Rüya

RÜYADA UÇMAK – Dualar gerçek mi oluyor?

Rüyada uçmak; yolculuk, başarı, kazanç, rütbe gibi güzel gelişmeleri sembolize eder. İlahi bir güç tarafından destek almak, ruhsal açıdan yükselmek gibi farklı anlamlar da içerir. Rüyada uçmak kişinin, gerçek yaşamında olaylara karşı bakış açısının değiştiğine ve ufkunun genişleyip, olayları bütünsel olarak gördüğüne yorumlanır.

Rüyada Uçmak Ne Anlama Gelir

Rüyada uçmak huzur, ferahlama, sorunların üstesinden gelme, terfi alma gibi bir çok olayın gerçekleşeceğine delalet eder. Bir muradına erecek kişinin sevinçten havalara uçmasını temsil ettiği gibi, hayatında yeni bir dönemin başladığını ve yeni sürecin kişiye katkısının güçlü olacağına delalet eder.

Kişinin rüyada uçtuğunu görmesi, sorunlarını çözeceğine, sıkıntılı zamanların geride kaldığına, maddi ve manevi bir yükselişte olduğuna, göstermiş olduğu çabalarının karşılığını alacağına, talihin kendinden yana döndüğüne işaret eder.

Bütün bunlar ile birlikte kişinin nasıl bir ortam da uçtuğu, rüya içindeki diğer semboller ile birlikte yorumlanması gerekir.

Rüyada Bir Yerden Başka Bir Yere Uçmak

Rüya sahibinin bulunduğu yerden başka bir yere uçtuğunu görmesi, hayatında sürpriz gelişmelerin yaşanacağına, iş değişikliğine veya görev değişikliği ile birlikte, şehir hatta ülke değiştirmeye yorumlanır.

Rüyada uçmak veya uçarak gidilen yerin durumu rüya yorumunu etkiler ama genelde kişinin zaten hayatında bir değişiklik istediğine ve bunun gerçekleşme sürecinde olduğuna yorumlanır. Belirlenen hedefe ulaşmaya, başarı ve sevince delalet eder.

Rüyada Kanatsız Uçmak

Rüyada kanatsız uçtuğunu görmek, kişinin özgürleşme isteğini temsil etmekle birlikte, içinde bulunduğu sıkıntılı durumlardan kurtulup, kaybettiği huzuru yeniden elde edeceğine delalet eder. Kanatsız uçtuğunu gören bir kişi, ruhsal açıdan bir aydınlanma sürecine girdiğine, kişisel yetenekleri ile ilgili farkındalığının arttığına, olumsuz düşünce ve davranışlarını bıraktığına delalet eder.

Rüyada Kanatları İle Uçtuğunu Görmek

Kişinin rüyada kanatları olup, uçtuğunu görmesi, yaşam içinde elde ettiği maddi ve manevi başarıyı, başkalarına yardım için kullanıp, bundan duyacağı mutluluk ve huzura işaret eder. Çevresi tarafından, hayatı boyunca başkalarına yaptığı iyilikleri konuşulan, saygı gören, şifa dağıtan biri olacağına yorumlanır.

Ayrıca rüyada uçmak sağlıklı ve uzun bir ömrün habercisidir. Bazen de maddi hırsları olmayan, ihtiyaç duyduğu her şeyin kendisine geleceğini öngören bir düşünceye sahip olmaya ve bundan duyulan içsel huzura ve ruhen yükselmeye tabir olunur.

Rüyada Gök Yüzünde Uçtuğunu Görmek

Rüyada aydınlık bir gök yüzünde uçtuğunu görmek, kişinin hayatında, aydınlık, sağlıklı, başarı dolu günler içinde olacağı bir döneme, sevinç, neşe, mutluluk ve huzura delalet eder. Dua ve dileklerinin gerçekleşmesi anlamına gelir. Kişi, iş ve özel hayatında beklediği güzelliklerden de fazlası ile karşılaşır.

Karanlık bir gecede gök yüzünde uçmak, kişinin istediği konularda başarıya ulaşması için kısa bir süre daha beklemesi gerektiğine delalet eder. Bu rüya bazen de, kişinin kendini bir belirsizliğin içinde gördüğüne işaret eder. Rüyada gece uçtuğunu görmek gelecek güzel zamanın olgunlaşmak üzere olduğunun habercisidir.

Rüyada Kuşlarla Birlikte Uçmak

Rüyada kuşlar ile birlikte uçtuğunu görmek, kişinin kendini engelleyen, duygu ve düşüncelerden özgürleşmesine veya özgürleşme isteğine yorumlanır. Rüyada kuşlarla uçmak, sosyalleşmek, farklı ülkeleri gezmek, yeni insanlarla tanışmak, sıkıntılardan kurtulmak gibi güzel olayların gerçekleşmesi anlamına gelir.

Rüyada Hasta Birinin Uçtuğunu Görmesi

Rüyada hasta birinin uçtuğunu görmesi, şifa bulup iyileşmesi anlamına gelir. Yaşadığı acıların bitmesi, bedenen ve ruhen huzura kavuşması, yeni bir başlangıç yapacağı anlamına gelir. Bazı rüya yorumcularına göre bu rüya ölüm ile ilişkilendirilmiş olsa da, yaşam sürekli kendini yeniliyor ve kişi neye dair korku yaşıyorsa, rüyasında onu görür. Bu rüyayı ben bir iyileşme ve özgürlük habercisi olarak görüyorum.

Rüyada Uçarken Yere Düşmek

Rüyada uçarken yere düştüğünü görmek, kişinin bazı konularda hayal kırıklığına uğrayacağına veya boş bir hayalin peşinden gittiği anlamına gelir. Bu kötü bir rüya değildir. Kişinin ayaklarının yere sağlam basmasını, seçimlerine dikkat etmesini, hedeflerini iyi belirleyerek ilerlemesini hatırlatan rüyalardan biridir.

Rüyada Bir Dağın Üzerinde Uçmak

Rüyada kendini bir dağın üzerinde uçarken görmek, kişiye sabırla elde edebileceği şeylerin güzelliğine işaret eder. Zenginlik, başarı, sağlık, huzur, aile gibi özel durumların sağlamlığını ve hepsini kendi çalışma azmi ile gerçekleştirdiğini ve sağlamlığını anlatır. Edindiği mülkler ile de bir çok kimseye kol kanat olacağına yorumlanır.

Rüyada Bir Evden Başka Bir Eve Uçmak

Rüyada bir evden başka bir eve uçtuğunu görmek, kişinin özel hayatında yapacağı değişikliğe delalet eder.  Bekar biri için, evlilik olabilir veya ailesinin yanından başka bir eve geçebilir. Bitmesi gereken bir ilişki sonlanabilir. Bunu gerçek yaşamında içinde bulunduğu durum ile ilişkisini kurmak, yeni hayatının nasıl olacağını öngören bu rüyanın, mesajını almış olur.

Bu rüya kişiye içinde çıkamadığı bir durum, çözemediği bir sorunu var ise bununla ilgili bir girişimde bulunduğu takdirde başarılı olacağı anlamına gelir. Kişiyi harekete davet eder.

Rüyada Uçan Birini Görmek

Rüyada uçan birini görmek, kişinin gerçek hayatında bir sürpriz ile karşılaşacak olmasına delalet eder. Beklemediği bir anda güzel gelişmelerin yaşanması, sevinç ve mutluluk anlamına gelir. Ayrıca kişinin uçtuğunu gördüğü kimsenin kendi ile ilişkisine bağlı olarak rüyanın başka yorumları da olabilir.

Rüyada Denizin Üstünde Uçtuğunu Görmek

Rüyada denizin üstünde uçtuğunu gören kişinin, duygusal ve ruhsal anlamda bir aydınlanma yaşayacağına delalet eder. Görünenin de ötesini görmek, sezgisel duyarlılık, ruhsal yükselme demektir. Bu rüyayı gören kişi için hayırla yorumlanır. Yaşamın manevi yönünde ilerlemeyi seçen kişiye, maddi zenginliklerin kendiliğinden geleceğine işaret eder.

Rüyada Alçaktan Uçtuğunu Görmek

Rüyada alçaktan evlerin, binaların üzerinde uçtuğunu görmek, yaşam içindeki  zorluklardan nasibini aldığına ve bir çıkış yolu aradığına delalet eder. Kişinin uçma esnasında dikkatini çeken detaylar, durumunun akıbeti hakkında bilgi verecektir. Bu rüya aslında kişinin, kendini bütün yaşam karmaşasının dışına atmak istediğine ve bu yolda bir deneyim yaşayacağına yorumlanır. Rüyada uçmak evlere yakın veya uzak olması farketmeksizin hayra yorumlanır, kişinin bir uyanış içinde olduğunun işaretidir.

Rüyada Uçarken Kontrolünü Kaybetmek

Rüyada uçarken kişinin kontrolünü kaybetmesi, gerçek yaşamda elde ettiği başarı veya maddi kazançlarına nasıl hakim olacağını bilmediği için korktuğu anlamına gelir. Bu durum kişinin bilincindeki uyanışı temsil eder. Korktuğundan emin olan kişi adımlarını dikkatli atar.

Rüyada Tanımadığı Yerlerin Üstünde Uçmak

Rüyada tanımadığı yerlerin üzerinde uçan kişi, maceraya olan tutkusuna ve bu konuda özgürleşmek istediğine  ve amacına ulaşacağına delalet eder.

Rüyada Uzaya Doğru Uçmak

Rüyada uzaya doğru uçtuğunu görmek, kişinin ufkunun açıldığına, bilinmeye karşı duyduğu ilgiye yorumlanır. Bu rüyayı gören bir öğrenci ise eğitimini, uzay bilimleri üzerine yapabilir ve bu konuda liderlik eden, tanınan biri olacağına yorumlanır.

Rüyada Uçarken Kaybolmak

Rüyada uçarken kaybolduğunu görmek, kişinin ruhsal bir sıkıntısı olduğuna ve bu rüya ile birlikte, iyileşeceğine delalet eder. Çalkantılı bir yaşamı olan kişinin, aradığı huzuru bulması anlamına da gelir.

Rüyada uçmak ile ilgili bütün rüyalarda kişinin rüya içinde gördüğü diğer semboller, kişiler ve varmak istediği hedef yorumu etkiler…

Not: Görmüş olduğunuz rüyayı aşağıda yorum olarak paylaşmayı unutmayın.

Önemli: Rüyalar hakkında ki diğer yazılarımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

7 Yorumlar

Yorum yazmak için tıklayın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  • Ruyamda degisik bir yerdeydim bi kuyu derin bi kuyu vardi ve kocsman bi yilan vardi korkuyordum akrabalarim vardi nerdeyse yillardir konusmadigim kisilerde vardi kuyuya birsey dusuyordu ve yilan bikerede yutuyordu ne hatirlamiyorum korktugumu hatirliyorum

    • Merhaba rüyamda dişimin yarısının dış etiyle düşmesi ve en arka dişimin kırılıp yere düşmesi benimde hemen onları yerden alıp ağzıma geri takmam fakat yerine ameliyat olmadan yerleşleşmeyeceğinı biliyor olmam ve bu sebeble ameliyat ićin beklemem ne anlama geliyor.Teşekkürler.

  • Rüyada uçarak büyük gülün üstüne kondum beyaz gül idi ama gül bahçesiydi ben en büyük gülün üstüne indim

  • Merhaba ,
    Rüyamda salıncaktayım , gökyüzündeyim ama bayağı yukarılarda.Yere baktığımda bir ada üzerinde olduğumu masmavi bir okyanus suyunun bembeyaz kumlara dokunduğunu görüyorum.Salıncakta sallanmaya başlarken şeffaf renkli plastik bir maddeden önümün ve etrafımın kaplandığını görüyorum ,düşmemem için.Ardından revani tatlısı gibi dikdörtgen şeklindeki tatlıyı kare parçalara ayırıyorum..

  • Ruyamda tanimadigim bir yerde tandiklariminda oldugu bir kalabaliga nasil uctugumu gostermek icin yerden yukselip tekrar nasil yere indigimi gosteriyordum.

  • Rüyamda arka üst düşlerimden 3 tanesinin çıktığını gördüm 20lik dişlerin ne anlama geliyor.