Rüya

Rüyada Kedi Görmek- Sevinç ve Mutluluğa Hazır Olun

Rüyada kedi görmek bağımsız bir ruhu, kadınsı arzuları, yaratıcı ve güçlü bir kişiliği, geceyi, duyguları, şifa bulmayı, sakinliği, yeniden doğmayı, sezgi ve içgüdüsel hareketleri sembolize eder.

Bu hayvanlar kurnaz, cesur ve atik oldukları için, rüyada harekete geçilmesi gereken alanlara dikkat çekerler.

Kedigillerin insanla yaşayan belki de tek üyesi kedidir. Bu hayvanlar birçok insan için dost anlamına gelirken bazıları için de nefret edilecek kadar itici olabilir.

Bundan dolayı rüyada kedi görmenin yorumu kişiye göre değişiklik gösterebilir. Kedi bulunduğu ortamda negatif enerjiyi alarak, topraklama yaptığı için rüya tabirlerinde pozitif dönüşümü simgeler.

Rüyayı gören kişinin kendisini sömüren enerjilerden özgürleşip, daha aktif bir yaşam süreceğine işaret eder.

Rüyada Kedi Görmek Ne Anlama Gelir

İslam kültüründe de kediye hassasiyetle ve saygıyla yaklaşılır.

Bu rüya için genellikle negatif yorumlar yapıldığını görmekteyiz. “Negatif” tanımı aslında tıpkı bir rahim gibi karanlık, boş ve yüklenebilen, içine alan manasını taşır.

rüyada kedi görmek ne demek
Rüyada Kedi Yavrusu Görmek

Siyah kedinin renginden dolayı “negatif” olarak kabul görmesi biraz daha fazladır ama bu genel geçer bir kabul etme biçimidir. Bütün bunların aksine rüyada kedi görmek rengi ne olursa olsun, gergin olanı rahatlatan ve ortamda bulunan “negatif” enerjileri topraklama özelliğine sahiptir.

Kediler kendi kararları doğrultusunda değişen koşullara göre yönünü yeniden tayin edebilen esnek, güçlü ve zeki hayvanlardır. 

Bu nedenle “kedi gibi dört ayak üstüne düştün” söylemi şanstan çok, kişinin olaylardan kendi faydasına bir yol bularak çıkmayı başardığı için kullanılan bir deyimdir.

Bütün bunlardan dolayı rüyada kedi görmek derin anlamlar içerir ve kişiye yaşadığı sorunun nerede olduğuna dair ipucu verir ve yaşam içinde esnek olunması gereken durumları anlatır..

Onları negatif ve sevimsiz bulan kişiler daha çok anlatılan hikayelerden etkilendiği gibi başka etkenlerden dolayı da böyle hissediyor olabilirler.

Rüyada hayvanın rengi ve bulunduğu ortam yorum açısından çok önemlidir. Kişiye, duyması ve görmesi gerekenler konusunda yol gösterir.

Hastalar için şifa bulmaya, dişiliği sembolize ettiğinden, çocuk isteyen biri için, doğurganlığa ve güç sahibi olmaya işaret eder.

Hayvanı yaralı bir durumda görmek, kişinin incinen yanlarını anlatır. Veterinere tedavi için götürmek ise, iyileşmek, sorunlara çözüm bulmak anlamına gelir.

Rüyada Beyaz Kedi Görmek

Bu rüya ruhsal bir korunmadır. Kişinin eril enerji veya devlet tarafından sağlanan bir himaye altına gireceği, yaşamda farklı alanlarda destek bulacağı anlamına gelir.

İş hayatıyla ilgili başarılara, aile içindeki saadete, mutluluğa, sevinçli ve güzel bir haber almaya delalet eder.

Aynı zaman da kişinin istekleri doğrultusunda harekete geçmesi gerektiğine, şanslı günler içinde olduğuna yorumlanır.

Rüyada Siyah Kedi Görmek

Kişiye rüya içinde kendini iyi hissettiriyor ise korunduğu anlamına gelir. Üzerindeki negatif enerjiden özgürleşip ve sakinleştiği, görüş açısının daha net olduğu bir dönemin içinde bulunduğuna delalet eder.

Rüyada siyah kediden korktuğunu görmek, kişinin yaşamda başına gelmesinden korktuğu bir durumdan kurtulacağına veya, korkuları ile yüzleşmesi gerektiğine tabir edilir.

Siyah kediyi evde görmek, kişinin bazı negatif duygu ve düşüncelerden arınması gerektiğine, kavga ve gürültüden uzak durmanın faydalı olduğuna işaret eder. Eve gelip giden insanlar konusunda daha seçici davranması gerektiğine yorumlanan uyarıcı bir rüyadır.

Rüyada Sarı Kedi Görmek

Görüldüğü mekana göre değişik yorumları olabilir. Evde görmek, güzel ve sevimli bir kadın ile evlenmeye, sevinç ve mutluluk getiren güzel bir habere, çocuk sahibi olmaya, ikili ilişkilerde başarılı olmaya delalet eder.

Rüyada Evde Kedi Görmek

Bu hayvana sahip olmayan birinin onu evinde görmesi, eve yeni bir aile üyesinin katılması ile birlikte, sevinçli güzel haberler almaya ve gelecek olan bir misafire delalet eder.

Rüyada evin yatak odasında görülen kedi, gönül ilişkilerinde sorun olduğuna yorumlanır. Eşler arasına, üçüncü bir kişinin girdiğine dikkat çeker.

Rüyada kedinin eve girmesi, ev halkında bulunan negatif duygu ve düşünceleri temizleyip, daha sakin davranışlar göstereceklerine ve şans olgularının yüksek olduğuna yorumlanır.

Rüya sahibinin kedi tarafından kendine bir şey getirdiğini görmesi, hislerinin yol göstermesiyle birlikte, getirdiği şeyin simgelediği nesneye bağlı olarak eline geçecek olan sonucu temsil eder.

Rüyada Yavru Kedi Görmek

Saflık, masumiyet, sevinç ve mutluluğa, hamile bir kadına, güzel ve sevimli bir dosta ve kişinin sevgiye duyduğu ihtiyaca delalet eder.

Bu rüya kişinin özgürlüğe giden yolda öğrenmesi gereken derslere işaret ederken, çocuksu neşeyle birlikte yeni şeyler keşfetme isteğine de yorumlanır.

Bazen de farketmenizi bekleyen korunmaya muhtaç birinin sizden yardım beklediğine veya kendisinin de sevgiye ihtiyaç duyduğuna delalet eder.

Rüyada Ölü Kedi Görmek

Rüyada ölü veya bir kedi öldürdüğünü görmek ve hayvanın kaybolması gibi durumlar, kişinin kendi özgürlüğünün kısıtlandığını hissetmesine neden olacak olaylara delalet eder.

Böyle bir rüyada kişinin kendi özgürlüğünü hangi durumların veya kişilerin kısıtladığını bulması halinde, içinde olduğu duruma bir çözüm getirebileceği konusuna dikkat çeken bir rüyadır.

Rüyada Kedi Sevmek

Kazançlı bir işe girmeye, evliliğe veya çocuk sahibi olmaya, bazen de girilen işlerde dikkatli olup, menfaatini korumak gerektiğine delalet eder.

Normal yaşamında bu hayvanı seven birinin, rüyasında onu okşayıp sevdiğini görmesi, vefalı bir dosta veya öyle biriyle tanışmaya ve muhabbet etmek anlamına gelir.

Günlük yaşamında bu hayvanı sevmeyen birinin rüyasında, sevdiğini görmesi, kişinin çıkarları doğrultusunda ikiyüzlü davrandığına ve bundan dolayı içten içe rahatsız olduğuna yorumlanır.

Rüyada bir kedinin gelip sizden sevgi beklediğini belli edip sürtünmesi, kişinin iyi niyetli olduğuna ve bundan dolayı zarar görebileceği konuların varlığına veya olaylara dikkat çekiyor olabilir.

Rüyada Kedi ve Fare Görmek

Rüyada bu iki hayvanın bir arada olduğunu ve kedinin fareyi yakalamaya çalışmadığını ve iki dost gibi bir arada durduklarını görmek, kişinin iş hayatında veya özel hayatında kendisi aleyhine yapılan bir iş birliğine ve sinsi çıkarcı insanların çevresinde bulunduğuna, dikkatli olmak gerektiğine yorumlanır.

Kedinin fareyi yakalamaya çalıştığını görmek, kişinin dostları tarafından çıkarlarının korunduğu anlamına gelir.

Rüyada Kedi Tırmalaması

Onun tarafından tırmaladığını gören kişi, maddi konularda zarara uğrayacağına ve bu konuda dikkatli olması gerektiğine delalet eder. Başka bir yorumu da, yakınında bulunan bir kadın tarafından zarar göreceğine ve kırıcı sözler duyacağına işaret eder.

Rüyada Konuşan Kedi Görmek

Rüya sahibinin gözündenden kaçan bir konunun varlığına dikkat çeker. Söylediği şey ise, önemli bir ayrıntıyı haber veriyor olabilir.

Böyle bir rüyada nerede ve hangi durumda olduğuna bağlı olarak etraftaki sembollerin anlamlarına göre yorum yapılması gerekir.

Rüyada Kedi Olduğunu Görmek

Kişinin bir çıkmazı olduğuna, zor bir durumun içinde olduğuna delalet eder. Bu durum kişinin sakin davranıp uygun anı kollaması, cesur ve atik olması gerektiğine işaret eder.

Bazen de bir kedi gibi, kendisinin de sevgiye muhtaç ve bekleyiş içinde olduğu anlamına gelir.

Rüyada Kedi Eti Yemek

Kişinin bir yanlışın içinde olduğuna veya haram yoldan rızkını temin ettiğine ve bundan duyduğu rahatsızlığa delalet eder.

Bu rüya kişiye davranışlarını yeniden gözden geçirmesi gerektiğine dikkat çeker.

Rüyada Vahşi Kedi Görmek

Yeni girişimde bulunulan bir işte rakiplerin çok güçlü olduğuna ve kişinin yaptığı şeylerde veya iş yaptığı insanlara karşı daha dikkatli olması gerektiğine yorumlanır.

Bir başka yorumu da kişinin yaşam koşullarından özgürleşmek istediğine ve istediği şeyi elde edeceğine delalet eder.

Rüyada Dişi Kedi Görmek

Bekar biri için, aşık olup evleneceği bir kadına yorumlanır. Dişi bir ev kedisi görmek, sakin ve sevgi dolu, sadık bir eşe sahip olmaya delalet eder.

Rüyada dişi bir sokak kedisi görmek, sonu hüsranla bitecek bir aşka, vefasız bir dosta yorumlanır.

Not: Görmüş olduğunuz rüyayı aşağıda yorum olarak paylaşmayı unutmayın.

Önemli: Rüyada Yılan Görmek hakkında ki yazımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

47 Yorumlar

Yorum yazmak için tıklayın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 • Merhaba rüyada bir evin damindayim bir kedi siyahlı beyazlı biraz hırçın yavru kediden biraz büyük ama yavru kedi gibide duruyor kucağıma alıyorum uysallasiyor kardeşim evli ona diyorum ki sen emzirdigimi bu kediyi. Oda diyoki yok abla mikrop kapatırım diyo gerçekte bir yigenim var onu emzuriyo ben diyorum ki ben emzirememki bekarım diyorum süt gelmez ama kucağıma alıyorum uysallasiyor uyuyor gibi bir sonraki gün yine kedi gördüm bu sefer beyaz bir kedi ama kirli bilmediğim bir evin önünde ben yardım etmek için kucağıma alıyorum kedi pislik icinde apartman sakinleri toplanmış kediler niye buraya toplanıyor pislik yqpiyopqr diyorlarfakat ben yardım ediyim diyorum kucağıma alıp gomlegimin düğmesini açıp sağ gogsumden emzirmeye çalışıyorum süt gelmiyor fakat kedi ağzına alıp bırakıyor bir ıslaklık giruyorum migdem bulanıyor kucağımdayken arkama bakıyorum kalabalıkta iki erkek biri bana çıkma teklif edecekmiş fakat kediyi kucagimda görünce yanındakine beni yargılayarak gel oğlum Suna baksana kedi emzuriyo bu kızla olmaz diyor kedi bu iki oğlanı görünce kucağımdan iniyor ben gomlegimi düğmesini kapatıyorum kedi arkasına bakmadan yavaş yavaş gidiyor birden kayboluyor o kalabalıkta birden çok güzel ceket giymiş bir adam beliriyor o iki oğlan bu adamı görünce agizini açamıyor sessizlesiyolar adamı birden yanağından öpüyorum oda benim yanagima yaklaşıyor birden adamla çok lüks bir yere gidiyoruz bir yemek yemekte bir ünlü oturuyor bu yanımdaki adama yine capkinlik mi yapıyorsun diyo o cevap vermiyor fakat onu tasdikler gibi yalnız kibar efendi bir adam böyle ruyam

  • Merhabalar Sevgili Bahar,

   Rüyada siyah beyaz renkli yavru gibi olan bir kediyi kucağına alıp sakinleştirmen ve onu beslemesi için kardeşinden yardım istiyor olman, gerçek hayatında ruhen de bedenen de korunduğuna delalet ediyor..

   İkinci rüyada beyaz bir kedi görmen, ruhsal olarak korunduğuna, bir erkek enerji veyadevlet tarafından sağlanacak olan himaye anlamına gelir. bakımsız ve kirli olan kediyi gömleğinin içina alıp emzirmeye çalışman ve sonrasında midenin bulanmış olması, gerçek yaşamında bütün samimiyetine rağmen içinin almadığı bir olaya delalet ediyor.

   İki erkeğin seni kediye gösterdiğin şefkat yüzünden olumsuz eleştiriyor olması, arkadaş seçiminde ortak fikirleri paylaşabileceğin kişilerle birlikte olman gerektiğine yorumlanır, o çocukları tanımadığını düşünüyor olabilirsin ama sana çıkma teklifi etmek isteyip vaz geçtiği için tanışıyor olma ihtimalin var. Çocukları görünce kedinin kucağından inip gitmiş olması arkasına bakmadan, yapılan bir yardım veya iyiliğin görmezden gelindiği anlamına gelir. Güzel ceket giymiş bir erkeği yanağından öpüyor olman, sevinç ve mutluluğa delalet ediyor, ancak sonrasında soru işareti var. Lux bir yerde yemeğe gitmiş olmanız ve orada ünlü birini görmeniz, onun yanındaki adama “yine çapkınlığa mı çıktın” demiş olması, senin için bir uyarıdır.

   Rüyanın senin için iyilik, güzellik ve sağlık getirmesini dilerim sevgiler.

   Sevgiler…..

   • Bende komsumun caminda 3 adet siyah kedi gordum birisi siyah beyazdi diyer 2. Simsiyahti surekli miyavliyodu benimde pencerrm acikti cami kapattim eve girmesin diye ve kediler cok yuksrk sesle hepside miyavlayip duruyolardi neye hayirsa rabbim hsyra cikarsin insallh

 • Merhaba ruyamda cok kalabalik bir tasitta gidiyoruz, yan koltukta oturanin yaninda iki kisi daha zorla oturdugu icin biriniz gelin benim yanimda oturun diyorum, gelen bir kedi oluyor ve cok sirin geliyor bana seviyorum. Ne anlama geliyor acaba, tesekkurler simdiden

 • Merhaba ruyamda pus bir kredi gordum uzerinde kumlar var gibiydi bu kredi kesin baglidir diye tiksinerek uzak durdugumu gordum ne anlama gelir ayrica ayni ruyada ölmūs birinden kalma seftaliper buluyoruz ve annemle yiyoruz çūruge benzeyen seftaliler Oyle tatli oyle Oyle tatliki cok hosumuza gidiyor bunlar ne anlama gelir

  • aynı rüyayı dün âkşam ben de gördüm ve araştırmak için bu siteye girdim bu kadar tesadüf olabilir mi bilemiyorum

 • Merhabalar
  Rüyamda yatak odasına kedi girdiğini gördüm, normalde kediden çok korkarım, bağırdım ve eşimle oğlum geldiler, oğlum kediyi kucaklayıp evden çıkardı ve ben rahatladım. Öyle farklı yorumlar var ki nasıl yorumlayacağımı bilemedim.

 • Iyi günler. Ben evlenmiş ayrılmış bir bayanım ve rüyamda kendi kedimi gördüm. Kedim dişi ve siyah. Rüyamda kedimle trende yolculuk yapıyordum. Kedim sürekli kutusunda yoktu ben bulup yerine koyuyordum. ve bir anda yine yoktu yine onu alıp yerine koyuyordum. nasıl yerinden çıktığını göremedim.Sonrada bir yere geldiğimi gördüm.neresi bilmiyorum. orada babaannemin sandalyede oturduğunu gördüm(babaannemin yaşıyor).
  Bu rüya ne anlama geliyor?
  Şimdiden cevabınız için çok teşekkür ederim.

 • Ben rüyamda bir odadan kedilerin gözlerini gördüm sonra anne diye bağırdım birisi beni taklit etti sonra annem geldi sonra odaya baktığımızda kedileri gorduk.ve bi anda uyandım

 • Merhabalar, daha önceden birkaç kere rüyamda kedi sahiplendiğimizi görmüştüm. Bugünse yeniden aynı kediyi gördüm fakat odanın bir köşesinden çıkmış, tüyleri dökülmüş, kafasında gözüken derilerde hep çizikler vardı ve zayıflamıştı. Ben de kedinin hâlâ evde olmasına şaşırıyordum hatta şok olmuştum. Sizce manası nedir? Etkisinden çıkamıyorum, yorumlar mısınız?

 • Merhaba
  Dışarı çıktım kedi birden üzerime sıçrayıp sanırım kulağımdan ısırdı rengi siyah beyaz karışıktı.

 • Merhaba, rüyamda dışarıda çok yağmur yapıyordu ve evimin balkon kapıları camları açıldı, içeriye birsürü kedi girdi. Kedilere dokunmaya korktum. Evden de çıkaramadım. Bi görünüp bir kayboluyorlardı her renkten vardı. Israrla büssürü kedi girdi evime. Sonra sabah ezanınla uyandım

 • Rüyamda işyerinde beğendiğim ve bana ilgisi olan bir erkeği kırmızı kedi kostümüyle görüyorum hiç yanıma gelmiyor sürekli kaçıyor benden. Bu arada ikimiz içinde imkansız bir ilişkiye başlamamız. Yorum rica ederim

 • Merhabalar rüyamda evin icinde dolaplari cekmeceleri açiyorum ve her actigim yerden dogum yapmis kedi ve birçok yavrular firliyor esyalari cirpiyorum icinden yavru kediler düsuyor ve evin ici birsüru kediyle doluyor

 • Rüyamda sakin beyaz bir kediyi alıp yanımda tanıdığım bir hanım elindeki kaba koyuyorum. Su çok sıcak geliyor bana ama sanki yaptığımız şey normalmiş gibi kediyi o kişinin elindeki kaba koyuyorum. Beraberce yaptığımız bir şey ve ona güvenerek kedinin yanmayacağını düşünerek kaba koyuyorum. Kedi ördek gibi başını suya sokup bana korkunç bir buhar üflüyor ve hala kabın içinde gayet normal duruyor. Aynı hareketi bir daha yapacakkken kedi ağzını açıp bağırıyor. Ağzının içi beyaz ve kırmızı benekler var. Bağırışı tek tonda “aaaaaa” insan sesi gibi. Kedinin yandığını anlayıp kaptan çıkartıyorum ve kenardaki soğuk bir suya koyuyorum. Kedi istifini bozmuyor. Kenarda kedinin sağlığını gösteren bir ekran gibi bir şey var ve kedinin rahatlamış olduğunu anlıyorum. Olayın sıkıntısı kedinin yanmış olmasının verdiği ızdırapla uyanıyorum.

 • rüyamda hamile bir sokak kedisinin evimize girmek istediğini ve bunun için baya uğraştığını görüyorum. Yorumlarsanız sevinirim.

 • Merhaba,
  Rüyamda bizim mahaledeki parkta bankta oturuyordum ve birden sarı beyaz renkte yavru kediler yanıma dogru geldi ve hepsinin sevip kafalarını okşuyordum kedilerde ayaklarıma sürtüyorlardı kendilerini bende gülümsüyordum yorumlayabilirmisiniz acaba teşekürler 🙂 (normal hayata çok seviyorum kedileri bununda bir etkisi olabilirmi acaba )

 • Ben rüyamda selde kalmış yavru kedileri kurtardım , suyun içinden çıkarıp annesinin yanına koydum emzirmesi için , baba olan kedi elimi tırmaladı yavru kedileri annesine verirken koruma iç güdüsüyle, sonra annelerini emmeye başladılar 3 taneydi yavru , saha sonra uyandım ve uyuduktan sonra sanki devamı niteliğinde hala o kedilere yardım ettiğimi gördüğüm bir rüya daha gördüm …

 • Ruyamda bahce kati kocaman bahceli bir evde hic sevmedigim ve gorusmedigim akrabalarim vardi. Kapiyi pencereyi acik birakiyorlar ve eve ne kadar sokak kedisi varsa giriyordu. Yardim cagirarak kedileri disari atmaya calisiyordum bir yandan onlar bir yandan ben atiyor ama baska oda da cam pencere kapi acmaya devam ettikleri icin tekrar kediler eve giriyordu. Yavru kopek vardi iclerinde kedi sandigim o elimi isirdi ince upuzun dislerini parmagimdan cikardik. O zaman yavru bembeyaz gozleri kapali sevimli yavru bir kopek oldugunu fark ettim kedi sanarken. Kedilerde saldiriyordu disari cikarmaya calistikca tirmalandim defalarca. Tam kedileri cikardim bir kopek montuma saldirdi. O arada bir sarhos adam gordum bisey yapmadi ama rahatsiz olup korktum evin butun erkeklerine seslenip onu tanistirdim ve benden uzak durmasini soyledim. Ozur diledi aldilar uzaklastilar yanimdan. O sirada uzaktaki evimden esyalarin tasindigini gordum. Yatak goturuyorlardi hirsizlar evimden anneme seslendim polisi aramasi icin peslerinden kostum ama hirsizlarin plakasini arabasini cok luks spor jeep gibi bir arabayla kactilar. Onlar degildir dedim bir aile dostum murat abim yok oydu dedi. Kilik degistirip kendilerine zengin izlenimi vermisler dedi. Ruya dan cok etkilenerek ve korkarak uyandim. Cunku kedilerden de hirsizlardan da cok korkarim. Ruyami yorumlarsaniz cok sevinirim. Tesekkurler. (Ruyada her renk ve cesitte sokak kedisi gordum gri ve sari net hatirladiklarim)

 • Merhaba, rüyamda mutfağın penceresinde 3tane kedi vardı, biri gri, arkasında da 2tane yarı siyah yarı sarı tüy karışımlı kediler vardı. Gri olan pencereden atlayıp bana doğru salona koştu, ben anneme seslenene kadar o sinirli bir şekilde üzerime atlamaya yeltendiği an ben uyandım, ne anlama geliyor, şimdiden teşekkür ederim

 • Dışardayım eve geliyorum bakıyorum evde sarı beyaz dışı bir kedi bana yaklaşıyor ben korkuyorum sonra benimle sanki konuşuyor benden yemek için birşeyler istiyor bende diyorum tmm ama ben birşeylerle uğraşıyorum kedi ısrarla ataklarıma dolanıp miyavliyor sonra ben kapıdan dışarı çıkarıp yemek yeriyorum yiyor gene gelip etrafıma adeta tsk ediyor

 • Merhaba ben Ceren. Rüyamda hava yeni aydınlanıyordu ve sokakta zayıf siyah bir köpek vardı. Sonra bu köpeği kuzenim ve arkadaşı tavuk eti ile beslemeye başladı. Köpek gittikçe şişmanlığı ve ortalıkta koşmaya başladı birden sokağın ortasında beyaz ve griyi karışımı bir kedi gördüm. Oda etrafta dolaşıyordu ben köpekten korkuyordum beni kovaladı ama bana saldırmadi en Son kedi ile kopek arasinda kaldım ikiside bana bakıyordu ama beni es geçip yandaki arabanın üzerine çıktılar ama çıkarken kedi birseyler söyledi ama ne dediğini anlamadım. Sonra hiç bilmedigim bir eve geldim bu evde kulaklıkla gezen bir çocuk vardı korkuyordu bir odaya geçtik ve elindeki ses kaydı gibi bir cihazla görmediğim ama cin olduğunu düşündüğüm biri ile konuşmaya başladı ona sorular soruyordu ve o da sadece harflerle ve tek kelimeler
  Le cevap veriyordu . Uyandim ama uyanırken gözümün önünde siyah bir leke oluştu o lekenin içini izlemeye basladim ve içinde bir insan vardı sandalyeler arasında oturuyordu ama çok korkumuştum ne anlama geliyor bu rüya acba

 • Merhaba…rüyamda kendi evimdeyim..bir ara odadan çıkıyorum.tekrar girdiğinde evde 5 tane kedi ve bir teyze var..kadından girdiğinde kedinin biri üstüme sürünüyo ben bir an ne oluyor diyorum.sonra çok sevimli küçük büyük kediler var.korkmuyorum.kadına soruyorum burada ne yapıyorsunuz..aylardır biz burada yaşıyoruz kanepenin altında diyor.sonra pencereyi acıyorum hatta yavru kedinin biri patikeriyle açmaya çalışıyor.ve cıkıyolar dışarı..mutluyum hissettiğim bu..sonra kardesim ve başka insanlar oluyor yer sonrasında yemek yiyoruz.

 • Rüyamda köydeki dedemizin evinde ailecek otururken yavru sayılabilecek yaşlarda içeriye genç bir kedi giriyor ve agresif tavırlarla sofrada bulunan herkese saldırıyor. Dedem ile ben kesi ile uğraşırken evdeki tüfeği alıp kediyi öldürüyorum. Sonrasında ise rüya burada son buluyor.

 • Merhaba biz diğer sitelerdeki kedi yorjmlamalarından dolayı çok tedirgin olduk. Lütfen yorumlarmısınız.

  Annem benim için dün istehareye yattı rüyasında karışık renklerdeki sarı yanlı, tasmasının ucunda altın asılı yavruya benzer bir kedi eve girmeye çalışıyormuş fakat ailem onu dışarı tekrar bırakıyormuş birkaç sefer bu şekilde uğraşmışlar daha sonra apartmanımızdan birinin taşındığını kapımıza tır geldiğini görüyor tırın içinde tanıdığımız taşınan ailenin küçük erkek çocuğu ve tanımadığımız iki kız çocuğu olduğunu söylüyor ne oluyorsa tırın anneannem gilin arabasını durvara çarptırdığını ve arabanın kağıt gibi ezildiğini görüyor. Annem gil rüyasında telaşlanıyor ve arkasından taşınan aile bu meseleyi oturup konuşmamız gerekiyor diyerek bize çay içmeye geliyormuş. Tanıdığımız çocuğun babası ablası ve bizim gerçekte bilmediğimiz kadın bir akrabaları. Kadın akraba girerken bizim evimizde çay demleyecek kızımızda yok diyerek girmiş eve anneö daha sonrasını net hatırlamıyor bulanıklaşmış ve uyanmış. Annem bu istahareye yakın gelecekte düşündüğüm evliliğim ve kısmetim hakkında hayırlılığını hissetmek için yatmıştı.

  Not: Annem ve babam benim bu kararıma henüz yüksek öğretimimi bitirmediğim için biraz tepkili yaklaşıyorlar gördüğü rüyada etkisi varmıdır bilemiyorum

 • Rüyamda beyaz-gri renkli bir sokak kedisini gördüm. Odamın içinde dolaşırken onu yakalamaya çalıştım ama yakalayamadım. Yatağıma uzanmaya gelirken pencerenin kenarına oturduğunu gördüm. Hemen yakalayıp oynadım onunla. Biraz sonra sol kolumu ısırmaya başladı, bende ön patilerini sıktım. Baya bi didiştik sonra pes ettim, o da bıraktı ve uyandım.

 • Merhaba Ben tolga ruyada bir arkadasda baska biri tarafindan kedi eti yiyoruz ve biri gelip onun verdigi eti yemeyin kokmus ölu eti yediriyor diyor hemen cikartiyorum AMA kedinin tuyleri bogazimi aliyor ve uyandigimda hep tukurmusum yastigima ve ne anlama gelir soylermisiniz

 • Merhaba rüyamda arkadaşımla yürüyoruz ve evin yakınında yavru gri cins bir kedi gorüyoruz sorunu olabilecegini düşünüp veterinere goturuyoruz daha sonra ben evime almayi dusunuyorum veterinere giderken kucuk kucuk bocekler oldugunu goruyoruz kedide kistirgac isimli bocek baya baya var kedide ve bizim ellerimize ustumuze geliyor veterinerde temizletiyoruz ama benim kollarimda vucudumda isirma hisleri oluyor heryerimde bocek var ama temizliyemiyorum yakaliyamiyorum bir turlu uyandim daha sonra yorumlarsanız çok mutlu olurum

 • Merhabalar ruyamda dışarda yeşilliklerde yururken 5 çelimsiz yavru kedi görüyorum elimde köpük tabak var içinde otlu bir yemek belki yerler diye yere bırakıyorum sesleniyorum onlara 4 tanesi siyah beyaz siyahi yoğun 1 tanesi bembeyaz ve biraz diğerlerine daha iyi gorunuyor. Çağırdığında koşarak ilk 2 siyah beyaz geliyor tabağı kokluyor tabiki otlu bir yemek olduğu için yemiyor ardından beyaz kedi geliyor bunlar açlıktan ölecekler eve gotureyim biraz serpilsinler sonra yine yerlerine birakirim diyorum ve orda uyaniyorum. Yorumunuz için şimdiden teşekkür ederim

 • Rüyamda gri küçük yavru gördüm kediyi Eve almışız ve babam kucağında seviyordu bende seviyordum kedi çok güzeldi aklımdan cıkmıyo 😂

 • Merhaba ruyamda 5 6 kedıye yardım ettigimi gordum bır tanesını olmesı ıcın bahlamıslar yavrusular bende actım ıkısınıde ama sanırım yavrusu olmustu bır tanesınnde bıyıkları cok uzun oldugu ıcın sanırım bırbırıne tolanmıstı bende kucagıma alıp bıraz kısaltmak ıcın onu bır yere baglıyordum sonra kedılerın toplanması ıcın bır derken varmıs hepsını ıyı edıp orda toplamaya calısyordum kotu degıldı ama hala etkısındeyım hayvanları cok sevyrm aglayarak uyandım 🙁

 • Cok mukemmel anlatmissiniz. Diger sayfalardaki yorumlar resmen psikolojimi bozdu.. supersiniz 😘👍

 • Merhaba, ben rüyamda bizimle olan sanirim 5 tane falan kedi gördüm. Bizi sevdiklerini hissettim.hatta baska yerden eve geldiğimde bir tanesi gelip yanaşıp elimi öptü. Hayta kedinin rengi mavimsiyi diye anımsıyorum.Hep kendilerini sevdiriyorlardı bizde onları seviyorduk. Hepsinin de cinsi farklıydı.

 • Ben rüyamda ailemle birlikte evde otururken balkonda bekleyen sarı renkte mavi gözlü bir kediyi annem içeriye alıyordu. Ben kediden korkan biriyim ama kedi o kadar güzeldi ki ben kucağıma alıp sevdim. Bir de yavru bir domuz gördüm rüyamda. Domuz o kediyi baya bi kovaladıktan sonra bu sefer kedi domuzu kovalamakta başladı ve domuzu ısırdı. Daha sonra domuzun sol gözünün orasında az bi kan vardı. Ve ben o domuzu bi poşete koyup başka yere götürüyordum.

  Benim rüyam böyle hayra çıksın inşallah

 • Rüyamda kalcama yakın yerde ağırlık hissettim. Elimi uzattım kedi olduğunu anladım. Korktum. Elime almaya çalıştım. Yattığını yerde.direndi garip sesler çıkararak , yataktan inerek kayboldu. Uyandım uzun súre uyiyamadim

 • Tatlı suda elle yakaladığım balık elimde kedi oluyordu elimi tırmalamaya çalışırken bende serbest bırakıyordum

 • Birden fazla kedinin yürüyerek mezarlığa geldiğini görüp geldiklerinde ise süre okumaya başladım ve birden uyandım

 • Ben ruyamda beyaz kedinin benim kedimin yavrusunu yediğini gördüm.ve aqzindan almaya kalkistiqimda yavru kedinin yediyini gördüm.ve hunkur hunkur aqladim

 • Rüyamda tam olarak hatırlayamadığım bir evdeyim koltuğa oturur oturmaz yanımda masmavi cins bir kedi görüyorum dikkatimi çekiyor normalde de çok severim ama telefonla ilgileniyorum daha sonra ablamı görüyor ve ona bu nasıl kedi ne güzel gibilerinden bir şeyler söylüyorum onun söylediği başka bir şey var mı bilmiyorum ama aklımda kalan çok güzel kendini sevdirmesini biliyor diyor bunu dediği anda kediye bakıyorum ve o da bana sırnaşmak için harekete geçiyor daha sonra dizime yatıyor ve bende seviyorum..

 • Merhaba rüyamda bir ay önce ölen kesimi gördüm ama tüyleri farklı renkteydi daha tombul daha güzel gri beyaz bir kedi olarak gördüm şuan daki yavrularından birisini ve onun da yavrusunu gördüm hepsi bir yatağın içinde birbirlerine sokulmuş yapmışlardı veterinere konuşup randevu alıyordum aşıları için o kadar seviyorum ki rüyamda onların birbirlerini koruması kollamasi beni hem şaşırtıyor hem mutlu ediyor hüzünlü huzurlu ve ağlayarak uyandım.

 • Rüyamda evimin bahçesindeyim.
  Çevremde sanki bana ait olan kediler dolaşıyor. Ama kediler çok güçlü, çevik ve normal kedilerden iki misli büyük gibi.
  Kedimin birisi çatının tam tepesinde ve kiremitlerin arasına saklanmış kuşları avlıyor. Ben ikaz etmeme rağmen okadar yaman bir şekilde büyük bir kuşu kiremitlerin altından çıkarıyor ve öldürüyor.
  Esas hayatımda ev hayvanımız yok, ama kedileri severim.
  Teşekkürler şimdiden

  • Rüyamda evimin bahçesindeyim.
   Çevremde sanki bana ait olan kediler dolaşıyor. Ama kediler çok güçlü, çevik ve normal kedilerden iki misli büyük gibi.
   Kedimin birisi çatının tam tepesinde ve kiremitlerin arasına saklanmış kuşları avlıyor. Ben ikaz etmeme rağmen okadar yaman bir şekilde büyük bir kuşu kiremitlerin altından çıkarıyor ve öldürüyor.
   Esas hayatımda ev hayvanımız yok, ama kedileri severim.
   Teşekkürler şimdiden

 • Merhaba..rüyamda evimin bahçesinde grili bir yavru kedi ile siyah yeşil bir yılan oyun oynuyorlardı

 • Merhaba ben ruyamda gri cok guzel ve hamile dogurmak uzre bir kedi gordum isyerimin kkapisindan iceri giriyo ben cok seviyorum bana sirnasip duruyo bende ona dogurmak icin yer yaptim bukadar uyandim oan

 • Merhabalar rüyamda kendi 2 kedimi görüyorum biri siyah diğeri sarman siyah uzun tüylü kedimi başkanın evinde alt komşunun yaktığı mangalın dumanın dan zehirlenmiş baygin bir şekilde buluyorum (sarman olanda onun yanında sağlıklı) ev en üst kat dumanlari sokaktan goruyoruz koşa koşa eve çıkıyoruz kedim kapının önünde baygın kucağıma alıp kosa koşa vete gidiyorum serum takilio vet. Gece geç bir saat olmasına rağmen kalabalık her yer hasta kedi sonra aklıma diğer kedim gelio onu neden bıraktım orda deyip onuda almaya gidiyorum işin garip tarafı aynı gece bir arkadaşım da siyah kedimin rüyasında öldüğünü goruyor

 • Merhabalar ben ruyamda anne bir kedi ve yavru veya yavrular vardi. Tam emin degilim. Ucurum gibi tam zirvede bir yerden yavru bir kedinin dustugunu gordum. Bu kedi renkleri yanilmiyorsam yesilli siyahliydi. Tesekkurler.