havuza dalıyor cıkıyor sevdikçe yavru yunus balığının büyümeye başladıgını ve gülümsediğini gördüm. Arkadanda o esnafa köpek balığı dişlerini göstererek geldi ve yunus balığı ortadan kayboldu. Bu rüyadan sonra eşim bebek aldırmaya zorladı beni. Rüyada bebeğim yunus balığı olarak mı göründü bana ben öyle hissettim.

 • Merhaba ben rüyamda köpek balığının ağzı açık ve ağzı içinde canlı iki yunus balığı gördüm ve sonra cok şaşırdım beni görünce yunuslar köpek balığın ağzında çıktı gittiler.

 • Rüyamda tatilde guneslenirken tusunami oluyordu ve 3 tane yunus baligi beni kurtariyordu daha sonra deniz eski seviyesine dondugunde yunus baliklarindan birini seviyor opuyor ve onlarla yuzuyordum bu ne anlama gelir

 • Rüyada yunus balığı ve yeni doğmuş yavrusunu gördüm.küçük oğlum baluğın yavrusynun yanındaydı.deniz coşunca oğlumu yakalamak istediğimde yunus yavrusunu korumak için beni kolumdan ısırdı.canım yandı. Deniz suyu evin içini sardı. Uyandum

 • Merhabalar kocaman yunus balığı ağzını açarak suyun içinde bana doğru yüzüyordu

 • Merhaba rüyamda bir sürü yunus balığının olduğu bi havuz görüyorum kimi yunus balıkları bazı insanlara kötü davranirken kimisi iyi davranıyor bir sürü insan var ben de bi yunus balığının yanına gidiyorum ama benimki diğerlerinden farklı çok tatlı bir yüzü var diğerlerinden daha kötü renk bana gülümsüyor manası nedir acaba teşekkürler:)

 • Merhabalar rüyamda önce 2 tane yavru yunus balığını besledim sonra yakaladım kucağıma alip 2sinide sevdim bu ne anlama geliyor ve herkese göstermeye çalıştım bakın diye

  • Kanımca sanki senin iki istek ya da işin var var kimsenin onaylamadığı ve sizinde bunların üstüne gidip misal ki işi büyütüp bakın bende yaptım deyip kendinizi göstermektir. Hayırlı günler..

 • Rüyada bir tehlike karşısında yunus balığı beni ve ailemi yuttu ve bizi kurtardı içine girdik Boğaz’ından geçerek içi ev gibiydi…

 • Rüyamda denizde yunus balığı gördüm ama suyun üstünde yan şekilde duruyordu ölü de olabilirdi bu şekilde gördüm.

 • Rüyamda sahile doğru yüzen yunus balıkları gördüm ve yaklaşıp yanlarına gittim bi tanesi benimle oynadı ve hatta beni öptü. Çok sıcak ve keyifli temas kurduk.
  Sizin fikriniz nedir?

 • 3 tane yunus balıgı bir legenin içindeydi dokunduğunda nefes almaya başladı Bi tanesi ve yaşıyor diye bagırdım alel acele onları denize götürdüm ve suya bıraktım. Be ne anlama geliyor acaba

 • Selam.. Rüyamda baya bi yunus balığı sürüsü gördüm beni farkettiklerinde oyunlar oynamaya başladılar daha cok yakınlaştılar. Sonra onlara doğru giderken kaçtılar fakat bi yavru karaya kdr gelmişti hızlıca koşup atladım ve dokundum ona rüyada cok huzurlu mutluydum teessüm ediyorlardı.

 • Günaydın
  Rüyamda coşkulu bir denizin içinden çok çok büyük bir yunus balığı elimden çekiyor bir taraftan da eşim çekiyor ama yunus beni alıp sürüklüyor ve sonra birisi gelip tanımadığım kişi Yunus’u öldürüyor ve ortada hiç su ve denizden eser kalmıyor ben gözümü açtığımda yanımda ters dönmüş iki tanede köpekbalığı var ve ben elimdeki bıçağı köpekbalığına saplıyorum ama zaten balıklar canlı değildi

 • Rüyamda bir teknedeydik teknenin ön tarafında yunuslar vardı biz bunlara bişeyler verdik bu yunuslarda bizi mutlu etmek için zıplama başladılar. ben birini seveyim, elim değsin diye düşündüm(İçimden geçenleri yunuslar anlıyordu, bende yunusların ne düşündüğünü anlıyordum) yunusun biti zıpladı teknede bir yere çarptı be boyun tarafından yaralandı, bende vicdan azabı hissedip ölmesin diye deniz merdiveninde suya götürdüm kanamayı durduracak şekilde baskı yaptım falan, sonra bir insanın canı tehlikedeymiş gibi oldu yunusu bırakıp bırakmamada tereddüt ettim ama bıraktım insan işi noldu tam hatırlamıyorum ama geriye geldim yunus toparlamıştı boynunun o kısımlar biraz insana benzemişti birazda yumusla konuştum konuşutken yunusun belden aşşağısı sudaydı bende sudaydım (çok konuşmadık ne konuştuğumuzuda hatırlamıyorum). Şimdiden teşekkürler cevabınızı merakla bekliyorum

 • Rüyamda bir Anda yașadıgım yere bol miktarda yagmur yagdi ve deniz oldu heryer denizin içinde otobusler ilerliyordu otobusun icindeydim ve yunus surusu ile evime kadar geldim evimden baktigimda yunusları göre biliyorum ziplayip ses veriyorlardi neye yorumlanir lütfen cevap verimisiniz

 • Ruyamda yunus baligi boyle kanal gibi bir yerden cikip geliyor bana bakarak su kenarina dogru cagirip bana jiletine sarilmis halde toplu para veriyordu bunun anlami var midir?

 • Merhaba rüyamda eski sevgilimi sıklıkla görüyorum ya mesajlaşıyoruz ya telefonda görüşüyoruz ya da yüzünü görüyorum ama hepsinde de durgun mutsuz ama beni de istemediğini görüyorum

 • Merhaba rüyamda yunus balığı odamın penceresine geldi deniz çok dalgalıydı poraz gibi sonra odama girdi beni alıp gitmek istiyordu ama sanki kötü bir yere götürecekti