Rüya

RÜYADA NAR GÖRMEK

Rüyada nar görmek; bolluk ve bereketi, üremeyi, dişiliği, ölümsüzlüğü, aşk, evlilik ve çocukları sembolize eder. Hayra yorumlanan bu rüya bir çok güzel başlangıçların habercisidir. Rüyada nar görmek bekar biri için, aşkla yapılan bir evliliğe, evli biri için, çocuk sahibi olmaya, maddi açıdan zenginliğe, bolluk ve berekete, hasta biri için, şifa bulup iyileşmeye delalet eder. Rüyada nar görmek dünya nimetlerinin tamamını temsil eder ve rüyanın detaylarına göre farklı yorumları olabilir.

Rüyada Nar Görmek Nasıl Yorumlanır

Mevsiminde rüyada nar görmek, kişinin eline geçecek yeni fırsatlara, şansının yüksek olmasına, istek ve hayallerine kavuşmaya işaret eder.

Mevsimi dışında görülen nar, kişinin istekleri doğrultusunda beklemesi gerektiği anlamına gelir. Rüyasında nar gören erkek veya kadın farketmeksizin, bolluk ve berekete kavuşmaya, zenginliğe, aşka, sevgiye ve günlük yaşamında gündemin de hangi konu var ise onunla ilgili hayırlı gelişmelerin yaşanacağı anlamına gelir.

Rüyada Çürük Nar Görmek

Rüyada çürümüş, kurtlanmış, soluk nar görmek, kişinin bereketini kaçıran bir durumun içinde olduğu anlamına gelir.

Rüyada Kırmızı, Pembe Nar Görmek

Rüyada kırmızı, pembe veya turuncu renklerde nar görmek, her şeyin yolunda gittiğine, aşk ateşiyle yanmaya, güzel bir kadına, istenen şeylerde harekete geçmek ve muradına ermek anlamına gelir.

Rüyada Nar Ağacı Görmek

Nar ağacı görmek, sürekliliği olan, kesintisiz bolluk anlamına gelir. Her mevsimde yeşil olan nar ağacı, uzun bir ömrün habercisi olmakla birlikte, hasta biri için şifa bulmak anlamına gelir.

Rüyada meyveleri olan nar ağacı görmek, sağlıklı ve mutlu bir yaşama, zenginliğe, huzurlu geçecek günlere, sevinçli bir habere, ticarette başarıya, hayırlı bir evliliğe yorumlanır.

Nar ağacı görmek, toplum içinde saygınlığı olan bir kimseye, hayırlı bir eş ile evlenmek anlamına da gelir.

Rüyada Nar Çiçeği Görmek

Kişinin rüyasında ağaçta nar çiçeği görmesi, hayatının yeni bir döneme girdiğine ve bu gelen sürecin bolluk, bereket, sevinç ve mutluluk getireceğine delalet eder. Nar çiçeği, bekar bir kişi için, aşık olmak veya güzel bir kadın ile tanışmaya, çocuk sahibi olmaya, hamile bir kadın için, kız evladına tabir edilir. Hayatın her alanında güzellik ve neşeye işaret eder.

Rüyada Nar Toplamak

Ağaçda olgunlaşmış narları toplamak, kişinin hayatı boyunca yaptığı yatırımların ve çevresine, ailesine, gösterdiği ilgi ve alakasının karşılığını göreceği anlamına gelir. Sevinçli yeni haberler almaya, aileye gelecek yeni üyelere, helal ve bol rızık elde etmeye delalet eder.

Ağaçta olgunlaşmamış narları topladığını görmek, kişinin aceleci bir mizaca sahip olduğuna ve bundan dolayı her işini aceleye getirerek sonuç almakta zorlanmaya yorumlanır. Böyle bir rüya gören kişi, istediği şey için beklemesi gerektiği sonucunu çıkarmalıdır.

Rüyada Nar Bahçesi Görmek

Kişinin kendini nar bahçesinde görmesi, refah içinde geçecek olan bir yaşama, ilim sahibi olmaya, bütünün hayrına işler yapmaya, var olan zenginliği paylaşmaya ve paylaşmak gerektiğine delalet eder..

Rüyada nar ağacını kestiğini görmek, kişinin kendi şansını ve rızkını elleriyle yok ettiğine yorumlanır.

Rüyada Nar Yemek

Rüyada olgunlaşmış tatlı bir nar yediğini görmek, sevinçli güzel haber almaya, mutluluğa, işlerin yoluna girmesine, zenginliğe, mülk sahibi olmaya, kolay geçecek bir hamilelik ve ikiz bebek sahibi olmak gibi bir çok anlama gelir. Rüyanın görüldüğü dönemde beklentileriniz doğrultusunda hayırlı gelişmelere yorumlanır.

Rüyada nar tanelerini yerden toplayarak yemek, zahmeti çok olan bir iş anlamına gelir.

Nar tanelerini elinde görmek, kolay elde edilen gelire delalet eder.

Rüyada Ekşi Nar Yemek

Rüya sahibinin ekşi bir nar yediğini görmesi, kişiliği olgunlaşmamış kişilerle bir alışverişte veya sohbette bulunacağı anlamına gelir. Duyduğu şeyler hoşuna gitmez. Bazen de kişinin kendine yakışmayan cümleler kurmasına delalet eder ve bir pişmanlık hissedeceği bir duruma yorumlanır.

Rüyada Nar Suyu İçmek

Rüyada nar suyu içmek, maddi zenginlik ve miras yoluyla gelecek paraya ve bazen de var olanı hızla tüketmeye delalet eder. Bazen de nar suyu hasta için iyileşmeye veya şöhret sahibi olmaya yorumlanır.

Rüyada Nar Satmak

Rüyada nar sattığını gören kişinin, yaptığı işte başarılı olmasına ve kazancının artması anlamına gelir. Bir başka yorumu ise ticaretle uğraşmaya, karlı yatırımlara, mal, mülk sahibi olmaya tabir edilir.

Rüyada Nar Almak

Rüyada nar aldığını görmek, sevinç ve mutluluğa, sıkıntılarından kurtulmaya, evliliğe, çocuk sahibi olmaya, hanesine gelecek bir mirasa, şansının yüksek olduğu bir zaman içinde olduğuna delalet eder.

Rüyada nar satın almak veya satmak, kişinin ticarette başarılı işler yapmasına işaret eder.

Rüyada Nar Ekşisi Görmek

Rüyada nar ekşisi görmek, kişinin maddi veya manevi açıdan bilgi, beceri ve olgunluğa erişeceğine yorumlanır. Çevrede tanınan, fikirleri ilgi gören, herkes tarafından saygı gören, kazancı bereketli olan ve aynı zamanda cömert bir kişiliğe delalet eder.

Bunların dışında nar ile ilgili rüyada diğer objelerin de anlamlarına bakılarak yorum yapılmalıdır.

Not: Görmüş olduğunuz rüyayı aşağıda yorum olarak paylaşmayı unutmayın.

Önemli: Rüyalar hakkında ki diğer yazılarımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

9 Yorumlar

Yorum yazmak için tıklayın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 • Merhaba,

  Rüyamda, uyku ile uyanıklık arasındayken.. Ettahiyatu duasını okudum. Sonra uyandım
  Yorumlarsanız çok mutlu olurum.
  Sevgilerimle..

  • Merhabalar Sevgili Edna,

   Rüyada Ettehiyyatü duası okuduğunu görmen, inançlı bir insan olduğuna, dualarının kabuluna, “dil ile, beden ile ve mal ile yapılan bütün ibadetlerin Allah’a olduğu anlamına gelir.

   Rüyanın hayırlara vesile olmasını dilerim.

   Sevgiler…..

  • Merhaba ,
   Rüyamda kaynimla konusuryorum ve sonra kaynim bana üç şişe nar eşkisi veriyor birinci şişe yarim ikinci şişe biraz fazla ucuncu şise ise ful doluydu snra uyandim yorum larsanz memmun olrum .. saygilar

 • selamlar
  rüyamda peşimdeki üç kişiden bir çalı altına saklanıyorum; daha sonra silahla olduğum yerden üçünü de öldürüyorum, burası bir otel terası.
  daha sonra ordan uzaklaşırken otelde çalışan tanıdık birisi görüyorum tam ona üç kişiyi öldürdüğümü söyleyip bana yardım etmesi ve kamera kayıtlarını silmesini isteyecekken vazgeçip ordan uzaklaşıyorum.

  saygılar

  • Merhabalar Sevgili Hakan,

   Rüyada silahla üç kişiyi öldürmen, herkes tarafından duyulacak bir başarıya yorumlanır. Rakiplerine galip gelmeye, korkunu yenmeye delalet eder. Bu günlerde yeni bir girişimin var ise eğitim veya iş ile ilgili, beklemediğin şanslı bir dönem içindesin. Yardım almadan başarıya ulaşacağın anlamına da gelir.

   Rüyanın hayırlara vesile olmasını dilerim.

 • Rüyamda nar yiyerek dışarda geziyordum sonra nar taneleri döküldü 2 tane de kedi vardi onların önüne dokuldu bende bunlarda kedilerin kismetiymis dedim uyandım sonra

 • Rüyamda ölmüş bir yakınımın nar ayıkladıgini gördüm kırmızı suyu damlıyordu ellerinden sonra geldi yanıma bana sarıldı biraz nar suyu benim koluma bulaşti ne anlama gelir

 • Rüyamda olgun, büyükçe bir narı arkadaşıma soyması için veriyorum. O memnuniyetle onu kırıp soyuyor, annem ben ve kendisi afiyetle yiyoruz. Ancak ona verme sebebim, nar ayıklamanın daha doğrusu kırmanın çok güç gerektiren bir iş olmasıymış. Teşekkürler.

 • Mrhb rüyamda bir derenin kenarında duruyorum .gitmek istediğim yere derenin suyu taşmış gecemiyorum.sonra birden sular çekildi yeşillik bir arazide bir at ile beraber yürüyorum sağ tarafta üzerinde meyveleri olan bir nar ağacı var.ilerde atın yavrusu var .çok gösterişli. Annesinin yanına gelen at küçük kardeşini öldürdü.