Rüya

RÜYADA BAYKUŞ GÖRMEK

Rüyada baykuş görmek; bilgelik, farkındalık, sakinlik, içsel görü, duyarlılık ve kişisel derinliği sembolize eder. Sakin karar verip, hızlı hareket edebilmek, farklılık yaratmak, farklı bir işte başarılı olmak gibi durumlar ile yakından ilgilidir.

Rüyada baykuş görmeyi uğursuzluk sayan tabirler çoğunlukta olmakla birlikte gerçekler öyle değildir ve öncelikle kişinin kendi benliği ile ilgilidir.

Baykuş karanlıkta görme yeteneğinden dolayı, olanın ötesini görme ve medyumluk yeteneği ile de ilişkilidir.

Fiziksel özelikleri onu diğer kuşlardan ayırdığı için, yaşam da farklılık yaratabilme becerisine sahip olmayı, kalıplaşmış düşüncelerin dışına çıkmak gerektiğini hatırlatır.

Baykuş farklılaşarak öne çıkmayı, gözlem yeteneği ile en küçük şansı fırsata dönüştürmeyi, ticari başarı için tüm şartları fark ederek hareket edebilmeyi destekleyen bir semboldür.

Bütün bunların dışın da güçlü bir rakibi temsil etmesi de büyük bir olasılıktır. Rüya sahibinin önce kendi iç dünyasına bakıp, sonra yakın çevresini iyi gözlemleyerek hareket etmesi gerektiğini hatırlatır.

Sık görülen bir rüya değildir sanılanın aksine rüyada baykuş görmek, hayatındaki sorunun nerede olduğuna ve ne yapman gerektiğine dair ipuçları verir.

Rüyada Baykuş Görmek Ne Anlama Gelir

Baykuş iyi bir gözlemci olan ve sessizliğin bilgeliği ile beklemeyi, kendinden emin olunca da harekete geçmeyi temsil eder.

Karanlıkta görme yeteneği ile belirsizlikten çıkmanın sadece iç sesi dinlemek ile mümkün olabileceğini hatırlatır.

Baykuş görme yeteneğinin gözle görmekten çok içsel görü ile birleştirmek ile mümkün olduğunu sembolize eder.

Rüyada avlanan bir baykuş görmek, hayatında seni kemiren enerjiler den özgürleştiğini haber verir.

İzleyen ve gözlem halinde bir baykuş görmek, tefekkür halinde olmanın sana iyi geleceğini hatırlatır.

Rüyada uçan bir baykuş görmek, hedeflerin için harekete geçme zamanının geldiğini sembolize eder.

Herhangi bir yerde karşına çıkan baykuş, yaşadıklarının ve gördüklerinin ötesindeki derinliğe odaklanmanın, bilgiyi bilmenin değil onu içselleştirmenin yolunu aydınlatacağı mesajını verir.

Rüyada baykuş aksesuarı taktığını görmek, bilgiye, bilgilenmeye ve bilgilendirmeye hizmet etmen gerektiğini hatırlatır.

Baykuş iç mekandan çok dış mekanda etkili bir enerjidir. Evin dışında görülen baykuş özellikle negatif unsurları dışarıda tuttuğunu ve senin korunduğuna işaret eder.

Rüyada baykuş gecenin gizemi ve bilinmezliği içinde ilerleme yeteneğinden dolayı, ölüm ve büyücülük ile ilişkilendirilmiştir.

Her rüyada olduğu gibi baykuşu nasıl gördüğünüz ile ilgili olarak rüyanın yorumu farklılıklar içerebilir.

Rüyada Baykuş Sesi Duymak

Rüyada baykuş sesi duymak, ölüm haberi ile ilişkilendirilmiş olup, bazı olumsuzlukların yaşanacağını da sembolize ettiği varsayılmaktadır.

Rüyada Baykuş Yavrusu Görmek

Rüyada baykuş yavrusu görmek, rüya sahibinin kendinde bulunan içsel yeteneklerinin gelişmekte olduğuna, evli ise yetenekleri bakımından farklı olan bir evladı olacağına yorumlanır.

Rüyada Baykuş Yakaladığını Görmek

Rüyada baykuş yakaladığını görmek, iş hayatında isabetli kararlar almaya, başarıya, kişisel farklılığını ortaya çıkarmaya, kendinin dahi bilmediği bir yeteneğe sahip olmaya, medyumluk yapabilecek kadar sezgilerinin güçlü olduğunu delalet eder.

Rüyada Baykuş Öldürmek

Rüyada baykuş öldürdüğünü görmek, bilinç altında biriken korkularından kurtulup, iç sesine güvenip, yeni bir başlangıç yapması gerektiğine, çok kurnaz olan bir rakibine galip geleceğine delalet eder. Ayrıca yakın çevresindeki negatif enerjiden arınmak, kendine iyi gelmeyen insanlar veya mekanların farkına varmak gibi bir çok anlamada gelir.

Rüyada Baykuş Sevmek

Rüyada baykuş sevmek, gerçek yaşamında baykuşu sevmeyen biri için, sevmediği birine çıkarları doğrultusunda katlanmak durumunda kalacağına ancak, bu kişinin bunu farkına varmasına ve kişinin kendini çıkarlarını koruyamaz bir durumun için de bulacağı anlamına gelir.

Gerçek yaşamında baykuşa karşı negatif bir düşüncesi olmayan biri için, şansının ve bilgisinin sayesinde, başarıya sahip olacağına, farkındalığının yükselip, içsel görü de derinlik kazanacağı anlamına gelir.

Rüyada Beyaz Renkli Baykuş Görmek

Rüyada beyaz renkli baykuş görmek, rüya sahibinin gerçekleşmesini istediği bir konuda harekete geçmesi için uygun zamanın geldiğine delalet eder. Arzu ve isteklerin gerçekleşmesine, bir konuda bilgi ve deneyim sahibi olduğu için fikirlerinin çevresinde önemsenip ve saygı duyulan bir kimse olacağı anlamına gelir. Rüyada beyaz baykuş gören kimse için sağlıklı ve uzun bir ömre sahip olmaya delalet eder.

Rüyada Baykuş Yuvası Görmek

Rüyada baykuş yuvası görmek, rüya sahibinin, bir baykuş gibi, gözlemci ve sessizliğinde bekleyip, doğru zamanda, doğru yerde olduğu için başarısının kaçınılmaz olduğuna delalet eder. Kişinin hayatında her konuda başarı elde edeceği bir süreçte olduğuna ve bu fırsatı iyi değerlendirmesi gerektiği anlamına da gelir.

Not: Görmüş olduğunuz rüyayı aşağıda yorum olarak paylaşmayı unutmayın.

Önemli: Rüyalar hakkında ki diğer yazılarımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

8 Yorumlar

Yorum yazmak için tıklayın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 • Merhabalar. Rüyamda mavi renkli bir baykuş bulunduğum eve pencereden girip yerde gezinen iki güvercini (sokak güvercini) öldürüyordu. O an baykuşa karşı bir korku hissetmedim. sizce bunun anlamı na olabilir?

  • Iyi günler,
   Rüyamda yavru olduğunu bildiğim ama büyüklüğü tavuk kadar olan bir baykuş besliyordum. Kahve gri renklerindeydi ve yumuşacıktı. Ben onu öpüyordum o da beni taklit etmek için, yanağıma kafasını yaklaştırıp kendince öpüyordu. Arka arkaya 3 4 kez öptük birbirimizi.

   Neye yoracağımı bilemedim, yorumlarsanız sevinirim.

 • Rüyamda hiç tanımadığım bir adam büyük bir baykuşu iki eliyle tutup erkeklik organını baykuşa yerleştirip orgazm oluyor.Sperm su gibi akıyor.Ben ise baykuşun hiç ses çıkarmadan durmasına ve adamın bu canice davranışından üzülüyor, midem bulanıyor çok üzülüyorum.Hala etkisindeyim.Rüyami Yorumlarsanız sevinirim.Teşekkür ederim.

  • Merhabalar rüyamda evimin penceresine bi baykuş yuva yapmış onu yumurtalarının yanında otururken görüyorum ses cıkarmıyor bana bakıyor. Bende camın diğer tarafından başta kışkış diyorum sonra yuvasının olduğunu görünce sevmeye başlıyorum.

 • Ruyamda. Baykuş yuvası gördüm ve yanmış bi baktım yavru ezilmiş ve ynmiş ikici yavru ise yanmış küçük haliyle yaşıyor yaşatan allah bakarım ben bunartık dedim sizce olabilir.

 • 2 tane baykuş gördüm rüyamdaa biri yorgun ve bitkin diğeri ondan daha canlı ikisine ekmek yediriorum parçalayıp bitkin ve yorgun olan uyumak istiodu ama çok acıkmış olduğunu görüorum ve onu kaldırıp ekmek yedirmeğe çalışıordum çok aç bi şekilde yiyordu sonraa bana bakıp ağlamaya başladı gözleri kıpkırmızı olmuş haldeydi. Görüntüsüne üzülüp sarılıp bende ağladımm çok acımıştım ona.

 • Iyi günler
  Rüyamda gece vakti bir agacin üstünde bir baykus gördüm. Gözleri yesil pirildiyordu ve bana bakiyordu. Bunun yorumu nedir acaba?

 • Rüyamda baykuşlar in ciftlesip cogaldigini ve eşimle küs olduğum gördüm arkasına bir salatalık tarlası ve onu topladigimizi gördüm