Rüya

RÜYADA HOROZ GÖRMEK – Uyanış, Aydınlanma ve Koruyucu !

Rüyada horoz görmek; meydan okuma, ışık, uyanış ve aydınlanmayı sembolize eder. Her zaman hayra yorumlanan bir rüyadır. Kişinin üretme gücünü,  koruması gereken şeyler olduğunu veya korunduğu anlamına gelir.

Bazen de rüyada horoz görmek, çok eşli bir erkeğe veya birden fazla yapılacak evliliği de anlatır ve aynı zamanda, ses sanatlarında başarılı olup, ün sahibi olmaya veya ünlü birinden gelecek yardım anlamına da gelir.

Bir konuda savaşmak, mücadele etmek gerektiğine işaret eder. Ötüşü ile karanlıktan aydınlığa çıkmayı, karanlığın gidişi ve ışığın gelişini müjdeler. Bazen de bir şeyi kaybederek yeniden başlamayı anlatır.

Genel olarak rüyada horoz görmek, sıkıntıların bittiğini ve tıkanıklıkların açılacağını haber verir.

Rüyada Horoz Görmek Ne Anlama Gelir

Rüyada horoz görmek, bir lider, eril ( yang ) enerji, ışık ve bereketin sembolüdür. Karanlıktan aydınlığa çıkışı, her yeni günün yeniden doğuş olduğunu, bir anlamda karanlık ve inkar halindeki enerjiden doğru yola girmeyi anlatır.

rüyada horoz görmek ne anlama gelir
Rüyada Horoz Görmek

Uyanışı anlatan horoz, kibir ve gururu, meydan okuyan, özellikle de aydınlık ve üretken olan enerjiyi de temsil eder. Güneşin yükselişini haber verdiği için, kişinin hayatın da bir yükseliş olacağını haber verir. Eril enerji temsil ettiğinden, üremek, üretmek ve çoğalmak ile ilgilidir.

Rüyada horoz görmek, uyanışı, fark edişi, nurla buluşmayı ve aydınlanmayı anlatır. Durgun ortamın hareketlenmesi, kişiye zarar veren düşünce ve davranışlardan, olumsuz alışkanlıklardan özgürleşmek anlamına gelir.

Bekar bir kadının rüyada horoz görmesi, güçlü, zengin ve yaptığı işte lider bir kişi ile mutlu bir evlilik yapmasına işaret eder. Evli bir kadın için, erkek çocuk sahibi olmaya, maddi sıkıntıların bitmesine yorumlanır.

Bir erkek için rüyada horoz görmek, çalışmıyorsa iş imkanı bulmaya, eksik olan şeylerin tamamlanmasına, yatırımlarının artmasına, sorunların çözülmesine, bolluk ve berekete delalet eder.

Rüyada horoz görmek ile ilgili yorumlar gördüğünüz rüyanın içeriğine bağlı olarak ve diğer sembollerle birlikte farklı yorumları olabilir.

Rüyada Öten Horoz Görmek

Kötü ve karanlık günlerin geçmişte kaldığına, sıkıntıların bitip, refah içinde, huzurlu günlerin geldiğine delalet eder. Öten horoz görmek, gelecek güzel bir habere de yorumlanır ve bu bir çok şeyle ilgili olabilir.

Yepyeni bir başlangıca, sonuçlanmayan bir konunun aydınlığa çıkmasına, evlenmeye, küs olanların barışması anlamına gelir. İşle ilgili konularda başarılı olmaya, doğacak bir çocuğa ve cinsiyetinin erkek olacağına işaret eden çok hayırlı bir rüyadır.

Rüyada öten horoz görmek, kamusal alanda çalışan ve sözü geçen, varlıklı, güçlü bir erkeği de sembolize eder.

Rüya sahibinin beklentilerinin cevap bulacağı güzel günlerin içinde olduğuna, sevinç ve mutluluğa delalet eder.

Rüyada Horoz Aldığını Görmek

Güçlü ve lider vasıflarına sahip bir erkek anlamına gelir . Bu bir evlenilecek kişiye veya bu özellikte bir iş ortağına veya çalışacak bir kimse ile tanışmaya işaret eder.

Aynı zamanda evli olup çocuk isteyen kimse için, erkek evladının olacağını müjdeler.

Rüyada Horoz Kestiğini Görmek

Kişinin kendi belirlediği amaca ulaşmış olmaya ve buna istinaden bir kutlamanın yapılmasına, kişinin büyük sevinç ve mutluluk yaşayacağına delalet eder.

Bazen de bir adağın yerine gelmesine veya kişinin bir adak borcu olduğuna ve bunu gerçekleştirmesi gerektiğine işaret eder.

Rüya sahibinin bir adak da bulunduğuna veya bir şey şeyin gerçekleşmesi için kendini adadığı anlamına gelir.

Horozu kesmek isterken elinden kaçırmak ve tekrar yakalamaya çalışmak, istenen şeyin gerçekleşmesi için bir süre daha beklemek gerektiğine yorumlanır.

Rüyada Çok Sayıda Horoz Görmek

Erkekler arasında bir kavgaya veya iş dünyasında ki rekabet ortamının zorluğuna yorumlanır.

Rüyada Horoz Sesi Duymak

Beklenen bir haberin gelmesiyle birlikte yaşanacak sevinç ve mutluluğa işaret eder. Aynı zaman da bir konuda uyanışı ve kişisel aydınlanmayı da temsil eder. Kişinin farkındalığının artmasına, sezgilerinin güçlenmesine ve beklenmedik güzel bir gelişmenin yaşanmasına tabir edilir. Kişinin beklentileri karşılık bulacak demektir.

Rüyada Horoz Dövüşü Görmek

Boş ve  faydasız işlerle uğraşmak anlamına gelir. Kötü alışkanlıklar edinen, kalbiyle bağlantıyı koparan ve saldırgan bir kişiliği yansıtır.

Haberci bir rüya olarak kabul edilir ve kişinin kendine bir yaşam amacı edinmesi gerektiğidir. Aksi takdir de yaşamda bedbaht olmak kaçınılmaz olacaktır.

Rüyada Horoz Eti Yediğini Görmek

Hayvanın etini yediğini görmek, bir çok konuda kısmetinin arttığına işaret eder. Kolaylıkla elde edilecek fırsatlara, şanslı bir döneme, bolluk ve berekete yorumlanır.

Rüyada Ölmüş Horoz Görmek

Kişinin nefsini öldürmesi veya egosunu yenmesi anlamına gelebileceği gibi, biten bir aşkı da temsil eder.

Bazen de her şeye yeniden başlamak gerektiğine, yepyeni bir başlangıca delalet eder.

Nadiren de olsa kişinin hayatında bazı kayıplar olacağını haber verir.

Rüyada Beyaz Horoz Görmek

Bir hayalin gerçekleşmesi anlamına gelir ve sevinç, mutluluk, başarı elde etmeye, güzel çocuklara sahip olmaya, sadık bir eşe delalet eder.

Rüyada Kırmızı Horoz Görmek

Şehvet düşkünü, hırslı ve kavgacı bir erkeği temsil eder.

Rüyada Horozun Kendine Saldırdığını Görmek

Bir konuda tuzağa düşmek anlamına gelebileceği gibi, kişinin iş hayatın da olan rakipleri anlamına da gelir ve dikkatli olması gerektiğini hatırlatır..

Bir horozun etrafta dolaşıp meydan okuduğunu görmek, kendi alanında bulunan negatif enerjilerden özgürleştiğin anlamına gelir.

Rüyada Evde Horoz Görmek

Evin erkeğine veya erkek çocuğuna işaret eder. Uzakta olanın eve geleceğine, evliliğe veya çocuk sahibi olmak anlamına gelir. Bir çok alanda başarılı olmaya, sevinç ve mutluluğun yaşanacağı günlere, bolluk ve berekete, kişinin hayatında eksik olan ne varsa tamamlanacağı anlamına gelir.

Rüyada Horoz ve Tavuk Görmek

Kişinin hayatında bir çok alanda başarı elde edeceği güzel günlerin geldiğine işaret eder. Bu rüyayı gören kişi, bekar ise evlenir, evli ise, çocuk sahibi veya iş sahibi olur. Her anlamda kendini tamamlanmış hissetmeye, bolluk ve bereketin artacağı, refah seviyesinin yükseldiği, şanslı bir dönemin içinde olduğu anlamına gelir.

Rüyada Kafeste Horoz Görmek

Kişinin bir çok konuda engellendiği, imkanların kısıtlandığı anlamına gelir. Bazen de kişinin, zaaflarının esiri olduğuna dikkat çeker.

Uyarı niteliğinde olan bu rüya kişiye davranışlarını kontrol etmesini tavsiye eder.

Not: Görmüş olduğunuz rüyayı aşağıda yorum olarak paylaşmayı unutmayın.

Önemli: Rüyalar hakkında ki diğer yazılarımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

1 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  • Ruyada babamla aile dostumuz telefonla konusurken telefonu babamdan alip kurban satmaya calisiyordum o da evim burda degil dedi bende kurban satin al piknige gideriz dedim o da o zaman horoz keselim dedi bende tamam horoz kesip piknige gideriz dedim