Rüya

Rüyada Kedi Görmek- Sevinç ve Mutluluğa Hazır Olun

Rüyada kedi görmek bağımsız bir ruhu, kadınsı arzuları, yaratıcı ve güçlü bir kişiliği, geceyi, duyguları, şifa bulmayı, sakinliği, yeniden doğmayı, sezgi ve içgüdüsel hareketleri sembolize eder.

Bu hayvanlar kurnaz, cesur ve atik oldukları için, rüyada harekete geçilmesi gereken alanlara dikkat çekerler.

Kedigillerin insanla yaşayan belki de tek üyesi kedidir. Bu hayvanlar birçok insan için dost anlamına gelirken bazıları için de nefret edilecek kadar itici olabilir.

Bundan dolayı rüyada kedi görmenin yorumu kişiye göre değişiklik gösterebilir. Kedi bulunduğu ortamda negatif enerjiyi alarak, topraklama yaptığı için rüya tabirlerinde pozitif dönüşümü simgeler.

Rüyayı gören kişinin kendisini sömüren enerjilerden özgürleşip, daha aktif bir yaşam süreceğine işaret eder.

Rüyada Kedi Görmek Ne Anlama Gelir

İslam kültüründe de kediye hassasiyetle ve saygıyla yaklaşılır.

Bu rüya için genellikle negatif yorumlar yapıldığını görmekteyiz. “Negatif” tanımı aslında tıpkı bir rahim gibi karanlık, boş ve yüklenebilen, içine alan manasını taşır.

rüyada kedi görmek ne demek
Rüyada Kedi Yavrusu Görmek

Siyah kedinin renginden dolayı “negatif” olarak kabul görmesi biraz daha fazladır ama bu genel geçer bir kabul etme biçimidir. Bütün bunların aksine rüyada kedi görmek rengi ne olursa olsun, gergin olanı rahatlatan ve ortamda bulunan “negatif” enerjileri topraklama özelliğine sahiptir.

Kediler kendi kararları doğrultusunda değişen koşullara göre yönünü yeniden tayin edebilen esnek, güçlü ve zeki hayvanlardır. 

Bu nedenle “kedi gibi dört ayak üstüne düştün” söylemi şanstan çok, kişinin olaylardan kendi faydasına bir yol bularak çıkmayı başardığı için kullanılan bir deyimdir.

Bütün bunlardan dolayı rüyada kedi görmek derin anlamlar içerir ve kişiye yaşadığı sorunun nerede olduğuna dair ipucu verir ve yaşam içinde esnek olunması gereken durumları anlatır..

Onları negatif ve sevimsiz bulan kişiler daha çok anlatılan hikayelerden etkilendiği gibi başka etkenlerden dolayı da böyle hissediyor olabilirler.

Rüyada hayvanın rengi ve bulunduğu ortam yorum açısından çok önemlidir. Kişiye, duyması ve görmesi gerekenler konusunda yol gösterir.

Hastalar için şifa bulmaya, dişiliği sembolize ettiğinden, çocuk isteyen biri için, doğurganlığa ve güç sahibi olmaya işaret eder.

Hayvanı yaralı bir durumda görmek, kişinin incinen yanlarını anlatır. Veterinere tedavi için götürmek ise, iyileşmek, sorunlara çözüm bulmak anlamına gelir.

Rüyada Beyaz Kedi Görmek

Bu rüya ruhsal bir korunmadır. Kişinin eril enerji veya devlet tarafından sağlanan bir himaye altına gireceği, yaşamda farklı alanlarda destek bulacağı anlamına gelir.

İş hayatıyla ilgili başarılara, aile içindeki saadete, mutluluğa, sevinçli ve güzel bir haber almaya delalet eder.

Aynı zaman da kişinin istekleri doğrultusunda harekete geçmesi gerektiğine, şanslı günler içinde olduğuna yorumlanır.

Rüyada Siyah Kedi Görmek

Kişiye rüya içinde kendini iyi hissettiriyor ise korunduğu anlamına gelir. Üzerindeki negatif enerjiden özgürleşip ve sakinleştiği, görüş açısının daha net olduğu bir dönemin içinde bulunduğuna delalet eder.

Rüyada siyah kediden korktuğunu görmek, kişinin yaşamda başına gelmesinden korktuğu bir durumdan kurtulacağına veya, korkuları ile yüzleşmesi gerektiğine tabir edilir.

Siyah kediyi evde görmek, kişinin bazı negatif duygu ve düşüncelerden arınması gerektiğine, kavga ve gürültüden uzak durmanın faydalı olduğuna işaret eder. Eve gelip giden insanlar konusunda daha seçici davranması gerektiğine yorumlanan uyarıcı bir rüyadır.

Rüyada Sarı Kedi Görmek

Görüldüğü mekana göre değişik yorumları olabilir. Evde görmek, güzel ve sevimli bir kadın ile evlenmeye, sevinç ve mutluluk getiren güzel bir habere, çocuk sahibi olmaya, ikili ilişkilerde başarılı olmaya delalet eder.

Rüyada Evde Kedi Görmek

Bu hayvana sahip olmayan birinin onu evinde görmesi, eve yeni bir aile üyesinin katılması ile birlikte, sevinçli güzel haberler almaya ve gelecek olan bir misafire delalet eder.

Rüyada evin yatak odasında görülen kedi, gönül ilişkilerinde sorun olduğuna yorumlanır. Eşler arasına, üçüncü bir kişinin girdiğine dikkat çeker.

Rüyada kedinin eve girmesi, ev halkında bulunan negatif duygu ve düşünceleri temizleyip, daha sakin davranışlar göstereceklerine ve şans olgularının yüksek olduğuna yorumlanır.

Rüya sahibinin kedi tarafından kendine bir şey getirdiğini görmesi, hislerinin yol göstermesiyle birlikte, getirdiği şeyin simgelediği nesneye bağlı olarak eline geçecek olan sonucu temsil eder.

Rüyada Yavru Kedi Görmek

Saflık, masumiyet, sevinç ve mutluluğa, hamile bir kadına, güzel ve sevimli bir dosta ve kişinin sevgiye duyduğu ihtiyaca delalet eder.

Bu rüya kişinin özgürlüğe giden yolda öğrenmesi gereken derslere işaret ederken, çocuksu neşeyle birlikte yeni şeyler keşfetme isteğine de yorumlanır.

Bazen de farketmenizi bekleyen korunmaya muhtaç birinin sizden yardım beklediğine veya kendisinin de sevgiye ihtiyaç duyduğuna delalet eder.

Rüyada Ölü Kedi Görmek

Rüyada ölü veya bir kedi öldürdüğünü görmek ve hayvanın kaybolması gibi durumlar, kişinin kendi özgürlüğünün kısıtlandığını hissetmesine neden olacak olaylara delalet eder.

Böyle bir rüyada kişinin kendi özgürlüğünü hangi durumların veya kişilerin kısıtladığını bulması halinde, içinde olduğu duruma bir çözüm getirebileceği konusuna dikkat çeken bir rüyadır.

Rüyada Kedi Sevmek

Kazançlı bir işe girmeye, evliliğe veya çocuk sahibi olmaya, bazen de girilen işlerde dikkatli olup, menfaatini korumak gerektiğine delalet eder.

Normal yaşamında bu hayvanı seven birinin, rüyasında onu okşayıp sevdiğini görmesi, vefalı bir dosta veya öyle biriyle tanışmaya ve muhabbet etmek anlamına gelir.

Günlük yaşamında bu hayvanı sevmeyen birinin rüyasında, sevdiğini görmesi, kişinin çıkarları doğrultusunda ikiyüzlü davrandığına ve bundan dolayı içten içe rahatsız olduğuna yorumlanır.

Rüyada bir kedinin gelip sizden sevgi beklediğini belli edip sürtünmesi, kişinin iyi niyetli olduğuna ve bundan dolayı zarar görebileceği konuların varlığına veya olaylara dikkat çekiyor olabilir.

Rüyada Kedi ve Fare Görmek

Rüyada bu iki hayvanın bir arada olduğunu ve kedinin fareyi yakalamaya çalışmadığını ve iki dost gibi bir arada durduklarını görmek, kişinin iş hayatında veya özel hayatında kendisi aleyhine yapılan bir iş birliğine ve sinsi çıkarcı insanların çevresinde bulunduğuna, dikkatli olmak gerektiğine yorumlanır.

Kedinin fareyi yakalamaya çalıştığını görmek, kişinin dostları tarafından çıkarlarının korunduğu anlamına gelir.

Rüyada Kedi Tırmalaması

Onun tarafından tırmaladığını gören kişi, maddi konularda zarara uğrayacağına ve bu konuda dikkatli olması gerektiğine delalet eder. Başka bir yorumu da, yakınında bulunan bir kadın tarafından zarar göreceğine ve kırıcı sözler duyacağına işaret eder.

Rüyada Konuşan Kedi Görmek

Rüya sahibinin gözündenden kaçan bir konunun varlığına dikkat çeker. Söylediği şey ise, önemli bir ayrıntıyı haber veriyor olabilir.

Böyle bir rüyada nerede ve hangi durumda olduğuna bağlı olarak etraftaki sembollerin anlamlarına göre yorum yapılması gerekir.

Rüyada Kedi Olduğunu Görmek

Kişinin bir çıkmazı olduğuna, zor bir durumun içinde olduğuna delalet eder. Bu durum kişinin sakin davranıp uygun anı kollaması, cesur ve atik olması gerektiğine işaret eder.

Bazen de bir kedi gibi, kendisinin de sevgiye muhtaç ve bekleyiş içinde olduğu anlamına gelir.

Rüyada Kedi Eti Yemek

Kişinin bir yanlışın içinde olduğuna veya haram yoldan rızkını temin ettiğine ve bundan duyduğu rahatsızlığa delalet eder.

Bu rüya kişiye davranışlarını yeniden gözden geçirmesi gerektiğine dikkat çeker.

Rüyada Vahşi Kedi Görmek

Yeni girişimde bulunulan bir işte rakiplerin çok güçlü olduğuna ve kişinin yaptığı şeylerde veya iş yaptığı insanlara karşı daha dikkatli olması gerektiğine yorumlanır.

Bir başka yorumu da kişinin yaşam koşullarından özgürleşmek istediğine ve istediği şeyi elde edeceğine delalet eder.

Rüyada Dişi Kedi Görmek

Bekar biri için, aşık olup evleneceği bir kadına yorumlanır. Dişi bir ev kedisi görmek, sakin ve sevgi dolu, sadık bir eşe sahip olmaya delalet eder.

Rüyada dişi bir sokak kedisi görmek, sonu hüsranla bitecek bir aşka, vefasız bir dosta yorumlanır.

Not: Görmüş olduğunuz rüyayı aşağıda yorum olarak paylaşmayı unutmayın.

Önemli: Rüyada Yılan Görmek hakkında ki yazımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

17 Yorumlar

Yorum yazmak için tıklayın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 • Merhaba rüyada bir evin damindayim bir kedi siyahlı beyazlı biraz hırçın yavru kediden biraz büyük ama yavru kedi gibide duruyor kucağıma alıyorum uysallasiyor kardeşim evli ona diyorum ki sen emzirdigimi bu kediyi. Oda diyoki yok abla mikrop kapatırım diyo gerçekte bir yigenim var onu emzuriyo ben diyorum ki ben emzirememki bekarım diyorum süt gelmez ama kucağıma alıyorum uysallasiyor uyuyor gibi bir sonraki gün yine kedi gördüm bu sefer beyaz bir kedi ama kirli bilmediğim bir evin önünde ben yardım etmek için kucağıma alıyorum kedi pislik icinde apartman sakinleri toplanmış kediler niye buraya toplanıyor pislik yqpiyopqr diyorlarfakat ben yardım ediyim diyorum kucağıma alıp gomlegimin düğmesini açıp sağ gogsumden emzirmeye çalışıyorum süt gelmiyor fakat kedi ağzına alıp bırakıyor bir ıslaklık giruyorum migdem bulanıyor kucağımdayken arkama bakıyorum kalabalıkta iki erkek biri bana çıkma teklif edecekmiş fakat kediyi kucagimda görünce yanındakine beni yargılayarak gel oğlum Suna baksana kedi emzuriyo bu kızla olmaz diyor kedi bu iki oğlanı görünce kucağımdan iniyor ben gomlegimi düğmesini kapatıyorum kedi arkasına bakmadan yavaş yavaş gidiyor birden kayboluyor o kalabalıkta birden çok güzel ceket giymiş bir adam beliriyor o iki oğlan bu adamı görünce agizini açamıyor sessizlesiyolar adamı birden yanağından öpüyorum oda benim yanagima yaklaşıyor birden adamla çok lüks bir yere gidiyoruz bir yemek yemekte bir ünlü oturuyor bu yanımdaki adama yine capkinlik mi yapıyorsun diyo o cevap vermiyor fakat onu tasdikler gibi yalnız kibar efendi bir adam böyle ruyam

  • Merhabalar Sevgili Bahar,

   Rüyada siyah beyaz renkli yavru gibi olan bir kediyi kucağına alıp sakinleştirmen ve onu beslemesi için kardeşinden yardım istiyor olman, gerçek hayatında ruhen de bedenen de korunduğuna delalet ediyor..

   İkinci rüyada beyaz bir kedi görmen, ruhsal olarak korunduğuna, bir erkek enerji veyadevlet tarafından sağlanacak olan himaye anlamına gelir. bakımsız ve kirli olan kediyi gömleğinin içina alıp emzirmeye çalışman ve sonrasında midenin bulanmış olması, gerçek yaşamında bütün samimiyetine rağmen içinin almadığı bir olaya delalet ediyor.

   İki erkeğin seni kediye gösterdiğin şefkat yüzünden olumsuz eleştiriyor olması, arkadaş seçiminde ortak fikirleri paylaşabileceğin kişilerle birlikte olman gerektiğine yorumlanır, o çocukları tanımadığını düşünüyor olabilirsin ama sana çıkma teklifi etmek isteyip vaz geçtiği için tanışıyor olma ihtimalin var. Çocukları görünce kedinin kucağından inip gitmiş olması arkasına bakmadan, yapılan bir yardım veya iyiliğin görmezden gelindiği anlamına gelir. Güzel ceket giymiş bir erkeği yanağından öpüyor olman, sevinç ve mutluluğa delalet ediyor, ancak sonrasında soru işareti var. Lux bir yerde yemeğe gitmiş olmanız ve orada ünlü birini görmeniz, onun yanındaki adama “yine çapkınlığa mı çıktın” demiş olması, senin için bir uyarıdır.

   Rüyanın senin için iyilik, güzellik ve sağlık getirmesini dilerim sevgiler.

   Sevgiler…..

 • Merhaba ruyamda cok kalabalik bir tasitta gidiyoruz, yan koltukta oturanin yaninda iki kisi daha zorla oturdugu icin biriniz gelin benim yanimda oturun diyorum, gelen bir kedi oluyor ve cok sirin geliyor bana seviyorum. Ne anlama geliyor acaba, tesekkurler simdiden

 • Merhaba ruyamda pus bir kredi gordum uzerinde kumlar var gibiydi bu kredi kesin baglidir diye tiksinerek uzak durdugumu gordum ne anlama gelir ayrica ayni ruyada ölmūs birinden kalma seftaliper buluyoruz ve annemle yiyoruz çūruge benzeyen seftaliler Oyle tatli oyle Oyle tatliki cok hosumuza gidiyor bunlar ne anlama gelir

  • aynı rüyayı dün âkşam ben de gördüm ve araştırmak için bu siteye girdim bu kadar tesadüf olabilir mi bilemiyorum

 • Merhabalar
  Rüyamda yatak odasına kedi girdiğini gördüm, normalde kediden çok korkarım, bağırdım ve eşimle oğlum geldiler, oğlum kediyi kucaklayıp evden çıkardı ve ben rahatladım. Öyle farklı yorumlar var ki nasıl yorumlayacağımı bilemedim.

 • Iyi günler. Ben evlenmiş ayrılmış bir bayanım ve rüyamda kendi kedimi gördüm. Kedim dişi ve siyah. Rüyamda kedimle trende yolculuk yapıyordum. Kedim sürekli kutusunda yoktu ben bulup yerine koyuyordum. ve bir anda yine yoktu yine onu alıp yerine koyuyordum. nasıl yerinden çıktığını göremedim.Sonrada bir yere geldiğimi gördüm.neresi bilmiyorum. orada babaannemin sandalyede oturduğunu gördüm(babaannemin yaşıyor).
  Bu rüya ne anlama geliyor?
  Şimdiden cevabınız için çok teşekkür ederim.

 • Ben rüyamda bir odadan kedilerin gözlerini gördüm sonra anne diye bağırdım birisi beni taklit etti sonra annem geldi sonra odaya baktığımızda kedileri gorduk.ve bi anda uyandım

 • Merhabalar, daha önceden birkaç kere rüyamda kedi sahiplendiğimizi görmüştüm. Bugünse yeniden aynı kediyi gördüm fakat odanın bir köşesinden çıkmış, tüyleri dökülmüş, kafasında gözüken derilerde hep çizikler vardı ve zayıflamıştı. Ben de kedinin hâlâ evde olmasına şaşırıyordum hatta şok olmuştum. Sizce manası nedir? Etkisinden çıkamıyorum, yorumlar mısınız?

 • Merhaba
  Dışarı çıktım kedi birden üzerime sıçrayıp sanırım kulağımdan ısırdı rengi siyah beyaz karışıktı.

 • Merhaba, rüyamda dışarıda çok yağmur yapıyordu ve evimin balkon kapıları camları açıldı, içeriye birsürü kedi girdi. Kedilere dokunmaya korktum. Evden de çıkaramadım. Bi görünüp bir kayboluyorlardı her renkten vardı. Israrla büssürü kedi girdi evime. Sonra sabah ezanınla uyandım

 • Rüyamda işyerinde beğendiğim ve bana ilgisi olan bir erkeği kırmızı kedi kostümüyle görüyorum hiç yanıma gelmiyor sürekli kaçıyor benden. Bu arada ikimiz içinde imkansız bir ilişkiye başlamamız. Yorum rica ederim

 • Merhabalar rüyamda evin icinde dolaplari cekmeceleri açiyorum ve her actigim yerden dogum yapmis kedi ve birçok yavrular firliyor esyalari cirpiyorum icinden yavru kediler düsuyor ve evin ici birsüru kediyle doluyor

 • Rüyamda sakin beyaz bir kediyi alıp yanımda tanıdığım bir hanım elindeki kaba koyuyorum. Su çok sıcak geliyor bana ama sanki yaptığımız şey normalmiş gibi kediyi o kişinin elindeki kaba koyuyorum. Beraberce yaptığımız bir şey ve ona güvenerek kedinin yanmayacağını düşünerek kaba koyuyorum. Kedi ördek gibi başını suya sokup bana korkunç bir buhar üflüyor ve hala kabın içinde gayet normal duruyor. Aynı hareketi bir daha yapacakkken kedi ağzını açıp bağırıyor. Ağzının içi beyaz ve kırmızı benekler var. Bağırışı tek tonda “aaaaaa” insan sesi gibi. Kedinin yandığını anlayıp kaptan çıkartıyorum ve kenardaki soğuk bir suya koyuyorum. Kedi istifini bozmuyor. Kenarda kedinin sağlığını gösteren bir ekran gibi bir şey var ve kedinin rahatlamış olduğunu anlıyorum. Olayın sıkıntısı kedinin yanmış olmasının verdiği ızdırapla uyanıyorum.

 • rüyamda hamile bir sokak kedisinin evimize girmek istediğini ve bunun için baya uğraştığını görüyorum. Yorumlarsanız sevinirim.

 • Merhaba,
  Rüyamda bizim mahaledeki parkta bankta oturuyordum ve birden sarı beyaz renkte yavru kediler yanıma dogru geldi ve hepsinin sevip kafalarını okşuyordum kedilerde ayaklarıma sürtüyorlardı kendilerini bende gülümsüyordum yorumlayabilirmisiniz acaba teşekürler 🙂 (normal hayata çok seviyorum kedileri bununda bir etkisi olabilirmi acaba )

 • Ben rüyamda selde kalmış yavru kedileri kurtardım , suyun içinden çıkarıp annesinin yanına koydum emzirmesi için , baba olan kedi elimi tırmaladı yavru kedileri annesine verirken koruma iç güdüsüyle, sonra annelerini emmeye başladılar 3 taneydi yavru , saha sonra uyandım ve uyuduktan sonra sanki devamı niteliğinde hala o kedilere yardım ettiğimi gördüğüm bir rüya daha gördüm …