Rüya

RÜYADA EVLENMEK

Rüyada evlenmek ilahi güç tarafından yardım almaya, sıkıntılardan kurtulup feraha ermeye, yeni başlangıçlara, bolluk ve berekete, hayallerin gerçekleşmesine, yardım almak veya borca girerek zor geçecek olan bir dönemi sembolize eder.

Bir kişinin rüyasında evlendiğini görmesi zenginlik ile de ilişkilendirilir, toplumda saygınlık elde etmeye, bekarlar için evlilik yapmaya, iş ortaklığı kurmak, makam ve mevki değişikliği gibi bir çok konuya dair bilgiler içerir.

Rüyada görülen evlilik pek çok konuda değişim ve yeni bir süreci haber vermekle birlikte, evliliği kimle yaptığınız doğrultusunda farklı yorumları vardır.

Kişi için yeni bir başlangıç olan evlilik; rüyada da aynı anlama gelir. Rüyada evlenmek; kişinin hayatında yepyeni bir dönemin içine girmekte olduğunu sembolize eder ve yaşanacak gelişmelerin hangi aşamalardan geçerek ilerleyeceğini anlatır..

Rüyada Evlenmek Nasıl Yorumlanır

Rüyada evlendiğini gören kişinin evliliğe olan bakış açısına göre tabir edilir. Kişi evlenmeye olumlu bakıyorsa olumlu, olumsuz bakıyorsa da rüya olumsuzluklara yorumlanabilir ama yinede kesin bir kuralı yoktur bu tarz rüya yorumlarının belki de kişinin evliliğe karşı bilinç altında yer eden korku ve endişelerinin dışa vurumunu temsil eder. Rüyada evlenmek ikili ilişkilerdeki paylaşımlara dikkat çeker ve uyum veya anlaşmazlıkları yansıtır.

Rüyada kişinin evlenirken mutsuz bir şekilde ağladığını görmesi; bekar biri için, yeni biriyle tanışıp, mutlu olacağına ve evlilik planları yapacağına delalet eder

Evlilikle ilgili görülen rüyalar genellikle hayırla yorumlanan bir rüyadır. Kişinin rüyada evlilik ile ilgili görmüş olduğu diğer sembollerin de anlamlarına bakılarak yorumlanmalı. Rüya sahibinin kiminle evlendiğine göre çok farklı yorumları vardır diye yazmıştım ve gelin birlikte bunların neler olduğuna bakalım.

Rüyada Evlendiğini Görmek

Kişinin rüyasında evlendiğini görmesi hayatında yeni şeylerin yaşanacağına işaret eder. Rüyada kendinden genç biriyle evlenmek; gören kişi için maddi kaygılarını bitirerek, bolluk ve berekete sahip olur, kendi yaşlarında biriyle evlendiğini gören kişi ise zengin olarak, ömrü boyunca bolluk içinde huzurlu yaşar.

Rüyada kişi kendi hemcinsiyle evlendiğini görüyorsa; sıkıntılı bir döneme, kendisi için hayırlı olmayan işlere gireceğine ve bundan dolayı toplum içinde dışlanmaya delalet eder. Rüyada tanıdığı biriyle evlendiğini gören kişi; ona yardım eder veya ondan yardım alır.

Rüyada Gelinlik Giyerek Evlenmek

Rüyada gelinlik giyerek evlenmek; rüya sahibi bekar ise kısa sürede evleneceğine, gelinlik parlak ve ışıltılı ise, mutlu bir evliliğe, temiz olmayan bir gelinlik giyerek evlenmek; sonu iyi gelmeyen bir evliliğe tabir edilir.

Rüyada temiz gelinlik giyerek evlenmek; her zaman yaşanacak olan güzel şeylere yorumlanır ve kişi hayallerine kavuşur. Rüyada gelinlik giyerek evlenmek; saflık, güzellik, huzur ve mutluluğu temsil eder. Rüyada gelinlik giyerek evlenmek; kişi evli ise iş hayatındaki başarılarına ve çocuk sahibi olmaya, kamusal alanda işe girmeye, ticaretle uğraşanlar için karlı bir ortaklığa delalet eder.

Rüyada Evlenmekten Vazgeçmek

Rüyada evlenmekten vazgeçmek; kişinin hayatında almış olduğu önemli kararı sorguladığına veya evlilik hazırlığı yapıyorsa bu konuda soru işaretleri olduğuna delalet eder ve kişinin bu durumda zamana ihtiyacı olduğu anlamına gelir. Rüyada evlenmek yeni bir sürecin başlangıcını ifade ettiği için, rüya sahibi evli ise eşiyle aralarındaki anlaşmazlığın çıkmaza gireceğine yada iş hayatındaki durumlara, ortaklık yaptığı veya ortak iş yapmayı düşündüğü kişiyi yeniden değerlendirmesi gerektiğine yorumlanır.

Rüyada Evlenmek Üzere Olduğunu Görmek

Kişinin kendini evlenmek üzere olduğunu görmesi; belli bir sonuca ulaşmayan durumları veya yapılan hazırlıkları anlatır ve kişi yeni bir sorumluluk almaya hazır olup olmadığını bilmediği için acele karar vermemelidir. Rüyada evlenmek kişinin hayatında paylaşımda bulunduğu kişileri, yol ayrımlarını, iş hayatını ve evlilik hayatını sembolize eder. Rüyada evliliğin gerçekleşmemiş olması da soru işaretlerini veya girişimde bulunduğu işlerde, sonuca ulaşma vaktinin geldiğin tabir edilir.

Rüyada Evlenmek İstememek

Rüyada evlenmek istememek; rüya sahibi için gerçek yaşamında içinde bulunduğu bir durumda zorlandığını yansıtır ve istemeyerek evlenip mutlu olduğunu görmesi; başarıya ve güzel günlere, evliliği istemiyor ama bu duruma boyun eğip, kabul ediyorsa; sıkıntılı, zor zamanlar geçireceğine ve bu durumun geçici olduğuna tabir edilir.

Rüyada Yeniden Evlendiğini Görmek

Kişinin gerçek yaşamında evli olduğu halde rüyada başkasıyla yeniden evlendiğini görmesi; iş hayatındaki yeni fırsatlara ve büyük kazançlar elde edeceğine işaret eder. Bir başka yoruma göre de; rüya sahibinin aile içerisinde yaşadığı hayal kırıklıklarına ve iş hayatında beklediği sonuca ulaşamadığı için, daha fazla çaba göstermesi gerektiğine yorumlanır.

Rüyada Sevdiği Kişiyle Evlenmek

Rüyada sevdiği kişiyle evlenmek veya sözlendiğini görmek; murada ermek anlamına gelir ve çevresinden yardım görür. Rüyada sevdiği kişi ile evlendiğini görmek; huzurlu ve mutlu bir evlilik hayatına adım atacağına, sevdiği kişi ile evlendikten sonra mutsuz olduğunu gören kişi; hayatında yaşadığı bir pişmanlık olduğuna yorumlanır. Rüyada sevdiğiyle evlenmek isterken engellerle karşılaşan kişinin, isteklerine kavuşmak için biraz zamana ihtiyacı olduğuna delalet eder.

Rüyada Eşiyle Tekrar Evlendiğini Görmek

Rüyada eşiyle tekrar evlendiğini görmek, eşler arasındaki uyuma, kişinin aile bağlarının daim olduğuna, maddi ve manevi zenginliğe, huzur, mutluluk, sadakat için de bir ömür geçirmeye ve her anlamda hayırla yorumlanan bir rüyadır ve kişinin geçmiş dönemlerde yapmış olduğu yatırımlardan bol kazanç elde edeceğine, çocukları ve çevre için rol model olmaya bundan dolayı yakın çevreden takdirle anılmaya yorumlanır.

Rüyada Kaçarak Evlenmek

Rüyada kaçarak evlenmek; kişinin hayatında aniden aldığı karar sonucunda, başına olmadık işler alacağına veya güncel yaşamında bir karar alma durumunda ise, iyi düşünüp karar vermesi gerektiğine yorumlanır.

Rüyada Ölü ile Evlenmek

Rüyada ölü ile evlenmek; rüya sahibi için gerçekleşmesini istediği ve uzun süredir üzerinde çalıştığı projede umudunu kestiği bir anda, projenin umulmadık bir şekilde başarı elde edeceğine ve bunun hayatının dönüm noktası olacağına delalet eder. Rüyada ölü ile evlenmek, kişinin hayatında beklenmedik gelişmelerin olacağına işaret eder.

Rüyada Ünlü Biriyle Evlenmek

Kişinin rüyada ünlü bir kişiyle evlendiğini görmesi; iş hayatında başarılarıyla adından söz ettirip, takdir edileceğine, şanslı bir dönemde olduğuna, hayalindeki aşkı bulup, muradına ermeye, sıkıntılardan kurtulmaya, şöhret sabi olacağına ve zenginliğe delalet eder.

Rüyada Erkek Erkeğe Evlenmek

Rüyada erkek erkeğe evlenmek; kişinin hayatında aldığı yanlış kararlardan pişmanlık duymasına, amaçsız yaşamaya, kötü alışkanlıklar edinmeye ve bunları yapmaya devam ederse başının dertten çıkmayacağına işaret eder. Rüyada erkek erkeğe evlendiğini gören kişi, hayal kırıklığına uğrar ve hiç bir işte başarılı olamaz, böyle bir rüya gören kişinin kendine ve alışkanlıklarına dikkat etmesi gerekir.

Rüyada Yaşlı Kadınla Evlenmek

Rüyada yaşlı kadınla evlendiğini gören kişi; geçirdiği zor ve sıkıntılı zamanda, yardım alarak işleri düzeltmeye, aile içinde yaşanan sorunlarda, bilgisine başvurarak fayda elde edilecek bilgili, saygın bir kişiye, büyük hayır elde etmeye bazende yaşamda kaçırılan fırsatlara ve pişmanlıklara delalet eder.

Rüyada Genç Ve Güzel Bir Kadınla Evlenmek

Rüyada genç ve güzel bir kadınla evlendiğini görmek; yakın zamanda zengin olarak bolluk ve berekete kavuşacağına, dünyada arzu ettiklerini elde etmeye, muradına nail olmaya delalet eder ve hayırla yorumlanır.

Rüyada Başka Dine Mensup Biriyle Evlenmek

Rüyada başka dine mensup biriyle evlendiğini gören kişi; dünyaya karşı bakış açısını değiştirir ve ilgi alanı genişler, mesleğini değiştirir, sanatsal faliyetlere ilgi duyar veya bu konuda eğitimlere katılarak kendini geliştirir, kültürler arasında barış elçiliği yapar yada kamusal alanda çalışmaya başlayarak, ülkesini temsilen ateşelik görevinde bulunur.

Rüyada Kilisede Evlendiğini Görmek

Müslüman bir kişinin rüyada kilisede evlendiğini görmesi; iş hayatında veya sosyal hayatında güzel başlayan şeylerin, tersine dönerek, art niyetli kimseler yüzünden işlerinin bozulmasına ve zarar etmesine delalet eder. Bir başka yoruma görede; rüyada kilisede evlenmek kişi için, katı kurallarını terk etmesi gerektiğine veya başka bir din mensubu kişiyle evlenmesine yada iş ortaklığı yapacağına yorumlanır.

Rüyada Camide Evlenmek

Rüyada camide evlenmek; rüya sahibinin insanları dini inançlarını kullanarak kandırıp bu durumdan fayda sağladığına, dinde zayıflığa ve başkalarının hakkını yemeye ve bundan dolayı hezimete uğrayıp, zarar edeceğine işaret eder. Rüyada camide evlendiğini görmenin başka bir yorumu da; dini bütün, hak ve adalet gözeten kişi ile hayatını birleştirip mutlu olacağına delalet eder.

Rüyada Eski Sevgili İle Evlenmek

Rüyada eski sevgili ile evlenmek; rüya sahibinin biten ilişkisini unutmayıp onu özlediğine ve kapanmayan hesaplarının olduğuna işaret eder, kişinin yakın zamanda eski sevgili ile görüşüp konuşacağına dair bilgi de içerir veya eski sevgili ile evlendiğini görmek; yeni bir ilişkiye başlayıp mutlu olacağına ve bu ilişkinin evlilikle sonuçlanacağına yorumlanır.

Rüyada Zengin Biriyle Evlenmek

Rüyada zengin biriyle evlenmek; rüya sahibi için baht açıklığına, iş hayatındaki zorlukların geride kalacağına, hayırlı, bol kazançlı yeni bir ortaklık kurmaya, varlıklı biriyle evlenmeye, hayatının her alanında refah seviyesinin yükseleceğine, hasta ise; şifa bulacağına tabir edilir.

Rüyada Aileden Biriyle Evlenmek

Rüyada aileden biriyle evlenmek; anne, baba veya kardeşlerden biriyle evlenmek; kişinin hayatında pişmanlık duyduğu durumların olduğuna, girişimlerinde hayal kırıklığına uğramaya, tembellik ederek geçimini ailesinin üstüne atmaya ve bundan dolayı hep mutsuz olmaya işaret eder. Bir başka yoruma görede aileden biriyle evlendiğini görmek; sıkıntılı, zor bir zaman da aileden birinin yardımda bulunup, sıkıntılarını aşıp, feraha çıkmaya delalet eder.

Evlenmek ile ilgili rüyalarınızı yorum olarak yazın, sizin için yorumlayalım.

Not: Görmüş olduğunuz rüyayı aşağıda yorum olarak paylaşmayı unutmayın.

Önemli: Rüyalar hakkında ki diğer yazılarımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

42 Yorumlar

Yorum yazmak için tıklayın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 • Merhabalar.
  Bu sabah rüyamda;
  Kardeşim bana bir düğün davetiyesi getiriyordu. Davetiyeyi açınca şok oldum ve çok üzüldüm.Çünkü düğünü olan kişinin benimle evlenmesini istiyordum.Davetiyeyi açınca farklı bir kızla ismini görünce ruhsal anlamda çöküş yaşadım.

  Bu kişi gerçek hayatta ailemin tanıdığı ve olumlu baktığı biri ve bende evlilik anlamında olsun isterdim.
  Sizce bilinçaltından dolayı psikolojik bir durum mu yoksa gerçek hayatta ben boş yere düşlerle yaşayıp onunla ileriye dönük olumlu bir şeyler olmasını beklerken o başkasıyla mı evlenecek?

  Bir de bu rüyayı gördükten sonra farklı şeyler de gördüm hatırladığım kadarıyla kardeşim birisiyle kavga ediyordu ve bunun sonucunda bıçaklanıyordu.

  • Merhabalar Sevgili Semanur,

   Bilinç altında biriken düşüncelerinden kaynaklanan bir durumda olabilir, gerçekten davetiyedeki gibi de olabilir. Görmüş olduğun bu rüyada her iki olasılıkta var.
   Günlük yaşamda istediklerimizin gerçek olması hepimizin istediği bir şeydir. Unutmaman gereken ise, olmuyorsa önemli bir nedeni vardır. Bu rüyadan sonra dikkatli olmakta fayda var. Yakın zamanda bu konuda bir bilgi alabilir ve gerçeği öğrenebilirsin.

   Rüyanın devamında gördüğün şeyler yine senin bilinç altındaki düşünce karmaşasından kaynaklanan bir durum, endişelenecek bir şey değil.

   Rüyanın hayırlara vesile olmasını dilerim.

   Sevgiler……

  • Merhaba
   Rüyamda öz teyzem ile evlendim . Teyzem uzun süredir evli ve benden büyük iki çocuğu var. Teyzemle evlenip eve yerleşiyoruz. İki tane arkadaşım (kız) ve flört ettiğim bir kız bunu hiç hoş karşılamıyor ve ben de biraz çekiniyorum bunun yorumu nedir acaba ?

 • rüyamda evli olduğum karımla tekrar o genç yaşlarda evlendiğimizi gördüm. yorumlar mısın.

  • Merhabalar Sevgili İsmail,

   Rüyada evli olduğun eşinle yeniden evlendiğini görmen, karşılıklı birbirinize olan sevgi, saygı ve muhabbetinizin artması anlamına gelir. Aranızda herhangi bir sorun var ise çözüme kavuşacağına delalet eder. Ayrıca birlikte yeni bir başlangıç yapmak, sevinç ve mutluluk anlamına gelir.

   Rüyanın hayırlara vesile olmasını dilerim.

   Sevgiler…..

   • henüz 17 yaşındayım ama rüyada kendi yaşıtım sayılabilecek birisiyle evleniyordum.işin garip kısmı bi yakınım bana bi kız seninle evlenmek istiyor kabul edermisin dedi ben de kabul ettim ama neden kabul ettiğimi bilmiyorum kızın bi fotoğrafını gösterdiler ben de beğendim.sonra herkesin haberinin olduğu bir düğün yapıyorduk ben kimliğimi kaybetmiştim o yüzden baya bi geciktim düğüne bir yandan da sanki istemiyorum diye düşünüyordum kimliği buldum ve düğüne yetiştim yetiştiğimde kızı görünce çok daha fazla beğendim ve iyiki evleniyorum diye düşünmeye başladım daha sonra nikah vs oluyordu orda uyandım ama uyandığımda hala etkisindeydim evlendiğim için çok mutlu olmuştum acaba nasıl bir şekilde yorumlanabilir bu?

  • Rüyamda evliyim yatak odası var orda ablam var benimle konuşuyor sonra gidiyor ama mutluyum koridordan evlendiğim kişi geliyor orta yada uzun boylu zayıf biri ben koridordaki kişiyi hissediyorum yüzü hariç yürüyüşü fiziği tanıdık geliyor sonra ben uyuyorum yanıma biri geliyor bana sarılıyor ama mutluyum tanıdığım biri gibi his sonra uyanıyorum

 • Merhaba rüyamda sevdiğim kişi ile evlenmiştim yatak odasında olduğumuzu gördüm, sonra onun orda şükür namazı kıldığını yanımızda bi kaç arkadaş vardı sanki onlar da bana kılmam gerektiğini söyledi, bende sonra yataktan inip gelinlik ile şükür namazı kıldığımı gördüm

  • Merhabalar Sevgili Mavi,

   Rüyada görmüş sevdiğin kişi ile evlenmiş olduğunu görmek, Sevdiğinle kavuşmaya, güzel bir geleceğe, sevince ve yeni başlangıçlara delalet eder. Evlendiğin kişinin şükür namazı kılması ve sanada namaz kılman gerektiğini söylemeleri, dualarınızın kabulüne yorumlanır.

   Rüyanın hayırlara vesile olmasını dilerim.

   Sevgiler…..

 • Merhaba hocam bir kız arkadaşım var benim evleneli bir yıla yakın oldu rüyada birden onların yatak odasını görüyorum gerçekte iki tane yigeni var onlarda yanlarında yatıyor eşi birden sessizce yanından kalkıyor gece vakti gizli gizli gibi onları uyandırmadan onun ruhu duymuyor o halen uyuyor yigenleri ile beraber

  • Merhabalar Sevgili Bahar,

   Rüyada yaklaşık bir yıl önce evlenen kız arkadaşının yatak odasını görüyor olman ve arkadaşın eşi ile uyurken yataklarında arkadaşının yeğenlerinin bulunması ve o uyurken eşinin onlar ile birlikte olması, gerçek yaşamında senin arkadaşının eşinden aldığın negatif bir enerji olabilir. Yada yakın çevren de samimi olmayan birinin varlığına işaret edeceği gibi, arkadaşının eşinin gayri meşru bir ilişkisi de olabilir.

   Rüyanın hayırlara vesile olmasını dilerim.

   Sevgiler….

 • merhaba,
  Yakın bir zamanda nişanım olacak,beni çok seviyor iyi bir insan ama sürekli doğru karar verip vermediğimin korkusu var içimde. Geçmişte de evlenip ayrıldığım için çok korkuyorum. Sanırım bunun etkisi gördüğüm rüyayı sizinle paylaşmak isterim.
  Rüyamda evlenecekmişim. Annem mi tam hatırlamıyorum ialeden biri bana eski eşimden kalan davetiyeyi getiriyorlar. Onları kullanmamı söylüyorlar. Kırmızı büyük bir davetiye. rengi göz alıcı kırmızı .Davetiyedeki isimler, başharfler farklı olmaz diyorum. Ancak davetiyenın büyük ve canlı kan kırmıızı olması dikkatimi çekiyor. sonra bazı davetiyelerin içinde dikdörtgen şeklinde soluk pembeye dönenleride var. Olmaz bunlar diyorum.. Rüyamda Evleneceğim kişide yıllar önce beni çok isteyen aileminde keşke onunla evlenseydin dediği biri.Çok sevilir. O kişi evli cocukalrı var ama yılda bir kez yıllar geçsede arar iyimiisin der sesimi duyar kapatır . Rüyamda o kişi ile evlenecekmişim.

 • Merhaba, rüyamda iki kadınla aynı anda evleniyorum. Evlendiğim kadınlardan biri diğerinin teyzesi oluyor. Ama ikisini de tanımıyorum. Bu ne anlama gelir? Teşekkürler.

 • Merhaba, rüyamda tam hatırlamıyorum ama böyle yağmurlu kötü bir günde kucağımda ufak bir bebek yanımda tanımadığım bir adam vardı bana galiba boşanıcaz artık kurtulacaksın diyordu. Sonra birden başka bir araba geliyordu yanımıza iki kişi iniyordu arabadan biri sanki tanıdık gibiydi hani sanki beni seviyormuş da reddedetmişim gibi sonra adres sordular yanımda tanımadığım ama rşim olan kişi tarif etti biz sonra tuhaf bir şekilde onlardan kaçıp saklandık. O beni arabadan inen beni sevdiğini hissettiğim kişinin elinde bıçak vardı kaçıp arabaya binip uzaklaştılar. Tanımadığım ama tanıyormuşum rüyada teyzeler bağıra çağıra ağlamaya başladılar elimde ki bebek yok oldu. Ağlayan teyzelerin olduğu eve doğru koşamaya başladım sonra bir odada yaşlı bir teyze vardı diğer odada o dedi oraya girdim koltukta beyaz çarşafa sarılmış bir beden vardı birden ağlamaya başladım deli gib sanki sevdiğim aşık olduğum biri gibi hissettim birden çarşaf düştü ölmemiş. Böyle tuhaf bir rüya gördüm ama hissettim yani biriyle zorla evlenmişim beni sevmiyor diğerini seviyorum benden vazgeçmiş ama öldürülüyor umarım anlatabildim yormlarsanız sevinirim teşekkür ederim ?

 • Merhaba yaza doğru olacak bir düğün için gazirlaniyomusum ne giycejsin diyorlar nilüfer şarkıcının üstünde bir etek gördüm onu giycem diyorum hazirlanacagim gün üstünde bir şey dökülüyor telaş ediyoz kardeşim daha çok telaş ediyo bana başka bir etek ayarlıyor birden bir işe girmisim ( önceden ilgilenen bir erkek vardı bu adam gerçekte girme durumum olursa orda yönetici) adamın odasına imzaya gitmişim kapıda benle dalga geçer gibi bakıyo bana üstüme bakıyo beğenmemiş gibi pis pis gülüyor ben iş için imzaya gittiğim için önemsemiyor m ama sinir oluyirum

 • Merhaba,
  Rüyamda camide bir adamla namaz kılıyorduk. Bu adamla evlenecekmişim. Ön saflarda cemaatle birlikte namaz kıldık. O namazını bitirdi. Bende başka bir namaz daha kılacağımı söyleyip tekrar namaza durdum. O kişi de beni izliyordu. Ruku,secde yaptım. Ama ellerimi bir ara yanlış bağlamıştım. O kişi bana ters baktı, hemen düzelttim. Bir arada ters yönde durmuştum kıbleye. Sonra eve geldim. Kardeşimin (ikizimin) düğün hazırlıkları vardı. Benim camide namaz kıldığım adamın kardeşiyle evlenecekmiş. Ama sadece hazırlık var, düğün çalgı falan yok.

 • Rüyamda misafirlige gitmistik orda üctane gec oglan vardi sonra bizim Eve geldim Beni begenip evlenmek istiyor ama hangisi oldugunu bilmedigim icin kaciryorum
  Kacarken heryer yesillik denizin kenariydi gübrelere basiyordum kacarken karsima tanidik bei cikti.

 • Meraba hocam.
  Rüyamda yıllar önce çok sevdigim adamla evleniyodum.bende beyaz kıyafet ve beyaz ayakkabılar var.dügün alanına beni elimden tutarak indiriyor.çok kalabalıkmış meydan da dans ediyoruz.onunda damatlıgı şarab rengi gibi.Birgun sonrası babasıyla arabada evlendigimizi konuşuyomuşuz.Böyle gördüm.yorumlarsanız sevinirim.

 • Bu sabah rüyamda sanki hiç büyümemiş hala 19 yaşında gibiydim. evlendiğim kişiyle eski iş yerimde oturuyorduk üstünde gelinlik vardı yüzü tanıdık değildi ama evlenmişiz. Biraz üzüntülüydü ve ben ona bu zamanları da atlatıcaz gibi birşey söylüyordum teselli etmeye çalışıyordum tam o sırada eski iş arkadaşım olan özgür abi elinde çayla merdivenden indi ve fazla acele etme çok acele ettiniz gibisinden birşeyler söyledi. Sabahtan beri tabirlere bakıyorum ama açıkçası ne rüyamdan ne de internetteki tabirlerden birşey anlamadım. Yardımcı olur musunuz?

 • Hocam merhaba sabah rüyamda evlenmek üzereydim genç ve güzel biriyle ayrica 19 yaşındayım ama rüyamda 21 olduğumu söylüyordum bu ne anlama geliyor

 • Selamun aleykum ben rüyamda filistinli genç biri ile evli olduğumu gördüm fakat düğün felan yoktu filistinli birazcik uzun saçlı doktordu ve Filistin savaşta olduğu için bir haber geliyor iki arkadaşı Türkiye ye motor ile geliyor gitmeniz lazim diyor Filistin de yaralı olduğu için motorları beyaz ve üstünde sağlık işareti (haç) vardı bende arkadaşlarına selam verdim ve ALLAH a emanet olun dedim ve uyandım yorumlarsaniz sevinirim şimdiden ALLAH razı olsun

  • Selamun aleykum ben rüyamda filistinli genç biri ile evli olduğumu gördüm fakat düğün felan yoktu filistinli birazcik uzun saçlı doktordu ve Filistin savaşta olduğu için bir haber geliyor iki arkadaşı Türkiye ye motor ile geliyor gitmemiz lazim diyor Filistin de yaralı olduğu için motorları beyaz ve üstünde sağlık işareti (haç) vardı bende arkadaşlarına selam verdim ve ALLAH a emanet olun dedim ve uyandım yorumlarsaniz sevinirim şimdiden ALLAH razı olsun

 • Reis rüyamda biri ile evlendirilecektim kızın babasını tanıyorum ama kızın kendisini tanimiyordum ama evlenmek te istemiyordum kiz 15 16 yaşlarındaydı bu rüyayı nasil yorumlarsınız

 • Merhabalar ben ruyamda evlendigimi gordum ama damat kim bilmiyorum gercekte de bekarim..ama ruya cok yorucuydu yani hep aksilik cikiyodu gelinlikte sorun cikiyodu yemek yetismiyodu vs vs hep sorunlar oluyodu ve sorunlari ben cozmeye calisiyodum net hatirladigim tek sey geinlikle ordan oraya kosturdugum..

 • Merhabalar
  Ben 8.sınıf öğrencisiyim
  Rüyamda sınıfa yeni bir kız geldi
  Ve nasıl olduysa onunla çıkmaya başladım ve sınıftayken birden terledim wc ye gittim geldiğimde kız benim sıramın oraya kravat takmıştı ve benimle evlenmek istiyordu ben evlenmek istemediğimi söyledim ve kız ağladı bu rüyanın yorumu nedir?

 • merhaba arkadaşım benim eşimle evlendiğimi ve dans ettiğimizi görmüş ne anlama geliyor iyi günler

 • Merhaba rüyamda düğünüm vardı ama aslında evliyim eşimle nikah tazeliyor musum önce gelinliği mi giymek istedim karar veremedim annemin gelinliğin istedim oda teyzemin gelinliği ile birlikte kendi gelinliğini gösterdi gelinliklerin hepsi temiz güzeldi. Ama hepsi birden kayboldu sonra siyah bir elbise giymek istedim onuda kaybettim zaten sonrasında eve dönmek için yola çıktık ama otobus resmen denizin içinden geçiyordu denizde koçanlı fındık gibi birseyler doluydu denizi kaplamıştı dalga ile beraber hopladık hatta sonra bana yardım ettiler oğlumla beraber eve geldik eşimi bekledik eşim diğer arabada idi ama eşim gelmeden uyandım.

 • Merhaba,
  Arkadaşım beni rüyasında görmüş şu anki sevgilimle sessiz bi şekilde evlenmişiz ve 4 aylık erkek çocuğuna hamileymişim bu yüzden sessizce evlilik yapmışız sizce nedir bunun yorumu

 • Benim hayatımda ciddi birlikteliğm var.. Annemle telefonda konuşup tanışacağı ay ve tarihi söyledi.. Teyzemde benim nikahıma gelmiş çok mutluymuşum elimde gül kurusu çiçek barmış.. Yorumlarmısınız lütfen..

 • Rüyada arkadaşımin kocasıyla evlendiğini gördüm. Ama gelinlik halimi görmüyordum. Gelinliği evlenen arkadaşım giyiyordu. Bir de cok ağladığımı görüyordum. Adet oldugumu görüyordum.

 • Merhabalar,21 yaşındayım. iki keredir rüyamda apar topar evlendirilmek istendiğimi ama son anda vazgeçtiğimi görüyorum. İlkinde yakın zamanda evleniek olan bir kuzenimin düğününe gidiyorum ve o esnada annem tarafından akraba olan birisinin beni tanıdığına istemesini gürültüden dolayı anlamayıp yanlış anlayarak kabul etmiş oluyorum ve o düğün günü beni de hemen evlendirmek için hazırlıyorlar. Ve sonrasında ben elimde kitaplarımla üzerimde gelinlikle gelip okuyorum evlenemem diyorum.Annemden yanlış anlaşılmayı düzeltmesini istiyorum. İkincisinde ise babam tarafından bir akraba ile apar topar evlendirilmek isteniyorum (zorla evlenmek gibi değil) ama onda da vazgeçiyorum ve babama söylemeyi düşünüyorum.

 • Ruyamda ban tanidigim we aramda cook iyi olan bir kizla evlendim we kizda dugunden sonra agliyordu. Ban ona aglama die sarildigimda bandan kaciyor we bana cook sinirli bakiyor. Bu ne anlamina gelir

 • Merhaba rüyamda evlendiğimi gördüm ama davul zurna yok sadece birisini gelinlikle gördüm karşıdan bense damatlık falan yok şort atlet gibi bisey Var di üzerimde aceleyle giyinip düğün yerine gidiyorum birisi benden başlık parası alıyor 20 bin gerisi diye sorduğunda içeride verecekler deyip adamı yanımdan yolladim buna yorum yaparsanız sevinirim

 • Rüyamda başka biriyle evlenmişim ama eve geldigimde o evden kaçmak icin planlar yapıp evdeki bazı kişilerden gizli gizli yardım istiyorum beni kurtarın diye

 • Rüyamda düğünde yemek yerken tanıdığım bekar kız gülerek geldi kardeşi abla Mehmet abimle evlensene dedi kızın suratı asıldı gitti. Lütfen cevap yazın çok önemli

 • Rüyamda, ayrıldığım ama şuan hala sevdiğim kişiyle evleniyordum. Evlenmiş oluyorduk gelinlikle falan görmedim ama düğün bitmiş evde oturuyorduk onun ailesi ve benim ailem vardı ne anlama geliyor lütfen yorumlarmısınız
  Şimdiden teşekür ediyorum ?

 • İyi günler, rüyamda genç ve güzel bir kızla evleniyorum, kız 15 yaşında, aslında evlenmek istemiyorum,fakat babası bizi zorla evlenmeye teşvik ediyor.Evleniyoruz,fakat Kıza elimi bile sürmüyorum, sen daha çok küçüksün diyorum,onunla geziyoruz,eğleniyoruz,kız benimle birlikte olmak istiyor,sen küçüksün 18 yaşını beklememiz lazım diyorum. kızın babası eczacı, zorla beni yanlarında çalıştırıyor. benim kendi işim var diyorum, boşver gel burada çalış diyor vs.
  not. Bu aralar, eşimle aramız biraz bozuk, birbirimizle pek konuşmuyoruz.

 • Merhabalar,
  Bu sabah rüyamda ;
  Bir kasabada olduğumu görüyorum
  Ve herkes evleneceğimi söylüyor fakat ben sevmediğim biriyle evleneceğim siyah bir gelinlik giyiyorum modelini hatırlamıyorum ve saçımı bir başörtü tarzı bir şeyle kapatıp şekil veriyor kuzenim beni hazırlıyor ve ayakkabımı giymiyorum topuklu bir ayakkabım nerde diye söylemiyorum sonra evlenmek istemiyorum diye sevmiyorum diye akrabalar içinde bağırıp evlenmekten vazgeçiyorum
  Ve bir araba arkası açık bir jip düşünün içinde oturup annemle bir yere gidiyoruz ve sonra sofrada annem ve ben ve kuzenimle bir evde kendimi buluyorum kuzenim soruyor anneme kızını verirmisin nasıl evlendirceksin diye oda ben birini buluncam severse evlenecek tarzı birşey söylüyor kuzenim peki kızdınmı evlenmemesine diyor annem hayır sevmediği biriyle evlenmemeli diyor ve sonra uyanıyorum.

 • Merhaba ben rüyamda düğünüme geç kalıyordum dur saçımı yapıyım şu takıları takıyım göbeğimi kemerle saklayayım falan ama ortada bir gelinlik bile yok bir video görüyorum gıcık olduğum iki kız benim düğünümde biri davetsiz misafir ben onları izliyorum daha evdeyim damadın yüzünü görmedim ben çok mutluyum ama düğünde değilim gidemedim bir türlü sonra uyanmışım

 • Merhaba ; rüyamda kendimi tanımadığım bir insanla evlenirken gördüm Ne iş yaptığını bile bilmiyorum ve gelinlikte giymedim sadece kına gecesi oluyor ama elime kınada yakılmıyor ben bunun farkındayımama ne biçim bişey bu böyle mi olacak diyorum sonra baya bir zaman geçiyor ben evden babaannemle sarılıp yarı ağlıyorum yarı ağlamıyorum gibi bişey 😂 evden çıktım arabaya bindirdiler yolda giderken beni eski sevgilim arıyor fakat ben o çocukla konuşuyorum diye biliyorum kendimi evlendiğim kişi soruyor kim diye bende annem gil diyorum fakat inanmıyor sağa çektiriyorum arabayı öyle bak diyorum oda benim resmimi çekip eski sevgilime atıyor evlendik biz diye evlendiğim kişi ilahiyat okumuş böyle takım elbisesinde bayrağımız var yakasında çok ağır başlı bi çocuk telefonunda da biri arıyor zel ubeyd kureyş gibi bişey yazıyor böyle büyük bir saadın ismi gibi bende diyorum ki hasankeyflerden misin hayır diyor sonrasında uyanıyorum çok saçma

 • Rüyamda sevgilim ile herkesten gizli evlenmiştik . Evlilik cüzdanımız sevgilimdeydi . Dosyaların içerisinden bir şey çıktarttığını fark ettim karlanmıştı, evlilik cüzdanımızdı. Ben alıp çantama atmıştım cüzdanı. Kuzenime söyleme kararı almıştık ve kuzenim çok şaşırmıştı ama çok sevinmişti . Evlilik cüzdanımızın içinde bir sürü güzel resimlerimiz vardı .

 • Merhabalar bu sabah rüyamda amcam yanıma geldi ve yanında aynı yaşıtım 20 yaşında genç Suriyeli kız vardı amcam dedi ki ben senin erken evlenmeni istiyorum düğününü ben yapacağım dedi gidin biryerlerde birşeyler için tanışın dedi olur amca dedim ardından oturduk konuşuyoruz Türkçeyi tam konuşamıyordu ama sonunda bir tanışarak birbirimizi sevmeye başladık kız bana karşı gülümsüyordu birbirimize sarıldık tam o sırada alarm çalmaya başladı uyandım