Rüya

RÜYADA AĞLAMAK

Rüyada ağlamak; rüya sahibinin gerçek yaşamında içinde bulunduğu durumun hangi evrede olduğuna dair bilgiler içerir. Güven ve korkuların, hayal kırıklıklarının yeniden dengeye gelmesini sağlamanın bir yoludur.

Günlük hayatımızda bazı duygularımızı görmezden gelmeye bastırmaya çalışırız, ama rüya içerisinde ağlamak, savunma durumunda olmadığımız için, gün boyunca bastırılmış olan duyguların serbest bırakılmasına izin verir.

Rüyada ağlamak bastırılan duyguların dışa vurmasını yansıtır ve kişi rüyada başkaları için bile ağlamış olsa da rüya kendisiyle alakalıdır. Kişinin kendini hangi durumda ağlarken gördüğü ile alakalı olarak ve rüya içindeki diğer semboller ile birlikte analiz edilmelidir.

Rüyada Ağlamak Nasıl Yorumlanır

Ağlamak; bazen hayırla yorumlanır, bazen de rüyanın içeriğine göre kısa sürecek olan üzüntü veya kedere yorumlanır.

Rüyada ağlarken etrafta kimsenin bulunmaması ve sesinizi hiç kimsenin duymaması; çaresizlik içinde bulunmayı anlatır. Sıkıntılarını anlattığın kişilerin seni duymazlıktan geldiğini düşünüyor olabilirsin veya daha çok çalışmanız gerektiğine dair bilinç altının sana vermek istediği bir mesaj olabilir.

Rüyada Ağladığını Görmek

Rüyada ağladığını görmek; hayırla yorumlanır, sevinç ve mutluluğa, kederden kurtulmaya, güzel haberlere delalet eder.

Ağlamak; helal rızık, bolluk ve bereket, arzu ve isteklere kavuşmak, korku ve kederden kurtulmak, gönül gözünün açılması gibi durumlarla ilişkilidir.

Rüyada ağlamak; rüya sahibinin son zamanlarda yaşamış olduğu sıkıntıları veya elde etmek istediği şeylerle ilgili haberleri de yansıtır. Refah seviyesinin artmasını, sıkıntılardan kurtulmayı, sevinçli, güzel haberler almaya yorumlanır.

Ağlamak kişi için sevince, gelir seviyesinin yükselmesine, neşeli güzel günlere, bolluk ve berekete tabir edilir. Rüyada içten içe ağlamak; üzüntü ve kederin bitmesine, ağlarken gözlerden yaş akması; murada ermek, istek ve arzularına kavuşmaya, gözlerinin yaşlarla dolu dolu olduğunu görmesi helal ve bol rızık sahibi olmaya delalet eder.

Rüyada yüksek sesli, feryad ederek, söz söyleyerek ağlamak; endişe duyulan konularda selamete çıkmaya, aydınlanmaya, içini dökerek ferahlamaya yorumlanır.

Rüyada Çok Ağlamak

Rüyada çok ağlamak; sevinçli haberlerin arka arkaya gelip, iş hayatındaki kötü gidişatın bir anda değişeceğine, kaybetme korkusundan kurtulmaya, zor geçen sıkıntılı bir zamandan sonra huzurlu günlere delalet eder.

Rüyada Kendini Ağlarken Görmek

Rüyada kendini ağlarken görmek; kişinin içinde bulunduğu zor durumdan kurtulup, selamete ereceğine, büyük şansa ve talihin yüzüne gülmesine yorumlanır.

Rüyada Tövbe Ederek Ağlamak

Rüyada tövbe ederek ağlamak; kişinin gerçek yaşamında yaptığı bazı şeylerden pişmanlık duyup ve bunun için ağlayarak tövbe ettiğini görmesi; kısa sürede huzura ereceğine, hatasını anlayıp kendine çeki düzen vermeye, güzel günlerin yaklaştığına, hissiyatının güçlenmesine işarettir.

Kuran Okuyarak Ağlamak

Kuran okuyarak yada dinleyerek ağlamak; rüya sahibi için manevi hislerin yoğunluğuna, kamil insan yoluna girmeye, dünya malına tamah etmemeye, içsel huzuru yakalamaya delalet eder ve hayırlı bir rüyadır.

Rüyada Sarılarak Ağlamak

Rüyada sarılarak ağlamak; rüya sahibinin yolunda gitmeyen, rahatsızlık yaratan bir durumun çözüme kavuşacağına, insanlar tarafında hayretle karşılanacak bir başarı elde etmeye, takdir edilmeye, büyük sevince delalet eder.

Rüyada Camide Ağlamak

Rüyada camide ağlamak; korku ve endişelerden kurtulmaya, duaların kabul olduğuna, İlahi olanla bağ kurmaya, helal kazanca ve başarıya, verilen sözlerin tutulmasına yorumlanır.

Rüyada Gelinlikle Ağlamak

Rüyada gelinlik ile ağlamak; yeni bir yaşam yolu belirlemeye, saf ve temiz duygulara, huzura kavuşmaya, başarılı yatırımlara, mutlu bir aile kurmaya, beklemede olan işlerin yoluna girmesine, gerçek yaşamda beklenen her ne ise hayırlı bir şekilde gerçekleşmesine işaret eder.

Rüyada Sevinçten Ağlamak

Rüyada sevinçten ağlamak; kişinin hayatında elde etmek istediği şeylere kavuşmasına ve bunun için şükretmek gerektiğine, mutlu bir aile hayatına, düzenli bir iş ve gelire, sağlıklı bir yaşamı elde etmiş olduğuna yorumlanır.

Rüyada Ağlamak Üzülmek

Rüyada ağlayıp üzülmek; sıkıntılardan tez zamanda kurtulmaya, güzel haberlere, elde edilecek başarılara, iş hayatında yeni kazanç yolları bulmaya işaret eder.

Rüyada Ağlayarak Uyanmak

Rüyada ağlayarak uyanmak; hayırlı haberlere, yakın çevreden yardım almaya, işleri yoluna koymaya, endişelerden kurtulmaya ve gerçek yaşamda gündemde ne gibi bir sorununuz varsa ondan kurtulup selamete çıkmaya delalet eder.

Rüyada Ağlayan Birini Görmek

Rüyada ağlayan birini görmek; rüya sahibi için şans ve kısmet açıklığına, borçlarının bitip, gelirinin artmasına hastalıktan kurtulmaya, hayatında yenilikler olacağına, İlahi güç tarafından korunmaya tabir olunur.

Rüyada Ağlayan Bebek Görmek

Rüyada ağlayan bebek görmek; rüya sahibi için hayırlı işler yapmaya, yapmış olduğu yatırımların artarak çoğalmasına, güzel sözler duymaya, itibarının artmasına yorumlanır.

Rüyada Ağlama Sesi Duymak

Rüyada ağlama sesi duymak; kişi için heyecanla beklemesine sebep olacak güzel haberlere, tatlı telaşlara, dileklerine kavuşmaya, muradına ermek, yüzünün gülmesine, hiç mutlu olamadığı kadar mutlu olmasına işaret eder.

Rüyada Sesli Ağlamak

Rüyada sesli ağlamak; feryat ederek ağlamak; sevinçli haberlere tabir olunur. Kişinin rüyada sesli ağlaması; desarj olmaya, arka arkaya gelecek olan güzel haberlere, bundan dolayı keyfinin yerine gelip mutlu olacağına yorumlanır.

Rüyada Ölen Biri İçin Ağlamak

Rüyada ölen biri için ağlamak; yakın çevreden ihtiyaç duyulan desteğe ve beklenen desteğin gelmesine, sıkıntılı zor zamanların geride kalmasına, yeni bir girişime ve ondan elde edilecek başarıya, aydınlık bir geleceğe delalet eder.

Rüyada Ölen Babasına Ağlamak

Rüyada ölen babasına ağlamak; kişinin iş hayatı ve eğitim hayatına dair gelişmelerden haber verir. Gücü ele geçirmek ve otoriteye sahip olma isteğine bu konuda yardım görmeye yada yeni girişimlere ve başarı elde etmeye delalet eder.

Rüyada Ölmüş Anneye Ağlamak

Rüyada ölmüş anneye ağlamak; kişinin duygu dünyasını ve geçmişle ilgili yaşananlardan duyduğu rahatsızlığı yansıtmak la birlikte, borçlardan dolayı zor zamanlara ve bunlarla ilgili bir durumdan kurtuluşa, selamete çıkmaya delalet eder. İkili ilişkilerde düzelmeye, borçlardan kurtulmaya, geçmiş hesapları kapatmaya yorumlanır.

Rüyada Sessiz Ağlamak

Rüyada sessiz ağlamak; kişinin gerçek yaşamındaki üzüntü ve kederden arınıp mutlu olmasına, kolaylıkla gelen başarı ve sevince, İlahi olanla bağ kurmaya delalet eder.

Rüyada Bağırarak Ağlamak

Rüyada bağırarak ağlamak; kişinin çaresiz kaldığını, yardım alma isteğini ve kimsenin onu duymadığını ve bundan dolayı geçici zor günlerin ardından yaşanacak olan sevince işaret eder. Maddi manevi kötü geçen bir dönemden kurtuluşu anlatır.

Rüyada Ağlayarak Uyanmak

Rüyada ağlayarak uyanmak; kişinin sorunlarının tek tek çözüme ulaşacağına, işlerin yoluna girmesine, yakın çevreden yardım almaya, yarım işlerin tamamlanmasına ve mutluluğa işaret eder.

Rüyada Mezar Başında Ağlamak

Rüyada mezar başında ağlamak; gerçek yaşamda pişmanlık duyduğu bir konular olduğuna ve bunlardan bazılarını telafi etme fırsatı yakalayıp, çaba göstereceğine, dünya işlerine dalıp, manevi dünyayı ihmal ettiğine, doğru zamanda yeni fırsatlar elde etmeye, kazançlı işlere ve bunları uygun amaçlar için kullanmaya delalet eder.

Rüyada ağlamak hayırla yorumlanan rüyalar içindedir. Kişinin içsel olarak arınmasına, gerçek yaşamda içinde bulunduğu her hangi bir sıkıntısından kurtulacağı dönemi ve gelişmelere dair bilgileri içerir. Diğer rüyalarda olduğu gibi bu rüyanın bütününe bakılarak diğer semboller ile birlikte titizlikle yorumlanması gerekir.

Rüyada ağlamak ile ilgili pek çok yorum yapılmakta ve kişi kendi hayatı ile ilgili daha detaylı güncel yorumlar yapması daha faydalı olacaktır. Ağlamak ile ilgili bütün rüyaları bize yazarak size özel yorumlar yapılmasını sağlayabilirsiniz.

Not: Görmüş olduğunuz rüyayı aşağıda yorum olarak paylaşmayı unutmayın.

Önemli: Rüyalar hakkında ki diğer yazılarımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

9 Yorumlar

Yorum yazmak için tıklayın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 • rüyamda sevdiğim kızı gördüm inşaat alanına benzer gibi yarım yamalak bir yerde içerde bir grup vardı kızlar erkekler ders dinliyor gibiydiler neyse ben girdim içeri sonra kızla sohbet ettik (ama ne dediğimi bilmiyorum)sonra kız ağlamaya başladı ben hala kinli olarak birşeyler diyorum kız ağlıyor sonra o grup beni uzaklaştırmaya çalıştı ondan sonra dışarda da ağlamaya devam ediyor neyse bunun sevgilisi gibi birşey geldi arabayla bende arkamı döndüm gidiyordum tarla gibi bir yere sonra arkamı döndüm sonra sevdiğim kız orda tek başına kırmızı motoru kaldırmaya çalışıyor ağlıyarak ondan sonra uyandım

  • Merhabalar Sevgili Muhammet,

   Rüyada sevdiğin kız arkadaşınla ilgili görmüş olduğun şeyler; tamamlanmamış inşaat ikinizin arasındaki bazı şeylerin eksikliğine işaret ediyor. Senin arkadaşına söylediğin ne olduğunu bilmediğin sözlerden dolayı ağlaması; gerçek yaşamda ona kırıcı sözler söylediğine ve bazen kullandığın sözlere dikkat etmediğin anlamına da gelir. Rüyada kız arkadaşının ağlaması, büyük bir sevince, yaşanan bazı sorunların geride kaldığına işaret ediyor. Seni oradan uzaklaştırmaya çalışan kişiler, sizin arkadaşlığınızı onaylamayan insanlar olabilir. Sevgilisi olduğunu düşündüğün kişi ise; bilinç altında yer eden düşünce ve endişelerini temsil ediyor. Senden önce yaşadığı bir ilişkisi olup olmadığını veya seni ne kadar sevip sevmediğini sorguluyor olabilirsin. Kırmızı bir motor görmen ve arkadaşının onu kaldırıyor olması, aranızdaki tutkuyu temsil ediyor ve aranızdaki ilişkiyi düzeltirseniz evlilikle sonuçlanacak bir durum olabilir.

   Rüyanın hayırlara vesile olmasını dilerim.

   Sevgiler….

 • Rüyada tramvaydaydik bi kargaşa oluyodu bi grup kişi aynı insanın maskesini takmış.bekliyolar.o kargaşay ile herkes bi saldırı olucak diyodu ve iniyolardı durakta telaşla. bende inip nasıl gideceğim yere ulaşırım diye düşünuyodum.panik olmuş sekilde. Herkes bi yana dağılıyodu.sonra bi anda herkesin dikkati bi yere yöneliyodu. bi kız çok kötü bi halde yakınıyodu ağlıyodu. kötü bir sey olmuş. Fark ediyorum ki o benim enn yakın arkadaşım bende hemen yaklaşıyorum sakinleştirmek için. cok üzgün ve bizi pek dinlemiyo. Bi arazi var ve elinde ateş. Herkes oraya atma diyo bende dahil ve atiyo. Benimde elimde bi şişe su var hemen dökuyorum ve bir kaç kişi daha dökuyo. Sonra koşup yanına gidiyorum arkadaşımı sakinlestirmek icin oturtuyorum herkes dikkatle bize bakiyo bana sakinlestirmem için rica ediyolar onlar da. sariliyorum ona. Ve üstünü başını düzeltiyorum. Neden yaptin atesi neden attın beni fark etmedin mi neden dinlemedin diyorum. oda fark ettim o yüzden yaptim kendimi kontrol edemiyodum ama seni görünce söndürecegini biliyodum yardim edeceğini dedi. öyle oturdugumuz yerde hep sarıldım sakinleştirdim. (gerçekte de bu en yakın arkadaşım bir hafta öncesine kadar annesi ciddi bi hastalikla ameliyat ve yogun bakıma alındı. ve rüyamda da onun evinin önündeydik zaten binada da bir cok kalabalık vardı fark ediliyordu.)

  • Merhabalar Sevgili Elif,

   Rüyada tramvay durağında yaşadığın olay ve arkadaşının ağlıyor olması, gerçek hayatında arkadaşının ameliyat olan annesinin iyileşip şifa bulacağına delalet eder. Sen hastanede arkadaşının yanında durumunu bildiğin için rüyana yansımış, maskeli insanların varlığı, gerçek yaşamda samimi olmayan insanlara delalet ediyor ve sadece muhtemelen senin arkadaşına destek olman ona iyi gelmiş ki, rüyada senin ateşi söndüreceğini biliyordum demesi ona işaret ediyor. ( Çok geçmiş olsun, acil şifalar dilerim.)

   Rüyanın senin ve arkadaşın için sağlık, güzellik ve iyiliklere vesile olmasını dilerim.

   Sevgiler…

 • Merhaba.Rüyamda bilmediğim bir yerde tramvaydaydım.Yolculuk esnasında gebe bir bayanın ağlayarak(ama hüngür hüngür değil)acı çektiğini sanki Doğum sancısı gibi bir ağrısının olduğunu gördüm.Eşide yanındaydı.Kaba saba sert bir adamdı ve kadına hiç iyi davranmıyordu.Bir süre sonra dayanamayıp tepki gösterdim.Ardından adam bana bıçak çekti.Bıçağı bana doğru fırlattı,kıl payı kurtuldum.Bir ka defa aynı şeyi denedi kurtuldum ardından kapılar açıldığında koşarak çıktım ve hemen güvenliklere koştum olaydan bahsettim.Beni kulübeye götürdüler ancak adam gözden kayboldu buharlaştılar sanki.Rüyam burda bitti.Ardından gözlerimi açmadan tekrar gözümde annem canlandı.O da ağlıyordu ve ben annemin yüzünü tırmaklarımla çiziyordum.Loş az ışıklı basık bohem bir ortamdaydık.Ve mumlar gözüme çarptı.Yorumlarınız için çok minnettarım🙏🏻Teşekkürler

  • Merhabalar Sevgili Zeynep,

   Rüyada tramvay da yaşamış olduğun şeyler, hamile olan kadın, hayatında yeni gelişmeler olacağına işaret ediyor. Kadının ağlıyormuş gibi acı çekiyor olması ve yanındaki erkeğin kaba, duyarsız biri olması, aynı zamanda kadına kötü davranması, seninde bu duruma tepki göstermen, haksızlıklar karşısında sessiz kalamadığına, haksızlık yapan kişilere şiddet uygulamak istediğine yorumlanır. Sonrasında adamın sana iki defa bıçak fırlatması ve her seferinde kıl payı kutulman, olaylar karşında fevri davranmaman gerektiğine ve çevrende o tip insanlarla ilişkini keserek kendin için daha hayırlı bir şey yapacağın anlamına geliyor.

   İkinci rüyada annenin ağlıyor olması, sevinçli güzel haberlere işaret eder ancak annenin yüzünü tırnakların işe çiziyor olman, annene yüzüne karşı, kırıcı sözler sarfedeceğine yorumlanır. Ortamdaki ışığın az olması ve mumların gözüne çarpması, yanlış bir davranış içinde olduğuna yorumlanır.

   Rüyanın hayırlara vesile olmasını dilerim.

   Sevgiler…….

 • Bir terzideyiz ve hava kararmış.ben ve yanımdaki bir arkadaşım çalışan kızla konusuyoruz. hava kararmış etrafa bakıyoruz sokaklara falan caddelerde de kimse kalmamış. Diyorum ki normalde nu saatte daha kalabalik olur neden kimse yok ki hiç çarşıda diyoruz. Çalışanlar da bilmiyoruz diyorlar bizde ne zaman biter esyamiz çıkalım biz eve gitmemiz lazım diyoruz çalışan kız az kaldı hemen biter diyo. kapıda durup bekliyoruz.hemen karşıda bir ev var penceresinden icerisi görünüyo. gece gece bağırmalar yüksek sesle hakaretler duyuyoruz.tek ses onlardan çıkıyo. yatakta bi çocuk var ve hasta.bir kadın da biz annesi oldugunu düşünüyoruz çocuğa çok kötü bağırıyo kaç kez tükürüyo ellerini aşağı yukarı sallayıp hararetle hakaret ediyo biz çok şaşırıyoruz ve üzülüyoruz. kapinin az gerisinde duruyoruz zaten öyle dikkatle içeriyi inceler gibi degiliz fark ettigimiz için gözümüz takılıyo. sonra çalışan kız izlenmez ayıp şimdi sorun olmasin annesi de fark eder simdi deyip kapıyı kapatıyo.ki o ara annesi fark etmisti izledigimizi. hışımla bize doğru geliyo bizi mi izliyosunuz diye.ben baya tedirgin oluyorum korkuyorun.çalışanlar da öyle. kapı kapalı açılır mı diye korkuyoruz.kadın ve yanında biri daha var zorluyo kapıyı. Ve bi anda da kapı açılıyo biz içeri kaçıyoruz.üç kisi içeri giriyo. üstümüze geliyolar ve ellerini uzatıyolar. Biz kendimizi açıklamaya çalışıyoruz. Gelenlerden biri ellerimi tutuyo ben korkuyla ben bir sey yapmadim vallahi izlemedim noluyo su an anlamıyorum bize zarar vermeyin diye açıklama yapıyorum. Bir yandan da kadın bir şeyler söylüyodu bana. Bu sekilde tutarsam kollarından kırılır mı falan diyodu. Ama başka ne dediğini hatırlamıyorum ben kendimi açıklamaya devam ediyorum korkuyla. Kadın şaşırıyo gibiydi dediklerime .hemen ardından küçük bir kız çocuğu gelip oda ellerimi tutuyo ben hala aşırı korkuyorum içimden de küçük ama çok güçlü duruyo nasıl olur diye düşünürken bana zarar verme nolur diyorum.kız da bana bir şeyler söylüyo böyle güçlü bir duruşla. O anda ne oluyosa kız küçücük tatlı bir kız çocuğu olarak görünüyo gözüme ve ellerimdem tutarken dönüyoruz ve o bir şarkı söylüyo. Fark ediyorum ki oyun oynuyoruz. Gözlerim doluyo duygulaniyorum. İleride duran kadına diyorum ki ama bu benimle oyun oynuyo cok masum ve tatlı. Derkende gözlerim dolu dolu. Kadın da evet oyun oynamaya geldik ne oldu ki diyor. ben ve çalışanlar tabi şok oluyoruz. Ordan çalışan kadından biri bari o şekilde dönüp durmayın sadece de kıza oyunun bizim oynadığımız sekilde olanını öğret daha eglenceli olur diyo yani kutu kutu pense seklinde oynanıyo bizde ya. ( o kadın onu deyince bakıyorum ki kız uzak doğulu gibi türk degil yani gelenler ayrıca şaşıyorum bunu fark edince ) Şok olmamızın sebebi rüyamda o kapı açıldığında içeri girenler sinirle girmisti ve ellerimizi tutup bizle konuşurken sinirli gibiydiler. Sonra oyun oynayınca şaşırıyoduk. O şekilde oyun oynarken de uyanıyorum.

 • Rüyamda annem başka bir insan ölmesin diye bacaklarının kesilmesini göze alıyor sonra ise kanser gibi bir sorundan dolayı ölüyordu.Ölmesin diye uğraştığı kadının da bacakları kesilmişti.Depo gibi tozlu bir yerde yerde sürünüyordu.Ama ben annem ölmeden önce onun ölüm haberini dörtgözle bekliyorum.Ölünce ise çok ağlıyorum.Öldükten sonra nereye gitsem annem hakkında konuşuyorlar ben de bu yüzden de sürekli ağlıyordum.Ablam annemden bahsediyor bende hem sessizce hem de ağıt yakarak ağlıyordum.Annem bazenleri beyaz elbise içinde ruh halinde yanıma gelip gidiyordu.Bir yanda doktorlar vardı ablam yanımdaydı falan çok karışık bir rüyaydı.Son olarak şöyle bir şey var ki tüm bu rüyadan uyandıktan sonra tüm olaylar gerçek gibi idi tüm her şey normal yaşanmış hissetmiştim ve de rüyadayken ağlamıştım.Şimdiden teşekkür ederim.Tabi uyanınca annemin yanına gitmeyi ve ona sıkı sıkı sarılmayı ihmal etmedim 😉